2018-06-03, 12:45 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
0:2(0:0)
GKS Tychy
1. Dawid Kudła 77. Konrad Wrzesiński 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 99. Tymoteusz Puchacz 11. Patryk Mularczyk (64' 70. Nuno Malheiro) 21. Sebastian Milewski 66. Adam Banasiak (77' 27. Vamara Sanogo) 6. Tomasz Nowak 42. Alexandre Cristovao (69' 87. Konrad Kumor) 20. Szymon Lewicki   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 8. Rafał Makowski 22 Žarko Udovičić   Trener: Dariusz Dudek
0:1 - Dawid Abramowicz 55' 0:2 - Łukasz Grzeszczyk 90+2'
23' Sebastian Milewski 36' Jakub Vojtusz 49' Daniel Tanżyna 53' Łukasz Matusiak 67' Mateusz Cichocki 75' Tymoteusz Puchacz 76' Marcin Biernat
91. Konrad Jałocha 13. Mateusz Grzybek 4. Marcin Biernat 27. Daniel Tanżyna 33. Dawid Abramowicz 25. Kamil Zapolnik 32. Edgar Bernhardt 6. Łukasz Matusiak (83' 5. Maciej Mańka) 8. Łukasz Grzeszczyk 16. Jakub Piątek 17. Jakub Vojtusz (80' 26. Paweł Kaczmarczyk)   Rezerwowi: 53. Marek Igaz 9. Michał Fidziukiewicz 77. Kacper Piątek   Trener: Ryszard Tarasiewicz
Sędziowie: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska) - Paweł Smyk, Adam Karasewicz
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu. Przegraliśmy ostatnią bitwę, ale cała wojna została przez nas wygrana!
90+3' Spalony po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego
90+2' gol - piłka nożna 0:2 Po dośrodkowaniu Dawida Abramowicza z lewej strony boiska Łukasz Grzeszczyk strzałem z kilku metrów pokonał Dawida Kudłę.
90' doliczony czas Jeszcze 3 minuty Nice I ligi w Sosnowcu.
89' Dawid Kudła odbił piłkę po nieprzyjemnym strzale Łukasza Grzeszczyka z rzutu wolnego.
88' Maciej Mańka faulowany przez Arkadiusza Jędrycha tuż za narożnikiem pola karnego.
86' Tymoteusz Puchacz znalazł się w okolicach pola karnego gości, ale nie utrzymał się na nogach i upadł.
85' Czy Zagłębiu uda się odrobić straty i przedłużyć serię zwycięstw do siedmiu? Czasu już jest mało.
83' zmiana Druga zmiana w GKS-ie - Maciej Mańka za Łukasza Matusiaka.
83' Łukasz Grzeszczyk po solowej akcji podawał do Pawła Kaczmarczyka. Akcję przerwał Tymoteusz Puchacz.
82' Dawid Kudła łapie piłkę dośrodkowaną z prawej strony pola karnego przez Edgara Bernhardta.
80' Tomasz Nowak faulował w ataku Łukasza Grzeszczyka.
80' zmiana Pierwsza zmiana w Tychach - Paweł Kaczmarczyk za Jakuba Vojtusza.
78' Po odbiciu od poprzeczki sosnowiczanie utrzymali posiadanie futbolówki. Konrad Wrzesiński dośrodkował w pole karne, a Arkadiusz Jędrych niecelnie główkował.
78' Po strzale Tomasza Nowaka z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę!
77' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Vamara Sanogo za Adama Banasiaka.
76' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Biernata za faul na Nuno Malheiro.
75' żóta kartka Żółta kartka dla Tymoteusza Puchacza za faul na Mateuszu Grzybku.
74' Konrad Kumor znalazł się z piłką w polu karnym, ale nie sprostał Dawidowi Abramowiczowi, którego jeszcze faulował.
72' Płaski strzał Nuno Malheiro z lewej strony pola karnego. Broni Konrad Jałocha.
72' Tymoteusz Puchacz przerwał akcję Jakuba Vojtusza.
