25. Szymon Kuźma
29. Marcin Garuch
18. Bartosz Ślusarski

Trener: Ryszard Tarasiewicz
0:1 - Jakub Arak 36' 0:2 - Jakub Arak 60' 1:2 - Łukasz Garguła 67' (k.) 1:3 - Grzegorz Fonfara 68' 1:4 - Łukasz Matusiak 76'
5' Žarko Udovičić 33' Łukasz Garguła 66' Krzysztof Markowski 70' Martin Pribula 86' Wojciech Łobodziński

Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Mateusz Złotnicki (Lublin) - Marek Arys (Szczecin), Piotr Boryca (Lublin)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 10 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę. Wygrywamy w Legnicy 4:1. Jest super!
90+3' Adrian Łuszkiewicz trafił w poprzeczkę po strzale z około 25 metrów.
90+2' Miedź walczy o zachowanie twarzy. Po podaniu Wojciecha Łobodzińskiego z kilku metrów z lewej strony pola karnego nad bramką strzela Marek Gancarczyk.
90+1' Nieporozumienie między Grzegorzem Bartczakiem i Dawidem Smugiem, Golkiper Miedzi wybija piłkę głową na aut.
89' Zakotłowało się w polu karnym Zagłębia po rzucie wolnym Adriana Łuszkiewicza. Świetna interwencja Wojciecha Fabisiaka w pojedynku z Markiem Gancarczykiem.
88' Zaiskrzyło między Keonem Danielem i Grzegorzem Fonfarą. Sędzia uspokaja obu zawodnikó.
87' Grzegorz Fonfara przyjął piłkę po prawej stronie boiska i próbował przelobować Dawida Smuga. Piłka trafiła w boczną siatkę. Bawimy się.
86' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Łobodzińskiego za symulkę.
86' zmiana Druga zmiana w Miedzi - Yannick Kakoko za Łukasza Gargułę
86' Michał Stasiak fauluje Michała Fidziukiewicza na środku boiska.
85' Sosnowiczanie próbowali grą krótkimi podaniami przedrzeć się w pole karne Miedzi. Nie udało się, ale to już wygląda na trening.
84' Hubert Tylec faulowany przez Adriana Łuszkiewicza na prawym skrzydle.
84' Žarko Udovičić faulowany w polu karnym Zagłębia przez Marka Gancarczyka.
83' Krótkie rozegranie rogu przez Łukasza Gargułę. Potem próba rozegrania ataku pozycyjnego bez efektu dla Miedzi.
82' Strzał Tadasa Labukasa wychodzi poza boisko po nodze Łukasza Sołowieja. Róg dla Miedzi.
82' zmiana Hubert Tylec wchodzi na skrzydło w miejsce Dawida Ryndaka.
81' Sebastian Dudek zaatakowany nakładką przez Keona Daniela.
80' Na murawie leży Michał Fidziukiewicz, który przypadkowo dostał w twarz od Grzegorza Bartczaka.
79' zmiana Król Jakub Arak schodzi z boiska po dwóch bramkach i dwóch asystach. W jego miejsce na boisku melduje się Michał Fidziukiewicz.
79' Dośrodkowanie Wojciecha Łobodzińskiego z prawego skrzydła. Niedokładne przyjęcie Krzysztofa Markowskiego, ale bez konsekwencji.
76' gol - piłka nożna 1:4 Pozamiatane! Dawid Ryndak przejął piłkę po fatalnym podaniu Tomasza Midzierskiego. "Denver' ruszył do przodu, podał do Jakuba Araka, który z wielkim spokojem wypatrzył Łukasza Matusiaka i zagrał mu na prawą stroną pola karnego. "Łysy" wkręcił rywala i posłał piłkę do siatki obok bezradnego Dawida Smuga.
75' Adrian Cierpka pada przed polem karnym w zderzeniu z Krzysztofem Markowskim, ale nie mogło być mowy o faulu.
74' zmiana "Nadbałtycka" zmiana w Miedzi. Tadas Labukas za Valērijsa Šabalę
74' Martin Pribula na spalonym po podaniu Sebastiana Dudka.
