7. Dariusz Frankiewicz
20. Michał Chrabąszcz

Trener: Ryszard Kuźma
0:1 - Łukasz Matusiak 28' 1:1 - Mariusz Kukiełka 40' 1:2 - Mateusz Wrzesień 67'
43' Mateusz Wrzesień 55' Marcin Truszkowski 69' Konrad Budek 72' Marcin Stefanik 83' Jakub Więcek 86' Mariusz Kukiełka 90+4' Łukasz Tumicz

Trenerzy: Robert Stanek i Artur Derbin
Sędziowie: Robert Marciniak - Sławomir Steczko, Łukasz Marek (Kraków)
90.0000
90+6' gwizdek Po 50 minutach i 30 sekundach gry sędzia zakończył drugą połowę!
90+6' Złe zagranie Tomasza Persony z rzutu wolnego.
90+5' Faul Sebastiana Dudka na Konradzie Stępniu 25 metrów od bramki Zagłębia.
90+4' żóta kartka Łukasz Tumicz ukarany żółtą kartką za faul na bramkarzu Siarki.
90+3' zmiana Łukasz Tumicz wszedł za Jakuba Araka.
90+3' Przemysław Mizgała faulowany w okolicy narożnika boiska.
90+3' Po dośrodkowaniu Tomasza Persony z rzutu rożnego piłkę na linii pola bramkowego złapał Szymon Gąsiński
90+2' Filip Rajevac wywalczył róg dla Siarki.
90+2' Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował bramkarz Siarki, ale nie było to zbyt dobre zagranie.
90+1' Faul Jovana Ninkovicia na Tomaszu Personie przy bocznej linii boiska na połowie Siarki.
90' doliczony czas +5
90' Sebastian Dudek do Przemysława Mizgały, ten przytrzymał piłkę Łukaszowi Matusiakowi, a "Łysy" oddał niecelny strzał po ziemi.
89' Marcin Stefanik sfaulował Przemysława Mizgałę
89' Jovan Ninković odebrał na skrzydle piłkę Tomaszowi Personie
89' Mouhamadou Traore faulowany przez Sebastiana Dudka.
88' Złe podanie Mariusza Kukiełki i Tomasz Persona musiał faulować Mateusza Września, aby przerwać akcję Zagłębia.
88' Arkadiusz Koprucki wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Tomasza Persony
87' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Hubert Tylec za Dawida Ryndaka.
86' żóta kartka Żółta kartka dla Mariusza Kukiełki za faul na Sebastianie Dudku.
85' Mateusz Wrzesień wymanewrował Karola Hodowanego i wyłożył piłkę Przemysławowi Mizgale, ale ten strzelił zbyt lekko z około 10 metrów i udanie interweniował na linii Daniel Szczepankiewicz.
84' zmiana Robert Chwastek wszedł za Przemysława Oziębałę.
83' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Więcka za faul na Jakubie Araku.
83' W dwóch poprzednich meczach po 83. minucie strzeliliśmy w sumie cztery gole. Jak będzie dziś?
82' Sosnowiczanie mądrze utrzymują się przy piłce.
80' Marcin Stefanik wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka.
79' Po dośrodkowaniu piłka wróciła do Sebastiana Dudka, który tym razem zagrał na 30. metr do Łukasza Matusiaka, który przyjął piłkę i przymierzył pod poprzeczkę. Bramkarz Siarki wybił piłkę na rzut rożny.
79' Mateusz Wrzesień przy dośrodkowaniu natknął się na nogę Karola Hodowanego i wywalczył rzut rożny.
77' zmiana Druga zmiana w Siarce - Serb Filip Rajevac za Marcina Truszkowskiego.
75' Kontra Zagłębia. Mateusz Wrzesień podał do Przemysława Mizgały, ale ten trochę zlekceważył Jakuba Więcka i stracił piłkę.
74' Udana interwencja Łukasza Matusiaka po dośrodkowaniu Tomasza Persony z rzutu wolnego.
74' Jakub Więcek faulowany przez Jovana Ninkovicia 28 metrów od bramki Zagłębia.
72' Rzut wolny z około 25 metrów i Sebastian Dudek trafia w stojącego obok muru Marcina Stefanika.
72' żóta kartka Żółty kartonik dla Marcina Stefanika za faul na Jakubie Araku.
71' Zbyt mocne dośrodkowanie Sebastiana Dudka z rzutu wolnego. Od bramki zacznie Siarka.
70' Faul Mariusza Kukiełki na Jakubie Araku i okazja do dośrodkowania.
69' żóta kartka Żółta kartka dla Konrada Budka za faul.
