2018-03-03, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Siedlce
0:1(0:0)
Stroje: czarne (4-5-1)
12. Rafał Misztal 8. Daniel Chyła 19. Maciej Wichtowski 55. Meik Karwot 4. Jarosław Ratajczak 41. Przemysław Płacheta (68' 11. Michał Bajdur) 23. Piotr Mroziński 10. Grzegorz Tomasiewicz (80' 29. Dominik Kun) 18. Andrzej Rybski (61' 35. Dawid Polkowski) 9. Dariusz Zjawiński 87. Adrian Paluchowski   Rezerwowi: 1. Przemysław Frąckowiak 2. Ziggy Gordon 24. Damian Świerblewski 27. Jakub Szrek 29. Dominik Kun    Trener: Dariusz Banasik
0:1 - Szymon Lewicki 52'
17' Meik Karwot 27' Adam Banasiak 47' Arkadiusz Jędrych 49' Sebastian Milewski 85' Callum Rzonca 90+5' Dariusz Zjawiński
1. Dawid Kudła 94. Robert Sulewski 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 99. Tymoteusz Puchacz 77. Konrad Wrzesiński 22. Sebastian Milewski (69' 7. Tomasz Nawotka) 6. Tomasz Nowak 10. Callum Rzonca (86' 42. Alexandre Cristovao) 66. Adam Banasiak (46' 24. Bartłomiej Babiarz) 20. Szymon Lewicki   Rezerwowi: 12. Matko Perdijić 9. Rafał Makowski 11. Patryk Mularczyk 70. Nuno Malheiro   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Wojciech Krztoń (Olsztyn) - Andrzej Zbytniewski, Piotr Kurt
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu! Wygrywamy w Siedlcach!
90+5' Krótko wykonany rzut rożny przez Zagłębie.
90+5' żóta kartka Żółta kartka dla Dariusza Zjawińskiego za dyskusje z sędzią.
90+4' Po wrzutce Alexandra Cristovao i interwencji jednego z siedlczan mamy rzut rożny.
90+3' Adrian Paluchowski faulował gracza Zagłębia przed naszym polem karnym.
90+3' Tomasz Nawotka ruszył prawą stroną i podał do Alexandra Cristovao, który przy próbie przyjęcia piłki sfaulował rywala.
90+2' Rzut wolny dla Pogoni. Za mocne dośrodkowanie i interwencja Dawida Kudły.
90+1' Piłka wpadła do bramki Zagłębia po zamieszaniu w polu karnym. Uderzał Michał Bajdur, ale asystent sędziego pokazał spalonego.
89' Alexandre Cristovao nieprzepisowo powstrzymany przez przeciwnika na 35. metrze przed bramką.
89' Arkadiusz Jędrych szybszy od Dariusza Zjawińskiego. Napastnik Pogoni próbował sygnalizować sędziemu, że sosnowiczanin zagrał ręką.
89' Akcja Tomasza Nawotki przerwany przez Piotra Mrozińskiego
88' Tymoteusz Puchacz przerwał akcję Pogoni i podał do Alexandra Cristovao, który został powstrzymany przez obrońcę.
88' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Tomasz Nowak wybija piłkę daleko od bramki Zagłębia.
87' Sosnowiczanie przerywają akcję faulem w środku boiska.
87' Strzał Piotra Mrozińskiego zablokowany przez Arkadiusza Jędrycha/
86' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Gracz z Angoli wchodzi za gracza z Anglii, czyli Alexandre Cristovao za Calluma Rzonce.
86' Zagłębie już w komplecie.
86' Bartłomiej Babiarz wybija na aut piłkę po dośrodkowaniu Daniela Chyły
85' żóta kartka Żółta kartka dla Calluma Rzoncy
85' Przez chwilę gramy w dziesiątkę, bo kulejący Arkadiusz Jędrych jest opatrywany za końcową linią przez fizjoterapeutów.
84' Dawid Kudła wybił piłkę na aut, bo w naszym polu karnym leży Arkadiusz Jędrych.
84' Z rzutu wolnego dośrodkował Michał Bajdur. Pewny chwyt Dawida Kudły.
84' Na 30. metrze przed własną bramką Szymon Lewicki sfaulował Macieja Wichtowskiego. Rzut wolny dla Pogoni.
