Relacja Puchar Polski 2018/2019 - 1 runda
2018-09-27, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Grudziądz
Olimpia Grudziądz
Stroje: (4-5-1)
0:0(:) : : 5:3
31. Mikołaj Brylewski 25. Damian Ciechanowski 66. Piotr Witasik 6. Ariel Wawszczyk 9. Marcin Kaczmarek 22. Kacper Skibicki (55' 70. Konrad Handzlik) 13. Bartosz Śmietanko (84' 96. Marcin Poręba) 26. Donatas Nakrosius 11. Robert Ziętarski 17. Mateusz Marzec 8. Mikołaj Gabor (64' 10. Aghwan Papikjan)   Rezerwowi: 19. Wojciech Muzyk 5. Grzegorz Kowalski 18. Nikodem Zatorski 30. Dariusz Kamiński   Trener: Mariusz Pawlak
3' Bartosz Śmietanko 15' Marcin Kaczmarek 17' Alexandre Cristovao 27' Mateusz Marzec 69' Callum Rzonca 86' Roman Janicki 87' Marcin Kaczmarek 87' Marcin Kaczmarek
23. Matko Perdijić 10. Callum Rzonca 4. Arkadiusz Jędrych 3. Adam Kokoszka 31. Roman Janicki (106' 24. Bartłomiej Babiarz) 28. Mello 21. Sebastian Milewski 72. Dejan Vokić 42. Alexandre Cristovao 66. Adam Banasiak (77' 22. Žarko Udovičić) 9. Junior Torunarigha (69' 6. Tomasz Nowak)   Rezerwowi: 56. Adrian Czaplak 16. Mateusz Cichocki 30. Kacper Radkowski   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Damian Kos (Gdańsk) - Dariusz Bohonos (Gdańsk), Krzysztof Nejman (Płock). Techniczny: Filip Kaliszewski (Gdańsk)
120.0000
120+2'' 5:3 Mateusz Marzec trafia. Zagłębie odpada z Pucharu Polski. KOMPROMITACJA!!!!
120+2'' 4:3 Tomasz Nowak z dużym spokojem pokonał bramkarza
120+2'' 4:2 Ariel Wawszczyk lewą nogą zmylił bramkarza.
120+2'' 3:2 Mello lewą nogą po rękach bramkarza.
120+2'' 3:1 Piotr Witasik mocno prawą nogą
120+2'' 2:1 Žarko Udovičić trafia po ziemi
120+2'' 2:0 Robert Ziętarski w okienko
120+2'' Arkadiusz Jędrych wali na siłę nad poprzeczką!
120+2' 1:0 Aghwan Papikjan trafia po rękach Matko Perdijicia.
120+1' gwizdek Po 16 minutach gry kończy się druga połowa dogrywki. Zwycięzcę meczu wyłonią rzuty karne.
120' doliczony czas +1
120' Arkadiusz Jędrych niecelnie główkował po centrze Tomasza Nowaka.
120' Zamieszanie po dośrodkowaniu z rogu. Strzał Calluma Rzoncy odbija się od rywala i piłka wychodzi na kolejny korner,
120' Z rogu Mello. Bramkarz na kolejny róg.
119' Ariel Wawszczyk wybił piłkę na róg po wrzutce Žarko Udovičicia.
119' Wrzutka Žarko Udovičicia po rajdzie lewym skrzydłem. Piotr Witasik uprzedził Alexandre Cristovao
118' Po wrzutce Žarko Udovičicia z rogu Adam Kokoszka minimalnie niecelnie strzelił głową.
117' Po dośrodkowaniu Mello z prawego skrzydła Alexandre Cristovao główkował z około 5 metrów. Mikołaj Brylewski zbił piłkę na słupek.
116' Alexandre Cristovao na spalonym.
116' Robertt Ziętarski boryka się ze skurczami.
115' Alexandre Cristovao nawet nie ruszył do piłki podanej przez Adama Kokoszkę.
115' Dejan Vokić podał piętą do Žarko Udovičicia, ale Serb za mocno wypuścił sobie piłkę i opanował ją już za linią końcową.
