25. Piotr Kasperkiewicz

Trener: Andrzej Konwiński
Sędziowie: Tomasz Radkiewicz - Marcin Hankiewicz, Arkadiusz Śpiewak (Łódź)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 35 sekundach gry sędzia zakończył drugą połowę meczu.
90+5' Z około 25 metrów strzelał Dawid Ryndak. Broni Oskar Pogorzelec
90+4' To jest niemożliwe! Michał Fidziukiewicz znowu spudłował z kilku metrów. Tym razem z lewego skrzydła dośrodkował Žarko Udovičić
90+2' zmiana Piotr Madejski wchodzi na boisko za Michała Szewczyka.
90+1' Po podaniu Dimityra Wezałowa Michał Fidziukiewicz nie trafił w bramkę z około 7 metrów!
90' zmiana Druga zmiana w drużynie gości. Kamil Nitkiewicz za Kamila Kuczaka.
87' Marcin Sierczyński minął dwóch rywali, zbiegł do środka boiska i oddał strzał lewą nogą. Celny, ale niezbyt groźny.
86' Tomasz Swędrowski najpierw przerwał akcję Zagłębia zatrzymując piłkę ręką, a potem przeszkadzał przy wykonaniu rzutu wolnego. Gdzie są kartki, panie sędzio?
85' zmiana Pierwsza zmiana w MKS-ie. Piotr Giel za Macieja Kowalczyka.
85' Niecelnie zza pola karnego strzelał Łukasz Matusiak.
84' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z rzutu rożnego nieudana próba strzału głową wykonaniu Jakuba Araka.
84' Łukasz Matusiak przymierzył z 30 metrów. Lecącą w dolny róg piłkę sparował bramkarz MKS-u.
83' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Robercie Bartczaku. Dośrodkował Žarko Udovičić, a Oskar Pogorzelec wypiąstkował piłkę w pole.
83' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Dawid Ryndak za Martina Pribulę.
82' Žarko Udovičić wstrzelił futbolówkę w pole karne, ale Jakub Arak nie zdołał stworzyć sobie sytuacji do oddania strzału.
81' Fatalne dośrodkowanie Žarko Udovičicia z rzutu wolnego. Na pewno jedno z najgorszych w jego karierze.
81' Žarko Udovičić wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
80' Łukasz Matusiak po raz trzeci w tej połowie szukał szczęścia strzałem z dystansu. Wreszcie był celny strzał, ale na miejscu znalazł się Oskar Pogorzelec.
78' Łukasz Matusiak dostał piłkę, obrócił się, przełożył futbolówkę z prawej na lewą i uderzył z około 20 metrów. Niewiele brakowało.
76' Žarko Udovičić dośrodkował z rzutu wolnego, a nad bramką strzelał Dimityr Wezałow.
76' Sędzia okazał dużo wyrozumiałości dla Kamila Kuczaka, który złapał za koszulkę Marcina Sierczyńskiego. Obyło się bez kartki.
75' Po raz kolejny z kontrą ruszył Michał Szewczyk, ale sfaulował Žarko Udovičicia i od rzutu wolnego grę wznowi Zagłębie.
72' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego wprost w rękawice Oskara Pogorzelca.
70' Žarko Udovičić dośrodkował z rzutu rożnego, a zamykający akcję Martin Pribula strzelił głową w krótki róg. Piłka nie wpadła do bramki, albo odbił ją bramkarz, albo trafiła w słupek. Ciężko było dostrzec przez gąszcz zawodników zgromadzonych pod bramką.
70' Marcin Sierczyński o mały włos nie zaskoczył bramkarza MKS-u dośrodkowaniem. Mamy rzut rożny.
69' Łukasz Matusiak zagrał w pole karne do Roberta Bartczaka. Piłkę na aut wybił Bartosz Brodziński.
68' Jeden z nielicznych ataków pozycyjnych gości. Na bramką strzelał Michał Szewczyk.
66' Robert Bartczak przegrał fizyczną walkę z Łukaszem Uszalewskim.
65' Kamil Kuczak wykorzystuje okazję, aby poleżeć na murawie i zagrać na czas.
65' Łukasz Matusiak strzelał z około 25 metrów. Piłka minęła bramkę.
63' Robert Bartczak dostał piłkę na skraju pola karnego, ale od razu ją stracił.
62' Za rozgrywanie wziął się nawet Krzysztof Markowski, ale źle podawał i od bramki zacznie Oskar Pogorzelec.
61' MKS całą jedenastką na własnej połowie. Ciężko będzie sforsować ten mur.
