10. Łukasz Nowak
6. Filip Piszczek
15. Sebastian Szczepański

Trener: Robert Kasperczyk
0:1 - Dawid Ryndak 7' 1:1 - Arkadiusz Aleksander 20' 2:1 - Arkadiusz Aleksander 53' (k.) 3:1 - Mateusz Bartków 65' 3:2 - Jakub Arak 68' 3:3 - Jakub Arak 79'
38' Arkadiusz Aleksander 56' Grzegorz Baran

90.0000
90+6' gwizdek Po 50 minutach i 15 sekundach gry sędzia kończy to niezwykle emocjonujące spotkanie.
90+5' Zagotowało się między Dawidem Ryndakiem i Maciejem Małkowskim. Sędzia uspokaja obu piłkarzy.
90+4' Po dośrodkowaniu Bartosza Sobotki z kornera faulowany w walce o piłkę Jakub Arak.
90+3' Strzelał Ołeksandr Tarasenko. Piłka odbiła się rykoszetem od muru i świetna interwencja Wojciecha Fabisiaka ratuje Zagłębie. Jest róg.
90+2' Faul Martina Pribuli na Bartłomieju Dudzicu około 35 metrów przed naszą bramką.
90+2' Ołeksandr Tarasenko sfaulował Sebastiana Dudka.
90+1' Maciej Małkowski umiejętnie blokowany w polu karnym przez Łukasza Matusiaka.
90' doliczony czas +5
90' Michał Fidzukiewicz posłał piłkę obok muru i obok słupka bramki Sandecji. Marek Kozioł nawet nie drgnął.
89' Dawid Szufryn fauluje Jakuba Araka na 25. metrze przed bramką Sandecji.
89' Kontra Sandecji. W pole karne przedarł się Bartłomiej Dudzic, ale czuł na plecach oddech Łukasza Matusiaka i stracił równowagę
88' Nie było dośrodkowania, tylko podanie przed pole karne do Dawida Ryndaka i zablokowany strzał "Denvera".
88' Kiks Mateusza Bartkowa i róg dla Zagłębia. Może teraz?
87' Zamieszanie w polu karnym Sandecji po akcji Martina Pribuli i Jovana Ninkovicia. Jakubowi Arakowi nie udaje się dojść do strzału.
86' Po podaniu Dawida Ryndaka zza pola karnego w długi róg mierzył Michał Fidziukiewicz i niewiele brakowało.
85' Krzysztof Markowski uprzedził Bartłomieja Dudzica i po chwili został sfaulowany przez Mateusza Bartkowa. Akcja działa się przy bocznej linii boiska na naszej połowie.
84' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska i Krzysztof Markowski przegrywa starcie z Grzegorzem Baranem.
84' Michał Fidziukiewicz faulowany przez Grzegorza Barana
82' W powietrznym pojedynku Jakub Arak zderzył się z jednym z rywali i obaj gracze potrzebują pomocy lekarskiej.
82' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z zagrożeniem radzi sobie defensywa Sandecji i bramkarz Marek Kozioł.
81' Mateusz Bartków fauluje Martina Pribulę po lewej stronie boiska.
80' Michał Fidziukiewicz fauluje Grzegorz Barana na połowie gospodarzy.
79' gol - piłka nożna 3:3 Z lewej strony boiska w pole karne dośrodkował Jovan Ninković, a piłę głową do bramki Sandecji posłał Jakub Arak!
78' Z około 30 metrów strzelał Bartosz Sobotka. Pewna interwencja Wojciecha Fabisiaka.
77' Efektowna akcja Dawida Ryndaka i Łukasza Matusiaka przerwana w polu karnym przez Grzegorza Barana.
75' Rajd Macieja Małkowskiego lewym skrzydłem i dośrodkowanie w pole karne, gdzie Krzysztof Markowski nie pozwala na dojście do futbolówki Josefowi Ctvrtnickowi
74' Sędzia Kornel Paszkiewicz uspokaja Artura Derbina.
74' Defensywa Sandecji radzi sobie z dośrodkowaniem ze stałego fragmentu gry.
74' Po wybiciu piłki przez Mateusza Bartkowa Zagłębie ma rzut rożny
73' zmiana Ostatnia zmiana w Sandecji. Z boisk schodzi strzelec dwóch bramek Arkadiusz Aleksander, a na murawie melduje się Ołeksandr Tarasenko.
72' Kontuzjowany Dawid Szufryn potrzebuje pomocy nowosądeckiego masażysty.