68' zmiana Pierwsza zmiana w Siarce - Tomasz Persona w miejsce Roberta Tunkiewicza.
67' gol - piłka nożna 1:2 Z około 30 metrów strzelał Sebastian Dudek. Daniel Szczepankiewicz odbił piłkę, do której dopadł Mateusz Wrzesień i wpakował ją do siatki
66' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka poradzili sobie gracze Siarki
66' Faul Jakuba Więcka na Przemysławie Mizgale i mamy rzut wolny z około 30 metrów.
65' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Przemysław Mizgała za Tomasza Szatana.
64' Po podaniu Konrada Budka skiksował Marcin Stefanik, ale Dawid Ryndak nie zorientował się i nie wykorzystał błędu rywala.
62' Z dosyć ostrego kąta strzelał Jakub Więcek. Piłka niesiona wiatrem sprawiła trochę problemów Szymonowi Gąsińskiemu.
60' Po około dwóch minutach przerwy wznowiono mecz.
58' Trochę nerwowo zrobiło się na sektorze gości.
56' Po dośrodkowaniu Roberta Tunkiewicza nad bramką główkował Marcin Truszkowski.
55' Krzysztof Markowski wybił piłkę na rzut rożny.
55' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Truszkowskiego za dyskusję z sędzią.
54' Z lewego skrzydła dośrodkował Jovan Ninković, a strzał głową z pola karnego oddał Tomasz Szatan. Gracze Siarki mają trochę pretensji do sosnowiczan, bo na boisku leżał Karol Hodowany.
52' Z rzutu rożnego dośrodkował Jovan Ninković. Akcji nie udało się zakończyć strzałem, a na sektorze gości trochę pirotechniki.
51' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego piłka wybita na rzut rożny.
50' Faul Roberta Tunkiewicza na Tomaszu Szatanie.
49' Bramkarz Siarki pod pressingiem graczy Zagłębia nie potrafił celnie wprowadzić piłki do gry.
48' Mariusz Kukiełka nabawił się jakiegoś urazu w akcji, w której faulował Łukasza Matusiaka i konieczna jest wizyta na murawie masażysty gospodarzy.
48' Z rzutu wolnego dośrodkował Sebastian Dudek, a Jakub Arak oddał niecelny strzał głową.
47' Łukasz Matusiak faulowany przez Mariusza Kukiełkę.
46' gwizdek 13:09 Gramy! Zaczęła się druga połowa.
45+3' gwizdek Po 47 sekundach i 5 sekundach gry sędzia Robert Marciniak zakończył pierwszą połowę. Statystyki I połowy: strzały 6-4, strzały celne 2-1, faule 9-10, rzuty rożne 1-4, spalone 1-0. Mariusz Kukiełka jest trzecim najstarszym strzelcem II ligi w tym sezonie. Dziś ma dokładnie 38 lat i 162 dni. Starsi od niego byli tylko Mariusz Masternak i Artur Januszewski. Ponadto w II lidze zagrało jeszcze tylko dwóch innych starszych piłkarzy - Bogusław Wyparło i Jarosław Piskorz. Poprzednią bramkę dla Siarki Mariusz Kukiełka zdobył 5 listopada 1995 roku. Dwóch piłkarzy występujących w dzisiejszym meczu nie było wtedy jeszcze na świecie - Konrad Budek urodził się trzy dni później, a Karol Hodowany pięć dni później.
45+1' Z narożnika boiska dośrodkował Jovan Ninković, a Karol Hodowany nie pozwolił Mateuszowi Wrześniowi na oddanie strzału.
45' doliczony czas +2
45' Po wrzutce Sebastiana Dudka małe zamieszanie w pole karne i piłkę na róg wybija Mariusz Kukiełka.
45' Faul Mariusza Kukiełki na Sebastianie Dudku. Okazja do dośrodkowania w pole karne.
44' Nieporozumienie między Jovanem Ninkoviciem i Szymonem Gąsińskim. Jeden czekał na to, co zrobi drugi i już na futbolówkę zaczaił się Mouhamadou Traore. W porę zareagował lewy obrońca sosnowiczan.
43' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Września za faul na Konradzie Stępniu.
42' Rzut wolny dla Zagłębia z około 28 metrów. Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Jovan Ninković i piłka poszybowała nad poprzeczką.
40' gol - piłka nożna 1:1 Z rzutu wolnego dośrodkował Robert Tunkiewicz, a akcję na dalszym słupku sfinalizował strzałem głową Mariusz Kukiełka i doprowadził do wyrównania.
39' Tomasz Szatan sfaulował na 25. metrze Karola Hodowanego i jest rzut wolny dla Siarki.