113' Žarko Udovičić dośrodkował piłkę wprost do Mikołaja Brylewskiego.
112' Callum Rzonca wrzucił piłkę z prawego skrzydła, a Alexandre Cristovao skiksował w polu karnym.
111' Dośrodkowanie Calluma Rzoncy z prawego skrzydła i niecelny wolej Tomasza Nowaka z 10 metrów.
110' Kontra Olimpii. Mateusz Marzec strzela nad poprzeczką z 20 metrów.
109' Z rogu wrzucał Mello. Nieudana próba strzału w wykonaniu Tomasza Nowaka.
109' Strzał Mello z 20 metrów. Mikołaj Brylewski wybija piłkę na róg,
109' Piotr Witasik wybija piłkę po wrzutce Žarko Udovičicia.
108' Po dośrodkowaniu Calluma Rzoncy z prawego skrzydła piłka odbiła się od Piotra Witasika i zaskoczyła Tomasza Nowaka, który już nie mógł jej opanować.
106' gwizdek Zaczęła się druga dogrywka.
106' zmiana Przed drugą połową dogrywki Bartłomiej Babiarz wchodzi za Romana Janickiego.
105' gwizdek Sędzia nie dolicza nic do pierwszej części dogrywki i kończy ją po kwadransie gry.
105' Bardzo niecelny strzał Aghwana Papikjana z 20 metrów.
104' Žarko Udovičić posłał piłkę nad poprzeczką z około 18 metrów.
104' Zamieszanie pod bramką Zagłębia po wrzutce Aghwana Papikjana. Na szczęście udaje nam się wyjść obronną ręką.
103' Mateusz Marzec ograł Calluma Rzoncę i wywalczył rzut rożny.
102' Donatas Nakrosius ma problemy ze skurczami.
102' Atak pozycyjny Zagłębia kończy się podaniem Adama Kokoszki w ręce bramkarza Olimpii.
101' Wrzutka Tomasza Nowaka z prawego skrzydła i pewny chwyt Mikołaja Brylewskiego.
100' Olimpia broni się bardzo głęboko i szuka szans w kontrach. Zagłębie nie potrafi sforsować grudziądzkiej defensywy.
99' Fatalne dośrodkowanie Žarko Udovičicia z lewego skrzydła. Piłka wypada poza boisko.
98' Mikołaj Brylewski łapie piłkę po dośrodkowaniu Romana Janickiego.
97' Po dośrodkowaniu Mello piłka przelatuje nad polem karnym i wychodzi na aut.
96' Zagłębie wywalczyło rzut rożny.
96' Po akcji prawą stroną boiska Aghwan Papikjan wstrzelił piłkę w pole karne Zagłębia.
95' Callum Rzonca faulował w środkowej strefie boiska Mateusza Marca.
94' Mello faulował w ataku Mateusza Marca.
93' Dwa celne strzały sosnowiczan w jednej akcji. Najpierw po uderzeniu Dejana Vokicia piłkę odbił Piotr Witasik, a przy dobitce Sebastiana Milewskiego interweniował Mikołaj Brylewski.
92' Mikołaj Brylewski łapie piłkę po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z prawego skrzydła.
92' Lewą nogą z około 25 metrów strzelał Mello. Mikołaj Brylewski odbił piłkę.
91' gwizdek Rozpoczęła się pierwsza część dogrywki. W przerwie przed dogrywką piłkarze gospodarze posilali się bananami przyniesionym na srebrnej tacy. Sosnowiczanie pozostali przy napojach z bidonów
90+4' gwizdek Po 49 minutach gry kończy się druga połowa. Teraz dogrywka. Dodatkowe 30 minut w promocji.
90+3' Zagłębie próbowało atakiem pozycyjnym rozklepać Olimpię, ale Dejan Vokić posłał piłkę na aut.
90+2' Po dośrodkowaniu Mello z narożnika boiska niecelna główka Arkadiusza Jędrycha.
90+2' Sebastian Milewski wywalczył kolejny róg.
