2017-04-01, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu:
0:3(0:0)
Znicz Pruszków
Stroje: żółty (4-5-1)
12. Wojciech Fabisiak 30. Konrad Budek (46' 11. Konrad Michalak) 93. Łukasz Bogusławski 10. Krzysztof Markowski 22. Žarko Udovičić 8. Robert Bartczak 29. Łukasz Matusiak 17. Sebastian Dudek 89. Wojciech Łuczak (53' 6. Tomasz Nowak) 19. Martin Pribula (74' 16. Dawid Ryndak) 9. Michał Fidziukiewicz   Rezerwowi: 1. Wojciech Skaba 4. Kamil Wiktorski 7. Marcin Sierczyński 18. Arkadiusz Najemski   Trener: Dariusz Banasik
0:1 - Przemysław Kita 57' 0:2 - Przemysław Kita 79' 0:3 - Aleksander Jagiełło 89'
17' Łukasz Matusiak 63' Łukasz Bogusławski 75' Aleksander Jagiełło 81' Žarko Udovičić
słupki i poprzeczki 0
12. Piotr Misztal 6. Damian Jakubik 5. Grzegorz Janiszewski 14. Maciej Mysiak 19. Marcin Rackiewicz 21. Aleksander Jagiełło 4. Andrzej Niewulis 20. Tomas Borek 16. Radosław Bartoszewicz (54' 7. Maksymilian Banaszewski) 13. Patryk Kubicki 9. Przemysław Kita (84' 87. Adrian Paluchowski)   Rezerwowi: 1. Michał Olczak 8. Mateusz Długołęcki 10. Maciej Machalski 22. Krzysztof Kopciński 18. Karol Podliński   Trener: Dariusz Kubicki
Sędziowie: Paweł Pskit (Łódź) - Michał Gajda (Łódź), Katarzyna Wójs (Stalowa Wola)
90.0000
90+2' gwizdek Koniec meczu
90' doliczony czas +2
89' gol - piłka nożna 0:3 To nie żart. Goście ruszają z kontrą. Od połowy boiska suną we dwóch na naszą bramkę. Adrian Paluchowski wykłada futbolówkę Aleksandrowi Jagielle, a ten lewą nogą pakuje ją do siatki.
88' Po rzucie wolnym zamieszanie pod bramką Znicza, z którego goście wychodzą obronną ręką.
88' Tomasz Nowak faulowany przez Andrzeja Niewulisa.
87' Žarko Udovičić podał w pole karne do Konrada Michalaka. Jeden zwód, drugi zwód i strata piłki.
85' Na spalonym Tomasz Nowak.
85' Róg dla Zagłębia i zaraz kolejny.
85' "Piłkarzyki - pajacyki" - słychać z trybuny otwartej,
84' zmiana Adrian Paluchowski wszedł na boisko za Przemysława Kitę.
83' Konrad Michalak pada w polu karnym w starciu z Damianem Jakubikiem, ale nie ma mowy o faulu.
81' żóta kartka Žarko Udovičić ukarany żółtym kartonikiem za faul na Aleksandrze Jagielle.
80' Blisko trzeciej bramki dla Znicza. Po dośrodkowaniu Patryka Kubickiego z lewego skrzydła głową strzelał Przemysław Kita. Broni Wojciech Fabisiak
79' gol - piłka nożna 0:2 Lewą nogą z prawej strony boiska piłkę dośrodkował Aleksander Jagiełło, a akcję na dalszym słupku zamknął Przemysław Kita i strzałem lewą nogą z bliska pokonał Wojciecha Fabisiaka.
78' Strzał Roberta Bartczaka zablokowany przez rywala, a poprawka Dawida Ryndaka obroniona przez Piotra Misztala.
77' Zbyt mocne podanie Tomasza Nowaka. Ani skrzydłowy Konrad Michalak, ani napastnik Michał Fidziukiewicz nie byli w stanie dobiec do futbolówki.
75' żóta kartka Aleksander Jagiełło ukarany za faul na Konradzie Michalaku.
74' zmiana Dawid Ryndak wszedł za Martina Pribulę.
73' Ponownie piłka odbita przez gości po dośrodkowaniu z rogu trafia przed pole karne do Konrada Michalaka, ale ponownie nieudana próba strzału.
73' Zamieszanie pod bramką Znicza po rajdzie Konrada Michalak. Strzelał Martin Pribula, a piłkę na róg wybił Maciej Mysiak.
71' Krótkie rozegranie rzutu rożnego pomiędzy Tomaszem Nowakiem i Martinem Pribulą. Dośrodkowanie i piłka wybita przez gracza Znicza.
