2017-09-13, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
3:0(0:0)
GKS Katowice
Stroje: czarne
1. Dawid Kudła 7. Tomasz Nawotka 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 22. Žarko Udovičić 89. Wojciech Łuczak (88' 97. Bartosz Pikul) 8. Rafał Makowski 6. Tomasz Nowak 10. Patryk Mularczyk (81' 21. Sebastian Milewski) 77. Konrad Wrzesiński 20. Szymon Lewicki (65' 27. Vamara Sanogo)  Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 18. Arkadiusz Najemski 70. Nuno Malheiro 94. Robert Sulewski   Trener: Dariusz Dudek
1:0 - Rafał Makowski 56' 2:0 - Vamara Sanogo 83' (k.) 3:0 - Sebastian Milewski 90+4'
37' Bartłomiej Kalinkowski 39' Szymon Lewicki 45' Arkadiusz Jędrych 51' Adrian Frańczak 69' Dalibor Pleva 75' Wojciech Łuczak 82' Mateusz Kamiński 83' Mateusz Abramowicz 90+1' Mateusz Kamiński 90+1' Mateusz Kamiński
słupki i poprzeczki 0
1. Mateusz Abramowicz 71. Dalibor Pleva 27. Mateusz Kamiński 2. Tomasz Midzierski 33. Adrian Frańczak 11. Oktawian Skrzecz 6. Bartłomiej Kalinkowski 35. Łukasz Zejdler 24. Wojciech Kędziora (73' 23. Dawid Plizga) 20. Adrian Błąd (60' 7. Grzegorz Goncerz) 17. Andreja Prokić (87' 14. Armin Ćerimagić)  Rezerwowi: 82. Sebastian Nowak 4. Lukas Klemenz 21. Rafał Kuliński 25. Paweł Juraszczyk   Trener: Piotr Mandrysz
Sędziowie: Tomasz Wajda (Żywiec) - Sławomir Kowalewski, Wojciech Szczurek (Bielsko-Biała)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu
90+4' gol - piłka nożna 3:0 Gieksa dobita! Rafał Makowski po akcji prawą stroną boiska podał w pole karne do Vamary Sanogo, który odegrał do Sebastiana Milewskiego, a ten pokonał Mateusza Abramowicza.
90+1' druga żółta -czerwona Sfrustrowany grą Gieksy Mateusz Kamiński sfaulował Tomasza Nawotkę i obejrzał drugi żółty kartonik.
90' Konrad Wrzesiński odebrał piłkę Daliborowi Plevie, ale zagrał nie w tempo do Vamary Sanogo.
90' Konrad Wrzesiński na spalonym.
88' zmiana Ostatnia zmiana w naszym zespole - Bartosz Pikul zmienia Wojciecha Łuczaka.
87' zmiana Ostatnia zmiana w drużynie gości. Armin Ćerimagić za Andreję Prokicia.
87' Tomasz Nowak zagrał z wolnego prostopadłą piłkę do Konrada Wrzesińskiego, który dośrodkował w pole karne, ale tam zabrakło graczy Zagłębia.
86' Sędzia zastosował przywilej korzyści po faulu na Wojciechu Łuczaku, ale przerwał grę, gdy faulowany został Vamara Sanogo.
85' Dawid Plizga uderzył prawą nogą z 25 metrów. Broni Dawid Kudła.
85' Mateusz Abramowicz zablokował Vamarę Sanogo i złapał piłkę już w polu karnym.
83' gol - po karnym 2:0 Krótki rozbieg i precyzyjny strzał lewą nogą. Tak wita się z kibicami Zagłębia po przerwie Vamara Sanogo.
83' żóta kartka Żółta kartka dla bramkarza gości.
82' żóta kartka Mateusz Kamiński zablokował w polu karnym ręką strzał Tomasza Nowaka. Tomasz Wajda po rzucie oka na asystenta dyktuje "jedenastkę" i pokazuje żółty kartonik graczowi gości.
81' zmiana Sebastian Milewski wszedł na boisko za Patryka Mularczyka.
