2017-11-12, 12:45 Miejsce rozgrywania meczu: Tychy
1:1(1:1)
Stroje: białe (4-4-2)
1. Rafał Dobroliński 5. Maciej Mańka 27. Daniel Tanżyna 20. Seweryn Gancarczyk 33. Dawid Abramowicz 18. Dawid Błanik (73' 26. Paweł Kaczmarczyk) 6. Łukasz Matusiak 24. Adrian Łuszkiewicz 10. Piotr Ćwielong (90+1' 93. Łukasz Bogusławski) 25. Kamil Zapolnik 9. Michał Fidziukiewicz (81' 21. Marcin Radzewicz)    Rezerwowi: 53. Marek Igaz 13. Mateusz Grzybek 16. Jakub Piątek 19. Dawid Rogalski   Trener: Ryszard Tarasiewicz
0:1 - Szymon Lewicki 30' 1:1 - Kamil Zapolnik 40'
16' Tomasz Nowak 26' Adam Banasiak 35' Arkadiusz Jędrych 46' Łukasz Matusiak 66' Vamara Sanogo 90' Łukasz Matusiak 90' Łukasz Matusiak
1. Dawid Kudła 94. Robert Sulewski 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 22. Žarko Udovičić 77. Konrad Wrzesiński 21. Sebastian Milewski (53' 7. Tomasz Nawotka) 6. Tomasz Nowak 66. Adam Banasiak 20. Szymon Lewicki 27. Vamara Sanogo (87' 89. Wojcieh Łuczak)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 8. Rafał Makowski 11. Patryk Mularczyk 70. Nuno Malheiro 97. Bartosz Pikul   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Dawid Bukowczan (Żywiec) - Piotr Szypuła, Sebastian Szczotka
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 34 sekundach gry kończy się druga połowa. Znowu jesteśmy bez zwycięstwa na wyjeździe.
90+4' Z rogu na bliższy słupek wrzucił Robert Sulewski. Piłka wybita poza pole karne.
90+4' Po wrzutce Wojciecha Łuczaka piłkę na róg wybija Paweł Kaczmarczyk.
90+1' Po rzucie wolnym egzekwowanym przez Tomasza Nowaka wybita z pola karnego piłka trafia do Adama Banasiaka, który oddaje strzał z 20 metrów. Broni bramkarz.
90+1' doliczony czas +3
90+1' zmiana Łukasz Bogusławski wchodzi za Piotra Ćwielonga.
90' druga żółta -czerwona Druga żółta kartka za faul na Adamie Banasiaku dla Łukasza Matusiaka.
89' Piotr Ćwielong faulował w ataku Mateusza Cichockiego.
88' Niecelny strzał Daniela Tanżyny zza pola karnego.
87' Wojciech Łuczak przyjął na ciało piłkę po strzale Marcina Radzewicza z około 20 metrów.
87' zmiana Wojciech Łuczak wchodzi za Vamarę Sanogo.
87' Arkadiusz Jędrych uprzedził na skrzydle Kamila Zapolnika.
85' Gospodarze zatrzymali swoją akcję, bo na boisku leżał Kamil Zapolnik.
84' Kamil Zapolnik na spalonym.
84' Szymon Lewicki wybił piłkę po wrzucie Dawida Abramowicza.
83' Seweryn Gancarczyk mocno podkręcił piłkę z rzutu rożnego, ale nie zdołał zaskoczyć Dawida Kudły.
82' Mateusz Cichocki wybił piłkę na rzut rożny po akcji prawą stroną tyszan.
81' Dawid Abramowicz zagrał z lewego skrzydła w pole karnego. Błąd Mateusza Cichockiego, który zagrał pod nogi Kamila Zapolnika, ale ten spudłował z 13 metrów.
81' zmiana Marcin Radzewicz zmienia Michała Fidziukiewicza.
80' Niecelny strzał Tomasza Nawotki zza pola karnego.
79' Tomasz Nawotka założył siatkę Dawidowi Abramowiczowi.
79' Paweł Kaczmarczyk faulował w ataku Žarko Udovičcia.
78' Szymon Lewicki na spalonym po podaniu Tomasza Nawotki
78' Robert Sulewski zagrał odchodzącą piłkę z rogu i przeleciała ona nad polem karnym.
77' Daniel Tanżyna w polu karnym uprzedził Vamarę Sanogo i wybił piłkę na róg.
76' Groźna akcja tyszan przerwana w polu karnym Zagłębia przez Arkadiusza Jędrycha.
