2018-10-29, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Kraków
Wisła Kraków
2:2(1:0)
Stroje: czarne (4-5-1)
1. Mateusz Lis 5. Jakub Bartkowski 27. Marcin Wasilewski 4. Maciej Sadlok 2. Rafał Pietrzak 9. Rafał Boguski 10. Vullnet Basha 7. Dawid Kort (84' 15. Zoran Arsenić) 26. Kamil Wojtkowski(70' 11. Jesus Imaz) 77. Martin Košťál 23. Paweł Brożek (63' 13. Zdeněk Ondrášek)   Rezerwowi: 22. Michał Buchalik 17. Jakub Bartosz 29. Matej Palčič 80. Patryk Plewka   Trener: Maciej Stolarczyk
1:0 - Dawid Kort 45+4' (k.) 1:1 - Alexandre Cristovao 55' 2:1 - Jesus Imaz 81' 2:2 - Alexandre Cristovao 84'
1. Dawid Kudła 17. Michael Heinloth 4. Arkadiusz Jędrych 25. Piotr Polczak 2. Patrik Mraz 77. Konrad Wrzesiński 24. Bartłomiej Babiarz 66. Adam Banasiak (90+3' 72. Dejan Vokić) 8. Szymon Pawłowski 22. Žarko Udovičić (84' 9. Junior Torunarigha) 42. Alexandre Cristovao (90+5' 28. Mello)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 3. Adam Kokoszka 16. Mateusz Cichocki 70. Nuno Malheiro   Trener: Valdas Ivanauskas
Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) - Radosław Siejka (Łódź), Dawid Golis (Skierniewice). Techniczny: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie), VAR: Daniel Stefański (Bydgoszcz), Krzysztof Myrmus (Skoczów)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu. Wracamy z Krakowa z punktem, ale jako ostatnia drużyna w tabeli.
90+5' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Mello za Alexandre Cristovao.
90+3' zmiana Dejan Vokić zmienia Adama Banasiaka.
90+3' Junior Torunarigha faulował w ataku Zorana Arsenicia.
90+2' Zdenek Ondrasek podał na lewą stronę pola karnego do Martina Kostala. Dawid Kudła broni strzał lewoskrzydłowego Wisły.
89' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia po rogu. Strzał Zdenka Ondraska blokowany przez Alexandre Cristovao.
89' Po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka piłkę na róg wybił Michael Heinloth.
88' Piotr Polczak uprzedził Jesusa Imaza i wybił piłkę na róg.
88' Zbyt mocno z rzutu wolnego zagrał Piotr Polczak.
87' Adam Banasiak opatrywany przez fizjoterapeutów na boisku.
84' gol - piłka nożna 2:2 Co za odpowiedź Zagłębia! Michael Heinloth przedarł się prawą stroną boiska i dośrodkował przed bramkę, a Alexandre Cristovao strzałem głową pokonał Mateusza Lisa po raz drugi.
84' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Junior Torunarigha za Žarko Udovičicia.
84' zmiana Ostatnia zmiana w Wiśle. Zoran Areenić za Dawida Korta.
83' Zdenek Ondrasek faulował w ataku Piotra Polczaka.
81' gol - piłka nożna 2:1 Rafał Boguski zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do wbiegającego Jesusa Imaza, a ten uciekł Piotrowi Polczakowi i uderzył lewą nogą z ostrego kąta w krótki róg.
80' Bartłomiej Babiarz faulował Martina Kostala.
79' Mateusz Lis interweniuje na przedpolu po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego.
79' Alexandre Cristovao faulowany przez Vullneta Bashę.
78' Zdenek Ondrasek podał na lewą stronę pola karnego do Martina Kostala, który oddał płaski strzał. Piłka w rękach Dawida Kudły.
78' Z rogu wrzucił Szymon Pawłowski. Do wybitej przez Wiślaków piłki dopadł na 25. metrze Bartłomiej Babiarz, ale oddał niecelny strzał
77' Žarko Udovičić obił piłkę od Jakuba Bartkowskiego i mamy rzut rożny.
76' Prostopadłe podanie Szymona Pawłowskiego w pole karne. Konrad Wrzesiński uciekł Marcinowi Wasilewskiemu, ale szybszy był Mateusz Lis
76' Rafał Boguski podawał w pole karne do Jesusa Imaza. W ostatniej chwili akcję przerwał Arkadiusz Jędrych.
