2017-08-23, 19:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Puszcza Niepołomice
Stroje: białe (4-5-1)
1. Dawid Kudła 7. Tomasz Nawotka 4. Arkadiusz Jędrych 16. Mateusz Cichocki 22. Žarko Udovičić 89. Wojciech Łuczak (87' 97. Bartosz Pikul) 8. Rafał Makowski 6. Tomasz Nowak 11. Patryk Mularczyk (69' 13. Łukasz Mozler) 66. Adam Banasiak (63' 77. Konrad Wrzesiński) 20. Szymon Lewicki   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 18. Arkadiusz Najemski 42. Alexandre Cristovao 94. Robert Sulewski   Trener: Dariusz Dudek
1:0 - Patryk Mularczyk 24'
1' Longinus Uwakwe 47' Dawid Ryndak 47' Longinus Uwakwe 47' Longinus Uwakwe
12. Marcin Staniszewski 27. Mateusz Bartków 3. Michał Czarny 23. Piotr Stawarczyk 28. Michał Mikołajczyk (89' 15. Rafał Mikulec) 14. Dawid Ryndak 8. Longinus Uwakwe 7. Marcel Kotwica 11. Marcin Stefanik (79' 20. Dawid Nowak) 10. Maciej Domański 25. Krzysztof Szewczyk (46' 19. Marcin Orłowski)  Rezerwowi: 22. Andrzej Sobieszczyk 4. Łukasz Furtak 6. Robert Ziętarski 17. Bartosz Żurek   Trener: Tomasz Tułacz
Sędziowie: Jacek Małyszek (Lublin) - Paweł Smyk, Jakub Wójcik
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 5 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę meczu.
90+3' Kontra Zagłębia. Idziemy trzech na jednego. Konrad Wrzesiński znalazł się w sytuacji sam na sam z Marcinem Staniszewskim i chciał podciąć piłkę nad golkiperem Puszczy. Ten nie dał się i złapał futbolówkę.
90+3' Bartosz Pikul odebrał piłkę Dawidowi Ryndakowi pod polem karnym Zagłębia.
90+2' Zagłębie zamknięte pod własnym polem karnym. Płaski strzał Marcela Kotwicy z 16 metrów nie sprawił problemów Dawidowi Kudle.
90+1' Mocne dośrodkowanie Macieja Domańskiego z rogu. Kończy się autem.
90+1' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia po wrzucie z autu Dawida Ryndaka i róg dla gości.
90' doliczony czas +4
89' zmiana Ostatnia zmiana w Puszczy. Rafał Mikulec wszedł za Michała Mikołajczyka.
88' Dawid Ryndak piętą wypuścił Macieja Domańskiego, Dośrodkowanie trafia w Žarko Udovičicia.
87' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu. Bartosz Pikul za Wojciecha Łuczaka.
85' Łukasz Mozler wysoko nad bramką z około 25 metrów.
84' Konrad Wrzesiński na spalonym po podaniu Szymona Lewickiego.
83' Maciej Domański wrzucił piłkę z prawego skrzydła, a Marcin Orłowski oddał strzał głową z w pola karnego. Uderzenie było celne, ale nie sprawiło problemów Dawidowi Kudle.
83' Konrad Wrzesiński wybił piłkę po dośrodkowaniu Macieja Domańskiego z rogu.
82' Rzut wolny dla Puszczy. Dośrodkowanie Macieja Domańskiego i obrona sosnowiczan wybija piłkę na róg.
81' Kontra Zagłębia przerwana gwizdkiem sędziego. Konrad Wrzesiński pomagał sobie ręką.
80' Dawid Nowak ruszył do przodu, ale był osamotniony i stracił futbolówkę.
80' Źle rozegrany stały fragment gry i kontra Puszczy.
79' Po akcji prawą stroną boiska Zagłębie wywalczyło róg.
79' zmiana Druga zmiana w Puszczy - Dawid Nowak za Marcina Stefanika.
78' Z wolnego wrzucał Maciej Domański. Michał Czarny zgrywa głową, ale Dawid Ryndak nie zdołał dojść do piłki.
78' Faul Arkadiusza Jędrycha na Marcinie Orłowskim około 30 metrów od naszej bramki.
75' Konrad Wrzesiński wybił piłkę poza boisko, bo na murawie leży Szymon Lewicki.
74' W ataku faulował Wojciech Łuczak.
74' A na trybunach "Kto wygra mecz?"
73' Z autu Dawid Ryndak. Žarko Udovičić wybił piłkę na 16. metr skąd głową nad bramką uderzał Marcel Kotwica.
