8. Tomasz Szatan
20. Tomasz Margol
22. Žarko Udovičić

Trener: Artur Derbin
1:0 - Krzysztof Markowski 9' 2:0 - Sebastian Dudek 19' (k.) 2:1 - Mariusz Rybicki 39'
32' Mateusz Żytko 41' Ernest Dzięcioł 52' Łukasz Matusiak 80' Marcin Sierczyński 89' Kamil Dmowski

Trener: Marcin Sasal
Sędziowie: Sebastian Krasny (Kraków) - Jacek Tokarski (Opole), Łukasz Marek (Kraków)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec! Zagłębie wygrywa z Pogonią!
90+4' Rafał Misztal wrzuca z rzutu wolnego "na aferę". Piłkę głową wybija Krzysztof Markowski.
90+3' Łukasz Tumicz fauluje rywala na połowie Pogoni.
90+3' Dawid Dzięgielewski trafił w boczną siatkę bramki Zagłębia!
90+2' Rafał Misztal dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Zagłębia, a Wojciech Fabisiak łapiąc piłkę już na końcowej linii nie pozwolił gościom na rzut rożny.
90+2' Łukasz Tumicz na spalonym po podaniu Dawida Ryndaka.
90+1' Faul Michałą Fidziukiewicza na Kamilu Dmowskim.
90' Łukasz Matusiak wstrzelił piłkę w pole karne, ale zawodnikom Pogoni udało się nie dopuścić do strzału.
90' Coraz głośniejszy doping na Stadionie Ludowym.
89' żóta kartka Po dośrodkowaniu Mariusza Rybickiego Zagłębie wychodzi z kontrą, którą przerywa faul Kamila Dmowskiego na Hubercie Tylcu. Żółta karta dla gracza Pogoni.
88' Jovan Ninković blokuje Konrada Wrzesińskiego i kolejny korner dla Pogoni.
88' Pusty przelot Wojciecha Fabisiaka po dośrodkowaniu Mariusza Rybickiego z rzutu rożnego. Na szczęście bez konsekwencji
87' Marcin Sierczyński blokuje dośrodkowanie Mariusza Rybickiego. Będzie róg dla Pogoni.
86' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Za Jakuba Araka wchodzi żegnający się z Zagłębiem Łukasz Tumicz.
85' Na murawie leży kontuzjowany Mateusz Żytko
83' Po dośrodkowaniu Mariusza Rybickiego strzelał przewrotką Dawid Dzięgielewski. Świetną interwencją popisał się Wojciech Fabisiak, ale i tak gracz Pogoni był na spalonym.
82' Faul Łukasza Sołowieja na Kamilu Dmowskim około 30 metrów od bramki Zagłębia.
81' Po strzale Rafała Zembrowskiego z około 30 metrów piłka przelatuje wysoko nad bramką.
80' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Sierczyńskiego za faul na Mariuszu Rybickim.
79' zmiana Ostatnia zmiana w Pogoni - Krystian Wójcik za Krzysztofa Bodzionego.
78' Zła próba dośrodkowania w wykonaniu Dawida Dzięgielewskiego.
77' Hubert Tylec dośrodkował z lewego skrzydła, ale za wysoko dla Jakuba Araka.
76' Solowa akcja Michała Fidzukiewicza. Po jego strzale zza pola karnego piłkę przed siebie odbił Rafał Misztal. Powalczyli o nią jeszcze Jakub Arak i Mateusz Żytko. Obrońca Pogoni chyba zagrał ręką, ale sędzia nakazał grać dalej.
75' Strzał Dawida Dzięgielewskiego z prawej strony boiska. Piłka odbiła się od nogi Krzysztofa Markowskiego i trafiła w ręce Wojciecha Fabisiaka.
75' Zagłębie cofnięte na własną połowę. Żeby tylko nie skończyło się jak w Kluczborku.