90+2' Ariel Wawszczyk wybija piłkę po wrzutce Mello z rogu.
90+1' Damian Ciechanowski wybija piłkę na rzut rożny.
90' doliczony czas +4
90' Strzał Mello zablokowany w polu karnym przez obrońcę Olimpii.
90' Roman Janicki zatrzymał Aghwana Papikjana przed polem karnym. Miejscowi kibice protestują, dopatrując się faulu.
89' Marcin Kaczmarek po raz drugi w karierze obejrzał czerwoną kartkę w starciach z Zagłębiem. Pierwszy raz miało to miejsce 11 czerwca 2005 gdy grał w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.
88' Marcin Kaczmarek schodzi z boiska żegnany brawami przez kibiców. Opaska powędrowała do Damiana Ciechanowskiego.
87' druga żółta -czerwona Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Marcina Kaczmarka. Sędzia uznał, że kapitan Olimpii chciał wymusić rzut karny.
86' żóta kartka Żółta kartka dla Romana Janickiego za faul na Aghwanie Papikjanie.
85' Konra ZZagłębia. Za mocne podanie Žarko Udovičicia do Alexandre Cristovao.
85' Po dośrodkowaniu Mateusza Marca z rzutu wolnego piłkę wybija Matko Perdijić
85' Konrad Handzlik faulowany prze Sebastiana Milewskiego.
84' zmiana Trzecia zmiana w Olimpii. Marcin Poręba za Bartosza Śmietankę.
83' Callum Rzonca przymierzył lewą nogą zza pola karnego. Piłkę złapał Mikołaj Brylewski.
83' Dejan Vokić podał w pole karne do Sebastiana Milewskiego, którego strzał został powstrzymany przez Ariela Wawszczyka.
82' Bardzo złe dośrodkowanie Romana Janickiego z lewego skrzydła.
82' Marcin Kaczmarek faulował Calluma Rzoncę,
81' Alexandre Cristovao pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki,
81' Niecelny strzał Tomasza Nowaka zza pola karnego.
79' Piotr Witasik wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z lewego skrzydła.
79' Roman Janicki powalczył z Damianem Ciechanowskim i wywalczył aut.
77' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Žarko Udovičić za Adama Banasiaka.
76' Przed polem karnym Zagłębia Konrad Handzlik traci piłkę na rzecz Adama Banasiaka, a potem fauluje naszego gracza.
75' Po dośrodkowaniu z rogu wybita przez Arkadiusza Jędrycha piłka trafia na 16. metr pod nogi Konrada Handzlika, ale ten fatalnie pudłuje.
74' Aghwan Papikjan wywalczył róg dla Olimpii.
73' Po podaniu Mello Tomasz Nowak strzela obok słupka z około 18 metrów.
73' Dejan Vokić zagrał w pole karne do Alexandre Cristovao, ale ten stracił piłkę na rzecz Mateusza Marca.
71' Tomasz Nowak zagrał prostopadłą piłkę do Alexandre Cristovao, a ten z lewego skrzydła dośrodkował prosto w ręce Mikołaja Brylewskiego.
70' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym Zagłębia Piotr Witasik sfaulował Tomasza Nowaka.
69' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Za Juniora Torunarighę wszedł Tomasz Nowak.
69' żóta kartka Callum Rzonca ukarany żółtą kartką za faul na Mateuszu Marcu.
68' Kontra Zagłębia. Mello do Calluma Rzoncy, ten w pole karne do Juniora Torunarighi, a Nigeryjczyk z niemieckim paszportem po pierwszym zablokowanym strzale posyła piłkę nad poprzeczką z około 7 metrów
66' Mikołaj Brylewski broni strzał Alexandre Cristovao z kilku metrów, ale nasz napastnik i tak był na spalonym.
66' Nieudane dośrodkowanie Adama Banasiaka z lewego skrzydła.
64' zmiana Druga zmiana w Olimpii. Aghwan Papikjan za Mikołaja Gabora.
63' Kontra Olimpii. W pole karne zagrywał Robert Ziętarski, ale dobrze blokowany przez Roberta janickiego był Damian Ciechanowski.
