1. Matko Perdijić
87. Adrian Paluchowski

Trener: Artur Derbin (formalnie)
Tomasz Łuczywek (w praktyce)
1:0 - Grzegorz Fonfara 19' 2:0 - Grzegorz Fonfara 77' 2:1 - Grzegorz Lech 90+3' (k.)
31' Krzysztof Markowski 58' Łukasz Matusiak 66' Dimityr Wezałow 69' Dimityr Wezałow 69' Dimityr Wezałow

Trener: Mirosław Jabłoński
Sędziowie: Karol Rudziński (Olsztyn) - Jakub Ślusarski (Kraków), Jacek Tokarski (Opole)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu.
90+4' Po dośrodkowaniu Janusza Bucholca z prawego skrzydła głową strzelał Piotr Głowacki. Broni Wojciech Fabisiak.
90+3' gol - po karnym 2:1 Bramkę z rzutu karnego strzelił Grzegorz Lech.
90+2' Zdaniem sędziego Bartosz Bartkowski został sfaulowany w polu karnym przez Žarko Udovičić
89' Miękka wrzutka Pawła Głowackiego w pole karne. Piłka pada łupem Wojciecha Fabisiaka, który od razu korzysta z okazji, aby ukraść kilka sekund.
87' Paweł Głowacki wrzucił piłkę z lewej strony boiska. Spokojnie Wojciech Fabisiak.
86' zmiana Michał Bajdur wchodzi na boisko za Jakuba Wilka.
86' Faul Michała Fidziukiewicza na Tomaszu Wełnie.
85' Michał Fidziukiewicz wybił piłkę na aut, bo widzi, że z murawy nie podnosi się Robert Bartczak.
84' Krzysztof Markowski przerwał akcję Grzegorza Lecha.
83' Dośrodkowanie Janusza Bucholca z prawej strony boiska. Piłka trafia na 18. metr do Grzegorza Lecha, a ten kopie wysoko nad poprzeczką.
82' Po dośrodkowaniu Piotra Głowackiego z rzutu rożnego piłkę wybija Łukasz Matusiak.
81' zmiana Rafał Śledź za Tsubasę Nishiego.
81' Rzut rożny dla gości po dośrodkowaniu Tsubasy Nishiego i interwencji w poly karnym.
80' Na końcówkę meczu zostały włączone jupitery.
79' Krzysztof Markowski wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Jarosława Ratajczaka z lewej strony boiska.
77' gol - piłka nożna 2:0 Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Jakub Wilk. Jeden z olsztynian wybił piłkę głową poza pole karne. Na pewno dalej niż przy pierwszym golu, a Grzegorz Fonfara strzelił z dytansu jeszcze ładniej niż w pierwszej połowie
76' Robert Bartczak faulowany przy bocznej linii boiska przez Rafała Remisza.
75' Łukasz Matusiak w polu karnym przerwał akcję Piotra Głowackiego
74' zmiana Michał Fidziukiewicz zmienia Jakuba Araka.
73' Kontra Zagłębia. Po podaniu Martina Pribuli Jakub Arak trafia w nogi rywala.
73' Zawodnik Stomilu przewrócił się na piłce, a sędzia odgwizdał faul. Kierownik Caliński się zagotował.
72' Po czerwonej kartce dla Dimityra Wezałowa na środku obrony gra Łukasz Matusiak.
71' Krzysztof Markowski sfaulował Bartosza Bartkowskiego z prawej strony boiska.
69' zmiana Druga zmiana w Stomilu. Bartosz Bartkowski za Karola Żwira.
69' druga żółta -czerwona Dimityr Wezałow sfaulował Tsubasę Nishiego i sędzia pokazał Bułgarowi drugi żółty kartonik
67' Paweł Głowacki z rzutu wolnego trafił w mur i potem poprawił też w graczy wybiegających z muru.
66' żóta kartka Dimityr Wezałow łatwo stracił piłkę na rzecz Rafała Kujawy i ratował się faulem na 22. metrze. Żółty kartonik dla Bułgara
65' Akcja Jakuba Wilka prawą stroną boiska i tylko wrzut z autu.
