2018-11-05, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1:4(0:1)
Jagiellonia Białystok
Stroje: czerwono-żółte (4-5-1)
1. Dawid Kudła 17. Michael Heinloth 4. Arkadiusz Jędrych 25. Piotr Polczak 2. Patrik Mraz 77. Konrad Wrzesiński 24. Bartłomiej Babiarz (78' 28. Mello) 66. Adam Banasiak (71' 72. Dejan Vokić) 8. Szymon Pawłowski 22. Žarko Udovičić (59' 27. Vamara Sanogo) 42. Alexandre Cristovao   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 3. Adam Kokoszka 16. Mateusz Cichocki 70. Nuno Malheiro   Trener: Valdas Ivanauskas
0:1 - Karol Świderski 38' 0:2 - Arvydas Novikovas 46' 0:3 - Karol Świderski 54' 1:3 - Vamara Sanogo 76' 1:4 - Łukasz Burliga 90+4'
41' Piotr Polczak 73' Bartłomiej Babiarz
25. Marian Kelemen 8. Łukasz Burliga 4. Lukas Klemenz 5. Nemanja Mitrović 12. Guilherme 9. Arvydas Novikovas 6. Taras Romanczuk 20. Marko Poletanović (75' 99. Bartosz Kwiecień) 89. Mateusz Machaj (61' 26. Martin Pospisil) 21. Przemysław Frankowski 28. Karol Świderski (82' 18. Cillian Sheridan)   Rezerwowi: 29. Grzegorz Sandomierski 11. Roman Bezjak 19. Bodvar Bodvarsson 98. Patryk Klimala   Trener: Ireneusz Mamrot
Sędziowie: Jarosław Przybył (Kluczbork) - Kamil Wójcik (Warszawa), Adam Karasewicz (Wrocław). Techniczny: Robert Marciniak (Kraków), VAR: Daniel Stefański (Bydgoszcz), Marcin Boniek (Bydgoszcz)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 40 sekundach gry kończy się druga połowa meczu.
90+4' gol - piłka nożna 1:4 Martin Pospisil ograł przy końcowej linii Mello i dograł piłkę na 5. metr, a Łukasz Burliga dopełnił formalności.
90+2' Mello i Łukasz Burliga zwarli się czoło w czoło, ale szybko się pogodzili.
90+2' Mello faulował Martina Pospisila
90+1' Na spalonym Alexandre Cristovao.
90' Lukas Klemenz interweniuje w polu karnym po wrzutce Dejana Vokicia.
90' Łukasz Burliga wybił z pola karnego piłkę zagraną przez Vamarę Sanogo.
89' Konrad Wrzesiński rozpędził się prawą stroną boiska i chciał podać do Alexandre Cristovao, ale nie wyszło to zagranie naszemu pomocnikowi.
88' Zbyt mocne podanie Szymona Pawłowskiego do Mello.
87' Cillian Sheridan podał z lewej strony boiska w pole karne do Przemysława Frankowskiego. Piłkę przejął Dejan Vokić.
86' Bartosz Kwiecień wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Konrada Wrzesińskiego.
86' Nemanja Mitrović wybił piłkę z pola karnego po wrzutce Michaela Heinlotha.
85' Bartosz Kwiecień zrehabilitował się za wcześniejszy błąd i zatrzymał Vamarę Sanogo w polu karnym.
85' Łukasz Burliga podał do Przemysława Frankowskiego, który za mocno dośrodkował w stronę Cilliana Sheridana.
84' Mello lewą nogą z woleja z pola karnego trafił w boczną siatkę
82' zmiana Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Cillian Sheridan za Karola Świderskiego.
82' Po dośrodkowaniu Michaela Heinlotha Alexandre Cristovao źle przyjął piłkę i sfaulował Tarasa Romanczuka.
80' Sosnowiczanie zaliczają dziesiąty kolejny mecz ze strzeloną bramką.
78' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Mello za Bartłomieja Babiarza.
76' gol - piłka nożna 1:3 Błąd Bartosza Kwietnia. Strata piłki na własnej połowie. Futbolówkę przejmue Vamara Sanogo i po rykoszecie od nogi Kwietnia pokonuje Mariana Kelemena.
75' zmiana Bartosz Kwiecień zmienia Marko Poletanovicia.
75' Martin Pospisil faulowany przez Szymona Pawłowskiego.
73' żóta kartka Żółta kartka dla Bartłomieja Babiarza za faul na Martinie Pospisilu.
72' Konrad Wrzesiński przerzucił piłkę na lewą stronę pola karnego do Alexandre Cristovao, który uderzył prawą nogą po ziemi. Piłkę zdołał odbić Marian Kelemen.
71' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Dejan Vokić za Adama Banasiaka.
71' Alexandre Cristovao wybił piłkę po dośrodkowaniu Guilherme z rogu.
70' Konrad Wrzesiński blokuje dośrodkowanie Łukasza Burligi. Róg dla gości.
69' Niedokładne dośrodkowanie Patrika Mraza z lewego skrzydła.
68' Dawid Kudła broni płaski strzał Martina Pospisila z około 22 metrów.
67' Taras Romanczuk faulowany przez Alexandre Cristovao.
66' Alexandre Cristovao na spalonym po podaniu Piotra Polczaka.
65' Szymon Pawłowski zagrał ze środka boiska do biegnącego prawą stroną Alexandre Cristovao, ale strzał gracza z Angoli był niecelny.
65' Szymon Pawłowski nie mógł strzelać z lewej strony boiska, więc zdecydował się na dośrodkowanie, które nie znalazło adresata.
63' Vamara Sanogo dograł piłkę z prawej strony boiska, a Konrad Wrzesiński spudłował z kilku metrów.
63' Arkadiusz Jędrych bezradnie rozkłada ręce i podaje do Dawida Kudły.
62' Co dziś robi Alexandre Cristovao? Był z piłką pod polem karnym Jagiellonii, ale zagrał do tyłu i podał do.. Karola Świderskiego.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Jagiellonii. Martin Pospisil za Mateusza Machaja.
59' zmiana Vamara Sanogo zmienia Žarko Udovičicia.
59' Dawid Kudła łapie piłkę po dośrodkowaniu Guilherme z rogu.
58' Bartłomiej Babiarz wybił piłkę na rzut rożny.
57' Jagiellonia sobie klepie piłkę, a Zagłębie ma problemy z jej odebraniem.
54' gol - piłka nożna 0:3 Fatalny błąd Arkadiusza Jędrycha, który traci piłkę na rzecz Arvydasa Novikovasa. Litwin z lewej strony pola karnego zagrywa do Karola Świderskiego, a ten strzałem lewą nogą pokonał Dawida Kudłę.
53' Szymon Pawłowski podał w pole karne do Konrada Wrzesińskiego, który uderzył lewą nogą tuż nad poprzeczką.
52' We wszystkich meczach na Stadionie Ludowym rozegranych w tym sezonie Zagłębie było na prowadzeniu. Wygląda na to, że dziś ta seria się skończy.
50' Słabo grający dziś Alexandre Cristovao traci piłkę na 20. metrze przed bramką gości.
49' Dośrodkowanie Michaela Heinlotha z prawego skrzydła. Piłka trafia do Szymona Pawłowskiego na 16. metr, ale strzał jest daleki od ideału.
48' Nie tak miało wyglądać odrabianie strat przez Zagłębie.
46' gol - piłka nożna 0:2 Co za akcji gości. W ciągu 24 sekund od rozpoczęcia drugiej połowy nawet nie oddali piłki sosnowiczanom. Karol Świderski zagrał świetną prostopadłą piłkę do Marko Poletanovicia, który znalazł się w polu karnym i mógł strzelać, ale jeszcze wyłożył futbolówkę do Arvydasa Novikovasa, a ten pokonał Dawida Kudłę.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 3 sekundach gry sędzia Jarosław Przybył kończy pierwszą połowę
45' Po dośrodkowaniu Konrada Wrzesińskiego z prawego skrzydła piłkę z pola karnego wybija Łukasz Burliga.
45' Piotr Polczak obejrzał czwartą w tym sezonie żółtą kartkę, co oznacza, że nie zagra w sobotę w Płocku.
43' Mateusz Machaj wrzucał z rogu na dwa razy aż w końcu Patrik Mraz wybił głową futbolówkę.
42' Po dośrodkowaniu Guilherme z rzutu wolnego do odbitej piłki dopadł Lukas Klemenz i uderzył po koźle. Piłkę na róg wybił Dawid Kudła.
41' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Polczaka za zagranie ręką.
41' Karol Świderski podał do Przemysława Frankowskiego, ale ten fatalnie uderzył z około 20 metrów.
38' gol - piłka nożna 0:1 Wymiana podań między Mateuszem Machajem i Karolem Świderskim i strzał tego drugiego lewą nogą z około 18 metrów. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki Dawida Kudły.
36' Marian Kelemen łapie piłkę po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego.
35' Kontra sosnowiczan nie do końca udana. Kończy się faulem na Konradzie Wrzesińskim przy bocznej linii.
35' Dośrodkowanie Mateusza Machaja z rogu i piłka wyekspediowana przez Michaea Heinlotha.