75' Maciej Sadlok wybił piłkę z pola karnego po wrzutce Patrika Mraza z rogu.
73' Błąd Mateusza Lisa, który wypuścił piłkę po dośrodkowaniu Michaela Heinlotha. Obrońcy Wisły zdołali jednak zaasekurować i uniemożliwili dobitkę Konradowi Wrzesińskiemu. Mamy róg.
73' Patrik Mraz faulowany we własnym polu karny przez Zdenka Ondraska,
72' Szymon Pawłowski z pomocą rywala zagrał piłkę do Alexandre Cristovao, który uderzał mniej więcej z tego miejscaa, z którego strzelił bramkę, ale został zablokowany przez Marcina Wasilewskiego.
71' Valdas Ivanauskas energicznie protestuje przy linii bocznej przeciwko decyzji sędziego przyznającej rzut wolny za faul Alexandre Cristovao na Marcinie Wasilewskim.
70' zmiana Druga zmiana w Wiśle. Jesus Imaz za Kamila Wojtkowskiego.
69' Piotr Polczak faulowany przez Zdenka Ondraska.
67' Szymon Pawłowski wyłożył piłkę Konradowi Wrzesińskiemu, który z 20 metrów strzelił prawą nogą nad poprzeczką.
67' Po podaniu Michaela Heinlotha z około 25 metrów strzelał Adam Banasiak. Broni Mateusz Lis.
66' Alexandre Cristovao przerzucił piłkę z prawego skrzydła w pole karne do Žarko Udovičicia, który przyjął piłkę i oddał strzał lewą nogą. Broni Mateusz Lis.
65' Szymon Pawłowski poślizgnął się w środku boiska, ale szybko wstał, przejął piłkę i zagrał do Konrada Wrzesińskiego, ale ten był na spalonym.
64' Zdeněk Ondrášek przydał się Wiśle w akcji defensywnej. Powstrzymał przed polem karnym szarżującego Konrada Wrzesińskiego.
63' zmiana Paweł Brożek nie zaliczy trzeciego kolejnego ligowego meczu przeciwko Zagłębiu ze strzeloną bramką. Żarty się kończą. Na boisko wszedł najlepszy strzelec Wisły Zdeněk Ondrášek.
63' Podanie Kamila Wojtkowskiego do Pawła Brożka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Dawidem Kudłą. Nasz bramkarz wyszedł górą z tego pojedynku.
60' Szymon Pawłowski podał do Adama Banasiaka, który strzelił lewą nogą z ponad 20 metrów i trafił w słupek.
59' Po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka z rzutu rożnego nad bramką główkował Marcin Wasilewski.
58' Konrad Wrzesiński uprzedził Rafała Pietrzaka i wybił piłkę na rzut rożny.
56' To już piąty w tym sezonie wyjazdowy mecz, w którym Zagłębie po stracie pierwszej bramki doprowadza do wyrównania. Tak było w Lubinie, Warszawie, Gdyni i Gdańsku.
55' gol - piłka nożna 1:1 Szymon Pawłowski zagrał na prawą stronę pola karnego, a Alexandre Cristovao strzałem prawą nogą pokonał Mateusza Lisa i zdobył swoją pierwszą bramkę w Lotto Ekstraklasie.
54' Marcin Wasilewski wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Patrika Mraza z rzutu rożnego.
54' Adam Banasiak strzelił z 25 metrów, obił plecy Marcina Wasilewskiego i wywalczył rzut rożny.
52' Bartłomiej Babiarz w polu karnym Zagłębia wybił piłkę podawaną przez Kamila Wojtkowskiego do Rafała Boguskiego.
51' Patrik Mraz jeszcze na połowie Wisły sfaulował Kamila Wojtkowskiego.
50' Lewą nogą z rzutu wolnego strzelił Adam Banasiak. Obok muru, ale także obok bramki Mateusza Lisa.
49' Alexandre Cristovao sfaulowany 25 metrów przed bramką przez Marcina Wasilewskiego.
48' Vullnet Basha próbował zagrać z klepki do Kamila Wojtkowskiego. Trochę za mocno.
48' Błąd Alexandre Cristovao przy próbie podania do Konrada Wrzesińskiego.
46' Zaczęła się druga połowa spotkania.
45+4' gwizdek Sędzia już nie wznawiał gry po rzucie karnym. Dla sosnowiczan to już czwarty kolejny mecz z podyktowanym przeciwko nam rzutem karnym, a zarazem czwarta w tym sezonie "jedenastka" sprokurowana przez Piotra Polczaka.
