2018-05-05, 15:00 Miejsce rozgrywania meczu: Głogów
1:2(1:2)
Stroje:
27. Anatoli Gospodinow 32. Przemysław Stolc 42. Seweryn Michalski 3. Michał Michalec 8. Karol Danielak 77. Serhij Napołow 7. Maciej Kona (46' 14. Michał Borecki) 16. Robert Mandrysz (63' 26. Konrad Kaczmarek) 89. Mateusz Machaj 25. Jakub Bach (67' 9. Bartosz Machaj) 19. Przemysław Trytko   Rezerwowi: 12. Sławomir Janicki 15. Szymon Nowicki 29. Daniel Wajsak 99. Damian Kowalczyk   Trener: Grzegorz Niciński
0:1 - Žarko Udovičić 24' 0:2 - Vamara Sanogo 35' 1:2 - Robert Mandrysz 45'
5' Tomasz Nawotka 14' Przemysław Stolc 23' Maciej Kona 48' Tomasz Nawotka 48' Tomasz Nawotka 73' Vamara Sanogo 88' Sebastian Milewski
1. Dawid Kudła 7. Tomasz Nawotka 4. Arkadiusz Jędrych 8. Rafał Makowski 99. Tymoteusz Puchacz 66. Adam Banasiak (82' 70. Nuno Malheiro) 21. Sebastian Milewski 10. Callum Rzonca 6. Tomasz Nowak 22. Žarko Udovičić (51' 77. Konrad Wrzesiński) 27. Vamara Sanogo (76' 42. Alexandre Cristovao)    Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 11. Patryk Mularczyk 24. Bartłomiej Babiarz 87. Konrad Kumor  Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska) - Paweł Smyk, Adam Karasewicz
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 10 sekundach gry kończy się druga połowa. Zagłębie dowiozło zwycięstwo do końca!
90+4' Nieudane dośrodkowanie Mateusza Machaja z rzutu wolnego.
90+4' Alexandre Cristovao sfaulował Serhija Napołowa. Rzut wolny dla Chrobrego.
90+3' Konrad Kaczmarek sfaulował Sebastiana Milewskiego.
90+2' Minęła połowa z doliczonego czasu gry.
90+1' Seweryn Michalski w niegroźnej sytuacji wybił piłkę na aut.
90' doliczony czas +4
90' Serhij Napołow na spalonym.
90' Przebojowy rajd Nuno Malheiro lewą stroną. Zyskał trochę miejsce, pozwolił zaoszczędzić kilka sekund, ale zgubił piłkę w polu karnym Chrobrego.
89' Zły strzał Mateusza Machaja z rzutu wolnego. Piłka trafia w mur sosnowiczan.
88' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Milewskiego za faul na Przemysławie Stolcu.
87' Krótkie rozegranie rzutu wolnego i strata Callum Rzoncy 20 metrów przed bramką Chrobrego.
86' Konrad Wrzesiński faulowany przez Serhija Napołowa przy bocznej linii boiska na wysokości linii pola karnego.
85' Konrad Wrzesiński przerwał akcję Karola Danielaka.
85' Znów wrzucał Mateusz Machaj, a piłkę do przodu wyekspediował Rafał Makowski.
84' Po dośrodkowaniu Mateusza Machaja piłkę na kolejny róg wybił Nuno Malheiro.
84' Konrad Wrzesiński zablokował Serhija Napołowa. Róg dla Chrobrego.
83' Dośrodkowanie Nuno Malheiro z lewego skrzydła i bardzo złe przyjęcie piłki w wykonaniu Alexandre Cristovao.
83' Anatoli Gospodinow wybiegł na 20. metr i nie pozwolił Tomaszowi Nowkowi na przejęcie piłki.
82' Niezbyt dobre wieści kartkowe - z Bytovią Bytów nie zagrają Tomasz Nawotka i Vamara Sanogo.
82' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Nuno Malheiro za Adama Banasiak.