60' Kontra MKS-u. Prawą stroną rozpędził się Michał Szewczyk, ale dobrze ustawiony Krzysztof Markowski odebrał piłkę rywalowi.
58' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Carles Martinez za Grzegorza Fonfarę.
57' Marcin Sierczyński próbował dośrodkowania w pole karne, ale zagrał już zza końcowej linii boiska.
56' Faul Marcina Sierczyńskiego na Tomaszu Swędrowskim.
54' gol - piłka nożna 0:2 Podanie do Macieja Kowalczyka, który znalazł się w sytuacji sam na sam i z narożnika pola karnego precyzyjnie posłał piłkę do bramki obok interweniującego Wojciecha Fabisiaka.
53' Dośrodkowanie Martina Pribuli z lewego skrzydła. W polu karnym o piłkę próbowali walczyć Jakub Arak i Michał Fidziukiewicz, ale górą był Bartosz Brodziński.
52' Niecelny strzał z dystansu Sebastiana Dei.
52' Marcin Sierczyński wślizgiem zatrzymał Kamila Kuczaka, który już zbliżał się do naszego pola karnego.
51' Łukasz Matusiak stracił piłkę na połowie gości, którzy od razu zainicjowali kontrę. Na szczęście źle zagrywał Rafał Niziołek.
50' Dimityr Wezałow faulowany przez Macieja Kowalczyka.
49' Robert Bartczak zszedł na prawe skrzydło, a Jakub Arak tworzy duet napastników z Michałem Fidziukiewiczem.
47' Z narożnika boiska tradycyjnie dośrodkował Rafał Niziołek. Bez strzału.
47' Kontra gości. Akcję napędził Michał Szewczyk, a po strzale Macieja Kowalczyka zza pola karnego MKS ma róg.
46' W dwóch poprzednich meczach przeciwko drużynie z Kluczborka Jakub Arak wpisywał się na listę strzelców. Dziś po raz trzeci.
46' gwizdek Zaczęła się druga część spotkania.
46' zmiana Jedna zmiana w Zagłębiu przed drugą połową. Za Jakuba Wilka wchodzi Jakub Arak.
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45' Dośrodkowanie Žarko Udovičicia z lewego skrzydła i ponownie źle zagrał zamykający akcję Jakub Wilk.
43' Grzegorz Fonfara strzelał po ziemi zza pola karnego. Niestety, niecelnie.
42' Nieporozumienie między dwoma łysymi. Łukasz Matusiak dośrodkował w kierunku dalszego słupka, a Michał Fidziukiewicz zbiegał w przeciwną stronę.
42' Faul Macieja Kowalczyka na Martinie Pribuli przy bocznej linii boiska.
42' Zagranie Rafała Niziołka w pole karne i dobra interwencja Grzegorza Fonfary.
41' Žarko Udovičić posłał piłkę z lewej strony boiska do Jakuba Wilka, który znalazłby się w wyśmienitej sytuacji, gdyby tylko lepiej przyjął piłkę.
40' Strzał Roberta Bartczaka z około 25 metrów trafia w Bartosza Brodzińskiego.
38' Zły wykop Oskara Pogorzelca. Golkiper gości już przy remisie grał na czas. Zobaczymy, co będzie teraz.
37' Zagłębie po stracone bramce bardzo nieśmiało się zbiera do ponownego ataku.
34' gol samobójczy 0:1 Michał Szewczyk wszedł jak w masło w szyki obronne Zagłębia. Był już w polu karnym, gdy piłkę spod nóg wybił mu Grzegorz Fonfara. Niestety, trącił futbolówkę w stronę bramki, a interweniujący Wojciech Fabisiak nie był w stanie już nic zrobić.
32' Michał Fidziukiewicz zagrał do końcowej linii boiska do Roberta Bartczaka, ale ten opanował futbolówkę już za boiskiem. Szkoda.
31' Niedokładne dośrodkowanie Martina Pribuli po kolejnej akcji lewą stroną.
31' Po dośrodkowaniu Rafała Niziołka z rzutu wolnego na spalonym był Maciej Kowalczyk.
30' Kolejny faul Dimityra Wezałowa na Macieju Kowalczyku. Dobrze, że kończy się bez kartki.
29' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka zostaje wybita na skrzydło. Ponownie dośrodkował Marcin Sierczyński, a Jakub Wilk nie zamknął akcji strzałem.
28' Wstrzelenie piłki w pole karne z lewego skrzydła o mały włos nie kończy się bramką samobójczą. Po interwencji obrońcy MKS-u mamy rzut rożny.
28' Łukasz Matusiak zagrał prostopadłą piłkę do Roberta Bartczaka, który wycofał do Martina Pribuli, ale strzał Słowaka został zablokowany przez Adama Orłowicza.