73' Łukasz Garguła z dystansu uderzył wysoko nad poprzeczką.
72' Łukasz Garguła strzelił szóstą bramkę w karierze przeciwko Zagłębiu w barwach czwartego klubu - wcześniej była jedna w Polarze Wrocław i po dwie w GKS-ie Bełchatów i Wiśle Kraków.
71' Adrian Cierpka skiksował przy próbie strzału z około 13 metrów.
70' Po dośrodkowaniu Keona Daniela piłkę z pola karnego wybił Žarko Udovičić
70' żóta kartka Żółta kartka dla Martina Pribuli za faul na Wojciechu Łobodzińskim.
68' gol - piłka nożna 1:3 Po podaniu Jakuba Araka Grzegorz Fonfara znalazł się w sytuacji sam na sam z Dawidem Smugiem i delikatnym strzałem nad interweniującym bramkarzem posyła piłkę do bramki tuż przy słupku.
67' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Grzegorz Fonfara za Przemysława Mizgałę.
67' gol - po karnym 1:2 Łukasz Garguła z wielkim spokojem posyła piłkę z rzutu karnego do bramki.
66' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Markowskiego za dyskusję z sędzią.
66' Kontrowersyjna decyzja. Zdaniem sędziego Marcin Sierczyński faulował w polu karnym Marka Gancarczyka.
64' Rajd Martina Pribuli lewym skrzydłem. Słowak wbiegł w pole karne i przewrócił się w starciu z Michałem Stasiakiem. Sędzia nie dopatrzył się ani faulu, ani próby wymuszenia rzutu karnego.
63' Łukasz Matusiak przerzucił piłkę na prawo do Marcina Sierczyńskiego, który wbiegł z głębi pola, ale źle rozwiązał świetnie zapowiadającą się akcję. Miał do wyboru Przemysława Mizgałę i Martina Pribulę, ale zagrał do Michała Stasiaka.
62' Strzał Keona Daniela z 25 metrów po podaniu Wojciecha Łobodzińskiego blokowany przez Łukasza Matusiaka.
61' Zbyt głębokie dośrodkowanie Wojciecha Łobodzińskiego z prawego skrzydła. Łukasz Sołowiej i Marcin Sierczyński poradzili sobie z Markiem Gancarczykiem.
60' gol - piłka nożna 0:2 Žarko Udovičić z autu podał Łukaszowi Matusiakowi, a ten wstrzelił piłkę z lewego skrzydła w pole bramkowe, a tam już był Jakub Arak i jego złote czoło. Prowadzimy 2:0!
59' Žarko Udovičić powstrzymany
59' Sebastian Dudek faulowany przez Keona Daniela.
57' Kolejna zmarnowana "setka". Sebastian Dudek szybko z rzutu wolnego zagrał do Dawida Ryndaka, a ten uciekł obronie, miał przed sobą bramkarza i lobował z około 18 metrów. Piłka spadła na górną część siatki. Zabrakło centymetrów.
56' Na środku boiska Jakub Arak faulowany przez Michała Stasiaka
55' Z lewego skrzydła dośrodkował Žarko Udovičić, a Jakub Arak miał kłopot z oddaniem precyzyjnego strzału głową, bo był pieczołowicie pilnowany przez Michała Stasiaka.
55' Keon Daniel fauluje Jakuba Araka w okolicy 40. metra.
53' Wojciech Łobodziński idealnie zagrał na 5. metr do Valērijsa Šabali, a Łotysz w idealnej sytuacji strzelił nad poprzeczką.
53' Łukasz Garguła zagrał na lewą stronę pola karnego do Marka Gancarczyka, ten jeszcze dośrodkował przed bramkę, skąd piłkę wybił Łukasz Sołowiej.
52' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka niemal z końcowej linii boiska. W polu bramkowym piłkę łapie Dawid Smug
51' Bardzo niedokładne dośrodkowanie Wojciecha Łobodzińskiego z prawego skrzydła.