70' Gospodarze wybijają piłkę po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka.
70' Rajd Dawida Ryndaka daje sosnowiczanom rzut rożny.
69' zmiana Michał Fidziukiewicz wszedł za Tomasza Szatana.
68' gol - piłka nożna 3:2 Z prawej strony boiska dośrodkował Dawid Ryndak, a piłkę głową do bramki posłał Jakub Arak.
68' Sandecja dąży do strzelenia kolejnych bramek. Po rajdzie Macieja Małkowskiego lewą stroną
66' W przedmeczowej zapowiedzi przypominaliśmy, że dwóch zawodników z kadry Sandecji strzelało już bramki Zagłębiu w swojej karierze i obaj dziś trafili do siatki. Aż trzy asysty zaliczył Bartłomiej Dudzic, wliczając w to faul, po którym był rzut karny.
65' gol - piłka nożna 3:1 Obrona Zagłębia rozklepana w polu karnym. Arkadiusz Aleksander podał do Bartłomieja Dudzica, a ten odegrał z końca boiska na 10. metr, skąd z pierwszej piłki uderzył Mateusz Bartków.
64' "Jebać Araba, Sandecja biała brygada" - skanduje miejscowy młyn
63' zmiana Mateusz Bartków zmienia Adriana Danka.
62' Jovan Ninković uderzył piłkę z rzutu wolnego lewą nogą i trafił tylko w mur.
61' Sebastian Dudek faulowany przez Dawida Szufryna 25 metrów przed bramką Sandecji.
61' Dośrodkowanie Bartosza Sobotki i piłka w rękach Wojciecha Fabisiaka.
60' Głową strzelał Adrian Danek, a piłka otarła się o Jovana Ninkovicia i wyszła na róg.
59' Znowu szybki Martin Pribula, ale tym razem nie dośrodkowywał, tylko zbiegł z piłką do środka boiska, zwiódł obrońcę i oddał strzał nad poprzeczką.
58' Po dośrodkowaniu Martina Pribuli z rzutu rożnego piłkę łapie Marek Kozioł
58' Kolejny rajd Martina Pribuli i rzut rożny dla Zagłębia.
57' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka nie udało się dojść naszym zawodnikom do sytuacji strzeleckiej.
57' Grzegorz Baran blokuje dośrodkowanie Martina Pribuli i Zagłębie ma rzut rożny.
56' Z rzutu wolnego w pole karne zagrał Sebastian Dudek. Do wybitej piłki dopadł na 25. metrze, ale z powietrza z półobrotu uderzył bardzo niedokładnie.
56' żóta kartka Żółta kartka dla Grzegorza Barana za faul na Jakubie Araku.
53' gol - po karnym 2:1 Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Arkadiusz Aleksander.
53' Jovan Ninković fatalnie zagrał klatką piersiową w kierunku Wojciecha Fabisiaka. Piłkę przejął Bartłomiej Dudzic i został sfaulowany przez naszego bramkarza.
52' Odważne wyjście Wojciecha Fabisiaka na przedpole i złapanie piłki po wrzucie z autu.
51' Faul Łukasza Matusiaka na Bartłomieju Dudzicu.
49' Po rajdzie Martina Pribuli lewą stroną boiska piłka trafiła przed pole karne do Sebastiana Dudka, a ten z około 20 metrów trafił w rywala.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' Zmiana w Sandecji. Za Bartłomieja Kasprzaka na boisko wszedł Josef Ctrvtnicek.
45' gwizdek Sędzia nic nie doliczył do pierwszej połowy i przerwał grę po 45 minutach.
45' Zbyt mocne przerzucenie piłki na lewą stronę boiska i Martin Pribula nie opanował piłki.
44' Złe dośrodkowanie Sebastiana Dudka z rzutu wolnego.
44' Faul Bartosza Sobotki na Sebastianie Dudku.
43' Bardzo niedobre dośrodkowanie Jovana Ninkovicia z rzutu rożnego.
42' Rajd Dawida Ryndaka prawym skrzydłem. Strzał w długi róg. Piłkę odbija Marek Kozioł, a Przemysław Szarek wybija piłkę na róg.
42' Bartłomiej Dudzic w kolejnej efektownej akcji. Wymienił podania z Maciejem Małkowskim, ale akcję w polu karnym przejął Jovan Ninković
41' Faul Bartosza Sobotki na Marcinie Sierczyńskim przy bocznej linii boiska.
