12. Maciej Budka
3. Karol Króliczek
7. Przemysław Szkatuła

Trener: Marek Koniarek
1:0 - Przemysław Gałecki 38' 2:0 - Łukasz Winiarczyk 69' 2:1 - Mateusz Wrzesień 87' 2:2 - Jakub Arak 90+2'
4' Sebastian Gielza 56' Damian Mielnik 71' Tomasz Wróbel

Trenerzy: Robert Stanek i Artur Derbin
Sędziowie: Paweł Malec - Michał Gajda, Tomasz Chojnacki (Łódź)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu!
90+2' gol - piłka nożna 2:2 Marcin Sierczyński dośrodkował z prawej flanki, a Jakub Arak wpakował piłkę głową do bramki przy dalszym słupku!
90+1' Twarda walka o piłkę w narożniku boiska zakończona naszym zwycięstwem.
89' Rzut rożny dla Rozwoju - piłka zagrana wprost w ręce naszego golkipera.
88' Kapitalna interwencja Wojciecha Fabisiaka po strzale Mateusza Mazurka z kilku metrów. Świetnie piłkę dogrywał Tomasz Wróbel.
87' zmiana Ostatnia zmiana w Rozwoju - Mateusz Mazurek za Roberta Tkocza.
87' gol - piłka nożna 2:1 Po dośrodkowaniu Tomasza Szatana z lewej strony boiska piłka trafiła do Mateusza Września, a ten strzałem prawą nogą posłał ją do bramki Rozwoju
86' Strzał Konrada Zaradnego z lewej strony boiska - broni Bartosz Soliński.
86' Przy linii bocznej Damian Gacki sfaulował Marcina Sierczyńskiego.
85' Po podaniu Marcina Sierczyńskiego Jakub Arak z pierwszej piłki próbował zagrać do Łukasza Tumicza, ale akcję przeczytali rywale.
83' Kibice Zagłębia opuszczają plac przed bramą, na którym oglądali mecz.
81' Po błędzie w szeregach Rozwoju piłka trafia w pole karne do Jakuba Araka, a ten uderza z woleja sporo nad poprzeczką.
81' Dośrodkowanie Sebastiana Dudka z rzutu wolnego i niezbyt pewne wyjście Bartosza Solińskiego. Łukasz Winiarczyk uratował sytuację.
80' Faul Szymona Kapiasa na Jakubie Araku kilka metrów za narożnikiem pola karnego.
79' Mateusz Wrzesień zwiódł rywala i przełożył sobie piłkę na prawą nogę i mamy drugi celny strzał Zagłębia w meczu.
78' Mateusz Wrzesień zagrał w pole karne wprost pod nogi Szymona Kapiasa.
77' zmiana Trzecia zmiana w Rozwoju - Adam Żak za Filipa Azikiewicza.
76' Po dośrodkowaniu Tomasza Wróbla z rzutu wolnego obok bramki głową strzelał Daniel Tanżyna.
75' Faul Marcina Sierczyńskiego na Filipie Kozłowskim w okolicy rogu boiska.
74' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Konrad Zaradny i Łukasz Tumicz wchodzą za Dawida Ryndaka i Grzegorza Fonfarę.
74' Jovan Ninković wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
74' Po strzale Mateusza Września piłka grzęźnie w nogach Szymona Kapiasa.
73' Piotr Azikiewicz próbował minąć dryblingiem Marcinem Sierczyńskiego, ale nasz gracz był lepszy.
72' Rzut wolny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłkę wybija Przemysław Gałecki.
71' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Wróbla za faul na Sebastianie Dudku.
70' Po straconej bramce jeden z kibiców Zagłębia, których nie brakuje na sektorze w okolicach ławki rezerwowych Zagłębia wdał się w dyskusję z Robertem Stankiem.
69' gol - piłka nożna 2:0 Łukasz Winiarczyk zbiegł z piłką z lewej strony boiska, a że nikt mu nie przeszkadzał, to strzelił prawą nogą z około 18 metrów i pokonał Wojciecha Fabisiaka.
