6. Dariusz Sosnowski
19. Maciej Balawender

Trener: Łukasz Gorszkow
1:0 - Krzysztof Zaremba 26'
31' Sebastian Dudek 36' Paweł Strózik 36' Marcin Sierczyński 51' Paweł Strózik 51' Paweł Strózik 76' Piotr Giel

Trener: Mirosław Smyła
Sędziowie: Konrad Gąsiorowski - Marcin Adamski, Paweł Smyk (Biała Podlaska)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 10 sekundach gry kończy się druga połowa meczu.
90+3' zmiana Ostatnia zmiana w Puszczy - Wojciech Przybył za Piotra Madejskiego.
90' zmiana Trzecia zmiana w Puszczy - Za Krzysztofa Zarembę do gry wchodzi Dariusz Gawęcki.
89' Dośrodkowanie Miłosza Kozaka z prawego skrzydła i Andrzej Sobieszczyk lepszy od Jakuba Araka.
88' Piotr Madejski wpadł w nasze pole karne i udanie interweniował Sławomir Jarczyk
87' Michał Kiełtyka urwał się obronie Zagłębia i strzelił prawą nogą zza pola karnego. Piłka ostemplowałą słupek.
85' Pięć minut dzieli Zagłębie od porażki
85' Marcin Sierczyński podaje piłkę rywalowi zamiast koledze z zespołu i akcja przerwana.
83' Defensywa Puszczy poradziła sobie z obroną dośrodkowania rzutu rożnego.
83' Ależ okazja! Dawid Ryndak po dośrodkowaniu z prawej strony boiska trafia w słupek, a po chwili dobitkę Łukasza Matusiaka w świetnym stylu paruje na róg Andrzej Sobieszczyk.
82' Piotr Giel odegrał piłkę w polu karnym do Jakuba Araka, ale ten fatalnie rozwiązał akcję.
81' Po wrzutce Miłosza Kozaka z rzutu wolnego piłkę wybija Damian Lepiarz.
80' Faul Michała Kiełtyki na Miłoszu Kozaku i rzut wolny z prawej strony boiska.
80' Miłosz Kozak minął Michała Kiełtykę i strzelił lewą nogą z 25 metrów - Andrzej Sobieszczyk broni.
78' Dawid Ryndak dośrodkował z lewej strony boiska. Piotr Giel odegrał głową do Jakuba Araka, a ten z około 10 metrów strzelił lewą nogą obok słupka.
77' Z lewego skrzydła dośrodkował Daniel Kutarba, a Piotr Giel uderzył głową obok bramki.
76' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Giela za próbę wymuszenia rzutu karnego.
76' Po podaniu Piotr Giela w świetnej sytuacji znalazł się Dawid Ryndak i trafił w słupek!
75' Jakub Arak dośrodkował lewą nogą z prawej strony boiska. Piłkę łapie Andrzej Sobieszczyk.
73' zmiana Dwie ostatnie zmiany w Zagłębiu. Daniel Kutarba za Radosława Kursę i Miłosz Kozak za Huberta Tylca.
72' Mimo gry w osłabieniu Puszcza potrafi przedrzeć się pod naszą bramkę. Dwa razy z lewej strony w pole karne zagrywał Krzysztof Zaremba.
72' zmiana Druga zmiana w Puszczy. Michał Kiełtyka za Michała Mikołajczyka.
70' Nasz trener obserwuje mecz zza bramki Zagłębia. Przed chwilą udzielił wskazówek jednemu z rezerwowych i zanosi się na dwie zmiany w naszej drużynie.
69' Mirosław Smyła szuka swojego miejsca na stadionie.
68' zmiana Pierwsza zmiana w Puszczy - Ifeanyi Uwakwe za Łukasza Nowaka.
68' Ochrona nakazała Mirosławowi Smyle opuścić trybunę wyłączoną z użytku.
67' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Piotr Giel za Łukasza Tumicza.
66' Sędzia upomina Andrzeja Sobieszczyka, aby nie grał na czas.
66' Niedobre rozegranie rzutu rożnego przez Sebastiana Dudka.
66' Krótko rozegrany rzut wolny. Sebastian Dudek do Dawida Ryndaka, który strzelił z pola karnego i mamy rzut rożny.
65' Faul Michała Mikołajczyka na Marcinie Sierczyńskim.
65' Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego piłkę wybija Damian Lepiarz
64' Mirosław Smyła przemieścił się z ławki Zagłębia na trybunę krytą, która jest jeszcze placem budowy i stamtąd dyryguje zespołem.
63' Łukasz Tumicz nie sięgnął piłki po podaniu Radosława Kursy.
62' Mirosław Smyła ostro protestował przeciwko decyzji sędziego i został usunięty z ławki rezerwowych przez arbitra.
61' Łukasz Tumicz fauluje w akcji ofensywnej Zagłębia Witolda Cichego.