75' Po centrze Roberta Sulewskiego piłkę wybija Dawid Abramowicza. Jeszcze jedna centra naszego prawego obrońcy. Wybicie piłki przez bramkarza tyszan i niecelny strzał Adama Banasiaka zza pola karnego.
74' Kolejny rajd Konrada Wrzesińskiego. Wrzutka i Daniel Tanżyna wybija na róg.
74' Kontra sosnowiczan. Lewą stroną ruszył Konrad Wrzesiński i wyłożył piłkę na 18. metr do Szymona Lewickiego, który oddał lekki strzał. Broni Rafał Dobroliński
73' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia po wrzucie z autu. Maciej Mańka trafia w Daniela Tanżynę.
73' zmiana Pierwsza zmiana w zespole tyskim. Paweł Kaczmarczyk wchodzi za Dawida Błanika.
72' Žarko Udovičić przerywa kontrę tyszan.
71' Po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego Rafał Dobroliński wybija piłkę w stronę Vamary Sanogo, ale składającego się do strzału z 13 metrów Francuza powstrzymał Michał Fidziukiewicz.
70' Tomasz Nowak faulowany przez Kamila Zapolnika.
69' Vamara Sanogo zagrał z lewej strony boiska, a Rafał Dobroliński uprzedził nadbiegającego Szymona Lewickiego.
68' Žarko Udovičić podawał w polu karnym, a piłkę zablokowała ofiarna interwencja Macieja Mańki.
68' Prostopadła piłka od Adama Banasiaka w stronę Konrada Wrzesińskiego. Niestety, za mocna.
67' Miękka wrzutka Seweryna Gancarczyka z rzutu wolnego. Do piłki skakał Kamil Zapolnik, ale nie zdołał jej trącić.
66' żóta kartka Żółta kartka dla Vamary Sanogo za faul na Macieju Mańce.
65' Seweryn Gancarczyk interweniuje po centrze Tomasza Nawotki.
64' Kontra tyszan. Niecelny strzał Piotra Ćwielonga z 20 metrów. Gracz gospodarzy chyba mógł w tej akcji szukać innych rozwiązań, ale na nasze szczęście tego nie zrobił.
62' Kontra Zagłębia. Po podaniu Adama Banasiaka na lewą stronę pola karnego Žarko Udovičić i Szymon Lewicki trochę sobie chyba przeszkadzali. Akcję kończy strzał Serba w boczną siatkę.
61' Akcję zapoczątkowaną dośrodkowaniem z rogu kończy niecelny strzał Tomasza Nowaka z ponad 20 metrów.
61' Po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego z rogu główkował Szymon Lewicki. Zmierzającą do brami piłkę wybija Rafał Dobroliński, a składającego się do dobitki Adama Banasiaka uprzedza Piotr Ćwielong. Róg.
61' Koronkowa akcja Zagłębia. Tomasz Nawotka, Vamara Sanogo Szymon Lewicki i róg.
60' Mimo swojej szybkości Konrad Wrzesiński nie dobiegł do piłki podanej z prawego skrzydła.
58' Kamil Zapolnik faulował w ataku Mateusza Cichockiego.
58' Vamara Sanogo odebrał piłkę Adrianowi Łuszkiewiczowi, ale jego kontrę przerwał Łukasz Matusiak.
57' Obie ekipy kibicowskie nie szczędzą sobie pozdrowień, a dobra akustyka tyskiego stadionu sprawia, że wszystko świetnie słychać.
57' Tomasz Nawotka faulowany przez Michała Fidziukiewicza.
56' Faulowany Adam Banasiak.
56' Konrad Wrzesiński przeszedł na lewe skrzydło, Tomasz Nawotka gra na prawej pomocy, a miejsce Sebastiana Milewskiego zajął Adam Banasiaka.
55' Niecelne dośrodkowanie Dawida Abramowicza z lewego skrzydła.
54' Sektor gości skanduje nazwisko kontuzjowanego Sebastiana Milewskiego, który jest transportowany na noszach.
53' Michał Fidziukiewicz niecelnie główkował po wrzutce Piotra Ćwielonga.
53' zmiana Tomasz Nawotka wchodzi za Sebastiana Milewskiego.
52' Jeszcze jeden róg dla tyszan i znowu Vamara Sanogo interweniuje po wrzutce Piotra Ćwielonga.
52' Vamara Sanogo wybił piłkę po dośrodkowaniu Piotra Ćwielonga.
51' Wygląda na to, że konieczna będzie zmiana. Sebastian Milewski nabawił się urazu przy intewencji.
50' Sebastian Milewski powstrzymuje Kamila Zapolnika. Róg dla tyszan.
