17. Arkadiusz Gajewski
5. Michał Cywiński
18. Damian Ciechanowski

Trener. Maciej Bartoszek
1:0 - Kamil Drygas 9' (k.) 1:1 - Michał Fidziukiewicz 13' 2:1 - Szymon Lewicki 37' 3:1 - Kamil Drygas 44' 4:1 - Kamil Drygas 45+1' 5:1 - Szymon Lewicki 56' 6:1 - Jakub Smektała 72'
8' Łukasz Sołowiej 66' Jakub Łukowski 67' Marcin Sierczyński 89' Daniel Włosiński

Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Marek Opaliński (Lubin) - Adam Kupsik (Poznań), Artur Załęczny (Lubin)
90.0000
90+2' gwizdek Koniec meczu. Srogie baty na koniec rundy.
90+2' Podobnie jak przed chwilą - dośrodkowanie z rogu, piłka wybita poza pole karne i strzał. Niecelnie Daniel Włosiński
90+2' Konrad Budek interweniował we własnym polu karnym po dośrodkowaniu z prawego skrzydła i niewiele brakowało do "swojaka". Jest za to róg.
90' doliczony czas +2
90' Po dośrodkowaniu z rogu piłka trafiła na 25. metr do Jakuba Łukowskiego, który huknął nad bramką.
90' Rzut rożny dla gospodarzy.
90' Z 30 metrów strzelał Jakub Smektała. Wojciech Fabisiak wypiąstkował piłkę zmierzającą do bramki.
89' żóta kartka Żółta kartka dla Daniela Włosińskiego za faul na Marcinie Sierczyńskim.
87' Łukasz Matusiak wybił piłkę z naszego pola karnego po dośrodkowaniu z rogu.
87' Szymon Lewicki szykował się do oddania strzału w polu karnym Zagłębia. W porę piłkę na róg wybił Konrad Budek.
85' Giorgi Alawerdaszwili sfaulował Sebastiana Dudka.
84' 17-letni Patryk Mularczyk debiutuje dziś w I lidze. Dotychczas w pierwszej drużynie Zagłębia zagrał 4 mecze w II lidze.
83' Kamil Drygas też jest człowiekiem! Po dośrodkowaniu Szymona Lewickiego miał "patelnię". Pięć metrów od bramki Zagłębia i strzelił lewą nogą obok słupka
82' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu. Patryk Mularczyk za Martina Pribulę.
81' Žarko Udovičić wbiegł z piłką w pole karne Zawiszy i strzelił nad poprzeczką.
80' Kamil Drygas fauluje Martina Pribulę.
79' zmiana Ostatnia zmiana w Zawiszy. Daniel Włosiński za Wasiła Panajotowa.
77' Kami Drygas składał się do strzału głową po dośrodkowaniu Sebastiana Kamińskiego. Na miejscu był Krzysztof Markowski.
76' Krzysztof Nykiel huknął z 25 metrów. Broni Wojciech Fabisiak.
73' zmiana Druga zmiana w Zawiszy. Giorgi Alawerdaszwili za Macieja Konę.
72' gol - piłka nożna 6:1 Długo próbował, aż w końcu doczekał się swojej bramki Jakub Smektała. Z lewej strony boiska dośrodkował Krzysztof Nykiel, a Smektała zamknął akcję i pokonał naszego bramkarza, który dotknął jeszcze piłkę, ale nie zdołał zapobiec utracie gola
71' Žarko Udovičić faulowany przed polem karnym Zagłębia przez Jakuba Smektałę.
70' Dawid Ryndak faulowany na środku boiska.
69' Z 25 metrów strzelał Michał Fidziukiewicz. Piłka trafiła w reklamę Radia Eska.
68' To była czwarta kartka dla Marcina Sierczyńskiego, co oznacza, że "Siara" nie zagra w pierwszym meczu rundy wiosennej. Podobnie jak Łukasz Sołowiej.
67' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Sierczyńskiego za faul na Jakubie Łukowskim. Rachunki wyrównane.
66' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Łukowskiego za faul na Marcinie Sierczyńskim.
66' zmiana Pierwsza zmiana w Zawiszy. Jakub Łukowski wchodzi na boisko za Sylwestra Patejuka.
64' Jeszcze raz z tego samego miejsca uderzał Wasił Panajotow. Tym razem nad poprzeczką.
63' Lewą nogą z ponad 20 metrów strzelał Wasił Panajotow. Broni Wojciech Fabisiak.
63' Szymon Lewicki objął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji strzelców I ligi. Dogonić go może jeszcze Kamil Drygas, który ma jedną bramkę mniej.
62' Martin Pribula pokręcił w polu karnym Sebastianem Kamińskim, ale przy próbie strzału został powstrzymany przez Łukasza Nawotczyńskiego.
60' Łukasz Matusiak faulowany na własnej połowie przez Wasiła Panajotowa.
59' Maciej Kona zagrał w pole karne do Jakuba Smektały. Dwie świetne interwencje Wojciecha Fabisiaka - przy pierwszym strzale i dobitce z ostrego kąta.
58' Martin Pribula po akcji prawą stroną boiska dośrodkował w pole karne. Górą defensywa Zawiszy.
56' gol - piłka nożna 5:1 Szymon Lewicki strzelił lewą nogą zza pola karnego. Piłka wpadła pod poprzeczkę. Nokaut.
55' Jakub Smektała wstrzelił piłę w pole karne. Wślizgiem w stronę futbolówki ruszył Kamil Drygas, ale był na spalonym.
55' Sebastian Dudek z własnej połowy zagrywał do przodu w kierunku Dawida Ryndaka. Za mocno.
53' Po podaniu Szymona Lewickiego w sytuacji sam na sam znalazł się Jakub Smektała. Przed stratą piątej bramki ratuje nas Wojciech Fabisiak.
52' Po wrzucie z autu z piłką w polu karnym znalazł się Kamil Drygas. Zamiast strzelać szukał jeszcze efektownego podania do Jakuba Smektały i skończyło się stratą piłki.
51' Z prawej strony boiska dośrodkował Jakub Smektała, a Konrad Budek zatrzymał Macieja Konę.
51' Wasił Panajotow sfaulował Marcina Sierczyńskiego i dostał reprymendę od arbitra.
50' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka do strzału w polu karnym składał się Łukasz Matusiak, ale w porę interweniował bohater meczu Kamil Drygas.
49' Faul Macieja Kony na Sebastianie Dudku.
48' Zagłębie znalazło się z piłką w polu karnym Zawiszy, ale od raz piłkę na aut wyekspediował Krzysztof Nykiel.
47' Konrad Budek faulowany przez Kamila Drygasa.
46' Faul Sebastiana Kamińskiego na Martinie Pribuli.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Dawid Ryndak za Jakuba Wilka.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy. Nie ma co ukrywać, że jest - by zacytować klasyka - kurewsko daleko od OK. Pierwszy gol po fatalnym zachowaniu Łukasza Sołowieja, potem udało się szybko wyrównać i wydawało się, że coś może z tego być, ale końcówka połowy fatalna. Trzy podobne bramki - wrzutki z prawego skrzydła i zagrania głową Kamila Drygasa - najpierw asysta do Szymona Lewickiego, a potem już od razu strzały na bramkę.
45+1' gol - piłka nożna 4:1 W Bydgoszczy Kamil Drygas Show. Z prawego skrzydła dośrodkował Sebastian Kamiński, a Kamil Drygas ponownie strzałem głową pokonał Wojciecha Fabisiaka.
45' doliczony czas +1
44' gol - piłka nożna 3:1 Wasił Panajotow dośrodkował z prawego skrzydła, a Kamil Drygas strzelił głową z około 6 metrów i pokonał Wojciecha Fabisiaka.
