11. Patryk Mularczyk
20. Tomasz Margol

Trenerzy: Artur Derbin i Robert Stanek
0:1 - Maksymilian Rogalski 41'
17' Jakub Bąk 29' Martin Pribula 87' Maksymilian Rogalski

Trener: Marcin Kaczmarek
Sędziowie: Sebastian Krasny (Kraków) - Dawid Golis (Skierniewice), Jakub Tokarski (Opole)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 35 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Niestety, przegrywamy na inaugurację sezonu.
90+4' Fatalne dośrodkowanie Arkadiusza Recy z lewego skrzydła.
90+3' Na boisku leży jeden z zawodników Wisły, który chce zyskać trochę czasu.
90+1' Co za okazja! Marcin Sierczyński podał do Dawida Ryndaka, który zakręcił obrońcą i zagrał wprost na głowę do Michała Fidziukiewicza, który przestrzelił z około 8 metrów! Czy będziemy mieli lepszą sytuację?
90' Za mocne dośrodkowanie z prawej strony boiska i Martin Pribula opanował piłkę już za końcową linią.
89' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego górą goście.
89' Sosnowiczanie wywalczyli kolejny rzut rożny
88' zmiana Ostatnia zmiana w Wiśle. Mikołaj Lebedyński w miejsce Wojciecha Łuczaka.
87' żóta kartka Żółta kartka dla Maksymiliana Rogalskiego
87' Po podaniu Dawida Ryndaka bliski strzelenia bramki był Jakub Arak.
86' Łukasz Matusiak powstrzymał kontrę Damiana Piotrowskiego.
86' Defensywa Wisły radzi sobie z dośrodkowanie Sebastiana Dudka.
86' Po dośrodkowaniu Martina Pribuli piłkę na kolejny korner wybija Wojciech Łuczak.
85' Kolejny rajd Martina Pribuli i rzut rożny dla Zagłębia.
85' Strzał Damiana Piotrowskiego z 16 metrów obroniony przez Szymona Gąsińskiego.
84' Za niskie dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska.
84' Prawą stroną boiska atakował Dimityr Ilijew, ale dośrodkował tak fatalnie, że aż złapał się za głowę.
82' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Grzegorz Fonfara za Łukasza Sołowieja.
82' Z rzutu wolnego Martin Pribula dośrodkował wprost w ręce Seweryna Kiełpina.
81' Martin Pribula faulowany przez Cezarego Stefańczyka po lewej stronie boiska.
81' Po podaniu Jakuba Araka Łukasz Matusiak zagrywał z klepki do Martina Pribuli, ale w akcję wmieszał się Cezary Stefańczyk
80' Zbyt mocne podanie Michała Fidziukiewicza w kierunku Marcina Sierczyńskiego.
79' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybija głową Dimityr Ilijew.
78' Arkadiusz Reca nie nadąża nad graczami Zagłębia. Tym razem sfaulował Marcina Sierczyńskiego.
78' Sebastian Dudek zagrał po ziemi do Michała Fidziukiewicza, a ten z około 10 metrów uderzył na bramkę. Seweryn Kiełpin zdołał odbić piłkę.
77' Arkadiusz Reca nie mógł poradzić sobie z Dawidem Ryndakiem i sfaulował naszego skrzydłowego z prawej strony boiska, kilka metrów od narożnika.
76' Dawid Ryndak wybił piłkę na aut, bo na boisku leżał Damian Piotrowski.
75' Zamieszanie w polu karnym Wisły po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu rożnego. Ostatecznie strzał Dawida Ryndaka trafia gdzieś w gąszcz nóg graczy z Płocka.
74' Mocny strzał Michałą Fidziukiewicza zza pola karnego. Piłka odbija się od Przemysława Szymińskiego i wychodzi nad bramką.
73' Po dośrodkowaniu Cezarego Stefańczyka pewnie do piłki wychodzi Szymon Gąsiński.
73' Strzał Dimitytra Ilijewa zablokowany przez Łukasza Matusiaka i róg dla Wisły.
72' Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłkę głową na aut wybija Marcin Sierczyński.
72' zmiana Druga zmiana w Wiśle - Arkadiusz Reca za Piotra Darmochwała.
70' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Michał Fidziukiewicz w miejsce Przemysława Mizgały.
68' Akcja sosnowiczan prawym skrzydłem, Dawid Ryndak do Marcina Sierczyńskiego. Dośrodkowanie w pole karne i tam interwencja głową Maksymiliana Rogalskiego.
67' Po dośrodkowaniu Cezarego Stefańczyka piłka przelatuje przez pole karne i wychodzi na aut po drugiej stronie boiska.
66' Dawid Ryndak przerywa akcję Damiana Piotrowskiego na lewej stronie boiska. Będzie rzut rożny dla "Nafciarzy"
66' Faul Martina Pribuli na Maksymilianie Rogalskim.
64' zmiana Pierwsza zmiana w płockiej Wiśle. Damian Piotrowski za Jakuba Bąka.
64' Sebastian Dudek wrzucił piłkę w pole karne, ale Seweryn Kiełpin nie pozwolił Dawidowi Ryndakowi na dojście do niej.
62' Bez strzału na bramkę po rzucie rożnym wykonanym przez Sebastiana Dudka.
62' Dawid Ryndak na pełnej szybkości przedarł się w pole karne Wisły i zmuszony do interwencji wślizgiem był Patryk Stępiński. Mamy rzut rożny
60' zmiana Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Dawid Ryndak zmienił Huberta Tylca.
60' Krzysztof Markowski z własnej połowy zagrał do Sebastiana Dudka, który oddał płaski strzał prawą noga z ponad 20 metrów. Zabrakło około dwóch-trzech metrów.
58' Szykuje się zmiana w Zagłębiu. Na boisko wejdzie Dawid Ryndak
57' Sebastian Dudek zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, ale nikt z naszych zawodników nie ruszył do piłki.
55' Strzał Dimityra Ilijewa z lewej strony pola karnego. Lecącą w okno piłkę sparował na poprzeczkę Szymon Gąsiński.
55' Po strzale Maksymiliana Rogalskiego z rzutu wolnego piłka trafia w mur.
55' Faul Łukasza Matusiaka na Wojciechu Łuczaku ponad 30 metrów od bramki Zagłębia.
54' Szybkie wybicie autu. Hubert Tylec do Sebastiana Dudka, który wyłożył piłkę Marcinowi Sierczyńskiemu. "Siara" huknął nad bramką i można tylko żałować, że musiał uderzać słabszą lewą nogą.
53' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnikom Wisły nie udało się dojść do sytuacji strzeleckiej.
52' Kontra Wisły. Dimityr Ilijew wykłada piłkę Wojciechowi Łuczakowi, ten ma przed sobą tylko Szymona Gąsińskiego. Mierzy w krótki róg, ale nasz bramkarz paruje piłkę na rzut rożny.
52' Marcin Sierczyński przebiegł z piłką od połowy boiska do pola karnego Wisły i tam ją stracił na rzecz Patryka Stępińskiego.
50' Jakub Arak w powietrznym pojedynku sfaulował Patryka Stępińskiego.
48' Szybki Martin Pribula zbiegł z piłką z lewego skrzydła do środka i zdecydował się na strzał z około 18 metrów, ale na przeszkodzie stanęły nogi Przemysława Szymińskiego.
48' Zagłębie szybko rozegrało rzut rożny, ale nie zaskoczyło tym Wisły.
47' Martin Pribula wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
47' Jakub Bąk zbyt mocno wypuścił sobie piłkę w polu karnym Zagłębia i opuściła ona boisko.
46' Piotr Wlazło sfaulował Sebastiana Dudka na środku boiska.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 32 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu.
45+2' Z rogu dośrodkował Cezary Stefańczyk, a piłkę poza pole karne wypiąstkował Szymon Gąsiński
45+1' Po podaniu Dimityra Ilijewa z narożnika pola karnego uderzał Jakub Bąk. Mierzył w krótki róg i po interwencji Szymona Gąsińskiego piłka wyszła na róg.