68' zmiana Druga zmiana w naszej drużynie - Mateusz Wrzesień za Huberta Tylca.
65' Do zmiany szykuje się Mateusz Wrzesień
64' Tomasz Wróbel podał na linię pola karnego do Łukasza Winiarczyka, a ten nie wykorzysta dobrze zapowiadającej się akcji.
63' zmiana Druga zmiana w Rozwoju - Tomasz Wróbel za Patryka Kuna.
63' Marcin Sierczyński po akcji prawa stronę zagrał prosto pod nogi Przemysława Gałeckiego.
62' Szymon Kapias oddał strzał lewą nogą z około 20 metrów. Na raty broni Wojciech Fabisiak.
60' Efektowna akcja sosnowiczan. Po wymianie kilku podań z prawego skrzydła wrzucał Grzegorz Fonfara, a strzelał Tomasz Szatan. Piłka trafiła w plecy jednego z rywali.
58' zmiana Pierwsza zmiana w Rozwoju - Filip Kozłowski w miejsce Sebastiana Gielzy.
56' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego głową strzelał Jakub Arak. Piłkę z pola bramkowego wybił Szymon Kapias. To jednak nie koniec. Jeszcze jedno dośrodkowanie, tym razem Grzegorza Fonfary i zamykający akcję Jakub Arak strzelił głowa nad poprzeczką.
56' żóta kartka Żółta kartka dla Damiana Mielnika za faul na Hubercie Tylcu.
56' Po podaniu Grzegorza Fonfary z prawego skrzydła dośrodkował Dawid Ryndak, ale nikt nie zamknął akcji.
54' Jovan Ninković dośrodkował po podaniu Huberta Tylca, a Bartosz Soliński zdjął piłkę znad głowy Tomasza Szatana.
53' Sebastian Gielza podał na lewą stroną do Piotra Azikiewicza, który uciekł Marcinowi Sierczyńskiemu, wpadł w pole karne i strzelił lewą nogą po ziemi - broni Wojciech Fabisiak.
52' Strzał Piotra Azikiewicza z lewej strony boiska. Piłka przechodzi obok bramki Wojciecha Fabisiaka.
51' Miękka wrzutka Przemysława Gałeckiego. Lekkie nieporozumienie między Konradem Budkiem i Wojciechem Fabisiakiem, z którego nie potrafił skorzystać Łukasz Winiarczyk.
51' Sebastian Gielza faulowany na 35. metrze.
50' Ciekawa akcja Zagłębia na prawym skrzydle zakończona niedokładnym dośrodkowaniem Marcina Sierczyńskiego.
49' Tomasz Szatan odebrał piłkę Robertowi Tkoczowi w środku boiska, ale nie był w stanie jej celnie zagrać w pole karne.
48' Robert Tkocz wrzucił piłkę w pole karne, a niewysoki Patryk Kun nie był w stanie poradzić sobie z Arkadiuszem Kopruckim.
47' Zbyt niskie dośrodkowanie Jovana Ninkovicia z rogu.
47' Po zagraniu Dawida Ryndaka Przemysława Gałecki wybił piłkę na róg.
46' Druga połowa zaczęła się od dobrej akcji Rozwoju. Podawał Sebastian Gielza, a Patryk Kun źle sfinalizował akcję.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Przed drugą połową zmiana w drużynie Zagłębia. Tomasz Szatan wchodzi za Łukasza Matusiaka.
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry dobiegła końca pierwsza połowa spotkania.
45+1' Płaski strzał Roberta Tkocza z 20 metrów - broni Wojciech Fabisiak.
45+1' Druga wrzutka Piotra Azikiewicza za mocna i piłka wychodzi na aut po przeciwległej stronie boiska.
