2018-08-19, 15:30 Miejsce rozgrywania meczu: Warszawa
2:1(1:0)
Stroje: czerwone (4-5-1)
1. Arkadiusz Malarz 55. Artur Jędrzejczyk (76' 9. Eduardo) 34. Inaki Astiz 4. Mateusz Wieteska 5. Mateusz Hołownia 53. Sebastian Szymański 7. Domagoj Antolić 26. Cafu 18. Michał Kucharczyk (62' 21. Dominik Nagy) 19. Jose Kante (62' 22. Kasper Hamalainen) 27. Carlitos   Rezerwowi: 33. Radosław Cierzniak 2. Michał Pazdan 32. Miroslav Radović 29. Krzysztof Mączyński   Trener: Ricardo Sa Pinto
1:0 - Artur Jędrzejczyk 39' 1:1 - Konrad Wrzesiński 54' 2:1 - Carlitos 77'
24' Mateusz Wieteska 74' Junior Torunarigha 80' Sebastian Milewski 88' Domagoj Antolić
1. Dawid Kudła 17. Michael Heinloth 4. Arkadiusz Jędrych 26. Piotr Polczak 99. Tymoteusz Puchacz 77. Konrad Wrzesiński 3. Adam Kokoszka 21. Sebastian Milewski 6. Tomasz Nowak (46' 42. Alexandre Cristovao) 28. Mello (46' 8. Szymon Pawłowski) 9. Junior Torunarigha (78' 16. Mateusz Cichocki)    Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 24. Bartłomiej Babiarz66. Adam Banasiak 72. Dejan Vokić   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń) - Jakub Winkler (Toruń), Marek Arys (Szczecin). Techniczny: Grzegorz Kawałko (Białystok), VAR: Tomasz Musiał (Kraków), Marcin Boniek (Bydgoszcz)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 2 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę meczu.
90+4' Konrad Wrzesiński starał się przekonać sędziego, że Inaki Astiz zagrał ręką w polu karnym.
90+3' Adam Kokoszka źle rozwiązał akcję ofensywną Zagłębia.
90+2' Piotr Polczak interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Dominika Nagy'a z lewego skrzydła.
90' doliczony czas +4
90' Na spalonym Carlitos.
90' Gwizdy i buczenie na trybunach po fatalnym dośrodkowaniu Dominika Nagy'a z lewej strony boiska.
89' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego piłkę głową w polu karnym zagrał głową Mateusz Cichocki, a za chwilę interweniował Arkadiusz Malarz.
88' żóta kartka Żółta kartka dla Domagoja Antolicia za faul na Szymonie Pawłowskim.
88' Prostopadłe podanie Sebastiana Milewskiego do Konrada Wrzesińskiego, który jednak nie opanował futbolówki.
87' Na spalonym Sebastian Szymański.
87' Michael Heinloth wybija piłkę na aut po akcji Dominika Nagy'a.
84' Po podaniu od Tymoteusza Puchacza Alexandre Cristovao zwiódł Inakiego Astiza ale strzelił daleko od bramki Arkadiusza Malarza.
82' Eduardo faulował w ataku Mateusza Cichockiego.
80' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Milewskiego za faul na Kasprze Hamalainenie.
80' Michael Heinloth wstrzelił piłkę po ziemi w pole karne, ale ani Konrad Wrzesiński ani Alexandre Cristovao nie doszli do piłki.
78' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Mateusz Cichocki za Juniora Torunarighę.
77' gol - piłka nożna 2:1 Carlitos w sytuacji sam na sam najpierw trafił w słupek, ale po chwili dobił swój strzał do bramki.
76' zmiana Ostatnia zmiana w Legii - Eduardo za Artura Jędrzejczyka.
75' Masażyści Legii udzielają pomocy Arturowi Jędrzejczykowi.
74' żóta kartka Junior Torunarigha obejrzał żółtą kartkę za faul na Mateuszu Hołowni.
73' Długie podanie Sebastiana Milewskiego w kierunku Konrada Wrzesińskiego. Inaki Astiz zdążył zagrać piłkę do swojego bramkarza.
72' Kontrowersja? Na 20. metrze Konrad Wrzesiński upadł po starciu z Inaki Astizem. Sędzia uznał, że nie było faulu, z czym nie może się pogodzić trener Dariusz Dudek.
70' Tymoteusz Puchacz przedarł się w pole karne Legii, ale nie wygrał pojedynku z Arturem Jędrzejczykiem
70' Rozpędzony Dominik Nagy upada w polu karnym, ale sędzia Bartosz Frankowski nakazuje grać dalej.
69' Dawid Kudła interweniuje na 13. metrze i nie pozwala dopaść do piłki Carlitosowi.
68' Kasper Hamalainen podał w pole karne w kierunku Carlitosa. Do futbolówki dobiegł Dawid Kudła i wykopał ją na aut.