51' Z autu piłkę w pole karne Zagłębia wrzucił Adrian Łuszkiewicz. Dobrze w powietrzu interweniował Łukasz Sołowiej
50' Krzysztof Markowski jak profesor wygarnął piłkę wślizgiem spod nóg Wojciecha Łobodzińskiego.
49' Po podaniu Sebastiana Dudka Martin Pribula minął Grzegorza Bartczaka i zagrał w pole bramkowe, gdzie akcję przerwała interwencja Michała Stasiaka.
48' Žarko Udovičić przerwał akcję gospodarzy podaniem głową do Wojciecha Fabisiaka.
47' Na spalonym Martin Pribula.
46' Miedź od razu ruszyła do ataku i po podaniu Grzegorza Bartczaka zza pola karnego pod poprzeczkę próbował strzelić Marek Gancarczyk. Piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu. Nie było zmian w składach.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 20 sekundach gry sędzia Mateusz Złotnicki kończy pierwszą połowę. Prowadzimy w Legnicy 1:0, ale pozostaje spory niedosyt po dwóch zmarnowanych "setkach" w końcówce tej części gry. Statystyki I połowy: Strzały 6-7, strzały celne 5-5, faule 5-5, spalone 0-3, rzuty rożne 2-3.
45+2' Tym razem z rzutu wolnego piłkę wrzucił Keon Daniel i znowu górą w polu karnym Zagłębia był Łukasz Matusiak.
45+1' Faul Martina Pribuli na Łukaszu Gargule z boku boiska. Rzut wolny dla Miedzi.
45+1' Po dośrodkowaniu Łukasza Garguły z rzutu rożnego piłkę wybija Łukasz Matusiak.
45+1' Gospodarze wywalczyli rzut rożny po akcji prawym skrzydłem.
45' Sebastian Dudek idealnie dograł w pole karne do Dawida Ryndak. "Denver" stanął oko w oko z Dawidem Smugiem i ponownie golkiper Miedzi uratował swoją ekipę od straty bramki.
44' Co za okazja!!! Dawid Ryndak podał w pole karne do Jakuba Araka, a ten odegrał do będącego w sytuacji sam na sam Martina Pribuli, a Słowak trafił w Dawid Smuga.
44' Adrian Cierpka po rozegraniu autu przez Miedż zagrał na 15. metr do Marka Gancarczyka, który ponownie uderzył prawą nogą po ziemi. Broni Wojciech Fabisiak.
43' Miękka wrzutka Łukasza Sołowieja w pole karne, ale tym razem zabrakło zrozumienia z Dawidem Ryndakiem, który nie ruszył do futbolówki tak, jak przy akcji bramkowej.
42' Marcin Sierczyński jak Pendolino wbiegł w pole karne Miedzi, ruszył w poprzek boiska i zagrał na pole bramkowe, ale tam zabrakło kolegów z zespołu. Gdyby tylko tam był Jakub Arak.
41' Po podaniu Łukasza Garguły z 20 metrów po ziemi strzelał Marek Gancarczyk. Wojciech Fabisiak po raz czwarty broni celny strzał Miedzi.
40' Žarko Udovičić poradził sobie z Wojciechem Łobodzińskim i Zagłębie rozpocznie grę z autu.
39' Jak wyliczył nasz serwis, Jakub Arak zdobył bramkę w trzecim kolejnym wyjazdowym meczu Zagłębia - w Kluczborku była jedna, w Nowym Sączu dwie, a dziś ile będzie?
38' Sebastian Dudek zagrał na lewe skrzydło do Martina Pribuli. Słowak nie dał rady przejść Grzegorza Bartczaka, który zastosował coś w stylu koszykarskiej ruchomej zasłony.
36' gol - piłka nożna 0:1 Łukasz Sołowiej zagrał długą piłkę do Dawida Ryndaka. "Denver" dośrodkował z prawej flanki w pole karne do Jakuba Araka, a ten na raty strzelił bramkę. Pierwsza próba strzała została zablokowana przez obrońcę, ale przy precyzyjnej dobitce Dawid Smug nie miał już szans.