62' Marcin Kaczmarek zagrał z rzutu rożnego wprost pod nogi stojącego na 20. metrze Mello.
61' Po strzale Mateusza Marca zza pola karnego piłka trafia w Arkadiusza Jędrycha i wychodzi na róg.
60' Mikołaj Gabor uderzył lewą nogą z linii pola karnego i minimalnie chybił.
59' Próba strzały z dystansu w wykonaniu Adama Banasiaka. Piłka trafia w Donatasa Nakrosiusa,
59' Alexandre Cristovao faulował w ataku Damiana Ciechanowskiego.
58' Callum Rzonca w polu karnym Zagłębia powstrzymał Mikołaja Gabora.
58' Próba kontry w wykonaniu Zagłębia zepsuta fatalnym podaniem Dejana Vokicia.
57' Alexandre Cristovao wszedł nakładką w obrońcę Olimpii.
56' Nieudana próba dryblingu w wykonaniu Konrada Handzlika.
55' zmiana Pierwsza zmiana w Olimpii. Schodzi Kacper Skibicki, a na murawie pojawia się były piłkarz Zagłębia Konrad Handzlik.
55' Faul Sebastiana Milewskiego na Mateuszu Marcu.
54' Robert Ziętarski huknął z woleja z ponad 20 metrów. Kilka metrów od prawego słupka.
53' Aut na wysokości pola karnego sosnowiczan. Wrzucał Marcin Kaczmarek. Piłka w rękach sosnowieckiego bramkarza
52' Strzał Adama Banasiaka z 20 metrów trafia w Piotra Witasika.
52' Mello faulował w ataku Marcina Kaczmarka.
50' Sebastian Milewski dogrywał piłkę z prawej strony pola karnego przed bramkę, gdzie był Junior Torunarigha. Akcję przerwała interwencja Piotra Witasika.
50' Dwa zablokowane strzały sosnowiczan. Najpierw Alexandre Cristovao z pola karnego, a po chwili Sebastiana Milewskiego zza "szesnastki"
50' Piotr Witasik wybił piłkę z pola karnego po wrzutce Adama Banasiaka z rogu,
49' Z linii pola karnego strzelał Sebastian Milewski. Po rykoszecie piłka przechodzi nad poprzeczką. Mamy róg,
49' Adam Banasiak próbował dośrodkowania z rzutu rożnego w stronę Juniora Torunarighi, ale bez powodzenia.
48' Faul Mateusza Marca na Sebastianie Milewskim z lewej strony boiska.
47' Po dośrodkowaniu Mateusza Marca z rogu Matko Perdijić wybił futbolówkę poza pole karne,
47' Po rozegraniu rzutu rożnego z około 10 metrów strzelał Mikołaj Gabor. Matko Perdijić paruje piłkę na róg.
46' Po akcji prawą stroną gospodarze wywalczyli rzut rożny.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45' gwizdek Sędzia nie doliczył ani sekundy do pierwszej połowy i zakończył tę część spotkania.
45' Adam Banasiak faulowany przez Marcina Kaczmarka.
45' Donatas Nakrosius faulował Juniora Torunarighę.
44' Bartosz Śmietanko strzelił nad poprzeczką z ponad 20 metrów.
43' Marcin Kaczmarek wrzucił piłkę z rogu na bliższy słupek, a tam stał Arkadiusz Jędrych.
43' Po dośrodkowaniu Mateusza Marca z rzutu wolnego piłkę na róg wybija Matko Perdijić.
42' Faul Alexandre Cristovao na Marcinie Kaczmarku.
41' Faul Bartosza Śmietanki na Juniorze Torunaridze.
39' Mello faulował Mateusza Marca w okolicy środka boiska.
38' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rzutu wolnego próbował strzelać głową Arkadiusz Jędrych. Trafił w Damiana Ciechanowskiego.
38' Faul Damiana Ciechanowskiego na Mello tuż za boczną linią pola karnego.
37' Junior Torunarigha faulowany w środku boiska przez Bartosza Śmietankę.