67' Dominik Nagy w pole karne do Carlitosa. Akcja przerwana wykopem przez Piotra Polczaka.
67' Za mocne podanie Szymona Pawłowskiego w kierunku Juniora Torunarighi.
67' Michael Heinloth przerwał akcję Dominika Nagy'a
65' Piotr Polczak faulowany przez Artura Jędrzejczyka na własnej połowie.
63' Niecelny strzał Mateusza Wieteski po wrzutce Domagoja Antolicia.
63' Róg dla Legii po wybiciu Juniora Torunarighi.
63' 21 698 widzów na Łazienkowskiej
62' zmiana Jose Kante i Michał Kucharczyk ustępują miejsca Kasprowi Hamalainenowi i Dominikowi Nagy'owi
61' Konrad Wrzesiński w pięciu meczach tego sezonu zdobył już trzy bramki. Dla porównania - w całym sezonie 2007/2008 tylko Marcin Folc strzelił więcej niż dwie bramki, dokładnie sześć.
61' "Czy za dużo zarabiacie, że z pucharów odpadacie" - śpiewa Żyleta, a na boisku przerwa w grze. Maserzy Legii zajmują się Arturem Jędrzejczykiem.
60' Legia rusza z kontrą, ale Sebastian Milewski w porę uprzedził Sebastiana Szymańskiego.
60' Mateusz Wieteska wybił piłkę po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu.
59' Artur Jędrzejczyk blokuje dośrodkowanie Tymoteusza Puchacza. Róg dla Zagłębia.
59' Michael Heinloth przejął piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu Carlitosa z prawego skrzydła.
57' Trochę za mocne dośrodkowanie Konrada Wrzesińskiego. Piłka wychodzi poza boisko.
56' Konrad Wrzesiński jest w tej chwili ex aequo z kilkoma innymi zawodnikami liderem tabeli strzelców Lotto Ekstraklasy.
55' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Michała Kucharczyka.
54' gol - piłka nożna 1:1 Szymon Pawłowski podał piłkę w pole karne do Konrada Wrzesińskiego, a ten strzałem lewą nogą dał Zagłębiu wyrównanie!
53' Alexandre Cristovao na spalonym po podaniu Juniora Torunarighi.
52' Konrad Wrzesiński na spalonym po podaniu Szymona Pawłowskiego.
51' Jose Kante faulowany na własnej połowie boiska.
48' Z lewej strony boiska podawał Cafu, a Jose Kante oddał strzał nad poprzeczką.
48' Michael Heinloth powstrzymał w polu karnym Artura Jędrzejczyka,który zbyt łatwo poradził sobie z Piotrem Polczakiem.
47' "Europa z was się śmieje, amatorski klub was leje" - zaintonowała Żyleta.
46' Piotr Polczak w polu karnym zablokował strzał Carlitosa
46' doliczony czas Zaczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu przed rozpoczęciem drugiej połowy. Szymon Pawłowski za Mello i Alexandre Cristovao za Tomasza Nowaka.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu w Warszawie.
45+1' Z narożnika boiska dośrodkował Tomasz Nowak, a piłkę z pola karnego wybił Jose Kante
45+1' Po dośrodkowaniu Michaela Heinlotha piłkę na róg wybił Mateusz Wieteska.
45' doliczony czas +1
45' Z rogu dośrodkował Mello. Wybitą piłkę na skraju pola karnego przyjmował Tomasz Nowak, ale w oddaniu strzału przeszkodził mu Carlitos.
44' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego piłkę głową na róg wybił Artur Jędrzejczyk.
44' Konrad Wrzesiński faulowany przez Michała Kucharczyka.
43' Legioniści wybijają piłkę z pola karnego po wrzutce Tomasza Nowaka z rogu.
42' Konrad Wrzesiński zagrał z prawego skrzydła po ziemi w pole karne. Junior Torunarigha minął się z piłką, a Artur Jędrzejczyk skierował futbolówkę na rzut rożny.
40' Po bramce Artur Jędrzejczyk wraz z kolegami wykonał kołyskę, bo niedawno zawodnikowi Legii urodziło się dziecko. Kibice Legii raczej mało entuzjastycznie przyjęli bramkę, bo skwitowali ją głośnym "Było strzelać w Luksemburgu".
39' gol - piłka nożna 1:0 Po dośrodkowaniu Domagoja Antolicia z rogu piłkę głową do bramki skierował Artur Jędrzejczyk.
38' Dwa groźne strzały Legii w jednej akcji. Najpierw Michał Kucharczyk przymierzył zza pola karnego i piłkę przed siebie odbił Dawid Kudła, by za chwilę wybić nad poprzeczkę futbolówkę po strzale Carlitosa.
38' Akcja Legii przerwana faulem Piotra Polczaka na Sebastianie Szymańskim.