50' Daleki wrzut z autu w wykonaniu Dawida Abramowicza. Piłkę wybija Mateusz Cichocki.
49' Szymon Lewicki do spółki z Adamem Banasiakiem wybijają z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Seweryna Gancarczyka.
47' Mateusz Cichocki w polu karnym tyszan faulował Adriana Łuszkiewicza.
47' "Chuj ci na imię, Matusiak, chuj ci na imię" - śpiewają kibice Zagłębia.
46' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na Tomaszu Nowaku.
46' Zaraz po wznowieniu gry Tomasz Nowak oddał strzał z połowy boiska. Broni Rafał Dobroliński
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu w Tychach.
45+1' Zbyt mocne podanie Łukasza Matusiaka w stronę Piotra Ćwielonga.
45' Po rozegraniu rzutu wolnego Žarko Udovičić zagrywa w pole karne do Konrada Wrzesińskiego, który jednak nie ma jak strzelić i wycofuje piłkę poza "szesnastkę". Po kolejnej wrzutce piłkę zbiera na 25. metrze Sebastian Milewski i strzela nad poprzeczką.
44' Adam Banasiak faulowany przez Macieja Mańkę.
43' Tomasz Nowak wrzucił piłkę z rzutu rożnego na bliższy słupek, a Mateusz Cichocki niecelnie odgrywał.
42' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego piłkę na róg wybił Łukasz Matusiak.
40' gol - piłka nożna 1:1 Dawid Błanik dośrodkował z prawej strony pola karnego, a Kamil Zapolnik kapitalną przewrotką z 5 metrów nie dał szans Dawidowi Kudle
39' Vamara Sanogo faulował w ataku Seweryna Gancarczyka.
39' Po dośrodkowaniu Piotra Ćwielonga Kamil Zapolnik w polu karnym Zagłębia faulował Sebastiana Milewskiego.
38' Žarko Udovičić w narożniku pola karnego odebrał piłkę Dawidowi Błanikowi
37' Seweryn Ganarczyk wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z lewego skrzydła.
36' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę po zagraniu Piotra Ćwielonga z rzutu wolnego.
35' żóta kartka Żółta kartka dla Arkadiusza Jędrycha za faul na Michale Fidziukiewiczu.
35' Szymon Lewicki zagrał z lewej strony boiska w pole karne, ale naciskany przez Daniela Tanżynę Vamara Sanogo nie sięgnął piłki.
35' Z 18 metrów po ziemi strzelał Kamil Zapolnik. Piłkę łapie Dawid Kudła.
34' Michał Fidziukiewicz zbyt mocno z pierwszej piłki w stronę Piotra Ćwielonga. Piłka trafiła do Dawida Kudły.
33' Michał Fidziukiewicz nie zdołał opanować piłki w boisku. Przeszkadzał mu Žarko Udovičić.
32' Rzut wolny dla tyszan. Po dośrodkowaniu Piotra Ćwielonga głową strzelał Daniel Tanżyna. Broni Dawid Kudła.
30' gol - piłka nożna 0:1 Robert Sulewski dośrodkował z rzutu wolnego. W polu karnym główkował Dawid Abramowicz, ale zagrał piłkę prosto pod nogi stojącego na 16. metrze Szymona Lewickiego, a ten uderzył prawą nogą i pokonał Rafała Dobrolińskiego, który jeszcze zdołał trącić piłkę ale nie zapobiegł utracie bramki.
29' Sebastian Milewski faulowany przez Adriana Łuszkiewicza
29' Po dośrodkowaniu Seweryna Gancarczyka z rzutu wolnego głową strzelal Michał Fidziukiewicz. Broni Dawid Kudła.
28' Faul Adama Banasiaka i gospodarze mają rzut wolny z lewej strony boiska.
27' Szymon Lewicki nie trafił w piłkę w polu karnym gospodarzy. To już druga wyśmienita okazja zmarnowana przez najlepszego strzelca Nice I ligi.
27' Na sektorze tyskich wraz z sektorówką pojawiła się pirotechnika.
26' żóta kartka Żółta kartka dla Adama Banasiaka za faul na Danielu Tanżynie.
25' Dawid Błanik fauluje Adama Banasiaka.
25' Dawid Błanik podawał w pole karne do Piotra Ćwielonga, ale ten nie opanował piłki.
24' Vamara Sanogo faulował w ataku Daniela Tanżynę.
23' Tomasz Nowak blokował rywala na skrzydle i nie pozwolił mu na opanowanie piłki. Od bramki Dawid Kudła.
22' Tomasz Nowak wrzucił piłkę z autu w pole karne, a tam faulował Mateusz Cichocki.