63' Dośrodkowanie Karola Żwira z rzutu wolnego. Trochę gry w powietrzu i ostatecznie wszystko wyjaśnia Grzegorz Fonfara.
62' Faul Carlesa Martineza na Rafale Kujawie.
62' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Martin Pribula za Sebastiana Dudka.
60' Rajd Žarko Udovičicia lewą flanką przerwany wślizgiem Rafała Remisza.
59' Rzut wolny dla Stomilu z około 30 metrów. Rafał Kujawa trafił w mur.
58' żóta kartka Łukasz Matusiak ukarany żółtą kartką za faul na Tsubasie Nishim
57' Łukasz Matusiak po ziemi do Grzegorza Fonfary, który dośrodkował z prawej strony boiska na dalszy słupek, a Jakub Arak skontrował piłkę głową i zmusił Piotra Skibę do interwencji.
56' Na spalonym Karol Żwir.
55' Prostopadła piłka od Łukasza Matusiaka do Jakuba Araka, który jednak nie zdołał przyjąć piłki na 20. metrze przed bramką gości.
53' Grzegorz Fonfara faulował Piotra Głowackiego na połowie Stomilu.
52' Jarosław Ratajczak zwija się z bólu po tym jak upadł na murawę po powietrznej walce z Jakubem Wilkiem.
49' Ekipa ze stolicy Warmii przybyła do Sosnowca z bębnem i dopinguje w rytm wybijany przez bębniarza.
49' Jakub Arak faulowany w środku boiska przez Tomasza Wełnę
48' Grzegorz Lech zagrał po ziemi w pole karne do Karola Żwira, któremu w oddaniu strzału przeszkodził Žarko Udovičić
47' Młyn Stomilu się zorganizował i od początku drugiej połowy zaczął wspierać swoją drużynę.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Zmiana w drużynie Stomilu. Piotr Głowacki za Michała Trzeciakiewicza.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45+1' Z narożnika boiska dośrodkował Jakub Wilk. Nikomu z jego kolegów nie udało się sfinalizować akcji strzałem.
45+1' Sebastian Dudek podał w pole karne do Roberta Bartczaka, który przymierzył lewą nogą z około 13 metrów. Interwencja Piotra Skiby zapobiegła stracie bramki. Po ręce olsztyńskiego golkipera piłka wyszła na rzut rożny.
44' Janusz Bucholc faulowany przez Jakuba Wilka przy bocznej linii boiska.
42' Kontra Zagłębia po rogu dla gości. Grzegorz Fonfara zagrał do Roberta Bartczaka, który ruszył lewą stroną boiska i odegrał do Fonfary na 8. metr, ale tam był czujny Jarosław Ratajczak.
41' Łukasz Matusiak wybija piłkę po dośrodkowaniu Karola Żwira z rzutu rożnego.
41' Grzegorz Fonfara powstrzymał Karola Żwira i kopnął piłkę na róg.
39' Po dośrodkowaniu Karola Żwira piłkę z bliższego słupka wybił Łukasz Matusiak.
39' Janusz Bucholc po nodze Žarko Udovičicia i rzut rożny dla Stomilu.
38' Tsubasa Nishi rozprowadził akcję gości podaniem do Michała Trzeciakiewicza na lewą stronę boisko. Najwyższy gracz Stomilu wbiegł w pole karne, ale był pieczołowicie pilnowany przez Dimityra Wezałowa i nie mógł oddać strzału na bramkę sosnowiczan.
35' Sebastian Dudek efektownie piętą podawał w polu karnym do Jakuba Araka, ale te nie zdołał opanować piłki.
34' Janusz Bucholc zagrał do Karola Żwira, który już zza linii końcowej dośrodkował w pole karne. Zagłębie zacznie od bramki.
33' Tomasz Wełna leży na murawie po starciu z Łukaszem Matusiakiem.
32' Krzysztof Markowski wyeliminował się z wyjazdu do Chojnic. To była jego czwarta żółta kartka w tym sezonie. Przerwana więc będzie jego imponująca seria.
31' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Markowskiego za faul na Tsubasie Nishim.
30' Płaski strzał z dystansu Michała Trzeciakiewicza. Wojciech Fabisiak wybija piłkę w bok.