83' Zbyt krótkie dośrodkowanie Dawida Polkowskiego. Arkadiusz Jędrych wybija piłkę na aut.
83' Callum Rzonca wybił na rzut rożny piłkę po dośrodkowaniu Michała Bajdura.
82' Pogoń naciera i dąży do wyrównania. Zagłębie się umiejętnie broni.
82' Dominik Kun zwiódł Tymoteusza Puchacza i podawał w pole karne w kierunku Dariusza Zjawińskiego, ale szybszy był Dawid Kudła.
80' zmiana Trzecia zmiana w Pogoni Siedlce. Dominik Kun wszedł za Grzegorza Tomasiewicza.
80' Arkadiusz Jędrych wygrywa biegowy pojedynek z Adrianem Paluchowskim.
79' Kontra Pogoni przerwana w zarodku przez Tomasza Nawotkę
79' Kibice przesyłają "Pozdrowienia do więzienia"
78' Znowu prawą stroną ruszył Dariusz Zjawiński, ale nie miał wsparcia ze strony swoich kolegów i piłkę przejął Mateusz Cichocki.
77' W dobrej sytuacji mógł znaleźć się Adrian Paluchowski, ale znalazł się tylko na spalonym.
74' Odnotujmy, że Mateusz Cichocki wykopał piłkę poza stadion, co akurat w Siedlcach nie jest wyjątkowo trudne, bo po jednej stronie stadionu nie ma trybun, tylko płot.
73' Dariusz Zjawiński dośrodkował z prawej strony boiska. Z piłką minął się Dawid Kudła, ale na nasze szczęście minął się również Adrian Paluchowski.
71' Od początku drugiej połowy po wejściu na boisko Bartłomieja Babiarza Callum Rzonca grał na skrzydle, ale po wejściu Tomasza Nawotki wrócił do środka pomocy i duet skrzydłowych tworzą obecnie Konrad Wrzesiński i właśnie wprowadzony niedawno na boisko młodzieżowiec.
71' Tomasz Nowak najpierw zablokowany przy strzale w polu karnym, a po chwili źle podawał do kolegi z zespołu.
70' Rajd Tomasza Nawotki lewą stroną boiska zakończony niedokładnym podaniem.
69' zmiana Dobra decyzja Dariusza Dudka. Z boiska schodzi Sebastian Milewski, który pracował na kolejną kartkę. W jego miejsce na boisku melduje się Tomasz Nawotka.
68' zmiana Druga zmiana w zespole z Siedlec. Michał Bajdur zmienia Przemysława Płachetę. W składzie Pogoni mamy więc już dwóch byłych piłkarzy Zagłębia. Podobna jest liczba byłych graczy Pogoni w składzie sosnowiczan.
66' Po wrzutce Dawida Polkowskiego z rzutu rożnego piłkę łapie Dawid Kudła.
65' Przemysław Płacheta zagrał na prawo do Dariusza Zjawińskiego, który zszedł do środka i strzelał z 17. metra. Dawid Kudła z trudem wybił piłkę na róg. To dopiero pierwszy rzut rożny dla miejscowych.
64' Zagłębie próbuje konstruować akcje ofensywne, ale wszystko kończy się w okolicach 30. metra przed bramką Pogoni.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Pogoni Siedlce. Za Andrzeja Rybskiego wchodzi Dawid Polkowski.
60' W uzupełnieniu informacji o żółtej kartce dla Arkadiusz Jędrycha. To jego czwarty żółty kartonik i nie zagra w piątek z Miedzią Legnica.
59' Pogoń zaatakowała prawą stroną. Wrzucał Dariusz Zjawiński, a z około 5 metrów prosto w Dawida Kudłę strzelał Adrian Paluchowski.
58' W sytuacji sam na sam znalazł się Szymon Lewicki. Strzelił nad bramką, ale i tak, gdyby trafił, nie byłoby gola, bo nasz napastnik znajdował się na spalonym.
56' Szymon Lewicki zdobył swoją jedenastą bramkę w tym sezonie i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji najlepszych strzelców. Jesienią jego gol przesądził o zwycięstwie z Pogonią na Stadionie Ludowym. Czy dziś będzie podobnie?
55' Po podaniu Tomasza Nowaka na lewą stronę do Konrada Wrzesińskiego ten znalazł się w dogodnej sytuacji, ale zamiast zdecydować się na strzał, jeszcze szukał podania i opuściła plac gry.