45+4' gol - po karnym 1:0 Dawid Kort strzelił z 11 metrów prawą nogą i pokonał Dawid Kudłę.
45+3' Po analizie zapisu video sędzia Tomasz Kwiatkowski cofa żółtą kartkę dla Pawła Brożka i dyktuje rzut karny za faul Piotra Polczaka na Pawle Brożku.
45+1' Tomasz Kwiatkowski dostał sygnał od kolegów z wozu VAR i podbiegł do monitora.
45+1' Dawid Kort podał w pole karne do Pawła Brożka, który upadł w polu karnym i obejrzał żółtą kartkę za symulowanie.
45' Szymon Pawłowski podał z prawej strony boiska na pole karne, a Žarko Udovičić zdążył przyjąć piłkę i oddać strzał lewą nogą z około 12 metrów. Niestety, minimalnie niecelny.
43' Po dośrodkowaniu Kamila Wojtkowskiego z rzutu rożnego obok słupka główkował Marcin Wasilewski.
42' Kamil Wojtkowski uderzył z 18 metrów. Piłka po rykoszecie od Bartłomieja Babiarza wyszła na rzut rożny.
42' Martin Kostal zwiódł Michaela Heinlotha i zawinął prawą nogą z lewej strony boiska zza narożnika pola karnego. Nie był tak precyzyjny jak w meczu z Legią i strzelił nad bramką
41' Alexandre Cristovao sfaulował Martina Kostala.
40' Rafał Pietrzak uderzył prawą nogą z około 25 metrów. Źle interweniował Dawid Kudła. Piłka przeleciała po ręce naszego bramkarza i trafiła w słupek. Mieliśmy furę szczęścia w tej akcji.
39' Kamil Wojtkowski wbiegł w pole karne z prawego skrzydła, pomachał nogami nad piłką, aż w końcu przymierzył w długi róg, ale niecelnie.
39' Fatalne zagranie Alexandre Cristovao, który przy próbie zainicjowania akcji ofensywnej kopnął piłę na aut.
37' Kamil Wojtkowski w pojedynku biegowym z Patrikiem Mrazem. Gracz Wisły opanował piłkę, ale wyjechał z nią poza końcową linię boiska.
35' Konrad Wrzesiński sfaulował Rafała Pietrzaka przy bocznej linii boiska.
34' Dwa celne strzały Wisły w jednej akcji. Najpierw z prawej strony pola karnego uderzał Kamil Wojtkowski. Dawid Kudła odbił piłkę przed siebie, a Arkadiusz Jędrych kopnął ją poza "szesnastkę", ale tam jeszcze był Vullnet Basha, po którego uderzeniu na raty interweniował nasz bramkarz.
33' Najlepsza okazja Zagłębia do zdobycia bramki! Konrad Wrzesiński po rajdzie prawą stroną wymienił podania z Szymonem Pawłowskim i znalazł się przed bramkarzem Wisły. Oddał strzał prawą nogą z około 10 metrów, a Mateusz Lis sparował futbolówkę.
32' Žarko Udovičić znalazł się z piłką w polu karnym Wisły i odgrywał już z linii końcowej. Akcja kończy się stratą piłki i "piątką"
32' Zbyt krótkie dośrodkowanie Patrika Mraza z rzutu wolnego. Piłkę wybija stojący przed polem karnym Kamil Wojtkowski.
31' Bartłomiej Babiarz ostro potraktowany przez Rafała Boguskiego.
30' Sektorówka się schowała, a pod nią w sektorze gości rozbłysnęła pirotechnika.
30' Po raz kolejny na spalonym Rafał Boguski.
28' Daleki przerzut piłki od Dawida Korta do Jakuba Bartkowskiego. Prawy obrońca Wisły pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki, co nie umknęło uwadze asystenta sędziego.
27' Rafał Boguski na spalonym.
26' Kamil Wojtkowski próbował podać do Pawła Brożka w pole karne. Na miejscu był jednak Piotr Polczak.
26' Vullnet Basha zablokowany przy dośrodkowaniu przez Patrika Mraza. Aut dla Wisły.
25' Bartłomiej Babiarz sfaulował Dawida Korta na połowie Zagłębia.
24' Konrad Wrzesiński wdarł się prawą stroną w pole karne i wykładał piłkę do Alexandre Cristovao. Interweniował dobrze ustawiony Marcin Wasilewski.
