2018-09-30, 15:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Cracovia Kraków
Stroje:
1. Dawid Kudła 17. Michael Heinloth 16. Mateusz Cichocki 25. Piotr Polczak (46' 4. Arkadiusz Jędrych) 22. Žarko Udovičić 77. Konrad Wrzesiński 21. Sebastian Milewski 6. Tomasz Nowak 42. Alexandre Cristovao (71' 72. Dejan Vokić) 8. Szymon Pawłowski 27. Vamara Sanogo (83' 23. Matko Perdijić)   Rezerwowi: 3. Adam Kokoszka 10. Callum Rzonca 24. Bartłomiej Babiarz 28. Mello   Trener: Dariusz Dudek
1:0 - Žarko Udovičić 21' 1:1 - Javi Hernandez 66'
44' Piotr Polczak 56' Tomasz Nowak 64' Janusz Gol 70' Arkadiusz Jędrych 81' Dawid Kudła 90+2' Sergei Zenjov
88. Maciej Gostomski 2. Cornel Rapa 39. Michał Helik 20. Niko Datković 87. Diego Ferraresso (61' 3. Michal Siplak) 10. Sergei Zenjov 8. Milan Dimun 5. Janusz Gol 27. Marcin Budziński 11. Mateusz Wdowiak (84' 28. Sierdier Sierdierow) 26. Filip Piszczek (33' 19. Javi Hernandez)   Rezerwowi: 40. Michal Pesković 14. Damian Dąbrowski 34. Ołeksij Dytiatjew 77. Sebastian Strózik   Trener: Michał Probierz
Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń) - Jakub Winkler (Toruń), Adam Karasewicz (Wrocław). Techniczny: Damian Gawęcki (Kielce), VAR: Tomasz Musiał (Kraków), Mariusz Złotek (Stalowa Wola)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu.
90+5' Arkadiusz Jędrych wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Cornela Rapy z prawego skrzydła.
90+3' Zagłębie próbowało kontry, ale Tomasz Nowak na połowie rywali podał pod nogi Michala Siplaka.
90+2' żóta kartka Sergei Zenjov ukarany za faul na Sebastianie Milewskim.
90+1' Z prawego skrzydła dośrodkował Marcin Budziński, a we własnym polu karnym faulowany był Arkadiusz Jędrych.
90+1' Zamieszanie pod bramkę Zagłębia po wrzutce z rogu. Piłkę wybija Tomasz Nowak.
90+1' Žarko Udovičić wybija piłkę na róg po dośrodkowaniu Cornela Rapy.
90' doliczony czas +5
89' Pod bramką Zagłębia faulował Niko Datković.
89' Dejan Vokić wybił piłkę z pola karnego po centrze Javiego Hernandeza.
89' Janusz Gol wrzucił piłkę w pole karne. Konrad Wrzesiński wybił na róg.
88' Sebastian Milewski faulował Michała Helika.
87' Bardzo zły strzał Žarko Udovičicia z rzutu wolnego z prawej strony boiska.
86' Faul Milana Dimuna na Konradzie Wrzesińskim.
84' zmiana Ostatnia zmiana w "Pasach". Sierdier Sierdierow za Mateusza Wdowiaka.
84' Niewiele zabrakło, aby Javi Hernandez strzelił bramkę po strzale zza pola karnego.
84' Matko Perdijić odbija piłkę po strzale Marcina Budzińskiego z rzutu wolnego.
83' zmiana Matko Perdijić wchodzi na boisko w miejsce Vamary Sanogo.
81' czerwona kartka Nieporozumienie między Arkadiuszem Jędrychem a Dawidem Kudłą. Nasz bramkarz wybiegł poza pole karne i tam faulował Javiego Hernandeza. Czerwień dla naszego golkipera.
80' Janusz Gol ręką przerwał akcję Tomasza Nowaka.
79' Žarko Udovičić wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Mateusza Wdowiaka
78' Žarko Udovičić dograł piłkę w pole karne do Szymona Pawłowskiego, który zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i w końcu stracił piłkę. Szkoda.
77' Kontra "Pasów", ale był spalony.
76' Marcin Budziński strzelił nad poprzeczką z około 25 metrów.
