2017-10-18, 19:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
2:1(1:0)
Chrobry Głogów
Stroje: (4-5-1)
1. Dawid Kudła 94. Robert Sulewski (59' 89. Wojciech Łuczak) 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 13. Łukasz Mozler (68' 22. Žarko Udovičić) 7. Tomasz Nawotka 21. Sebastian Milewski 66. Adam Banasiak (89' 97. Bartosz Pikul) 77. Konrad Wrzesiński 27. Vamara Sanogo 20. Szymon Lewicki   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 11. Patryk Mularczyk 25. Igor Krzykowski 26. Terence Makengo   Trener: Dariusz Dudek
1:0 - Szymon Lewicki 24' 1:1 - Przemysław Stolc 77' (k.) 2:1 - Wojciech Łuczak 84'
74' Tomasz Nawotka 90' Sebastian Milewski 90+1' Przemysław Stolc 90+2' Žarko Udovičić 90+3' Dawid Kudła
słupki i poprzeczki 0
12. Sławomir Janicki 18. Michał Ilków-Gołąb 42. Seweryn Michalski 32. Przemysław Stolc 8. Karol Danielak 14. Michał Borecki 10. Marcel Gąsior 16. Robert Mandrysz (71' 7. Maciej Kona) 89. Mateusz Machaj (46' 2. Łukasz Szczepaniak) 77. Serhij Napołow 26. Konrad Kaczmarek (67' 99. Damian Kowalczyk)  Rezerwowi: 27. Anatoli Gospodinow 19. Przemysław Trytko 25. Jakub Bach 30. Ariel Wawszczyk   Trener: Grzegorz Niciński
Sędziowie: Piotr Urban (Warszawa) - Bolesław Rosa, Filip Sierant
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu! Wygrywamy z Chrobrym!
90+5' Serhij Napołow z rzutu wolnego z 17 metrów strzelił nad poprzeczką.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Kudły za zagranie piłki ręką poza polem karnym.
90+3' Źle rozegrana kontra przez Zagłębie. Szymon Lewicki niecelnie podaje do Vamary Sanogo.
90+2' Arkadiusz Jędrych przerwał akcję Serhija Napołowa.
90+2' żóta kartka Żółta kartka dla Žarko Udovičicia za grę na czas.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Przemysława Stolca za faul na Bartoszu Pikulu.
90' Dośrodkowanie Serhija Napołowa z rzutu wolnego i sytuację w polu karnym wyjaśnia Vamara Sanogo.
90' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Milewskiego za faul na Przemysławie Stolcu.
89' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Bartosz Pikul za Adama Banasiaka.
88' W środku boiska Marcel Gąsior faulowany przez Szymona Lewickiego.
88' Rajd Tomasza Nawotki prawym skrzydłem. Dośrodkowanie w pole karne i pewny chwyt Sławomira Janickiego.
87' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka znajdujący się w polu karnym Szymon Lewicki przyjął piłkę, obrócił się i strzelił niecelnie po ziemi.
86' Michał Borecki sfaulował Sebastiana Milewskiego.
85' Kiks Wojciecha Łuczaka z około 20 metrów. Podawał Szymon Lewicki.
84' gol - piłka nożna 2:1 Idealne dogranie Žarko Udovičicia z lewego skrzydła. Wojciechowi Łuczakowi pozostało tylko dostawić nogę do piłki w polu bramkowym.
82' Kontra Zagłębia. Środkiem boiska rozpędził się Konrad Wrzesiński, ale ani Vamarze Sanogo ani Adamowi Banasiakowi nie udało się oddać strzału.
81' Wojciech Łuczak wybija piłkę po wrzutce Serhija Napołowa z rzutu wolnego.
81' Michał Borecki faulowany przez Arkadiusza Jędrycha
80' Seweryn Michalski interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia.
79' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, a Szymon Lewicki strzelił głową zbyt lekko, by zaszkodzić Sławomirowi Janickiemu.
77' gol - po karnym 1:1 Mocny strzał Przemysława Stolca z rzutu karnego daje gościom wyrównanie.
