56. Szymon Gąsiński
6. Grzegorz Fonfara
77. Konrad Zaradny

Trener: Artur Derbin
0:1 - Michał Nalepa 4' 1:1 - Jakub Arak 25' 2:1 - Łukasz Matusiak 34' 3:1 - Michał Fidziukiewicz 64' 4:1 - Martin Pribula 72' 4:2 - Rashid Yussuff 81'
32' Tadeusz Socha 50' Martin Pribula 52' Krzysztof Sobieraj 63' Alan

Trener: Grzegorz Niciński
Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź) - Marcin Hankiewicz (Łódź), Krzysztof Stępień (Opole)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu! Arka rozbita na Ludowym!
90+2' Zła próba strzału w wykonaniu Antoniego Łukasiewicza po dośrodkowaniu Marcina Warcholaka.
90+1' Dawid Ryndak blokuje dośrodkowanie Marcina Warcholaka i Arka ma rzut rożny.
90+1' Krzysztof Markowski wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Michała Nalepy z lewego skrzydła.
90' doliczony czas Sędzia doliczył 3 minuty.
90' Wszyscy stoją i rytmicznie biją brawo.
89' Faul Krzysztofa Sobieraja na Dawidzie Ryndaku w środku boiska.
88' Łukasz Sołowiej sfaulował Rafała Siemaszkę, a gracz Arki próbował jeszcze samemu wymierzyć sprawiedliwość i został upomniany słownie przez arbitra.
88' Paweł Wojowski zatrzymany na lewym skrzydle przez Marcina Sierczyńskiego.
87' Podanie Marcina Sierczyńskiego do Łukasza Tumicza, ale ten nie sprostał Krzysztofowi Sobierajowi.
86' Rafał Siemaszko fauluje Tomasza Margola.
84' Jovan Ninković wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Marcina Warcholaka.
84' Arka nie składa broni. Składającego się do strzału Rafała Siemaszkę powstrzymał Tomasz Margol i wybił piłkę na aut.
83' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Tomasz Szatan za Sebastiana Dudka.
81' gol - piłka nożna 4:2 Arka jeszcze walczy. Po podaniu Grzegorza Tomasiewicza i błędzie Krzysztofa Markowskiego strzałem w długi róg z 16 metrów Wojciecha Fabisiaka pokonał Rashid Yussuff.
81' Po dośrodkowaniu Marcina Warcholaka piłkę głową wybija z pola karnego Łukasz Sołowiej.
80' Faul Tomasza Margola na Grzegorzu Tomasiewiczu i rzut wolny dla gdynian.
79' Łukasz Matusiak jednym zwodem ograł dwóch rywali i przerzucił piłkę na prawo do Dawida Ryndaka, a ten wymienił podania z Łukaszem Tumiczem i strzelił po ziemi - broni Konrad Jałocha.
78' Głośny doping na dwie strony Stadionu Ludowego. Jest pięknie i na boisku, i na trybunach.
77' zmiana Ostatnia zmiana w Arce. Rashid Yussuff wchodzi za Marcusa Viniciusa.
76' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Michała Fidziukiewicza zastępuje Łukasz Tumicz. Owacja na stojąco dla "Fidziego"
75' Goście są bezradni. Rafał Siemaszko fauluje Dawida Ryndaka.
72' gol - piłka nożna 4:1 Łukasz Matusiak zagrał na prawą stronę do Dawida Ryndaka, który odegrał piłkę w pole karne do "Łysego". Ten trochę skiksował przy strzale głową, ale mieliśmy dużo szczęścia, bo piłka po drodze trafiła w Martina Pribulę, a ten z 5 metrów posłał ją do siatki.
70' Po zejściu Jakuba Araka Michała Fidzukiewicz gra w ataku, a Sebastian Dudek został przesunięty do przodu na miejsce ofensywnego napastnika.
69' Kapitalne podanie Sebastiana Dudka na prawą stronę boiska do Marcina Sierczyńskiego. "Siara" wbiegł z piłką w pole karne, przymierzy w długi róg, ale niedokładnie i piłka minęła bramkę. Szkoda, bo to była świetna okazja, aby dobić Arkę.
