2018-09-24, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Kielce
Stroje: czerwono-żółte (4-5-1)
3:1(0:0)
Stroje: czarne (4-5-1)
25. Matthias Hamrol 26. Bartosz Rymaniak 33. Ivan Marquez 23. Elhadji Pape Diaw 11. Michael Gardawski (54' 19. Ken Kallaste) 27. Matej Pucko 5. Adnan Kovacević 14. Jakub Żubrowski 13. Oliver Petrak (65' 31. Zlatko Janjić) 91. Felicio Brown Forbes (81' 7. Marcin Cebula) 89. Elia Soriano   Rezerwowi: 88. Paweł Sokół 8. Mateusz Możdżeń 9. Maciej Górski 24. Wato Arweladze   Trener: Gino Lettieri
1:0 - Ken Kallaste 57' 2:0 - Matej Pucko 60' 2:1 - Piotr Polczak 80' 3:1 - Elia Soriano 90+4'
17' Michael Heinloth 29' Michael Gardawski 34' Oliver Petrak 65' Ken Kallaste 74' Szymon Pawłowski
1. Dawid Kudła 17. Michael Heinloth 16. Mateusz Cichocki 25. Piotr Polczak 2. Patrik Mraz (23' 66. Adam Banasiak) 77. Konrad Wrzesiński (65' 72. Dejan Vokić) 24. Bartłomiej Babiarz 6. Tomasz Nowak (87' 9. Junior Torunarigha) 8. Szymon Pawłowski 22. Žarko Udovičić 27. Vamara Sanogo   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 3. Adam Kokoszka 4. Arkadiusz Jędrych 21. Sebastian Milewski   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) - Marcin Borkowski (Lublin), Dawid Golis (Skierniewice). Techniczny: Paweł Pskit (Łódź), VAR: Daniel Stefański (Bydgoszcz), Tomasz Listkiewicz (Warszawa)
90.0000
90+7' gwizdek Po 51 minutach i 3 sekundach gry sędzia Tomasz Kwiatkowski zakończył drugą połowę.
90+6' W polu karnym Korony Mateusz Cichocki sfaulował Kena Kallaste.
90+4' gol - piłka nożna 3:1 Błąd Bartłomieja Babiarza na 35. metrze. Piłkę przejął Elia Soriano, ruszył do przodu strzelił między Piotrem Polczakiem i Mateuszem Cichockim przy słupku bramki sosnowiczan.
90+4' Fatalny strzał Jakuba Żubrowskiego z 10 metrów po podaniu Zlatko Janjiaj z lewego skrzydła.
90+3' Marcin Cebula już minął w polu karnym Dawida Kudłę, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił Mateusz Cichocki.
90+3' Junior Torunarigha na spalonym.
90+2' Na połowie Korony Žarko Udovičić stracił piłkę na rzecz Bartosza Rymaniaka, ale ruszył do tyłu i w polu karnym odebrał piłkę obrońcy Korony.
90+1' Dawid Kudła łapie piłkę po strzale Zlatko Janjicia z rzutu wolnego.
90' doliczony czas +6
90' Faul Dejana Vokicia na Elii Soriano.
90' Mateusz Cichocki zatrzymał wślizgiem Elię Soriano.
89' Junior Torunarigha na spalonym po podaniu Dejana Vokicia.
88' Dawid Kudła pogania Mateja Puckę, który zbyt wolno schodzi z boiska z pomocą masażystów.
87' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Junior Torunarigha za Tomasza Nowaka.
86' Ivan Marquez wybija piłkę dośrodkowaną przez Adama Banasiaka z rzutu wolnego.
86' Na połowie Korony faulowany Vamara Sanogo.
86' Złe rozegranie kontry przez Koronę.
84' Matej Pucko strzelił nad bramką z okolicy narożnika pola karnego.
84' Marcin Cebula faulowany przy bocznej linii przez Dejana Vokicia.
83' Z narożnika dośrodkował Marcin Cebula. Zagłębie oddala zagrożenie.
82' Korona wywalczyła rzut rożny.
81' zmiana Ostatnia zmiana w Koronie. Marcin Cebula za Felicio Browna Forbesa.
80' gol - piłka nożna 2:1 Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rzutu rożnego piłkę głową do bramki kieruje Piotr Polczak.
80' Bartłomiej Babiarz wywalczył róg dla Zagłębia.
79' Po strzale Tomasza Nowaka z rzutu karnego piłkę na rzut rożny paruje Matthias Hamrol.
