2017-09-23, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
0:1(0:0)
Wigry Suwałki
1. Dawid Kudła 7. Tomasz Nawotka 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 22. Žarko Udovičić 89. Wojciech Łuczak 21. Sebastian Milewski (46' 8. Rafał Makowski) 6. Tomasz Nowak 11. Patryk Mularczyk 66. Adam Banasiak (81' 77. Konrad Wrzesiński) 27. Vamara Sanogo (67' 20. Szymon Lewicki)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 13. Łukasz Mozler 20. Szymon Lewicki 77. Konrad Wrzesiński 94. Robert Sulewski 97. Bartosz Pikul  Trener: Dariusz Dudek
0:1 - Kamil Kościelny 82'
13' Arkadiusz Jędrych 25' Tomasz Nowak 53' Laurentiu Iorga 66' Rafał Makowski 77' Serhij Pyłypczuk
słupki i poprzeczki 0
53. Łukasz Budziłek 27. Piotr Kwaśniewski 3. Rafał Remisz 17. Adrian Jurkowski 16. Artur Bogusz 23. Serhij Pyłypczuk (81' 14. Kamil Kościelny) 32. Robert Obst (60' 77. Karol Mackiewicz) 8. Patryk Sokołowski 10. Mateusz Radecki 25. Damian Gąska 20. Laurentiu Iorga (59' 19. Mariusz Rybicki)   Rezerwowi: 1. Przemysław Wróbel 6. Robert Dadok 9. Patryk Klimala 11. Krzysztof Wołkowicz  Trener: Artur Skowronek
Sędziowie: Daniel Kruczyński (Żywiec) - Piotr Szypuła, Marcin Jakowenko
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu
90+2' Mateusz Radecki z 25 metrów posłał piłkę daleko od bramki Zagłębia.
90+1' Konrad Wrzesiński zbyt mocno wypuścił sobie piłkę w polu karnym i skończyło się stratą.
89' Goście wywalczyli rzut rożny.
88' "Zagłębie to my, a nie wy" oraz "Piłkarzyki pajacyki" - krzyczą nielicznie dziś zgromadzeni kibice
87' Szydercze brawa dla Tomasza Nowaka za złe podanie w pole karne.
85' Po dośrodkowaniu Konrada Wrzesińskiego nad bramką główkuje Wojciech Łuczak.
84' Szymon Lewicki świetnie wyłożył piłkę Patrykowi Mularczykowi, a ten będąc w polu karnym, zamiast strzelać zdecydował się na podanie w strefę, gdzie było kilku graczy Wigier.
82' gol - piłka nożna 0:1 Kontra Wigier po stracie Tomasza Nowaka kończy się bramką. Sytuację sam na sam wykorzystał wprowadzony przed chwilą na boisko Kamil Kościelny.
81' zmiana Ostatnia zmiana także w Zagłębiu. Konrad Wrzesiński za Adama Banasiaka.
81' zmiana Trzecia zmiana w Wigrach. Kamil Kościelny w miejsce Serhija Pyłypczuka.
77' żóta kartka Żółta kartka dla Serhija Pyłypczuka za faul.
75' Mateusz Radecki z 20 metrów strzelił w wystawioną nogę Mateusza Cichockiego.
72' Daleki wrzut z autu w wykonaniu Artura Bogusza. Po kiksach piłka trafia do Dawida Kudły.
71' Mateusz Cichocki wybija piłkę po dośrodkowaniu Damiana Gąski z rogu.
70' Goście mają rzut rożny po akcji Karola Mackiewicza.
69' Akcja Wojciecha Łuczaka. Podanie w polu karnym do Patryka Mularczyka i strzał naszego młodzieżowca trafia w Patryka Sokołowskiego.
67' zmiana Kibice Zagłębia wyraźnie nie akceptują decyzji Dariusza Dudka o zdjęciu Vamary Sanogo i wprowadzeniu Szymona Lewickiego.
67' Patryk Mularczyk przebiegł z piłką około 30 metrów, ale zamiast do Vamary Sanogo podał do Rafała Remisza.
66' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Makowskiego za faul na Arturze Boguszu.
65' Zza pola karnego strzelał Mateusz Radecki. Dawid Kudła piąstkuje futbolówkę.
64' Rajd Karola Mackiewicza lewą stroną boiska. Piłka odbita od Arkadiusza Jędrycha trafia w ręce Dawida Kudły.