69' Daleki wrzut z autu w wykonaniu Marcina Warcholaka i pewna interwencja Wojciecha Fabisiaka na przedpolu.
68' zmiana Za strzelca pierwszej bramki dla sosnowiczan Jakuba Araka na boisko wchodzi Tomasz Margol.
67' zmiana Grzegorz Tomasiewicz wchodzi na boisko za Michała Renusza.
67' Szybkie i krótkie rozegranie rzutu rożnego przez sosnowiczan nie przyniosło powodzenia.
66' Tadeusz Socha zatrzymał wślizgiem rozpędzonego Martina Pribulę i mamy rzut rożny.
64' gol - piłka nożna 3:1 Błąd Krzysztofa Sobieraja, który przepuścił piłkę zagraną głową z głębi pola przez Łukasza Matusiaka, a Michał Fidziukiewicz strzelił prawą nogą i po raz trzeci Konrad Jałocha pokonany.
63' żóta kartka Żółta kartka dla Alana.
62' Szansa przed Jakubem Arakiem, ale nasz młodzieżowiec źle rozwiązał akcję po przejęciu piłki.
62' Oprócz rac odpalono także trochę czarmych świec dymnych i teraz dym lekko zasnuwa boisko.
61' Nieudany strzał głową Antoniego Łukasiewicza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
61' Rykoszet po strzale Marcusa Viniciusa i rzut rożny dla Arki.
60' Na trybunie otwartej rozpoczęło się racowisko.
59' Dawid Ryndak zdołał utrzymać piłkę w boisku, choć wydawało się, że już futbolówka wypadnie poza boczną linię, ale nie udało się dobrze dośrodkować "Denverowi".
57' Po dośrodkowaniu Marcina Warcholaka z rzutu rożnego defensywa Zagłębia ekspediuje piłkę poza pole karne.
57' Strzał Marcina Warcholaka z ponad 20 metrów. Piłka po drodze dotyka Dawida Ryndaka i wychodzi na róg.
56' zmiana Pierwsza zmiana w Arce - Paweł Wojowski za Pawła Abbotta.
55' Arka próbowała wejść z piłką w pole karne Zagłębia, ale Marcin Sierczyński trącił futbolówkę w stronę Wojciecha Fabisiaka.
54' Faul Michała Nalepy na Krzysztofie Markowskim na połowie Zagłębia.
54' Krzysztof Sobieraj przerwał akcję Michała Fidziukiewicza, ale czy nie zagrywał ręką?
53' Jovan Ninković przerwał akcję Marcusa Viniciusa, który przedzierał się prawym skrzydłem.
52' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Sobieraja za niesportowe zachowanie.
51' Na trybunę otwartą wjechałą sektorówka upamiętniająca 10-lecie Ultras Zagłębie.
50' żóta kartka Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu rożnego goście przejmują piłkę i próbują ruszyć z kontrą, ale szybko przerywa ją faul Martina Pribuli na Marcinie Warcholaku, za który Słowak ogląda żółtą kartkę.
49' Z dystansu strzelał Łukasz Matusiak. Piłka otarła się o Krzysztofa Sobieraja i wyszła na rzut rożny.
49' Kolejna akcja Zagłębia przerwana faulem na środku boiska. Antoni Łukasiewicz nieczysto powstrzymywał Dawida Ryndaka.
48' Dawid Ryndak zagrał do Michała Fidziukiewicza, który rozciągnął akcję na prawo do Marcina Sierczyńskiego, a po wrzutce "Siary" interweniował Krzysztof Sobieraj.
46' Alan fauluje Jakuba Araka w okolicy środkowego koła.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
45+2' gwizdek Po 47 minutach gry arbiter kończy pierwszą połowę.
45+2' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bliski zdobycia gola był zamykający akcję Dawid Ryndak, ale uderzył za lekko, aby zaskoczyć Konrada Jałochę.