44' Hubert Tylec zagrał z prawego skrzydła na pole karne do Jakuba Araka, a ten będąc tyłem do bramki, zagrał na 20. metr do Łukasza Matusiaka. Po strzale prawą nogą piłka mija bramkę Wisły.
43' Defensywa Wisły górą po dośrodkowaniu Martina Pribuli z rzutu rożnego.
43' Z prawej strony boiska dośrodkował Hubert Tylec. Przemysław Mizgała strzelił głową z kilku metrów, a zmierzającą pod poprzeczkę piłkę wybił nad bramkę Seweryn Kiełpin.
41' gol - piłka nożna 0:1 Prawą nogą z około 30 metrów przymierzył Maksymilian Rogalski. Zła interwencja Szymona Gąsińskiego i piłka po rękach naszego golkipera wpada do siatki.
40' Hubert Tylec podawał w pole karne w kierunku Przemysława Mizgały, ale szybciej do piłki dopadł Bartłomiej Sielewski.
38' Goście wybijają piłkę na aut, bo Łukasz Matusiak niefortunnie upadł po zderzeniu z rywalem, ale wszystko jest OK z naszym graczem.
38' Pierwszy celny strzał Zagłębia - po podaniu Marcina Sierczyńskiego z pola karnego lekko po ziemi uderzał osaczony przez rywali Hubert Tylec
37' Konrad Budek przeszkadzał Wojciechowi Łuczakowi i gracz Wisły mógł tylko dośrodkować w ręce Szymona Gąsińskiego.
36' Łukasz Sołowiej zapędził się na połowę Wisły i tam stracił piłkę na rzecz Dimityra Ilijewa. Akcję zakończył strzał Jakuba Bąka z około 25 metrów nad poprzeczką.
34' Jakub Bąk wyłożył piłkę z linii pola karnego do tyłu na 25. metr. Stamtąd strzelał Piotr Wlazło, ale posłał piłkę w okolice balonu reklamującego Sosnowiec.
32' Dośrodkowanie Patryka Stępińskiego z lewej strony boiska i w polu bramkowym piłkę łapie Szymon Gąsiński.
32' Jakub Arak sfaulował w powietrznej walce Patryka Stępińskiego i od rzutu wolnego zacznie Wisła.
30' Krzysztof Markowski wybija z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Wojciecha Łuczaka.
29' żóta kartka Żółta kartka dla Martina Pribuli za wejście nakładką w Przemysława Szymińskiego.
28' Faul Cezarego Stefańczyka na Martinie Pribuli na połowie Zagłębia.
28' Sebastian Dudek próbował znaleźć Przemysława Mizgałę prostopadłym podaniem, ale zabrakło zrozumienia między naszymi graczami
26' Martin Pribula wyłożył piłkę do Łukasza Matusiaka na 25. metr, a "Łysy" trochę za bardzo odchylił się przy strzale i posłał futbolówkę nad poprzeczką.
26' Cezary Stefańczyk wrzucał z prawej flanki. Piłka otarła się od nogi Konrada Budka i trafiła do Szymona Gąsińskiego.
24' Z narożnika boiska piłkę w pole karne posłał Cezary Stefańczyk. Głową uderzał Bartłomiej Sielewski, ale Szymon Gąsiński nie dał się zaskoczyć i złapał piłkę.
24' Trzeci korner dla Wisły. Tym razem piłkę poza boisko wybił Łukasz Sołowiej.
23' Wiślacy wybili piłkę na aut, bo na boisku leżał Piotr Darmochwał, ale obyło się bez konieczności wejścia na boisku masażystów. Lewy pomocnik gości sam wstał i jest gotów do gry.
22' Kolejna ofensywna akcja Konrada Budka zakończona stratą. Tym razem źle podał w kierunku Martina Pribuli na lewym skrzydle.