74' zmiana Druga zmiana w Pogoni. Piotr Krawczyk za Adama Dudę.
72' Mariusz Rybicki podał w pole karne Zagłębia. Piłka wybita za sprawą Krzysztofa Markowskiego.
71' Jovan Ninković wślizgiem wygarnął piłkę spod nóg Konrada Wrzesińskiego. Brawa od kibiców.
70' Złe rozegranie piłki pomiędzy Mariuszem Rybickim i Konradem Wrzesińskim. Z autu zacznie Zagłębie.
69' Już po przerwie. Piłkarze wzbogaceni mikroelementami i wskazówkami trenerów wrócili do gry.
68' Przerwa na uzupełnienie płynów.
68' Grzegorz Fonfara przekombinował. Miał miejsce do strzału zza pola karnego, ale zdecydował się na prostopadłe zagranie w pole karne, a Dawid Ryndak zupełnie się tego nie spodziewał
66' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka głową strzela Jakub Arak. Broni Rafał Misztal, ale to akurat był najłatwiejszy do obrony strzał z trzech ostatnich.
65' Jak tego można było nie wykorzystać? Michał Fidziukiewicz podaje głową w pole karne. Jakub Arak unika pułapki ofsajdowej i jest w sytuacji sam na sam. Rafał Misztal odbija piłkę w bok, a tam jeszcze do piłki dopada Dawid Ryndak, który przyjmuje i strzela. Wracający na linię bramkową Rafał Misztal po raz drugi ratuje swój zespół przed stratą gola.
64' zmiana Po jednej zmianie w obu ekipach. W Pogoni Kamil Dmowski za Łukasza Wójcika, a w Zagłębiu Grzegorz Fonfara w miejsce Sebastiana Dudka.
64' Hubert Tylec minął Konrada Wrzesińskiego, ale przy dośrodkowaniu wykopał piłkę poza końcową linię boiska.
62' Jakub Arak faulowany przez Mateusza Żytkę.
61' Faul Łukasza Sołowieja na Adamie Dudzie.
60' Łukasz Sołowiej wybija z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Konrada Wrzesińskiego.
59' Przedzierający się w pole karne Pogoni Michał Fidziukiewicz zatrzymany przez Rafała Zembrowskiego.
59' Sebastian Dudek świetnie wypatrzył Dawida Ryndaka na prawej stronie boiska. "Denver" pociągnął z piłką kilkanaście metrów i zakończył akcję złym dośrodkowaniem.
58' Hubert Tylec zatrzymany na lewym skrzydle przez Rafała Zembrowskiego.
56' Błąd Łukasza Sołowieja, który na własnej połowie podał pod nogi rywala. Goście rozpoczęli akcję, którą przerwał faul Dawida Dzięgielewskiego na Marcinie Sierczyńskim.
55' Adam Duda na spalonym po podaniu Mariusza Rybickiego.
54' Jakub Araka jeszcze na połowie Zagłębia nieprzepisowo powstrzymany przez Rafała Zembrowskiego.
53' Rafał Zembrowski trafił z rzutu wolnego prosto w mur.
52' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na Erneście Dzięciole.
52' Hubert Tylec rozpędził się lewą stroną boiska, złamał akcję do środka, minął Mariusza Rybickiego, ale strzelił daleko od celu.
51' Marcin Sierczyński wślizgiem zatrzymał Dawida Dzięgielewskiego.
49' Pogoń atakowała pięciu na trzech, ale Krzysztof Bodziony zamiast podawać do kolegów zdecydował się sfinalizować akcję strzałem z około 20 metrów. Piłka przeleciała nad poprzeczką.
49' Nie najlepiej Zagłębie weszło w drugą połowę meczu. Znowu strata w okolicy pola karnego. Na szczęście bez konsekwencji.
48' Po wyłożeniu piłki przez Michała Fidziukiewicza Dawid Ryndaka strzela nad poprzeczką z 18 metrów.
