4. Bartosz Jaroszek
26. Jakub Czapliński

Trener: Mirosław Smyła
0:1 - Dawid Ryndak 28'
15' Łukasz Matusiak 25' Patryk Kun 34' Robert Menzel 48' Michał Gałecki 75' Filip Kozłowski 90+3' Kamil Cholerzyński

Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Marcin Szczerbowicz - Piotr Kurt, Marcin Adamski (Olsztyn)
90.0000
90+3' gwizdek Po 48 minutach gry kończy się druga połowa spotkania
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Cholerzyńskiego za faul na Adrianie Paluchowskim.
90+2' Prostopadłe podanie Grzegorza Fonfary do Adriana Paluchowskiego. Rezerwowy napastnik Zagłębia w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza Rozwoju
90+2' Z linii pola karnego strzelał Joshua Balogun Kayode. Piłkę zablokował Łukasz Matusiak.
90+1' Kontra sosnowiczan przerwana wyjściem Bartosza Solińskiego poza pole karne.
90+1' Dośrodkowanie Wojciecha Króla i wygrany pojedynek powietrzny przez Marcina Sierczyńskiego w polu karnym Zagłębia.
90' Wojciech Fabisiak faulowany przez Adama Czerkasa w polu bramkowym.
89' Znowu niedokładność w podaniu na lewej stronie boiska. Piłka wychodzi na aut.
89' Adrian Paluchowski faulowany przez Łukasza Kopczyka.
88' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Tomasz Szatan za Sebastiana Dudka.
87' Strzał z dystansu Grzegorza Fonfary. Niezbyt pewna, ale udana interwencja Bartosza Solińskiego.
86' Wymiana podań między Filipem Kozłowskim a Łukaszem Winiarczyka zakończona strzałem tego drugiego gracza z pola karnego. Piłka odbiła się od Krzysztofa Markowskiego i trafiła do Wojciecha Fabisiaka.
86' Po dośrodkowaniu Tomasza Wróbla nieudana próba strzały w wykonaniu Łukasza Kopczyka.
85' Gospodarze wywalczyli rzut rożny.
83' Sosnowiczanie tracą piłkę przed własnym polem karnym. Przejmuje ją Kamil Cholerzyński, ale na szczęście strzela zbyt lekko, by sprawić kłopoty Wojciechowi Fabisiakowi.
82' Raul Gonzalez wygrał pojedynek biegowy z Martinem Pribulą.
81' zmiana Ostatnia zmiana w Rozwoju - Adam Czerkas za Roberta Tkocza.
80' Solowa akcja Joshuy Baloguna Kayode zakończona niecelnym strzałem z około 25 metrów,
80' Rozwój atakuje coraz odważniej. Oby nie powtórzyła się sytuacja z Kluczborka.
79' Filip Kozłowski nie sięgnął w polu bramkowym piłki dośrodkowanej z prawego skrzydła przez Tomasza Wróbla.
78' Po podaniu Tomasza Wróbla z lewego skrzydła Robert Tkocz przymierzył z około 18 metrów i posłał piłkę obok bramki.
78' Z prawego skrzydła dośrodkował Raul Gonzalez, a Filip Kozłowski oddał strzał głową z około 12 metrów. Broni Wojciech Fabisiak.
75' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Adrian Paluchowski za Jakuba Araka.
75' żóta kartka Żółta kartka dla Filipa Kozłowskiego za próbę wymuszenia rzutu karnego.
74' Po dośrodkowaniu Łukasza Winiarczyka z rogu z około 15 metrów głową strzelał Łukasz Kopczyk. Piłka w rękach Wojciecha Fabisiaka
73' Krzysztof Markowski wybił piłkę na rzut rożny, a do strzału już się składał Joshua Balogun Kayode.
72' Joshua Balogun Kayode faulowany przy bocznej linii boiska przez Žarko Udovičicia.
71' Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Piłka była podawana tylko do tyłu i w końcu trafiła pod nogi Wojciecha Fabisiaka.
70' Serb wywalczył kolejny korner dla Zagłębia.
70' Łukasz Kopczyk wybija głową z pole karnego piłkę po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia
69' Dawid Ryndak wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
69' Robert Tkocz fauluje Sebastiana Dudka w środkowym kole.
66' Robert Tkocz dośrodkował w pole karne, a Marcin Sierczyński nie pozwolił wprowadzonemu niedawno na boisko Nigeryjczykowi na dojście do piłki.
65' Kolejna kontra sosnowiczan. Podanie Dawida Ryndaka i lekki strzał Grzegorza Fonfary z około 20 metrów. Broni golkiper Rozwoju.
64' Kontra Zagłębia. Sebastian Dudek zagrał na prawo do Grzegorza Fonfary, który wbiegł w pole karne gospodarzy, ale wobec liczebnej przewagi graczy Rozwoju zdecydował się wycofać futbolówkę i nic z tej akcji nie wyszło.
63' Łukasz Winiarczyk rozpędził się na lewym skrzydle, wpadł w pole karne i uderzył po ziemi obok bramki.
60' zmiana Dwie zmiany w Rozwoju. Wojciech Król za Michała Gałeckiego i Joshua Balogun Kayode za Patryka Kuna.
60' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Grzegorz Fonfara za Przemysława Mizgałę.
59' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu rożnego piłkę wybija głową Łukasz Kopczyk.
59' Zagłębie ruszyło z kontrą. Osamotniony Jakub Arak odegrał do Žarko Udovičicia i udało się wywalczyć rzut rożny.
58' Ofiarna interwencja Marcina Sierczyńskiego w polu karnym Zagłębia po zagraniu Roberta Tkocza.
58' Raul Gonzalez dośrodkował lewą nogą z prawej strony boiska. Nikt z graczy Rozwoju nie zamknął akcji i nie sfinalizował jej strzałem, co wprawiło w zdenerwowanie Mirosława Smyłę.
57' Teraz dla odmiany próba akcji lewym skrzydłem i strata Žarko Udovičicia
56' Zagłębie ruszyło z kontrą prawą stroną boiska, ale źle piłkę zagrał Dawid Ryndak.
56' Robert Tkocz dośrodkował z prawego skrzydła, a piłkę z naszego pola karnego wybił Łukasz Sołowiej.
55' Zagłębie oddało inicjatywę Rozwojowi. Katowiczanie długo grali piłkę na połowie Zagłębia, aż w końcu na strzał z dystansu zdecydował się Kamil Cholerzyński. Daleko od bramki Wojciecha Fabisiaka.
52' Zagłębie długo klepało piłkę na połowie Rozwoju, aż w końcu po zagraniu Sebastiana Dudka z prawego skrzydła dośrodkował Przemysław Mizgała. Piłkę na polu bramkowym złapał Bartosz Soliński
50' Złe dośrodkowanie Žarko Udovičicia po podaniu Martina Pribuli. Od bramki zacznie Rozwój.
48' Przy piłce stali Žarko Udovičić i Sebastian Dudek. Na strzał zdecydował się Serb i trafił w boczną siatkę.
48' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Gałeckiego za faul na Przemysławie Mizgale. Rzut wolny dla Zagłębia z okolicy narożnika pola karnego.
47' Sebastian Dudek faulowany przez Tomasz Wróbla
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu. Bez zmian w składach.
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry sędzia Marcin Szczerbowicz kończy pierwszą połowę spotkania.
45' Žarko Udovičić po akcji lewą stroną boiska wyłożył piłkę Jakubowi Arakowi. Nasz najlepszy strzelec stał w polu karnym tyłem do bramki i zamiast próby strzału, było zagranie do tyłu w kierunku Sebastiana Dudka. Akcja została przerwana przez obronę.
