2018-11-23, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Gliwice
Stroje: czarne (4-5-1)
26. Frantisek Plach 20. Martin Konczkowski 4. Jakub Czerwiński 25. Aleksandar Sedlar 2. Mikkel Kirkeskov 77. Denis Gojko (58' 7. Aleksander Jagiełło) 6. Tom Hateley 3. Tomasz Jodłowiec 17. Joel Valencia 11. Jorge Felix (89' 18. Patryk Sokołowski) 9. Piotr Parzyszek (72' 27. Michal Papadopulos)   Rezerwowi: 1. Jakub Szmatuła 5. Marcin Pietrowski 10. Patryk Dziczek 88. Uros Korun   Trener: Waldemar Fornalik
90+4'
1. Dawid Kudła 17. Michael Heinloth 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 2. Patrik Mraz 77. Konrad Wrzesiński 66. Adam Banasiak 72. Dejan Vokić (72' 24. Bartłomiej Babiarz) 8. Szymon Pawłowski 42. Alexandre Cristovao (90+1' 21. Sebastian Milewski) 27. Vamara Sanogo (62' 22. Žarko Udovičić)     Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 3. Adam Kokoszka 28. Mello 70. Nuno Malheiro   Trener: Valdas Ivanauskas
Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń) - Marcin Boniek (Bydgoszcz), Jakub Winkler (Toruń), Techniczny: Sebastian Jarzębak (Bytom) VAR: Szymon Marciniak (Płock), AVAR: Paweł Sokolnicki (Warszawa)
90.0000
90+6' gwizdek Po 50 minutach i 12 sekundach gry kończy się druga połowa meczu.
90+6' Po dośrodkowaniu Mikkela Kirkeskova piłkę złapał Dawid Kudła
90+5' Róg dla Piasta po wybiciu Michaela Heinlotha.
90+5' Konrad Wrzesiński na spalonym po podaniu Szymona Pawłowskiego.
90+4' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Kudły za grę na czas.
90+3' Z rzutu wolnego wrzucił Mikkel Kirkeskov, a w powietrznej walce o piłkę Jakub Czerwiński sfaulował Mateusza Cichockiego.
90+2' Adam Banasiak faulował Toma Hateleya.
90+2' Michael Heinloth wybił piłkę po dośrodkowaniu Tomasza Jodłowca.
90+1' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Sebastian Milewski za Alexandre Cristovao.
90' Bartosz Frankowski przypomina Dawidowi Kudle, żeby nie grał na czas.
90' Joel Valencia wdał się w drybling z Arkadiuszem Jędrychem i przegrał z naszym stoperem.
89' zmiana Patryk Sokołowski wszedł za Jorge Felixa.
88' Przed polem karnym Zagłębia faulował Jorge Felix. Na murawie leżeli Arkadiusz Jędrych i Adam Banasiak.
88' Szansa na bramkę dla Zagłębia, ale w polu karnym Piasta Žarko Udovičić przegrywa pojedynek z Jakubem Czerwińskim.
87' Po dorśrodkowaniu Martina Konczkowskiego z prawego skrzydła Michael Heinloth uprzedził w polu karnym Jorge Felixa.
86' Alexandre Cristovao w środkowej strefie sfaulował Joela Valencię.
85' Dośrodkowanie Žarko Udovičicia z lewego skrzydła. Niestety, Alexandre Cristovao źle przyjął piłkę na 14. metrze i stracił ją na rzecz Aleksandra Sedlara.
84' Zza narożnika pola karnego uderzał Aleksander Jagiełło. Broni Dawid Kudła.
84' Bartłomiej Babiarz sfaulował Joela Valencię.
83' W polu karnym Zagłębia Joel Valencia nieprzepisowo walczył z Szymonem Pawłowskim.
82' Wrzucał Szymon Pawłowski, a Zagłębie straciło piłkę po faulu w ataku Alexandre Cristovao.
81' Teraz róg rozegrany rozważniej. Akcję kończy strzał Michaela Heinlotha. Rykoszet od gracza Piasta i róg.