45' Po dośrodkowaniu Piotra Azikiewicza jeszcze jeden róg dla miejscowych
45' Sebastian Dudek stracił piłkę na połowie Rozwoju. Gospodarze ruszyli z kontrą i Łukasz Winiarczyk po podaniu Patryka Kuna strzelił z lewej strony pola karnego. Będzie róg dla Rozwoju.
42' Patryk Kun źle zagrał w pole karne Zagłębia. Piłkę przejął Arkadiusz Koprucki, a z ławki Rozwoju dało się słyszeć "Coś ty kurwa wymyślił"
39' Zaczęło się podobnie jak w Limanowej i z Rakowem. Oby koniec był taki sam.
38' gol - piłka nożna 1:0 Z rzutu wolnego dośrodkował lewą nogą Piotr Azikiewicz. W polu bramkowym powstało spore zamieszanie. Pierwszy głową strzelał Daniel Tanżyna i trafił w poprzeczkę, a po chwili piłkę do bramki dobił Przemysław Gałecki.
37' Sebastian Dudek z prawej strony boiska sfaulował Patryka Kuna.
36' Sebastian Dudek zagrał lewą nogą zza pola karnego i piłkę złapał w polu bramkowym Bartosz Soliński.
35' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybija Sebastian Gielza.
34' Faul Roberta Tkocza na Grzegorzu Fonfarze.
33' Akcja Szymona Kapiasa zatrzymana przez defensywę Zagłębia na 20. metrze.
30' Szymon Kapias doskoczył do piłki wybitej głową z pola karnego przez Arkadiusza Kopruckiego. Przyjął i strzelił lewą nogą tuż nad bramką.
28' Prostopadła piłka w pole karne od Marcina Sierczyńskiego, ale Jakub Arak okazał się wolniejszy od golkipera Rozwoju.
28' Przemysław Gałecki wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego z prawego skrzydła.
28' Konrad Budek faulowany przy próbie wyprowadzenia piłki z własnej połowy.
26' Odważna akcja Łukasza Winiarczyka lewą stroną boiska zakończona strzałem z około 25 metrów. Piłka poszybowała nad poprzeczką.
24' Zbyt słabe dośrodkowanie Jovana Ninkovicia i piłkę z bliższego słupka wybija Łukasz Winiarczyk.
23' Rajd Dawida Ryndaka prawą stroną boiska. Przemysław Gałecki wybija piłkę na rzut rożny.
23' Pierwszy strzał Zagłębia w meczu. Z ponad 20 metrów prawą nogą uderzył Grzegorz Fonfara, ale nie sprawił tym kopnięciem żadnych kłopotów Bartoszowi Solińskiemu.
22' Marcin Sierczyński wdał się w drybling i stracił piłkę na rzecz Patryka Kuna, jednak do spółki z Konradem Budkiem szybko odzyskali futbolówkę.
21' Z rogu dośrodkowa Robert Tkocz, a Arkadiusz Koprucki nawet nie musiał skakać, aby wybić piłkę głową poza pole karne.
20' Patryk Kun strzelał prawą nogą z linii pola karnego. Po nodze Arkadiusza Kopruckiego piłka wyszła na róg.
20' Lekko ryzykowne podanie Arkadiusza Kopruckiego głową do Wojciecha Fabisiaka, bo czaił się już Sebastian Gielza.
18' Wojciech Fabisiak chciał szybko wznowić akcję, ale posłał piłkę poza boisko w okolice ławki rezewowych.
18' Z narożnika boiska dośrodkował Robert Tkocz, a Wojciech Fabisiak pewnie interweniował w polu bramkowym.
17' Marcin Sierczyński blokuje dośrodkowanie Piotra Azikiewicza i drugi róg dla miejscowych.
16' Trochę walki w powietrzu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale bez sytuacji strzeleckiej dla Rozwoju.
15' Groźna kontra gospodarzy. Robert Tkocz z lewej strony boiska zagrał w pole karne do Patryka Kuna, ale ten w dogodnej sytuacji wygonił się z piłką do boku i zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.