38' Defensorzy Siarki trochę się pogubili we własnym polu karnym, ale Jakub Arak sfaulował Konrada Stępnia i rzut wolny dla miejscowych.
37' Karol Hodowany zagrał długą piłkę w kierunku Przemysława Oziębały, ale po raz kolejny Szymon Gąsiński wygrał rywalizację ze swoim byłym kolegą z zespołu.
37' Jakub Arak odzyskał piłkę na połowie Siarki, ale nie potrafił przejść Marcina Stefanika.
35' Jakub Arak leży na murawie po starciu z Łukaszem Nadolskim. Już wstał, trochę kuleje, ale będzie dobrze.
34' Sebastian Dudek i Dawid Ryndak zabawili się z graczami Siarki, ale strzał "Denvera" zza pola karnego pozostawiał wiele do życzenia.
33' Miękka wrzutka Jakuba Więcka w pole karne i Szymon Gąsiński szybszy od Przemysława Oziębały.
32' Jak Zagłębie odnajdzie się w tej nietypowej sytuacji, kiedy pierwsze strzela bramkę i nie musi odrabiać strat?
32' Mistrz Polski sfaulował mistrza Polski, a konkretnie Mariusz Kukiełka sfaulował Sebastiana Dudka.
30' Jeszcze przed wznowieniem gry masażysta Grzegorz Buczek udzielał pomocy Szymonowi Gąsińskiemu, który nabawił się jakiegoś urazu przy wcześniejszej interwencji.
28' gol - piłka nożna 0:1 GOOL!!!! Zagłębie odzyskało piłkę po błędzie gospodarzy. Sebastian Dudek podał w pole karne do Łukasza Matusiaka, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi Siarki.
27' Z rzutu rożnego dośrodkował Robert Tunkiewicz. Głową strzelał Marcin Truszkowski, a zmierzającą pod poprzeczkę piłkę zatrzymał Szymon Gąsiński.
27' Rzut wolny dla Siarki. Po dośrodkowaniu Roberta Tunkiewicza w pole karne blisko samobójczej bramki, bo niefortunnie zagrywał chyba Jakub Arak. Szymon Gąsiński wybił piłkę na róg.
26' Dośrodkowaną przez Jovana Ninkovicia piłkę wybija z pola karnego Marcin Truszkowski.
25' Faul Mariusza Kukiełki na Jakubie Araku.
25' Przemysław Oziębała zainicjował akcję na lewej stronie boiska. Z końcowej linii odegrał do Mouhamadou Traore. Ten przedłużył na 18. metr do Robert Tunkiewicz, który strzelił lewą nogą nad poprzeczką.
24' Dawid Ryndak minął Karola Hodowanego na prawej stronie boiska, ale nie potrafił utrzymać równowagi, przewrócił się i stracił piłkę.
23' Z kornera piłkę posłał Sebastian Dudek, a Daniel Szczepankiewicz pewnie interweniował w polu bramkowym.
22' Tomasz Szatan powstrzymany przy próbie dryblingu, ale do piłki dopadł jeszcze Jakub Arak i wywalczył trzeci rzut rożny dla sosnowiczan.
22' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z rzutu rożnego Mateusz Wrzesień powalczył o piłkę na bliższym słupku, jednak nie udało się zakończyć akcji strzałem.
21' Sebastian Dudek powalczył w narożniku boiska i wywalczył rzut rożny.
19' Jovan Ninković próbował dośrodkowania z lewego skrzydła, ale piłka wyhamowała po zetknięciu z plecami Jakuba Więcka.
18' "Jesteśmy zawsze tam, gdzie oni będą grać" - ryknął sektor gości.
18' Marcin Stefanik faulem powstrzymał Tomasza Szatana i usłyszał reprymendę od arbitra.
16' Zniknęła kolejka pod wejściem na stadion, a to oznacza, że już wszyscy kibice gości weszli na sektor. Trzeba pochwalić organizatorów, bo szło to naprawdę sprawnie.
15' Marcin Stefanik przerwał ręką akcję Zagłębia na 40. metrze. Tylko rzut wolny, bez żółtej kartki.
14' Jakub Więcek dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła, a Mouhamadou Traore strzelił nogą tuż obok słupka.
14' Przemysław Oziębała ograł Arkadiusz Kopruckiego, ruszył lewą stroną boiska i wyłożył piłkę na 14. metr do Jakuba Więcka, który z pierwszej piłki trafił w stojącego w polu bramkowym Krzysztofa Markowskiego.
13' A propos wpisu sprzed dwóch minut - Szymon Gąsiński i Przemysław Oziębała grali razem w Zagłębiu w roku 2007 i wspólnie świętowali awans do Ekstraklasy.
