2018-03-31, 20:15 Miejsce rozgrywania meczu: Katowice
Stroje: żółty (4-5-1)
1:0(0:0)
1. Mateusz Abramowicz 33. Adrian Frańczak 27. Mateusz Kamiński 4. Lukas Klemenz 8. Mateusz Mączyński 29. Wojciech Słomka (59' 11. Oktawian Skrzecz) 55. Bartłomiej Poczobut 35. Łukasz Zejdler 17. Andreja Prokić 20. Adrian Błąd (90+1' 77. Kamil Słaby) 24. Wojciech Kędziora (77' 7. Grzegorz Goncerz)   Rezerwowi: 40. Maciej Wierzbicki 2. Tomasz Midzierski 6. Bartłomiej Kalinkowski 16. Paweł Mandrysz   Trener: Jacek Paszulewicz
1:0 - Adrian Błąd 62'
51' Bartłomiej Babiarz 75' Mateusz Mączyński 84' Oktawian Skrzecz 90+2' Alexandre Cristovao
1. Dawid Kudła 70. Nuno Malheiro 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 99. Tymoteusz Puchacz 77. Konrad Wrzesiński (80' 66. Adam Banasiak) 24. Bartłomiej Babiarz 6. Tomasz Nowak 27. Vamara Sanogo 19. Martin Pribula (59' 10. Callum Rzonca) 20. Szymon Lewicki (58' 42. Alexandre Cristovao)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 7. Tomasz Nawotka 11. Patryk Mularczyk 22. Žarko Udovičić   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Artur Aluszyk (Szczecin) - Marcin Czerwiński (Gorzów Wlkp), Daniel Szpila (Opole)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu. Przegrywamy w Katowicach. Święta niewesołe.
90+5' W pole karne GKS-u pobiegł nawet Dawid Kudła, ale na nic to.
90+4' Faulowany na 40. metrze Adam Banasiak.
90+3' Alexandre Cristovao uciekł Mateuszowi Mączyńskiemu i zagrał po ziemi w pole karne. Lukas Klemenz przejął piłkę.
90+2' żóta kartka Żółta kartka dla Alexandre Cristovao za faul.
90+1' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowak z rzutu wolnego piłkę na róg wybił Bartłomiej Poczobut.
90+1' doliczony czas +5
90+1' zmiana Za Adriana Błąda na boisko wchodzi Kamil Słaby.
90' Jacek Paszulewicz wyrzucony przez sędziego na trybuny.
90' Tomasz Nowak faulowany w środku boiska przez Bartłomieja Poczobuta.
87' Łukasz Zejdler dośrodkował z lewego skrzydła, ale tym razem nasz duet stoperów nie dał się zaskoczyć
86' Mateusz Mączyński ma problemy ze skurczami.
84' żóta kartka Żółtą kartką za niesportowe zachowanie ukarany Oktawian Skrzecz.
83' Po dośrodkowaniu Adriana Błąda Grzegorz Goncerz w polu karnym faulował Tymoteusza Puchacza.
81' Vamara Sanogo domagał się od sędziego odgwizdania faulu po zagraniu Bartłomieja Poczobuta, ale nic nie wskórał.
80' Płaski strzał Łukasza Zejdlera lewą nogą z 22 metrów. Broni Dawid Kudła.
80' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Adam Banasiak za Konrada Wrzesińskiego.
79' Po kolejnej wrzutce Tomasza Nowaka katowiczanie wybijają piłkę z pola karnego. Faulowany na 25. metrze był Bartłomiej Poczobut.
79' Tomasz Nowak wrzucił piłkę na bliższy słupek i mamy jeszcze jeden róg,
78' Lukas Klemenz wybił piłkę na róg po zagraniu Vamary Sanogo.
77' zmiana Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Grzegorz Goncerz za Wojciecha Kędziorę.
76' Z rzutu rożnego dośrodkował Tomasz Nowak, ale nie udało się oddać strzału. Plus jest taki, że GKS nie skontrował tak jak w akcji, w której czerwoną kartkę obejrzał Bartłomiej Babiarz.
76' Callum Rzonca wywalczył rzut rożny.
76' Wojciech Kędziora wybił piłkę po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka.
75' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Mączyńskiego za faul na Alexandre Cristovao.
73' Z rogu wrzucał Adrian Błąd, a piłkę wybił z pola karnego Callum Rzonca.
73' Tomasz Nowak blokuje dośrodkowanie Oktawiana Skrzecza. Róg dla GKS-u.
72' Callum Rzonca faulowany przez Mateusza Mączyńskiego.
70' Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła w pole karne do Wojciecha Kędziory, który w trudnej sytuacji spudłował.
70' Po dośrodkowaniu Adriana Błąda Dawid Kudła piąstkuje piłkę na rzut rożny.
69' Rzut wolny dla GKS-u po zagraniu ręką Konrada Wrzesińskiego.
68' Nuno Malheiro ratował piłkę przed wyjściem na róg i częściowo mu się udało, bo jest aut dla katowiczan.
66' Na trybunach "Kto nie skacze, ten z Sosnowca". Dołączył się nawet Jan Furtok.
66' Po dośrodkowaniu Adriana Błąda z lewego skrzydła niecelnie główkuje Lukas Klemenz.
65' Łukasz Zejdler składał się do strzału z lewej strony pola karnego i został zatrzymany przez Arkadiusza Jędrycha. Róg.
63' Można było się spodziewać, że GKS strzeli bramkę, grając w przewadze liczebnej, ale czy musieliśmy stracić aż tak frajerskiego gola?
62' gol - piłka nożna 1:0 Adrian Błąd po podaniu Mateusza Mączyńskiego zdecydował się na dośrodkowanie z lewej strony boiska. Zagrał prawą nogą dochodzącą piłkę. W polu bramkowym skakali obaj stoperzy Zagłębia, ale żaden z nich nie sięgnął futbolówki, która wpadła w długi róg bramki, zaskakując Dawida Kudłę.
60' Pierwszy celny strzał sosnowiczan. Alexandre Cristovao uderzył jednak za lekko z lewej strony pola karnego i broni Mateusz Abramowicz.
59' Płaski strzał Andreji Prokicia zza linii pola karnego. Broni Dawid Kudła.
59' zmiana Pierwsza zmiana w GieKSie - Oktawian Skrzecz za Wojciecha Słomkę.
59' zmiana Callum Rzonca wszedł na plac gry w miejsce Martina Pribuli.
58' zmiana Alexandre Cristovao wchodzi na boisko za Szymona Lewickiego.
58' Vamara Sanogo wybił piłkę po dośrodkowaniu Adriana Błąda z rzutu wolnego, a Mateusz Kamiński z 18 metrów strzelił nad bramką.
56' Tomasz Nowak faulował Wojciecha Słomkę.
55' Na spalonym Andreja Prokić.
55' Martin Pribula zablokował dośrodkowanie Mateusza Mączyńskiego z lewej strony boiska.
55' Arkadiusz Jędrych uprzedził Andreję Prokicia i wybił piłkę na róg.
53' Zanosi się, że do końca meczu będziemy się desperacko bronić.
52' Łukasz Zejdler trafił z rzutu wolnego w mur.
51' czerwona kartka Szybka kontra GieKSy. Andreja Prokić sfaulowany przez Bartłomieja Babiarza 20 metrów przed bramką Zagłębia. Czerwona kartka dla naszego gracza.
51' Lukas Klemenz wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka.
50' Z autu piłkę wrzucił Tomasz Nowak, a Lukas Klemenz wybił futbolówkę na róg. Jest to pierwszy korner dla sosnowiczan.
50' Wojciech Kędziora wybił piłkę po dośrodkowaniu Bartłomieja Babiarza z wolnego.
49' Vamara Sanogo faulowany przy bocznej linii boiska przez Bartłomieja Poczobuta.
48' Pierwszy celny strzał w meczu! Adrian Błąd zza narożnika pola karnego przymierzył po ziemi w krótki róg. Broni Dawid Kudła.
48' Tomasz Nowak próbował zaskoczyć Mateusza Abramowicza strzałem z rzutu wolnego niemal z połowy boiska, ale posłał piłkę nad bramką.