53' Zagłębie idzie za ciosem. Rajd Konrada Wrzesińskiego lewą stroną i trochę za mocne podanie w pole karne w kierunku Szymona Lewickiego.
52' gol - piłka nożna 0:1 Tomasz Nowak przelobował bramkarza. Piłka odbiła się od poprzeczki, a do pustej bramki ją wpakował ją Szymon Lewicki.
51' Przemysław Płacheta wpadł z piłką w pole karne, przewrócił się po starciu z Mateuszem Cichockim, a do gracza Pogoni z pretensjami o "padolino" podbiegł Konrad Wrzesiński.
50' Akcja Daniela Chyły prawą stroną boiska. Dośrodkowanie i piłka wychodzi poza końcową linię boiska.
49' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Milewskiego za faul na Piotrze Mrozińskim.
48' Po strzale Przemysława Płachety z rzutu wolnego piłka przeszła nad murem i minęła lewy słupek bramki Dawida Kudły.
47' żóta kartka Żółta kartka dla Arkadiusza Jędrycha za faul na Przemysławie Płachecie około 18 metrów od bramki.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania. Grę wznowiło Zagłębie.
46' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu dokonana w przerwie meczu. Bartłomiej Babiarz wszedł za Adama Banasiaka
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 20 sekundach gry kończy się pierwsza połowa.
45+1' Tomasz Nowak schodzi z piłką do środka, nie ma miejsca na strzał. Podaje do Adama Banasiaka, który strzela. Piłka odbija się po drodze od Meika Karwota i pada łupem Rafała Misztala.
45+1' Szymon Lewicki zagrał piłkę ręką na wysokości środkowej linii boiska.
44' Sebastian Milewski sfaulował jednego z piłkarzy Pogoni Siedlce. Wszystko działo się obok ławki gospodarzy i trener Dariusz Banasik domagał się żółtej kartki dla swojego byłego podopiecznego, ale sędzia go uspokoił.
43' Po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego z prawej strony boiska piłkę łapie Rafał Misztal.
40' Rzut wolny dla Pogoni. Zbyt mocne dośrodkowanie Piotra Mrozińskiego. Zagłębie wznowi grę z "piątki".
39' Dosyć ostry faul Roberta Sulewskiego, ale obyło się bez żółtej kartki.
38' Po faulu Sebastiana Milewskiego na Adrianie Paluchowskim rzut wolny dla Pogoni z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu pewnie piłkę łapie Dawid Kudła.
36' Po kontrze Pogoni w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Adrian Paluchowski, ale jego strzał został zablokowany w polu karnym przez Arkadiusza Jędrycha.
34' Boisko na chwilę musiał opuścić Jarosław Ratajczak, który został trafiony piłką w głowę przez Roberta Sulewskiego.
32' Najgroźniejsza jak dotąd akcja Pogoni. Piłka dociera w pole karne do niepilnowanego Grzegorza Tomasiewicza, który uderza obok słupka
31' Kibice dopingują nie tylko grające w Siedlcach drużyny, ale także Legię Warszawa.
28' Meik Karwot wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Roberta Sulewskiego z lewej strony boiska.
28' Andrzej Rybski dośrodkował z rzutu wolnego, a piłkę z pola karnego Zagłębia wybił Szymon Lewicki.
27' żóta kartka Żółta kartka dla Adama Banasiaka za faul na Grzegorzu Tomasiewiczu i rzut wolny dla Pogoni z boku boiska z około 30 metrów.
27' Błąd Roberta Sulewskiego. Strata piłki, ale koledzy zdążyli z asekuracją.
25' Po odbiciu od Mateusza Cichockiego w sytuacji sam na sam mógł znaleźć się Adrian Paluchowski, ale czujność zachował Dawid Kudła, który wybiegł do piłki i ją złapał.
25' Dla odmiany sosnowiczanie zaatakowali prawą stroną, ale po prostopadłym podaniu szybszy od Adama Banasiaka w polu karnym okazał się Rafał Misztal i złapał piłkę.
23' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z narożnika boiska gracze Pogoni wybijają piłkę z pola karnego.
23' Zagłębie atakuje od paru minut lewą stroną i efektem tych ataków jest drugi rzut rożny.