81' Szybko rozegrany korner przez Žarko Udovičicia. Potem jeszcze piłka wraca do Serba. Wrzutka przed bramkę i na róg Mikkel Kirkeskov.
80' Zza pola karnego strzelał Adam Banasiak. Piłkę na róg wybił Frantisek Plach.
80' Patrik Mraz interweniuje przed bramką po strzale Michala Papadopulosa.
79' Po dośrodkowaniu Toma Hateleya, piłkę głową przedłużył Jakub Czerwiński, a na spalonym był Michal Papadopulos.
78' Konrad Wrzesiński sfaulował Mikkela Kirkeskova.
77' Po dośrodkowaniu Joela Valencii z prawe strony boiska niecelnie główkował z pola karnego Michal Papadopulos.
76' Z rogu podawał Szymon Pawłowski, a Adam Banasiak huknął z woleja z około 14 metrów wysoko nad bramką.
75' Konrad Wrzesiński dogrywał piłkę do Alexandre Cristovao. Wślizg Jakuba Czerwińskiego i róg.
74' Sytuacja w polu karnym opanowana po dośrodkowaniu Toma Hateleya.
73' Žarko Udovičić wybił na róg piłkę po dośrodkowaniu Aleksandra Jagiełły.
73' Konrad Wrzesiński na spalonym.
72' Zderzenie Konrada Wrzesińskiego i Mikkela Kirkeskova bardziej bolesne dla Duńczyka.
72' zmiana Zmiana także w Piaście. Michal Papadopulos za Piotra Parzyszka.
72' zmiana Za Dejana Vokicia na boisko wszedł Bartłomiej Babiarz.
71' Faul Jakuba Czerwińskiego na Szymonie Pawłowskim na połowie Zagłębia.
70' Szymon Pawłowski na spalonym.
68' Rajd Aleksandra Jagiełły, zagranie wszerz pola karnego i piłka przejęta przez Žarko Udovičicia wespół z Mateuszem Cichockim.
66' Dawid Kudła łapie piłkę dośrodkowaną przez Toma Hateleya.
66' Po dośrodkowaniu Tomasza Jodłowca z prawego skrzydła głową z pola bramkowego uderzał Jorge Felix. Piłkę na róg wybił Dawid Kudła. Świetna interwencja.
65' Z 20 metrów strzelał Joel Valencia. Piłka trafiła w poprzeczką, a na róg wybił ją Michael Heinloth.
63' Z rogu wrzucił Tom Hateley. Głową z kilku metrów strzelał Aleksandar Sedlar, a piłkę sprzed bramki wybił Žarko Udoviči.
63' Piast w ataku i róg dla gospodarzy po interwencji Mateusza Cichockiego.
62' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Žarko Udovičić za Vamarę Sanogo.
61' Aleksander Jagiełło z prawej strony ściął do środka i z około 20 metrów kopnął lewą nogą wysoko nad poprzeczką.
61' Joel Valencia faulowany przez Michaela Heinlotha.
60' Vamara Sanogo faulował w ataku Aleksandra Sedlara.
60' Dośrodkowanie Mikkela Kirkeskova z lewego skrzydła i interwencja Adama Banasiaka w polu karnym.
58' zmiana Pierwsza zmiana w Piaście. Aleksander Jagiełło za Denisa Gojkę.
57' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego. Sytuację wyjaśnił wybiciem Piotr Parzyszek.
56' Do leżącego Vamary Sanogo podbiegli fizjoterapeuci Zagłębia.
55' Podanie Patrika Mraza do Vamary Sanogo i faul Jakuba Czerwińskiego na naszym graczu. Na wysokości linii pola karnego, po lewej stronie boiska.
53' Z linii pola karnego na dwa razy strzelał Piotr Parzyszek. Pierwsze uderzenie zablokowane [rzez gracza Zagłębia, a dobitka przechodzi obok słupka.
52' Wrzucał z rogu Tom Hateley, a nieczysto w piłkę uderzył Aleksandar Sedlar.
52' Dośrodkowanie Toma Hateleya z rogu, Piłkę na kolejny korner wybija Michael Heinloth.
