2018-03-09, 19:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
0:2(0:1)
Miedź Legnica
1. Dawid Kudła 94. Robert Sulewski (76' 42. Alexandre Cristovao) 8. Rafał Makowski 16. Mateusz Cichocki 99. Tymoteusz Puchacz 10. Callum Rzonca (46' 19. Martin Pribula) 21. Sebastian Milewski 24. Bartłomiej Babiarz 6. Tomasz Nowak (46' 27. Vamara Sanogo) 77. Konrad Wrzesiński 20. Szymon Lewicki   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 7. Tomasz Nawotka 22. Žarko Udovičić 25. Igor Krzykowski   Trener: Dariusz Dudek
0:1 - Fabian Piasecki 38' 0:2 - Mateusz Piątkowski 73'
3' Jonathan de Amo 36' Callum Rzonca 48' Bartłomiej Babiarz 60' Adrian Purzycki 75' Szymon Lewicki
słupki i poprzeczki 0
1. Łukasz Sapela 23. Paweł Zieliński 16. Jonathan de Amo 24. Tomislav Bożić 5. Frank Adu Kwame 8. Marquitos (87' 21. Przemysław Mystkowski) 13. Adrian Purzycki 14. Omar Santana (78' 6. Rafał Augustyniak) 20. Petteri Forsell 9. Fabian Piasecki (66' 11. Mladen Bartulović) 77. Mateusz Piątkowski   Rezerwowi: 95. Piotr Smołuch 7. Łukasz Garguła 19. Grzegorz Bartczak 27. Mariusz Idzik   Trener: Dominik Nowak
Sędziowie: Sylwester Rasmus (Toruń) - Marcin Sadowski, Bartosz Kaszyński
90.0000
90+6' gwizdek Koniec meczu. Przegrywamy z Miedzią 0:2
90+5' Przemysław Mystkowski ograł Martina Pribulę i dośrodkował przed bramkę. Piłkę wybił Rafał Makowski
90+4' Vamara Sanogo faulował Adriana Purzyckiego.
90+3' Mateusz Cichocki przerwał w polu karnym akcję Mateusza Piątkowskiego.
90+2' Mladen Bartulović złapał się za głowę po swoim fatalnym dośrodkowaniu.
90+1' Miedź szanuje piłkę. Z rogu nie było dośrodkowania, tylko gra podaniami na połowie Zagłębia.
90+1' Mateusz Piątkowski wywalczył róg dla Miedzi.
90' doliczony czas +6
90' Alexandre Cristovao wdał się w drybling w okolicy narożnika boiska i nie sprostał dwójce przeciwników.
89' Konrad Wrzesiński fauluje rywala.
88' Na spalonym Szymon Lewicki.
87' zmiana Ostatnia zmiana w Miedzi. Przemysław Mystkowski za Marquitosa.
86' Po dośrodkowaniu Bartłomieja Babiarza z rzutu rożnego niecelnie głową strzelał Konrad Wrzesiński.
86' Paweł Zieliński wybił piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Konrada Wrzesińskiego.
85' Alexandre Cristovao niecelnie podawał w pole karne z lewe strony boiska,
83' Vamara Sanogo podawał z prawej strony pola karnego, a zamykający akcję Martin Pribula strzelił głowa z ostrego kąta. Łukasz Sapela broni na raty.
82' Alexandre Cristovao dośrodkował z prawej strony boiska. Piłka była nieco za wysoko jak dla Rafała Makowskiego.
81' Kapitan Zagłębia Dawid Kudła wybiegł na środek boiska, żeby porozmawiać z sędzią, który pozwolił Omarowi Santanie zbyt długo leżeć na murawie i kraść cenne sekundy.
80' Faul Marquitosa na Tymoteuszu Puchaczu.
78' zmiana Rafał Augustyniak wszedł na boisko za Omara Santanę.
78' Tomislav Bożić z około 40 metrów kropnął nad bramką.
77' Szymona Lewickiego nie obejrzymy w przyszłą sobotę w Niepołomicach, bo obejrzał dziś czwartą żółtą kartkę.
76' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Alexandre Cristovao za Roberta Sulewskiego.
75' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Lewickiego za faul na Tomislavie Bożiciu.
73' gol - piłka nożna 0:2 Omar Santana podał w pole karne do Mateusza Piątkowskiego, który łatwo ograł Mateusza Cichockiego i miał już przed sobą tylko Dawida Kudłę. Strzelił lewą nogą pod nogami interweniującego golkipera sosnowiczan.
