15. Jakub Skoczylas
18. Radosław Kursa

Trener: Andrzej Konwiński
0:1 - Jakub Arak 33' 1:1 - Sebastian Deja 90+1'
37' Jakub Arak 66' Łukasz Matusiak

Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Szymon Lizak (Poznań) - Jakub Wójcik (Warszawa), Michał Pierściński (Warszawa)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 5 sekundach gry kończy się druga połowa spotkania. Tracimy dwa punkty na własne życzenie.
90+4' Wojciech Fabisiak łapie piłkę po dośrodkowaniu Rafała Niziołka.
90+3' Faul Łukasza Sołowieja na Michale Kojderze.
90+1' gol - piłka nożna 1:1 Sosnowiczanie prosili się o bramkę i ją dostali. Sebastian Deja uderzył prawą nogą zza pola karnego i Wojciech Fabisiak nie dał rady złapać futbolówki.
90+1' Po dośrodkowaniu Marcina Tomaszewskiego piłkę z pole karnego wybija Hubert Tylec
90' doliczony czas +4
89' "Jesteśmy zawsze tam, gdzie oni będą grać" - śpiewają fani Zagłębia.
89' Sędzia przerwał grę, bo na boisku po starciu z przeciwnikiem leży Sebastian Dudek.
88' Po dośrodkowaniu Marcina Tomaszewskiego Krzysztof Markowski wybija piłkę na aut.
87' Sebastian Deja znalazł się z piłką w polu karnym Zagłębia, oddał strzał i znowu nasza defensywa udanie blokuje. Tym razem Łukasz Sołowiej.
87' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Konrad Zaradny za Martina Pribulę.
86' Tomasz Margol wślizgiem wygarnął piłkę Marcinowi Tomaszewskiemu.
85' Krzysztof Markowski przejął w polu karnym piłkę dośrodkowaną przez Marcina Tomaszewskiego.
85' Dośrodkowanie Huberta Tylca z lewego skrzydła. Piłka odbija się od Sebastiana Dei i trafia do Oskara Pogorzelca.
84' Korner rozegrany szybko i krótko. Piłka trafia pod nogi Kamila Nitkiewicza, a ten mocno strzela lewą nogą nad poprzeczką.
84' Kolejny róg dla gospodarzy po interwencji Łukasza Sołowieja.
83' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Hubert Tylec za Dawida Ryndaka.
83' Po rzucie rożnym nie udało się miejscowym oddać strzału, ale mają aut na wysokości pola karnego.
82' Po dośrodkowaniu Marcina Nowackiego piłkę głową na róg wybija Łukasz Sołowiej.
82' Przed chwilą do zmiany był gotowy Łukasz Tumicz, ale widząc przewagę gospodarzy, Artur Derbin cofnął tę zmianę.
81' Łukasz Sołowiej przerwał akcję MKS-u w polu karnym.
80' Gospodarze zyskali przewagę. Zagłębie przez ostatnie chwile w głębokiej defensywie.
80' Dośrodkowanie Marcina Tomaszewskiego z prawego skrzydła i niecelny strzał Michała Kojdera z około 10 metrów.
79' Zagłębie przez chwilę zamknięte we własnym polu karnym.
79' Po akcji Rafała Niziołka strzelał Michał Kojder i piłkę zablokować musiał Łukasz Matusiak.
77' Dośrodkowanie Marcina Tomaszewskiego z prawej strony boiska i Piotr Giel nie trafia głową w piłkę w polu bramkowym!
76' zmiana Ostatnia zmiana w miejscowej ekipie - Marcin Tomaszewski za Szymona Sobczaka.
75' Strzał Marcina Nowackiego z około 25 metrów przechodzi w bezpiecznej odległości od naszej bramki
74' Miękka wrzutka Marcina Nowackiego w pole karne Zagłębia i Wojciech Fabisiak spokojnie interweniuje na 10. metrze.
74' Na prawej stronie boiska faulowany Dawid Ryndak.
73' Z prawej strony boiska piłkę w pole karne posłał Michał Kojder, a Piotr Giel minął się z futbolówką.