75' Niedokladność w grze Cracovii. Milan Dimun zagrał w aut, a próbował do Michala Siplaka.
73' Dośrodkowanie Michaela Heinlotja po akcji prawą stroną. Piłkę wybija Janusz Gol.
72' Sebastian Milewski faulowany w środku boiska przez Janusza Gola.
71' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Dejan Vokić za Alexandre Cristovao.
70' żóta kartka Odłożona żółta kartka za faul na Arkadiuszu Jędrychu.
69' Kibice Cracovii prezentują racowisko w swoim sektorze.
69' Zagłębie sprawia wrażenie oszołomionego po stracie bramki.
66' gol - piłka nożna 1:1 Niestety, powtarza się znany ze Stadionu Ludowego scenariusz. Goście odrabiają straty. Z lewego skrzydła dośrodkował Michal Siplak, a Javi Hernandez sfinalizował akcję na bliższym słupku pokonał Dawida Kudłę
64' Tomasz Nowak wrzucił z rzutu wolnego do Alexandre Cristovao, który przyjął piłkę na klatkę piersiową, ale potem już nie zdołał ułożyć sobie futbolówki do strzału.
64' żóta kartka Janusz Gol ukarany za faul na Alexandre Cristovao.
63' Aktywny dziś Mateusz Wdowiak wrzucił z lewego skrzydła. Pod naciskiem Javiego Hernandeza interweniował Dawid Kudła.
62' Javi Hernandez strzelił lewą nogą z 20 metrów. Broni Dawid Kudła.
61' zmiana Druga zmiana w Cracovii. Michal Siplak za Diego Ferraresso.
61' Michael Heinloth przerywa akcję "Pasów" wybiciem piłki na aut.
60' Strzał Konrada Wrzesińskiego z około 25 metrów. Piłkę blokuje znajdujący się w polu karnym Niko Datković.
59' Szymon Pawłowski po lewej stronie pola karnego zakręcił Cornelem Rapą i strzelił po ziemi. Broni Maciej Gostomski.
58' Wrzutka Diego Ferraresso z lewego skrzydła i piłka w rękach Dawida Kudły.
58' Za mocne dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z narożnika boiska. Tomasz Nowak nie opanował futbolówki.
57' Vamara Sanogo wykorzystał swoją siłę fizyczną, przepchnął Cornela Rapę i wywalczył róg.
57' Cornel Rapa sfaulował Žarko Udovičicia.
56' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Nowaka za faul na Januszu Golu.
55' Podanie w pole karne do Javiego Hernandeza, ale napastnik Cracovii upada na murawę.
54' Faul Szymona Pawłowskiego na Mateuszu Wdowiaku na połowie gości.
54' Podawał z lewego skrzydłą Žarko Udovičić, a Tomasz Nowak oddał strzał z 20 metrów. Piąstkuje Maciej Gostomski.
53' Alexandre Cristovao przerywa faulem akcję krakowian.
53' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego. Odbita piłka spada pod nogi Tomasza Nowaka na 16. metrze. Strzał kapitana sosnowiczan zablokowany.
52' Alexandre Cristovao faulowany z lewej strony boiska na wysokości linii pola karnego.
52' Tomasz Nowak na połowie Cracovii faulowany przez Janusza Gola.
51' Mateusz Wdowiak zapędził się z piłką w pole karne. Tam powstrzymał go Arkadiusz Jędrych.
50' Mateusz Wdowiak płasko dośrodkował z lewego skrzydła. Piłkę w polu bramkowym łapie Dawid Kudła.
48' Vamara Sanogo zdołał zatrzymać piłkę w boisku przed końcową linią, ale był na tyle rozpędzony, że sam już nie zdążył opanować futbolówki i jeszcze sfaulował rywala.
48' Tomasz Nowak zatrzymał akcję Cracovii na połowie Zagłębia.
46' Na połowie Zagłębia Marcin Budziński sfaulował Konrada Wrzesińskiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Jedna zmiana w Zagłębiu przed drugą połową. Za Piotra Polczaka wchodzi Arkadiusz Jędrych.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 3 sekundach kończy się druga połowa meczu. Zagłębie po raz czwarty w tym sezonie prowadzi do przerwy u siebie 1:0. Z poprzednich trzech meczów udało się wygrać tylko raz - z Pogonią Szczecin. Czy dziś będzie drugi raz?