22' Krótkie rozegranie rogu i mamy aut na wysokości pola karnego.
21' Po dośrodkowaniu Vamary Sanogo z lewej strony boiska piłkę na róg wybił Seweryn Gancarczyk.
21' Žarko Udovičić głową w polu karnym do Dawida Kudły
20' Złe wyprowadzenie piłki przez sosnowiczan. Łukasz Matusiak nie zdołał jednak oddać strzału.
20' Po dośrodkowaniu Piotra Ćwielonga z rzutu wolnego piłkę łapie Dawid Kudła.
19' Faul Arkadiusza Jędrycha na Kamilu Zapolniku.
18' Tyszanie przerwali akcję Zagłębia faulem na Arkadiuszu Jędrychu.
17' Po rozegranym przez tyszan rzucie wolnym z lewej strony wrzucał Dawid Abramowicz. Sosnowiczanie wybijają piłkę do przodu.
16' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Nowaka za faul na Adrianie Łuszkiewiczu.
15' Seweryn Gancarczyk odebrał piłkę Sebastianowi Milewskiemu na własnej połowie, ale fatalnie zagrał próbując zainicjować kontrę.
15' Robert Sulewski dośrodkował z prawego skrzydła. Szymon Lewicki przyjął piłkę na klatę, ale skiksował przy strzale prawą nogą. Szkoda, bo okazja była wyborna.
14' W środku boiska Piotr Ćwielong wskoczył na plecy Sebastiana Milewskiego.
13' Faul Sebastiana Milewskiego na Macieju Mańce.
13' Zagłębie próbuje ruszyć z kontrą. Sebastian Milewski zagrywa do Vamary Sanogo, ale Francuz nie opanował piłki
13' Daleki wrzut z autu w wykonaniu Dawida Abramowicza. Defensywa Zagłębia radzi sobie z zagrożeniem.
12' Žarko Udovičić wstrzelił piłkę w pole karne z lewego skrzydła. Niestety, nikt nie zamknął akcji.
11' Dośrodkowanie Adama Banasiaka z lewej strony pola karnego. Piłka zbyt wysoko dla Konrada Wrzesińskiego
11' Michał Fidziukiewicz na spalonym.
10' Tomasz Nowak dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale arbiter dopatrzył się faulu jednego z graczy Zagłębia. Chyba był to Arkadiusz Jędrych.
10' Vamara Sanogo faulowany przez Daniela Tanżynę.
9' Tomasz Nowak po przejęciu piłki zagrywał z własnej połowy w kierunku Szymona Lewickiego. Głową na 18. metrze interweniował Rafał Dobroliński.
8' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, ale za plecy obu naszych napastników.
8' Maciej Mańka sfaulował Sebastiana Milewskiego. Sędzia napomina słownie prawego obrońcę tyszan.
7' Sebastian Milewski faulowany przez Michała Fidziukiewicza pod polem karnym Zagłębia.
6' Zbyt wysoko uniesiona noga przez Konrada Wrzesińskiego. Sędzia dyktuje rzut wolny dla tyszan.
5' Sebastian Milewski faulowany w środku boiska.
4' Zagłębie w kontrze. Szymon Lewicki dośrodkował z lewego skrzydła, a Konrad Wrzesiński strzelił głową prosto w bramkarza GKS-u.
3' Kontra Zagłębia. Konrad Wrzesiński zagrał w pole karne do Sebastiana Milewskiego, ale ten nie utrzymał równowagi i upadł.
2' Po wrzucie z autu Dawida Abramowicza Kamil Zapolnik trafił głową do bramki, ale wcześniej faulował Mateusza Cichockiego
1' Jak to skomentował Dariusz Szpakowski w 22. sekundzie meczu Polska-Urugwaj, Zagłębie oddało inicjatywę rywalom
1' gwizdek Gramy! Zaczęli gospodarze.
0' 12:40 Zespół The White Stripes i energetyczny kawałek "Seven Nation Army" słychać ze stadionowego nagłośnienia w oczekiwaniu na piłkarzy obu zespołów. Sosnowiczanie zagrają dziś cali na biało a GKS w czarnych strojach z zielonymi i czerwonymi podłużnymi paskami na koszulkach.
0' 12:35 Zagłębie ma dwie szanse, aby nie zakończyć rundy jesiennej z "zerem" w rubryce zwycięstwa na wyjeździe. Dziś w Tychach i w sobotę w Grudziądzu. Wierzymy w to, że na pierwszą wyjazdową wygraną nie trzeba będzie czekać do przyszłego tygodnia!