73' Dawid Kudłą wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Macieja Domańskiego z rogu.
72' Marcin Orłowski wywalczył róg dla Puszczy.
71' Žarko Udovičić dośrodkował w kierunku Szymona Lewickiego, jednak piłkę wybił głową Michał Czarny. Kończący akcję Wojciech Łuczak zbyt mocno się wychylił przy strzale i posłał piłkę wysoko nad bramką.
70' Interwencja Žarko Udovičicia w polu karnym po dośrodkowaniu Michała Mikołajczyka z lewego skrzydła.
69' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Debiut w naszym zespole zalicza Łukasz Mozler, który zmienia Patryka Mularczyka.
68' Mateusz Cichocki wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Bartkowa z prawego skrzydła.
68' Mimo braku młyna, na trybunie otwartej zainicjowano nieśmiały doping.
66' Podobne dośrodkowanie lewego obrońcy Puszczy i tym razem sosnowiczanie wybijają futbolówkę na aut.
66' Po dośrodkowaniu Michała Mikołajczyka na bliższy słupek piłka wybita na kolejny róg.
65' Rafał Makowski przerwał akcję Dawida Ryndaka prawą stroną boiska.
63' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Konrad Wrzesiński za Adama Banasiaka.
62' Maciej Domański na spalonym.
62' Każde wyjście Roberta Stanka z ławki rezerwowych jest kwitowane na trybunie krytej niezbyt sympatycznymi okrzykami.
61' Dawid Ryndak podał górą na lewą stronę pola karnego do Marcina Orłowskiego, a ten mierzył w długi róg, ale przestrzelił.
61' Faul w ataku na Tomaszu Nawotce,
60' Kontra Zagłębia i nieporozumienie między Žarko Udovičiciem i Rafałem Makowskim. Defensywny pomocnik Zagłębia nie ruszył do piłki zagranej przez Serba.
58' Patryk Mularczyk wstrzelił piłkę przed bramkę Puszczy, ale ani Szymon Lewicki, ani Wojciech Łuczak nie zamknęli akcji strzałem.
57' Marcin Orłowski faulował w ataku Mateusza Cichockiego.
56' Tomasz Nowak przebiegł nad piłką, a Adam Banasiak strzelił lewą nogą po ziemi w środek bramki. Broni Marcin Staniszewski.
55' Marcel Kotwica sfaulował Adama Banasiaka na 25. metrze od bramki Puszczy.
55' Mateusz Bartków dośrodkował lewą nogą z prawej strony boiska. Na przedpolu pewny chwyt Dawida Kudły.
53' Kuriozalna sytuacja. Przy wrzucie z autu piłka się wyślizgnęła z rąk Žarko Udovičicia. Dawid Ryndak ją złapał, bo myślał, że aut był źle wybity, a arbiter uznał, że aut był wybity zgodnie z przepisami i odgwizdał zagranie ręką "Denvera"
52' Maciej Domański strzelił z woleja z 15 metrów nad poprzeczką.
50' Rzut wolny dla Puszczy z lewego skrzydła. Po dośrodkowaniu Macieja Domańskiego piąstkuje Dawid Kudła.
49' Prawie dwie minuty trzeba było czekać na to, aż Longinus Uwakwe wolnym krokiem opuści boisko i będzie można wznowić grę.
47' żóta kartka Żółtą kartką za protesty został jeszcze ukarany Dawid Ryndak.
47' druga żółta -czerwona Longinus Uwakwe obejrzał żółtą kartkę na początku pierwszej połowy i powtórzył to samo na początku drugiej części meczu. Tym razem za faul na Arkadiuszu Jędrychu. Puszcza gra w dziesiątkę.
46' gwizdek Początek drugiej połowy.
46' zmiana Jedna zmiana w przerwie w drużynie Puszczy. Marcin Orłowski za Krzysztofa Szewczyka
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 10 sekundach gry sędzia kończy pierwszą połowę.
45+1' Szymon Lewicki wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
45' doliczony czas +1
45' Mateusz Cichocki wybił na róg piłkę dośrodkowaną przez Krzysztofa Szewczyka.
45' Zagłębie w kontrze po aucie dla Puszczy. Tomasz Nowak rzucił piłkę z lewej strony boiska, ale Patryk Mularczyk faulował Longinusa Uwakwe.
43' Žarko Udovičić znowu w akcji lewą stroną. Dośrodkowanie i Szymon Lewicki uprzedzony przez Marcela Kotwicę.