42' Po przejęciu piłki na prawej stronie boiska Marcin Sierczyński zagrał w pole karne do Martina Pribuli, który od razu odegrał piętą w stronę Przemysława Mizgały. Akcję przerwał czujny Raul Gonzalez.
41' Przed polem karnym Rozwoju Martin Pribula faulował Raula Gonzaleza.
40' Robert Tkocz z prawego skrzydła zagrał na 10. metr, gdzie znajdował się Tomasz Wróbel. W oddaniu strzału przeszkodził mu Łukasz Matusiak.
39' Łukasz Matusiak wrócił na boisko i gramy w komplecie.
39' Rozwój chciał wykorzystać to, że Zagłębie przez chwilę grało w dziesiątkę. Lewą stroną ruszył Kamil Cholerzyński, uciekł Marcinowi Sierczyńskiemu, wpadł w pole karne, ale tam faulował Sebastiana Dudka.
37' kontuzja Do leżącego na środku boiska Łukasza Matusiaka wystartowali masażyści Zagłębia.
36' Dawid Ryndak próbował dojść do piłki w polu karnym. Był jednak blokowany przez Łukasza Winiarczyka. Piłka ostatecznie ląduje u Bartosza Solińskiego.
35' Krzysztof Markowski strzelił z rzutu wolnego w mur gospodarzy.
34' żóta kartka Żółta kartka dla Roberta Menzela za faul na Jakubie Araku 22 metry przed bramką
33' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłka po odbiciu od gracza gospodarzy trafia w ręce Bartosza Solińskiego.
32' Žarko Udovičić dośrodkował z lewej strony boiska. Trochę za mocno, ale do piłki przed linią boczną dopadł jeszcze Dawid Ryndak, wstrzelił ją w pole karne, a na róg wybił futbolówką Robert Menzel
30' Łukasz Sołowiej zagrał piłkę wprost pod nogi Tomasza Wróbla. Ten rozrzucił akcję na prawą stronę, a Raul Gonzalez wstrzelił futbolówkę w pole bramkowe. Na szczęście nie było tam nikogo z katowiczan.
28' gol - piłka nożna 0:1 Dawid Ryndak odebrał piłkę Kamilowi Cholerzyńskiemu i uderzył prawą nogą z ponad 25 metrów. Piłka wpadła w samo okienko bramki Bartosza Solińskiego.
26' Rzut wolny dla Zagłębia z boku pola karnego, jakiś metr za linią. Dośrodkował Sebastian Dudek, a piłkę z pola bramkowego wybił Łukasz Kopczyk.
25' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Kuna za faul na Marcinie Sierczyńskim.
23' Michał Gałecki strzelił nad murem, ale posłał piłkę zbyt lekko, żeby zaskoczyć Wojciecha Fabisiaka.
22' Faul Sebastiana Dudka na Raulu Gonzalezie około 30 metrów od bramki.
22' Tomasz Wróbel przewraca Przemysława Mizgałę. Naszym zdaniem za to zagranie należała się kartka.
21' Patryk Kun zagrał z lewej strony boiska w pole karne do Michała Gałeckiego, który przegrał rywalizację z Krzysztofem Markowskim
20' Martin Pribula stracił równowagę przy próbie minięcia Raula Gonzalesa i piłka odprowadzana przez Wenezuelczyka wyszła poza boisko
19' Po dośrodkowaniu Tomasza Wróbla z rzutu rożnego piłka wyszła poza końcową linię.
18' Kontra Rozwoju. Tomasz Wróbel zagrał w pole karne do Filipa Kozłowskiego, który ustawił sobie piłkę mimo nacisków Łukasza Sołowieja i oddał płaski strzał na bramkę. Wojciech Fabisiak interweniował nogą i wybił piłkę na rzut rożny.
17' Prostopadłe podanie Sebastiana Dudka do Martina Pribuli, jednak Słowak był na spalonym.
15' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na Patryku Kunie.