78' Po konsultacjach z kolegami w wozie VAR decyzja zostaje podtrzymana.
76' Felicio Brown Forbes fauluje w polu karnym Szymona Pawłowskiego. Sędzia dyktuje "jedenastkę", ale jeszcze czeka na potwierdzenie z wozu VAR.
75' Po dośrodkowaniu Kena Kallaste niecelny strzał głową Elii Soriano. Próbujący jeszcze dojść do piłki Ken Kallaste był na spalonym.
74' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Pawłowskiego za faul na Kenie Kallaste
72' Adnan Kovacević musi skorzystać z pomocy fizjoterapeutów.
72' Zlatko Janjić faulowany przez Tomasza Nowaka.
71' Matej Pucko po rajdzie podawał w pole karne do Elii Soriano. Piłkę przejął Piotr Polczak.
70' Piotr Polczak wybija piłkę po dośrodkowaniu Mateja Pucki.
69' Felicio Brown Forbes faulowany przez Michaela Heinlotha.
67' Felicio Brown Forbes strzelił zza pola karnego. Dawid Kudła niezbyt pewnie, ale skutecznie.
65' zmiana Zmiany w obu zespołach. Dejan Vokić za Konrada Wrzesińskiego i Zlatko Janjić za Olivera Petraka.
65' żóta kartka Żółta kartka dla Kena Kallaste za faul na Konradzie Wrzesińskim.
64' Po podaniu Elii Soriano z 18 metrów strzelał Jakub Żubrowski. Dawid Kudła paruje piłkę.
63' Zagłębie zaatakowało, ale kończy się tylko nabiciem piłki o nogi Žarko Udovičicia i autem bramkowym.
60' gol - piłka nożna 2:0 Błąd Adama Banasiaka, który źle wyskoczył do główki. Piłkę na skrzydle przejął Matej Pucko. Wbiegł w pole karne i strzelił do bramki między nogami Dawida Kudły.
60' Faul Vamary Sanogo na bramkarzu Korony.
58' Sytuacja opanowana po dośrodkowaniu z rogu.
57' Korona idzie za ciosem i ma rzut rożny.
57' gol - piłka nożna 1:0 Rezerwowy wprowadzony przed chwilą na boisko pokonuje Dawida Kudłę. Świetnym podaniem z własnej połowy w pole karne popisał się Oliver Petrak, a Estończyk posłał piłkę międzyz nogami naszego golkipera.
54' zmiana Pierwsza zmiana w Koronie. Ken Kallaste za Michaela Gardawskiego.
54' Kontra Zagłębia. Prawą stroną ruszył Konrad Wrzesiński i podawał w stronę Žarko Udovičicia. Piłkę przejął Bartosz Rymaniak i podał do bramkarza.
53' Podanie Mateja Pucki w stronę Elii Soriano. Akcję przerwał Piotr Polczak.
53' Žarko Udovičić zagrał po ziemi z lewego skrzydła. Piłkę łapie Matthias Hamrol.
52' Matej Pucko nie dał rady minąć Adama Banasiaka na prawej stronie.
52' Rozpadało się w Kielcach.
51' Po dośrodkowaniu Mateja Pucki z rogu piłkę do przodu wybija Vamara Sanogo.
51' Błąd Žarko Udovičicia daje gościom róg.
50' Piotr Polczak wybił piłkę z pola karnego i po drodze obił nią Olivera Petraka.
49' Michael Heinloth powstrzymał Felicio Browna Forbesa.
48' Na spalonym Elia Soriano.
47' Szymon Pawłowski skarżył się na uraz i sędzia przerwał grę.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu w Kielcach. Było bardzo słabo. Tylko jeden celny strzał w ciągu 47 minut gry.
45+2' Zagłębie zaatakowało prawą stroną. Michael Heinloth do Konrada Wrzesińskiego. Wycofanie do Vamary Sanogo i przerwanie akcji przez Ivana Marqueza.
45+1' Bartosz Rymaniak zagrał piłkę głową w polu karnym, a zamykający akcję Matej Pucko z ostrego kąta nie trafił w bramkę.
45' doliczony czas +2
44' Trochę parodii futbolu w wykonaniu Bartosza Rymaniaka. Chciał kopnąć do przodu, ale kopnął pionowo w górę, a potem nie trafił głową w piłkę. Trzeba jednak przyznać, że mógł mu trochę przeszkadzać wiatr.
