2018-05-09, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stroje: czarne (4-5-1)
2:1(1:0)
Bytovia Bytów
1. Dawid Kudła 77. Konrad Wrzesiński 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 99. Tymoteusz Puchacz 66. Adam Banasiak 21. Sebastian Milewski (76' 24. Bartłomiej Babiarz) 10. Callum Rzonca 6. Tomasz Nowak 22. Žarko Udovičić (72' 70. Nuno Malheiro) 20. Szymon Lewicki (82' 8. Rafał Makowski)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 11. Patryk Mularczyk87. Konrad Kumor   Trener: Dariusz Dudek
1:0 - Szymon Lewicki 32' (k.) 2:0 - Adam Banasiak 61' 2:1 - Michał Rzuchowski 66'
17' Sebastian Kamiński 60' Fran Gonzalez 63' Adam Banasiak 70' Sebastian Milewski 90+4' Dawid Kudła 90+6' Jakub Kuzdra
25. Michał Szromnik 28. Jakub Kuzdra 3. Łukasz Wróbel 55. Fran Gonzalez 2. Marek Opałacz 8. Sebastian Kamiński 68. Bartosz Wolski 6. Michał Rzuchowski 30. Kamil Wacławczyk (72' 77. Sławomir Duda) 7. Jakub Wilk (60' 72. Maksymilian Hebel) 11. Janusz Surdykowski (72' 9. Orlande Kpassa)   Rezerwowi: 27. Andrzej Witan 14. Bartosz Biel 44. Michał Stasiak 66. Michał Szewczyk   Trener: Adrian Stawski
Sędziowie: Piotr Idzik (Poznań) - Michał Gajda, Maciej Cebulski
90.0000
90+7' gwizdek Po 51 minutach i 50 sekundach gry sędzia zakończył drugą połowę meczu.
90+6' czerwona kartka Zamieszanie pod bramką Zagłębia. Jakub Kuzdra uderzył Tymoteusza Puchacza i obejrzał czerwoną kartkę.
90+5' Rzut wolny dla Bytovii. Wrzutka w pole karne. Piłkę w powietrzu łapie Dawid Kudła.
90+4' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Kudły.
90+3' Jakub Kuzdra wrzucił piłkę z autu w pole karnego. Po małym zamieszaniu sytuację wyjaśnił Nuno Malheiro.
90+2' Skurcze łapią Adama Banasiaka.
90+2' Nuno Malheiro na spalonym po podaniu Tomasza Nowaka.
90+1' Dawid Kudłą pewnie łapie piłkę dośrodkowaną z lewej strony boiska.
90' Callum Rzonca ofiarnie przerwał akcję Bartosza Wolskiego.
89' Strzał Bartosza Wolskiego z 25 metrów zablokowany przez Konrada Wrzesińskiego.
88' Nuno Malheiro faulował w ataku Łukasza Wróbla.
87' Po zagraniu piłki przez Frana Gonzaleza w polu karnym Zagłębia interweniował Rafał Makowski.
86' Sławomir Duda strzelił wysoko nad bramką z około 30 metrów.
85' Nuno Malheiro źle ocenił rozmiary boiska. Gdyby ruszył do podanej górą przez Tymoteusza Puchacza piłki, to by do niej doszedł, bo nie wyszła poza boczną linię, ale uznał, że futbolówka nie zostanie na boisku.
84' Tomasz Nowak, który teraz jest najbardziej wysuniętym graczem Zagłębia, faulował w ataku Łukasza Wróbla.
83' Po wejściu Rafała Makowskiego Zagłębie, podobnie jak w końcówce meczu ze Stalą Mielec, gra trójką środkowych obrońców.
82' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Rafał Makowski wchodzi za Szymona Lewickiego.
81' Callum Rzonca zatrzymany na 20. metrze przez Łukasza Wróbla.
80' Łukasz Wróbel wyprowadził piłkę z własnej połowy podaniem prosto do rąk Dawida Kudły.