48' Błąd Wojciecha Fabisiaka, który wybijając piłkę trafił w Dawida Dzięgielewskiego, ale na szczęście nasz golkiper od razu się poprawił
46' Pogoń już od początku ruszyli do ataku. Na spalonym Adam Duda.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu
46' zmiana Jedna zmiana w Zagłębiu przed drugą połową spotkania. Za Martina Pribulę na murawę wchodzi Hubert Tylec.
45+2' gwizdek Po 47 minutach gry sędzia Sebastian Krasny zakończył pierwszą połowę spotkania.
45+2' Sebastian Dudek faulowany przez Łukasza Wójcika
45' doliczony czas +2
44' Cofnięty we własne pole karne Jakub Arak zatrzymał Mariusza Rybickiego.
42' Łukasz Matusiak przerwał akcję Krzysztofa Bodzionego na 25. metrze przed bramką Wojciecha Fabisiaka.
41' żóta kartka Żółta kartka dla Ernesta Dzięcioła za faul na Michale Fidziukiewiczu.
39' gol - piłka nożna 2:1 Lewą nogą zza pola karnego z powietrza strzelił Mariusz Rybicki. Piłka przeszła pod brzuchem Wojciecha Fabisiaka i wpadła do bramki Zagłębia. Kolejny stracony gol na Stadionie Ludowym, który obciąża konto bramkarza.
37' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Bodzionego z rzutu rożnego niecelnie głową uderzał Adam Duda.
37' Dośrodkowanie Konrada Wrzesińskiego zablokowane przez Martina Pribulę i Pogoń ma rzut rożny.
36' Łukasz Matusiak szukał Dawida Ryndaka w polu karnym, jednak szybciej do piłki dopadł golkiper Pogoni.
35' Świetne podanie Jovana Ninkovicia do Martina Pribuli. Słowak uciekł Konradowi Wrzesińskiemu i dośrodkował w pole karne, ale Jakub Arak nie miał zbyt dobrej pozycji do oddania strzału głową.
33' Przy piłce ustawili się Sebastian Dudek i Jovan Ninković. Na strzał zdecydował się Serb, ale posłał piłkę dobry metr, a może i więcej, nad bramką.
32' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Żytki, który ręką przerwał akcję Dawida Ryndaka około 20 metrów od bramki Pogoni.
31' Martin Pribula minął dwóch rywali na lewej stronie boiska, ale po podaniu w pole karne futbolówkę wybił Rafał Zembrowski.
30' Łukasz Wójcik przerwał akcję Dawida Ryndaka. Faulu nie było, ale "Denver" trzyma się za nogę, która odczuła kontakt z rywalem.
29' Świetne podanie Sebastiana Dudka do Marcina Sierczyńskiego, ale przy próbie zagrania w pole karne "Siara" trafił w nogi rywala.
27' kontuzja Przerwa w grze. Na boisko wbiegł masażysta Pogoni, bo pomocy wymaga Daniel Dybiec.
26' Mariusz Rybicki zagrał po ziemi w pole karne do Adama Dudy, który z ostrego kąta strzelił nad bramką Zagłębia.
26' Łukasz Żytko zagrał ze środka boiska górną piłkę w stronę pola karnego. Wojciech Fabisiak spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem i wznowi grę z "piątki".
24' Koniec przerwy na uzupełnienie płynów. Jeszcze przed wznowieniem gry sędzia Sebastian Krasny miał jakieś uwagi do trenera Pogoni Marcina Sasala.
23' Jest i ona, długo wyczekiwana przerwa na uzupełnienie płynów.
22' Mariusz Rybicki umiejętnie wypychany przez Marcina Sierczyńskiego nie zdołał wbiec z piłką w pole karne
21' Mariusz Rybicki próbował strzały zza pola karnego, ale zamiast do przodu, kopnął piłkę w poprzek boiska.