29' Piłkę dośrodkowaną przez Michała Fidziukiewicza wybija głową z pola karnego Krzysztof Markowski.
29' Jakub Wilk przerwał faulem akcję Pawła Głowackiego
28' Žarko Udovičić dośrodkował prawą nogą i wprowadził trochę zamieszania w szeregach olsztyńskiej defensywy.
27' Złe podanie Tomasza Wełny do Rafała Remisza. Zagłębie zacznie z autu na połowie Stomilu.
26' Błąd Žarko Udovičicia, który zagrał piłkę do Pawła Głowackiego. Akcja Stomilu trochę straciła tempa, ale jeszcze z lewego skrzydła dośrodkował Tsubasa Nishi. Po zagraniu głową Karola Żwira interweniuje Wojciech Fabisiak.
25' Jakub Wilk faulował Pawła Głowackiego.
23' Rafał Kujawa zagrał do Karola Żwira, ale ten był na spalonym.
22' Z narożnika boiska dośrodkował Karol Żwir. Pewnie piłkę w polu bramkowym złapał Wojciech Fabisiak.
22' Goście zaatakowali lewą stroną boiska i wywalczyli rzut rożny.
19' gol - piłka nożna 1:0 Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Jakub Wilk. Jeden z zawodników Stomilu wybił futbolówkę głową poza pole karne. Ponad 20 metrów od bramki Stomilu był Grzegorz Fonfara, który huknął z powietrza prawą nogą. Nie było, co zbierać, już trzeba było wyciągać piłkę z siatki. Bramka przecudnej urody - tak ocenił to siedzący koło naszego stanowiska ekspert.
18' Faul Karola Żwira na Sebastianie Dudku z lewej strony boiska na wysokości 18 metra.
16' Ciekawa dwójkowa akcja między Robertem Bartczakiem i Jakub Arakiem. Bartczak podał do Araka i od razu wbiegł w pole karne, a Arak odegrał z pierwszej piłki. Niestety, młodszy z wypożyczonych legionistów skiksował z 11 metrów.
15' Žarko Udovičić z lewej strony boiska zagrał do Roberta Bartczaka, który minął rywala i znalazł się na 5. metrze. Mógł strzelać na bramkę, ale kopnął lewą nogą wzdłuż linii pola bramkowego. Brakowało zrozumienia z Jakubem Arakiem.
13' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rzutu wolnego piłkę głową z pola karnego wybił Grzegorz Lech.
13' Dimityr Wezałow faulowany przez Michała Trzeciakiewicza.
12' Na sektorze gości pojawili się pierwsi fanatycy Stomilu.
11' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z narożnika boiska piłkę wybił głową Rafał Remisz.
10' Będziemy mieli drugi rzut rożny.
9' Łukasz Matusiak rzucił piłkę za obrońców w stronę Jakuba Araka, który postanowił odegrać do tyłu do nadbiegającego "Łysego", który uderzył z pierwszej piłki, ale nie wiadomo do końca, czy to był strzał, czy próba zagrania na lewą stronę pola karnego.
8' Prostopadłe podanie Sebastiana Dudka w pole karne, ale Jakub Ara nie opanował piłki i stracił ją na rzecz Rafała Remisza.
7' Przy bocznej linii masażyści Zagłębia opatrują rękę Sebastiana Dudka.
7' Po dośrodkowaniu Karola Żwira z rzutu rożnego piłkę głową wybił Łukasz Matusiak.
6' Zaraz po aucie goście wywalczyli rzut rożny.
6' Z lewej strony boiska wrzucał Tsubasa Nishi. Piłkę na aut wybił Dimityr Wezałow.
4' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rzutu rożnego niecelnie główkował Jakub Arak, a dobijający z 16 metrów Łukasz Matusiak trafił w nogi rywala.
3' Sebastian Dudek wywalczył pierwszy róg dla Zagłębia.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 17:58 Debiutujący w I lidze sędzia Karol Rudziński z Olsztyna wyprowadził na boisko obie jedenastki. Zagłębia zagra dziś w czerwonych koszulach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Stomil w strojach czarno-czarnych - część koszulki jest bardziej czarna, a część mniej czarna.