21' Konrad Wrzesiński zagrał z lewej strony w pole karne. Adam Banasiak próbował strzelać, ale odbitą od obrońcy piłkę złapał Rafał Misztal. Można to zaliczyć jako pierwszy celny strzał sosnowiczan w spotkaniu.
21' Lewą stroną przedarł się Konrad Wrzesiński. Podanie w pole karne do Calluma Rzoncy, ale Anglik trochę się pogubił i zamiast strzału na bramkę jest tylko aut.
19' Callum Rzonca próbował prostopadłym podaniem wypuścić Konrada Wrzesińskiego, ale zagrał za mocno i piłka wyszła poza linię końcową.
18' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rzutu wolnego Rafał Misztal piąstkuje piłkę poza pole karne.
17' żóta kartka Żółta kartka dla Meika Karwota za zagranie piłki ręką w bocznej strefie boiska.
15' Po dośrodkowaniu Przemysława Płachety lekko głową strzelał Daniel Chyła. Bez problemu łapie piłkę Dawid Kudła. Pierwszy celny strzał w meczu.
14' Faul Roberta Sulewskiego na wysokości pola karnego i rzut wolny dla siedlczan.
13' Strzał Konrada Wrzesińskiego z około 30 metrów. Piłka szybuje nad bramką Pogoni.
11' Pogoń jest mocno cofnięta na swoją połowę. Zagłębie próbuje ataku pozycyjnego, ale nie wygląda to najlepiej.
10' Bilans pierwszych 10 minut w wykonaniu Zagłębia - jeden strzał obok bramki, jedno groźne dośrodkowanie i jeden rzut rożny. Pogoń na razie bez żadnego strzału.
8' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu rożnego zamieszanie w polu karnym wyjaśnione przez defensywę z Siedlec.
7' Tymoteusz Puchacz dośrodkował z lewego skrzydła i Rafał Misztal wybił piłkę na rzut rożny.
7' Mimo przenikliwego chłodu kibice na trybunach bawią się świetnie i "tańczą labada".
6' Lekki strzał Adma Banasiaka z około 20 metrów. Piłka trafia w obrońcę stojącego w polu karnym.
5' Zagłębie częściej jest przy piłce, ale nie ma z tego nic konkretnego.
2' Prawą stroną przedarł się Callum Rzonca. Wrzucił w pole karne do Adama Banasiaka, który odegrał do Szymona Lewickiego, a ten posłał piłkę obok bramki.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Pogoń!
0' 17:10 Żeby odeprzeć zły omen z poprzedniego wpisu, napiszemy, że w sezonie 2017/2018 drużyny z Sosnowca odniosły komplet zwycięstw w meczach z klubami z Siedlec. Piłkarze wygrali jesienią z Pogonią Siedlce, a koszykarki JAS-FBG Zagłębia w grudniu pokonały na wyjeździe MKK Siedlce. I tego się trzymajmy! Najświeższe wieści z IMGW - o 17:00 w Siedlcach było już -8,4 stopnia.
0' 17:07 BREAKING NEWS: Mecz rozpocznie się o 17:15. Zły omen - Pogoń Siedlce wygrała wszystkie mecze z Zagłębiem, które rozpoczęły się z opóźnieniem z powodu problemów z zasilaniem. Tak było w pamiętną Wielką Sobotę 2016, gdy zaplanowany na 11:45 mecz rozpoczął się o 12:10.
0' 17:05 Korzystając z nieplanowanego opoźnienia w meczu Pogoni Siedlce z Zagłębiem Sosnowiec przypominamy, że dziś swoje 62. urodziny obchodzi prezes Zbigniew Boniek. Życzymy mu, aby dostał tylko takie wina, które wywołają radość u jego sommeliera. Do życzeń dołączamy piosenkę pana Zenona: https://www.youtube.com/watch?v=TYsvbd8xNQE
0' 17:00 Piłkarze dalej czekają w tunelu. Marznący kibice rozgrzewają się na mrozie głośnym dopingiem. Czekamy dalej.
0' 16:55 Zapowiada się mecz rozpocznie się z opóźnieniem. Piłkarze zeszli po rozgrzewce do szatni, ale jeszcze nie wracają na murawę. Jupitery na razie się świecą zbyt delikatnie, aby można było rozpocząć mecz.