44' Miękka wrzutka Mateja Pucko w pole karne. Za mocna jak dla Elii Soriano.
42' Na murawie leży Vamara Sanogo.
41' Michael Gardawski na spalonym po podaniu Elii Soriano.
40' Jakub Żubrowski na skraju pola karnego zagrał non-look pass pod nogi obrońcy Zagłębia.
39' Matej Pucko dośrodkował z prawego skrzydła, ale Felicio Brown Forbes stracił równowagę i nie skoczył do futbolówki.
39' W środku boiska Adnan Kovacević faulowany przez Vamarę Sanogo.
38' Po podaniu Žarko Udovičicia na spalonym Konrad Wrzesiński.
36' Faul Bartłomieja Babiarza na Oliverze Petraku.
35' Vamara Sanogo okazał się w polu karnym silniejszy od Elhadjiego Pape Diawa, ale senegalskiemu obrońcy z pomocą przyszedł kolega.
34' Złe podanie Žarko Udovičicia w stronę Vamary Sanogo.
34' żóta kartka Żółta kartka dla Olivera Petraka za faul na Bartłomieju Babiarzu.
32' Centra Bartosza Rymaniaka z prawego skrzydła i pewny chwyt Dawida Kudły.
31' Prostopadłe podanie Szymona Pawłowskiego w pole karne i lekki strzał lewą nogą Vamary Sanogo. Broni Matthias Hamrol.
29' żóta kartka Żółta kartka dla Michaela Gardawskiego za faul. Sędzia przerwał akcję po faulu Bartłomieja Babiarza i pokazał obrońcy Korony kartkę za wcześniejsze przewinienie.
28' Vamara Sanogo interweniuje w polu karnym po wrzutce Jakuba Żubrowskiego z wolnego.
27' Elia Soriano faulowany na prawej stronie boiska przez Piotra Polczaka.
26' Po dośrodkowaniu Jakuba Żubrowskiego lekko głową strzelał Ivan Marquez. Piłka w rękach Dawida Kudły.
26' Z prawego skrzydła dośrodkował Matej Pucko. Mateusz Cichocki uprzedził Elię Soriano i wybił piłkę na róg.
24' Tomasz Nowak sfaulował w ataku Elię Soriano.
23' zmiana Adam Banasiak wszedł za kontuzjowanego Patrika Mraza.
23' Adnan Kovacević sfaulował Bartłomieja Babiarza.
22' kontuzja Konieczna będzie zmiana w Zagłębiu. Patrik Mraz nie może kontynuować spotkania.
21' Elia Soriano minął w polu karnym Piotra Polczaka i podał przed bramkę. Piłkę odbił Mateusz Cichocki. Próbował jeszcze dobijać Matej Pucko, ale nie zaskoczył Dawida Kudły.
21' Szymon Pawłowski chwilowo zszedł na lewą obronę i nie dał się ograć Bartoszowi Rymaniakowi.
20' Patrik Mraz potrzebuje pomocy fizjoterapeutów.
19' Matej Pucko minął Patrika Mraza na prawej stronie, ale nie dał już rady przejść Piotra Polczaka. Aut dla kielczan.
18' Piotr Polczak zagrywa piłkę głową po dośrodkowaniu Jakuba Żubrowskiego z rzutu wolnego, a poza pole karne futbolówkę ekspediuje Tomasz Nowak.
17' żóta kartka Żółta kartka dla Michaela Heinlotha za faul na Michaelu Gardawskim.
17' Piotr Polczak odepchnął Elię Soriano na 35. metrze
16' Wrzutka Elii Soriano z prawej flanki i interwencja Mateusza Cichockiego w powietrzu.
15' Po dośrodkowaniu Elii Soriano z prawego skrzydła nieudana próba strzały nożycami w wykonaniu Michaela Gardawskiego.
13' Dośrodkowanie Jakuba Żubrowskiego z rzutu wolnego i małe zamieszanie w naszym polu karnym. Udaje się z niego wyjść obronną ręką.
12' Faul Tomasza Nowaka na Oliverze Petraku z prawej strony boiska.
12' Dośrodkowanie Bartosza Rymaniaka z prawego skrzydła. Piłkę głową z pola karnego wybił Piotr Polczak.
11' Ivan Marquez przerwał akcję Zagłębia faulem na Szymonie Pawłowskim.
10' Kontra Zagłębia. Žarko Udovičić podawał z lewej strony do Szymona Pawłowskiego, ale akcję przerwał Michael Gardawski.