45+2' Błąd Krzysztofa Sobieraja. Piłkę na 25. metrze przejmuje Martin Pribula, strzela po ziemi i tylko interwencja Konrada Jałochy ratuje Arkę przed stratą trzeciego gola.
45' doliczony czas +2
45' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka z prawego skrzydła i piłka trafia w ręce Konrada Jałochy
44' Rafał Siemaszko strzelił głową nad poprzeczkę po dośrodkowaniu Marcusa Viniciusa.
43' Faul Marcina Sierczyńskiego na Marcinie Warcholaku, ale za daleko, aby strzelać, a nawet dośrodkowywać z rzutu wolnego.
41' Znowu dośrodkował Marcin Warcholak, a akcję Arki zakończył faul Michała Renusza na Marcinie Sierczyńskim.
41' Z narożnika boiska dośrodkował Marcin Warcholak. Trochę walki o piłkę i kończy się kolejnym kornerem.
40' Paweł Abbott po dwóch podbiciach strzelił z około 13 metrów i po rykoszecie będzie róg.
40' Dośrodkowanie Marcusa Viniciusa z prawego skrzydła i piłka wybita głową z pola karnego przez Łukasza Sołowieja
38' Kartoniada jest dwustronna. Teraz pojawił się napis ZAGŁĘBIE, czyli łącznie wyszło z tego ULTRAS ZAGŁĘBIE.
37' A tymczasem na trybunie otwartej mamy kartoniadę. Czarny napis ULTRAS na białym tle.
37' Ofensywny faul Łukasza Matusiaka na Rafale Siemaszce.
34' gol - piłka nożna 2:1 Co za gol! Jovan Ninković wycofał piłkę spod końcowej linii do Łukasza Matusiaka, a ten ograł rywala i huknął prawą nogą zza pola karnego. Nie było co zbierać!
34' Podanie Antoniego Łukasiewicza w kierunku Pawła Abbotta i pretensje napastnika Arki, który stał na stanowisku, że był faulowany
33' Nieudane próba strzału Dawida Ryndaka po dośrodkowaniu Martina Pribuli.
33' Dośrodkowanie Jovana Ninkovicia zablokowane przez Marcusa Viniciusa
32' żóta kartka Żółta kartka dla Tadeusza Sochy za faul na Jovanie Ninkoviciu.
30' W meczach z Wisłą Płock, Górnikiem Zabrze i Wigrami Suwałki Zagłębie nie potrafiło strzelić bramki w pierwszej połowie. Dziś sosnowiczanie po raz pierwszy odrobili straty jeszcze przed przerwą.
29' W pole karne z rzutu wolnego dośrodkował Marcus Vinicius, a arbiter przerwał grę dopatrując się faulu Rafała Siemaszki na Marcinie Sierczyńskim.
27' Faul Łukasza Matusiaka na Michale Renuszu i goście będą mieli rzut wolny z lewej strony boiska.
25' gol - piłka nożna 1:1 GOOOL!!!! Martin Pribula efektownym podaniem piętą wzdłuż linii bocznej obsłużył Jovana Ninkovicia. Serb ruszył do przodu, a potem wycofał piłkę do Słowaka, który dośrodkował w pole karne. Dawid Ryndak urwał się obrońcom i wystawił futbolówkę Jakubowi Arakowi, a ten z bliska umieścił ją w siatce.
23' Martin Pribula zagrał głową w pole karne do Jakuba Araka, ale nasz napastnik faulował Krzysztofa Sobieraja i rzut wolny dla gdynian.
22' "Jesteśmy tymi, na których brakuje Wam dowodów" - transparent o takiej treści został rozwinięty na płocie przed trybuną otwartą
21' Martin Pribula upadł w starciu z Tadeuszem Sochą, ale zdaniem sędziego prawy obrońca Arki zagrał zgodnie z przepisami.
19' Ależ była okazja! Po dośrodkowaniu Martina Pribuli z rzutu rożnego Krzysztof Markowski minął się z futbolówką w polu karnym. Zabrakło centymetrów, aby skierować piłkę głową do siatki.