72' Za mocne podanie Adriana Purzyckiego w stronę Marquitosa.
70' Vamara Sanogo faulował w ataku Adriana Purzyckiego.
68' Rafał Makowski wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Mladena Bartulovicia.
68' Mladen Bartulović wywalczył rzut rożny dla legniczan.
67' Niecelne prostopadłe podanie Mateusza Cichockiego.
66' zmiana Pierwsza zmiana w Miedzi. Mladen Bartulović wchodzi za Fabiana Piaseckiego
64' Z narożnika boiska zagrywał Petteri Forsell, a niecelnie głową uderzał Mateusz Piątkowski.
64' Po ponad godzinie gry Miedź ma dopiero pierwszy róg.
63' Ależ okazja! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym najpierw strzelał Vamara Sanogo, Piłkę odbił Łukasz Sapela. Potem głową uderzał Martin Pribula, a tor lotu piłki próbował jeszcze zmienić Szymon Lewicki, Znowu na linii interweniował golkiper Miedzi.
62' Po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego piłkę na kolejny korner wybija Mateusz Piątkowski.
62' Po podaniu Konrada Wrzesińskiego zablokowany strzał Szymona Lewickiego i mamy drugi róg.
60' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Purzyckiego za faul na Tymoteuszu Puchaczu.
59' Łukasz Sapela już gra na czas, ale sędziowie nie zwracają na niego uwagi. Może dlatego, że uważają go za jednego z nich, bo ma trykot w takim samym kolorze, co arbitrzy.
58' Petteri Forsell sfaulował w środkowym kole Bartłomieja Babiarza.
58' Bartłomiej Babiarz sfaulował Fabiana Piaseckiego.
55' Robert Sulewski posłał z narożnika boiska odkręcaną piłkę. Nikt nie sfinalizował akcji w polu karnym.
54' Vamara Sanogo przedarł się w pole karne i wywalczył pierwszy róg.
54' Nieporozumienie między Mateuszem Cichocki a kolegami z zespołu.
53' Marquitos strzelił po ziemi lewą nogą z około 20 metrów. Minimalnie niecelnie.
53' Fabian Piasecki faulował Bartłomieja Babiarza.
51' Po dwóch zmianach w składzie Zagłębia są też zmiany w ustawieniu. Konrad Wrzesiński przeniósł się na prawe skrzydło, a na lewym hasa Martin Pribula. W ataku duet Vamara Sanogo i Szymon Lewicki.
50' Marquitos nie sięgną w polu karnym piłki dośrodkowanej przez Franka Adu Kwame.
48' żóta kartka Żółta kartka dla Bartłomieja Babiarza za faul na Omarze Santanie.
46' Szybko rozegrany przez gości rzut wolny kończy się strzałem obok słupka.
46' Sebastian Milewski faulował Omara Santanę
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu przed drugą połowę. Martin Pribula za Calluma Rzoncę i Vamara Sanogo za Tomasza Nowaka.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 3 sekundach gry sędzia Sylwester Rasmus zakończył pierwszą połowę.
45' Szymon Lewicki wypatrzył wbiegającego w pole karne Konrada Wrzesińskiego, ale trochę za mocno zagrał piłkę w jego kierunku.
44' Omar Santana sfaulował w środkowej strefie boiska Sebastiana Milewskiego.
42' Beznadziejne dośrodkowanie Tomasza Nowaka z rzutu wolnego. Piłkę wybił Omar Santana.
42' Szymon Lewicki faulowany z boku boiska przez Franka Adu Kwame.
41' Robert Sulewski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, Piłkę wybił Paweł Zieliński.
41' Faul Tomislava Bożicia na Sebastianie Milewskim
40' Po błędzie Roberta Sulewskiego strzelił z około 20 metrów płasko i niecelnie
38' gol - piłka nożna 0:1 Miedź rozklepała naszą obronę w polu karnym i wyszła na prowadzenie. Z prawej strony "szesnastki" podawał Marquitos, a Fabian Piasecki dopełnił formalności wbijając piłkę z bliska do siatki.
36' żóta kartka Żółta kartka dla Calluma Rzoncy za zagranie ręką.