78' Dośrodkowanie Michała Rzuchowskiego z lewej strony boiska. Piłkę łapie Dawid Kudła.
76' zmiana Ostatnia zmiana w Bytovii - Orlande Kpassa za Janusza Surdykowskiego.
76' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Bartłomiej Babiarz za Sebastiana Milewskiego.
76' Nuno Malheiro z boku pola karnego ograł dwóch rywali i dośrodkował na pole bramkowe, ale Szymon Lewicki nie sięgnął futbolówki.
75' Adam Banasiak wybił piłkę na aut, bo coś zakłuło Janusza Surdykowskiego, ale wygląda na to, że napastnik Bytovii będzie mógł kontynuować grę.
73' Tymoteusz Puchacz faulowany we własnym polu karnym.
72' zmiana Zmiana również w Bytovii. Sławomir Duda w miejsce Kamila Wacławczyka.
72' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Nuno Malheiro za Žarko Udovičicia.
72' Złe podanie Łukasza Wróbla w kierunku Sebastiana Kamińskiego.
70' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Milewskiego za przeszkadzanie rywalom we wznowieniu gry rzutem wolnym.
68' Jeszcze raz z rzutu wolnego przymierzył Adam Banasiak. Tym razem niecelnie.
68' Adam Banasiak faulowany przez Bartosza Wolskiego.
66' gol - piłka nożna 2:1 Jakub Kuzdra dośrodkował z prawego skrzydła, a Michał Rzuchowski strzałem głową z kilku metrów pokonał Dawida Kudłę.
66' Adam Banasiak przeskoczył nad piłką, a Tomasz Nowak zagrał po ziemi do nadbiegającego prawą stroną Konrada Wrzesińskiego. Płaski strzał z ostrego kąta i niewiele brakowało do trzeciego trafienia.
65' Michał Rzuchowski faulował Szymona Lewickiego ponad 30 metrów od bramki.
64' Z rzutu wolnego dośrodkował Kamil Wacławczyk i na spalonym został złapany jeden z bytowian.
63' żóta kartka Żółta kartka dla Adama Banasiaka za faul na Marku Opałaczu.
61' gol - piłka nożna 2:0 Ale urwał... Potężny strzał Adama Banasiaka z rzutu wolnego z około 28 metrów. Piłka zmierzała w długi róg bramki Bytovii, odbiła się od rąk interweniującego bramkarza Bytovii i wpadła do siatki.
60' żóta kartka Żółta kartka dla Frana Gonzaleza za faul na Szymonie Lewickim.
60' zmiana Pierwsza zmiana w Bytovii. Maksymilian Hebel za Jakuba Wilka. Publiczność z krytej nagrodziła brawami byłego piłkarza sosnowiczan.
59' Powtórka dośrodkowania i tym razem na spalonym Jakub Wilk.
59' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę po dośrodkowaniu Marka Opałacza z lewej strony boiska.
56' Rzut wolny dla Zagłębia z około 40 metrów. Adam Banasiak w poprzek do Tomasza Nowaka, który wrzucił w pole karne. Piłkę łapie Michał Szromnik.
55' Z lewej strony boiska w pole karne Zagłębia zagrał Sebastian Kamiński. Mateusz Cichocki skiksował, ale na tyle szczęśliwie, że wyszło z tego całkiem niezłe podanie do Dawida Kudły.
53' Z rzutu wolnego dośrodkował Kamil Wacławczyk. Próbował strzelać w polu karnym Janusz Surdykowski, ale był na spalonym.
52' Faul Adama Banasiaka na Marku Opałaczu
51' Publiczność nagrodziła brawami Sebastiana Milewskiego, który przerwał wślizgiem akcję Jakuba Kuzdry
49' Z narożnika boiska dośrodkował Adam Banasiak. Piłka podbita przez gracza Bytovii wyszła poza pole karne.
49' Róg dla Zagłębia po akcji Žarko Udovičicia.