80' Po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka główkował Mateusz Cichocki. Piłkę z pola karnego wyekspediował Mateusz Kamiński.
79' Rafał Makowski z ostrego kąta mocno po ziemi w krótki róg. Mateusz Abramowicz odbija piłkę na róg.
79' Wojciech Łuczak wrzucił piłkę z prawej strony pola karnego. Mateusz Kamiński ją lekko trącił, co uniemożliwiło strzał Vamarze Sanogo.
78' Tomasz Nawotka faulowany przy linii bocznej przez Andreję Prokicia.
78' Piłka w rękach Dawida Kudły po centrze Łukasza Zejdlera.
78' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę z pola karnego na aut po dośrodkowaniu Dalibora Plevy.
76' Patryk Mularczyk podał do Vamary Sanogo, który zwiódł Mateusza Kamińskiego i huknął lewą nogą zza pola karnego. Niestety, niecelnie, ale publiczność nagrodziła tę akcję brawami.
75' żóta kartka Wojciech Łuczak ukarany żółtym kartonikiem za niesportowe zachowanie.
75' Dośrodkowanie Andreji Prokicia z lewego skrzydła. W polu karnym Žarko Udovičić ze spokojem podał piłkę głową do Dawida Kudły.
74' Tomasz Nawotka popychany przez Łukasza Zejdlera.
73' zmiana Dawid Plizga wchodzi na boisko za Wojciecha Kędziorę.
72' Kontra Zagłębia. Konrad Wrzesiński wypuścił Patryka Mularczyka, który szukał podania do Vamary Sanogo. Akcja przerwana i tylko aut.
72' Dawid Kudła wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
72' Róg dla gości po rajdzie Oktawiana Skrzecza.
71' Tomasz Nowak dopadł do piłki wybitej z pola karnego i niecelnie strzelił lewą nogą z ponad 20 metrów.
70' Podawał Wojciech Łuczak, a z około 20 metrów uderzał Patryk Mularczyk. Broni Mateusz Abramowicz.
69' żóta kartka Žarko Udovičić faulowany przez Dalibora Plevę. Żółta kartka dla gracza gości.
69' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę z pola karnego po wrzutce Łukasza Zejdlera.
69' Tomasz Nawotka przerywa akcję Andreji Prokicia. Róg dla katowiczan.
68' Wojciech Łuczak składał się do strzału po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka z rogu. Trafia w Mateusza Kamińskiego.
67' Nieporozumienie między Daliborem Plevą a Mateuszem Abramowiczem kończy się rogiem dla Zagłębia.
67' Szybko rozegrany rzut wolny przez gości w okolicach pola karnego. Znowu udanie interweniuje Rafał Makowski.
66' Próba strzału przewrotką w wykonaniu Tomasza Midzierskiego. Na miejscu jest Rafał Makowski.
65' zmiana Za Szymona Lewickiego na boisko wchodzi Vamara Sanogo.
64' Patryk Mularczyk podawał z lewej strony pola karnego. Szymon Lewicki zbiegł na bliższy słupek, a gdyby był na dalszym, to pewnie mógłby oddać strzał głową.
63' Dośrodkowanie Grzegorza Goncerza z lewej strony boiska i znowu ręka. Tym razem w wykonaniu Wojciecha Kędziory.
62' Łukasz Zejdler przyjął piłkę ręką na 20. metrze przed bramką Zagłębia.
62' Tomasz Nowak faulował Andreję Prokicia.
60' zmiana Pierwsza zmiana w Gieksie. Grzegorz Goncerz za Adriana Błąda.
58' Dwa poprzednie ligowe mecze Zagłębia na Stadionie Ludowym zakończyły się wynikami 1:0. Nie mamy nic przeciwko temu, aby dziś było podobnie.
56' gol - piłka nożna 1:0 Z rzutu wolnego z prawej strony boiska dośrodkował Patryk Mularczyk. Wydawało się, że piłka była za mocna, ale jeszcze udało się Mateuszowi Cichockiemu zgrać głową na środek pola bramkowego, a tam główkował Rafał Makowski.