36' Pierwszy celny strzał Zagłębia w meczu. Zza pola karnego prawa nogą przymierzył Robert Sulewski. Łukasz Sapela "wypluł" piłkę przed siebie, ale jego koledzy z zespołu zapobiegli dobitce.
35' Petteri Forsell strzelił z rzutu wolnego prawą nogą nad murem. Pewna interwencja Dawida Kudły.
33' Fabian Piasecki faulowany przez Tomasza Nowaka około 20 metrów przed bramką sosnowiczan.
33' Z okolicy narożnika pola karnego niecelnie uderzał Paweł Zieliński.
32' Po wrzucie piłki z autu przez Roberta Sulewskiego Konrad Wrzesiński wykorzystał swoją szybkość, zwiódł rywala i posłał piłkę wszerz pola bramkowego. Szymon Lewicki był minimalnie spózniony,
31' Rzadko widziany na naszych boiskach błąd. Tomasz Nowak oderwał nogi przy wrzucie piłki z autu.
29' Adrian Purzycki zdecydował się na strzał z około 30 metrów, ale posłał piłkę wysoko nad bramką Dawida Kudły.
27' Akcja Miedzi. Po dośrodkowaniu z lewej strony Tymoteusz Puchacz interweniuje na dwa razy, ale co najważniejsze, skutecznie.
27' Tomislav Bożić wybił z pola kanego piłkę dośrodkowaną przez Roberta Sulewskiego.
26' Sebastian Milewski zagrał prostopadłą piłkę w stronę Callum Rzoncy. Anglik powalczył z Frankiem Adu Kwame, ale nie ma nawet rogu, bo zdaniem sędziów to nasz gracz jako ostatni zagrywał futbolówkę przed jej wyjściem poza końcową linię.
23' Po dośrodkowaniu Pawła Zielińskiego z prawej strony boiska Marquitos próbował strzału z woleja z około 13 metrów. Dawid Kudła miał mnóstwo czasu, aby złapać wolno zmierzającą w jego kierunku piłkę.
22' I znowu piłka ląduje poza boczną linią po próbie podania Rafała Makowskiego do Roberta Sulewskiego.
22' Fabian Piasecki po prostym błędzie dał się ograć Robertowi Sulewskiemu i od razu się położył udając faulowanego. Nasz prawy obrońca dośrodkował w pole karne, ale bez powodzenia.
21' Konrad Wrzesiński przedarł się lewą stroną, ale niestety niecelnie dośrodkował. Grę wznowi bramkarz Miedzi.
20' Adrian Purzycki sfaulował Konrada Wrzesińskiego.
20' Po akcji prawą stroną Paweł Zieliński zagrał piłkę po ziemi w pole karne. Akcję skasował Bartłomiej Babiarz.
18' Miękka wrzutka Tomasza Nowaka z rzutu wolnego z około 30 metrów. Rafał Makowski nie zdążył do piłki i grę wznowi Łukasz Sapela.
17' Faul Omara Santany na Tomaszu Nowaku.
17' W środku boiska Petteri Forsell sfaulowal Sebastiana Milewskiego.
16' Callum Rzonca przerwał faulem akcję Fabiana Piaseckiego.
15' Znów niedokładność w grze Zagłębia. Rafał Makowski chciał podać do Roberta Sulewskiego, a podał w aut.
14' Sebastian Milewski podał do Tomasza Nowaka, a ten z pierwszej piłki zagrał w kierunku Roberta Sulewskiego, który jednak nie opanował piłki.
12' Callum Rzonca zagrał do Szymona Lewickiego, który znalazł się z piłką w polu karnym, ale nie dał rady Tomislavowi Bożiciowi.
11' Problemy Zagłębia z rozegraniem piłki na własnej połowie. Po podaniu Dawida Kudły na lewą stronę aut dla Miedzi.
10' Mateusz Cichocki przerwał akcję Miedzi prawą stroną boiska.
7' Na razie w środku pomocy najbardziej defensywnym graczem jest Bartłomiej Babiarz. Na "dziesiątce" gra Tomasz Nowak, a między nimi Sebastian Milewski. Callum Rzonca gra na prawym skrzydle, a Konrad Wrzesiński na lewym.
6' Frank Adu Kwame faulowany przez Calluma Rzoncę
4' Tomasz Nowak z rzutu wolnego odda strzał po ziemi i trafił w stojącego w murze Omara Santanę.
3' żóta kartka Po podaniu Tomasza Nowaka Szymon Lewicki opaował piłkę na 20. metrze, ale ręką przeszkodził mu Jonathan de Amo, który obejrzał żółtą kartkę.