44' Świetne podanie Sebastiana Dudka w kierunku Martina Pribuli i Łukasz Sapela zmuszony do interwencji głową poza polem karnym.
43' Kamil Drygas do Szymona Lewickiego, ten z 16 metra na lewą stronę pola karnego do Sylwestra Patejuka, a lewoskrzydłowy gospodarzy w dobrej sytuacji niecelnie strzela.
42' Sebastian Dudek faulowany przez Kamila Drygasa.
39' Žarko Udovičić popchnięty przez Jakuba Smektałę w polu karnym Zagłębia.
39' Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie Sebastiana Dudka. Od bramki zacznie Łukasz Sapela.
39' Dośrodkował Sebastian Dudek, a Maciej Kona wybił piłkę na kolejny korner.
38' Zagłębie od razu po stracie gola ruszyło do przodu i wywalczyło rzut rożny.
37' gol - piłka nożna 2:1 Sebastian Kamiński dośrodkował z prawego skrzydła. Kami Drygas zamknął akcję na dalszym słupku i odegrał piłkę do Szymona Lewickiego, a ten z kilku metrów pokonał Wojciech Fabisiaka.
37' Sylwester Patejuk wpadł w nasze pole karne, ale zabrakło mu dokładności przy ostatnim podaniu
35' Z prawego skrzydła dośrodkował Marcin Sierczyński, a Łukasz Sapela interweniował jedną ręką i zapobiegł oddaniu strzału głową przez Martina Pribulę.
34' Sebastian Kamiński dośrodkował w pole karne z własnej połowy, a Wojciech Fabisiak udanie interweniował na skraju pola karnego.
33' Prawą nogą z lewego skrzydła dośrodkował Krzysztof Nykiel. Piłka w rękach Wojciecha Fabisiaka.
31' Ciężkie chwile. Zagłębie w desperackiej obronie, a gospodarze naciskają.
30' Uff... Ale było blisko drugiej bramki dla Zawiszy. Najpierw Jakub Smektała dośrodkował z prawej strony, a Szymon Lewicki nie trafił w piłkę stojąc w polu karnym, ale akcję z drugiej strony pola karnego zamknął Sylwester Patejuk, który ponownie dograł do Lewickiego. Piłka już była na linii bramkowej, ale zdaniem arbitra napastnik gospodarzy sfaulował naszego bramkarza, próbując dobić futbolówkę.
28' Sebastian Kamiński fauluje Michała Fidziukiewicza.
28' Prezes Zagłębia bardzo przeżywa mecz. Wstał ze swojego krzesełka w loży VIP stanął u góry trybuny i ogląda spotkanie w samotności.
27' Kontra Zawiszy. Po podaniu Kamila Drygasa niecelnie z pola karnego strzela Szymon Lewicki.
26' Prostopadłe podanie Wasiła Panajotowa do Sylwestra Patejuka i strzał nad bramką z około 10 metrów.
25' Dośrodkowanie Sylwestra Patejuka z lewego skrzydła i piłkę łapie wyskakujący Wojciech Fabisiak.
24' Z lewego skrzydła dośrodkował Sylwester Patejuk, a piłkę w polu karnym Zagłębia przejął Konrad Budek.
23' Žarko Udovičić wybił piłkę poza boisko, bo na murawie leży Szymon Lewicki.
22' Marcin Sierczyński ruszył prawą stroną, wpadł w pole karne, ale nie dał rady dwójce rywali.
20' Jakub Smektała pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki przed polem karnym.
19' Nieporozumienie między Szymonem Lewickim a Jakubem Smektałą w polu karnym Zagłębia. Piłka wyleciała poza boisko.
17' Poprzedni mecz w Bydgoszczy był emocjonujący od początku do końca. Teraz też zaczęło się ostro.
16' Martin Pribula faulowany przy próbie wyjścia z piłką z własnej połowy
16' Za mocne dośrodkowanie Jakuba Smektały z prawego skrzydła. Piłkę przejął Marcin Sierczyński.
15' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Nykiela strzału przewrotką spróbował Jakub Smektała. Broni Wojciech Fabisiak.
13' gol - piłka nożna 1:1 GOOOL!!!! Co za odpowiedź Zagłębia. Jakub Wilk zagrał do Marcina Sierczyńskiego, który dośrodkował w pole karne, a Michał Fidziukiewicz przyjął futbolówkę, zwiódł rywala i uderzył nie do obrony!
13' Po dośrodkowaniu Jakuba Wilka głową z około 5 metrów strzelał Łukasz Matusiak. Kapitalna interwencja Łukasza Sapeli, który zatrzymał piłkę prawą stopą.
12' Krzysztof Nykiel sfaulował Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska.
11' zmiana Za Grzegorza Fonfarę na boisko wszedł Konrad Budek.
10' Jakub Smektała ograł Krzysztofa Markowskiego i niecelnie strzelił z prawej strony pola karnego.
9' gol - po karnym 1:0 Kamil Drygas uderzył lewą nogą z 11 metrów i pokonał Wojciecha Fabisiaka.
8' czerwona kartka Czerwona kartka dla Łukasza Sołowieja za faul na Kamile Drygasie i rzut karny dla Zawiszy. Fatalny błąd naszego stopera, który w niegroźnej sytuacji źle przyjął piłkę w polu karnym i stracił ją na rzecz gracza gospodarzy, a potem ratował się faulem
6' Žarko Udovičić po raz kolejny odebrał piłkę Jakubowi Smektale, ale trochę za mocno zagrał w kierunku Michała Fidziukiewicza i piłkę złapał w polu karnym Łukasz Sapela.
5' Žarko Udovičić powstrzymał akcję Jakuba Smektały prawą stroną boiska.
5' Martin Pribula dośrodkował z lewej strony boiska, ale dobrze w polu karnym spisał się Krzysztof Nykiel
4' Krótka przerwa w grze, bo z pomocy masażystów musiał skorzystać Michał Fidziukiewicz.
3' Gospodarze ruszyli z kontrą, ale na nasze szczęście Sylwester Patejuk pogubił się i podał do rywala.
3' Znowu lewą stroną ruszył aktywny Martin Pribula, ale piłkę na aut wybił Sebastian Kamiński.
1' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu rożnego próbował uderzać Martin Pribula, ale został zablokowany w polu karnym.
1' Zaczęli gospodarze, ale szybko stracili piłkę. Do przodu ruszył Martin Pribula i wywalczył róg.
1' gwizdek Gramy! Zaczął Zawisza.
0' 15:59 Sędziowska trójka właśnie wyprowadza piłkarzy obu zespołów z tunelu. Gospodarze zagrają dziś w swoich tradycyjnych niebiesko-czarnych strojach, a Zagłębie na biało. Czekamy z niecierpliwością na pierwszy gwizdek.
0' 15:55 Trochę ponad rok temu, w ostatnim meczu rozgrywanym przez Zagłębie w 2014, grający wówczas w Legionovii Legionowo Szymon Lewicki dwa razy pokonał Wojciecha Fabisiaka. Liczymy na to, że dziś uda się powstrzymać napastnika "Zetki", który ma już dziewięć strzelonych bramek w tym sezonie. Sebastian Dudek na tym stadionie strzelił dwa gole, gdy w sezonie 2013/2014 bronił barw Zawiszy. Może dziś będzie kolejny? A może wreszcie bramkę poza Sosnowcem strzeli Michał Fidziukiewicz?
0' 15:50 Frekwencja na stadionie Zawiszy jest na razie bardzo nędzna. Razem z VIP-ami funkcyjnymi i ochroną będzie około 200 osób. Tuż za stadionem jest Lidl i Media Expert i wiele wskazuje na to, że w tych przybytkach frekwencja jest w tej chwili lepsza.