72' Na strzał z ponad 35 metrów zdecydował się Tomasz Margol, ale trafił w stojącego na linii pola karnego Kamila Nitkiewicza.
72' Dawid Ryndak faulowany przez Kamila Nitkiewicza.
70' zmiana Druga zmiana w szeregach gospodarzy. Za Macieja Kowalczyka wszedł Michał Kojder.
69' Z narożnika boiska dośrodkował Szymon Sobczak i znowu pewnie na przedpolu interweniował Wojciech Fabisiak.
69' Lewą nogą zza pola karnego uderzał Maciej Kowalczyk. Po rykoszecie od Dawida Ryndaka róg dla MKS-u
69' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - za Jakuba Araka na boisko wchodzi Tomasz Margol.
68' Po dośrodkowaniu Marcina Nowackiego z rzutu rożnego piłkę łapie Wojciech Fabisiak.
67' Mocny strzał Łukasza Ganowicza z rzutu wolnego. Piłka zmierzała pod poprzeczkę, a na róg wybił ją Wojciech Fabisiak.
66' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na Marcinie Nowackim i rzut wolny dla MKS-u z około 30 metrów.
65' Jovan Ninković wybija głową z pola karnego piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Marcina Nowackiego.
64' Maciej Kowalczyk faulowany przez Jovana Ninkovicia.
63' Groźny strzał Szymona Sobczaka. Po akcji lewą stroną boiska oddał strzał prawą nogą z ponad 20 metrów - tuż obok bramki Wojciecha Fabisiaka.
62' Gospodarze nie radzą sobie z Sebastianem Dudkiem. Nasz kapitan ponownie faulowany. Tym razem przez Szymona Sobczaka.
61' Faul Macieja Kowalczyka na Sebastianie Dudku w środku pola.
60' Adam Orłowicz wybija z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia.
59' Niecelny strzał z dystansu wprowadzonego w 46. minucie Sebastiana Dei.
58' Pierwszy rzut rożny dla MKS-u nie dał gospodarzom nawet sytuacji strzeleckiej
58' Marcin Sierczyński powstrzymał rajd Macieja Kowalczyka lewą stroną boiska i róg dla miejscowych.
58' Uaktywnili się fanatycy Zagłębia, którzy są w Kluczborku mimo nałożonego przez PZPN zakazu.
57' Dwójkowa akcja Dawida Ryndaka i Łukasza Matusiaka źle rozegrana w polu karnym.
56' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z rzutu rożnego Łukasz Sołowiej główkował nad poprzeczką.
56' Sebastian Dudek podał do Michała Fidziukiewicza, który będąc w polu karnym jeszcze szukał podania do Dawida Ryndaka. W akcję wmieszał się Łukasz Ganowicz i wybił piłkę na róg.
55' Dośrodkowanie Adama Orłowicza z prawego skrzydła i udana interwencja w powietrzu w wykonaniu Krzysztofa Markowskiego.
54' Dobrze ustawiony Łukasz Sołowiej wybija głową piłkę adresowaną przez Łukasza Ganowicza do Piotra Giela.
53' Faul Łukasza Ganowicza na Jakubie Araku.
52' Szymon Sobczak przymierzył lewą nogą po ziemi z około 28 metrów i posłał piłkę obok bramki.
51' Mamy już cztery faule w dorobku - Marcin Sierczyński sfaulował Szymona Sobczaka.
50' Faul Macieja Kowalczyka na Jovanie Ninkovicu. To już trzynaste przewinienie gospodarzy w dzisiejszym meczu. Zagłębie do tej pory tylko trzy razy faulowało.
49' Sebastian Dudek faulowany przez Szymona Sobczaka przy linii bocznej.
49' Krótkie rozegranie piłki pomiędzy Jovanem Ninkoviciem i Sebastian Dudkiem kończy się stratą.
49' Z rzutu wolnego dośrodkował Jovan Ninković. Piłkę w polu karnym trącił jeden z gospodarzy i mamy róg.