76' Rzut karny dla Chrobrego za faul na Michale Ilków-Gołąbiu.
75' Róg dla Chrobrego. Szymon Lewicki wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Serhija Napołowa.
74' żóta kartka Tomasz Nawotka obejrzał żółtą kartkę za faul na Serhiju Napołowie.
73' Jęk zawodu na trybunach. Po prostopadłym podaniu Sebastiana Milewskiego i odegraniu Wojciecha Łuczaka z pierwszej piłki Vamara Sanogo poślizgnął się na 20. metrze i nie zdołał oddać strzału.
72' Maciej Kona wybił piłkę po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rzutu wolnego.
72' Wojciech Łuczak faulowany z boku boiska
71' zmiana Ostatnia zmiana w Chrobrym - Maciej Kona za Roberta Mandrysza.
70' Robert Mandrysz po raz kolejny potrzebuje pomocy fizjoterapeutów.
70' Serhij Napołow faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
68' zmiana Žarko Udovičić pojawia się na boisku w miejscu Łukasza Mozlera.
67' zmiana Damian Kowalczyk zmienił Konrada Kaczmarka.
66' Po raz drugi dziś na murawę wbiegły równocześnie obie ekipy masażystów, bo zderzyli się Wojciech Łuczak i Robert Mandrysz.
65' Z rzutu wolnego dośrodkował Serhij Napołow, a w powietrznym starciu Marcel Gąsior faulował Dawida Kudłę.
64' Serhij Napołowa faulowany przez Wojciecha Łuczaka.
63' Po zmianie w Zagłębiu Tomasz Nawotka cofnął się na prawą obronę, a na prawej pomocy gra Wojciech Łuczak.
63' Po odegraniu piłki przez Wojciecha Łuczaka Sebastian Milewski strzelił z 25 metrów wysoko nad bramką.
61' Rajd Tomasza Nawotki prawą stroną boiska. Odbitą przez Sławomira Janickiego piłkę do bramki wpakował Szymon Lewicki, ale arbiter dopatrzył się przewinienia gracza sosnowiczan.
60' Jeszcze raz wrzucał Serhij Napołow. Tym razem obrona Zagłębia się uporała.
60' Ostre dośrodkowanie Serhija Napołowa z rogu i goście będą mieli rzut rożny z drugiej strony.
59' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Wojciech Łuczak za Roberta Sulewskiego.
59' Prawą nogą zza pola karnego strzelał Karol Danielak. Kapitalnie jedną ręką interweniował Dawid Kudła, który odbił piłkę na róg.
57' Z narożnika boiska zagrywał Serhij Napołow, a w polu karnym głową strzelał Michał Ilków-Gołąb. Broni Dawid Kudła.
57' Po dośrodkowaniu Serhija Napołowa piłkę na rzut rożny wybił Robert Sulewski.
56' Z lewej strony boiska po ziemi przed bramkę zagrał Serhij Napołow. Dawid Kudła uprzedził Konrada Kaczmarka.
54' Robert Mandrysz zagrał górą w pole karne do Karola Danielaka, a ten uderzył prawą nogą z woleja i minimalnie chybił.
53' Michał Borecki złapany na spalonym.
52' Karol Danielak zwiódł Roberta Sulewskiego i zagrał wzdłuż linii pola bramkowego, a Łukasz Szczepaniak przestrzelił z około 5 metrów!
51' Akcja Chrobrego zwieńczona niedokładnym dośrodkowaniem Karola Danielaka z lewego skrzydła.
50' Vamara Sanogo faulował w ataku Karola Danielaka.
48' Szybko rozegrany rzut wolny przez Sebastiana Milewskiego. Podanie jest jednak niecelne.
48' Tomasz Nawotka faulowany w środkowym kole przez Marcela Gąsiora.
47' Dośrodkowanie gości z prawej strony boiska nie dotarło do adresata w polu karnym.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Przed drugą połową jedna zmiana w drużynie Chrobrego - Łukasz Szczepaniak wszedł za Mateusza Machaja.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 8 sekundach gry sędzia Piotr Urban zakończył pierwszą połowę.
