6. Radosław Śledziewski
28. Konrad Zaklika

Trener: Ryszard Wieczorek
0:1 - Sebastian Dudek 52' (k.) 0:2 - Kamil Wiktorski 74' 0:3 - Jakub Wilk 90+2'
37' Aleksandar Bajat 59' Sebastian Milewski 87' Wojciech Łuczak

Trener: Jacek Magiera
Sędziowie: Karol Rudziński (Olsztyn) - Marcin Adamski (Białystok), Piotr Kurt (Olsztyn)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu! Zagłębie wygrało w Legionowie 3:0 i gra dalej w Pucharze Polski.
90+2' gol - piłka nożna 0:3 Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska Jakub Wilk z bliska pakuje piłkę do siatki.
90+1' Robert Bartczak odebrał piłkę Pawłowi Garydze, ruszył do przodu i zagrał do Patryka Mularczyka, który strzelił za lekko i obronił bramkarz. Szkoda.
89' Žarko Udovičić dokładnie wrzucił piłkę z lewej strony boiska, a Jakub Wilk w świetnej sytuacji posłał piłkę głową nad bramką. To powinno być 3:0.
88' Zza pola karnego strzelał Paweł Garyga. Broni Wojciech Fabisiak.
87' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Łuczaka za faul na Krystianie Wójciku.
87' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z prawego skrzydła strzału nie oddał Robert Bartczak.
84' Po błędzie defensywy Zagłębia szansa na kontaktową bramkę dla miejscowych. Prostopadłe podanie Patryka Koziary w pole karne i niecelny strzał Krystiana Wójcika.
83' Po zejściu Sebastiana Dudka kapitańską opaskę przejął Łukasz Matusiak.
83' zmiana Ostatnia zmiana w ekipie z Sosnowca. Jakub Wilk zmienia Sebastiana Dudka.
81' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Patryk Mularczyk za Martina Pribulę.
80' Łukasz Matusiak strzelił lewa nogą z około 20 metrów. Broni Sebastian Madejski.
78' zmiana Ostatnia zmiana w Legionovii. Maciej Goliński za Mikołaja Grzelaka.
78' Miękka wrzutka Tomasza Nowaka, ale Łukasz Matusiak nie sięgnął piłki.
77' Łukasz Matusiak przejął piłkę na 20. metrze i strzelił po ziemi. Trochę za lekko. Piłka w rękach Sebastiana Madejskiego.
74' gol - piłka nożna 0:2 Krótkie rozegranie rogu. Sebastian Dudek do Tomasza Nowaka, który dośrodkował piłkę na 5. metr, a były gracz Legionovii Kamil Wiktorski pokonał strzałem głową Sebastiana Madejskiego.
74' I jeszcze jeden korner wywalczony dla Zagłębia po akcji Žarko Udovičicia.
73' Rzut wolny dla Legionovii z około 35 metrów. Po dośrodkowaniu Pawła Garygi spokojny chwyt Wojciecha Fabisiaka.
70' Žarko Udovičić wrzucił piłkę z lewego skrzydła, a w walce w powietrzu Sebastian Madejski okazał się lepszy od Wojciecha Łuczaka.
69' Robert Bartczak nie pozwolił Andrzejowi Paprockiemu na dośrodkowanie z lewego skrzydła.
69' Martin Pribula na spalonym.
67' Žarko Udovičić wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
64' zmiana Zmiany w Legionovii. Andrzej Paprocki i Siniša Borenovič weszli za Sebastiana Milewskiego i Wojciecha Kalinowskiego.
62' Rzut wolny dla Legionovii. Po dośrodkowaniu piłka mija bramkę Wojciecha Fabisiaka.
62' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Za debiutanta Tina Maticia wchodzi debiutant Wojciech Łuczak.
61' Chwilowa przerwa w grze. Na boisku leżał jeden z graczy Legionovii, a pozostali gracze wykorzystali pauzę, aby się nawodnić.
60' Złe dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawego skrzydła. Za plecy do Tina Maticia i piłkę przejęli obrońcy Legionovii.
59' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Milewskiego za faul na Łukaszu Matusiaku.
58' Na środku boiska piłkę wywalczył Tin Matić i zagrał do Sebastiana Dudka, który szybko rozciągnął akcję na prawą stronę boiska. Tam był Robert Bartczak. Wbiegł z piłkę w "szesnastkę" i strzelił niecelnie.
57' Jeszcze jedna próba Krystiana Wójcika. Zbiegł z prawej strony boiska i uderzył lewą nogą obok bramki.
55' Do bramki było dosyć daleko, ale Krystian Wójcik zdecydował się na bezpośredni strzał. Trafił w bandę reklamową, ale niewiele brakowało, aby zmusił do interwencji Wojciecha Fabisiaka.
55' Sebastian Dudek sfaulował Pawła Garygę.
54' Sebastian Madejski interweniuje na przedpolu po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego.
52' gol - po karnym 0:1 Rzut karny pewnie wykonany przez Sebastiana Dudka. Zagłębie obejmuje prowadzenie.
51' Łukasz Matusiak faulowany w polu karnym przez Ivana Jovanovicia. Rzut karny!
51' Marcin Sierczyński próbował wstrzelić piłkę w pole karne. Na drodze stanął Daniel Kutarba.
49' Sebastian Dudek faulowany w środku boiska.
48' Po interwencji Aleksandra Bajata piłka odbija się w polu karnym od Tina Maticia i trafia do bramkarza gospodarzy.
47' Marcin Sierczyński zmuszony do interwencji w środkowej strefie i przerwania akcji Ivana Jovanovicia z Pawłem Garygą.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu. Bez zmian w składach.
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45' Dośrodkowane Daniela Kutarby z lewego skrzydła. Obrona Zagłębia nie pozwoliła na oddanie strzału Pawłowi Garydze.
42' Patryk Koziara wrzucił piłkę z rogu na bliższy słupek. Na miejscu był Łukasz Matusiak.
41' Wojciech Kalinowski ułożył sobie piłkę na lewej nodze i przymierzył z 18 metrów w okienko. Piłkę na róg wybił Wojciech Fabisiak.
40' Paweł Garyga strzelił nad bramką z około 25 metrów.
39' Lewą nogą z dystansu przymierzył Wojciech Kalinowski. Wojciech Fabisiak złapał piłkę, choć nie zmierzała ona w stronę bramki.
37' żóta kartka Żółta kartka dla Aleksandra Bajata za faul na Tomaszu Nowaku.
36' Marcin Sierczyński walczył z Wojciechem Kalinowskim. "Siara" upadł w polu karnym, piłka wyszła poza boisko i od bramki zacznie Sebastian Madejski.
35' Martin Pribula wrzucił piłkę z lewego skrzydła, a Tin Matić z kilku metrów niecelnie strzelił głową.
32' Zagłębie w polu karnym gospodarzy. Martin Pribula za długo zwlekał z oddaniem strzału i był zmuszony do odegrania do Sebastiana Dudka. Akcję przerwał Aleksandar Bajat.
31' Sebastian Madejski złapał piłkę dośrodkowaną przez Žarko Udovičicia.
29' Po akcji lewą stroną Martin Pribula przełożył piłkę na prawą nogę i mierzył w długi róg. Celownik był jednak źle nastawiony.
29' Martin Pribula po podaniu Tomasza Nowaka strzelał ze środka pola karnego. Po rykoszecie od Aleksandra Bajata piłkę łapie Sebastian Madejski.
26' Dzieje się! Sebastian Dudek znalazł Tina Maticia, a Chorwat z około 13 metrów uderzył prawą nogą. Piłka odbiła się od poprzeczki i spadła na murawę. Niestety, przed linią bramkową.
25' Tomasz Nowak zagrał na lewo do Tina Maticia, który podniósł głowę i szukał podaniem Roberta Bartczaka. Akcję przerwał Aleksandar Bajat
24' Niecelny strzał Roberta Bartczaka prawą nogą z około 20 metrów. Od bramki zacznie Legionovia.