64' Strzał Patryka Mularczyka zza pola karnego zablokowany przez rywala.
62' Po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka z rzutu rożnego Mateusz Cichocki fauluje Łukasza Budziłka.
62' Vamara Sanogo uderzył po ziemi z 12 metrów i Łukasz Budziłek z kłopotami. Mamy róg.
60' zmiana I druga część podwójnej zmiany w Wigrach - Karol Mackiewicz w miejsce Roberta Obsta.
59' zmiana Mariusz Rybicki wszedł na boisko za Laurentiu Iorgę
58' Łukasz Budziłek piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z lewej strony boiska.
58' Dośrodkowanie Damiana Gąski i niecelny strzał głową Serhija Pyłypczuka.
58' Serhij Pyłypczuk strzelił lewą nogą z 18 metrów. Po rykoszecie piłka mija bramkę. Róg dla Wigier.
57' Płaskie zagranie Patryka Mularczyka z lewego skrzydła i pudło Vamary Sanogo z około 10 metrów.
56' Žarko Udovičić rozpędził się na lewym skrzydle, ale dośrodkował już zza końcowej linii boiska.
53' żóta kartka Laurentiu Iorga obejrzał żółtą kartkę za faul na Rafale Makowskim.
51' Po strzale Wojciecha Łuczaka z lewej strony pola karnego piłka otarła się o poprzeczkę.
49' Kontra Zagłębia po wolnym dla gości. Po akcji lewą stroną w pole karne zagrał Wojciech Łuczak. Łukasz Budziłek łapie piłkę.
49' Z rzutu wolnego Damian Gąska podał do Serhija Pyłypczuka, a ten trafił w mur.
48' Rzut wolny dla Wigier po faulu na Serhiju Pyłypczuku.
48' Z lewej strony boiska wrzucał Tomasz Nowak. Vamara Sanogo oddał strzał głową nad bramką.
47' Łukasz Budziłek łapie piłkę po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa.
46' zmiana Zmiana w Zagłębiu przed drugą połową. Rafał Makowski za Sebastiana Milewskiego.
45' gwizdek Sędzia podjął słuszną decyzję, nie doliczając ani sekundy do tego żenującego meczu.
45' Tomasz Nawotka z narożnika pola karnego posłał piłkę wysoko nad bramką
44' Robert Obst zagrał ręką po podaniu Tomasza Nowaka.
41' Žarko Udovičić łatwo ograł Piotra Kwaśniewskiego na lewej stronie boiska i dośrodkował na 10. metr Patryk Mularczyk z pierwszej piłki odegrał do Wojciecha Łuczaka, który nie trafił do siatki z około 5 metrów!
39' Po dośrodkowaniu Damiana Gąski z rzutu rożnego Serhij Pyłypczuk strzelił niecelnie głową.
38' Damian Gąska dośrodkował w pole karne, a strzał Serhija Pyłypczuka został zablokowany i jest róg.
37' Lewą nogą z rzutu wolnego strzelił Adam Banasiak. Piłka odbiła się od jednego z graczy Zagłębia stojących obok muru i wyszła poza boisko.
36' Vamara Sanogo faulowany 28 metrów przed bramką Wigier.
35' Damian Gąska dośrodkował z rogu na bliższy słupek, a Serhij Pyłypczuk strzelił głową nad bramką.
34' Rzut rożny dla Wigier po akcji Damiana Gąski.
33' Žarko Udovičić podawał z lewego skrzydła na pole karne do Vamary Sanogo. Francuza uprzedził Adrian Jurkowski.
31' Faul Patryka Mularczyka na Serhiju Pyłypczuku.
29' Strzał Wojciecha Łuczaka z 20 metrów zablokowany przez Patryka Sokołowskiego.
28' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia po rzucie rożnym. Jeden z graczy Wigier upada na mokrej murawie.
28' Rzut rożny dla Wigier po akcji Serhija Pyłypczuka.
27' Lekki strzał głową Serhija Pyłypczuka po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Broni Dawid Kudła.
25' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Nowaka za faul na Serhiju Pyłypczuku.
23' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska i spalony po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka.
23' Piłka zagrana z lewego skrzydła przez Adama Banasiaka zbyt wysoko jak na możliwości Wojciecha Łuczaka.
22' Po stracie Sebastiana Milewskiego niecelnie zza pola karnego strzelał Mateusz Radecki.
21' Damian Gąska z rzutu wolnego trafił w mur.