71' Róg dla sosnowiczan po akcji Martina Pribuli.
70' Płaski strzał Michała Fidziukiewicza z linii pola karnego. Broni Piotr Misztal.
68' Łukasz Matusiak zagrał na 18. metr do Michała Fidziukiewicza, ale ten stracił piłkę.
67' Łukasz Bogusławski wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Aleksandra Jagiełłę.
67' Po strzale Patryka Kubickiego goście mają róg.
66' Znicz ruszył z kontrą, ale nie udało się gościom doprowadzić do sytuacji strzeleckiej.
66' Žarko Udovičić wrzucił piłkę z lewego skrzydła i dobrze interweniował Grzegorz Janiszewski.
64' Krzysztof Markowski wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Aleksandra Jagiełły z wolnego.
63' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Bogusławskiego za faul na Przemysławie Kicie.
63' Krzysztof Markowski wślizgiem na połowie Znicza przerywa akcję Damiana Jakubika
62' Andrzej Niewulis w środku boiska faulował Sebastiana Dudka.
61' Złe dośrodkowanie Sebastiana Dudka z rogu. Do wybitej przez graczy Znicza piłki doskoczył na 25. metrze Konrad Michalak, ale oddał niecelny strzał.
61' Martin Pribula wywalczył rzut rożny.
59' Faul na Martinie Pribuli po lewej stronie boiska, ale Słowak niepotrzebnie pospieszył się z wznowieniem gry.
58' Sebastian Dudek faulowany w środku boiska.
57' gol - piłka nożna 0:1 Piłkę z lewej strony boiska w pole bramkowe zagrał Patryk Kubicki, a z bliska w bramce umieścił ją Przemysław Kita.
55' Aleksander Jagiełło zbiegł z piłką z prawego skrzydła do środka i uderzył lewa nogą z 20 metrów. Trafił w Łukasza Bogusławskiego.
55' Łukasz Matusiak powstrzymał szarżę Patryka Kubickiego po lewym skrzydle.
54' zmiana Maksymilian Banaszewski wszedł na boisko za Radosława Bartoszewicza.
53' zmiana Dariusz Banasik uznał, że nie ma już na co czekać i przeprowadził drugą zmianę. Tomasz Nowak za Wojciecha Łuczaka.
52' Michał Fidziukiewicz myślał, że jest faulowany i zatrzymał piłkę ręką, ale zdaniem sędziego faulu nie było i odgwizdał zagranie ręką.
51' Konrad Michalak niemal z końcowej linii zagrał po ziemi w pole bramkowe. Piotr Misztal szybszy od Wojciecha Łuczaka.
50' Damian Jakubik wypuścił w bój Przemysława Kitę, a ten przy próbie podania trafił w nogę Krzysztofa Markowskiego.
49' Na prawą obronę cofnął się Robert Bartczak, a Konrad Michalak zajął jego miejsce na prawej pomocy.
48' Konieczna jest wizyta masażysty Znicza, bo Przemysław Kita nie wstaje z murawy.
47' Przemysław Kita powstrzymany przed polem karnym przez duet naszych stoperów.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa.
46' zmiana Jedna zmiana w Zagłębiu przed drugą połową. Za Konrada Budka wszedł Konrad Michalak
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45' doliczony czas +2
44' Žarko Udovičić nie do zatrzymania na lewym skrzydle. Dośrodkowanie w pole karne i strzał Michała Fidziukiewicza z kilku metrów. Piłka kopnięta prawą nogą po koźle trafiła w poprzeczkę!
44' Rajd Marcina Rackiewicza lewą stroną boiska zatrzymany przez Sebastiana Dudka.
43' Łukasz Matusiak uderzył z 20 metrów i trafił piłką w plecy stojącego w polu karnym Roberta Bartczaka.
41' Po wrzutce Wojciecha Łuczaka piłkę z pola bramkowego wybija Marcin Rackiewicz.
40' Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła w pole karne do Michała Fidziukiewicza, który przyjął piłkę i uderzył niecelnie lewą nogą.
40' Dośrodkowanie Žarko Udovičicia zablokowane przez Damiana Jakubika. Mamy róg.
38' Kompletnie nieudane dośrodkowanie Sebastiana Dudka z rzutu wolnego.
38' Robert Bartczak faulowany przez Marcina Rackiewicza po prawej stronie murawy.
37' W środku boiska Grzegorz Janiszewski sfaulował Michała Fidziukiewicza.
36' Michał Fidziukiewicz przestrzelił z około 13 metrów.