10' Jakub Żubrowski zdecydował się na strzał z rzutu wolnego i trafił w stojącego w murze Konrada Wrzesińskiego.
9' Felicio Brown Forbes sfaulowany przez Mateusza Cichockiego ponad 30 metrów od bramki.
8' Po podaniu Szymona Pawłowskiego z prawej strony pola karnego uderzał Michael Heinloth. Trafił w boczną siatkę.
7' Patrik Mraz po akcji ewą stroną boiska podał do Žarko Udovičicia, któy dograł w pole karne w stronę Szymona Pawłowskiego. Piłkę na aut wybił Ivan Marquez.
6' Po podaniu Bartosza Rymaniaka na spalonym Elia Soriano
5' Zbyt mocne podanie Patrika Mraza w kierunku Vamary Sanogo. Piłkę złapał Matthias Hamrol.
4' Po podaniu Jakuba Żubrowskiego na spalonym Elia Soriano.
3' Elhadji Pape Diaw składał się do strzału z około 18 metrów, ale piłkę wybił Piotr Polczak.
3' Po dośrodkowaniu Jakuba Żubrowskiego z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybija Patrik Mraz.
2' Patrik Mraz sfaulował Elię Soriano. Sędzia najpierw zastosował prawo korzyści, ale gdy gospodarze stracili piłkę, to odgwizdał przewinienie.
0' 17:55 Piłkarze obu zespołów właśnie pojawili się na murawie. Sosnowiczanie po raz piąty z rzędu zagrają w czarnych strojach. Korona tradycyjnie w swoich żółto-czerwonych, a raczej złocisto-krwistych. Z głośników słychać Marka Grechutę śpiewającego o dniach, których nie znamy.
0' 17:45 Dla Zagłębia to pierwszy ligowy mecz w Kielcach od wiosny 2008. Sosnowiczanie doznali porażek w pięciu kolejnych starciach ze złocisto-krwistymi. Wiosną 2005 w dawnej II lidze, w dwóch meczach w Ekstraklasie oraz pucharowym starciu w sezonie 2007/2008 oraz rok temu w Pucharze Polski. Wtedy także nie dopisywała pogoda. Mecz został w dogrywce przerwany na kilkanaście minut z powodu opadów gradu. Dziś raczej grad nam nie grozi, ale porywisty wiatr może utrudniać życie zawodnikom i
0' 17:35 W kalendarzu mamy jesień i aura daje już znać o sobie. Koniec z oglądaniem meczów w koszulce z krótkim rękawem. Trzeba było odnaleźć w szafie swetry i kurtki. W Kielcach jest w tej chwili około 7 stopni, ale chłodny i porywisty wiatr sprawia, że odczuwalna temperatura jest znacznie niższa. Na razie na szczęście nie pada, ale niewykluczone, że z czarnych chmur coś poleci. Kielce już powitały nas deszczem jakąś godzinę temu.
0' 17:25 Tylko jednej zmiany dokonał trener Zagłębia Dariusz Dudek w porównaniu do zremisowanego 1:1 meczu z Górnikiem Zabrze. Na ławkę rezerwowych powędrował Adam Kokoszka, a do pierwszego składu wrócił Bartłomiej Babiarz, dla którego będzie to pierwszy występ od spotkania w Poznaniu. Poza meczową osiemnastką znalazł się Alexandre Cristovao, a w osiemnastce znowu mamy Sebastiana Milewskiego.
0' 17:15 Dzień dobry! Witamy z Kielc i zapraszamy na relację na żywo z ostatniego meczu 9. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy miejscową Koroną a naszym Zagłębiem.
Galeria zdjęć z meczu w KielcachGaleria zdjęć z meczu w Kielcach Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Korony Kielce z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii prezentujemy 58 fotografii. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w KielcachKonferencja prasowa po meczu w Kielcach -  W drugiej połowie gra się otworzyła. Po dwóch indywidualnych, szkolnych błędach w obronie straciliśmy dwie bramki. Mieliśmy jeszcze możliwość wrócić do tego meczu, strzelając chociażby rzut karny - powiedział Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
Zagłębie w strefie spadkowejZagłębie w strefie spadkowej Po słabej grze Zagłębie przegrało w Kielcach z Koroną 1:3 i spadło na 15. miejsce w tabeli. Wszystkie bramki padły po przerwie, a sosnowiczanie zmarnowali w niej także rzut karny. » Czytaj więcej