35' Sebastian Dudek minął Keona Daniela i zdecydował się na strzał z około 30 metrów. Płasko, lekko i daleko od bramki. Ten strzał trafi tylko do statystyk.
34' Defensywa Miedzi poradziła sobie z dośrodkowaniem Sebastiana Dudka z rzutu rożnego, ale tylko na chwilę. Zagłębie nadal w posiadaniu futbolówki na połowie gospodarzy.
34' Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska piłkę na róg wybił Grzegorz Bartczak.
33' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Garguły za faul na Przemysławie Mizgale.
32' Žarko Udovičić po podaniu Sebastiana Dudka dośrodkował w pole karne z lewej flanki, a składający się do strzału z powietrza Dawid Ryndak nie trafił czysto w futbolówkę.
31' Adrian Łuszkiewicz z lewej strony boiska dograł na 20. metr do Valērijsa Šabali. Łotysz huknął prawą nogą pod poprzeczkę. Na posterunku ponownie był Wojciech Fabisiak.
29' Wojciech Łobodziński ograł Łukasza Matusiaka z boku boiska i dośrodkował na 7. metr boiska. Valērijs Šabala uderzył z pierwszej piłki w krótki róg, a dobrą interwencją popisał się Wojciech Fabisiak. Było groźnie.
28' Marcin Sierczyński dośrodkował z prawego skrzydła. Zamykający akcję Martin Pribula odgrywał na środek pola karnego, a tam interweniował Adrian Cierpka.
27' Ni to dośrodkowanie, ni strzał Wojciecha Łobodzińskiego z prawego skrzydła i do interwencji na linii bramkowej zmuszony Wojciech Fabisiak. To pierwszy strzał Miedzi w dzisiejszym meczu.
26' Łukasz Matusiak szukał Dawida Ryndaka długim podaniem, jednak w narożniku pola karnego szybszy przy futbolówce był Dawid Smug.
25' Marek Gancarczyk za mocno wypuścił sobie piłkę w akcji lewym skrzydłem i grę od autu wznowi Zagłębie.
24' Dośrodkowanie Wojciecha Łobodzińskiego z prawego skrzydła i skuteczna interwencja Krzysztofa Markowskiego.
23' Grzegorz Bartczak zagrał prostopadłą piłkę w pole karne Zagłębia, a Łukasz Matusiak zastawił futbolówkę i nie pozwolił jej przejąć Adrianowi Cierpce.
22' Dobrze zapowiadająca się kontra Zagłębia przerwana przez sędziów. Na spalonym był Dawid Ryndak.
21' Próbujący zainicjować kontrę Marcin Sierczynski sfaulowany przez Łukasza Gargułę. Artur Derbin domaga się żółtej kartki, ale sędzia zamiast kartonika pofatygował się do ławki Zagłębia i udzielił reprymendy naszemu szkoleniowcowi.
21' Dośrodkowanie Łukasza Garguły z rzutu wolnego. Bramkarz Zagłębia wyszedł na przedpole i wybił piłkę.
20' Faul Marcina Sierczyńskiego na Łukaszu Gargule. Rzut wolny dla Miedzi z lewej strony boiska z około 28 metra.
19' Tym razem krótkie rozegranie rzutu rożnego. Žarko Udovičić wstrzelił futbolówkę na bliższy słupek, gdzie interweniował Dawid Smug.
18' Ciekawe rozegranie rzutu rożnego. Piłka po ziemi na 16. metr, strzał Łukasza Matusiaka i piłka odbita od głowy jednego z legniczan wychodzi na róg.
18' Dawid Ryndak przedarł się w pole karne i gdy szykował się do podania do Jakuba Araka piłkę na róg wybił Tomasz Midzierski.
17' Žarko Udovičić przerwał akcję Grzegorza Bartczaka prawą stroną boiska.
15' Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego zdecydował się Sebastian Dudek. Dawid Smug wypiąstkował piłkę zmierzającą w kierunku bramki.
