2017-11-03, 20:45 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
3:0(0:0)
Ruch Chorzów
1. Dawid Kudła 94. Robert Sulewski 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 22. Žarko Udovičić 7. Tomasz Nawotka (89' 70. Nuno Malheiro) 21. Sebastian Milewski 6. Tomasz Nowak 66. Adam Banasiak (67' 77. Konrad Wrzesiński) 27. Vamara Sanogo (74' 89. Wojciech Łuczak) 20. Szymon Lewicki   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 11. Patryk Mularczyk 25. Igor Krzykowski 97. Bartosz Pikul  Trener: Dariusz Dudek
1:0 - Tomasz Nawotka 47' 1:1 - Mello 53' 2:1 - Žarko Udovičić 83'
27' Bojan Marković 56' Miłosz Przybecki 82' Mateusz Hołownia 90+2' Miłosz Trojak
słupki i poprzeczki 2 (1+1)
33. Libor Hrdlicka 24. Santiago Villafane 19. Marcin Kowalczyk (86' 34. Artur Balicki) 7. Bojan Marković 3. Mateusz Hołownia 16. Miłosz Przybecki 66. Miłosz Trojak 8. Michał Walski 17. Maciej Urbańczyk (90+1' 11. Kamil Słoma) 28. Mello 77. Vilim Posinković (66' 10. Bartosz Nowak)   Rezerwowi: 90. Kewin Paszek 2. Gracjan Komarnicki 15. Adam Setla 29. Adrian Liberacki 12. Jędrzej Bielecki   Trener: Juan Ramon Rocha
Sędziowie: Daniel Kruczyński (Żywiec) - Bartłomiej Lekki, Marcin Jakowenko
90.0000
90+5' Wynik meczu został zweryfikowany 10 listopada na walkower dla Zagłębia Sosnowiec ze względu na udział w spotkaniu Artura Balickiego, który nie został zgłoszony do meczowego protokołu (zamiast niego kierownik drużyny wpisał drugiego rezerwowego bramkarza Jędrzeja Bieleckiego)
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 30 sekundach kończy się druga połowa.
90+3' Artur Balicki faulował w ataku Sebastiana Milewskiego.
90+2' żóta kartka Żółta kartka dla Miłosza Trojaka za niesportowe zachowanie.
90+1' zmiana Ostatnia zmiana w Ruchu. Kamil Słoma za Macieja Urbańczyka.
90+1' Nuno Malheiro na spalonym.
90' Dawid Kudła łapie piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Hołowni.
89' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Nuno Malheiro za Tomasza Nawotkę.
88' Libor Hrdlicka w polu karnym wyciąga piłkę sprzed nóg Sebastiana Milewskiego.
86' Wojciech Łuczak strzelał z prawej strony pola karnego. Libor Hrdlicka broni nogą.
86' zmiana Artur Balicki wchodzi za Marcina Kowalczyka.
85' Kontra Zagłębia i niecelny strzał Konrada Wrzesińskiego z prawej strony pola karnego.
85' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę po dośrodkowaniu Michała Walskiego z rzutu wolnego.
83' gol - piłka nożna 2:1 Žarko Udovičić uderzył lewą nogą z rzutu wolnego. Błąd Libora Hrdlicki i piłka wpada przy bliższym słupku.
82' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Hołowni za faul na Konradzie Wrzesińskim.
81' Z rogu dośrodkował Bartosz Nowak, a z piłkę do przodu zabrał się Wojciech Łuczak.
81' Rykoszet po strzale Bartosz Nowaka i rzut rożny dla Ruchu.
80' Solowa akcja Miłosza Przybeckiego. Zbiegł do środka z prawej strony i strzelił nad poprzeczką z 20 metrów.
79' Žarko Udovičić dośrodkował w pole karne, a Szymon Lewicki zderzył się z Liborem Hrdlicką.
78' Konrad Wrzesiński na spalonym.
77' Robert Sulewski nisko wrzucił piłkę i nie udało się oddać strzału w zamieszaniu podbramkowym.