23' Szymon Pawłowski przedarł się z piłką pod pole karne Wisły, ale tam zatrzymał go Jakub Bartkowski.
21' Na sektorze gości pojawiła się efektowna sektorówka z napisem "It's my drug", a za napisem herb Zagłębia, piwo, piłka i raca. Do obejrzenia już na naszym Facebooku.
20' Kamil Wojtkowski ograł Patrika Mraza na prawym skrzydle. Szukał podania w pole karne do Pawła Brożka i akcję przerwał wybiciem na aut Piotr Polczak.
18' Mateusz Lis piąstkuje futbolówkę po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu.
17' Konrad Wrzesiński po akcji lewą stroną boiska wyłożył piłkę do Adama Banasiaka, który strzelił z około 8 metrów. Piłka odbiła się od nogi Marcina Wasilewskiego i wyszła na róg.
17' Žarko Udovičić strzelał z lewej strony pola karnego i trafił w Marcina Wasilewskiego.
16' Kontra Zagłębia. Konrad Wrzesiński dogrywał z lewego skrzydła w pole karne. Akcję przerwał Maciej Sadlok
16' Michael Heinloth wyekspediował do przodu futbolówkę dośrodkowaną przez Rafała Pietrzaka
15' Martin Kostal wrzucił piłkę z lewego skrzydła w pole karne. Konrad Wrzesiński główkował na róg.
15' Po dośrodkowaniu Patrika Mraza z rzutu rożnego piłkę z pola karnego wybił Rafał Pietrzak.
14' Konrad Wrzesiński dwa razy w jednej akcji zabawił się z Maciejem Sadlokiem i wywalczył rzut rożny.
13' Pojedynek w okolicy narożnika boiska między Rafałem Pietrzakiem a Konradem Wrzesińskim wygrany przez naszego piłkarza. Zacznie Dawid Kudła.
12' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu rożnego niecelnie głową uderzał Piotr Polczak.
11' Jakub Bartkowski wybił piłkę głową na rzut rożny.
11' Rafał Boguski w środku boiska sfaulował Alexandre Cristovao.
10' Podawał z lewej strony boiska Žarko Udovičić, a Konrad Wrzesinski huknął prawą nogą z 20 metrów. Niestety, niecelnie.
8' Michael Heinloth po akcji prawą stroną dograł piłkę na 7. metr, a Konrad Wrzesiński strzelił nad poprzeczką.
8' Strzał Adama Banasiaka z pola karnego zablokowany przez Jakuba Bartkowskiego.
7' Marcin Wasilewski przerywa akcję Zagłębia faulem na Bartłomieju Babiarzu.
7' Rafał Pietrzak dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Lekkie zamieszanie i Arkadiusz Jędrych nie pozwala dojść do strzału Pawłowi Brożkowi.
6' Kamil Wojtkowski faulowany przez Bartłomieja Babiarza.
5' Szymon Pawłowski przewraca się 20 metrów przed bramką Wisły, ale zdaniem sędziego Vullnet Basha nie faulował
3' Po przejęciu piłki Szymon Pawłowski zwiódł Vullneta Bashę, ale szybko akcję przerwał Kamil Wojtkowski.
2' Niezbyt pewne wyprowadzenie piłki przez Dawida Kudłę, ale nasz golkiper szybko się rehabilituje za błąd łapiąc piłkę zagraną w pole karne przez Dawida Korta.
1' Kibicowsko mecz rozpoczął się "po przemysku". Zaprzyjaźnieni z Zagłębiem fani Czuwaja skandują nazwą swojego klubu, a mająca zgodę z Wisłą Polonia Przemyśl przekonuje, że to ona rządzi w Przemyślu.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 17:55 Tradycyjnie na Wiśle Kraków przed wyjściem piłkarzy na murawę ze głośników słychać "Rydwany ognia". Sędziowska trójka właśnie wyprowadza zawodników na murawę. Sosnowiczanie zagrają dziś cali na czarno. z kolei Wisła w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i getrach. Szybka zmiana repertuaru i teraz słyszymy "Jak długo na Wawelu".
0' 17:50 Jeszcze około 10 minut do rozpoczęcia meczu i na razie frekwencja w Krakowie nie powala. Nie wiemy, czy to z powodu klasy rywala, czy z powodu terminu meczu, a może kibice chcący dotrzeć na stadion przy Reymonta jeszcze stoją w krakowskich korkach.