18' Martin Pribula przedzierał się lewą stroną pola karnego i wywalczył rzut rożny.
18' Po dośrodkowaniu Marcina Warcholaka z rzutu rożnego piłkę głową wybił Łukasz Matusiak.
17' Złe zagranie Rafała Siemaszki w pole karne. Piłkę przejął Marcin Sierczyński, ale też zagrał niedobrze. Podał do Michała Renusza, który uderzył z około 20 metrów i będzie róg.
16' Zagłębie zaatakowało prawą stroną boiska, ale akcję zakończyło przejęcie piłki przez Konrada Jałochę.
15' Zza pola karnego strzelał Michał Renusz - broni Wojciech Fabisiak.
15' Zbyt mocne dośrodkowanie Marcina Warcholaka z narożnika boiska. Od bramki zacznie Wojciech Fabisiak.
14' Zły wykop Wojciecha Fabisiaka. Piłka trafiła do Michała Nalepy, a ten od razu podał w pole karne do Rafała Siemaszki, który w sytuacji sam na sam trafia w nogi naszego bramkarza. Będzie róg dla Arki.
12' Tadeusz Socha ograł Krzysztofa Markowskiego przy bocznej linii boiska. Wrzucił w pole karne do Pawła Abbotta, ale ten nie potrafił sobie ułożyć piłki do strzału i w efekcie czego wybiegł z futbolówką aż poza szesnastkę.
10' Drugi raz z rzędu tracimy bramkę na Stadionie Ludowym w 4. minucie, ale dziś po stracie bramki Zagłębie szybciej zaczęło grać lepiej, a przynajmniej na to wygląda.
7' Martin Pribula wyłożył piłkę na 14. metr do Michała Fidziukiewicza, a ten skiksował przy próbie strzału z pierwszej piłki.
7' Z lewego skrzydła piłkę wrzucił Martin Pribula, a głowa w polu karnym interweniował Krzysztof Sobieraj
6' Z lewego skrzydła dośrodkował Marcin Warcholak, a piłkę z pola karnego wybił Michał Fidziukiewicz.
6' Kolejna szansa dla gości. Z dystansu uderzał Marcus Vinicius i będzie rzut rożny.
4' gol - piłka nożna 0:1 Michał Nalepa przedarł się środkową strefą boiska, oddał strzał prawą nogą z około 18 metrów i pokonał Wojciecha Fabisiaka.
2' Chwila przerwy w grze. Na murawie leży jeden z zawodników Arki Gdynia.
1' gwizdek Gramy Zaczęła Arka!
0' 17:59 Już tu są! Sędziowska trójka wyprowadziła obie ekipy z tunelu. Zagłębie zagra dziś w jednolitych białych strojach, a gości w żółto-niebieskich koszulkach, niebieskich spodenkach i żółtych getrach.
0' 17:55 Do kibicowskiej mobilizacji pod hasłem "Wszyscy na biało" dostosował się także prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, a także były bramkarz Zagłębia obecnie występujący w Pogoni Szczecin Dawid Kudła. Piłkarze już czekają w tunelu na wejście na murawę. My też czekamy, choć wiemy, że dzisiaj naszą relację będzie śledziło mniej osób niż zwykle, bo kto może, wybierze relację w Polsacie Sport.
0' 17:50 Arka Gdynia nie doznała jeszcze porażki w rozgrywkach ligowych w tym sezonie. Na inaugurację żółto-niebiescy zremisowali 1:1 z Zawiszą Bydgoszcz, w drugiej kolejce pokonali w Płocku Wisłę 2:0, a przed tygodniem wygrali z GKS-em Katowice 1:0. Zagłębie na razie nie potrafi zdobyć choćby punktu na Stadionie Ludowym. Czy dzisiaj nastąpi przełamanie?
0' 17:45 Pierwsi kibice pojawili się w sektorze gości i - jak można było się spodziewać - nie zostali przywitani chlebem i solą ani pozdrowieniami.