23' Dwa groźne strzały Zagłębia w jednej akcji! Po uderzeniu Martina Pribuli z lewej strony pola karnego piłkę odbił Sebastian Madejski. Tin Matić nie zdążył z dobitką, ale piłka jeszcze była w posiadaniu sosnowiczan i po strzale Tomasza Nowaka prawą nogą zza pola karnego futbolówka odbiłą się od słupka.
22' Z około 30 metrów prawą nogą strzelał Patryk Koziara. Piłkę łapie Wojciech Fabisiak.
21' Łukasz Matusiak podał przed pole karne do Tina Maticia, ale ten nie poradził sobie ze znacznie lepiej zbudowanym Aleksandrem Bajatem.
21' Zbyt mocne rozciągnięcie gry przez Tomasza Nowaka. Marcin Sierczyński nie opanował piłki przy bocznej linii boiska.
19' Niepewne wyjście Wojciecha Fabisiaka do piłki wrzuconej z prawej strony boiska przez Mikołaja Grzelaka. Głową nad bramką strzelał Wojciech Kalinowski.
18' Na spalonym Tin Matić.
17' Wojciech Fabisiak bez problemów łapie piłkę dośrodkowaną przez Pawła Garygę.
15' Do akcji ofensywnej Zagłębia włączył się stoper Kamil Wiktorski, który na chwilę przemienił się w prawoskrzydłowego. Piłkę do niego zagrał Tomasz Nowak, ale dośrodkowanie było niedokładne.
14' Sosnowiczanie zaatakowali lewą stroną. Po podaniu Martina Pribuli Žarko Udovičić dośrodkował w stronę Sebastiana Dudka, któremu w oddaniu strzału z około 10 metrów przeszkodziła interwencja Sebastiana Milewskiego.
13' Rzut wolny dla Legionovii z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Patryka Koziary piłkę głowa z pola karnego wybił Łukasz Matusiak.
12' Coraz głośniejszy doping dla Zagłębia. Na płocie pojawiają się też pierwsze flagi.
10' Za mocne dośrodkowanie Mikołaja Grzelaka z prawej strony boiska. Piłka wyszła poza końcową linię.
8' Z prawego skrzydła piłkę w pole karne posłał Paweł Garyga, a Wojciech Kalinowski strzelił lewą nogą nad poprzeczką.
6' Z około 20 metrów po ziemi uderzał Łukasz Matusiak. Broni Sebastian Madejski.
6' Marcin Sierczyński faulowany przez Sebastiana Milewskiego.
5' Na środkowej linii boiska Ivan Jovanović trafił ręką w twarz Kamila Wiktorskiego. Sędzia przerwał akcję.
4' Po akcji prawą stroną dwie próby strzałów graczy Legionovii. Obie wyblokowane. Próbowali Ivan Jovanović i Wojciech Kalinowski.
2' Sebastian Dudek z rzutu rożnego dośrodkował na linię pola karnego, skąd z powietrza uderzał Martin Pribula. Wyszło z tego podanie do Kamila Wiktorskiego, który strzelił głową prosto w Sebastiana Madejskiego.
2' Rajd Žarko Udovičicia lewym skrzydłem dał Zagłębiu pierwszy róg
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Legionovia!
0' 16:27 Trójka arbitrów z wyróżniającym się wzrostem Karolem Rudzińskim wyprowadziła obie jedenastki na murawę. Zagłębie dzisiaj całe na biało, w nowych koszulkach, a Legionovia w żółtych koszulkach, czerwonych spodenkach i żółtych getrach.
0' 16:23 Już po rozgrzewce. Piłkarze zeszli do szatni i za chwilę wejdą na boisko przez bramę z napisem "Droga na PGE Narodowy". Na środku boiska leży duża okrągła flaga z logo Pucharu Polski i wkrótce młodzi zawodnicy Legionovii będą nią rytmicznie potrząsać. Kamery Polsatu Sport gotowe, my jesteśmy gotowi. Czekamy!