12' Mateusz Wrzesień ograł rywala na skrzydle i zagrał po ziemi w pole karne. Tomasz Szatan przy przyjęciu ograł Marcina Stefanika, ale nie zdołał opanować futbolówki przed końcową linią boiska.
11' Konrad Stępień posłał piłkę w pole karne Zagłębia, a Przemysław Oziębała odegrał ją głową. Akcję zakończyła interwencja Szymona Gąsińskiego.
10' Po dośrodkowaniu Konrada Budka z prawej strony boiska Tomasz Szatan sfaulował obrońcę Siarki przy strzale głową.
9' Z prawej strony boiska piłkę w pole karne posłał Jakub Więcek, a Marcin Truszkowski niecelnie główkował z około 10 metrów.
9' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego Daniel Szczepankiewicz piąstkuje piłkę.
8' Mariusz Kukiełka sfaulował Jakuba Araka na wysokości linii pola karnego po lewej stronie boiska.
6' Faul w ataku. Dawid Ryndak nieprzepisowo walczył z Karolem Hodowanym.
5' Dośrodkowanie Konrada Budka w pole karne i Konrad Stępień uprzedził Mateusza Września.
3' Po rozegraniu rzutu rożnego Jovan Ninković dośrodkował w pole karne, a Tomasz Szatan przy próbie strzału został zablokowany przez Marcina Stefanika.
3' Konrad Budek tym razem ruszył do przodu i wywalczył rzut rożny.
2' Tomasz Szatan rozprowadził akcję środkiem boiska i podał do Jakuba Araka, który odegrał na prawe skrzydło, ale Konrad Budek nie włączył się do akcji ofensywnej.
1' Już od początku gorąca atmosfera na trybunach. Obie kibicowskie grupy głośno dopingują.
1' gwizdek 12:06 Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 12:02 Już są na boisku! Zagłębie dzisiaj wystąpi w koszulkach-szachownicach, białych spodenkach i białych getrach. Siarka w pasiastych żółto-czarnych koszulkach, czarnych spodenkach i żółtych getrach. Sędziowska trójka z Krakowa na pomarańczowo.
0' 12:00 Kilkaset osób już stoi pod wejściem na sektor gości. Z tego, co daje się zauważyć, wpuszczanie trwa dosyć szybko i sprawnie, więc już wkrótce wszyscy powinni zasiąść na swoich miejscach. Rozpoczęcie meczu trochę się opóźnia. Piłkarze jeszcze nie wyszli z klubowego budynku.
0' 11:55 Na trybunie VIP pojawiła się już stała wyjazdowa ekipa z Sosnowca na czele z prezesem Marcinem Jaroszewskim, a na parking przy obiekcie Siarki wjeżdżają autokary z inną grupą wyjazdową. Na VIP-ach wypatrzyliśmy również trenera Grzegorz Kapicę, który cztery lata temu po zwycięstwie nad Zagłębiem zasłynął bon motem "Cukier po 6 zł. Wieprzowina w skupie 4,65, szynka 34, benzyna 5,45, za to wszystko możemy zapłacić gotówką, zwycięstwo nad Zagłębiem bezcenne." Teraz ceny trochę się zmieniły i benzyna już po około 4,70 zł. Rozgrzewka już za nami. Piłkarze zeszli do szatni i za chwilę wrócą na murawę walczyć o ligowe punkty.
0' 11:50 Pierwszy raz gościmy na obiekcie w Tarnobrzegu i musimy przyznać, że kryta trybuna prezentuje się dosyć solidnie. Jest w miarę blisko murawy, widoczność jest dobra, a dach sprawia dobre wrażenie i powinien uchronić nas przed ewentualnymi opadami deszczu. Za jedną bramką jest budynek klubowy, w którym mieści się również hala sportowa - dziś o 18:00 koszykarze Siarki grają z Polskim Cukrem Toruń. Za drugą z bramek są dwupiętrowe budynki, z których jest bardzo dobry widok na boisko. Tak sobie myślimy, że gdyby stadion Siarki został zamknięty, to spokojnie można wynająć balkon od właścicieli lokali i obserwować zmagania futbolistów.
0' 11:40 Obie ekipy już od kilkunastu minut rozgrzewają się na boisku, a pod stadionem zawitały dwa pierwsze autokary, którymi dotarli wspierający Zagłębie kibice Czuwaju Przemyśl.. Z tego, co widzimy, fani bez problemu zameldowali się na sektorze. Siarka udostępniła fanom gości całą jedną stronę trybun, więc wszyscy powinni się pomieścić, a w niedalekim Mielcu mogliby brać przykład z Siarki.