0' 16:50 Na stadionie w Siedlcach powtarza się problem z meczu sprzed dwóch sezonów. Znowu coś nie tak z prądem. Jupitery są wygaszone, a przed chwilą także skończyła się muzyka ze stadionowego nagłośnienia. Na pocieszenie - dla wszystkich zziębnietych jest do odbioru darmowa herbata.
0' 16:45 Trener Dariusz Banasik w swoim powtórnym debiucie w roli szkoleniowca Pogoni Siedlce desygnował do gry tylko jednego byłego gracza sosnowiczan - Adriana Paluchowskiego. Drugi z graczy siedleckiego zespołu mających za sobą grę w naszym klubie, czyli Michał Bajdur zacznie na ławce rezerwowych. Z kolei w pierwszym składzie sosnowiczan dwóch byłych piłkarzy Pogoni - Arkadiusz Jędrych i Konrad Wrzesiński. Rafał Makowski zacznie mecz wśród siedmiu rezerwowych.
0' 16:35 Znamy już składy, w jakich przystąpią do meczu oba zespoły. W Zagłębiu od pierwszej minuty zagra dwóch debiutantów nie tylko w barwach naszego zespołu, ale także w Nice I lidze - na lewej pomocy wypożyczony z Lecha Poznań Tymoteusz Puchacz, a w środku pomocy Callum Rzonca. Anglik wygrał rywalizację o miejsce w składzie m.in. z innym sprowadzonym zimą graczem, starszym i zdecydowanie bardziej doświadczonym Bartłomiejem Babiarzem. Mimo absencji Serba Żarko Udovicicia i wolne miejsce dla gracza spoza Unii Europejskiej trener Dariusz Dudek nie zdecydował się na wystawienie od pierwszej minuty Alexandra Cristovao.
0' 16:25 "Jak jest zimna, to musi być zimno. Takie jest odwieczne prawo natury". W kalendarzu jeszcze przez niespełna trzy tygodnie zima, ale dla piłkarzy Nice I ligi właśnie w ten weekend zaczyna się piłkarska wiosna. W nocy w Siedlcach temperatura spadła do -16,7 stopni. O 16:00 termometr pokazał -7,8 stopnia. W trakcie meczu, gdy już słońce zajdzie, zapewne będzie jeszcze chłodniej, ale grać trzeba. Witamy i zapraszamy na relację z meczu Pogoni Siedlce z Zagłębiem Sosnowiec.
ZSTV: Doping Zagłębiaków w SiedlcachZSTV: Doping Zagłębiaków w Siedlcach Prezentujemy doping kibiców Zagłębia Sosnowiec na wyjeździe w Siedlcach wspartych przez wszystkie zgody. Pomimo siarczystego mrozu na trybunach była wspaniała atmosfera. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu Pogoń - ZagłębieKonferencja prasowa po meczu Pogoń - Zagłębie Dariusz Dudek dziękował piłkarzom i kibicom Zagłębia, a szkoleniowiec Pogoni nie ukrywał żalu do sędziów, ale też przyznał, że Zagłębie wygrało zasłużenie. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu w SiedlcachGaleria zdjęć z meczu w Siedlcach Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Pogoni Siedlce z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii prezentujemy aż 53 fotografie. » Czytaj więcej
Tomasz Nowak: Powrót na dziesiątkęTomasz Nowak: Powrót na dziesiątkę - Po przyjściu Calluma Rzoncy i Bartłomieja Babiarza dla mnie jest o tyle fajnie, że poszedłem na pozycję numer 10 i mogłem grać tam, gdzie najbardziej lubię - powiedział po meczu kapitan Zagłębia » Czytaj więcej
Bartłomiej Babiarz: Ważne, że wygraliśmy!Bartłomiej Babiarz: Ważne, że wygraliśmy! - Nieważne jak, ale ważne, że wygraliśmy to spotkanie - ocenił starcie w Siedlcach debiutujący w Zagłębiu Bartłomiej Babiarz, który pojawił się na boisku w 46. minucie. » Czytaj więcej
Na dużym minusie Zagłębie na plus!Na dużym minusie Zagłębie na plus! W pierwszym meczu po zimowej przerwie Zagłębie Sosnowiec wygrało na wyjeździe z Pogonią Siedlce 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 52. minucie Szymon Lewicki. » Czytaj więcej