77' Tomasz Nawotka ustrzelił Bojana Markovicia i wywalczył róg.
75' Wrzutka Žarko Udovičicia z lewej strony boiska. Libor Hrdlicka wyskoczył najwyżej w polu karnym.
74' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Wojciech Łuczak za Vamarę Sanogo.
74' Po dośrodkowaniu Michała Walskiego z rzutu rożnego Marcin Kowalczyk strzela głową obok bramki.
73' Santiago Villafane wywalczył rzut rożny dla chorzowian.
73' Dawid Kudła łapie piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Hołowni.
72' Na trybunie odkrytej płonie mnóstwo rac.
71' Marcin Kowalczyk przedarł się prawym skrzydłem i próbował zagrywać po ziemi w pole karne. Mateusz Cichocki wybił piłkę na aut.
70' Strzał Mello z około 30 metrów i piłka trafia w poprzeczkę.
70' Sebastian Milewski w środku boiska przerwał kontrę Ruchu.
70' Dośrodkowanie Roberta Sulewskiego z rogu. Akcję kończy strzał Tomasza Nawotki zablokowany przez rywala. Sosnowiczanie domagają się karnego za zagranie ręką, ale sędzia jest blisko.
69' Žarko Udovičić blokowany przy dośrodkowaniu i jest róg.
67' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Konrad Wrzesiński za Adama Banasiaka.
66' zmiana Bartosz Nowak wszedł za Vilima Posinkovicia
65' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rzutu wolnego niecelnie strzelał Vamara Sanogo.
64' Szymon Lewicki faulowany przez Bojana Markovicia.
63' Žarko Udovičić dograł piłkę z lewego skrzydła a Szymon Lewicki z około 13 metrów fatalnie strzelił z woleja.
62' Dośrodkowanie z rogu i strzał Mello zza pola karnego. Broni Dawid Kudła
62' Znowu prawą stroną przedarł się Santiago Villafane. Dośrodkowanie i akcję kończy strzał Macieja Urbańczyka, po którym jest róg.
61' Vilim Posinković oddał niecelny strzał zza pola karnego.
61' Tomasz Nowak podał w kierunku Szymona Lewickiego, ale najlepszy strzelec Zagłębia był wolniejszy od Bojana Markovicia.
58' Prostopadła piłka od Szymona Lewickiego do Vamary Sanogo. Francuz faulował w ataku Marcina Kowalczyka.
57' Po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego z prawego skrzydła Szymon Lewicki na bliższym słupku blokowany przy strzale, a główka Vamary Sanogo trafia w ręce bramkarza Ruchu.
56' żóta kartka Żółta kartka dla Miłosza Przybeckiego.
56' Pod sektorówką na płocie zawisł transparent o treści "Jest ryzyko, jest zabawa - wszystkiego najlepszego chłopakom z Barra Bravas"
55' Na trybunie odkrytej pojawiła się sektorówka "BB 97" będąca elementem oprawy.
54' Bez akcji strzeleckiej po rzucie rożnym.
54' Tomasz Nawotka strzelił z ostrego kąta. Libor Hrdlicka paruje piłkę na róg.
53' gol - piłka nożna 1:1 Po dośrodkowaniu Santiago Villafane z prawej strony boiska piłkę do bramki wpakował Mello.
52' Sebastian Milewski sfaulował Michała Walskiego.
52' Vamara Sanogo podawał w pole karne do Szymona Lewickiego, ale Bojan Marković asekurował swojego bramkarza.
51' Tomasz Nowak z autu krótko do Adama Banasiaka, który odegrał piłkę do naszego kapitana, ale dośrodkowanie z prawej strony boiska było niecelne.
50' Tomasz Nawotka wywalczył aut na wysokości pola karnego.
49' Žarko Udovičić przerwał akcję Ruchu.
48' Przez całą pierwszą połowę mieliśmy przewagę, której nie udało się udokumentować bramką, ale już pierwsza akcja po przerwie przyniosła sosnowiczanom gola.