48' Michał Rzuchowski w środku boiska sfaulował Sebastiana Milewskiego.
47' Tymoteusz Puchacz po zagraniu Sebastiana Milewskiego dośrodkował z lewego skrzydła. Piłkę z pola karnego na aut wybił Marek Opałacz.
46' Rzut wolny dla Bytovii z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Kamila Wacławczyka Tomasz Nowak zagrywa głową w stronę Dawida Kudły.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
45' gwizdek Po 45 minutach gry sędzia kończy pierwszą połowę meczu.
44' Faul Michała Rzuchowskiego na Adamie Banasiaku.
44' Po akcji lewą stroną Tomasz Nowak podał na 20. metr do Adama Banasiaka, który zdecydował się na natychmiastowe uderzenie lewą nogą, ale posłał piłkę kilka metrów nad bramką.
43' Z rogu wrzucał Adam Banasiak. Michał Szromnik odbija piłkę w kierunku Calluma Rzoncy, ale Anglikowi nie udaje się już nic sensownego zrobić.
42' Dośrodkowanie Konrada Wrzesińskiego w pole karne. Fran Gonzalez na wślizgu wybija piłkę na rzut rożny.
41' Marek Opałacz uprzedził rozpędzonego Žarko Udovičicia i podał z 30 metrów głową do własnego bramkarza.
40' W polu karnym Bytovii starcie Tymoteusza Puchacza z Michałem Rzuchowskim. Obaj upadają na murawę. Sędzia nakazuje grać dalej.
40' Łukasz Wróbel wybił piłkę po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia w pole karne,
39' Na spalonym Jakub Wilk.
38' Tomasz Nowak zagrał na lewo do Žarko Udovičicia, który wypatrzył w polu karnym Szymona Lewickiego. Piłkę wybił jednak głową Fran Gonzalez
37' Zagłębie idzie z kontrą. Konrad Wrzesiński po podaniu Adama Banasiaka dośrodkował z prawego skrzydła. Piłka trafiła do Žarko Udovičicia, który szykował sobie piłkę do strzału lewą nogą i to był o jeden zwód za dużo.
36' Callum Rzonca upadł w polu karnym po walce z Bartoszem Wolskim. Nie ma jednak mowy o faulu.
35' Szymon Lewicki strzelił swoją dwunastą bramkę w tym sezonie, a zarazem piątą w trzech ostatnich meczach przeciwko Bytovii. W dwóch poprzednich spotkaniach przeciwko bytowianom zaliczył dublety, więc może jeszcze dziś coś wpadnie?
34' Rzut wolny dla Bytovii z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka piłkę wybija głową Arkadiusz Jędrych, a jeszcze w polu karnym faulował Janusz Surdykowski.
33' Po 437 minutach gry z czystym kontem bramkarz Bytovii wreszcie skapitulował.
32' gol - po karnym 1:0 Szymon Lewicki uderzył lewą nogą i zmylił bramkarza Bytovii, który rzucił się w przeciwną stronę.
31' Tomasz Nowak podał w pole karne do Adama Banasiaka, a ten został sfaulowany przez Frana Gonzaleza. Rzut karny dla sosnowiczan!
31' Arkadiusz Jędrych wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Jakuba Kuzdrę po akcji prawą stroną.
29' Kontra Zagłębia. Podawał Konrad Wrzesiński, a Tomasz Nowak strzelił z 20 metrów nad poprzeczką.
29' Sebastian Kamiński nie opanował piłki po dośrodkowaniu Jakuba Kuzdry.
28' Miękka wrzutka Tomasza Nowaka z rzutu rożnego. Piłka poleciała prosto w ręce Michała Szromnika.
27' Kamil Wacławczyk sfaulował Sebastiana Milewskiego.
27' Łukasz Wróbel zagrał wślizgiem na linii pola karnego, co uniemożliwiło przejęcie piłki przez Žarko Udovičicia.
25' Łukasz Wróbel przerywa faulem akcję Konrada Wrzesińskiego.