0' 16:15 Tym, który jeszcze nie wiedzą, przypominamy, że Zagłębie zostało wyróżnione przez Polsat Sport. W ubiegłym sezonie mecze tego etapu rozgrywek nie były jeszcze pokazywane w telewizji, ale w sezonie 2016/2017 Polsat Sport rozpoczął przygodę z Pucharem Polski już od 1/32 finału i meczu Zagłębia w Legionowie. Mecz skomentuje duet "Kowal" & "Kowal" czyli Cezary Kowalski i Wojciech Kowalczyk. Były gracz Legii miał okazję komentować wiele wyjazdowych meczów sosnowiczan i często kończyły się one zwycięstwami, jak np. w Olsztynie, Suwałkach, czy Świeciu.
0' 16:10 W ubiegłym sezonie zaczęliśmy nasze zmagania w Pucharze Polski w Warszawie na stadionie Ursusa. Zagłębie wygrało 1:0 po golu Jakuba Araka, był spory skwar, a tuż po meczu nad stolicą i okolicami rozszalała się olbrzymia nawałnica. Dziś pogoda jest o wiele spokojniejsza. Jest ciepło, ale nie upalnie. Termometry w Legionowie wskazują niespełna 25 stopni.
0' 16:05 Historia jest zdecydowanie przeciwko Zagłębiu. Nasz zespół dwukrotnie grał z Legionovią i oba te spotkania zakończyły się porażkami. Na tym stadionie, jeszcze bez dachu nad główną trybuną, niespełna dwa lata temu Legionovia wygrała 1:0, a na Stadionie Ludowym goście wygrali 2:1. Wierzymy w to, że do trzech razy sztuka.
0' 16:00 Debiutujący w roli pierwszego trenera Zagłębia Jacek Magiera desygnował do gry w wyjściowym składzie trzech debiutantów - na środku defensywy zagra były gracz Legionovii Kamil Wiktorski, w środku pomocy Tomasz Nowak, a w ataku Chorwat Tin Matić. Niewykluczone, że szansę na pierwszy mecz w barwach Zagłębia dostaną też Arkadiusz Najemski, Konrad Handzlik i Wojciech Łuczak. Wszyscy zasiedli na ławce rezerwowych.
0' 15:50 5 kwietnia zakończyła się poprzednia przygoda Zagłębia w Pucharze Polski. Sosnowiczanie na Stadionie Ludowym zremisowali 1:1 z Lechem Poznań, a ponieważ w Poznaniu "Kolejorz" wygrał 1:0, to właśnie podopieczni Jana Urbana zagrali 2 maja na Stadionie Narodowym o trofeum.
0' 15:40 Witamy ze stadionu w Legionowie i zapraszamy na relację z meczu Pucharu Polski pomiędzy Legionovią a Zagłębiem Sosnowiec.
Skrót meczu w LegionowieSkrót meczu w Legionowie Polsat Sport udostępnił na swojej stronie skrót z dzisiejszego meczu Pucharu Polski w Legionowie. Zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w LegionowieZdjęcia z meczu w Legionowie Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia w Legionowie, wygranego przez naszą drużynę 3-0 po bramkach Sebastiana Dudka, Kamila Wiktorskiego i Jakuba Wilka. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w LegionowieKonferencja prasowa po meczu w Legionowie - Zagłębie nas bardzo poważnie potraktowało i mnie to bardzo cieszy, bo jak na półfinalistę Pucharu Polski nie mogli inaczej postąpić - powiedział po meczu trener Legionovii. Jacek Magiera był zadowolony ze zwycięstwa i awansu. » Czytaj więcej
Droga na Narodowy rozpoczętaDroga na Narodowy rozpoczęta Zagłębie Sosnowiec wygrało z Legionovią 3:0 w 1/32 finału Pucharu Polski. Bramki strzelili Sebastian Dudek (52' - karny), Kamil Wiktorski (74') i Jakub Wilk (90+2') » Czytaj więcej