47' gol - piłka nożna 1:0 Adam Banasiak zagrał piłkę do Žarko Udovičicia, który przedarł się lewą stroną i dośrodkował w pole karne. Libor Hrdlicka wypiąstkował piłkę na 16. metr, a Tomasz Nawotka strzałem lewą nogą dał Zagłębiu prowadzenie.
46' Michał Walski faulował Sebastiana Milewskiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy
45+1' Santiago Villafane odebrał piłkę Žarko Udovičiciowi.
45+1' Sebastian Milewski faulowany na własnej połowie.
45+1' Dawid Kudła łapie piłkę po wrzutce z prawej strony boiska.
43' Dośrodkowanie Tomasza Nawotki z prawego skrzydła i niecelny strzał głową Szymona Lewickiego.
42' Miłosz Trojak podał z prawej strony boiska. a Mello niecelnie strzelił z pola karnego.
42' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka głową zagrywał Mateusz Cichocki, ale nie było nikogo przed bramką.
40' Miłosz Przybecki strzelił prawą nogą zza pola karnego. Piłka otarła się o słupek bramki Dawida Kudły.
39' Tomasz Nowak dośrodkował z rzutu wolnego. Piłkę złapał w polu bramkowym Libor Hrdlicka.
39' Tomasz Nowak sfaulowany przez Miłosza Trojaka.
38' Ostro podkręcona piłka przez Mello mija wszystkich w polu bramkowym i wychodzi poza końcową linię.
37' Goście wywalczyli rzut rożny po akcji prawym skrzydłem.
37' Wrzucał z rogu Robert Sulewski, a w walce o piłkę faulował Vamara Sanogo.
36' Po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego Libor Hrdlicka piąstkuje piłkę poza pole karne. Z około 25 metrów z woleja dobija Sebastian Milewski i kolejna świetna interwencja golkipera Ruchu, który wybija futbolówkę na róg
35' Žarko Udovičić urwał się lewą stroną boiska i zagrał po ziemi do Vamary Sanogo, którego w ostatniej chwili zablokował rywal. Mamy róg.
33' Žarko Udovičić wrzucił piłkę z lewego skrzydła, a Szymon Lewicki przegrał walkę o piłkę z Bojanem Markoviciem.
32' Sebastian Milewski faulowany przez Miłosza Przybeckiego.
31' Zdziwienie decyzją sędziego, który uznał, że Arkadiusz Jędrych faulował Vilima Posinkovicia.
29' Po podaniu Tomasza Nowaka Adam Banasiak strzela zza pola karnego nad poprzeczką.
29' Vamara Sanogo ekspediuje piłkę po dośrodkowaniu Michała Walskiego z rogu.
28' Vilim Posinković składał się do strzału w polu karnym Zagłębia, ale Sebastian Milewski w porę wybił piłkę na róg.
27' Poruszenie na sektorze VIP spowodowane pojawieniem się Jerzego Dudka.
27' żóta kartka Vamara Sanogo faulowany przez Bojana Markovicia i żółta kartka dla gracza Ruchu.
25' Niecelny strzał Tomasza Nowaka z ponad 25 metrów.
24' Sebastian Milewski faulowany przez Miłosza Trojaka.
24' Žarko Udovičić krótko z rogu do Tomasza Nowaka, który wycofał do Adama Banasiaka. Wrzutka w pole karne, ale bez strzału.
23' Žarko Udovičić blokowany przy dośrodkowaniu przez Miłosza Przybeckiego. Mamy róg.
21' Pressing Zagłębia się opłacił. Piłka odebrana na połowie Ruchu i strzał Vamary Sanogo z około 20 metrów. Nie był zbyt mocny, ale sprawił trochę problemów bramkarzowi Ruchu, który bronił na raty.
20' Vamara Sanogo dośrodkował z lewego skrzydła, a Szymon Lewicki oddał niecelny strzał głową. Wydaje się, że Francuz trochę za nisko zagrał piłkę, co zmusiło "Lewego" do schylenia się przy strzale.