0' 17:40 W zespole Arki Gdynia gra zawodnik, który kiedyś strzelił bramkę w zwycięskim meczu przeciwko drużynie prowadzonej przez Jose Mourinho. Tak, tak, to nie żarty - 3 października 2002 Antoni Łukasiewicz dał prowadzenie Polonii Warszawa w meczu Pucharu UEFA przeciwko FC Porto. Drugi gol dla "Czarnych Koszul" padł po samobójczy trafieniu Ricardo Carvalho. Polonia wygrała 2:0, ale w pierwszym meczu w Portugalii przegrała 0:6 i odpadła z rozgrywek. Warto wspomnieć o tym, że szkoleniowcem zespołu ze stolicy był wówczas późniejszy trener Zagłębia Janusz Białek.
0' 17:35 Fanatycy Zagłębia przygotowali na dzisiejsze spotkanie specjalną oprawę, a jakieś 20 minut temu mieliśmy trochę oprawy poza Stadionem Ludowym - na moście nad Brynicą odpalono świece dymne. Kibiców przyjezdnych jeszcze nie ma na sektorze, ale wiele wskazuje na to, że się pojawią.
0' 17:25 Po raz trzeci w tym sezonie ligowy mecz Zagłębia jest transmitowany na żywo przez Polsat Sport. Kamery gościły już na meczach z Wisłą Płock i GKS-em Katowice, a wiemy już, że także mecz w Legnicy, który odbędzie się 6 września, będzie na żywo w TV. Komentatorami meczu z Arką będą Bożydar Iwanow i Andrzej Iwan, którzy właśnie się instalują na swoich stanowiskach.
0' 17:20 Jako pierwsi na rozgrzewce pojawili się bramkarze obu drużyn. Rezerwowym golkiperem Arki jest Jakub Miszczuk, który grał w Zagłębiu w 2011 roku za kadencji trenerów Leszka Ojrzyńskiego i Piotra Stacha.
0' 17:15 Po porażce z Wigrami Suwałki trener Artur Derbin dokonał trzech zmian w składzie naszego zespołu. Szymona Gąsińskiego na bramce zastąpił Wojciech Fabisiak. Na środku obrony za Konrada Budka wystąpi Łukasz Sołowiej, a od pierwszej minuty zagra duet Michał Fidziukiewicz i Jakub Arak. W dwóch poprzednich meczach, gdy po przerwie piłkarze ci grali razem, to gra Zagłębia wyglądała o wiele lepiej. Miejsce dla duetu napastników stworzyło się za sprawą nieobecności Przemysława Mizgały
0' 17:05 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 4. kolejki I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Arką Gdynia.
ZSTV: Kibicowski film z meczu z ArkąZSTV: Kibicowski film z meczu z Arką Prezentujemy atmosferę na Stadionie Ludowym podczas meczu 4. kolejki I ligi Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia. W materiale wideo doping i oprawy meczowe. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu Zagłębie - Arka (część II)Zdjęcia z meczu Zagłębie - Arka (część II) Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć ze spotkania Zagłębia Sosnowiec z Arką Gdynia. Prezentujemy w niej 66 fotografii. » Czytaj więcej
Kibicowska galeria z meczu Zagłębie - ArkaKibicowska galeria z meczu Zagłębie - Arka Prezentujemy pierwszą z galerii z meczu Zagłębia Sosnowiec z Arką Gdynia. Do obejrzenia w niej mnóstwo zdjęć z tego, co działo się na trybunach. » Czytaj więcej
Michał Fidziukiewicz: Czuję się mocnyMichał Fidziukiewicz: Czuję się mocny Nowy nabytek Zagłębia strzelał gole w trzech ostatnich meczach na Stadionie Ludowym. Nie dziwi więc, gdy zapewnia, że czuje się mocny. » Czytaj więcej
Arka zatonęła w BrynicyArka zatonęła w Brynicy Zagłębie Sosnowiec pokonało Arkę Gdynia 4:2 i odniosło pierwsze w tym sezonie ligowe zwycięstwo na Stadionie Ludowym. » Czytaj więcej