81' Konrad Kaczmarek sfaulował Sebastiana Milewskiego.
80' Przemysław Trytko strzelił z około 18 metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole.
78' Kontra Zagłębia. Adam Banasiak podał do Alexandre Cristovao. Angolczyk z lewej strony pola karnego próbował jeszcze wyłożyć piłkę swojemu koledze, ale akcję przerwał wślizg Michała Michalca. Próba dobitki w wykonaniu Alexandre Cristovao bardzo nieudana.
77' Kąśliwy strzał Przemysława Stolca z okolicy bocznej linii boiska. Piłkę łapie Dawid Kudła.
76' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Alexandre Cristovao za Vamarę Sanogo.
75' Dawid Kudła wyekspediował piłkę na aut, bo w polu karnym leżał Arkadiusz Jędrych.
75' Dawid Kudła rzucił się na murawę i wygarnął piłkę sprzed nóg probującego strzelać Konrada Kaczmarka.
74' Złe dośrodkowanie Serhija Napołowa z lewego skrzydła. Od bramki zacznie Dawid Kudła.
73' żóta kartka Żółta kartka dla Vamary Sanogo za niesportowe zachowanie.
72' Tymoteusz Puchacz przerywa faulem akcję Chrobrego.
71' Konrad Wrzesiński przedarł się prawą stroną boiska i zagrał na pole karne niemal z końcowej linii. Piłkę przejął Przemysław Stolc.
71' Z rogu wrzucał Mateusz Machaj, a Przemysław Trytko strzelił głową nad bramką z kilku metrów.
70' Po podaniu Serhija Napołowa z lewej strony pola karnego Arkadiusz Jędrych wybija futbolówkę na róg.
67' Po dośrodkowaniu Serhija Napołowa piłkę łapie Dawid Kudła i od razu wybija poza boisko, bo w polu karnym leżał Rafał Makowski.
67' zmiana Ostatnia zmiana w Chrobrym - Bartosz Machaj za Jakuba Bacha.
66' Vamara Sanogo faulował rywala w środkowej strefie.
66' Za mocna piłka od Michała Boreckiego w kierunku Serhija Napołowa.
64' Serhij Napołow strzelił lewą nogą z prawej strony pola karnego. Mierzył w długi róg i przynajmniej z naszej perspektywy niewiele zabrakło.
63' zmiana Druga zmiana w Chrobrym - Konrad Kaczmarek za Roberta Mandrysza.
62' Mateusz Machaj zablokowany przy strzale z 20 metrów przez Sebastiana Milewskiego.
61' Za mocne dośrodkowanie Mateusza Machaja z lewej strony boiska. Grę wznowi Dawid Kudła.
59' Po stracie Tymoteusza Puchacza z piłką do przodu ruszył Jakub Bach, ale źle rozwiązał akcję i spod końcowej linii odegrał futbolówkę do naszego piłkarza.
58' Kontra Zagłębia. Lewą stroną ruszył Adam Banasiak. Dośrodkował w pole karne, a Konrad Wrzesińsksi nie doszedł do sytuacji strzeleckiej.
57' Z rogu wrzucał Mateusz Machaj. Wybita piłka trafiła na 18. metr do Roberta Mandrysza. Po jego uderzeniu interweniował Dawid Kudła.
56' Przemysław Stolc po nogach Tymoteusza Puchacza. Róg dla Chrobrego.
55' Konrad Wrzesiński nabił piłką Serhija Napołowa i od bramki zacznie Dawid Kudła.
52' Konrad Wrzesiński po wejściu na boisko gra na prawej obronie, Adam Banasiak przeszedł na lewą pomoc i wygląda na to, że gramy bez prawego pomocnika - ze środka pomocy zbiega tam Callum Rzonca.
51' zmiana Žarko Udovičić schodzi z boiska, a na placu gry melduje się Konrad Wrzesiński. To zapewne reakcja na czerwoną kartkę dla Tomasza Nawotki.