36' Akcja Olimpii przerwana faulem Adama Kokoszki na Robercie Ziętarskim.
36' Damian Ciechanowski zatrzymał akcję lewą stroną boiska w wykonaniu Sebastiana Milewskiego.
35' Kontra Zagłębia. Alexandre Cristovao znalazł się z piłką w polu karnym. Przy próbie strzału zablokował go wślizgiem Ariel Wawszczyk.
35' Robert Ziętarski faulowany w okolicy środka boiska przez Dejana Vokicia.
34' Na spalonym Junior Torunarigha.
33' Damian Ciechanowski wrzucił piłkę z autu w pole karne Zagłębia. Interweniował z powodzeniem Alexandre Cristovao.
31' Błąd w obronie Zagłębia. Mikołaj Gabor zagrał prostopadłą piłkę do Roberta Ziętarskiego, który uciekł Callumowi Rzoncy, znalazł się oko w oko z Matko Perdijiciem i trafił w boczną siatkę.
31' Dejan Vokić zagrał górną piłkę w pole karne w stronę Juniora Torunarighi. Górą był Mikołaj Brylewski.
30' Marcin Kaczmarek dośrodkował z lewego skrzydła, a w polu karnym Zagłębia faulował walczący o piłkę Kacper Skibicki.
28' Dośrodkowanie Romana Janickiego i Alexandre Crisrtovao w polu karnym faulował bramkarza Olimpii.
27' żóta kartka Mateusz Marzec ukarany żółtą kartką za "padolino" w okolicy linii pola karnego. Sędzia był blisko i widział, że nie mogło być mowy o faulu Calluma Rzoncy.
26' Z narożnika boiska dośrodkował Adam Banasiak, a Junior Torunarigha niecelnie główkował z około 5 metrów.
25' Alexandre Cristovao odebrał piłkę Arielowi Wawszczykowi i pociągnął kilkanaście metrów. Stoper Olimpii zdążył wrócić i zablokować strzał z ponad 20 metrów. Mamy róg.
25' Alexandre Cristovao faulował w ataku Piotra Witasika.
24' Roman Janicki powstrzymał rajd Damiana Ciechanowskiego.
23' Marcin Kaczmarek z ponad 20 metrów kopnął piłkę bardzo wysoko nad bramką Matko Perdijicia.
23' Callum Rzonca wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną z prawej strony boiska przez Damiana Ciechanowskiego
22' Alexandre Cristovao chciał zagrać prostopadłą piłkę do Juniora Torunarighi, ale jego zamiary przewidział Ariel Wawszczyk.
21' Kontra Olimpii po stracie Dejana Vokicia. Mateusz Marzec przebiegł przez ponad pół boiska, wpadł w nasze pole karne i źle dośrodkował.
21' Sebastian Milewski faulowany na połowie rywali.
20' Dośrodkowanie Adama Banasiaka w pole karne i kiks Mello z około 10 metrów.
19' Krótko rozegrany róg. Po centrze Adama Banasiaka piłkę wybija Ariel Wawszczyk.
19' Damian Ciechanowski blokuje piłkę po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z lewego skrzydła. Mamy rzut rożny.
18' Po dośrodkowaniu Romana Janickiego z lewego skrzydła piłkę na przedpolu łapie Mikołaj Brylewski.
18' Nie pisaliśmy jeszcze o pogodzie. Na pewno dziś sprzyja graniu w piłkę o wiele bardziej niż w poniedziałek w Kielcach. Jest 17 stopni, bezwietrznie i bezchmurnie.
17' żóta kartka Alexandre Cristovao obejrzał żółtą kartkę za faul na Bartoszu Śmietance.
16' Adam Banasiak mocno wstrzelił piłkę przed bramkę z rzutu wolnego z prawej strony boiska, ale nie udało się zamknąć akcji strzałem.
15' żóta kartka Tuż przed polem karnym Marcin Kaczmarek faulował Calluma Rzoncę. Żółta kartka dla kapitana Olimpii.
14' Junior Torunarigha sfaulował w ataku Ariela Wawszczyka.