21' Po dośrodkowaniu Cezarego Stefańczyka Bartłomiej Sielewski mija się z piłką z polu karnym.
20' Dimityr Ilijew faulowany przez Łukasza Matusiaka i rzut wolny dla "Nafciarzy" z około 28 metrów. Bardziej na dośrodkowanie niż bezpośredni strzał.
19' Po dośrodkowaniu Cezarego Stefańczyka piłkę głową z pola karnego wybija Krzysztof Markowski.
19' Hubert Tylec zablokował Piotra Darmochwała i Wisła ma drugi rzut rożny.
18' Konrad Budek w kolejnej ofensywnej akcji, ale stracił piłkę na rzecz Jakuba Bąka w okolicy narożnika boiska.
17' żóta kartka Jakub Bąk nie nadążył za Przemysławem Mizgałą, złapał go więc za koszulkę, za co słusznie obejrzał żółty kartonik.
16' Wracający na własną polowe Jakub Arak sfaulował Przemysława Szymińskiego.
14' Na meczu w Sosnowcu obecni są kibice z Płocka (najprawdopodobniej dwa autokary) z kilkoma flagami. dla nich to pierwsza okazja do wizyty w Sosnowcu od 1 grudnia 2001.
14' Na płocie od strony trybuny otwartej pojawił się transparent "Jakub Arak - szacunek".
13' Po wrzutce Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska piłkę głową z pola karnego wybija Bartłomiej Sielewski.
12' Rajd Marcina Sierczyńskiego prawą stroną przerwany wślizgiem przez Patryka Stępińskiego.
10' Ale szansa! Konrad Budek dośrodkował prawą nogą z lewej strony boiska, a nadbiegający Jakub Arak próbował strzału głową z około 5 metrów, ale nie uderzył piłki zbyt czysto i nie trafił w bramkę. Szkoda.
10' Przemysław Mizgała próbował przedrzeć się przy lewej linii bocznej przez zasieki stworzone z dwóch rywali i wywalczył wrzut z autu.
9' Po dośrodkowaniu Cezarego Stefańczyka z rzutu wolnego naszym piłkarzom udało się oddalić zagrożenie.
8' Zdaniem sędziego Łukasz Matusiak faulował w okolicy bocznej linii boiska Cezarego Stefańczyka.
8' Po dośrodkowaniu Cezarego Stefańczyka z rzutu rożnego piłkę głową z pola karnego wybija Jakub Arak
7' Pierwszy róg dla Wisły po interwencji Łukasza Sołowieja.
7' Prostopadła piłka od Przemysława Mizgały w kierunku Martina Pribuli, ale akcję przerwał Cezary Stefańczyk
7' Sebastian Dudek nie dośrodkowywał z rzutu wolnego, tylko zagrał w poprzek boiska do nieobstawionego Łukasza Matusiaka, a ten z dystansu strzelił nad bramką.
6' Martin Pribula faulowany przez Przemysława Szymińskiego.
6' Pierwszy strzał sosnowiczan. Prawą nogą z około 20 metrów płasko uderzył Przemysław Mizgała i niewiele brakowało
5' Po dośrodkowaniu Huberta Tylca z prawego skrzydła piłkę klatką piersiową do bramkarza zgrywa Cezary Stefańczyk.
3' Goście łatwo znaleźli się z piłką w naszym polu karnym, jednak Dimityr Ilijew zagrał do tyłu, na linię 16. metra, gdzie był Hubert Tylec.
2' Strata Konrada Budka. Prawą stroną boiska urwał się Cezary Stefańczyk i oddał strzał zza pola karnego. Odbita od nogi Krzysztofa Markowskiego piłka wyszła na aut.
1' gwizdek Gramy! Dimityr Ilijew podał do Wojciecha Łuczaka i zaczął się mecz na Ludowym.
0' 18:00 Już po losowaniu stron i po przywitaniu sędziów z trenerami. Jeszcze tylko minuta ciszy ku czci bohaterów Powstania Warszawskiego i możemy grać.