25' Callum Rzonca wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rogu
24' Sebastian Milewski blokował dośrodkowanie Sebastiana Kamińskiego i Bytovia ma róg.
23' Z rzutu rożnego lewą nogą dośrodkował Adam Banasiak. Piłka trafiła do Mateusza Cichockiego, który uderzył lewą nogą z około 7 metrów i świetną interwencją na linii bramkowej popisał się Michał Szromnik.
22' Łukasz Wróbel wybił piłkę na rzut rożny.
21' Sebastian Milewski faulowany przez Michała Rzuchowskiego.
20' Adam Banasiak dośrodkował lewą nogą na bliższy słupek, a Arkadiusz Jędrych oddał strzał głową nad bramką.
19' Tomasz Nowak wywalczył pierwszy róg dla Zagłębia.
19' Tomasz Nowak zagrał do przodu do Žarko Udovičicia. Serb dobiegł z piłką do końca boiska i dośrodkował przed bramkę.
18' Zbyt mocne dośrodkowanie Kamila Wacławczyka z lewego skrzydła.
18' Coraz głośniejszy doping na trybunach Stadionu Ludowego.
17' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Kamińskiego za faul na Tomaszu Nowaku.
15' Gwizdy na trybunach. Kibice nie chcą się zgodzić z decyzją sędziego, który uznał, że Konrad Wrzesiński faulował Marka Opałacza przy odbiorze piłki w okolicy ławki rezerwowych Zagłębia.
15' Tomasz Nowak zwiódł dwóch rywali, ale stracił piłkę na 25. metrze na rzecz Bartosza Wolskiego.
14' Michał Rzuchowski nieprzepisowo powstrzymywał Sebastiana Milewskiego.
13' Tomasz Nowak przejął futbolówkę na połowie gości i podał w kierunku pola karnego w stronę Adama Banasiaka. Nasz prawy obrońca stoczył bój z Markiem Opałaczem, upadł w polu karnym, jednak arbiter kazał grać dalej.
11' Sebastian Kamiński wykorzystał nieobecność Žarko Udovičicia. Ruszył prawą stroną i podał w pole karne do Jakuba Wilka. Konrad Wrzesiński wybił piłkę spod nóg naszego byłego gracza, a po dobitce Kamila Wacławczyka zza pola karnego piłka przeszła obok dalszego słupka bramki Zagłębia.
11' Tym razem Jakub Kuzdra czysto powstrzymał Žarko Udovičicia na połowie Bytovii.
10' Žarko Udovičić faulowany przez Jakuba Kuzdrę po przechwycie piłki.
9' Prostopadłe podanie Tomasza Nowaka w stronę pole karnego Bytovii. Michał Szromnik uprzedził Szymona Lewickiego.
9' Fran Gonzalez rozpoczął akcję ofensywną, ale zagrał piłkę poza końcową linię.
7' Po błędzie Bartosza Wolskiego piłkę przed polem karnym gości przejął Adam Banasiak. Gdy składał się do strzału, został zatrzymany przez Łukasza Wróbla.
6' Faul Marka Opałącza na Adamie Banasiaku przy bocznej linii boiska. Sędzia przeprowadza rozmowę wychowawczą z bytowianinem.
5' Sebastian Kamiński faulował Sebastiana Milewskiego.
4' Michał Rzuchowski faulowany przez Sebastiana Milewskiego w środku pola.
3' Sebastian Milewski faulował Marka Opałącza przy bocznej linii boiska na wysokości pola karnego Bytovii.
3' Fran Gonzalez wybił z pola karnego piłkę zagraną z prawego skrzydła przez Konrada Wrzesińskiego.
2' Szymon Lewicki w ataku faulował Frana Gonzaleza.
1' Już po 15 sekundach gry groźny strzał sosnowiczan. Płasko z około 20 metrów uderzył Adam Banasiak. Niektórzy kibice już widzieli piłkę w bramce, ale futbolówka minęła słupek.