26' Zamieszanie w polu karnym MKS-u po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia. Drużyna MKS-u wychodzi obronną ręką.
25' Kontra zespołu z Kluczborka. Kamil Kuczak zagrał do Łukasza Uszalewskiego, który zagrał w pole karne do Tomasza Swędrowskiego. Ten miał czas, żeby przyjąć piłkę na klatkę piersiową i oddać strzał. Piłka przeleciała nad poprzeczką.
24' Kontra Zagłębia. Grzegorz Fonfara miał po lewej stronie Martina Pribulę, a po prawej Michała Fidziukiewicza. Zdecydował się na zagranie w kierunku Słowaka, ale uczynił to niedokładnie i piłkę przejął Adam Orłowicz.
23' Po centrze Rafała Niziołka piłka przelatuje nad polem karnym i trafia na drugą stronę boiska. Będzie aut dla MKS-u.
22' Po podaniu Rafała Niziołka z około 25 metrów strzelał Adam Orłowicz. Rykoszet i róg dla gości.
22' Žarko Udovičić dośrodkował z lewego skrzydła i znowu górą w polu karnym Łukasz Uszalewski.
20' Martin Pribula minął rywala i dośrodkował w pole karne, a składającego się do strzału głową Jakuba Wilka uprzedził Łukasz Uszalewski. Akcję zakończył niecelny strzał z dystansu Łukasza Matusiaka.
20' Maciej Kowalczyk zbiegł na lewe skrzydło i posłał piłkę w pole bramkowe, gdzie był tylko Wojciech Fabisiak.
19' Kamil Kuczak faulowany przez Łukasza Matusiaka.
18' Bartosz Brodziński faulowany na połowie gości.
18' Michał Fidziukiewicz dopadł do odbitej piłki i oddał niecelny strzał lewą nogą z około 30 metrów.
17' Dwójkowa akcje między Robertem Bartczakiem i Martinem Pribulą. Prostopadłe podanie w pole karne kończy się interwencją Oskara Pogorzelca.
16' Z narożnika boiska wrzucał Rafał Niziołek, a Wojciech Fabisiak pewnie złapał piłkę.
15' Z rzutu wolnego uderzał Bartosz Brodziński. Piłka sunęła tuż nad murawą i po odbiciu od muru wyszła na róg.
15' Krzysztof Markowski sfaualował Macieja Kowalczyka tuż przed linią pola karnego.
14' Po dośrodkowaniu Rafała Niziołka z rzutu rożnego skutecznie w polu karnym interweniował Dimityr Wezałow.
14' Maciej Kowalczyk wywalczył róg dla gości.
14' Po dośrodkowaniu Rafała Niziołka piłkę głową wybił Łukasz Matusiak.
13' Faul Krzysztofa Markowskiego na Rafale Niziołku i rzut wolny dla MKS-u z prawej strony boiska z około 30. metra.
12' Po raz drugi z rzutu rożnego Jakub Wilk dośrodkował na głowę Dimityra Wezałowa. Tym razem Bułgar posłał piłkę nad poprzeczką.
12' Po wrzutce Žarko Udovičicia niepewnie w polu karnym Łukasz Ganowicz. Mamy rzut rożny.
10' Po błyskotliwym rajdzie Martina Pribuli i dośrodkowaniu w pole karne źle głową w piłkę trafił Michał Fidziukiewicz.
9' Michał Fidziukiewicz jednym zwodem przy linii bocznej ograł Kamila Kuczaka i Sebastiana Deję. Akcja została rozprowadzona na drugie skrzydło, skąd Jakub Wilk wrzucał w kierunku Roberta Bartczaka. Szybszy był jednak Oskar Pogorzelec.
9' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka z rzutu rożnego niecelnie z około 5 metrów główkował Dimityr Wezałow.
8' Jakub Wilk wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
7' Kontra gości. Do długiego podania w stronę Macieja Kowalczyka szybciej dobiega Dimityr Wezałow.
6' Robert Bartczak faulowany w okolicy środkowej linii.
5' W pole karne dośrodkował z rzutu wolnego Rafał Niziołek. Piłka ugrzęzła wśród zawodników i strzału próbował Bartosz Brodziński. Łapie Wojciech Fabisiak.
4' żóta kartka Błąd Dimityra Wezałowa, który dał się uprzedzić Maciejowi Kowalczykowi i faulował napastnika MKS-u na 30. metrze.
2' Žarko Udovičić zakręcił Kamilem Kuczakiem i posłał piłkę w pole karne. Tam znalazł się Jakub Wilk, ale defensorzy MKS-u przechwycili jego zagranie.