45' doliczony czas +1
45' Z rzutu wolnego z około 22 metrów uderzał Javi Hernandez. Pierwsza próba w mur, a po dobitce piąstkuje Dawid Kudła.
44' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Polczaka za faul na Mateuszu Wdowiaku.
44' Z boisku boiska Sebastian Milewski faulował Marcina Budzińskiego.
43' Mateusz Cichocki wybił piłkę z pola karnego po wrzutce Mateusza Wdowiaka z prawej strony boiska.
41' Dośrodkowanie Mateusza Wdowiaka z lewej strony pola karnego i niewiele brakowało, aby Sergei Zenjov zdążył do piłki w polu bramkowym.
40' Michael Heinloth uprzedził Mateusza Wdowiaka i wybił piłkę po dośrodkowaniu Sergeia Zenjova.
40' Žarko Udovičić za ostro podkręcił piłkę z rzutu rożnego.
39' Szymon Pawłowski z rzutu wolnego z około 22 metrów uderzył po ziemi obok muru. Maciej Gostomski paruje futbolówkę na róg.
38' Tomasz Nowak faulowany przez Milana Dimuna.
37' Vamara Sanogo sfaulował na swojej połowie Michała Helika.
36' Piotr Polczak wybił piłkę po dośrodkowaniu Javiego Hernandeza.
36' Michael Heinloth do Konrada Wrzesińskiego. Szybszy Diego Ferraresso.
35' Žarko Udovičić wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Mateusza Wdowiaka z prawego skrzydła.
33' Michael Heinloth powstrzymał atakującego lewą stroną Sergeia Zenjova.
33' zmiana Pierwsza zmiana w Cracovii. Javi Hernandez za Filipa Piszczka.
32' Mateusz Wdowiak niecelnie główkował ze środka pola karnego.
31' Tomasz Nowak faulował w ataku Marcina Budzińskiego.
30' Kontra sosnowiczan. Sebastian Milewski do przodu do Konrada Wrzesińskiego. Dośrodkowanie w pole karne i wybicie na aut przez Cornela Rapę.
29' Szymon Pawłowski prawą nogą z lewej strony boiska. Piłka w rękach bramkarza "Pasów".
28' Michael Heinloth tuż przed linią bramkową zablokował piłkę po zagraniu Sergeia Zenjova.
27' Szymon Pawłowski za mocno do Vamary Sanogo. Piłkę przejął Michał Helik.
26' Mateusz Cichocki wypuścił skrzydłem Žarko Udovičicia, ale Serb pomógł sobie ręką w opanowaniu piłki i ucieknięciu Cornelowi Rapie.
26' Vamara Sanogo w środku boiska sfaulował Michała Helika.
25' Alexandre Cristovao wybija piłkę z pola karnego, uprzedzając Sergeia Zenjova.
24' Žarko Udovičić strzelił trzecią bramkę w tym sezonie. Serb wszystkie gola zdobywał na Stadionie Ludowym i wszystkie wypracował mu Konrad Wrzesiński. Najpierw z Pogonią (wtedy piłkę po drodze trącił jeszcze Tomasza Hołota), a później ze Śląskiem.
23' Niecelna próba Vamary Sanogo zza pola karnego.
23' Piąty mecz Lotto Ekstraklasy na Stadionie Ludowym i po raz piąty Zagłębie jest na prowadzeniu, a po raz czwarty strzela pierwszą bramkę w meczu.
22' Z prawej strony pola karnego po ziemi uderzał Marcin Budziński. Nogami broni Dawid Kudła.
21' gol - piłka nożna 1:0 GOOOL!!! Tomasz Nowak podał w pole karne do Konrada Wrzesińskiego, a ten z prawej strony "szesnastki" dograł na lewą do Žarko Udovičicia, a Serb miał czas i miejsce, aby przyjąć piłkę i oddać celny strzał na bramkę.
19' Dośrodkowanie Žarko Udovičicia z rzutu wolnego i piłka wybita poza pole karne przez gracza "Pasów".
19' Alexandre Cristovao faulowany przy bocznej linii boiska.