47' Łukasz Zejdler faulował w środkowym kole Konrada Wrzesińskiego
46' W środku boiska Mateusz Cichocki ostro potraktował Adriana Frańczaka, ale zdaniem sędziego nie było faulu.
46' gwizdek Rozpoczęliśmy drugą połowę meczu.
45+4' gwizdek Po 49 minutach gry sędzia zakończył pierwszą połowę meczu. Poziom meczu bardzo przeciętny. W ciągu pierwszej części meczu piłkarze obu zespołów oddali w sumie trzy strzały - wszystkie niecelne.
45+3' Sędzia Artur Aluszyk podbiegł do ławki rezerwowych gospodarzy i udzielił reprymendy niesubordynowanym osobom na niej siedzącym.
45+1' W polu karnym gospodarzy zderzyli się Vamara Sanogo i Lukas Klemenz. Obrońca gospodarzy zwija się z bólu.
45' doliczony czas +3
45' Martin Pribula faulowany przez Wojciecha Słomkę.
45' Adrian Błąd dośrodkował z prawej strony boiska, a Łukasz Zejdler minimalnie się spóźnił w polu bramkowym i nie trafił w piłkę na wślizgu.
43' Konrad Wrzesiński faulował Bartłomieja Poczobuta.
41' Adrian Błąd zagrał z rzutu wolnego w poprzek, a Mateusz Mączyński źle dośrodkował.
41' Szymon Lewicki faulował rywala na 35. metrze przed bramką Zagłębia.
40' Po dośrodkowaniu Mateusza Mączyńskiego Mateusz Cichocki wygrał walkę w powietrzu z Wojciechem Kędziorą.
38' Po dośrodkowaniu Adriana Błąda z rzutu wolnego piłka padła łupem Mateusza Cichockiego, który był faulowany przez Mateusza Kamińskiego.
37' Faul Bartłomieja Babiarza na Łukaszu Zejdlerze.
37' Mateusz Cichocki najpierw popełnił błąd, a za chwilę go naprawił, przerywając akcję gospodarzy wybiciem na aut.
36' Arkadiusz Jędrych faulowany przez rywala na 30. metrze przed bramką Zagłębia.
36' Wojciech Kędziora podawał w pole karne do Andreji Prokicia. Interweniowali Mateusz Cichocki i Arkadiusz Jędrych.
34' Prostopadła piłka od Łukasza Zejdlera do Andreji Prokocia. Dawid Kudła zmuszony do wybiegnięcia poza pole karne i kopnięcia piłki.
33' Kolejna strata Tymoteusza Puchacza. Gospodarze na szczęście nie potrafili z tego błędu naszego młodzieżowca skorzystać.
33' Po wrzutce Adriana Błąda z rzutu wolnego Wojciech Kędziora uciekł obrońcom i strzelił głową obok bramki Zagłębia, ale i tak był na spalonym, więc gola by nie było.
32' Tomasz Nowak faulował Andreję Prokicia.
30' Fatalne dośrodkowanie Tymoteusza Puchacza z lewej strony boiska.
29' Mateusz Cichocki umiejętnie blokował Łukasza Zejdlera.
28' Oprawa z zawieszonym w czasoprzestrzeni kosmonautą została wzbogacona o pokaz pirotechniczny.
27' Andreja Prokić wyjechał z piłką poza końcową linię boiska.
27' Faul Tomasza Nowaka na Wojciechu Słomce.
26' Tymoteusz Puchacz w dosyć łatwy sposób stracił piłkę na swojej połowie. Gospodarze trochę poklepali piłkę, kopnęli w pole karne, ale nic z tego nie skonstruowali.
25' Przy bocznej linii boiska faulowany był Wojciech Słomka.
24' Błąd Tomasza Nowaka przy próbie zainicjowania ataku pozycyjnego. Podał pod nogi Bartłomieja Poczobuta i za chwilę musiał się ratować wykopem na uwolnienie.
23' Andreja Prokić sfaulował Vamarę Sanogo jeszcze na połowie sosnowiczan.
22' Po wymianie podań z Martinem Pribulą Nuno Malheiro strzelił lewą nogą z około 25 metrów i minimalnie spudłował.