55' Wojciech Łuczak faulowany przez Adriana Frańczaka.
54' Bartłomiej Kalinkowski sfaulował Tomasza Nawotkę.
52' Konrad Wrzesiński i Tomasz Nowak rozegrali rzut wolny. "Klepa" Wrzesińskiego i piłka w rękach Mateusza Abramowicza.
51' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Frańczaka za faul na Tomaszu Nawotce.
50' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, a Konrad Wrzesiński główkował w boczną siatkę.
50' Tomasz Nawotka wślizgiem odebrał piłkę Andreji Prokiciowi.
49' Fatalny strzał Tomasza Nawotki z prawej strony pola karnego po podaniu Wojciecha Łuczaka.
48' Po rozegraniu rzutu rożnego wrzucał Žarko Udovičić. Piłkę wybił głową Wojciech Kędziora.
47' Szymon Lewicki zagrał po ziemi w pole karne do Patryka Mularczyka. Wślizg Dalibora Plewy i tylko róg.
47' Szymon Lewicki faulowany przez Tomasza Midzierskiego jeszcze na połowie Zagłębia.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej, dramatycznie słabej, połowy meczu.
45+1' Po dośrodkowaniu Łukasza Zejdlera z rzutu wolnego piłkę wybił Mateusz Cichocki.
45' żóta kartka Żółta kartka dla Arkadiusza Jędrycha za faul na Andreji Prokiciu.
44' Nieudana próba strzału głową Szymona Lewickiego po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka z rogu.
44' Tomasz Nowak zagrał górną piłkę w pole karne do Szymona Lewickiego. Nasz napastnik strzelił z powietrza, a zmierzającą w stronę bramki piłkę na róg wybił Tomasz Midzierski.
42' Faul Wojciecha Łuczaka na Adrianie Frańczaku.
41' Tomasz Nawotka posłał piłkę z prawego skrzydła na pole karne. Mateusz Kamiński nie pozwolił, aby futbolówka doleciała do Szymona Lewickiego.
39' Andreja Prokić faulował w ataku Mateusza Cichockiego.
39' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Lewickiego. Najprawdopodobniej coś powiedział sędziemu.
38' Goście wybili piłkę na aut, bo na murawie leży Szymon Lewicki.
38' Arkadiusz Jędrych powstrzymuję akcję gości w zarodku faulem na Andreji Prokiciu.
37' Po dośrodkowaniu Tomasza Nowaka z rzutu wolnego w polu karnym interweniuje Dalibor Pleva.
37' żóta kartka Żółta kartka dla Bartłomieja Kalinkowskiego za faul na Tomaszu Nowaku.
37' Łukasz Zejdler faulował Szymona Lewickiego.
35' Oktawian Skrzecz dośrodkował z prawego skrzydła, a Dawid Kudła niezbyt pewnie piąstkował. Akcję zakończył niecelny strzał Adriana Błąda z dystansu.
32' Po błędach w grze defensywnej GKS-u piłka trafiła na prawą stronę boiska do Wojciecha Łuczaka, który zdecydował się na strzał zza pola karnego i trafił w boczną siatkę.
30' Kontra gości. Andreja Prokić był z piłką w polu karnym, ale zagrał za plecy do Adriana Błąda.
30' Z rogu wrzucał Łukasz Zejdler, a z pola karnego niecelnie głową strzelał Mateusz Kamiński.
29' Po podaniu Oktawiana Skrzecza próbuje strzelać Wojciech Kędziora. Piłkę na róg wybił Arkadiusz Jędrych.
28' Szymon Lewicki faulował w ataku Mateusza Kamińskiego,
27' Tomasz Nowak zgubił piłkę na połowie gości, ale nie udała się GKS-owi kontra. Andreja Prokić z pola karnego kopnął nad poprzeczką.
27' Słabo na razie wygląda ten mecz. Gdyby ocenić jego atrakcyjność w skali 0-10, zasłużyłby na mocne zero.