43' Michał Mikołajczyk dośrodkował z rzutu wolnego z własnej połowy. Piotr Stawarczyk zagrał głową piłkę, która trafiła do Dawida Kudły.
41' Piotr Stawarczyk zagrał klatką piersiową i przerwał podanie Szymona Lewickiego do Patryka Mularczyka.
40' Rzut wolny dla Puszczy. Po dośrodkowaniu Michała Mikołajczyka piłkę łapie Dawid Kudła.
38' Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Dawid Ryndak wyłożył piłkę na 16. metr do Piotra Stawarczyka, który został zablokowany przy strzale, ale to nie koniec. Futbolówka trafiła do Michała Mikołajczyka, a ten z około 13 metrów trafił w Dawida Kudłę.
38' Arkadiusz Jędrych wybił piłkę na rzut rożny.
37' Dawid Ryndak wrzucił piłkę z autu w pole karne Zagłębia. Arkadiusz Jędrych wybija głową do przodu.
35' Z narożnika boiska dośrodkował Patryk Mularczyk. Nieudana próba strzału głową w wykonaniu Szymona Lewickiego.
34' Žarko Udovičić wrzucił z lewego skrzydła, a Piotr Stawarczyk uprzedził Szymona Lewickiego i wybił piłkę na róg.
33' Patryk Mularczyk ruszył na przebój po podaniu Adama Banasiak, ale tuż przed polem karnym powstrzymali go obrońcy Puszczy.
32' Faul Longinusa Uwakwe na Szymonie Lewickim.
32' Na spalonym Szymon Lewicki.
30' Zdecydowanie zbyt mocne dośrodkowanie Tomasza Nowaka z prawego skrzydła.
30' W polu karnym Zagłębia Szymon Lewicki wygrał powietrzny pojedynek z Michałem Czarnym. Wrzucał z prawej strony Maciej Domański
28' Žarko Udovičić próbował strzału pod poprzeczkę z lewej strony pola karnego. Broni Marcin Staniszewski.
27' Dla 19-letniego Patryka Mularczyka był to premierowy gol w barwach Zagłębia. Warto dodać, że w pierwszym zespole debiutował już w czerwcu 2014 w meczu z Odrą Opole zaledwie tydzień po 16. urodzinach.
26' Marcin Staniszewski zmuszony do wybiegnięcia na skraj pola karnego i sparowania piłki.
26' Krzysztof Szewczyk na spalonym po podaniu Macieja Domańskiego.
24' gol - piłka nożna 1:0 Žarko Udovičić przeprowadził rajd lewą stroną boiska i zagrał po ziemi w pole karne do Patryka Mularczyka, a ten uderzył prawą nogą z pierwszej piłki i posłał piłkę w długi róg bramki Puszczy.
23' Maciej Domański dośrodkował z lewego skrzydła. Piłkę łapie Dawid Kudła.
22' Po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka piłkę z pola bramkowego wybija głową Piotr Stawarczyk.
21' Wojciech Łuczak dośrodkował z prawego skrzydła, a zamykający akcję Adam Banasiak strzelił głową w boczna siatkę. Będzie róg, bo piłka jeszcze musnęła rywala.
20' Kibice wykazują pierwsze oznaki zniecierpliwienia postawą Zagłębia.
20' Marcin Staniszewski łapie piłkę dośrodkowaną z lewej strony boiska przez Patryka Mularczyka.
18' Mateusz Bartków strzelał głową po dośrodkowaniu Macieja Domańskiego. Piłka w rękach Dawida Kudły.
17' Mateusz Cichocki wybił piłkę z pola kanego po dośrodkowaniu Macieja Domańskiego.
17' Mateusz Cichocki sfaulował Krzysztofa Szewczyka w środku boiska.
16' Mateusz Cichocki zatrzymał rajd Dawida Ryndaka.
15' Maciej Domański strzelał z woleja z lewej strony pola karnego. Zabrakło precyzji.
13' Žarko Udovičić zwiódł Dawida Ryndaka na lewej stronie boiska i dośrodkował w pole karne, ale ta, nie było nikogo.
13' Longinus Uwakwe skoczył na plecy Patrykowi Mularczykowi.
11' Rafał Makowski nie zdołał dojść w polu karnym do piłki dośrodkowanej z rogu przez Patryka Mularczyka.
10' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła, a próbującego strzelać głową Wojciecha Łuczaka uprzedził Michał Mikołajczyk. Mamy róg,
10' Tomasz Nawotka wrzucił piłkę z prawego skrzydła w pole karne. Longinus Uwakwe wybija na aut.