0' 12:30 Dzisiejszy mecz można obejrzeć na żywo w Polsacie Sport. Kiedyś w niedzielę do obiadu oglądało się "Telefoniadę" w TVP 3, a teraz 12:45 w niedzielę to pora zarezerwowana na transmisje z Nice I ligi. Na komentatorskich stanowiskach pojawili się Marcin Feddek i Dariusz Fornalak. Obok nich stoi były trener Zagłębia, który także współpracuje z Polsatem Sport, Artur Derbin.
0' 12:20 Zagłębie walczy dziś o między innymi to, aby sezon 2017 zakończyć z kompletem zwycięstw nad rywalami ze Śląska. Wiosną pokonaliśmy GKS Katowice, Górnika Zabrze i GKS Tychy. Jesienią odnieśliśmy zwycięstwa na Stadionie Ludowym nad katowicką GieKSą i chorzowskim Ruchem. Do "odhaczenia" pozostał nam tylko dzisiejszy mecz z GKS-em Tychy. Tymczasem na sektorze gości oprócz wielu innych flag pojawił się transparent "Artur Boruc - Zagłębie dziękuje".
0' 12:10 W wyjściowej jedenastce tyskiego klubu znalazło się miejsce dla dwóch byłych zawodników Zagłębia. Po pauzie za żółte kartki w poprzednim meczu do drużyny powrócił Łukasz Matusiak. Szansę gry od pierwszej minuty dostał także Michał Fidziukiewicz, który po raz ostatni znalazł się w wyjściowym składzie w 11. kolejce. Łukasz Bogusławski nie znalazł uznania w oczach trenera Ryszarda Tarasiewicza i rozpocznie mecz wśród siedmiu rezerwowych.
0' 12:00 W samo południe na rozgrzewce pojawili się obaj bramkarze Zagłębia oraz trener bramkarzy Robert Stanek. Nasi gracze rozgrzewają się przy bramce za którą jest usytuowany sektor gości i zostali przywitani gromkimi brawami tych fanów Zagłębia, którzy już pojawili się na trybunie. Autokary PKM Sosnowiec wiozące naszych kibiców pojawiły się w Tychach około dwie godziny przed meczem. Wszystko po to, aby liczna rzesza fanatyków zdążyła się pojawić na sektorze przed pierwszym gwizdkiem arbitra.
0' 11:55 Poznaliśmy już składy, w jakich rozpoczną mecz oba zespoły. Dariusz Dudek dokonał jednej zmiany w porównaniu do meczu z Ruchem Chorzów, w którym na boisku wygraliśmy 2:1, a po weryfikacji przy "zielonym stoliku" w statystykach figuruje walkower 3:0 na korzyść Zagłębia. Na ławce rezerwowych usiadł Tomasz Nawotka, a od pierwszej minuty zagra ten, którego rajd przyczynił się do zdobycia drugiej bramki, czyli Konrad Wrzesiński. Po problemach ze zdrowiem podczas meczu w Bytowie, do meczowej kadry powraca Rafał Makowski. Na razie na ławkę rezerwowych, co oznacza, że miejsce w osiemnastce stracił Igor Krzykowski.
0' 11:45 W niedzielne listopadowe przedpołudnie witamy ze Stadionu Miejskiego w Tychach i zapraszamy na relację z meczu 17. kolejki Nice I ligi pomiędzy GKS-em Tychy a Zagłębiem Sosnowiec.
ZSTV: Doping Zagłębiaków w TychachZSTV: Doping Zagłębiaków w Tychach Prezentujemy wideo z meczu GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec. Na filmie doping kibiców Zagłębia oraz oprawa miejscowych. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu w TychachGaleria zdjęć z meczu w Tychach Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu GKs-u Tychy z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii prezentujemy 53 fotografie. » Czytaj więcej
Skrót meczu GKS Tychy - ZagłębieSkrót meczu GKS Tychy - Zagłębie Telewizja Polsat Sport opublikowała na swojej stronie internetowej niespełna 2,5-minutowy skrót meczu GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w TychachKonferencja prasowa po meczu w Tychach - Niepotrzebnie wdaliśmy sie w kopaninę. Nie graliśmy tego, co chcieliśmy. Nie jestem do końca zadowolony z wyniku - podsumował spotkanie w Tychach Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
Wyjazdowej niemocy ciąg dalszyWyjazdowej niemocy ciąg dalszy Zagłębie nie potrafiło wygrać dziewiątego kolejnego meczu wyjazdowego. Sosnowiczanie prowadzili w Tychach od 30. minuty po golu Szymona Lewickiego. Wyrównał 10 minut później Kamil Zapolnik. » Czytaj więcej