48' Po interwencji maserów Jakub Arak już jest w porządku.
47' Na murawie leży i trzyma się za głowę Jakub Arak, który został sfaulowany przez rywala.
46' Po zagraniu Piotra Giela lekki strzałem zza pola karnego popisał się Maciej Kowalczyk. Piłka minęła bramkę Zagłębia.
46' gwizdek Zaczęła się druga odsłona spotkania w Kluczborku
46' zmiana Jedna zmiana przed drugą połową - Sebastian Deja wszedł za Piotra Kasperkiewicza.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 3 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu.
45+1' Z rzutu rożnego dośrodkował Martin Pribula, a Michałowi Fidziukiewiczowi nie udało się dojść do piłki
45' doliczony czas +1
45' Michał Fidziukiewicz wypuścił skrzydłem Marcina Sierczyńskiego, a "Siara" wrzucił w pole bramkowe, gdzie składającego się do strzału Martina Pribulę uprzedził Adam Orłowicz i mamy róg.
44' Po dalekim wrzucie w wykonaniu Kamila Nitkiewicza o piłkę powalczyli Piotr Giel i Łukasz Matusiak. Zdaniem arbitra, to napastnik MKS-u jako ostatni dotknął futbolówki i od bramki wznowi grę Wojciech Fabisiak.
44' Marcin Nowacki zagrał na lewą stronę do Szymona Sobczaka, który podawał w pole karne, ale został powstrzymany przez Marcina Sierczyńskiego i będzie aut dla MKS-u
42' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska. Paweł Gierak zbyt krótko wybija piłkę głową, a Michał Fidziukiewicz z powietrza z linii pola karnego strzela nad poprzeczką.
42' Dośrodkowanie w pole karne Zagłębia z prawego skrzydła i Piotr Giel przegrywa walkę w powietrzu z Łukaszem Sołowiejem.
40' Jakub Arak podał w polu karnym do Michała Fidziukiewicza, który zwiódł Pawła Gieraka, ale stracił piłkę na rzez Łukasza Ganowicza.
39' Michał Fidziukiewicz wypuścił Dawida Ryndaka, ale "Denver" nie zdołał dojść do piłki przed końcową linią.
38' Płaski strzał Macieja Kowalczyka z lewej strony pola karnego, z którym żadnych kłopotów nie miał Wojciech Fabisiak.
37' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Araka za faul na Kamilu Nitkiewiczu.
36' Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Sebastiana Dudek, ale posłał piłkę nad poprzeczką.
35' Paweł Gierak fauluje Michała Fidziukiewicza 25 metrów od bramki.
33' gol - piłka nożna 0:1 Przez chwilę nie wiedzieliśmy czy był gol, czy nie. Sędzia liniowy pokazał spalonego, ale po konsultacji z głównym okazało się, że gol się liczy. Zaczęło się od błędu Adama Orłowicza, który w polu karnym MKS-u wyłożył piłkę wprost pod nogi Martina Pribuli, Pierwszy strzał Słowaka został odbity przez bramkarza. Piłka ponownie trafiła do Pribuli. Jeszcze jedno zagranie, po którym piłka trafia do Jakuba Araka i w końcu do siatki.
32' Kamil Nitkiewicz sfaulował Łukasza Sołowieja i miał jeszcze pretensje do arbitra, co spotkało się z reprymendą Szymona Lizaka.
30' Dawid Ryndak zainicjował kontrę Zagłębia. Podał na środek boiska do Michała Fidziukiewicza, ten odegrał do Łukasza Matusiaka, ale akcję jeszcze przed polem karnym gospodarzy przerwał Maciej Kowalczyk.
28' Jovan Ninković minął Rafała Niziołka i zagrał w pole karne, ale tam piłkę przejął Adam Orłowicz.
28' Kamil Nitkiewicz fauluje Dawida Ryndaka w środkowym kole.
27' Na spalonym w polu karnym gospodarzy znalazł się Dawid Ryndak.