18' Vamara Sanogo w polu karnym zagrał przewrotką, ale Szymonowi Pawłowskiemu nie udało się oddać strzału po podaniu Francuza.
17' Žarko Udovičić wypuścił Szymona Pawłowskiego, a ten dośrodkował z lewego skrzydła. Piłkę łapie Maciej Gostomski.
15' Mateusz Cichocki powstrzymał rajd Sergeia Zenjova,
14' Michał Helik jak Arkadiusz Jędrych w Grudziądzu. Kopnął na siłę i wywalił piłkę z rzutu karnego nad poprzeczką.
13' Sergei Zenjov faulowany w polu karnym przez Piotra Polczaka.
11' Z rogu dośrodkował Szymon Pawłowski. Piotr Polczak dograł głową przed bramkę, ale Vamarze Sanogo nie udało się oddać strzału, a próbujący jeszcze przejąć piłkę Szymon Pawłowski uczynił to już poza boiskiem
10' Szymon Pawłowski blokowany przy próbie dośrodkowania z lewego skrzydła. Kolejny róg.
9' Z narożnika boiska dośrodkował Žarko Udovičić, a Tomasz Nowak zamknął akcję efektownym strzałem przewrotką. Niestety, niecelnie, ale zebrał brawa od publiczności.
9' Konrad Wrzesiński zagrał w pole karne do Tomasza Nowaka, którego uprzedził Michał Helik. Mamy róg.
8' Po strzale głową Konrada Wrzesińskiego z około 10 metrów piłka trafia w poprzeczkę. Wcześniej z lewego skrzydła wrzucał Vamara Sanogo. Maciej Gostomski wypiąstkował futbolówkę, która trafiła do Szymona Pawłowskiego, a ten odegrał do "Wrzesia".
7' Lekki i płaski strzał Mateusza Wdowiaka z lewej strony pola karnego. Broni Dawid Kudła.
6' Žarko Udovičić dośrodkował po rajdzie lewą stroną. Trochę za mocno.
5' Sebastian Milewski faulował w środku boiska Janusza Gola.
4' Na razie wygląda tak, że Szymon Pawłowski gra na lewej pomocy, a Alexandre Cristovao na "dziesiątce"
4' Milan Dimun faulował wyprowadzającego piłkę Žarko Udovičicia.
3' Zbyt mocne zagranie z rzutu wolnego w kierunku Mateusza Wdowiaka.
2' Na spalonym Vamara Sanogo.
1' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego piłkę z pola karnego wybija Michał Helik.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Cracovia.
0' 15:25 Sędzia Bartosz Frankowski wyprowadził obie jedenastki na murawę. Zagłębie po raz kolejny w ligowym meczu zagra w czarnych koszulkach i spodenkach oraz białych getrach. Cracovia w swoich tradycyjnych pasiastych koszulkach, białych spodenkach i czarnych getrach. Przed trzema laty w pucharowych meczach na czarno grała Cracovia. Teraz "Pasy" mogą już zagrać w swoich biało-czerwonych trykotach.
0' 15:20 Absencja Patrika Mraza oznacza, że na lewej obronie Zagłębia zagra już szósty kolejny zawodnik w tym sezonie. Zaczął Tymoteusz Puchacz, oddany później do GKS-u Katowice. Potem byli Nuno Malheiro, Adam Banasiak, Patrik Mraz, a w czwartkowym meczu Pucharu Polski w Grudziądzu na lewej stronie bloku defensywnego wystąpił 17-letni Roman Janicki. Idziemy na rekord.
0' 15:15 Po raz ostatni o ligowe punkty Zagłębie grało z Cracovią w Orange Ekstraklasie w sezonie 2007/2008. Na starym stadionie Cracovii "Pasy" wygrały 1:0 po golu Kamila Witkowskiego, a wiosną na Stadionie Ludowym zespół spod Wawelu wygrał 2:1. Samobójczą bramkę dla gości strzelił Adrian Marek, a drugie trafienie dołożył Dariusz Pawlusiński. Gola dla sosnowiczan strzelił z rzutu karnego wypożyczony z Wisły Kraków Patryk Małecki.