0' 17:55 Zaczynamy za pięć minut. Młynu Zagłębia raczej nie powinniśmy się dziś spodziewać. Frekwencja niska, brak też flag na płocie. Sektor gości jeszcze jest pusty, ale podobno fanatycy Stomilu mają się pojawić na Ludowym.
0' 17:50 MKS Kluczbork, Pogoń Siedlce, Miedź Legnica, GKS Bełchatów, Rozwój Katowice - wszystkie te zespoły w rundzie wiosennej do meczu z Zagłębiam przystępowały po serii meczów bez zwycięstwa i wszystkie na Zagłębiu się przełamały. Stomil jest bez zwycięstwa w dziewięciu kolejnych meczach. To źle wróży naszemu zespołowi. Ale może to wreszcie Zagłębie się przełamie?
0' 17:45 Fatalna postawa Zagłębia w rundzie wiosennej, której ukoronowaniem był żenujący popis w Bytowie. Nie wiadomo, czy większy chaos panuje na boisku, czy w gabinetach. W sobotę zapadła decyzja o powierzeniu Tomaszowi Łuczywkowi obowiązków pierwszego trenera (ze względu na brak licencji nadal do protokołu wpisywany jest Artur Derbin) i dokooptowaniu do sztau dwóch nowych ludzi. Od nowego sezonu mamy mieć owego trenera. Według dobrze poinformowanych, będzie nim Jacek Magiera, ale oficjalna informacja ma zostać przekazana po meczu w Chojnicach. Widząc to, co się dzieje w Zagłębiu, kibice postanowili zagłosować nogami - frekwencja na Stadionie Ludowym jest dziś najgorsza w sezonie. Godzina meczu, jak na środek tygodnia, też mogłaby być bardziej przyjazna
0' 17:35 Cztery zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu do meczu w Bytowie. Poza meczową kadrą znaleźli się Marcin Sierczyński oraz pauzujący za żółte kartki Łukasz Sołowiej. Na ławce usiedli Michał Fidziukiewicz i Martin Pribula. Do składu wrócili Dimityr Wezałow, Carles Martinez, Jakub Wilk i Jakub Arak, a Grzegorz Fonfara został przesunięty na prawą obronę w miejsce "Siary"
0' 17:25 Piłkarze Zagłębia już pojawili się na rozgrzewce. Wraz z nimi pojawił się nowy pierwszy trener Tomasz Łuczywek, a także dwaj nowi członkowie sztabu szkoleniowego Karol Michalski i Bartłomiej Grzelak. Bramkarze rozgrzewają się z Robertem Stankiem.
0' 17:15 We wtorkowe popołudnie witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 30. kolejki I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Stomilem Olsztyn.
Grzegorz Fonfara: Małe rzeczy ciesząGrzegorz Fonfara: Małe rzeczy cieszą - Ta runda nie jest najlepsza w naszym wykonaniu, więc każde takie małe rzeczy cieszą. Cieszy w końcu zwycięstwo, ale to nie zmienia faktu, że w tej rundzie ciężko idzie. Tym bardziej cieszymy się z trzech punktów - powiedzial strzelec dwóch bramek dla Zagłębia » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu ze StomilemKonferencja prasowa po meczu ze Stomilem - Jak człowiek przyjechał do klubu, spotkał się z chłopakami i widział ich wielką koncentrację, to wiedziałem, że zrobią wszystko, żeby ten mecz wygrać - powiedział Tomasz Łuczywek » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu ze StomilemZdjęcia z meczu ze Stomilem Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Stomilowi Olsztyn, wygranego przez naszą drużynę 2-1 po dwóch bramkach Grzegorza Fonfary. » Czytaj więcej
Fanfary dla FonfaryFanfary dla Fonfary Zagłębie Sosnowiec wygrało ze Stomilem Olsztyn 2:1. Dwa przepiękne gole dla sosnowiczan zdobył Grzegorz Fonfara (19' i 77'). Goście odpowiedzieli w doliczonym czasie gry golem Grzegorza Lecha z rzutu karnego. » Czytaj więcej