0' 17:57 Sędziowska trójka ubrana w żółte trykoty wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Sosnowiczanie wystąpią dziś w czarnych koszulkach i spodenkach oraz białych getrach. Z kolei Bytovia zagra w białych koszulkach, czerwonych spodenkach i getrach.
0' 17:50 Bilety na dzisiejszy mecz były w promocyjnych cenach - 1 i 2 zł. O ile trybuna kryta jest wypełniona dosyć solidnie, o tyle na otwartej szału nie ma. Możliwe, że wpływ na to może mieć pora meczu. Gdybyśmy grali nieco później, to niewykluczone, że widzów byłoby więcej.
0' 17:45 Jeśli Zagłębie pokona Bytovię, to przez co najmniej dwie godziny będzie na drugim miejscu w tabeli. Wyniki poprzednich dwóch kolejek ułożyły się po myśli Zagłębia. Nasi rywale w walce o awans pogubili punkty, a sosnowiczanie po porażce w Suwałkach powrócili na zwycięski szlak. Trzeba więc korzystać z szansy, jaka się przed naszą drużyną otworzyła. Do końca już tylko pięć meczów.
0' 17:35 Obie drużyny już wybiegły na rozgrzewkę. Zawodnicy Zagłębia przygotowują się do gry w koszulkach z napisem "Vams, Pribi, jesteśmy z wami". Ma to związek z problemami naszych dwóch podstawowych piłkarzy - Słowaka Martina Pribuli (kontuzja) i Francuza Vamary Sanogo (choroba ojca).
0' 17:30 Bytovia wygrała trzy z czterech ostatnich meczach i we wszystkich tych spotkaniach nie straciła bramki. Taki stan rzeczy sprawił, że szkoleniowiec postanowił ograniczyć wszelkie zmiany w składzie do koniecznego minimum. Z powodu żółtych kartek obejrzanych w meczu z Odrą Opole do Sosnowca nie przyjechali Michał Jakóbowski i Wojciech Wilczyński. W ich miejsce zagrają Jakub Kuzdra i Marek Opałacz.
0' 17:20 Znamy już składy, w jakich przystąpią dziś do gry oba zespoły. W porównaniu z meczem w Głogowie w drużynie Zagłębia trzy zmiany, z czego dwie wymuszone. Żółte kartki wykluczyły z gry Tomasza Nawotkę i Vamarę Sanogo. W ich miejsce zagrają Konrad Wrzesiński i powracający do gry po kontuzji Szymon Lewicki. Po kartkowej przerwie wraca także Mateusz Cichocki, który zastąpił Rafała Makowskiego. Na ławce sosnowiczan tylko sześciu piłkarzy. Nie ma Martina Pribuli i Alexandre Cristovao.
0' 17:10 W ciepłe środowe popołudnie witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Bytovią Bytów.
Kolejne zdjęcia z meczu z BytoviąKolejne zdjęcia z meczu z Bytovią Zapraszamy do obejrzenia trzeciej galerii zdjęciowej z meczu Zagłębie Sosnowiec - Bytovia Bytów. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z BytoviąZdjęcia z meczu z Bytovią Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia z Bytovią Bytów, wygranego przez naszą drużynę 2-1 po bramkach Szymona Lewickiego i Adama Banasiaka. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu Zagłębie-BytoviaKonferencja prasowa po meczu Zagłębie-Bytovia - Gratuluję chłopakom postawy na boisku i jakości grania. Z drugiej strony potrzebuję trochę lodu, bo te głowy trzeba ostudzić - powiedział Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
Sosnowiczanie znowu wygrali!Sosnowiczanie znowu wygrali! Zagłębie Sosnowiec odniosło trzecie zwycięstwo z rzędu, pokonując Bytovię Bytów 2:1. Gole dla sosnowiczan strzelili Szymon Lewicki (31' - karny) i Adam Banasiak (61'). Dla gości trafił Michał Rzuchowski (66'). » Czytaj więcej