51' Akcja Joela Valencii i wybicie piłki na róg przez Michaela Heinlotha.
51' Po dośrodkowaniu Martina Konczkowskiego z prawego skrzydła Michael Heinloth uniemożliwlił oddanie strzału Joelowi Valencii.
50' Dośrodkowanie Denisa Gojki z prawego skrzydła i dwie niepewne interwencje sosnowiczan. Najpierw Michaela Heinlotha, a po chwili Konrada Wrzesińskiego .Skończyło się na szczęście bez problemów.
49' Tomasz Jodłowiec wbiegał z piłką w pole karne, ale uprzedził go Mateusz Cichocki, który wybił piłkę na aut.
47' Vamara Sanogo wskoczył na plecy Mikkela Kirkeskova, ale to jest piłka a nie Wielka Pardubicka, więc sędzia odgwizdał faul Francuza
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu. Bez zmian w składach.
45' gwizdek Sędzia nie doliczył ani sekundy do pierwszej połowy.
45' Tomasz Jodłowiec sfaulował Dejana Vokicia.
43' Po trzecim rogu futbolówka wraca do Toma Hateleya, który oddaje płaski strzał z lewego skrzydła. Piłka trafia do rąk Dawida Kudły.
43' Znowu z rogu Tom Hateley, Piłka po wybiciu z pola karnefo trafia do Joela Valencii, który oddaje strzał. Dejan Vokić nastrzelony i jeszcze jeden róg
42' Tom Hateley próbował wkręcić piłkę z rogu do bramki, ale czujny Dawid Kudła wyekspediował piłkę na kolejny róg.
42' Trójkowa akcja Joel Valencia, Piotr Parzyszek, Jorge Felix. Hiszpan trafia w Patrika Mraza z około 13 metrów. Róg dla Piasta.
40' Z autu wrzucił Michael Heinloth, a Dejan Vokić sfaulował w ataku Mikkela Kirkeskova.
39' Adam Banasiak faulowany przez Joela Valencię.
38' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu interweniuje Frantisek Plach.
37' Błąd przy wyprowadzeniu piłki przez gospodarzy. Alexandre Cristovao zagrywa przed bramkę, a piłkę na róg wybija Jakub Czerwiński.
37' Nieporozumienie między Szymonem Pawłowskim i Dejanem Vokiciem kończy się stratą piłki z boku pola karnego Piasta.
35' Po dośrodkowaniu Piotra Parzyszka z lewej strony boiska na spalonym Jakub Czerwiński.
35' Z rogu wrzucał Tom Hateley, a Tomasz Jodłowiec nie trafił dobrze głową w piłkę.
35' Denis Gojko wpadł w pole karne sosnowiczan i uderzył prawą nogą. Piłka odbiła się od Patrika Mraza i wyszła na róg.
34' Vamara Sanogo faulował w ataku Mikkela Kirkeskova.
33' Kontra Piasta, Podawał Tomasz Jodłowiec, a Jorge Felix zbiegł z lewego skrzydła do środka i przymierzył z około 22 metrów. Broni Dawid Kudła.
32' Dośrodkowanie Toma Hateleya z rzutu wolnego. Piłkę z pola karnego wybił Arkadiusz Jędrych. Ponowna wrzutka, tym razem w wykonaniu Mikkela Kirkeskova i interwencja Dawida Kudły.
32' Denis Gojko faulowany przez Szymona Pawłowskiego.
31' Dośrodkowanie Mikkela Kirkeskova w stronę Jorge Felixa przejęte przez Adama Banasiaka.
31' Arkadiusz Jędrych powstrzynał faulem Piotra Parzyszka.
30' Denis Gojko z prawej strony boiska zagrał po ziemi przed bramkę. Piłka w rękach Dawida Kudły.
29' Adam Banasiak po podaniu Dejana Vokicia strzelał z około 28 metrów. Nie bez kłopotów piłkę złapał Frantisek Plach.
28' Lekki strzał Konrada Wrzesińskiego z 20 metrów, po którym piłka trafia w ręce Frantiska Placha.