0' 17:57 Sędziowska trójka ubrana na żółto wyprowadziła piłkarzy obu drużyn. Zagłębie zagra dzisiaj w jednolitych czerwonych strojach, a Wisła w pasiastych niebiesko-białych koszulkach, niebieskich spodenkach i getrach. Przed meczem ten efektowny puchar, o którym już pisaliśmy, został wręczony kapitanowi Zagłębia Sebastianowi Dudkowi przez Rudolfa Bugdoła i Józefa Grząbę.
0' 17:56 "It's coming home, it's coming home... Football's coming home" - niesie się z głośników na Ludowym. Pewnie za chwilę angielskie rytmy zastąpi Jan Kiepura i jego "Brunetki, blondynki". Obiektywy fotoreporterów i kamerzystów już wycelowane w stronę tunelu. Zaraz wyłonią się z niego piłkarze.
0' 17:53 Mecz na Stadionie Ludowym zakończy pierwszą kolejkę I ligi. Po wczorajszych spotkaniach liderem został Dolcan Ząbki, który wygrał w Siedlcach z Pogonią 4:0. Dwaj pozostali beniaminkowie zainaugurowali sezon z różnym efektem - MKS Kluczbork przegrał u siebie z Chrobrym Głogów, a Rozwój Katowice popsuł inaugurację sztucznego oświetlenia w Grudziądzu i pokonał Olimpię 1:0. Żaden mecz nie zakończył się bezbramkowym remisem.
0' 17:50 Marcin Sierczyński, Konrad Budek, Hubert Tylec, Martin Pribula, Przemysław Mizgała, Jakub Arak - aż sześciu zawodników Zagłębia zadebiutuje dzisiaj w I lidze. Oby ten debiut zapamiętali na długo i tylko w pozytywnych barwach.
0' 17:45 "16" - to liczba, która łączy Zagłębie i Wisłę Płock. Sosnowiczanie nie przegrali szesnastu meczów z rzędu (uwzględniając 14 meczów w lidze i 2 w Pucharze Polski), natomiast Wisła nie przegrała szesnastu kolejnych spotkań na wyjazdach. Po raz ostatni płocczanie wracali do domu na tarczy dokładnie rok temu - 2 sierpnia 2014 przegrali w Bytowie 2:3 z ówczesnym beniaminkiem I ligi. Jeśli dziś będzie remis, to oba kluby przedłużą serię. W przeciwnym przypadku jedna z drużyn zakończy tę efektowną passę.
0' 17:40 Na zielonym stoliku stojący na murawie w okolicy ławki Zagłębia postawiono efektowny puchar. Podejrzewamy, że raczej nie jest to puchar dla Wisły Płock za zajęcie trzeciego miejsca w ubiegłym sezonie, tylko kolejne trofeum dla naszego klubu za wywalczenie awansu do I ligi.
0' 17:35 Obie drużyny już od kilkunastu minut rozgrzewają się na murawie. Do meczu szykuje się również sędziowska trójka, a także duet komentatorów - mecz w Polsacie Sport skomentują Marcin Feddek i przetransferowany z Orange sport Andrzej Iwan. Z nowinek na Stadionie Ludowym trzeba wspomnieć jeszcze o reklamach na bandach LED-owych. Stacjonarne bannery zostały przestawione do drugiego rzędu.
0' 17:25 Znamy już składy, w jakich zaprezentują się dzisiaj obie ekipy. W drużynie Zagłębia jedna zmiana w porównaniu z zestawieniem, które rozpoczęło mecz w Puławach. Na ławce usiadł Dawid Ryndak, a od pierwszej minuty wystąpi Hubert Tylec. Sosnowiczanie zaprezentują się dziś w nowych koszulkach. Zmiany trykotów oznaczają również drobne zmiany numerów. Szymon Gąsiński zamiast "jedynki" wybrał numer 56, a Martin Pribula zamienił 25 na 19.