71' Za mocne dośrodkowanie w wykonaniu Nuno Malheiro.
70' Mateusz Cichocki faulowany w ataku przez Kamila Zapolnika.
69' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - debiutujący w pierwszym zespole Konrad Kumor zmienia Alexandre Cristovao.
68' Kolejny element oprawy na trybunie odkrytej - sektorówka z napisem "Welcome to Ekstraklasa Zagłębie"
68' Po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka z rzutu wolnego strzał głową oddał Kamil Zapolnik. Zmierzającą do bramki piłkę odbił Dawid Kudła.
67' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Cichockiego za faul na Kamilu Zapolniku.
65' Alexandre Cristovao długo zwlekał z dośrodkowaniem z prawego skrzydła, aż w końcu zagrał piłkę w ręce Konrada Jałochy.
64' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Nuno Malheiro za Patryka Mularczyka.
64' Dośrodkowanie Alexandre Cristovao z prawego skrzydła i nieudana próba strzału Szymona Lewickiego.
62' Sebastian Milewski faulował Łukasza Grzeszczyka na połowie Zagłębia.
61' Kontra Zagłębia. Tomasz Nowak do Szymona Lewickiego, który dograł do Patryka Mularczyka a ten się trochę zaplątał i po akcji.
59' Trybunę odkrytą znowu rozświetliły dziesiątki rac.
58' Szymon Lewicki sfaulował w ataku Daniela Tanżynę.
58' Dośrodkowanie Tymoteusza Puchacza z lewego skrzydła. Dawid Abramowicz odbija piłkę, a potem fauluje Alexandre Cristovao.
57' Z prawego skrzydła dośrodkowa Alexandre Cristovao. Piłkę łapie Konrad Jałocha.
55' gol - piłka nożna 0:1 Po podaniu z prawej strony pola karnego Dawid Abramowicz strzałem z około 5 metrów pokonał Dawida Kudłę.
54' Na płocie przed trybuną odkrytą pojawił się transparent z napisem "Bo w Sosnowcu nad Brynicą każdej ligi znamy smak".
53' Za mocne dośrodkowanie Tomasza Nowaka z rzutu wolnego.
53' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na Alexandre Cristovao.
52' Dawid Kudła łapie piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka z rzutu wolnego.
52' Z boku boiska faulowany był Łukasz Grzeszczyk.
51' Przy piłce ustawili się Tomasz Nowak, Adam Banasiak i Szymon Lewicki. Można się było spodziewać, że uderzy podobnie jak w meczu z Podbeskidziem "Banan", ale niespodziewanie strzał lewą nogą oddał Szymon Lewicki i posłał piłkę nad poprzeczką.
49' żóta kartka Żółta kartka dla Daniela Tanżyny za faul na Szymonie Lewickim tuż przed polem karnym.
49' Dawid Abramowicz chciał się zabawić przy bocznej linii boiska z Szymonem Lewickim, ale nie zapanował nad piłką.
47' Dawid Kudła łapie piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka.
47' Konrad Wrzesiński sfaulował Kamila Zapolnika na wysokości linii pola karnego przy bocznej linii boiska
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania. Bez zmian w składach.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45+1' Zbyt mocne dośrodkowanie Dawida Abramowicza z lewego skrzydła.
45' Oprócz rac pojawiły się jeszcze świece dymne w trzech kolorach - czerwonym, zielonym i białym.
44' Na trybunie odkrytej zapłonęło mnóstwo rac.
43' Złe przyjęcie piłki przez Sebastiana Milewskiego na 18. metrze przed bramką po dośrodkowaniu Tymoteusza Puchacza.
42' Mateusz Cichocki wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Dawida Abramowicza z lewego skrzydła.
41' Podanie Alexandre Cristovao w stronę Tomasza Nowaka przerwane przez rywala.
38' Po podaniu Alexandre Cristovao rozpędzony Adam Banasiak strzelił lewą nogą po ziemi z około 16 metrów. Broni Konrad Jałocha.