40' Faul Grzegorza Barana na Sebastianie Dudku. Kończy się bez kartki. Tylko na reprymendzie ustnej.
39' Kibice Sandecji zdecydowanie najgłośniejsi są wtedy, gdy bluzgają na Legię.
38' żóta kartka Żółta kartka dla Arkadiusza Aleksandra za faul na Tomaszu Szatanie.
36' Arkadiusz Aleksander na spalonym po podaniu Przemysława Szarka
35' Krótkie rozegranie rogu. Po wrzutce Bartłomieja Kasprzaka piłkę głową z pola karnego wybija Konrad Budek.
34' Do piłki w polu karnym dopadł Bartłomiej Dudzic i po interwencji Jovana Ninkovicia będzie róg.
34' Po dośrodkowaniu Bartosza Sobotki głową próbował strzelać Dawid Szufryn, ale blokowali go Krzysztof Markowski i Jakub Arak.
33' Marcin Sierczyński przerywa akcję Bartosza Sobotki wybiciem na aut.
33' Niedokładność w grze na prawym skrzydle i po akcji Marcina Sierczyńskiego i Dawida Ryndaka piłka wychodzi na aut.
31' Piłka wybita poza boisko, bo na murawie leży Bartłomiej Dudzic.
31' Adrian Danek dośrodkował z prawego skrzydła. Piłkę łapie Wojciech Fabisiak.
29' Po podaniu Sebastiana Dudka strzału przewrotką w polu karnym próbuje Martin Pribula. Broni Marek Kozioł.
27' Jak to nie wpadło??? Nieporozumienie między bramkarzem i obrońcą Sandecji. Piłkę przejmuje Jakub Arak, wpada w pole karne i w sytuacji sam na sam trafia w Marka Kozioła, ale jeszcze przejmuje futbolówkę i wykłada Dawidowi Ryndakowi, który jest sam przed pustą bramką i z około 10 metrów nie trafia w bramkę!
26' Martin Pribula po akcji lewą stroną boiska zagrał do Sebastiana Dudka, a ten odegrał do Łukasza Matusiaka, który strzelił obok bramki z około 25 metrów.
25' Co za głupia strata Zagłębia. Najpierw sosnowiczanie ruszyli z kontrą, ale gdy zobaczyli, że nic z niej nie wyjdzie, zaczęli grać do tyłu, aż w końcu piłkę na aut kopnął Wojciech Fabisiak.
23' Jakub Arak zagrywał wszerz boiska w kierunku Dawida Ryndaka, ale akcję przerwał Maciej Małkowski.
22' Rajd Martina Pribuli lewą stroną boiska, ale jego podanie w pole karne nie znalazło adresata.
20' gol - piłka nożna 1:1 Z lewej strony boiska dośrodkował Bartosz Sobotka. Na dalszym słupki do piłki dopadł Bartłomiej Dudzic i odegrał do Arkadiusza Aleksandra, a ten z bliska umieścił piłkę w siatce.
20' Kontra Zagłębia. Prawą stroną ruszył Dawid Ryndak i dośrodkował prosto w ręce Marka Kozła
19' Płaski strzał Arkadiusza Aleksandra z prawej strony pola karnego. Broni Wojciech Fabisiak.
17' Bartłomiej Dudzic po rajdzie prawą stroną boiska zagrał w pole brakowe, gdzie świetnie interweniował Marcin Sierczyński.
16' Po dośrodkowaniu Bartłomieja Dudzica z prawej flanki piłkę głową na róg wybija Marcin Sierczyński.
15' .
13' Bartłomiej Dudzic wstrzelił piłkę w pole karne Zagłębia i ponownie dobrze interweniuje środek obrony sosnowiczan.
12' Tomasz Szatan szukał podaniem Dawida Ryndaka, ale piłkę zatrzymał Maciej Małkowski
11' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia do strzału głowa szykował się Jakub Arak, a sytuację wyjaśnił wybiciem Przemysław Szarek.
11' Jakub Arak faulowany przez Dawida Szufryna
9' Rzut rożny dla Sandecji. Po dośrodkowaniu Bartosza Sobotki piłkę wybija Wojciech Fabisiak.
7' gol - piłka nożna 0:1 Z lewej strony boiska piłkę dośrodkował Jovan Ninković, a w polu karnym Dawid Ryndak uderzył prawą nogą i umieścił futbolówkę tuż przy słupku nowosądeckiej bramki.