25' Na murawie leży kontuzjowany Szymon Sobczak, a piłkarze skorzystali z okazji i zrobili sobie przerwę na uzupełnienie płynów.
24' Szymon Sobczak napędził akcję MKS-u lewym skrzydłem, oddał piłkę do Piotra Giela, a ten wyłożył na 20. metr do nieobstawionego Marcina Nowackiego, który zdecydował się na strzał i trafił w plecy Marcina Sierczyńskiego.
23' Martin Pribula dośrodkował z lewego skrzydła, a w polu karnym do strzału przewrotką złożył się Dawid Ryndak, ale posłał piłkę nad bramką.
23' Faul Macieja Kowalczyka na Dawidzie Ryndaku w środku boiska.
21' Po płaskim podaniu Dawida Ryndaka w pole karne przed dobrą okazją stanął Michał Fidziukiewicz, ale nie trafił w piłkę,
20' Łukasz Matusiak rzucił piłkę na lewą stronę do Martina Pribuli, a Słowak zbiegł do środka i szukał miejsca do oddania strzału. Niestety, nie znalazł.
19' Niepewna interwencja Oskara Pogorzelca po dośrodkowaniu Martina Pribuli z rzutu rożnego.
19' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia Zagłębie ma pierwszy rzut rożny.
18' Kierownik Piotr Caliński w ożywionej dyskusji z sędzią technicznym Michałem Grockim.
17' Kamil Nitkiewicz fauluje Marcina Sierczyńskiego w walce o górną piłkę.
16' Niezbyt dobre zagranie Marcina Sierczyńskiego w pole karne i piłka pewnie złapana przez Oskara Pogorzelca.
15' Z lewej strony boiska dośrodkował Jovan Ninković, a Jakub Arak z około 8 metrów główkował nad poprzeczką. Do statystyk trafia pierwszy strzał w meczu.
15' Łukasz Ganowicz wskoczył na plecy Michałowi Fidziukiewiczowi.
13' Po dośrodkowaniu Macieja Kowalczyka z lewego skrzydła pewnie piłkę wybija głową Łukasz Sołowiej.
13' Wojciech Fabisiak zmuszony do wyjścia poza pola karne, aby nie dopuścić Piotra Giela do piłki
12' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka z prawego skrzydła, ale w polu karnym nie było nikogo z sosnowiczan, tylko Adam Orłowicz, który miał dużo czasu, aby opanować piłkę.
12' Jakub Arak faulowany na połowie Zagłębia przez dwóch rywali.
11' Akcja prawym skrzydłem Zagłębia przerwana przez cofającego się Szymona Sobczaka.
9' Marcin Sierczyński wślizgiem powstrzymuje rozpędzającego się po lewej stronie boiska Kamila Nitkiewicza.
8' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego Piotr Giel wygrywa walkę o piłkę w powietrzu z Jakubem Arakiem.
8' Piotr Kasperkiewicz sfaulował Jakuba Araka około 40 metrów od bramki gospodarzy.
6' Łukasz Matusiak zagrał przed pole karne MKS-u do Jakuba Araka, ale ten nie potrafił opanować piłki, a do tego faulował Rafała Niziołka.
5' Dośrodkowanie Rafała Niziołka z prawej strony boiska i Łukasz Sołowiej uprzedził w polu karnym Piotra Giela.
5' Już jest lepiej niż w meczach z Wigrami Suwałki i Arką Gdynia. Wtedy traciliśmy gole w 4. minutach gry.
3' Próbował z ponad 20 metrów Rafał Niziołek, ale trafił w Łukasza Matusiaka stojącego 2-3 metry od niego.
2' Świetne podanie na prawą stronę od Sebastiana Dudka do Dawida Ryndak, jednak "Denver" przy próbie dośrodkowania został zablokowany przez Kamila Nitikewicza.
1' gwizdek Gramy! Zaczął MKS!
0' 17:00 Oba zespoły już na murawie. MKS zagra w niebieskich koszulkach, białych spodenkach i niebieskich getrach, natomiast Zagłębie w białych koszulkach, czerwonych spodenkach i getrach. Sędziowie na czarno.