37' Tomasz Nowak z rzutu wolnego z 35 metrów dośrodkował w stronę Arkadiusza Jędrycha, który jeszcze próbował odegrania głową przed bramkę. Bez powodzenia.
36' żóta kartka Jakub Vojtusz ukarany żółtą kartką za faul na Sebastianie Milewskim.
35' Tomasz Nowak w polu karnym podał do Szymona Lewickiego, który nie zdecydował się na strzał, tylko odgrywał do Alexandre Cristovao. Akcję przerwał wślizg Marcina Biernata
34' Alexandre Cristovao odebrał piłkę Mateuszowi Grzybkowi, ruszył lewą stroną boiska i odegrał na 5. metr do Patryka Mularczyka, który skiksował w świetne sytuacji. Zdołał jednak utrzymać piłkę i podał do Szymona Lewickiego, a ten trafił w boczną siatkę.
33' Szymon Lewicki faulowany przez Łukasza Matusiaka w środku boiska.
32' Rzut rożny dla gości. Dawid Kudła piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka.
31' Na trybunie otwartej pojawiła się wielka sektorówka "Wiara która przetrwała"
30' Konrad Wrzesiński zagrał po ziemi przed bramkę z prawego skrzydła. Daniel Tanżyna dostawił nogę i nie pozwolił Szymonowi Lewickiemu przejąć piłki.
29' Sosnowiczanie ruszyli z kontrą. Po podaniu Tomasza Nowaka w kierunku Szymona Lewickiego futbolówkę przejął Jakub Piątek.
29' Po drugim rzucie rożnym gości Zagłębie oddaliło zagrożenie od bramki.
28' Po rozegraniu rzutu rożnego i zbyt krótkim wybiciu piłki przez Mateusza Cichockiego z 16 metrów po koźle strzelał Jakub Vojtusz. Dawid Kudła wyciągnął piłkę spod poprzeczki i wybił na róg.
27' Sędzia Konrad Gąsiorowski podbiegł do Dariusza Dudka i odbył z nim krótką pogadankę.
27' Kamil Zapolnik uderzył po ziemi zza narożnika pola karnego. Dawid Kudła zdołał sparować piłkę na rzut rożny.
25' Adam Banasiak i Tomasz Nowak krótko rozegrali róg. Kapitan Zagłębia wybiegł z piłką na 18. metr przed bramką i strzelił prawą nogą tuż nad poprzeczką.
24' Mateusz Grzybek blokuje piłkę po rajdzie Alexandre Cristovao. Mamy rzut rożny.
24' Z rzutu wolnego z prawej strony boiska dośrodkował Łukasz Grzeszczyk. Zdecydowanie za wysoko zagrał futbolówkę. Łapie Dawid Kudła.
23' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Milewskiego za faul na Mateuszu Grzybku.
21' Po podaniu Tomasza Nowaka na spalonym w polu karnym Patryk Mularczyk.
20' Błąd bramkarza GKS-u, któremu w polu karnym piłka przeleciała pod nogą. Konrad Jałocha zdążył jednak uprzedzić Szymona Lewickiego i kopnął futbolówkę w aut.
19' Łukasz Grzeszczyk z 25 metrów strzelił wysoko nad poprzeczką.
18' Prostopadła piłka od Tomasza Nowaka w stronę Szymona Lewickiego, ale ten nawet nie ruszył do piłki, bo raz że było trochę za mocno zagrane, a dwa - znajdował się na spalonym.
17' Jakub Vojtusz faulował w ataku Sebastiana Milewskiego.
16' "Bójcie się chamy - do Ekstraklasy wracamy" - głośno śpiewane na dwie strony. Raz kryta, raz odkryta. Teraz taki sam śpiew, tylko "Było jest i będzie - zawsze Zagłębie".
15' Adam Banasiak wrzucił z rogu na bliższy słupek, a Arkadiusz Jędrych główkował nad bramką.
14' Kontra Zagłębia. Prawym skrzydłem rozpędził się Konrad Wrzesiński i podawał w pole karne do Szymona Lewickiego. Piłkę wślizgiem na róg wybił Daniel Tanżyna.