34' Mateusz Machaj dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Pod poprzeczkę nogą uderzał Nemanja Mitrović i Dawid Kudłą wybił futbolówkę na róg.
33' Patrik Mraz faulował Arvydasa Novikovasa.
33' Prostopadłe podanie Tarasa Romanczuka w pole karne i interwencja Arkadiusza Jędrycha.
31' Michael Heinloth po podaniu Szymona Pawłowskiego chyba mógł już strzelać zza pola karnego, ale podał do Alexandre Cristovao, a ten stracił futbolówkę w "szesnastce".
30' Karol Świderski wstrzelił piłkę w pole bramkowe. Łapie Dawid Kudła.
28' Szymon Pawłowski faulowany przez Nemanję Mitrovicia na własnej połowie.
26' Po dośrodkowaniu Guilherme z lewej strony boiska Przemysław Frankowski główkował z około 4 metrów i kapitalnie na linii bramkowej interweniował Dawid Kudła
26' Marko Poletanović zagrał na prawo do Łukasza Burligi, który dośrodkował przed bramkę. Dawid Kudła zdołał trącić piłkę, co uniemożliwiło strzał Karolowi Świderskiemu.
24' Konrad Wrzesiński faulował w ataku. Decyzja sędziego nie spodobała się kibicom Zagłębia.
24' Po dośrodkowaniu Guilherme z rzutu rożnego strzelał Taras Romanczuk. Broni Dawid Kudła.
23' Z ostrego kąta uderzał Przemysław Frankowski. Dawid Kudła odbił piłkę nogą na róg.
22' Po dośrodkowaniu Tarasa Romanczuka z prawej strony pola karnego piłkę wybił głową Michael Heinloth.
21' Alexandre Cristovao miał przed sobą trzech rywali w polu karnym gości i przegrał tę rywalizację.
20' Guilherme dośrodkował z lewego skrzydła, a piłkę z pola bramkowego wybił Patrik Mraz.
20' Strzał Karola Świderskiego z pola karnego zablokowany przez Arkadiusza Jędrycha.
19' Szymon Pawłowski nie dał rady minąć Nemanję Mitrovicia z boku pola karnego gości.
16' Nieporozumienie między Žarko Udovičiciem a Alexandre Cristovao. Gracz z Angoli nie ruszył do piłki zagranej przez Serba.
14' Po dośrodkowaniu Patrika Mraza z rzutu rożnego przegrany pojedynek w powietrzu przez Piotra Polczaka.
14' Szymon Pawłowski zagrał świetną prostopadłą piłkę do Žarko Udovičicia. Serb z lewej strony boiska zagrał po ziemi przed bramkę, a Guilherme zdołał wybić piłkę na rzut rożny.
12' Po podaniu Szymona Pawłowskiego płaski strzał Konrada Wrzesińskiego z około 22 metrów, ale daleko od bramki.
12' Arvydas Novikovas jeszcze raz wrzucał z prawej flanki i tym razem górą Arkadiusz Jędrych.
11' Michael Heinloth wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Arvydasa Novikovasa.
11' Bartłomiej Babiarz faulem powstrzymał Mateusza Machaja.
10' Na szczęście złe dośrodkowanie z rzutu wolnego i od bramki zacznie Dawid Kudła.
9' Sędzia chyba pomylił kierunki. To raczej Karol Świderski faulował Bartłomieja Babiarza, a nie odwrotnie. Tymczasem na środku boiska rzut wolny ma Jagiellonia.
8' Karol Świderski odpychany przez Arkadiusza Jędrycha.
8' Z rzutu wolnego dośrodkował Mateusz Machaj, a na spalonym był Nemanja Mitrović.
7' Marko Poletanović faulowany przez Bartłomieja Babiarza.
7' Bartłomiej Babiarz wybił piłkę po dośrodkowaniu Guilherme z rzutu wolnego.
6' Patrik Mraz przy bocznej linii sfaulował Arvydasa Novikovasa.
5' Na własnej połowie faulowany Arvydas Novikovas.
5' Taras Romanczuk sfaulował Adama Banasiaka
3' Patrik Mraz dośrodkował lewą nogą w pole bramkowe i minimalnie spóźniony okazał się Alexandre Cristovao.
0' 18:00 Za nami już cztery zwrotki hymnu i w tej podniosłej atmosferze za chwilę rozpocznie się mecz.
0' 17:55 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Zarówno arbitrzy, jak i zawodnicy pojawili się na boisku ubrani w szaliki w barwach narodowych. Sosnowiczanie zagrają dziś w czarnych strojach, a goście na żółto-czerwono.