13' Olimpia utrzymała się przy piłce i po strzale z woleja z około 20 metrów w wykonaniu Kacpra Skibickiego futbolówka mija naszą bramkę.
13' Po czterech kolejnych rzutach rożnych wreszcie udało się Matko Perdijiciowi wypiąstkować piłkę poza pole karne.
12' Po wrzutce Marcina Kaczmarka piłkę na czwarty rzut rożny z rzędu wybija Arkadiusz Jędrych.
12' Próba krótkiego rozegrania kornera przez gospodarzy i Sebastian Milewski wybija piłkę na kolejny korner.
12' Marcin Kaczmarek dośrodkował z rzutu rożnego i na kolejny korner piłkę wybił Arkadiusz Jędrych.
11' Mateusz Marzec wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego i po interwencji jednego z sosnowiczan gospodarze mają rzut rożny.
10' Mateusz Marzec faulowany przez Arkadiusza Jędrycha około 22 metry przed bramką.
10' Źle zastawiona pułapka ofsajdowa przez Olimpię. Junior Torunarigha dostał piłkę na lewe skrzydło i dograł przed bramkę, a Alexandre Cristovao spudłował z około trzech metrów!
9' Sebastian Milewski faulowany przez Kacpra Skibickiego.
6' Arkadiusz Jędrych przerwał faulem akcję Mateusza Marca.
5' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z narożnika boiska sosnowiczanie faulują w ataku.
4' Adam Banasiak dośrodkował z rzutu wolnego. Do wybitej z pola karnego piłki dopadł na 20. metrze Sebastian Milewski. Oddał strzał i po rykoszecie piłka wyszła na róg.
3' żóta kartka Żółta kartka dla Bartosza Śmietanki za faul na Alexandre Cristovao.
3' Po kolejnym wrzucie z autu w wykonaniu Marcina Kaczmarka piłkę do przodu ekspediuje Adam Banasiak.
2' Wrzut z autu dla Olimpii na wysokości pola karnego. Daleko piłkę rzucił Marcin Kaczmarek, a Junior Torunarigha przeszkadzał w piąstkowaniu Matko Perdijiciowi.
1' Na razie ustawienie Zagłębia wygląda tak, że Mello gra na prawej pomocy, Adam Banasiak na lewej, Alexandre Cristovao na "dziesiątce", a Sebastian Milewski z Dejanem Vokiciem na pozycjach 6 i 8.
0' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 17:58 Obowiązki kapitanów pełnią dziś najstarsi gracze obu zespołów - w Olimpii Marcin Kaczmarek, a w Zagłębiu Matko Perdijić.
0' 17:55 Jeśli chodzi o frekwencję, to szału w Grudziądzu nie ma. Wygląda na to, że wizyta zespołu z Lotto Ekstraklasy nie jest czymś wyjątkowym dla tego miasta, które w tym sezonie ma drużynę w II lidze. Sędziowska trójka właśnie wyprowadziła oba zespoły na murawę. Sosnowiczanie zagrają dziś cali na czerwono. Z kolei gospodarze w biało-zielonych koszulkach, białych spodenkach i getrach.
0' 17:50 Mimo tego, że mecz w Grudziądzu jest jedynym spotkaniem Pucharu Polski rozgrywanym w czwartek, Polsat Sport nie zdecydował się na przeprowadzenie transmisji z meczu dwóch zespołów, które jeszcze w trzech poprzednich sezonach grały w I lidze. Nie ma również żadnej relacji radiowej, więc kibicom Zagłębia pozostaje tylko i wyłącznie śledzenie relacji tekstowych.
0' 17:45 Od tego sezonu w Pucharze Polski drużyny mają obowiązek wystawić przynajmniej jednego młodzieżowca. W Zagłębiu w pierwszym składzie mamy dziś dwóch graczy spełniających ten warunek, a na ławce jeszcze jeden. Z kolei Olimpia ma w wyjściowej jedenastce trzech młodzieżowców, a wśród rezerwowych aż sześciu. Warto zwrócić uwagę na różnicę wieku między najmłodszym a najstarszym graczem w Olimpii. Wynosi ona prawie 22 lata. Marcin Kaczmarek urodził się 3 grudnia 1979, a Kacper Skibicki 11 października 2001.