5' Bartłomiej Dudzic po świetnym podaniu ze środka boiska znalazł się z piłką w polu karnym. Obrócił się i szukał okazji do strzału i wtedy świetnym wślizgiem popisał się Krzysztof Markowski
3' Po dośrodkowaniu Bartłomieja Dudzica z rzutu wolnego piłkę głową z pola karnego wybija Łukasz Matusiak
3' Faul Dawida Ryndaka na Macieju Małkowskim po lewej stronie boiska.
2' Miejscowi fanatycy wywiesili transparent o treści "Refugees not welcome"
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Sandecja
0' 17:59 Oba zespoły pojawiły się już na boisku. Zagłębie zagra dziś na czerwono, a Sandecja w biało-czarnych pasiastych koszulkach, białych spodenkach i getrach. Sędziowie przywdziali seledynowe trykoty.
0' 17:55 Pięć minut do rozpoczęcia meczu w Nowym Sączu. Przyjechaliśmy tutaj po kolejne punkty i wierzymy w to, że wrócimy do Sosnowca w dobrym humorze.
0' 17:50 Musimy pochwalić miejscowego spikera, który dosyć dobrze przygotował się do dzisiejszego meczu i o historii Zagłębia opowiadał dosyć długo, a co najważniejsze - z głowy, bez żadnych kartek. Spiker nie omieszkał nawet wspomnieć, że dziś swoje urodziny obchodzi Tomasz Szatan. Wiadomo, jaki może sobie zrobić dziś prezent.
0' 17:45 Do rozpoczęcia meczu w Nowym Sączu pozostał kwadrans, a tymczasem dobre wieści nadchodzą z hali przy Żeromskiego. Sosnowieckie koszykarki do przerwy prowadzą 31:23 z Energą Toruń w pierwszym meczu w Ekstraklasie.
0' 17:40 Zagłębie gra z Sandecją Nowy Sącz po 28-letniej przerwie. Oba zespoły poprzednio zmierzyły się ze sobą w sezonie 1986/1987 i dwa razy wygrała nasza drużyna. Nasza redakcja odwiedziła nowosądecki obiekt po raz pierwszy, bo 28 lat temu nasz serwis jeszcze nie funkcjonował. Obiekt Sandecji raczej nie robi większego wrażenia. Gdyby nie wystające wysoko nad ziemię jupitery, można byłoby w ogóle nie zauważyć, że tu jest stadion.
0' 17:30 Znamy już składy, w jakich wystąpią dzisiaj obie drużyny. Po udanym występie w Świeciu do pierwszego składu wskoczył Tomasz Szatan. Gol i dwie asysty Adriana Paluchowskiego nie przekonały jednak trenera Artura Derbin, by nasz nowy nabytek znalazł się w pierwszej jedenastce. W ataku zagra więc Jakub Arak.
0' 17:20 Witamy z Nowego Sącza i zapraszamy na relację na żywo ze spotkania 9. kolejki I ligi pomiędzy Sandecją a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w Nowym SączuGaleria zdjęć z meczu w Nowym Sączu Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Sandecją Nowy Sącz a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Jakub Arak: Podziękowania dla masażystyJakub Arak: Podziękowania dla masażysty - Podziękowania należą się też naszemu masażyście Grzegorzowi Buczkowi. Z każdym treningiem coraz bardziej bolała mnie kostka, a dziś obudziłem się bez bólu i mogłem grać na 100 procent - powiedział strzelec dwóch goli dla Zagłębia. » Czytaj więcej
Dawid Ryndak: Przyjmujemy punkt z pokorąDawid Ryndak: Przyjmujemy punkt z pokorą - W sytuacji w pierwszej połowie mogłem wykazać się większym spokojem, przyjąć piłkę i spokojnie skierować ją do bramki - żałował po meczu Dawid Ryndak, strzelec bramki na 1:0. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w Nowym SączuKonferencja prasowa po meczu w Nowym Sączu - Ten mecz śmiało można nazwać widowiskiem i reklamą pierwszej ligi - zachwycał się trener Artur Derbin. Szkoleniowiec Sandecji mówił za to o geniuszu Jakuba Araka. » Czytaj więcej
Głowa Araka na wagę remisuGłowa Araka na wagę remisu Sosnowiczanie zremisowali w Nowym Sączu 3:3, choć w 65. minucie przegrywali już 1:3. Punkt Zagłębiu zapewniły dwa strzały głową Jakuba Araka - w 68. i 79. minucie. » Czytaj więcej