15' Przemysław Mizgała upadł w starciu z Robertem Tkoczem. Sędzia nie odgwizdał faulu, co nie spodobało się Arturowi Derbinowi
14' Łukasz Matusiak miękko wrzucił w pole karne, a Łukasz Winiarczyk dobrze zastawiał Jakuba Araka. Od bramki grę wznowi Bartosz Soliński.
12' Michał Gałecki stracił piłkę na rzecz Dawida Ryndaka. "Denver" ruszył środkiem i zagrał na lewą stronę do Martina Pribuli, który postanowił uderzyć podcinką nad interweniującym bramkarzem Rozwoju, ale ten nie dał się zaskoczyć i najpierw odbił, a za chwilę złapał piłkę.
11' Piłkarze Rozwoju w natarciu, ale ich akcja przerwana po tym, jak Łukasz Winiarczyk nie opanował futbolówki przed boczną linią.
10' Trener Mirosław Smyła dzisiaj na galowo w garniturze, z kolei szkoleniowiec sosnowiczan wybrał strój sportowy, czyli dres
8' Na spalonym Przemysław Mizgała.
8' W ramach rewanżu Tomasz Wróbel fauluje Przemysława Mizgałę na środku boiska.
6' Przemysław Mizgała przy próbie opanowania piłki sfaulował Tomasza Wróbla.
5' Z prawej strony boiska, niemal z narożnika dośrodkował Robert Tkocz, a Filip Kozłowski z około 7 metrów strzelał głową po koźle i posłał piłkę obok słupka bramki Wojciecha Fabisiaka.
4' Filip Kozłowski ładnie z pierwszej piłki zagrał na prawo do nadbiegającego Kamila Cholerzyńskiego, ale zwrotne podanie w pole karne było już złe. Futbolówkę przejął Krzysztof Markowski.
2' Pierwszy atak lewą stroną boiska. Dośrodkował Žarko Udovičić. Stoper Rozwoju wybił piłkę poza pole karne, gdzie znajdował się Sebastian Dudek. Kapitan sosnowiczan uderzył z pierwszej piłki w środek bramki. Broni Bartosz Soliński, a do statystyk trafia pierwszy celny strzał.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie
0' 15:00 Już po losowaniu stron i przywitaniu sędziów z trenerami. Szkoleniowcy obu zespołów, którzy jeszcze niedawno byli na tym samym wózku serdecznie się przywitali i wyściskali.
0' 14:58 Sędzia Marcin Szczerbowicz wraz ze swoimi asystentami wyprowadza obie ekipy na murawę. Katowiczanie zagrają dzisiaj w jasnozielonych koszulkach, białych spodenkach i getrach, a Zagłębie całe na czerwono.
0' 14:55 Sektor gości na stadionie Rozwoju pozostanie dzisiaj pusty. To czwarty z pięciu meczów kary dla Zagłębia. Pozostał jeszcze tylko Olsztyn i ostatniego dnia października "na legalu" można jechać do Ząbek. Na stadionie w Katowicach nie brakuje jednak twarzy znanych z trybun Stadionu Ludowego.
0' 14:50 Zagłębie ma dziś szanse kontynuować kilka serii. Przede wszystkim - po raz piętnasty z rzędu nie przegrać meczu na wyjeździe. Jeśli nasz zespół strzeli gola, to będzie dziewiąty kolejny wyjazdowy mecz ze strzelony golem (uwzględniając mecze Pucharu Polski). Zwycięstwo będzie oznaczało, że po raz pierwszy od kwietnia Zagłębie wygra dwa kolejne mecze ligowe (wtedy wygraliśmy z Siarką Tarnobrzeg i Energetykiem ROW-em Rybnik). Jeżeli natomiast gola strzeli Jakub Arak, to zaliczy czwarty kolejny mecz na wyjeździe z trafieniem.