44' Szymon Lewicki pilnował bliższego słupka i wybił piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Machaja z rogu.
43' Rzut rożny dla gości po akcji lewą stroną w wykonaniu Serhija Napołowa.
42' Vamara Sanogo z lewej strony boiska zagrał w pole karne, ale Szymon Lewicki pomagał sobie ręką.
40' Przemysław Stolc wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Adama Banasiaka z rzutu wolnego.
39' Robert Mandrysz sfaulował Szymona Lewickiego i konieczna jest interwencja służb medycznych obu zespołów.
38' Mateusz Machaj dopadł na 20. metrze do piłki wybitej z pola karnego przez Arkadiusza Jędrycha, ale strzał najlepszego strzelca I ligi był niecelny.
36' Michał Borecki nie doszedł do długie piłki zagrywanej przez Przemysława Stolca.
34' Szymon Lewicki faulował w ataku Roberta Mandrysza.
33' Sebastian Milewski sfaulowany przy wyprowadzaniu piłki przez Konrada Kaczmarka.
32' Tomasz Nawotka przeszedł na lewe skrzydło, ruszył w pole karne, dośrodkował i akcję przerwało wybicie piłki na aut przez jednego z głogowian.
31' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z rzutu rożnego niecelny strzał głową oddał Mateusz Cichocki.
30' Kontra Zagłębia zakończona wywalczeniem rzutu rożnego przez Roberta Sulewskiego.
28' Z lewej strony dośrodkował Łukasz Mozler, a skaczący do piłki Szymon Lewicki i Vamara Sanogo chyba sobie trochę przeszkadzali w oddaniu strzału.
28' Konrad Kaczmarek sfaulował Arkadiusza Jędrycha.
27' Faul Sebastiana Milewskiego na Mateuszu Machaju.
26' Sebastian Milewski faulowany przez Karola Danielaka na własnej połowie.
24' gol - piłka nożna 1:0 Konrad Wrzesiński ambitnie ruszył za piłką, która wydawało się, że już wyjdzie poza boczną linię. Rajd wzdłuż bocznej linii, płaskie dogranie przed bramkę i tam był Szymon Lewicki, który nogą umieścił piłkę w bramce.
22' Mateusz Machaj z 25 metrów trafił w Adama Banasiaka.
21' Błąd Łukasza Mozlera, który stracił piłkę na rzecz Michała Boreckiego, naprawiony przez Sebastiana Milewskiego.
21' Sebastian Milewski wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Karola Danielaka.
19' Konrad Kaczmarek na spalonym.
18' Michał Ilków-Gołab odpychany we własnym polu karnym przez Vamarę Sanogo.
17' Michał Borecki przerwał faulem akcję Tomasza Nawotki.
16' Małe zamieszanie pod naszą bramką po rzucie karnym. Udało się nam lepiej niż w Bytowie, gdy w podobnych okolicznościach straciliśmy pierwszego gola.
15' Goście wywalczyli pierwszy rzut rożny.
15' Po strzale Marcela Gąsiora z lewej strony pola karnego interweniuje Dawid Kudła.
14' Adam Banasiak posłał piłkę w pole karne z okolicy środka boiska. Będący tyłem do bramki Konrad Wrzesiński odgrywał głową w kierunku kolegów z ataku, ale piłkę przejął Sławomnir Janicki.
13' Łukasz Mozler wybił z pola karnego piłkę po dalekim wrzucie z autu.
12' Robert Mandrysz zbiegł w okolice linii bocznej i powstrzymał wślizgiem rajd Konrada Wrzesińskiego.
10' Na płocie pojawiła się druga flaga - odnowiona "szachownica". W sektorze gości pojawiło się natomiast 5 osób.
8' Konrad Wrzesiński zagrał głową w pole karne go wbiegającego Sebastiana Milewskiego, który jednak nie był w stanie przejść rywali.
7' Faulowany był Mateusz Machaj. Goście nie czekali aż ich kolega wstanie, tylko szybko, a zarazem niedokładnie rozegrali rzut wolny, co zakończyło się stratą.