15' Zbyt nisko w pole karne z rzutu wolnego zagrał Jovan Ninković i Łukasz Winiarczyk wybił piłę głowa z linii 16 metrów.
14' W środkowej strefie boiska Daniel Tanżyna sfaulował Jakuba Araka.
12' Z rogu piłkę wrzucił Sebastian Dudek. Zagłębie zamknęło Rozwój przed polem karnym, ale nie udało się zagrozić strzałem. Próbowali m.in Grzegorz Fonfara i Arkadiusz Koprucki.
11' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia Damian Mielnik wybija piłkę na róg.
11' Hubert Tylec zablokowany w polu karnym przez Szymona Kapiasa
9' "O Zagłębie, o Sosnowiec!" - słychać zza bramy stadionu Rozwoju.
9' Za mocna piłka od Łukasza Matusiaka i Hubert Tylec nie był w stanie do niej dojść przed linią boczną
7' Zbyt mocne dośrodkowanie Piotra Azikiewicza z lewej strony boiska i Damian Mielnik nie zdołał dojść do piłki.
6' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybił głową Sebastian Gielza.
4' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Gielzy za faul na Marcinie Sierczyńskim.
3' Na trybunach było słychać jak rywal kopnął Sebastiana Dudka, ale sędzia wyraźnie miał kłopot ze słuchem i puścił akcję.
3' Niedokładne dośrodkowanie Damiana Mielnika z prawego skrzydła i od bramki zacznie Wojciech Fabisiak.
2' Dwa ataki Rozwoju lewą stroną boiska i oba przerwane - najpierw przez Łukasza Matusiaka, a potem przez Marcina Sierczyńskiego.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 15:00 Już po losowaniu. Była zmiana stron, a więc w pierwszej połowie pod słońce zagrają miejscowi.
0' 14:58 Piłkarze obu drużyn już wyszli z tunelu i pojawili się na skąpanym w słońcu boisku. Zagłębie zagra dzisiaj w białych koszulkach, czerwonych spodenkach i białych getrach. Rozwój w zielonych trykotach, białych spodenkach i zielonych getrach. Zza stadionu dobiega dźwięk dopingu kibiców Zagłębia.
0' 14:55 Już po rozgrzewce. Piłkarze udali się w drogę do szatni, a na stadionie Rozwoju blisko nie jest i za chwilę gramy o czwarte z rzędu zwycięstwo.
0' 14:50 Jak udało nam się dowiedzieć, oczekiwanie kibiców Zagłębia pod stadionem związane jest z faktem, że przyjechało trochę więcej osób niż przyznano biletów, a stanowisko jest jasne i klarowne "Wszyscy albo nikt"
0' 14:45 O tym jak niepewna jest praca trenera w naszych realiach niech świadczą przykłady meczów Zagłębia w Katowicach. Dwa lata temu trenerami obu drużyn byli Mirosław Smyła i Mirosław Kmieć. Rok temu Mirosław Smyła pojawił się w Katowicach już jako trener Zagłębia, a na ławce gospodarzy zasiadł Dietmar Brehmer. Dziś na stanowiskach szkoleniowców są Marek Koniarek oraz Robert Stanek.
0' 14:40 Znamy już składy, w jakich wystąpią obie ekipy. W pierwszej jedenastce Rozwoju brakuje człowieka, który załatwił nas w rundzie jesiennej, czyli Tomasza Wróbla. W Zagłębiu bez zmian nie tylko pierwsza jedenastka, ale także siódemka rezerwowych. Fanatycy Zagłębia od około pół godziny czekają pod bramą stadionu, ale nie rozpoczęli wchodzenia na swój sektor. Kilkanaście minut temu było stamtąd słychać okrzyk "Piłka nożna dla kibiców".