0' 15:10 Ostatnia rywalizacja Zagłębia z Cracovią miała miejsce jesienią 2015, gdy los skojarzył obie drużyny w ćwierćfinale Pucharu Polski. Na Stadionie Ludowym Cracovia wygrała 2:1 i przed rewanżem to właśnie w "Pasach" upatrywano faworyta do awansu, ale na stadionie przy Kałuży Zagłębie sprawiło niespodziankę, wygrało 2:0 i wyeliminowało wyżej notowaną Cracovię. Dziś od pierwszej minuty zagra czterech piłkarzy pamiętających tamtą konfrontację. W Zagłębiu Žarko Udovičić i Piotr Polczak (wtedy w Cracovii), a w zespole z Krakowa Marcin Budziński i Mateusz Wdowiak.
0' 15:00 Sosnowiczanie do dzisiejszego meczu przystępują jako przedostatnia drużyna w tabeli. W przypadku porażki spadniemy na dno tabeli, które w tej chwili zajmuje nasz dzisiejszy rywal. Remis nie poprawi naszej sytuacji w ligowej stawce, a w przypadku zwycięstwa awansujemy na 14. miejsce i spuścimy do strefy spadkowej Górnika Zabrze (chyba, że wygramy czterema golami, to wtedy przeskoczymy także Śląsk Wrocław i powrócimy na 13. pozycję). Zagłębie spośród wszystkich klubów Lotto Ekstraklasy najdłużej czeka na zwycięstwo, bo od 3. kolejki i zwycięskiej potyczki ze Śląskiem Wrocław.
0' 14:50 Szkoleniowiec "Pasów" Michał Probierz uznał, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Tym bardziej, że był to skład, który przełamał serię ośmiu meczów bez zwycięstwa i przed tygodniem wygrał z Wisłą Płock. Tych samych jedenastu graczy, którzy wyszli w jedenastce na mecz z płocczanami dziś zagra od pierwszej minuty w Sosnowcu. Na bramce były golkiper sosnowiczan Maciej Gostomski (34 występy w naszym klubie w sezonie 2008/2009).
0' 14:40 Znamy już skład, w jakim dziś zagra Zagłębie i widzimy dwie zmiany w porównaniu do poniedziałkowego meczu w Kielcach. Kontuzjowanego Patrika Mraza nie ma dziś w meczowej osiemnastce. Na ławce usiadł Bartłomiej Babiarz, a do pierwszej jedenastki wskoczyli Alexandre Cristovao i Sebastian Milewski. To jedyni dwaj zawodnicy, którzy wyszli w czwartek od pierwszej minuty w Grudziądzu na przegrany w fatalnym stylu mecz Pucharu Polski.
0' 14:30 W słoneczne niedzielne popołudnie witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 10. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Cracovią.
Trzecia galeria zdjęć z meczu z CracoviąTrzecia galeria zdjęć z meczu z Cracovią Serdecznie zapraszamy do przeglądania trzeciej z kolei porcji zdjęć z niedzielnego spotkania przeciwko Cracovii. W paczce do obejrzenia ponad 100 ujęć. » Czytaj więcej
Paczka fotek z meczu z CracoviąPaczka fotek z meczu z Cracovią Już jest do obejrzenia kolejna galeria zdjęć z niedzielnego spotkania Zagłębia z Cracovią. W środku ciekawe fotki z trybun oraz zielonej murawy. Zapraszamy do oglądania » Czytaj więcej
Fotoreportaż z meczu z CracoviąFotoreportaż z meczu z Cracovią Prezentujemy pierwszy fotoreportaż z dzisiejszego meczu z Cracovią zakończonego remisem 1-1. » Czytaj więcej
ZSTV: Film z meczu z CracoviąZSTV: Film z meczu z Cracovią Prezentujemy doping kibiców Zagłębia Sosnowiec podczas meczu z Cracovią. W materiale filmowym również oprawa kibiców z Krakowa. » Czytaj więcej
Znowu remis na LudowymZnowu remis na Ludowym Zagłębie zremisowało trzeci kolejny mecz u siebie. Po golu Žarko Udovičicia sosnowiczanie objęli prowadzenie w 21. minucie. Wyrównał w 66. minucie Javi Hernandez. W 81. minucie czerwoną kartkę obejrzał Dawid Kudła. » Czytaj więcej