20' Na oprawie widać kosmonautę w pozycji horyzontalnej i napis "Zawieszeni w czasoprzestrzeni". Na razie GieKSa jest zawieszona w I lidze, w której gra nieprzerwanie od trzynastu lat a plany awansu do Ekstraklasy to jakiś kosmos. Tak to można zinterpretować.
19' Vamara Sanogo faulował Lukasa Klemenza w walce o piłkę na polu karnym gospodarzy.
18' Po skomentowaniu meczu GKS-u Tychy z Ruchem Chorzów do Katowic szybko przemieścił się Andrzej Iwan i właśnie zasiadł na trybunie głównej, a na przeciwległej trybunie zwanej "Blaszokiem" pojawia się oprawa miejscowych.
18' Z rzutu wolnego dośrodkował Tomasz Nowak, a gracze gospodarzy wybili piłkę poza pole karne.
17' Szymon Lewicki faulowany przez Mateusza Kamińskiego. Rzut wolny z lewej strony boiska.
17' Lewą nogą z około 30 metrów strzelał Konrad Wrzesiński. Wysoko nad bramką.
16' Bartłomiej Babiarz zablokowany przy próbie strzału zza linii pola karnego.
15' Wojciech Kędziora podawał w pole karne do Andreji Prokicia. Piłkę przejął Mateusz Cichocki i zagrał głową do Dawida Kudły.
15' Nieporozumienie między Konradem Wrzesińskim a Nuno Malheiro. Piłka poza boiskiem.
14' Tomasz Nowak wybił z pola karnego piłkę po dalekim wrzucie Mateusza Mączyńskiego.
13' Tymoteusz Puchacz zablokowany przez Wojciecha Słomkę przy próbie dośrodkowania z lewej strony boiska.
13' Vamara Sanogo faulowany na połowie gospodarzy.
12' Mateusz Cichocki interweniował głową po dośrodkowaniu Łukasza Zejdlera z rogu. Do piłki dopadł jeszcze Adrian Błąd, ale nieudanie dośrodkował.
12' Dawid Kudła wybiegł poza pole karne i skiksował. Na szczęście skończyło się tylko rogiem dla GieKSy.
11' Nuno Malheiro po akcji prawą stroną boiska zagrywał piłkę w pole karne. Zbyt mocno jak dla naszych graczy znajdujących się w okolicy. Futbolówkę przejął Mateusz Abramowicz.
8' Sędzia przerwał grę, bo na murawie leży Vamara Sanogo. Tymczasem Arkadiusz Jędrych wraca na boisko w opatrunku na głowie.
6' kontuzja Przerwa w grze. Opatrywany jest Arkadiusz Jędrych, który doznał urazu w starciu z rywalem.
5' Z prawej strony wrzucał Adrian Frańczak, a głową niecelnie strzelał z pola karnego Łukasz Zejdler.
4' Vamara Sanogo w ataku faulował Adriana Frańczaka.
4' Rajd Konrada Wrzesińskiego i prostopadłe podanie w kierunku Vamary Sanogo. Piłkę przejął i na aut wybił Lukas Klemenz
3' Po dośrodkowaniu Bartłomieja Babiarza z rzutu wolnego nieudana próba strzału głową w wykonaniu Mateusza Cichockiego.
2' Z prawej strony boiska faulowany Nuno Malheiro.
1' Po dośrodkowaniu Mateusza Mączyńskiego z lewej strony boiska Dawid Kudła wypiąstkował piłkę znad głowy Łukasz Zejdlera.
1' gwizdek Gramy! Zaczął GKS.
0' 20:13 Piłkarze obu zespołów pojawili się już na murawie. Sosnowiczanie cali na biało, a GKS w żółtych koszulkach i czarnych spodenkach. Miejscowi pojawili się na prezentacji w koszulkach z napisem "Seba, trzymaj się". Chodzi o bramkarza gospodarzy Sebastiana Nowaka, który doznał ostatnio groźnej kontuzji.
0' 20:10 Jeśli Zagłębie wygra w Katowicach, to sosnowiczanie spędzą Święta Wielkanocne na szóstym miejscu i wyprzedzą w tabeli drużynę gospodarzy dzisiejszego meczu (katowiczanie mają jednak jeden mecz rozegrany mniej). Czekamy na piłkarzy!