35' Žarko Udovičić idealnie dograł piłkę z lewego skrzydła, a Martin Pribula przymierzył z około 5 metrów. Kapitalnie na linii bramkowej nogą interweniował Piotr Misztal.
35' Gra wznowiona rzutem sędziowskim.
33' Piotr Misztal nabawił się jakiegoś urazu podczas interwencji na skraju pola karnego. Sędzia przerwał grę i wezwał masażystów Znicza.
32' Z prawej strony boiska dośrodkowa Wojciech Łuczak. Grzegorz Janiszewski uprzedził Michała Fidziukiewicza.
31' Wracając do wydarzeń sprzed kwadransa - "Łysy" dostał ósmą żółtą kartkę w tym sezonie i nie zagra za tydzień w Kluczborku.
30' Strzał Patryka Kubickiego. Lewa noga, około 16 metrów i tylko boczna siatka.
29' Łukasz Matusiak za mocno w kierunku Martina Pribuli. Piłka opuszcza plac gry.
28' Tydzień temu w sparingu z Legią Michał Fidziukiewicz dwa razy trafił w słupek. Dziś po raz kolejny. Brakuje szczęścia.
27' Michał Fidziukiewicz minął rywala na lewej stronie pola karnego i strzelił prawa nogą z ostrego kąta. Piłka odbiła się od dalszego słupka i wpadła w ręce Piotra Misztala.
27' Dośrodkowanie Konrada Budka spod prawej linii bocznej. Wojciech Łuczak odgrywa piłkę pięta do Michała Fidziukiewicza, ale nie udało się sfinalizować akcji strzałem.
26' Faul Andrzeja Niewulisa na Łukaszu Bogusławskim.
25' Žarko Udovičić ryzykownie głową do bramkarza. Na szczęście Wojciech Fabisiak nie dał się ubiec rywalowi.
23' Z rogu wrzucał Aleksander Jagiełło, a we własnym polu karnym faulowany był Sebastian Dudek.
22' Aleksander Jagiełło dośrodkował lewą nogą i o mały włos dokręcana piłka nie wpadła do siatki. Wojciech Fabisiak zdołał wybić futbolówkę na róg.
22' Andrzej Niewulis faulowany przez Łukasza Matusiaka.
22' Kibice Zagłębia wykazują pierwsze oznaki zniecierpliwienia przebiegiem meczu.
21' Na spalonym Patryk Kubicki.
20' Po dośrodkowaniu Aleksandra Jagiełły z kornera górą defensywa sosnowiczan.
19' Goście szybko wznowili grę z narożnika boiska i ponownie mają róg. Znowu piłkę blokował Žarko Udovičić
19' Po dośrodkowaniu Aleksandra Jagiełły z rzutu wolnego piłkę na róg wybił Žarko Udovičić
17' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasz Matusiaka za faul na na Tomaszu Borku.
17' Biegowy pojedynek Przemysława Kity i Wojciecha Fabisiaka, ale ich trud okazał się zbędny bo pani sędzia zasygnalizowała spalonego napastnika Znicza.
15' Na Stadionie Ludowym jest siedmioosobowa grupa kibiców Znicza Pruszków. Co zrozumiałe, nie siedzą w sektorze gości, tylko na samym dole trybuny krytej, nieopodal ławki rezerwowych Zagłębia.
14' Z rzutu wolnego dośrodkował Wojciech Łuczak, a łapiącego piłkę Piotra Misztala sfaulował Krzysztof Markowski.
13' Po podaniu Michała Fidziukiewicza na spalonym był Martin Pribula, ale sędzia cofa akcję i uznaje, że "Fidzi" był faulowany przez Tomasa Borka.
11' Aleksander Jagiełło wstrzelił piłkę w pole bramkowe z prawej strony boiska. Niewiele brakowało, aby Przemysław Kita dostawił nogę.
9' Długa piłka od Łukasza Matusiaka do Roberta Bartczaka. Nasz prawoskrzydłowy próbował przerzucić futbolówkę nad interweniującym Piotrem Misztalem, ale bramkarz gości nie dał się zaskoczyć i na skraju pola karnego skutecznie interweniował.
9' Trochę za mocna piłka w pole karne w kierunku Michała Fidziukiewicza. Łapie ją Piotr Misztal.
8' Po dośrodkowaniu Aleksandra Jagiełły z rzutu wolnego piłkę głową wybił Michał Fidziukiewicz.
8' Rzut wolny dla Znicza po faulu na Radosławie Bartoszewiczu.
7' Michał Fidziukiewicz już zdołał minąć bramkarza Znicza, ale za mocno zagrał piłkę i nie miał możliwości oddania strzału. Co prawda zdołał opanować futbolówkę przed końcową linią, ale mógł ją tylko wycofać, na dodatek niecelnie.