13' Arkadiusz Jędrych wznowił grę rzutem wolnym z własnej połowy, ale podał wprost w ręce Konrada Jałochy.
12' Adam Banasiak faulował w ataku Łukasza Grzeszczyka.
12' Na spalonym Szymon Lewicki.
11' Konrad Wrzesiński z pierwszej piłki odegrał w pole karne, ale Konrad Jałocha wyczuł intencje podającego i uprzedził Szymona Lewickiego.
10' "W Ekstraklasie jest ukochane me, w Ekstraklasie jest nasze Zagłębie" - niesie się z trybun.
8' Po podaniu Szymona Lewickiego lewą stroną ruszył Alexandre Cristovao. Wbiegł w pole karne, zwiódł rywala i podał do Adama Banasiaka, który przy strzale został zablokowany przez gracza z Tychów. Do piłki ruszył jeszcze Angolczyk i to był jego błąd, bo znajdował się na spalonym. Gdyby zostawił futbolówkę, to mogłoby się skończyć rogiem.
7' Po faulu Szymona Lewickiego na Marcinie Biernacie małe spięcie między graczem GKS-u a Adamem Banasiakiem. Do akcji wkroczył sędzia.
6' Kamil Zapolnik faulowany przez Tomasza Nowaka na połowie gości.
4' Patryk Mularczyk jest ustawiony na prawym skrzydle. Alexandre Cristovao na lewym, a Adam Banasiak na pozycji numer 8 - między Sebastianem Milewskim a Tomaszem Nowakiem.
3' Na spalonym złapanym Alexandre Cristovao.
2' Na trybunie otwartej pojawiła się kartoniada z napisem "Duma", której uzupełnieniem jest wiszący na płocie transparent o treści "Braterstwo Zagłębie"
1' gwizdek Gramy! Zaczęło się!
0' 12:40 Gromkie brawa witają piłkarzy wychodzących z tunelu na murawę. Zagłębie dzisiaj zagra całe na czerwono, a goście na biało. Przed meczem jeszcze miła uroczystość - prezydent Arkadiusz Chęciński, prezes Marcin Jaroszewski oraz Grzegorz Książek wręczyli pamiątkową koszulkę byłemu zawodnikowi Zagłębia grającemu dziś w Tychach, Łukaszowi Matusiakowi.
0' 12:35 Na płocie przed trybuną odkrytą pojawiło się długie płótno z białym napisem "Braterstwo Zagłębie" na zielonym tle. Jest to zapewne jeden z elementów oprawy, bo spodziewana jest także kartoniada. Czekamy z niecierpliwością na początek spotkania. "O Zagłębie, Ekstraklasa jest już nasza, o Zagłębie, pierwsza liga, ciao, ciao" - niesie się z trybuny otwartej.
0' 12:25 Do rozpoczęcia meczu pozostało 20 minut, a na trybunach już tłumy. Kibice wyciągnęli wnioski z meczu z Podbeskidziem i pojawili się w okolicach Stadionu Ludowego już nieco wcześniej, aby uniknąć długiego stania pod bramkami wejściowymi. Chciałoby się, aby w Lotto Ekstraklasie na wszystkim meczach Zagłębia było tak jak dzisiaj. Kibice gości nie mogli pojawić się w Sosnowcu, w związku z czym dla fanów sosnowieckiego klubu udostępniono również sektor gości. Sprzyja nam także pogoda. Po kilku gorących dniach upały zelżały. W nocy i nad ranem trochę popadało, ale teraz już przestało. Niebo jest zachmurzone, a temperatura w okolicach 18 stopni.