14' Faul Grzegorza Bartczaka na Martinie Pribuli tuż przed polem karnym
14' Dośrodkowanie Łukasza Garguły z prawego skrzydła. Valērijs Šabala nie zdołał jednak dojść do sytuacji strzeleckiej
13' Łukasz Matusiak rozciągnął akcję z prawego skrzydła na lewe. Tam znalazł się Martin Pribula, który podciągnął kilkanaście metrów i niecelnie uderzył prawą nogą z około 20 metrów. Do statystyk trafia pierwszy strzał w meczu.
11' Przemysław Mizgała przejął piłkę na środku boiska i zagrał do przodu w stronę Jakuba Araka, który wbiegł lewą stroną pola karnego i wstrzelił piłkę w pole bramkowe niemal z końcowej linii. Piłka wpadła w ręce Dawida Smuga.
9' Po dośrodkowaniu Łukasza Garguły z rzutu rożnego piłkę głową poza pola karne wybił Łukasz Matusiak.
8' Dośrodkowanie Grzegorza Bartczaka z prawej strony boiska. Lekkie nieporozumienie między Łukaszem Sołowiejem i Wojciechem Fabisiakiem. Akcję kończy wybicie piłki na róg przez naszego stopera
7' Žarko Udovičić zagrał w pole karne do Przemysława Mizgały, który próbował opanować piłkę, ale był blokowany przez Keona Daniela i od bramki zacznie Dawid Smug.
6' Po dośrodkowaniu Łukasza Garguły piłkę z pola karnego Zagłębia wybił Łukasz Matusiak.
5' żóta kartka Pierwszy faul w meczu. Žarko Udovičić nieczysto zaatakował Wojciecha Łobodzińskiego i ujrzał za to zagranie żółtą kartkę.
4' Wojciech Łobodziński rozpędził się prawą stroną boiska, minął Žarko Udovičicia, ale zdaniem sędziego liniowego prowadził piłkę już poza boczną linią.
3' Długa piłka od Łukasza Sołowieja, do której nie zdążył dobiec Dawid Ryndak.
2' Przerwana gra przez sędziego. Na spalonym Jakub Arak.
2' Zagłębie naciera prawą stroną i efektem tych ataków są dwa wrzuty z autu na wysokości pola karnego.
0' 18:29 Za nami już przywitanie sędziów z trenerami. Ryszard Tarasiewicz nie poprzestał na uścisku dłoni z Arturem Derbinem, tylko przywitał się ze wszystkimi na ławce Zagłębia
0' 18:27 Sędziowska trójka wyprowadziła obie drużyny na murawę. Sosnowiczanie zagrają dziś w białych koszulkach, Miedź cała na niebiesko, a rozjemcy wybrali trykoty w kolorze seledynowym.
0' 18:25 Na przełożeniu meczu Miedzi Legnica z Zagłębiem Sosnowiec na pewno skorzystały oba kluby, które mogą dziś wystawić zawodników powołanych wówczas do reprezentacji narodowych. W Miedzi są to Valērijs Šabala i bramkarz Dawid Smug, a w Zagłębiu Jakub Arak i Konrad Budek. Stratni są natomiast, wszyscy ci, którzy z różnych przyczyn nie mogli dotrzeć na mecz - gdyby to spotkanie odbyło się w pierwotnym terminie, byłoby do obejrzenia w Polsacie Sport, a dziś pozostaje tylko relacja tekstowa na naszej stronie oraz relacja radiowa u naszych kolegów, którzy już zaczęli nadawać.
0' 18:20 Dwa poprzednie mecze Zagłębia w Legnicy zakończyły się porażkami. Ryszard Tarasiewicz jako trener nigdy nie miał okazji cieszyć się z bramki strzelonej przez jego zespół Zagłębiu Sosnowiec. Czy któraś z tych serii zostanie dziś przerwana? A może nawet obie - nam to nie będzie przeszkadzało.
0' 18:15 Mecz w Legnicy to trzecie z kolei spotkanie objęte zakazem wyjazdowym dla zorganizowanych grup kibiców Zagłębia, więc sektor gości, podobnie jak w Kluczborku i Nowym Sączu pozostanie dziś pusty. Przyjechała za to silna ekipa VIP-ów na czele z obecnym prezesem Marcinem Jaroszewskim i byłym prezesem Zagłębia Leszkiem Baczyńskim.