35' Faul Domagoja Antolicia na Sebastianie Milewskim.
34' Kontra Zagłębia. Konrad Wrzesiński podawał w pole karne do Juniora Torunarighi, który przegrał pojedynek z Domagojem Antoliciem.
34' Dośrodkowanie Sebastiana Szymańskiego. Piłkę przedłużył Mateusz Wieteska, a sytuację wyjaśniła Tymoteusz Puchacz.
33' Faul Adama Kokoszki na Domagoju Antoliciu na 27. metrze.
31' "Gdzie jest ta Legia, Mioduski, gdzie jest ta Legia" - niesie się z Żylety.
31' Przerwa w grze. Opatrywane jest Mello, który ucierpiał w walce z Jose Kante.
30' Michał Kucharczyk po akcji lewą stroną podał w pole karne do Sebastiana Szymańskiego, ale ten z pierwszej piłki piętą odegrał do nikogo.
28' Kontra Zagłębia po nieudanym wrzucie z autu Michała Kucharczyka. Tomasz Nowak nie mógł podawać do Konrada Wrzesińskiego, który był na spalonym. Zagrał więc na dobieg do Juniora Torunarighi, ale ten okazał się za wolny.
28' Michael Heinloth wybija piłkę na aut spod nóg Carlitosa.
25' Jose Kante wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego. Dobitka Sebastiana Milewskiego z ponad 20 metrów okazuje się kiksem.
24' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Wieteski za faul na Konradzie Wrzesińskim cztery metry z boku pole karnego.
23' "Było strzelać w Luksemburgu" - tak zareagowała Żyleta na strzał Carlitosa.
22' Lekki i płaski strzał Carlitosa z prawej strony pola karnego. Bez większych kłopotów Dawid Kudła.
22' Transparent skierowany do Dariusza Mioduskiego został zastąpiony innym o treści "Kopacze idźcie do normalnej pracy. Do sportu się nie nadajecie"
21' Kolejne podanie Carlitosa, po którym piłka ląduje na aucie.
21' Cafu faulowany przez Adama Kokoszkę na połowie Legii.
20' Carlitos w prostej sytuacji wybił piłkę na aut.
19' Carlitos przymierzył prawą nogą z około 25 metrów i piłka trafiła w poprzeczkę.
17' "Jaki zarząd, taka gra" - śpiewa Żyleta.
17' Adam Kokoszka nie potrafił dobrze uderzyć piłki z 12 metrów po podaniu Juniora Torunarighi.
16' Tomasz Nowak na spalonym po podaniu Tymoteusza Puchacza.
15' Sebastian Milewski faulował Cafu na połowie Zagłębia.
14' Inaki Astiz faulował Juniora Torunarighę na środku boiska.
12' Po strzale Carlitosa z rzutu wolnego piłka przechodzi obok muru, ale także obok bramki Zagłębia.
11' Cafu faulowany przez Sebastiana Milewskiego na 25. metrze.
10' Niedokładne dośrodkowanie Michała Kucharczyka z lewego skrzydła.
9' Tomasz Nowak wypuścił Konrada Wrzesińskiego, który dośrodkował z prawej strony boiska, a Junior Torunarihgha lekkim strzałem głową nie mógł sprawić problemów Arkadiuszowi Malarzowi.
9' Sebastian Szymański faulował w ataku Sebastiana Milewskiego.
8' Michael Heinloth interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Carlitosa z prawego skrzydła.
7' Junior Torunarigah faulował Domagoja Antolicia.
6' Tymoteusz Puchacz faulował w ataku Sebastiana Szymańskiego.
5' Akcja Zagłębia przerwana faulem na Juniorze Torunaridze w środku boiska.
5' Jose Kante podał w pole karne do Michała Kucharczyka, który dośrodkował w pole bramkowe. Piąstkuje Dawid Kudła.
4' "Legia to my" - coraz głośniejsze, a na boisku na razie spokój.
2' Tomasz Nowak faulowany przez Cafu.
2' "Legia to my" - skanduje Żyleta.
1' Kibice Legii obok flagi "Legia to my" powiesili transparent o treści "Mioduski jedyny list jaki powinieneś napisać, to list pożegnalny".
1' Na spalonym Junior Torunarigha.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 15:27 Sędziowska trójka już wyprowadziła piłkarzy obu zespołów na murawę. Zagłębie, podobnie jak w Poznaniu, zagra dzisiaj całe na czerwono. Dla odmiany Legia cała na biało.
0' 15:25 Z głośników na Łazienkowskiej już słychać Czesława Niemena śpiewającego "Sen o Warszawie", a to znak, że za chwilę zacznie się mecz.