27' Na spalonym Wojciech Łuczak.
24' Na połowie Zagłębia Wojciech Kędziora sfaulował Konrada Wrzesińskiego.
23' Tomasz Nowak zagrał za plecy obrońców gości w kierunku Patryka Mularczyka. Szybszy był Mateusz Abramowicz.
23' Dawid Kudła pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zagrywał Adrian Błąd.
22' Adrian Błąd uderzył po ziemi z około 20 metrów. Dawid Kudła odbił piłkę na rzut rożny.
18' Ciekawa akcja Zagłębia. Tomasz Nowak zagrał na prawą stronę do Wojciecha Łuczaka, który zagrał z pierwszej piłki w pole karne, a składającego się do strzału Patryka Mularczyka zablokował Dalibor Pleva.
16' Rafał Makowski stracił piłkę w okolicach środka boiska i do przodu z futbolówką ruszył Bartłomiej Kalinkowski. Graczowi gości ruszył na spotkanie Dawid Kudła i nasz golkiper na skraju pola karnego odbił piłkę nogą po strzale katowiczanina.
14' Lekki strzał lewą nogą Wojciecha Łuczaka z prawej strony boiska. Mateusz Abramowicz nie miał prawa mieć trudności ze złapaniem piłki.
13' Złe dośrodkowanie Adriana Błąda z lewego skrzydła. Piłka wpadła w ręce Dawida Kudły
11' Płaski strzał Adriana Frańczaka zza pola karnego. Broni Dawid Kudła.
10' Kontra gości. Wojciech Kędziora ruszył środkiem i zagrał na prawo do Oktawiana Skrzecza, a ten z pola karnego posłał piłkę nad bramką.
8' Po centrze Žarko Udovičicia piłkę złapał osłaniany przez obrońców Mateusz Abramowicz.
7' Mateusz Kamiński znalazł się w polu karnym i oddał strzał z powietrza wysoko nad bramką.
6' Z rogu wrzucił Adrian Błąd. Piłkę wyekspediował pilnujący bliższego słupka Szymon Lewicki.
6' Mateusz Cichocki wybił na róg piłkę po dośrodkowaniu w pole karne Andreji Prokicia.
5' Najpierw z rogu dośrodkował Patryk Mularczyk. Poprawił z przeciwnej strony boiska Arkadiusz Jędrych, ale bez strzału.
4' Po akcji Tomasza Nawotki prawą stroną boiska mamy pierwszy rzut rożny.
3' Na spalonym znalazł się Andreja Prokić.
1' Ależ okazja dla Zagłębia! Prostopadła piłka w pole karne od Tomasza Nowaka. Patryk Mularczyk w sytuacji sam na sam trafia w bramkarza, a dobijający Szymon Lewicki posyła piłkę obok słupka.
0' 17:58 W rytm szlagieru Jana Kiepury sędziowie wyprowadzili piłkarzy na murawę. Sosnowiczanie zagrają dziś w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. GKS zagra w czarnych strojach z żółtymi elementami.
0' 17:55 Jeszcze 5 minut do rozpoczęcia meczu. Przypominamy, że dziś do Sosnowca przyjechał wóz transmisyjny Polsatu i spotkanie można obejrzeć na żywo w telewizji. Na trybunie VIP zasiadło dwóch czarnoskórych napastników Zagłębia, którzy z różnych przyczyn nie załapali się do składu - Angolczyk Alexandre Cristovao i Francuz Terence Makengo, który wrócił do Polski po kontuzji i rehabilitacji. Obok nich są nieobecni w meczowej kadrze Martin Pribula i Adam Banasiak.