18' Ruch próbował zainicjować kontrę, ale Miłosz Trojak kopnął piłkę poza boisko.
17' Przy piłce ustawionej na 25 metrze byli Adam Banasiak i Robert Sulewski. Na strzał prawą nogą zdecydował się ten drugi i posłał futbolówkę obok słupka.
16' Tomasz Nawotka faulowany przez Macieja Urbańczyka.
16' Strzał Adama Banasiaka z dystansu zablokowany przez Bojana Markovicia.
15' Libor Hrdlicka piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Roberta Sulewskiego z rogu.
15' Po akcji Tomasza Nawotki mamy kolejny róg.
14' Kontra sosnowiczan. Vamara Sanogo przecenił swoje umiejętności dryblerskie.
14' Maciej Urbańczyk faulowany przez Sebastiana Milewskiego.
13' Sebastian Milewski sfaulowany na własnej połowie.
12' Mateusz Hołownia dośrodkował z lewego skrzydła. Piłkę na przedpolu złapał Dawid Kudła.
11' Niecelny strzał w wykonaniu Roberta Sulewskiego zza pola karnego.
10' Ambitna walka o piłkę Vamary Sanogo nagrodzona brawami. Niestety, futbolówka opuściła boisko.
9' Płaski strzał Adama Banasiaka z około 25 metrów. Broni Libor Hrdlicka.
8' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rogu piłkę wybijają goście.
8' Wrzutka Žarko Udovičicia z lewego skrzydła. Arkadiusz Jędrych główkował z kilku metrów, a piłkę na linii zatrzymał Libor Hrdlicka. Jeden z jego kolegów z obrony wybił na róg,
8' Bojan Marković wybił piłkę po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rogu.
7' Przejęcie piłki przez Sebastiana Milewskiego. Dośrodkowanie Tomasza Nawotki z prawego skrzydła i tylko róg po interwencji gracza Ruchu.
6' Złe dośrodkowanie Adama Banasiaka z lewego skrzydła. Nasz pomocnik przeprasza kolegów.
5' Miłosz Przybecki rozpędził się prawą stroną boiska i podał w pole karne do Vilima Posinkovicia, któremu nie udało się zaskoczyć Dawida Kudły.
4' Tomasz Nawotka faulowany przez Mello.
3' Tomasz Nowak w środku boiska sfaulował Macieja Urbańczyka.
2' Žarko Udovičić wrzucił piłkę z lewego skrzydła. Udanie interweniował Miłosz Trojak.
1' Zagłębie ma aut na wysokości pola karnego. Po wrzucie Tomasza Nowaka piłkę wybija Bojan Marković.
0' 20:42 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Zawodnicy wyszli na prezentację w koszulkach promujących "Szlachetną Paczkę". Sosnowiczanie zagrają dziś w czarnych koszulkach, białych spodenkach i getrach. Ruch wystąpi w koszulkach w pionowe niebiesko-białe pasy, niebieskich spodenkach i getrach.
0' 20:40 Kibiców Ruchu Chorzów nie ma dziś w zorganizowanej grupie na Stadionie Ludowym ze względu na nałożony przez nich zakaz, będący skutkiem wydarzeń jeszcze z zeszłego sezonu. Sektor gości nie będzie jednak pusty. Zasiedli w nim młodzi piłkarze z Akademii Zagłębia.
0' 20:35 Jeśli Zagłębie dziś wygra, to ma szansę wskoczyć nawet na 6. miejsce w tabeli. Z kolei chorzowianie w przypadku wywalczenia kompletu punktów mogą po raz pierwszy w tym sezonie opuścić ostatnie miejsce. Jest więc o co grać.