0' 17:15 Choć jest widno i do końca meczu słońce nie zajdzie, to już włączone są jupitery. Takie są wymogi telewizji i transmisji w HD. Dzisiejszy mecz został wybrany przez Polsat Sport jako jedno z dwóch spotkań transmitowanych w inauguracyjnej kolejce I ligi. Wczoraj na ekranach zagościło starcie Arki Gdynia z Zawiszą Bydgoszcz. W związku z wizytą Polsatu Sport na stadionie zbudowano dwa rusztowania do kamer na wysokości linii pola karnego, a także przygotowano stanowisko dla komentatorów. Pojawiły się dwie zwyżki dla kamer - jedna za bramką od strony zegara, a druga za trybunami w rogu boiska, nieopodal masztu oświetleniowego. Na parkingu stoją trzy wozy Polsatu. Oby tylko poziom meczu dorównał poziomowi przekazu telewizyjnego.
0' 17:05 Trzymając się nazewnictwa, wspomniany w poprzednim wpisie mecz odbył się w ramach rozgrywek II ligi, bo wówczas jeszcze była "normalne" nazewnictwo i najwyższa liga nazywała się pierwszą, a jej zaplecze drugą. W każdym razie - ponad 8 lat minęło od ostatniego meczu Zagłębia na tm szczeblu rozgrywek. Przez rok cieszyliśmy się Ekstraklasą, a kolejne siedem lat to mordęga w II lidze - przez sześć lat w grupie zachodniej, a w poprzednim roku w jednej ogólnopolskiej grupie.
0' 16:55 Witamy ze Stadionu Ludowego i po raz pierwszy od 3 czerwca 2007 zapraszamy na relację na żywo z meczu I ligi.
Druga galeria zdjęć z meczu z WisłąDruga galeria zdjęć z meczu z Wisłą Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko Wiśle Płock. » Czytaj więcej
Dawid Ryndak: Byliśmy dla Wisły równorzędnym przeciwnikiemDawid Ryndak: Byliśmy dla Wisły równorzędnym przeciwnikiem - Przegraliśmy, ale możemy spojrzeć w lustro i powiedzieć, że daliśmy z siebie wszystko - ocenił mecz z Wisłą Dawid Ryndak. Skrzydłowy Zagłębia, mimo tego, że w ostatnich dniach zmagał się z chorobą, był jednym z najlepszych piłkarzy spotkania. » Czytaj więcej
Michał Fidziukiewicz: Nie zasłużyliśmy na porażkęMichał Fidziukiewicz: Nie zasłużyliśmy na porażkę - Takie sytuacje, jak tą z 90 minuty, muszę wykorzystywać - przyznał Michał Fidziukiewicz, który przez 25 minut zrobił w ofensywie sporo dobrego, ale też nie wykorzystał piłki meczowej » Czytaj więcej
Konferencja po meczu z WisłąKonferencja po meczu z Wisłą Zapraszamy do lektury zapisu konferencji prasowej po przegranym przez Zagłębie meczu z Wisłą Płock. » Czytaj więcej
Skrót meczu Zagłębie - WisłaSkrót meczu Zagłębie - Wisła Tym, którzy nie byli na meczu i nie widzieli, a także tym, którzy byli i chcieliby obejrzeć jeszcze raz - polecamy skrót z dzisiejszego meczu na Stadionie Ludowym » Czytaj więcej
ZSTV: Doping w meczu z Wisłą PłockZSTV: Doping w meczu z Wisłą Płock Zapraszamy do obejrzenia ponad 19-minutowego filmu prezentującego atmosferę na trybunach podczas meczu Zagłębie Sosnowiec - Wisła Płock. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Wisłą Płock - część IZdjęcia z meczu z Wisłą Płock - część I Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Wisłą Płock. Do obejrzenia są 52 fotografie. » Czytaj więcej
Początek sezonu - koniec seriiPoczątek sezonu - koniec serii Po serii szesnastu meczów bez porażki, na inaugurację I-ligowego sezonu, Zagłębie Sosnowiec przegrało z Wisłą Płock 0:1. Jedynego gola strzelił w 41. minucie Maksymilian Rogalski. » Czytaj więcej