50' Na prawej obronie gra teraz Adam Banasiak.
49' Mateusz Machaj z rzutu wolnego trafił w mur, a przy dobitce posłał piłkę nad bramką.
48' druga żółta -czerwona Faul Tomasza Nawotki na Serhiju Napołowie tuż przed polem karnym Zagłębia. Druga żółta kartka dla naszego prawego obrońcy. Robi się nieciekawie.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana W przerwie jedna zmiana w Chrobrym - Michał Borecki za Macieja Konę
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry kończy się pierwsza połowa.
45' gol - piłka nożna 1:2 Rzut rożny dla Chrobrego. Po dośrodkowaniu Mateusza Machaja piłkę głową do bramki skierował z bliska Robert Mandrysz.
44' Tymoteusz Puchacz przedarł się lewą stroną i próbował dośrodkować. Po odbiciu od nogi Przemysława Stolca piłka wpadła w ręce bramkarza.
44' Žarko Udovičić przy bocznej linii boiska ośmieszył Jakuba Bacha, potem poczekał i podał wzdłuż linii do Tomasza Nowaka, ale z tej akcji mamy tylko aut.
42' Z około 30 metrów strzelał Adam Banasiak. Piłka poszybowała sporo nad bramką.
41' Tomasz Nowak wrzucił z rogu na bliższy słupek do Arkadiusz Jędrycha, który strzelił głową na bramkę Chrobrego. Anatoli Gospodinow odbił piłkę w bok, a próbujący dobijać Rafał Makowski trafił w obrońcę.
40' Kontra Zagłębia. Tomasz Nowak podał w pole karne do Calluma Rzoncy, ale szybszy od Anglika był Maciej Kona, który wybił piłkę na róg.
40' Vamara Sanogo wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Serhija Napołowa z rzutu wolnego.
39' Faul Sebastiana Milewskiego na Mateuszu Machaju.
37' Akcja podobna do tej, która dała nam drugą bramkę. Znowu w pole karne zagrywał Tomasz Nowak, a tym razem Vamarę Sanogo przy próbie strzału zablokował Michał Michalec.
35' gol - piłka nożna 0:2 Tomasz Nowak zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, a Vamara Sanogo nic sobie nie robił z obecności obrońcy Chrobrego i uderzył lewą nogą w krótki róg. Bramkarz Chrobrego skapitulował po raz drugi.
34' Zbyt krótko wybita piłka po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia. Na 20. metrze dopadł do niej Adam Banasiak. Uderzył na bramkę i tym razem Anatoli Gospodinow interweniował lepiej niż 10 minut temu.
33' Tymoteusz Puchacz ubiegł Jakuba Bacha i odegrał piłkę do Dawida Kudły, a ten spokojnie wprowadził futbolówkę do gry.
30' Serhij Napołow dośrodkował z lewego skrzydła, a Jakub Bach w polu karnym poczekał aż piłka odbije się od murawy i następnie strzelił nad bramką.
30' Rajd Vamary Sanogo zakończony bardzo złym strzałem lewą nogą.
29' Robert Mandrysz po podaniu Karola Danielaka uderzał z około 25 metrów. Trafił w Sebastiana Milewskiego.
28' Arkadiusz Jędrych powstrzymał szarżującego w pole karne Serhija Napołowa.
27' Tymoteusz Puchacz na spalonym.
26' Vamara Sanogo faulowany na 40. metrze przed głogowską bramką.
24' gol - piłka nożna 0:1 Tomasz Nowak oddał płaski strzał z prawej strony pola karnego. Anatoli Gospodinow nie utrzymał piłki w rękach i z bliska do bramki futbolówkę posłał Žarko Udovičić.
24' Dawid Kudła wdał się w drybling poza polem karnym. Na szczęście mu się udało.
23' żóta kartka Maciej Kona ukarany za faul na Tomaszu Nowaku.