0' 17:50 Honorowym gościem na dzisiejszym meczu jest 96-letni pułkownik Józef Koleśnicki, weteran walk o niepodległość Polski odznaczony Orderem Virtuti Militari i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, obecnie sprawujący funkcję przewodniczącego Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych Województwa Mazowieckiego
0' 17:45 Oba zespoły w zeszłym sezonie walczyły o awans, a w obecne rozgrywki weszły bardzo słabo. Sosnowiczanie do dzisiejszego meczu przystępują jako 14. zespół w tabeli, a goście są na 12. miejscu. Jeśli w Sosnowcu i Katowicach jeszcze myślą o włączeniu się do wali o awans, to już jest ostatni dzwonek, aby zacząć wygrywać. W sobotę zarówno Zagłębie, jak i GKS, przegrały dosyć frajersko. Nasz zespół by o wiele lepszy od Odry Opole, ale dramatycznie nieskuteczny (zmarnowany nawet rzut karny), a gospodarze wykorzystali w doliczonym czasie gry jedną z nielicznych okazji do zdobycia gola. Z kolei GKS uległ u siebie Wigrom Suwałki, dla których była to pierwsza wygrana w sezonie. Kuriozalny był jedyny gol w meczu. Stoper katowiczan podawał do tyłu do swojego bramkarza i wpakował piłkę do siatki.
0' 17:35 Zły omen przed dzisiejszym meczem - Piotr Mandrysz jako trener drużyn przyjezdnych gościł na Stadionie Ludowym cztery razy i zawsze wygrywał. W sezonie 2000/2001 (dawna II liga) jako grający szkoleniowiec RKS-u Radomsko, w sezonach 2008/2009 (II liga zachodnia) i 2009/2010 (Puchar Polski) jako coach Pogoni Szczecin i wreszcie w sezonie 2011/2012 (II liga zachodnia) gdy prowadził GKS Tychy. Dziś piąta wizyta trenera Mandrysza na Stadionie Ludowym. Czy piąte zwycięstwo? Mamy nadzieję, że nie.
0' 17:25 Wspomniany we wcześniejszym wpisie mecz Zagłębia z Chojniczanką Chojnice był zarazem ostatnim spotkaniem sosnowiczan na Stadionie Ludowym, w którym szkoleniowcem naszej drużyny był Piotr Mandrysz. Jego bilans w Zagłębiu to 3 zwycięstwa, 2 remisy i 3 porażki. Dzisiejszy mecz jest ósmym spotkaniem Piotra Mandrysza w Gieksie. Na razie bilans wynosi 2 zwycięstwa, 2 remisy i 3 porażki. Po porażce z Wigrami szkoleniowiec katowiczan zmienił trzech graczy. W odstawkę poszedł strzelec samobójczego gola Damian Garbacik, a także syn trenera Paweł i Dawid Plizga. Do pierwszego składu wskoczyli Oktawian Skrzecz, Andreja Prokić i Mateusz Kamiński.
0' 17:15 Trener Dariusz Dudek wystawił do gry taką samą jedenastkę, jaka wyszła na boisko w sobotę w Opolu. Wtedy gra wyglądała dosyć przyzwoicie, ale brakowało skuteczności. Czy dziś już celowniki graczy z Sosnowca będą lepiej ustawione? Vamara Sanogo znalazł się wśród rezerwowych. Francuz w swoim poprzednim występie na Stadionie Ludowym, jeszcze za kadencji trenera Piotra Mandrysza strzelił gola Chojniczance Chojnice.
0' 17:05 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z zaległego meczu 7. kolejki Nice I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Katowice.
Galeria zdjęć z meczu z GKS-em KatowiceGaleria zdjęć z meczu z GKS-em Katowice Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Katowice. » Czytaj więcej
Skrót z meczu Zagłębie - GKSSkrót z meczu Zagłębie - GKS Telewizja Polsat Sport, która transmitowała mecz Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Katowice, udostępniła na swojej stronie internetowej skrót ze spotkania. » Czytaj więcej
GKS znowu pokonany na Stadionie LudowymGKS znowu pokonany na Stadionie Ludowym Zagłębie Sosnowiec po raz trzeci z rzędu wygrało u siebie z GKS-em Katowice. Gole strzelili Rafał Makowski (56'), Vamara Sanogo (83'- karny) i Sebastian Milewski (90+4'). » Czytaj więcej