20' Sebastian Dudek w 19 minut strzelił bramkę, zaliczył asystę i miał kluczowe podanie przy drugim golu, bo gdyby nie to kapitalne prostopadłe podanie do Michała Fidziukiewicza, ten nie znalazłby się w tak dogodnej sytuacji.
19' gol - po karnym 2:0 Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Sebastian Dudek i prowadzimy już 2:0!
18' Kapitalne podanie Sebastiana Dudka do Michała Fidzukiewicza, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Rafałem Misztalem i gdy mijał siedleckiego golkipera został przez niego sfaulowany Mamy rzut karny!
17' A propos Rafała Misztala - wczoraj jego brat Piotr, który jest golkiperem Znicza Pruszków, grał niedaleko Sosnowca, bo w Tychach. Mecz pomiędzy GKS-em a Zniczem zakończył się remisem 1:1.
16' Trochę za mocna piłka od Łukasza Sołowieja w kierunku Dawida Ryndaka i od bramki wznowi grę Rafał Misztal.
15' Dawid Dzięgielwski zagrał lewą nogą z prawego skrzydła. Nie wiemy, czy to miało by dośrodkowanie, strzał, czy centrostrzał, ale najważniejsze, że futbolówka trafiła do rąk Wojciecha Fabisiaka.
14' W trzech poprzednich meczach na Stadionie Ludowy padło 16 goli. Czyżby szybkie trafienie Krzysztofa Markowskiego zwiastowało, że także dzisiaj obejrzymy wiele bramek?
12' Kolejny faul Mateusza Żytki. Tym razem na Jakubie Araku.
12' W Sosnowcu gorąco. Jak wynika z oficjalnych danych IMGW, w tej chwili są ponad 33 stopnie.
11' W środkowym kole Michał Fidziukiewicz faulowany przez Mateusza Żytkę.
10' Marcin Sierczyński przerywa faulem akcję Mariusza Rybickiego.
9' gol - piłka nożna 1:0 Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu rożnego piłkę z pola bramkowego głową do bramki skierował Krzysztof Markowski.
9' Po akcji Martina Pribuli i Sebastiana Dudka mamy pierwszy róg.
8' Brak zrozumienia między Jakubem Arakiem i Martinem Pribulą. Nasz napastnik podawał do Słowaka, ale ten nawet nie ruszał do piłki, bo wiedział, że jest na spalonym.
8' Mariusz Rybicki dośrodkował z lewej strony boiska do Adama Dudy, który miał kłopoty z opanowaniem piłki. Akcję przerwała interwencja Łukasza Sołowieja.
6' Jakub Arak zatrzymany przez Ernesta Dzięcioła na 20. metrze przed bramką Pogoni
4' Dawid Dzięgielewski łatwo ograł Jovana Ninkovicia i wbiegł z piłką w pole karne Zagłębia, gdzie akcję przerwał Krzysztof Markowski.
4' Jakub Arak ograł rywala przy końcowej linii boiska i wyłożył piłkę do tyłu do Michała Fidziukiewicza, który z pierwszej piłki uderzył nad bramką
3' Niezbyt liczny młyn Zagłębia się zorganizował i dopinguje piłkarzy
2' Jakub Arak znalazł się z piłką w polu karnym z piłką, ale oddał bardzo zły strzał z około 12 metrów.
1' Marcin Sierczyński przedzierał się prawą stroną boiska, ale został na wysokości pola karnego zablokowany przez Łukasza Wójcika
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 18:01 Przed rozpoczęciem meczu prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski wręczył pamiątkową koszulkę i statuetkę Łukaszowi Tumiczowi, który odchodzi z Zagłębia i dzisiaj po raz ostatni znalazł się w meczowej osiemnastce.