0' 18:10 Na stadionie w Legnicy siedzimy w jednej kabinie z kolegami z zagłębiowskie radia, które przeprowadza transmisję na żywo, więc jeśli będziecie śledzili relację tekstową razem z relacją radiową i usłyszycie jakieś inne głosy w tle, to będziemy my
0' 18:05 Wspomniany w poprzednim wpisie Łotysz Valērijs Šabala może niedługo okazać się bardzo ważnym piłkarzem dla reprezentacji... Holandii. 3 września jego gol w ostatniej minucie meczu eliminacji Mistrzostw Europy Turcja-Łotwa pozbawił Turków dwóch punktów i niewykluczone, że ta strata przesądzi o tym, że kosztem Turków właśnie Holendrzy zagrają w meczach barażowych. Widać więc, że w Miedzi nie brakuje klasowych graczy. Dodajmy o tego byłych reprezentantach Polski Łukasza Gargułę i Wojciecha Łobodzińskiego - obaj z kadrą Leo Beenhakkera awansowali na Euro 2008 i znaleźli się w kadrze na tę imprezę, ale okazję do występów na boisku miał tylko Łobodziński.
0' 18:00 W składzie Miedzi dwie zmiany w porównaniu do zremisowanego 1:1 meczu z Pogonią Siedlce. Na lewej obronie zabraknie kontuzjowanego Błażeja Telichowskiego, za którego zagra Adrian Łuszkiewicz. Z kolei w ataku zmiana litewsko-łotewska. Za Litwina Tadasa Labukasa wystąpi Łotysz Valērijs Šabala. Na tego piłkarza musi zwrócić szczególną uwagę, bo to jest reprezentant swojego kraju, który został powołany na dwa najbliższe mecze w eliminacjach Mistrzostw Europy.
0' 17:45 Znamy już składy, w jakich wystąpią dziś oba zespoły. W zespole Zagłębia jedna zmiana w porównaniu do meczu z Olimpią Grudziądz. Do wyjściowej jedenastki powraca Przemysław Mizgała, który zastąpił Tomasza Szatana.
0' 17:30 Drugi wtorek w tym sezonie, w którym gra Liga Mistrzów i drugi raz w ten wtorek gra nasze Zagłębie. Niestety, nie w Lidze Mistrzów, tylko tym razem w I lidze. Serdecznie witamy z Legnicy i zapraszamy na naszą relację na żywo.
Grzegorz Fonfara: Długo czekałem na tę bramkęGrzegorz Fonfara: Długo czekałem na tę bramkę - Wystarczająco długo czekałem na tą pierwszą i mam nadzieję, że teraz będzie już tylko z górki - powiedział po spotkaniu w Legnicy Grzegorz Fonfara. » Czytaj więcej
Jakub Arak: System dwójkowyJakub Arak: System dwójkowy - Kto spojrzy na moje wyczyny w Nowym Sączu i dzisiaj może powiedzieć, że włączam "system dwójkowy". Dziś po strzeleniu drugiej bramki miałem ochotę na hat tricka, ale spokojnie - ocenił mecz w Legnicy jego główny bohater Jakub Arak. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z MiedziąZdjęcia z meczu z Miedzią Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Miedzi Legnica wygranego przez naszą drużynę 4-1. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w LegnicyKonferencja prasowa po meczu w Legnicy - W tym meczu mogliśmy tylko zyskać - powiedział Artur Derbin. Z kolei szkoleniowiec Miedzi przyczyn porażki upatrywał w indywidualnych błędach swoich zawodników. » Czytaj więcej
Król Jakub ArakKról Jakub Arak Zagłębie Sosnowiec wygrało w Legnicy z Miedzią 4:1. Klasą dla siebie był Jakub Arak, który najpierw strzelił dwa gole, a potem zanotował dwie asysty. » Czytaj więcej