0' 17:50 Relację z dzisiejszego meczu można obejrzeć w Eurosporcie 1. W studiu zorganizowanym na płycie są Edward Durda i Radosław Majdan, których gościem jest Tomasz Nowak. Na stanowisku komentatorskim zainstalowali się Tomasz Lach i Sławomir Chałaśkiewicz. Przypominamy, że z okazji stulecia odzyskania wszystkie mecze tej kolejki poprzedza "Mazurek Dąbrowskiego", a jeszcze wcześniej mieliśmy na Ludowym minutę ciszy ku pamięci zmarłego byłego piłkarza sosnowiczan Leszka Rycka.
0' 17:40 Poprzedni mecz z Jagiellonią rozegrany w Sosnowcu zakończył się pomyślnie dla obu drużyn. Co prawda w przedostatniej kolejce sezonu 2006/2007 Zagłębie po golu Janusza Wolańskiego uległo klubowi ze stolicy Podlasia 0:1, ale jak się później okazało już na kolejkę przed końcem rozgrywek oba zespoły zapewniły sobie awans do Ekstraklasy. W sezonie 2007/2008 Zagłębie "u siebie" pokonało "Jagę", ale wtedy mecz odbył się w Wodzisławiu Śląskim.
0' 17:30 Zagłębie walczy dziś z "Jagą" o ucieczkę ze strefy spadkowej. Każde zwycięstwo sprawi, że zespół z Sosnowca wyprzedzi Górnika Zabrze, Miedź Legnica oraz Cracovię i wskoczy na 13. miejsce. W przypadku remisu pozostaniemy w tabeli "na czerwonym", ale już nie na ostatnim, tylko przedostatnim miejscu. Z kolei walczy o fotel wicelidera. Wywiezienie kompletu punktów ze Stadionu Ludowego będzie równoznaczne z wyprzedzeniem w tabeli Piasta Gliwice i Legii Warszawa. Białostoczanie będą wówczas mieli przed sobą tylko Lechię Gdańsk.
0' 17:20 Jagiellonia w ostatnią środę stoczyła 120-minutowy bój z GKS-em Katowice w 1/16 finału Pucharu Polski, ale dziś w pierwszym składzie drużyny Ireneusza Mamrota zagra sześciu zawodników, którzy rozpoczynali mecz z ekipą Dariusza Dudka - Przemysław Frankowski, Guilherme, Taras Romanczuk, Marko Poletanović, Mateusz Machaj i Lukas Klemenz. Trzech innych gracz - Łukasz Burliga, Arvydas Novikovas i Karol Świderski w środę weszło na boisko w trakcie meczu, a bramkarz Marian Kelemen i stoper Nemanja Mitrović w ogóle nie pojawili się na murawie przy Bukowej.
0' 17:10 Znamy już skład, jaki Valdas Ivanauskas desygnował do gry przeciwko Jagiellonii Białystok. Obyło się bez niespodzianek. W bój ruszy ta sama jedenastka, która przed tygodniem zaczęła mecz z Wisłą w Krakowie. Na ławce usiadł dziś Vamara Sanogo, nieobecny na Reymonta za powodu kontuzji. Poza osiemnastkę meczową wypadł natomiast Junior Torunarigha.
0' 17:00 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z ostatniego meczu 14. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem a Jagiellonią Białystok.
Udovičić o meczu z JagielloniąUdovičić o meczu z Jagiellonią Po spotkaniu z Jagiellonią Białystok dla mediów wypowiedział się także Žarko Udovičić, który w 59 minucie meczu został zmieniony przez Vamarę Sanogo, strzelca jedynej bramki dla Zagłębia Sosnowiec. » Czytaj więcej
Wrzesiński po meczu z JagielloniąWrzesiński po meczu z Jagiellonią Po meczu z Jagiellonią Białystok, niestety przegranym przez Zagłębie Sosnowiec, głos zabrał Konrad Wrzesiński. Oto słowa, które padły z jego ust w rozmowie z klubowa telewizją: » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z meczu z JagielloniąDruga galeria zdjęć z meczu z Jagiellonią Zapraszamy do obejrzenia kolejnej porcji zdjęć ze spotkania pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Jagiellonią Białystok. » Czytaj więcej
Fotoreportaż z meczu z JagielloniąFotoreportaż z meczu z Jagiellonią Prezentujemy  fotoreportaż z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - Jagiellonia Białystok, zakończonego efektownym zwycięstwem drużyny gości 4-1. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z JagielloniąKonferencja prasowa po meczu z Jagiellonią Po meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i Jagiellonią Białystok, który zakończył się niestety wysokim zwycięstwem gości, na konferencji prasowej pojawili się Valdas Ivanauskas oraz Ireneusz Mamrot.