1' Już w pierwszej minucie na boisko musieli wbiec fizjoterapeuci Zagłębia, bo w powietrznym starciu urazu doznał Tomasz Nowak.
0' 18:58 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę obie jedenastki. Zagłębie dziś całe na czarno, a Miedź zagra w niebieskich strojach.
0' 18:55 Jednym z obserwatorów dzisiejszego meczu będzie trener Rakowa Częstochowa Marek Papszun. Nie może to dziwić, zważywszy, że za dwa tygodnie drużyna z Częstochowy zawita na Stadion Ludowy (jeśli mecz nie zostanie przełożony z powodu powołań do reprezentacji narodowych). Na trybunie VIP widzimy również byłego piłkarza Legii Warszawa Tomasza Kiełbowicza.
0' 18:50 Piłkarze już po rozgrzewce. Kibiców na razie mniej niż się spodziewaliśmy. Temperatura dziś raczej nie odstrasza od przyjścia na stadion. Co prawda nie ma dziś upałów, ale też skończyły się mrozy, które towarzyszyły pierwszej tegorocznej kolejce. Fanów Miedzi jeszcze nie ma na stadionie, ale wygląda na to, że się pojawią.
0' 18:40 Sierpniowy mecz w Legnicy zakończył się klęską Zagłębia. Nasza drużyna prowadzona jeszcze przez Dariusza Banasika poległa na stadionie Miedzi aż 1:4 i kosztowało to szkoleniowca utratę posady. Zastąpił go Dariusz Dudek, który dzisiaj kończy swoją pierwszą rundę w Zagłębiu. Dotychczas w 16 meczach pod wodzą Dudka sosnowiczanie zdobyli 27 punktów.
0' 18:30 Na ławce rezerwowych Zagłębia jest dziś międzynarodowo. Oprócz trzech wspomnianych wcześniej piłkarzy znaleźli się tam także Chorwat Matko Perdijić i Angolczyk Alexandre Cristovao. Międzynarodowo jest także w pierwszej jedenastce Miedzi, gdzie Polacy są w mniejszości. Trener Dominik Nowak desygnował do gry trzech Hiszpanów, Ghańczyka, Chorwata i Fina. W porównaniu do wygranego 3:1 meczu z Odrą Opole szkoleniowiec "Miedzianki" dokonał tylko jednej roszady - za Kornela Osyrę do jedenastki powrócił pauzujący przed tygodniem za czerwoną kartkę Jonathan de Amo.
0' 18:20 Znamy już składy, w jakich do dzisiejszego meczu przystąpią oba zespoły. W pierwszej jedenastce Zagłębia dwie zmiany w porównaniu do spotkania w Siedlcach. Za pauzującego za cztery żółte kartki do drużyny wskoczył Rafał Makowski, a w miejsce Adama Banasiak zagra Bartłomiej Babiarz. Do meczowej osiemnastki wrócili natomiast nieobecni w Siedlcach trzej obcokrajowcy - Vamara Sanogo, Žarko Udovičić, a także Martin Pribula, który po wyleczeniu kontuzji raz pierwszy w tym sezonie znalazł się w kadrze.
0' 18:10 Po raz pierwszy w 2018 roku witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 21. kolejki Nice I ligi pomiędzy Miedzią Legnica a Zagłębiem Sosnowiec.
Trzecia galeria zdjęć z meczu z MiedziąTrzecia galeria zdjęć z meczu z Miedzią Zapraszamy do oglądania trzeciej galerii zdjęciowej z meczu Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z Miedzią - część IIGaleria zdjęć z meczu z Miedzią - część II Prezentujemy drugą galerię ze spotkania przeciwko Miedzi Legnica. Przyjemnego oglądania. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Miedzią LegnicaZdjęcia z meczu z Miedzią Legnica Zapraszamy do oglądania pierwszej galerii zdjęciowej z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Miedzi Legnica, przegranego przez naszą drużynę 0-2. » Czytaj więcej
Koniec seriiKoniec serii Po serii dziesięciu meczów bez porażki Zagłębie Sosnowiec znalazło pogromcę. Miedź Legnica wygrała dziś na Stadionie Ludowym 2:0 po bramkach Fabiana Piaseckiego (38') i Mateusza Piątkowskiego (73'). » Czytaj więcej