0' 20:05 Kontynuując wątek trenerski, na trybunie VIP katowickiego stadionu wypatrzyliśmy Artura Derbina. Szkoda, że nie ma go na dole, bowiem pod jego kierownictwem Zagłębie wygrało oba mecze z GieKSą w sezonie 2015/2016. Nasz były trener ogląda mecz w towarzystwie szkoleniowca Stali Mielec Zbigniewa Smółki. Mielczanie dziś o 15:00 grali w Niepołomicach, a za dwa tygodnie pojawią się na Bukowej, więc ich trener postanowił podglądać przeciwnika.
0' 20:00 Obecny trener Zagłębia Dariusz Dudek miał swój udział przy ostatnim awansie klubu z Katowic do Ekstraklasy. Był on piłkarzem katowickiego klubu w sezonie 1999/2000. Wtedy ówczesna druga liga składała się z aż 24 zespołów i sezon był prawdziwym maratonem. Z kolei asystent trenera GieKSy Jacka Paszulewicza Jakub Dziółka w swojej piłkarskiej karierze miał epizod w Sosnowcu. W naszym klubie rozegrał 9 meczów wiosną 2011. Debiut wypadł nieszczególnie, bo już w 41. minucie meczu z Zawiszą w Bydgoszczy obejrzał czerwoną kartkę.
0' 19:55 Zagłębie gra z GieKSą po raz szósty od momentu powrotu o Nice I ligi w 2015 roku i jak dotąd rywalizacja z lokalnym rywalem układa się dla nas bardzo dobrze. Wygraliśmy 4 razy, a w jednym meczu padł bezbramkowy remis. W tych pięciu meczach katowiczanie tylko raz pokonali bramkarza Zagłębia. Liczymy dziś na podtrzymanie tej serii, choć może nie być łatwo. GKS w ostatnich sześciu meczach wywalczył 16 punktów, ale z drugiej strony Zagłębie jest niepokonane na wyjazdach od siedmiu spotkań.
0' 19:45 W składzie gospodarzy jest większa stabilizacja. W porównaniu do rozegranego tydzień temu meczu w Opolu Jacek Paszulewicz dokonał tylko jednej zmiany - zamiast Tomasza Mokwy zagra Adrian Frańczak, który z Odrą nie mógł grać z powodu czterech żółtych kartek. Piłkarze obu ekip już są na murawie.
0' 19:35 Znamy już składy, w jakich przystąpią do dzisiejszego meczu oba zespoły. Cztery zmiany w składzie sosnowiczan w porównaniu do rozegranego dwa tygodnie temu meczu w Niepołomicach. Tomasz Nawotka, Patryk Mularczyk i Alexandre Cristovao usiedli na ławce rezerwowych, a Sebastian Milewski ogląda mecz z trybun. Do pierwszej jedenastki wskoczyli natomiast Tomasz Nowak, Martin Pribula, Vamara Sanogo i wracający po przerwie za cztery żółte kartki Szymon Lewicki.
0' 19:25 Witamy ze stadionu przy ulicy Bukowej w Katowicach i zapraszamy na relację na żywo z meczu pomiędzy tutejszą GieKSą a naszym Zagłębiem.
Zdjęcia z meczu z GieksąZdjęcia z meczu z Gieksą Zapraszamy do oglądania zdjęć z wczorajszego meczu GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec, przegranego przez naszą drużynę 0-1. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu GKS-ZagłębieKonferencja prasowa po meczu GKS-Zagłębie - Troszeczkę nam pokrzyżowała plany czerwona kartka Bartka Babiarza. Tak naprawdę, gdy gralibyśmy w jedenastu, byłoby nam dużo łatwiej - mówił po meczu trener Zagłębia. » Czytaj więcej
Błąd i błędyBłąd i błędy Zagłębie przegrało wyjazdowy mecz w Katowicach 0:1. Gola dającego gospodarzom zwycięstwo strzelił w 62. minucie Adrian Błąd. Sosnowiczanie grali wtedy w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Bartłomieja Babiarza (51'). » Czytaj więcej