22' Vamara Sanogo wybił piłkę z pola karnego Zagłębia po dośrodkowaniu Mateusza Machaja z rzutu rożnego.
22' Rafał Makowski wybił piłę na róg po dośrodkowaniu Przemysława Stolca z prawego skrzydła.
21' Robert Mandrysz dośrodkował z prawego skrzydła, a Arkadiusz Jędrych był górą w starciu z Przemysławem Trytką.
21' Sebastian Milewski najpierw stracił piłkę na swojej połowie, ale po kilku sekundach ją odzyskał.
19' Vamara Sanogo w środku boiska sfaulował Macieja Konę.
17' Sebastian Milewski faulowany przez Przemysława Trytkę.
16' Przechwyt piłki przez Adama Banasiaka i niecelny strzał naszego prawego pomocnika z około 30 metrów.
16' Tomasz Nawotka w polu karnym zastopował Serhija Napołowa.
15' Z narożnika boiska zagrywał Tomasz Nowak, a zamykający akcję na dalszym słupku Rafał Makowski nie potrafił oddać strzału na bramkę.
15' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego piłkę głową na róg wybił Seweryn Michalski.
14' żóta kartka Przemysław Stolc ukarany żółtą kartką za faul na Žarko Udovičiciu.
12' W polu karnym Zagłębia opatrywany jest Vamara Sanogo, który ucierpiał w powietrznym starciu.
11' Znowu daleki wrzut z autu w wykonaniu Przemysława Stolca. Piłkę w polu bramkowym łapie Dawid Kudła.
10' Jakub Bach zamienił się stronami z Serhijem Napołowem i po akcji prawym skrzydłem zagrał po ziemi w pole karne. Napołow przepuścił piłkę do nadbiegającego Mateusza Machaja, ale temu nie udał się strzał z około 13 metrów/
9' Małe zamieszanie w polu karnym Zagłębia po dalekim wrzucie z autu. Z piłką poza "szesnastkę" wyszedł Žarko Udovičić.
7' Przekombinowany rzut wolny przez Chrobrego. Mateusz Machaj ani to strzelał, ani wrzucał i piłkę pewnie złapał na przedpolu Dawid Kudła.
5' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Nawotki za faul na Serhiju Napołowie.
5' Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Mateusz Machaj. Broni Dawid Kudła.
4' Jakub Bach faulowany przez Tomasza Nawotkę z boku boiska.
3' Po podaniu Tomasza Nowaka z około 25 metrów strzelał Callum Rzonca. Piłka odbiła się od Michała Michalca i wpadła w ręce Anatoliego Gospodinowa
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 14:57 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Chrobry zagra dzisiaj w pomarańczowo-czarnych strojach, a Zagłębie całe na czarno.
0' 14:55 Przed chwilą pod stadion Chrobrego podjechały dwa piętrowe autokary firmy Daniel Tourist, które przemierzyły około 320 kilometrów, jakie dzielą Sosnowiec i Głogów. Tak więc piłkarze Zagłębia, jak w niemal wszystkich tegorocznych meczach, będą dziś mogli liczyć na doping. Zaczynamy już za chwilę. Przypominamy, że relacja z meczu jest do obejrzenia w Polsacie Sport.
0' 14:50 W pięciu poprzednich meczach Zagłębia w Głogowie trenerem gospodarzy był Ireneusz Mamrot, który po wyjątkowo długiej, jak na polskie warunki, kadencji w Chrobrym został dostrzeżony przez Jagiellonię Białystok i w tym sezonie z "Jagą" walczy o mistrzostwo Polski. Jego następcą został Grzegorz Niciński, który jako szkoleniowiec jeszcze nigdy nie wygrał z Zagłębiem, a takich okazji miał już sześć - trzy w Gryfie Wejherowo, dwie w Arce Gdynia i jedną już w klubie z Głogowa.