9' Maciej Domański sfaulował Tomasza Nawotkę.
8' Z lewego skrzydła dośrodkował Michał Mikołajczyk. Piłka w rękach Dawida Kudły.
8' Patryk Mularczyk sfaulował Longinusa Uwakwe.
7' Dawid Kudła interweniuje w polu bramkowym po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.
6' Dośrodkowanie Tomasza Nawotki z prawego skrzydła i w polu karnym Mateusz Bartków zagrał głową do bramkarza.
4' Ręką zagrał na połowie Puszczy Michał Czarny.
3' Nie ma lekko Wojciech Łuczak. Tym razem faulował go Maciej Domański.
1' żóta kartka Żółta kartka dla Longinusa Uwakwe za faul na Wojciechu Łuczaku.
0' 18:58 Dariusz Dudek pojawił się w okolicy ławki rezerwowych tuż po zawodnikach i kamerzyści oraz fotoreporterzy od razu otoczyli go szczelnym wianuszkiem.
0' 18:57 Sędziowska trójka wyprowadziła na boisko piłkarzy obu klubów. Sosnowiczanie dziś zagrają w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach, a Puszcza w białych koszulkach, niebieskich spodenkach i białych getrach.
0' 18:50 Po wczorajszych zwycięstwach Stomilu Olsztyn i Podbeskidzia Bielsko-Biała Zagłębie spadło na 16. miejsce w tabeli Nice I ligi. Dzisiaj walczymy więc przede wszystkim o wyjście ze strefy spadkowej. Czekamy na pierwszą w historii bramkę strzeloną Puszczy. Zagłębie grało z zespołem z Niepołomic dwukrotnie - przegrało 0:1 i bezbramkowo zremisowało.
0' 18:40 Po ostatnich burzliwych dniach w Zagłębiu prezes podjął decyzję o obniżeniu cen biletów do symbolicznej złotówki. Niestety, nie pomogło to w wypełnieniu trybun. Po raz kolejny można się przekonać, że frekwencję robią nie niskie ceny, ale dobra gra i wyniki piłkarzy, a tego ostatnio bardzo brakowało.
0' 18:30 Także dwóch zmian dokonał w składzie w porównaniu z poprzednim meczem szkoleniowiec Puszczy Niepołomice Tomasz Tułacz. W wyjściowej jedenastce nie ma człowieka, który w swojej karierze strzelił Zagłębiu 6 goli - Marcina Orłowskiego. Jest za to dwóch graczy, którzy strzelali gole na Stadionie Ludowym w barwach innych klubów - Mateusz Bartków (w KS Polkowice) i Michał Mikołajczyk (w Chojniczance Chojnice). Od pierwszej minuty zagra również wychowanek Zagłębia, Dawid Ryndak.
0' 18:20 Nowy trener nie miał zbyt wiele czasu na zaznajomienie się z zespołem. Pierwszy trening był dwa dni temu, ale Dariuszowi Dudkowi ten czas wystarczył, aby dokonać kilku zmian w składzie. Na ławce usiedli Robert Sulewski i Arkadiusz Najemski, a w pierwszym składzie pojawili się Patryk Mularczyk i Wojciech Łuczak. Na prawą obronę z boku pomocy został przesunięty Tomasz Nawotka. Czy to zna, że dwaj nominalni prawi obrońcy sprowadzeni latem przez Zagłębie, Robert Sulewski i Konrad Wrzesiński, są od niego gorsi?
0' 18:10 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 5. kolejki Nice I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Puszczą Niepołomice.
Konferencja prasowa po meczu z PuszcząKonferencja prasowa po meczu z Puszczą - Do Patryka Mularczyka miałem zaufanie, bo kiedyś prowadziłem reprezentację województwa rocznika 1998. On u mnie debiutował. Mam na niego pomysł. Super, że on strzelił bramkę - powiedział Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
Kolejne zdjęcia z meczu z PuszcząKolejne zdjęcia z meczu z Puszczą Zachęcamy do oglądania kolejnej galerii zdjęciowej z meczu Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z PuszcząZdjęcia z meczu z Puszczą Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z dzisiejszego meczu z Puszczą Niepołomice wygranego przez Zagłębie 1-0 po bramce Patryka Mularczyka. » Czytaj więcej
Dariusz Dudek zaczął od zwycięstwaDariusz Dudek zaczął od zwycięstwa W debiutanckim meczu trenera Dariusza Dudka Zagłębie Sosnowiec pokonało Puszczę Niepołomice 1:0. Bramkę strzelił w 24. minucie Patryk Mularczyk. » Czytaj więcej