0' 11:30 W trasie do Tarnobrzega jest dosyć liczna ekipa kibiców Zagłębia. Na autostradzie A4 wyprzedziliśmy kolumnę złożoną z sześciu autobusów. Liczymy na to, że w przeciwieństwie do poprzedniej eskapady na Podkarpacie, tym razem nie będzie żadnych problemów i wszyscy zainteresowani zawitają na trybunach i głośnym dopingiem pomogą piłkarzom w odniesieniu zwycięstwa.
0' 11:20 Już możecie zapoznać się ze składami, w jakich rozpoczną dzisiejszy mecz obie drużyny. W sosnowieckiej ekipie tylko jedna, na dodatek wymuszona, zmiana. Za osiem żółtych kartek pauzuje Marcin Sierczyński i od razu do pierwszej jedenastki wskoczył nieobecny tydzień temu Arkadiusz Koprucki. Superrezerwowi, którzy przyczynili się do zwycięstwa z Nadwiślanem, czyli Łukasz Tumicz i Hubert Tylec ponownie rozpoczną mecz na ławce rezerwowych.
0' 11:10 Ze stadionowego nagłośnienia słychać znany kawałek "November Rain" i coś jest na rzeczy. Choć mamy już drugą połowę kwietnia, to pogoda jak w listopadzie. Chłodno, pochmurno i we znaki daje się wiatr. Deszczu nie ma, ale według prognozy pogody jeszcze w trakcie meczu może nad Tarnobrzegiem popadać.
0' 11:00 Dawno nie witaliśmy się z Wami o tak wczesnej porze. Dzień dobry z Tarnobrzega!
Zagłębie ukarane za TarnobrzegZagłębie ukarane za Tarnobrzeg 5 tysiącami złotych grzywny i zakazem wyjazdowym kibiców na trzy mecze zostało ukarane Zagłębie w związku z niestosownym zachowaniem kibiców podczas wyjazdowego meczu II ligi z Siarką Tarnobrzeg. » Czytaj więcej
ZSTV: Kibice Zagłębia w TarnobrzeguZSTV: Kibice Zagłębia w Tarnobrzegu Prezentujemy blisko 19-minutowy materiał wideo, a w nim doping kibiców Zagłębia Sosnowiec podczas wyjazdowego meczu z Siarką w Tarnobrzegu. » Czytaj więcej
Robert Stanek: Każdy mecz to nowe doświadczenieRobert Stanek: Każdy mecz to nowe doświadczenie Robert Stanek: Każdy mecz przynosi coś nowego, i jest to jakieś nowe doświadczenie. Chciałem dzisiaj podziękować chłopakom, którzy od pierwszej do ostatniej minuty walczyli o te trzy punkty i wywalczyli je. Chciałem podziękować całemu sztabowi szkoleniowemu, którzy tak samo sie do tego meczu przyłożył, a przede wszystkim chciałem podziękować naszym kibicom, którzy tak licznie i tak wspaniale dopingowali nas przez cały mecz. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu w TarnobrzeguGaleria zdjęć z meczu w Tarnobrzegu Zapraszamy do oglądania zdjęć z wyjazdowego meczu Zagłębia w Tarnobrzegu. W galerii znajduje się aż 105 fotografii zarówno z boiska, jak i z trybun. » Czytaj więcej
Mateusz Wrzesień: Oby tak do końcaMateusz Wrzesień: Oby tak do końca - Jesteśmy na zielonym polu i oby tak do końca - skomentował mecz w Tarnobrzegu zdobywca zwycięskiej bramki dla Zagłębia. » Czytaj więcej
Łukasz Matusiak: To był mecz walki i determinacjiŁukasz Matusiak: To był mecz walki i determinacji Łukasz Matusiak: - To był mecz walki, determinacji, ale też trzeba powiedzieć mecz dobry piłkarsko. Fajnie to wyglądało z naszej strony. Myślę, że kontrolowaliśmy przebieg meczu w stu procentach. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu z SiarkąZSTV: Bramki z meczu z Siarką Prezentujemy bramki z meczu Siarka Tarnobrzeg - Zagłębie Sosnowiec 1:2. » Czytaj więcej
Zagłębie górą w Tarnobrzegu!Zagłębie górą w Tarnobrzegu! Zagłębie pokonało w wyjazdowym meczu Siarkę Tarnobrzeg 2:1. Sosnowiczanie prowadzili po golu Łukasza Matusiaka (28'). Wyrównał Mariusz Kukiełka (40'), a wygraną dał nam Mateusz Wrzesień (67') » Czytaj więcej