6' Z prawego skrzydła dośrodkował Szymon Lewicki, ale Vamara Sanogo tylko zdołał musnąć piłkę głową.
4' Rzut wolny dla Zagłębia z około 30 metrów. Prawą nogą dośrodkował Robert Sulewski, a Szymon Lewicki główkował po koźle obok słupka.
3' Z tego, co udało nam się dostrzec na boisku, Łukasz Mozler gra na lewej obronie, na lewej pomocy występuje Konrad Wrzesiński, a Adam Banasiak w środku pomocy razem z Sebastianem Milewskim
2' Na trybunie odkrytej zorganizował się młyn. Na płocie wisi jedna flaga "Sosnowiec Warszawa, mecze melanże, to wspólną jest sprawą na zawsze"
1' gwizdek Gramy!
0' 18:55 Sędziowska trójka już wyprowadziła na murawę obie jedenastki. Sosnowiczanie dziś wystąpią w jednolitych białych strojach, a Chrobry w pomarańczowych koszulkach z czarnymi pasami, czarnych spodenkach i getrach.
0' 18:50 Pod nieobecność pauzującego za żółte kartki Tomasza Nowaka honory kapitana Zagłębia będzie dzisiaj pełnił Szymon Lewicki, dla którego jest to pierwszy mecz w tej roli.
0' 18:45 Obaj dzisiejsi rywale zremisowali swoje poprzednie mecze. Zagłębie dwa razy przegrywało i dwukrotnie do remisu doprowadził Szymon Lewicki. Z kolei Chrobry prowadził z Wigrami Suwałki już 3:0, ale nie zdołał dowieźć korzystnego wyniku do końca i mecz zakończył się wynikiem 3:3.
0' 18:35 W zapowiedzi meczu już o tym pisaliśmy, więc teraz się powtórzymy - Zagłębie za trenera Dariusza Dudka wygrywało tylko w środy. W sierpniu było 1:0 z Puszczą Niepołomice, a we wrześniu 3:0 z GKS-em Katowice. Jeśli do tego dodamy wiosenne zwycięstwa z Górnikiem Zabrze i Wigrami Suwałki, to wyjdzie, że nasz zespół w środy odniósł w 2017 same zwycięstwa. Niech to będzie dobry prognostyk przed starciem z Chrobrym.
0' 18:25 Trzech zmian w składzie Zagłębia w porównaniu do sobotniego meczu w Bytowie dokonał trener Dariusz Dudek. Wypadł nam środek pola - Tomasz Nowak pauzuje ze względu na cztery żółte kartki, a Rafał Makowski przechodzi badania związane z "incydentem kardiologicznym" jaki miał miejsce w Bytowie. Na ławce rezerwowych znalazł się także Žarko Udovičić. Pierwszy mecz w wyjściowym składzie (a w ogóle drugi w Zagłębiu) rozegra dziś Łukasz Mozler. Do pierwszej jedenastki wraca także Adam Banasiak, który po raz ostatni w wyjściowym składzie znalazł się w meczu z Wigrami Suwałki. Podobnie jest z Sebastianem Milewskim. Niewykluczone, że będziemy dziś świadkami debiutu Terence'a Makengo. Francuz po raz pierwszy w karierze załapał się do meczowej osiemnastki.
0' 18:15 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z zaległego meczu 12. kolejki Nice I ligi pomiędzy Zagłębiem a Chrobrym Głogów.
Zdjęcia z meczu z ChrobrymZdjęcia z meczu z Chrobrym Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów wygranego przez naszą drużynę 2-1 po bramkach Szymona Lewickiego i Wojciecha Łuczaka. » Czytaj więcej
Zagłębie lepsze od ChrobregoZagłębie lepsze od Chrobrego Po serii czterech meczów bez zwycięstwa Zagłębie wygrało z Chrobrym Głogów 2:1. Gole dla sosnowiczan strzelili Szymon Lewicki (24') i Wojciech Łuczak (84'). Dla głogowian trafił z karnego Przemysław Stolc (77'). » Czytaj więcej