0' 15:20 Temperatura w Warszawie wynosi około 28 stopni. Jest więc dosyć ciepło. Mecz w Warszawie jest najwcześniej rozpoczynającym się spotkaniem sosnowiczan w tym sezonie i nie można liczyć na to, że będzie się robiło chłodniej wraz z upływem czasu. Czeka nas więc upalne popołudnie w Warszawie. Oby zwycięskie dla Zagłębia.
0' 15:10 Są cztery zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu do meczu w Poznaniu. Do pierwszej jedenastki wraca odstawiony po meczu z Piastem Gliwice Tymoteusz Puchacz, który zastąpił Nuno Malheiro. Na "szóstce" mamy Sebastiana Milewskiego, a nie Bartłomieja Babiarza. Na lewej pomocy zamiast Żarko Udovićicia wystąpi Mello, a w ataku w miejsce Vamary Sanogo zagra Junior Torunarigha. Poza Babiarzem trzej pozostali odstawieni gracze nie znaleźli się nawet w meczowej osiemnastce.
0' 15:00 Odbiór tego jest jednoznaczny - na dolnym płocie Żylety wiszą tylko i wyłącznie flagi Zagłębia Sosnowiec, wśród nich transparent upamiętniający niedawno zmarłego Artura "Żabę". Flaga w barwach Legii wisi tylko jedna, na środku między górną a dolną częścią Żylety. Jej treść to "Legia to my". A na pytanie spikera "Kto dziś wygra", stadion odpowiedział "Zagłębie".
0' 14:55 Właśnie przed chwilą na rozgrzewce pojawili się piłkarze Legii, którzy zostali wygwizdani przez zgromadzoną na trybunach publiczność. Kibicom ciężko przejść do porządku dziennego nad kompromitacją drużyny w pucharowym meczu z klubem z Luksemburga. Dla odmiany, sosnowiczan, którzy pojawili się na rozgrzewce nieco wcześniej przywitały oklaski.
0' 14:45 Zagłębie gra po raz pierwszy na Łazienkowskiej od 25 sierpnia 2007, a więc niemal 11 lat. Wtedy stadion Legii wyglądał o wiele gorzej. Kibice Zagłębia nie mogli siedzieć razem z fanatykami Legii, bo klubem ze stolicy rządziło wówczas ITI i stosunki na linii klub-kibice nie należały do najlepszych. Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Sektor gości będzie pusty, a fani Zagłębia będą w większości siedzieli po jednej ze stron "Żylety", ale też wielu kibiców naszego klubu będzie rozsianych po wszystkich trybunach stadionu przy Łazienkowskiej. Jadąc do Warszawy po drodze mijaliśmy mnóstwo pojazdów na rejestracjach SO, SBE czy SD. Byli też tacy, którzy jechali na blachach GD i żeby nikt nie pomyślał, że są za Lechią, wywiesili sobie z tyłu szalik Zagłębia. Na parkingach w okolicy stadionu także roi się od aut z Zagłębia. Na taki wyjazd czekaliśmy tyle lat, że aż szkoda było go odpuścić.
0' 14:35 Dzień dobry! Witamy ze stadionu przy Łazienkowskiej w Warszawie i zapraszamy na relację z meczu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Zagłębiem Sosnowiec.
ZSTV: Doping z WarszawyZSTV: Doping z Warszawy Prezentujemy film z dopingiem połączonych sił kibiców Legii Warszawa oraz Zagłębia Sosnowiec podczas meczu 5. kolejki Ekstraklasy. » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z meczu z LegiąDruga galeria zdjęć z meczu z Legią Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęciowej z dzisiejszego meczu Legia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec. » Czytaj więcej
Skrót meczu z LegiąSkrót meczu z Legią Na stronie Ekstraklasy można już obejrzeć niespełna 5-minutowy skrót z meczu Legii Warszawa z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z Warszawy - część I Galeria zdjęć z Warszawy - część I Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu w Warszawie. Do obejrzenia w niej aż 71 fotografii, głównie z trybun. » Czytaj więcej
Dariusz Dudek: Brakuje jakości i wykończeniaDariusz Dudek: Brakuje jakości i wykończenia - Nie mogę mieć żadnych pretensji o zaangażowanie, wolę walki i serce, bo to było, ale brakuje tej jakości i wykończenia - powiedział po meczu Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
Szymon Pawłowski - debiut z asystąSzymon Pawłowski - debiut z asystą W swoim pierwszym występie w barwach Zagłębia Szymon Pawłowski zanotował asystę przy golu Konrada Wrzesińskiego. Oto co po spotkaniu powiedział nowy nabytek sosnowiczan. » Czytaj więcej
Słaba Legia lepsza od ZagłębiaSłaba Legia lepsza od Zagłębia Zagłębie przegrało w Warszawie z Legią 1:2. Gole dla gospodarzy strzelili Artur Jędrzejczyk (39') i Carlitos (77'). Dla sosnowiczan trafił w 54. minucie Konrad Wrzesiński. » Czytaj więcej