0' 17:40 Zagłębie musi dzisiaj wygrać, aby po trzynastu rozegranych meczach nie zajmować ostatniego miejsca w tabeli. Nasz zespół do tej kolejki przystępował jako 14. drużyna Lotto Ekstraklasy, ale wczoraj swoje mecze wygrały Cracovia i Górnik Zabrze, co pozwoliło tym drużynom opuścić strefę spadkową. Jeśli Zagłębie dziś wygra, to wskoczy na 12. miejsce i przeskoczy w tabeli Cracovię, Wisłę Płock, Miedź i Górnika Zabrze. Jeśli mecz zakończy się innym wynikiem niż zwycięstwo sosnowiczan, to po raz pierwszy w tym sezonie po pełnej rozegranej kolejce będziemy na ostatnim miejscu w tabeli.
0' 17:30 Wisła ma w składzie zawodnika, który w swojej karierze strzelił sporo bramek Zagłębiu, ale ma także golkipera, który trochę goli w meczach przeciwko naszej drużynie wpuścił. Mateusz Lis jesienią 2016 bronił bramki Podbeskidzie Bielsko-Biała i wtedy dał się pokonać aż 5 razy, w rok później grał w Rakowie Częstochowa i wtedy dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki. Na sektor gości dosyć sprawnie wchodzą fanatycy Zagłębia, których w Krakowie ma być około 1000. Gromkimi brawami zostali więc przywitani piłkarze naszego zespołu, który około 10 minut temu pojawili się na rozgrzewce.
0' 17:20 Skład Wisły Kraków polski jak nigdy w tym sezonie. Tylko dwóch obcokrajowców i aż dziewięciu Polaków desygnował do gry trener Maciej Stolarczyk. Na ławce rezerwowych usiedli dwaj najlepsi strzelcy "Białej Gwiazdy" - Czech Zdeněk Ondrášek i Hiszpan Jesus Imaz. Po raz pierwszy w tym sezonie w wyjściowym składzie klubu z Krakowa znalazł się natomiast Paweł Brożek i nie jest to dobra wiadomość dla naszego klubu. W trzech meczach przeciwko Zagłębiu rozegranych w barwach Wisły 35-letni napastnik strzelił 5 bramek - 4 w Ekstraklasie w sezonie 2007/2008 i jedną w Pucharze Polski w sezonie 2013/2014. Jedną z bramek dla klubu z Krakowa w rozegranym jesienią 2007 meczu na Stadionie Ludowym strzelił Rafał Boguski, który także jest dziś w pierwszej jedenastce Wisły.
0' 17:10 Poznaliśmy już skłądy, w jakich do dzisiejszego meczu przystąpią oba zespoły. Valdas Ivanauskas dokonał dwóch zmian w porównaniu do meczu z Miedzią Legnica. Kontuzja uniemożliwiła występ Vamarze Sanogo, którego w ataku zastąpi Alexandre Cristovao, a do wyjściowej jedenastki wskoczył i zagra na lewej pomocy Žarko Udovičić. Na pozycji defensywnego pomocnika Sebastiana Milewskiego zastąpił za to Bartłomiej Babiarz.
0' 17:00 Witamy ze stadionu przy Reymonta 22 w Krakowie i zapraszamy na relację na żywo z meczu 13. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Wisłą a Zagłębiem Sosnowiec.
ZSTV: Doping i oprawa kibiców Zagłębia Sosnowiec na meczu z Wisłą w KrakowieZSTV: Doping i oprawa kibiców Zagłębia Sosnowiec na meczu z Wisłą w Krakowie Prezentujemy film z wyjazdu kibiców Zagłębia Sosnowiec do Krakowa na mecz z Wisłą. W materiale doping i oprawa Zagłębiaków » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu Wisła - ZagłębieZdjęcia z meczu Wisła - Zagłębie Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Wisły Kraków z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii prezentujemy aż 81 fotografii zarówno z boiska, jak i z trybun. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu Wisła - ZagłębieKonferencja prasowa po meczu Wisła - Zagłębie Valdas Ivanauskas oraz Maciej Stolarczyk pojawili się na konferencji prasowej, aby skomentować mecz, który zakończył się remisem. » Czytaj więcej
Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec 2:2Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec 2:2 Zagłębie Sosnowiec zremisowało w Krakowie z Wisłą 2:2. Sosnowiczanie dwa razy gonili wynik, a obie bramki dla naszego zespołu strzelił Alexandre Cristovao (55' i 84') » Czytaj więcej