0' 20:25 Chorzowski Ruch wygrał pięć z ostatnich sześciu spotkań. W poprzedniej kolejce podopieczni Juana Ramona Rochy wygrali u siebie 3:1 z Odrą Opole. Argentyński szkoleniowiec dokonał tylko jednej zmiany w składzie w porównaniu do niedzielnego meczu. Pauzujący przed tygodniem Michał Walski wrócił do składu a poza meczową osiemnastką znalazł się Mateusz Zawal. Trener Zagłębia Dariusz Dudek był w niedzielę na Cichej i obserwował grę dzisiejszych przeciwników sosnowiczan. Czy jego spostrzeżenia przyczynią się do zdobycia kompletu punktów?
0' 20:15 W tej rundzie sosnowiczanie już wygrali na Stadionie Ludowym jeden prestiżowy mecz z zespołem z okolic. 13 września na tym stadionie poległ katowicki GKS. Tamten mecz zakończył się wynikiem 3:0. Jeszcze wyżej nasz zespół w tym sezonie wygrał ze Stomilem Olsztyn. Przed niespełna dwoma tygodniami pokonaliśmy Stomil Olsztyn 5:1. Sosnowiczanie mają więc serię dwóch kolejnych zwycięstw na własnym boisku i pięciu meczów z rzędu bez porażki.
0' 20:05 Trener Dariusz Dudek powraca dziś do ustawienia z dwoma napastnikami. Obok siebie zagrają więc Vamara Sanogo i Szymon Lewicki. "Ofiarą" tej zmiany został Konrad Wrzesiński, który usiadł na ławce rezerwowych. Jego miejsce na boku pomocy najprawdopodobniej zajmie Adam Banasiak, który tydzień temu w Bielsku-Białej grał w środku drugiej linii razem z Sebastianem Milewskim i Tomaszem Nowakiem.
0' 19:55 23 lutego 2008 ostatni raz graliśmy o ligowe punkty z Ruchem Chorzów. Kibice zgromadzeni na Stadionie Ludowym nie obejrzeli wtedy ani jednego gola. Czy dziś będzie lepiej pod względem skuteczności i zobaczymy jakieś bramki? Przekonamy się już za 2,5 godziny.
0' 19:45 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 16. kolejki Nice I ligi pomiędzy Zagłębiem a Ruchem Chorzów.
ZSTV: Doping Zagłębiaków w meczu z RuchemZSTV: Doping Zagłębiaków w meczu z Ruchem Przedstawiamy ponad 20-minutowy film z trybun z meczu Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów. W materiale doping i oprawa kibiców Zagłębia z okazji 20-lecia grupy Barra Bravas. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z RuchemZdjęcia z meczu z Ruchem Zapraszamy do oglądania zdjęć z meczu Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów zakończonego zwycięstwem Zagłębia 2-1. » Czytaj więcej
Skrót z meczu Zagłębie - RuchSkrót z meczu Zagłębie - Ruch Telewizja Polsat Sport, która transmitowała mecz Zagłębia Sosnowiec z Ruchem Chorzów, udostępniła na swojej stronie internetowej skrót tego spotkania. » Czytaj więcej
Żarko Udovicić: Lepiej atakować z niższej pozycjiŻarko Udovicić: Lepiej atakować z niższej pozycji - Rzuty wolne trenowałem tylko raz, wczoraj na treningu - przyznał Żarko Udovidicić, którego precyzyjne uderzenie przesądziło o zwycięstwie Zagłębia nad Ruchem. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu z RuchemKonferencja po meczu z Ruchem - Czasami żeby coś zobaczyć, trzeba zamknąć oczy i posłuchać serca - w ten sposób trener Dudek uzasadniał ofensywne ustawienie, które pomogło Zagłębiu w odniesieniu zwycięstwa. » Czytaj więcej
Niebieskie tło dla Trzech KolorówNiebieskie tło dla Trzech Kolorów Zagłębie Sosnowiec pokonało Ruch Chorzów 2:1. Gole dla sosnowiczan strzelili Tomasz Nawotka (47') i Žarko Udovičić (83'). Bramkę dla gości zdobył Mello (53'). » Czytaj więcej