0' 14:30 Oba zespoły już wyszły na rozgrzewkę i przygotowują się do meczu w promieniach słońca. Pogoda jest dziś bardzo zmienna. W trakcie naszej podróży do Katowic zdążył już sypać śnieg, padać deszcz, a teraz się wypogodziło, ale wcale nie bylibyśmy pewni, czy takie warunki utrzymają się choćby do pierwszego gwizdka sędziego. Na szczęście na stadionie Rozwoju zainstalowano prowizoryczne zadaszenie, którego nie było tutaj podczas naszych poprzednich wizyt, więc w przypadku opadów nie przestaniemy nadawać.
0' 14:20 Nie dotarły jeszcze do nas kartki ze składami na dzisiejszy mecz, ale z pewnego źródła dowiedzieliśmy się, że w zespole Zagłębia nie ma żadnych zmian i do walki przeciwko Rozwojowi ruszy taka sama jedenastka, jaka rozpoczynała trzy poprzednie mecze.
0' 14:15 Terminarz nie mógł się korzystniej dla nas ułożyć - akurat przed świętami mamy najkrótszy wyjazd. Można było spokojnie rano iść poświęcić jajka, potem udać się na mecz i zostaje jeszcze cały wieczór. Z czterech poprzednich wypraw do Brynowa wracaliśmy z kompletem punktów i liczymy na to, że ta seria nie ulegnie dzisiaj przerwaniu. Pod stadionem pojawiła się już liczna gruba, która zasiądzie w sektorze gości. Fanów Zagłębia (choć raczej bez szalików i innych barw) nie zabraknie dziś również w pozostałej części stadionu
0' 14:10 W Wielką Sobotę witamy ze stadionu przy ul. Zgody w Katowicach i zapraszamy na relację na żywo z meczu Rozwoju Katowice z Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu z Rozwojem cz. IIIGaleria zdjęć z meczu z Rozwojem cz. III Zapraszamy do obejrzenia trzeciej galerii z meczu Zagłębia w Katowicach. W galerii prezentujemy 53 zdjęcia. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z Rozwojem część IIGaleria zdjęć z meczu z Rozwojem część II Zapraszamy do obejrzenia kolejnej porcji zdjęć z wyjazdowego meczu w Katowicach. W tej galerii prezentujemy 51 fotografii. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z Rozwojem część IGaleria zdjęć z meczu z Rozwojem część I Prezentujemy pierwszą galerię zdjęć wykonanych podczas meczu Rozwoju Katowice z Zagłębiem Sosnowiec. W niej do obejrzenia 44 fotografie. » Czytaj więcej
Wypowiedzi trenerów po meczu z RozwojemWypowiedzi trenerów po meczu z Rozwojem Pierwsza połowa w oczach Roberta Stanka był dramatyczna w wykonaniu Zagłębia, na szczęście w końcówce udało się doprowadzić do remisu. Zapraszamy do lektury oceny tego meczu przez trenerów Roberta Stanka i Marka Koniarka. » Czytaj więcej
Jakub Arak: Pokazaliśmy, że jesteśmy dobrą drużynąJakub Arak: Pokazaliśmy, że jesteśmy dobrą drużyną - Pokazaliśmy po raz kolejny, że jesteśmy dobrą drużyną. W szatni panuje dobra atmosfera, pokazaliśmy charakter, ale cały czas musimy pracować. Dobrze, że udało nam się odrobić straty i możemy na te dwa dni do rodzin pojechać w trochę lepszych nastrojach. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu Rozwój - Zagłębie 2:2ZSTV: Bramki z meczu Rozwój - Zagłębie 2:2 Prezentujemy bramki z meczu 24. kolejki II ligi, w którym Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Rozwojem Katowice 2:2. » Czytaj więcej
Punkt wydarty w końcówce!Punkt wydarty w końcówce! Zagłębie zremisowało w Katowicach z Rozwojem 2:2 po kapitalnej końcówce meczu. W 87. minucie kontaktowego gola zdobył Mateusz Wrzesień, a w drugiej doliczonej minucie wyrównał Jakub Arak. » Czytaj więcej