0' 12:15 GKS Tychy przyjechał do Sosnowca po to, aby obronić miano najlepszej drużyny wiosny w Nice I ligi. Do tej pory tyszanie w 14 meczach zgromadzili 32 punkty, o jeden więcej od Miedzi Legnica i naszego Zagłębia. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza mają jeszcze szansę na zajęcie na koniec sezonu trzeciego miejsca. Stanie się tak jeśli wygrają na Stadionie Ludowym, a Chojniczanka Chojnice zgubi punkty w rywalizacji z Bytovią Bytów. W pierwszym składzie tyszan na dzisiejszy mecz znalazł się jeden były piłkarz Zagłębia - Łukasz Matusiak. Dla drugiego, Michała Fidziukiewicza, znalazło się natomiast miejsce na dosyć krótkiej, bo liczącej zaledwie pięć nazwisk, ławce rezerwowych. Łukasz Bogusławski poza meczową kadrą tyszan.
0' 12:05 W porównaniu do meczu w Chorzowie trzech zmian dokonał w składzie Zagłębia trener Dariusz Dudek. Nie ma Tomasza Nawotki, Bartłomieja Babiarza i Calluma Rzoncy. Cała trójka znalazła się poza meczową osiemnastką. Do pierwszego składu wskoczyli natomiast Patryk Mularczyk, Konrad Wrzesiński i Sebastian Milewski. Dla "Mulara" jest to dopiero pierwszy występ w wyjściowym składzie od 17 marca i wyjazdu do Niepołomic. Od tamtej pory zaliczył jeszcze krótkie występy w dwóch innych meczach.
0' 11:55 Sprawa awansu Zagłębia została rozstrzygnięta już przed tygodniem w Chorzowie. Dzisiejszy mecz już nie zmieni pozycji sosnowiczan w tabeli. Piłkarze grają dziś o siódmą kolejną wygraną i zwycięskie pożegnanie z kibicami, którzy dzisiaj wypełnią trybuny Stadionu Ludowego w komplecie (a możemy nawet zaryzykować, że w nadkomplecie, bo na pewno wiele osób sobie jakoś poradzi i mimo braku dostępnych biletów zawita na stadionie).
0' 11:45 Od 2008 roku siedem sezonów w II lidze, najpierw przez sześć lat w grupie zachodniej, potem rok w połączonej jednej grupie. Następnie trzy lata w Nice I lidze. Dziś żegnamy się z niższymi szczeblami rozgrywek centralnych i od lipca będziemy grali w Lotto Ekstraklasie. Czekaliśmy na to z utęsknieniem i się doczekaliśmy. Jeszcze tylko dzisiejszy mecz z GKS-em Tychy, a potem co najmniej 37 ligowych meczów zagramy w najwyższej klasie rozgrywkowej.
0' 11:35 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na ostatnią w tym sezonie relację na żywo z meczu Zagłębia. Na pożegnanie z Nice I ligą sosnowiczanie zmierzą się z tyskim GKS-em.
ZSTV: Doping i oprawy z meczu z TychamiZSTV: Doping i oprawy z meczu z Tychami Prezentujemy wideo z ostatniego meczu Zagłębia Sosnowiec w 1. lidze w sezonie 2017/2018 z GKS Tychy. W materiale minuta ciszy, oprawy i doping kibiców Zagłębia Sosnowiec. » Czytaj więcej
Zdjęcia kibiców z meczu z TychamiZdjęcia kibiców z meczu z Tychami Zapraszamy do oglądania kibicowskiej galerii zdjęciowej z dzisiejszego meczu Zagłębia. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu Zagłębie - GKS TychyKonferencja prasowa po meczu Zagłębie - GKS Tychy - Trudno było zapanować po tej euforii z Chorzowa nad zespołem. Za dużo było rzeczy niepiłkarskich - filmów, zdjęć i marketingu. Zapomnieliśmy wszyscy o meczu - powiedział Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Tychami Zdjęcia z meczu z Tychami Zapraszamy do oglądania zdjęć z ostatniego pierwszoligowego meczu Zagłębia oraz pomeczowej fety na Stadionie Ludowym. » Czytaj więcej
Porażka na pożegnanie Porażka na pożegnanie W ostatnim meczu Nice I ligi Zagłębie przegrało na Stadionie Ludowym z GKS-em Tychy. Gole strzelili w 55. minucie Dawid Abramowicz i w doliczonym czasie meczu Łukasz Grzeszczyk. » Czytaj więcej