0' 18:00 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę obie ekipy. Zagłębie dzisiaj zagra w białych strojach, a Pogoń Siedlce cała na czerwono
0' 17:55 Pogoń Siedlce to nie Arka Gdynia, czy Górnik Zabrze i widać to po wypełnieniu trybun na Stadionie Ludowym. Kryta jeszcze jakoś trzyma poziom, ale na otwartej już bardzo słabiutko. Piłkarze już po rozgrzewce, murawa jest jeszcze zraszana. Za chwilę zaczynamy!
0' 17:50 "Nie rzucaj petard hukowych. Tu są dzieci, kobiety i piłkarza naszej akademii", "Twoje złe zachowanie może skutkować karami dla klubu", "Nie przeklinaj. Na trybunach są kobiety i dzieci" - naklejkami o takich treściach obklejono dachy ławek rezerwowych. To nowość na Stadionie Ludowym. Czy to coś pomoże i pozwoli uniknąć incydentów, jakie miały miejsce podczas spotkania z Arką Gdynia.
0' 17:45 Pogoń Siedlce rozpoczęła bieżące od dotkliwej porażki 0:4 z Dolcanem Ząbki. Potem był remis 1:1 w Głogowie, przegrana 0:3 "u siebie" w Pruszkowie z Zawiszą Bydgoszcz, a następnie przyszły dwie wygrane - 2:0 w Płocku i 2:0 w Pruszkowie z GKS-em Katowice. Jeszcze tydzień temu, po okazałej wygranej nad Arką Gdynia uważalibyśmy Zagłębie za pewnego faworyta dzisiejszej rywalizacji, ale w aktualnych okolicznościach nie jest to wcale takie pewne. Trener Marcin Sasal desygnował do gry w wyjściowym składzie byłego piłkarza Zagłębia Krzysztofa Bodzionego.
0' 17:35 Zagłębie jeszcze nigdy nie grało z Pogonią Siedlce w piłkę nożną. W ubiegłym sezonie doszło natomiast do sosnowiecko-siedleckiej rywalizacji w I lidze koszykówki mężczyzn. Na hali przy ulicy Żeromskiego górą byli podopieczni Tomasza Służałka, a w Siedlcach triumfował miejscowy SKK. W sezonie 2015/2016 Sosnowiec będzie rywalizował z Siedlcami również w koszykarskiej ekstraklasie kobiet. Jedną z ekip, z którymi zagra JAS-FBG Zagłębie, będzie MKK Siedlce.
0' 17:30 Żadnych zmian w składzie Zagłębia w porównaniu do środowej potyczki w Kluczborku. Mamy za to jedną zmianę na ławce rezerwowych. Miejsce w meczowej osiemnastce kosztem Konrada Zaradnego wywalczył Serb Žarko Udovičić. Będzie on mógł wejść na boisko, tylko gdy na nim nie będzie Jovana Ninkovicia. Zgodnie z regulaminem jednocześnie na placu gry może bowiem przebywać tylko jeden gracz spoza krajów należących do Unii Europejskiej.
0' 17:20 W upalne niedzielne popołudnie witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację ze spotkania 6. kolejki I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Pogonią Siedlce.
Galeria zdjęć z meczu z PogoniąGaleria zdjęć z meczu z Pogonią Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Pogoni Siedlce, wygranego przez naszą drużynę 2-1. » Czytaj więcej
Artur Derbin: Dramaturgia do końcaArtur Derbin: Dramaturgia do końca - Chłopcy pokazali charakter i udowodnili, że wypadek przy pracy w Kluczborku nie zrobił na nich żadnego wrażenia - powiedział po zwycięstwie nad Pogonią Siedlce trener Artur Derbin. » Czytaj więcej
Zagłębie odparło PogońZagłębie odparło Pogoń Zagłębie Sosnowiec wygrało z Pogonią Siedlce 2:1. Gole dla sosnowiczan strzelili Krzysztof Markowski (9') i Sebastian Dudek (19' - rzut karny). Dla Pogoni trafił Mariusz Rybicki (39') » Czytaj więcej