21' Faul Wojciecha Łuczaka na Serhiju Pyłypczuku tuż przed linią pola karnego.
19' Serhij Pyłypczuk przerywa faulem akcję Wojciecha Łuczaka,
18' Prostopadłe podanie Patryka Mularczyka w stronę Vamary Sanogo. Łukasz Budziłek wychodzi na 25. metr i przejmuje piłkę.
16' Patryk Sokołowski faulował w ataku Sebastiana Milewskiego.
16' Niedokładne rozegranie rzutu wolnego i piłkę łapie Łukasz Budziłek.
15' Tomasz Nawotka faulowany przez Patryka Sokołowskiego.
14' Po nietypowym rozegraniu rzutu rożnego piłka trafia do siatki za sprawą strzału Serhija Pyłypczuka, ale gracz Wigier był na spalonym.
13' żóta kartka Żółta kartka dla Arkadiusza Jędrycha za faul na Damianie Gąsce.
12' Žarko Udovičić przesadził z siłą dośrodkowania z lewego skrzydła.
12' Mateusz Radecki uderzał przewrotką z pola karnego. Broni Dawid Kudła.
10' Z rogu wrzucał Adam Banasiak. Rafał Remisz wybił piłkę głową poza pole karne, a dobijający Tomasz Nawotka posłał piłkę nad bramką.
10' Vamara Sanogo powstrzymany wślizgiem przez Roberta Obsta i mamy róg.
7' Po obfitych opadach deszczu boisko jest nasiąknięte wodą i piłka może dziś zachowywać się nieprzewidywalnie.
5' Lewą nogą z ponad 20 metrów przymierzył Adam Banasiak. Daleko od celu.
5' Adrian Jurkowski na spalonym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
5' Robert Obst faulowany przez Wojciecha Łuczaka.
3' Vamara Sanogo na spalonym po podaniu Wojciecha Łuczaka.
2' Daleki wrzut z autu w wykonaniu Artura Bogusza. Piłka w rękach Dawida Kudły.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie
0' 17:58 Z lekkim opóźnieniem, bo dopiero teraz sędziowie wyprowadzili na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie zagra dzisiaj w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Wigry w jednolitych niebieskich strojach.
0' 17:50 W poprzednim meczu Zagłębie oddało 22 strzały i strzeliło tylko jedną bramkę. Dziś liczymy na poprawę skuteczności. Niech będzie nawet dużo mniej strzałów, byle tylko więcej bramek dla naszego zespołu. A co najważniejsze - niech wpadnie co najmniej jedna więcej niż dla rywali.
0' 17:45 Kiepskie wyniki Zagłębia w tym sezonie oraz fatalna pogoda w Sosnowcu spowodowały to, że dziś możemy mieć na Stadionie Ludowym najgorszą frekwencję w tym sezonie. Na trybunie odkrytej w tej chwili nie ma nawet 200 osób.
0' 17:35 Zagłębie wygrało trzy kolejne mecze z Wigrami Suwałki. Historia pojedynków między obiema drużynami jest dosyć krótka. Po raz pierwszy sosnowiczanie zmierzyli się z Wigrami w sezonie 2015/2016 i w debiutanckim, bardzo emocjonującym, meczu górą była drużyna z Suwałk, która wygrała 3:2. Kolejne spotkania to zwycięstwa Zagłębia 2:0, 2:0 i 3:0. Jak będzie dziś? Czy wygramy czwarty raz z rzędu z Wigrami?
0' 17:25 Dwóch zmian dokonał trener Dariusz Dudek w porównaniu do ubiegłotygodniowego meczu z Chojniczanką Chojnice. Na ławkę rezerwowych powędrowali Rafał Makowski i Konrad Wrzesiński. Do wyjściowego składu wracają Sebastian Milewski i Adam Banasiak. Na ławce jest również nieobecny tydzień temu z powodu kontuzji Szymon Lewicki. Z meczowej osiemnastki wypadli natomiast Arkadiusz Najemski i Nuno Malheiro.
0' 17:15 W deszczowe sobotnie popołudnie witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu Zagłębia z Wigrami Suwałki.
Zagłębie w drodze na dnoZagłębie w drodze na dno Po beznadziejnym meczu Zagłębie przegrało 0:1 z Wigrami Suwałki i znalazło się w strefie spadkowej. Gola dającego zwycięstwo dla Wigier strzelił w 82. minucie Kamil Kościelny. » Czytaj więcej