2' Žarko Udovičić po podaniu Martina Pribuli dośrodkował z lewego skrzydła. Piłkę akrobatycznie z pola karnego wybił Sebastian Deja.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście!
0' 17:58 Sędziowska trójka przy muzyce Jana Kiepury właśnie wprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Sosnowiczanie zagrają dziś w białych strojach, a goście cali na niebiesko.
0' 17:55 Warto dodać, że dziś na Stadionie Ludowy debiutuje nareperowana tablica świetlna. Oby miała ona okazję pokazywać tylko i wyłącznie korzystne wyniki dla Zagłębia. W sektorze gości pojawiają się pierwsi fanatycy z Kluczborka. Młyn Zagłębia jeszcze się nie zorganizował, ale już wiszą dwie flagi.
0' 17:50 Cztery ostatnie ligowe mecze na Stadionie Ludowym kończyły się zwycięstwami Zagłębia. MKS Kluczbork przegrał cztery ostatnie mecze w lidze, a od ośmiu meczów nie odniósł zwycięstwa. W Sosnowcu MKS Kluczbork jest niepokonany od czterech meczów. Czy z tych statystyk można wyciągnąć jakieś wnioski w kontekście dzisiejszego meczu?
0' 17:45 Sierpniowy mecz w Kluczborku to jedno z niewielu spotkań Zagłębia w tym sezonie, które możemy uznać jako nieudane i mieć żal do zespołu. Nasz zespół zadowolił się jednobramkowym prowadzeniem, którego nie utrzymał do końca meczu, dał się zdominować rywalowi i stracił bramkę w 90. minucie. Dzisiaj pora na rewanż.
0' 17:35 Mecz na Ludowym kończy 22. kolejkę rozgrywek. Gdy teraz spojrzymy na tabelę, to zobaczymy, że Zagłębie spadło na czwartą pozycję za sprawą zwycięstwa Zawiszy Bydgoszcz nad GKS-em Bełchatów. Jeśli nasz zespół pokona drużynę z Kluczborka, to na pewno powróci na trzecią lokatę, a niewykluczone, że zamelduje się na drugiej pozycji (jeśli w rozpoczętym o 17:00 meczu Wigry Suwałki wygrają z Arką Gdynia). MKS Kluczbork po wczorajszej wygranej Rozwoju Katowice spadł do strefy spadkowej i aby z niej wyjść musi wygrać na Stadionie Ludowym.
0' 17:25 Dwie zmiany w pierwszym składzie Zagłębia w porównaniu do meczu w Poznaniu. Obie wymuszone kontuzjami. Sebastian Dudek i Michał Bajdur doznali urazów na stadionie Lecha i dziś ich nie zobaczymy. W ich miejsce zagrają Marcin Sierczyński i Jakub Wilk. "Siara" nie zajmie jednak miejsca naszego kapitana na środku pomocy, tylko zagra na prawej obronie, skąd na pozycję w pomocy został przesunięty Grzegorz Fonfara. Kapitańską opaskę będzie nosił dziś Łukasz Matusiak. Na ławce rezerwowych zasiądzie tylko sześciu zawodników.
0' 17:15 Drużyna Zagłębia po raz pierwszy od 29 listopada gra mecz o punkty na Stadionie Ludowym. Cztery kolejne mecze nasz zespół rozgrywał poza Sosnowcem. Jeszcze w grudniu w Bydgoszczy i w ciągu dwunastu marcowych dni kolejno w Suwałkach, Gdyni i Poznaniu. W sumie około 3800 kilometrów na liczniku. Wreszcie jesteśmy u siebie!
0' 17:05 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 22. kolejki I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i MKS-em Kluczbork.
Zdjęcia z meczu z MKS-em KluczborkZdjęcia z meczu z MKS-em Kluczbork Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z MKS-em Kluczbork. W galerii prezentujemy 56 fotografii. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z MKS-em KluczborkKonferencja prasowa po meczu z MKS-em Kluczbork - To naprawdę nie był nasz dzień dzisiaj. To było brutalne zderzenie się z tzw. autobusem - ocenił Artur Derbin. Z kolei trener gości mówił: - Przyjechaliśmy do paszczy lwa i wywozimy stąd trzy punkty. » Czytaj więcej
Przegrany mecz, czy także awans?Przegrany mecz, czy także awans? Zagłębie Sosnowiec uległo MKS-owi Kluczbork 0:2. Sosnowiczanie po tej porażce spadli na czwarte miejsce w tabeli i tracą już sześć punktów do Arki Gdynia. » Czytaj więcej