0' 17:40 W trzech poprzednich edycjach Pucharu Polski Zagłębie odpadało w meczach z drużynami z Ekstraklasy. Przed trzema laty w półfinale z Lechem Poznań, przed dwoma laty w 1/16 finału z Wisłą Kraków i przed rokiem także w 1/16 finału z Koroną Kielce. Po raz ostatni z drużyną grającą w niższej klasie rozgrywkowej II-ligowe wówczas Zagłębie odpadło z Pucharu Polski w sezonie 2014/2015, gdy już w pierwszej rundzie po rzutach karnych uległo III-ligowemu Sokołowi Kleczew.
0' 17:30 Dla Dariusza Dudka dzisiejszy mecz jest pierwszym w historii spotkaniem w roli trenera w Pucharze Polski. Liczymy na to, że szkoleniowiec sosnowiczan będzie chciał kontynuować swoją przygodę z pucharowymi rozgrywkami i nie pożegna się z Pucharem Polski już w pierwszym meczu. Warto przypomnieć, że właśnie na tym stadionie Dariusz Dudek odniósł swoje pierwsze wyjazdowe zwycięstwo jako trener Zagłębia. Bramka Arkadiusza Jędrycha w doliczonym czasie dała sosnowiczanom komplet punktów w meczu 18. kolejki I ligi w sezonie 2017/2018.
0' 17:20 Sześć meczów bez zwycięstwa, poniedziałkowy słaby mecz w Kielcach i w perspektywie niedzielne starcie z Cracovią, po którym grozi nam spadek na ostatnie miejsce w tabeli. To wszystko sprawiło, że Dariusz Dudek zdecydował się na danie wolnego piłkarzom, którzy zwykle występowali w wyjściowym składzie i postawienie na graczy drugiego planu. To wcale nie musi oznaczać, że sosnowiczanie zagrają dziś gorzej. Liczymy na to, że rezerwiści będą chcieli dać szkoleniowcowi do myślenia i postarają się udowodnić, że zasługują na grę w Lotto Ekstraklasie.
0' 17:10 Jak się można było spodziewać, skład Zagłębia został całkowicie zmieniony w porównaniu do poniedziałkowego meczu z Koroną Kielce. Szansę debiutu w pierwszej drużynie Zagłębia i to od razu od pierwszej minuty dostał 17-letni Roman Janicki i według przedmeczowych przymiarek ma on zagrać na lewej pomocy. Na ławce rezerwowych znalazło się natomiast miejsce dla drugiego z 17-latków Kacpra Radkowskiego. Do Grudziądza nie pojechali w ogóle Dawid Kudła, Michael Heinloth, Konrad Wrzesiński, Szymon Pawłowski, Piotr Polczak, Vamara Sanogo i Patrik Mraz.
0' 17:00 Dzień Dobry! Witamy z Grudziądza i zapraszamy na relację z meczu 1/32 finału Pucharu Polski pomiędzy miejscową Olimpią a naszym Zagłębiem.
Zdjęcia z meczu w GrudziądzuZdjęcia z meczu w Grudziądzu Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu 1/32 finału Pucharu Polski pomiędzy Olimpią Grudziądz a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu w GrudziądzuKonferencja po meczu w Grudziądzu - Dzisiejszy mecz pokazał jak trudno jest grać w Ekstraklasie skoro nie potrafimy wygrać z II ligą - powiedział po porażce w Grudziądzu trener Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
Pucharowa kompromitacja ZagłębiaPucharowa kompromitacja Zagłębia Zagłębie Sosnowiec po rzutach karnych przegrało z Olimpią Grudziądz i odpadło z Pucharu Polski w 1/32 finału. Po 120 minutach było 0:0, a sosnowiczanie nie potrafili wykorzystać gry w przewadze jednego zawodnika i nie sprostali II-ligowcom. » Czytaj więcej