0' 14:40 W Głogowie nie dojdzie dziś do bezpośredniego pojedynku dwóch najlepszych strzelców Nice I ligi. Co prawda prowadzący w tej klasyfikacji z 15 strzelonymi bramkami Mateusz Machaj już doszedł do siebie i po przerwie spowodowanej urazem wrócił do składu Chrobrego, ale w kadrze Zagłębia ponownie nie ma Szymona Lewickiego, który wpisał się na listę strzelców o cztery razy mniej niż pomocnik zespołu z Głogowa. W poprzednim meczu strzeleckie obowiązki wziął na siebie kapitan sosnowiczan Tomasz Nowak, który aż trzykrotnie pokonał bramkarza Stali Mielec. Czy dziś potwierdzi on swoją strzelecką formę, a może ktoś inny weźmie się za strzelanie bramek? W tym sezonie aż 15 graczy Zagłębia zdobyło bramki, ale tylko czterech z nich trafiało więcej niż raz (obok wspomnianych już Szymona Lewickiego i Tomasza Nowaka byli to Vamara Sanogo z czterema trafieniami i Patryk Mularczyk z dwoma).
0' 14;30 Obie jedenastki już się rozgrzewają na płycie stadionu w Głogowie. Widzów na trybunach na razie nie ma zbyt wielu, ale powoli się schodzą. Być może wielu fanów klubu z Głogowa ogląda jeszcze w telewizji mecz piłkarzy ręcznych, którzy od 13:00 grają w Puławach i pewnie zaraz skończą (a może już skończyli). Pogoda do grania i oglądania meczu jest bardzo dobra. Blisko 30-stopniowe upały dały nam spokój i dziś w Głogowie jest około 18 stopni. Niebo prawie bezchmurne. Nie ma więc powodów do narzekania.
0' 14:20 W składzie Zagłębia bez niespodzianek. Trener Dariusz Dudek po raz kolejny potwierdził, że hołduje zasadzie mówiącej o tym, że zwycięskiego składu się nie zmienia i dokonał tylko jedną, wymuszoną zmianę. Z powodu czterech żółtych kartek po raz pierwszy w tym sezonie pauzuje Mateusz Cichocki i to otworzyło szansę gry przed Rafałem Makowskim, który poprzednio wybiegł w pierwszym składzie wtedy, gdy za kartki pauzował Arkadiusz Jędrych. Rywalizację bocznych pomocników nie posiadających paszportu kraju należącego do Unii Europejskiej wygrał dziś Žarko Udovičić. Alexandre Cristovao rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.
0' 14:10 Dzień dobry! Witamy ze stadionu przy ulicy Wita Stwosza 3 w Głogowie i zapraszamy na relację na żywo z meczu Chrobrego z Zagłębiem Sosnowiec.
Doping kibiców Zagłębia na meczu w GłogowieDoping kibiców Zagłębia na meczu w Głogowie Zapraszamy do obejrzenia ponad 6-minutowego filmu prezentującego doping kibiców Zagłębia podczas meczu z Chrobrym Głogów. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu w GłogowieKonferencja po meczu w Głogowie Trenerzy obu zespołów byli zgodni - Zagłębie było bardziej zdeterminowane i zasłużenie wygrało mecz w Głogowie. » Czytaj więcej
Skrót z meczu w GłogowieSkrót z meczu w Głogowie Telewizja Polsat Sport, która transmitowała meczu Chrobrego Głogów z Zagłębiem Sosnowiec, udostępniła na swojej stronie niemal 6-minutowy skrót z tego spotkania. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w GłogowieZdjęcia z meczu w Głogowie Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia w Głogowie. Na razie prezentujemy 21 fotek. » Czytaj więcej
Zagłębie zdobyło Głogów!Zagłębie zdobyło Głogów! Zagłębie, choć grało przez niemal całą drugą połową w osłabieniu, wygrało w Głogowie 2:1. Gole dla nas strzelili Žarko Udovičić (24') i Vamara Sanogo (35'). Dla Chrobrego trafił Robert Mandrysz (45'). » Czytaj więcej