0' 15:45 Informujemy, że wbrew różnym pogłoskom, jakie krążyły tu i ówdzie, transmisji z dzisiejszego meczu nie ma w Polsacie Sport, ani w żadnej innej telewizji. Pozostają tylko relacje tekstowe oraz relacja w radiu. Z tego, co widzieliśmy redaktor Wasik starszy siedzi u góry w kabinie razem z Michałem Judą, który może służyć za eksperta. Na loży VIP sporo znajomych twarzy z Sosnowca - prezes Marcin, prezydent Arkadiusz oraz wesoła załoga wesołego busa.
0' 15:40 Co w składzie Zagłębia? Tak jak w drugiej połowie meczu z GKS-em Katowice w ataku zagrał Micha Fidziukiewicz, tuż za nim Grzegorz Fonfara, a na środku defensywy wystąpi Łukasz Sołowiej. Po karze za cztery żółte kartki do meczowej jedenastki powrócił Łukasz Matusiak a po raz pierwszy w ligowym meczu od pierwszej minuty zagra Jakub Wilk. Na ławce usiedli Dawid Ryndak, Jakub Arak i Konrad Budek, którzy grali od pierwszej minuty w ostatnią niedzielę.
0' 15:30 Z bydgoskim Zawiszą gramy w tym sezonie po raz pierwszy, ale niewykluczone, że zagramy jeszcze dwa, a może nawet trzy razy. Zawiszę czeka rewanżowy mecz w ćwierćfinale Pucharu Polski i istnieje szansa, że Zagłębie zagra z Zawiszą w półfinale lub finale tych rozgrywek. Nie brakuje jednak osób, które twierdzą, że nie ma co liczyć na półfinał z Zawiszą lub Śląskiem, bo kulki w losowaniu będą odpowiednio podgrzane, aby Lech nie trafił na Legię.
0' 15:20 Na mecz z Zawiszą przyjechaliśmy o trzy tygodnie później niż planowaliśmy. Przypomnijmy, że pierwotnie oba zespoły miały walczyć o ligowe punkty 14 listopada, ale PZPN przełożył to spotkanie ze względu na występ jednego z graczy Zawiszy w meczu młodzieżowej kadry. Przełożenie meczu okazało się korzystne z co najmniej dwóch względów - po pierwsze dziś obowiązuje nałożona przez PZPN kara zakazu wyjazdowego dla kibiców Zagłębia, co oznacza, że będą mogli pojechać do Gdyni, a po drugie pogoda jest dziś lepsza niż była w połowie listopada.
0' 15:10 Witamy z Bydgoszczy (lub "Bydgoszcza" - jak mawiał były minister finansów) i zapraszamy na relację na żywo z ostatniego w tym roku meczu Zagłębia.
Skrót z meczu w BydgoszczySkrót z meczu w Bydgoszczy Uwaga! Materiał dla osób o silnej psychice i mocnych nerwach. Za stroną Polsatu Sport prezentujemy skrót z meczu pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w BydgoszczyZdjęcia z meczu w Bydgoszczy Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego spotkania w Bydgoszczy - ostatniego w tym roku meczu rozegranego przez Zagłębie Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w BydgoszczyKonferencja prasowa po meczu w Bydgoszczy Artur Derbin: To był bardzo udany rok dla Zagłębia Sosnowiec. Mimo dzisiejszej wpadki mało kto się spodziewał, że będziemy gościć w gónych rejonach tabali, a dzisiaj zajmujemy trzecie miejsce i będziemy grać w półfinale Pucharu Polski - powiedział po meczu w Bydgoszczy trener Zagłębia Artur Derbin » Czytaj więcej
Koszmarny koniec świetnej rundyKoszmarny koniec świetnej rundy Zagłębie Sosnowiec od 8. minuty po czerwonej kartce dla Łukasza Sołowieja grało w dziesiątkę i przegrało z Zawiszą Bydgoszcz 1:6. Jedyną bramkę dla sosnowiczan strzelił Michał Fidziukiewicz. » Czytaj więcej