26' Po strzale Joela Valencii piłka trafiła w znajdującego się w polu karnym Mateusza Cichockiego.
25' Bartosz Frankowski przeprowadził wychowawczą pogadankę z Arkadiuszem Jędrychem.
24' Tomasz Jodłowiec wybił piłkę po dośrodkowaniu Patrika Mraza z rogu, a składającego się do strzału zza pola karnego Adama Banasiaka uprzedził Denis Gojko.
23' Dejan Vokić podawał w pole karne w stronę Konrada Wrzesińskiego. Obrońca Piasta był szybszy i wybił piłkę na róg.
22' Joel Valencia zagrał za plecy Denisa Gojki
21' Frantisek Plach łapie piłkę dośrodkowaną z rogu przez Patrika Mraza.
20' Sosnowiczanie zaatakowali prawą stroną. Michael Heienloth podawał w kierunku Konrada Wrzesińskiego i mamy drugi rzut rożny.
20' Prostopadłe podanie Toma Hateleya w kierunku Denisa Gojki, ale ten nie dał rady dobiec do piłki.
19' Piast próbuje wyprowadzić atak pozycyjny, ale nie bardzo się to udaje.
17' Złe wstrzelenie piłki na połowę Zagłębia przez Aleksandra Sedlara. Futbolówka wyszła poza końcową linię.
17' Vamara Sanogo znalazł się z piłką w polu karnym Piasta, ale nie poradził sobie z Jakubem Czerwińskim.
17' Denis Gojko przy dośrodkowaniu trafił w Alexandre Cristovao.
16' Konrad Wrzesiński przejął piłkę na połowie Piasta po złym zagraniu Toma Hateleya, ale nie zdołał dokładnie podać do Vamary Sanogo.
14' Vamara Sanogo na spalonym po podaniu Michaela Heinlotha.
12' Jakub Czerwiński w środku boiska sfaulował Vamarę Sanogo.
11' Denis Gojko faulowany przez Adama Banasiaka.
10' Z prawej strony boiska z rzutu wolnego dośrodkował Tom Hateley, a Tomasz Jodłowiec z około 13 metrów główkował nad bramką.
10' Faul Alexandre Cristovao na Martinie Konczkowskim.
9' Po dośrodkowaniu Patrika Mraza z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybił Aleksandar Sedlar. Akcję zakończył celny, ale lekki strzał Szymona Pawłowskiego lobem z około 20 metrów.
8' Dejan Vokić faulowany z boku boiska przez Jorge Felixa.
8' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu piłkę na aut wybił Martin Konczkowski.
7' Kontra Zagłębia. Szymon Pawłowski na lewo do Alexandre Cristovao, który płasko dośrodkował i piłkę na róg wybił Aleksandar Sedlar.
6' Arkadiusz Jędrych zatrzymał w polu karnym akcję Jorge Felixa.
5' Jorge Felix dwa razy zatrzymany przed polem karym Zagłębia. Najpierw przez Patrika Mraza, a po chwili przez Szymona Pawłowskiego.
4' Adam Banasiak faulowany na własnej połowie przez Piotra Parzyszka.
3' Vamara Sanogo powalczył z Jakubem Czerwińskim i wywalczył aut.
3' W środkowym kole Arkadiusz Jędrych faulował Joela Valencię.
2' Mikkel Kirkeskov na spalonym po podaniu Joela Valencii.
1' Vamara Sanogo zdaniem sędziego pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki na własnej połowie.
1' gwizdek Gramy! Zaczął Piast.
0' 17:55 Sędzia Bartosz Frankowski wraz ze swoimi asystentami wyprowadził piłkarzy obu drużyn na murawę. Piast dziś zagra cały na czerwono, a Zagłębie w strojach, w których gra najczęściej w tym sezonie, czyli na czarno.
0' 17:50 W ubiegłym sezonie Zagłębie czekało na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo aż do pierwszego meczu rundy rewanżowej i meczu w Grudziądzu. Łącznie w drugiej rundzie sezonu wygraliśmy wówczas aż sześć spotkań i w czerwcu świętowaliśmy awans do Lotto Ekstraklasy. Liczymy na to, że historia się powtórzy, druga runda rozgrywek będzie lepsza w naszym wykonaniu i uratujemy ligowy byt.