0' 16:58 Mamy jedną zmianę w składzie gospodarzy w porównaniu z zestawieniem anonsowanym wcześniej. Po rozgrzewce uraz zgłosił Łukasz Uszalewski i w jego miejsce wystąpi Szymon Sobczak, który pierwotnie miał być rezerwowym.
0' 16:55 Już po rozgrzewce. Piłkarze udali się do szatni, a jak to zwykle bywa na kilka minut przed meczem, zapełniła się trybuna VIP (wiadomo, catering). Czekamy na piłkarzy i emocje!
0' 16:50 W Kluczborku jest nowy nabytek Zagłębia, Serb Žarko Udovičić, ale dziś będzie przyglądać się poczynaniom swojego nowego klubu z trybun. Pogoda w Kluczborku dopisuje. Jest słonecznie, ciepło, ale nie upalnie. Przerwy na uzupełnienie płynów chyba nie będą dziś potrzebne.
0' 16:45 Pracę sędziów podczas dzisiejszego meczu obserwować będzie pochodzący z Kluczborka poseł na Sejm Tomasz Garbowski. Pytacie, co ma wspólnego poseł z sędziowaniem? Otóż Tomasz Garbowski jeszcze do niedawna był arbitrem, prowadził mecze nawet w Ekstraklasie, ale wraz z końcem sezonu 2013/2014 zdecydował o zakończeniu kariery sędziowskiej.
0' 16:35 Trener Andrzej Konwiński po porażce MKS-u w Katowicach aż 1:5 dokonał kilku zmian w składzie. Jedną z ofiar klęski na Bukowej jest były obrońca Zagłębia Radosław Kursa, który dziś zacznie mecz na ławce rezerwowych. Z kolei drugi były zawodnik sosnowiczan, napastnik Piotr Giel, w Katowicach zaczął jako rezerwowy, a po wejściu na boisko strzelił honorową bramkę i dziś zasłużył na pierwszą jedenastkę.
0' 16:25 W składzie Zagłębia bez niespodzianek. Trener Artur Derbin wypuścił w bój tę samą jedenastką, która zaczęła sobotni mecz z Arką Gdynia. W pierwszym składzie jest więc Martin Pribula, który wiosną na tym stadionie strzelił dwie bramki w meczu wygranym przez Limanovię 4:0.
0' 16:15 To już piąta ligowa kolejka, a dla Zagłębia praktycznie pierwszy wyjazd. Z pierwszych czterech spotkań trzy odbyły się w Sosnowcu, a jedno tuż obok, w leżących pod Sosnowcem Katowicach. Oprócz wyjazdów do Katowic Kluczbork to najbliższy pod względem odległości wyjazd Zagłębia w tym sezonie. My lubimy tu przyjeżdżać nie tylko ze względy na krótki dystans.
0' 16:05 W sierpniową środę witamy z Kluczborka i zapraszamy na relację na żywo ze spotkania 5. kolejki I ligi pomiędzy miejscowym MKS-em a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w KluczborkuGaleria zdjęć z meczu w Kluczborku Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania MKS-u Kluczbork z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii prezentujemy 50 fotografii. » Czytaj więcej
Sebastian Dudek: Mogło być różnieSebastian Dudek: Mogło być różnie - Graliśmy ładnie w piłkę, ale za piękno punktów nie dają - powiedział po spotkaniu pomocnik Zagłębia Sebastian Dudek. » Czytaj więcej
Artur Derbin: Jesteśmy wściekliArtur Derbin: Jesteśmy wściekli - To nie minimalizm, tylko sprawy mentalne - podsumował słabą drugą połowę w Kluczborku trener Artur Derbin. » Czytaj więcej
Strata punktów na własne życzenieStrata punktów na własne życzenie Zagłębie zremisowało w Kluczborku z MKS-em 1:1. Gola dla sosnowiczan strzelił w 33. minucie Jakub Arak. Wyrównał w doliczonym czasie drugiej połowy Sebastian Deja. » Czytaj więcej