6' Marcin Rackiewicz przechwycił piłkę zagrywaną przez Sebastiana Dudka do Roberta Bartczaka.
4' Žarko Udovičić dośrodkował z lewej strony boiska, a zamykający akcję Robert Bartczak strzelił prawą nogą z około 8 metrów. Broni Piotr Misztal. W strzałach celnych mamy remis 1:1.
2' Z dystansu celnie strzelał Damian Jakubik. Wojciech Fabisiak paruje piłkę w bok.
0' 17:59 Sędziowska trójka już wyprowadziła na murawę graczy obu zespołów. Sosnowiczanie tradycyjnie u siebie zagrają cali na biało, a goście w żółtych koszulkach, czerwonych spodenkach i getrach. Za chwilę zaczynamy!
0' 17:55 W trzech dotychczasowych meczach ze Zniczem Pruszków Zagłębie zdobyło siedem punktów. Dziś liczymy na to, że dorobek sosnowiczan powiększy się o kolejne trzy oczka. Przedostatnią drużynę w tabeli Nice I ligi trzeba po prostu pokonać.
0' 17:50 Dziś mamy 1 kwietnia, więc trzeba być wyjątkowo czujnym, by nie nabrać się na żaden żart. Od razu wyjaśniamy, że w tej relacji nie mamy zamiaru żartować. Nie jest więc żartem informacja, że dziś mamy w Sosnowcu ponad 21 stopni, a także wieść o tym, że kobieta będzie asystentem sędziego. Również prawdziwy jest wpis, w którym informujemy, że bramkarz Znicza strzelił w tym sezonie tyle samo bramek, ile najlepszy strzelec Zagłębia w minionych rozgrywkach.
0' 17:40 Na ławce rezerwowych mecz rozpocznie Adrian Paluchowski - były napastnik Zagłębia i zawodnik, który strzelił jedyną bramkę dla Znicza w jesiennym meczu z Zagłębiu. W zeszłym sezonie przegrał rywalizację o miejsce w hierarchii napastników Zagłębia z Jakubem Arakiem i Michałem Fidziukiewiczem. W tym sezonie z pięcioma trafieniami w dorobku jest najlepszym strzelcem drużyny z Pruszkowa. Z kolei Fidziukiewicz, po rundzie jesiennej straconej z powodu kontuzji, przesądził o zwycięstwie nad GKS-em Katowice, a i w sparingu z Legią, w którym także strzelił bramkę, zasygnalizował wysoką formę. Czy dziś ponownie wpisze się na listę strzelców i pokona bramkarza, który w tym sezonie także strzelił jednego gola?
0' 17:30 Przy bardzo sprzyjającym układzie Zagłębie może dziś powrócić na pozycję lidera Nice I ligi. Konieczne jest do tego spełnienie dwóch warunków - musimy zdobyć trzy punkty w starciu z zespołem z Pruszkowa, a w meczu, który zacznie się kwadrans wcześniej niż zmagania na Ludowym, Chojniczanka Chojnice musi przegrać z Miedzią Legnica. W takim układzie drużyny z Sosnowca i Chojnic zrównają się punktami, a ponieważ bilans bezpośrednich starć jest korzystny dla naszej drużyny, to wyprzedzimy Chojniczankę.
0' 17:20 Czterech zmian składzie Zagłębia w porównaniu do meczu z GKS-em Katowice dokonał trener Dariusz Banasik. Na środku obrony Krzysztofowi Markowskiemu będzie partnerował Łukasz Bogusławski, a nie Arkadiusz Najemski. Sebastiana Milewskiego w ogóle nie ma w meczowej osiemnastce, a za niego zagra kapitan drużyny Sebastian Dudek. Za Tomasza Nowaka wystąpi Wojciech Łuczak, a na lewym skrzydle Konrada Michalaka zastąpił Martin Pribula. Przeciwko GieKSie graliśmy z czterema młodzieżowcami w pierwszym składzie, a dziś ostał się tylko Robert Bartczak.
0' 17:10 W ciepłe kwietniowe popołudnie witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu Zagłębia Sosnowiec ze Zniczem Pruszków.
Galeria zdjęć z meczu ze Zniczem Galeria zdjęć z meczu ze Zniczem Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec ze Zniczem Pruszków. W galerii prezentujemy 35 fotografii. » Czytaj więcej
Słaby żartSłaby żart Przy okazji 1 kwietnia piłkarze Zagłębia w żenujący sposób zażartowali ze swoich kibiców i przegrali ze Zniczem Pruszków 0:3. » Czytaj więcej