0' 17:45 Żeby nie było tak całkiem pesymistycznie, to wspomnimy, że gdy poprzednio przyjechaliśmy do Gliwic jako beniaminek, a miało to miejsce w drugiej kolejce sezonu 2004/2005, to wyjechaliśmy stąd z kompletem punktów po pięknym strzale z dystansu w wykonaniu Marcina Morawskiego.
0' 17:40 Na wyjazd do Gliwic czekaliśmy 12 lat i prawie 4 miesiące. Sosnowiczanie po raz ostatni grali na wyjeździe z Piastem 28 lipca 2006 i przegrali aż 0:4. Wtedy ten stadion wyglądał zupełnie inaczej. Szatnia gości była tuż za ścianą trybuny prasowej i w przerwie doskonale słyszeliśmy jaką burę piłkarze Zagłębia dostali od trenera Janusza Białka. Dziś w Gliwicach mamy już zupełnie inny stadion. Czy wynik meczu także będzie dziś inny?
0' 17:30 Porównaliśmy jeszcze skład Piasta z meczu rozegranego 23 lipca na Stadionie Ludowym z jedenastką, która dziś podejmie walkę z Zagłębiem. Jest pięć zmian. W bramce Frantiszek Plach za Jakuba Szmatułę. Na prawej obronie Martin Konczkowski w miejsce Marcina Pietrowskiego. Na prawej pomocy Denis Gojko za Mateusza Maka, na pozycji defensywnego pomocnika zagra Tom Hateley, a na ławce usiądzie Patryk Dziczek, który przed trzema dniami wywalczył z kadrą młodzieżową awans do finałów mistrzostw Europy. W linii ataku Czecha Michala Papadopulosa zastąpił Piotr Parzyszek.
0' 17:25 Jeśli natomiast porównamy skład Zagłębia na dzisiejszy mecz ze składem na spotkanie pierwszej kolejki sezonu, to dostrzeżemy cztery zmiany. Z oczywistych powodów nie ma dziś w zespole Tomasza Nowaka (kontuzja) i Tymoteusza Puchacza (przeszedł do GKS-u Katowice). Dwaj pozostali nieobecni to Piotr Polczak i Sebastian Milewski. Są natomiast nieobecni w lipcu w kadrze Zagłębia Patrik Mraz i Szymon Pawłowski oraz Mateusz Cichocki i Michael Heinloth.
0' 17:15 Znamy już składy, w jakich przystąpią do dzisiejszego meczu oba zespoły. W porównaniu do rozegranego przed dwoma tygodniami meczu w Płocku trener Valdas Ivanauskas dokonał jednej zmiany w składzie sosnowiczan. Žarko Udovičić rozpocznie mecz na ławce rezerwowych, a do pierwszej jedenastki wskoczył były zawodnik Piasta Gliwice Patrik Mraz.
0' 17:05 Witamy ze stadionu przy Okrzei w Gliwicach i zapraszamy na relację na żywo z meczu Piasta z Zagłębiem
Galeria zdjęć z Gliwic część drugaGaleria zdjęć z Gliwic część druga Zapraszamy do obejrzenia kolejnej porcji zdjęć z meczu, w którym Zagłębie podejmowało gliwickiego Piasta.  » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w GliwicachZdjęcia z meczu w Gliwicach Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych podczas dzisiejszego meczu Piasta Gliwice z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w GliwicachKonferencja prasowa po meczu w Gliwicach Na konferencji po meczu w Gliwicach pojawili się Valdas Ivanauskas, trener Zagłębia Sosnowiec oraz Waldemar Fornalik, szkoleniowiec Piasta. » Czytaj więcej
W Gliwicach bez goliW Gliwicach bez goli W meczu otwierającym drugą rundę rozgrywek Lotto Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec bezbramkowo zremisowało w Gliwicach z Piastem. » Czytaj więcej