0' 14:45 Rozwój Katowice jest w tej chwili jedyną drużyną I ligi, która średnio strzela mniej niż jedną bramkę w meczu, ale w ostatnich dwóch meczach katowiczanie strzelili po dwie bramki, więc ich skuteczność się poprawiła. Z kompletem punktów ze stadionu przy Zgody wyjeżdżały w tym sezonie Chojniczanka Chojnice i Chrobry Głogów. Czy Zagłębie będzie trzecie?
0' 14:35 Oba zespoły już od pewnego czasu się rozgrzewają. Zawodnikiem Zagłębia, którego zapewne najbardziej obawia się Mirosław Smyła, jest Jakub Arak. Nasz napastnik jest dobrze znany obecnemu szkoleniowcowi Rozwoju, bo przecież przez ponad pół roku trenował i występował pod jego okiem w Zagłębiu. Warto zwrócić uwagę na to, że w I lidze Arak jest skuteczniejszy niż rok temu w II lidze. Rok temu po dziesięciu kolejkach miał w swoim dorobku pięć bramek, a teraz ma już o jedną więcej.
0' 14:25 Trener Rozwoju Mirosław Smyła dokonał jednej zmiany w składzie swojego zespołu w porównaniu do poprzedniego meczu, w którym Rozwój zremisował na Bukowej z GKS-em 2:2. W derbach Katowic za czerwoną kartkę pauzował Robert Menzel i zastępował go Przemysław Gałecki. Po odcierpieniu kary Menzel wrócił do jedenastki, a Gałecki powędrował na ławkę rezerwowych. Może to i dobrze dla naszego zespołu, bo właśnie ten zawodnik zdobył jedną z bramek w wiosennym meczu z Zagłębiem na tym stadionie, jeszcze w II lidze. Od pierwszej minuty zagra natomiast zdobywca drugiego gola w tamtym meczu Łukasz Winiarczyk. Jest również Tomasz Wróbel, który dwukrotnie "skaleczył" Zagłębie ponad rok temu na Stadionie Ludowym
0' 14:20 Znamy już składy, w jakich przystąpią do dzisiejszego meczu obie ekipy. W Zagłębiu identyczna osiemnastka meczowa ja w Legnicy - ta sama jedenastka rozpocznie zawody i tych samych siedmiu zawodników rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.
0' 14:10 Naszemu klubowi dobrze gra się w Katowicach. Dowodem na to jest nie tylko zwycięstwo w prestiżowej rywalizacji z GKS-em na Bukowej w drugiej kolejce obecnego sezonu, ale także sześć wcześniejszych starć w stolicy województwa - remis i cztery wygrane na obiekcie Rozwoju, a także zwycięstwo nad Górnikiem MK. Sosnowiczanie teoretycznie są faworytem dzisiejszego meczu, ale w piłce nożnej, a szczególnie w I lidze, wszystko jest możliwe. Na tym stadionie niedawno przegrała przecież Wisła Płock, która w tabeli jest przed Zagłębiem.
0' 14:00 W słoneczną październikową sobotę witamy ze stadionu przy ul. Zgody w Katowicach i zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu 11. kolejki I ligi pomiędzy miejscowym Rozwojem a Zagłębiem Sosnowiec
Konferencja prasowa po meczu z RozwojemKonferencja prasowa po meczu z Rozwojem - Takie zwycięstwa smakują najbardziej. Skromnie, bo skromnie, ale po pięknej bramce trzy punkty zapisujemy na swoim koncie - powiedział podczas pomeczowej konferencji prasowej trener Zagłębia Artur Derbin » Czytaj więcej
Zagłębie rządzi w KatowicachZagłębie rządzi w Katowicach Zagłębie Sosnowiec wygrało drugi w tym sezonie mecz w Katowicach. Po sierpniowej wygranej nad GKS-em, dziś sosnowiczanie po golu Dawida Ryndaka w 28. minucie pokonali Rozwój. » Czytaj więcej