59' Krzysztof Zaremba na spalonym po podaniu Michała Mikołajczyka.
57' W ataku pozycyjnym Łukasz Matusiak wykopał piłkę poza boisko.
57' Jakub Arak do Dawida Ryndaka, ten w pole karne do Łukasza Tumicza i udany wyblok graczy Puszczy.
56' Hubert Tylec wstrzelił piłkę w pole bramkowe z lewej flanki, a Łukasz Tumicz pod naciskiem Łukasza Furtaka z bliska przestrzelił.
54' Marcin Sierczyński zagrał wszerz boiska do Huberta Tylca, który zdecydował się na płaskie uderzenie z około 20 metrów. Andrzej Sobieszczyk nie musiał się wysilić, aby złapać piłkę.
54' Zagłębie atakuje coraz odważniej. Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego za lekko główkuje Łukasz Tumicz.
53' Dawid Ryndak z prawej strony boiska niecelnie strzelał.
52' Teoretycznie powinniśmy się cieszyć z gry w przewadze, ale w meczu ze Zniczem Pruszków przez godzinę graliśmy jedenastu na dziesięciu i w tym okresie straciliśmy dwa gole, nie strzelając żadnego.
51' druga żółta -czerwona Za faul na Sebastianie Dudku drugą żółtą kartką ukarany Paweł Strózik.
49' Podanie Dawida Ryndaka w kierunku Łukasza Tumicza, ale wślizgiem zagrał Damian Lepiarz i wybił piłkę sprzed pola karnego na aut.
48' Rajd Dawid Ryndaka prawą stroną boiska, udało mu się dośrodkować niemal z końcowej linii, jednak wprost w ręce golkipera Puszczy.
47' Z prawej strony piłkę w pole karne dośrodkował Witold Cichy - broni Wojciech Fabisiak.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Zmiana w Zagłębiu przed drugą połową. Za Przemysława Mizgałę wszedł Jakub Arak
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 36 sekundach gry kończy się pierwsza połowa. Niestety, Zagłębie znowu gra bardzo słabo. Czy po przerwie będzie lepiej? Już chyba najwięksi optymiści zaczynają wątpić.
45+3' Z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Nowak, a piłkę z pola karnego wybił Krzysztof Markowski.
45+3' Wojciech Fabisiak źle wprowadził piłkę do gry i zagrał do Piotra Madejskiego, który minął Radosława Kursę i strzelił zza pola karnego na bramkę Zagłębia. Nasz golkiper paruje piłkę na rzut rożny.
45+1' Z lewej strony boiska dośrodkował Hubert Tylec, a piłkę z pola karnego głową wybił Damian Lepiarz.
45' doliczony czas +2
45' Gospodarze nadal w ataku Tym razem Michał Mikołajczyk nie opanował piłki przy bocznej linii boiska.
42' Znowu Puszcza rusza z groźną kontrą po źle wykonanym rzucie wolnym przez Zagłębie, ale zabrakło zrozumienia pomiędzy Krzysztofem Zarembą a Łukaszem Nowakiem, który chyba myślał, że Zaremba uderzy zza pola karnego, a on tylko zamarkował uderzenie i zagrał płasko w pole karne. Gdyby kapitan Puszczy nie zwalniał, tylko wbiegł sprintem w szesnastkę, to mógłby się znaleźć w sytuacji sam na sam.
42' Tym razem dośrodkował Dawid Ryndak, ale także niedokładnie.
41' Łukasz Furtak sfaulował Przemysława Mizgałę i mamy rzut wolny z prawej strony boiska.
41' Niedobre dośrodkowanie Michała Mikołajczyka z lewego skrzydła i od bramki rozpocznie Wojciech Fabisiak.
40' Gra się zaostrza, a sędzie nie bardzo sobie z tym radzi. Teraz faul Sławomira Jarczyka na Michale Mikołajczyku,
37' Jeden z graczy Puszczy leżał na murawie, ale gospodarze nie przerwali wtedy gry, więc gdy sosnowiczanie przejęli piłkę też postanowili grać i wtedy bezpardonowym faulem na Marcinie Sierczyńskim akcję przerwał Paweł Strózik. Zrobiła się lekka przepychanka i jej efektem są te kartki.
36' żóta kartka Żółta kartka dla Pawła Strózika.
36' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Sierczyńskiego
35' Płaski strzał Piotra Madejskiego lewą nogą z okolo 20 metrów - broni Wojciech Fabisiak.
34' Ostre wejście Krzysztofa Zaremby w Łukasza Matusiaka. Nasza ławka rezerwowych domaga się kartki dla gracza Puszczy, ale arbiter jest nieugięty.
33' Marcin Sierczyński na spalonym po podaniu Dawid Ryndaka.
31' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Dudka za próbę wymuszenia rzutu karnego.
30' Faul w ataku. Krzysztof Zaremba nieprzepisowo walczył z Marcinem Sierczyńskim.
30' Nieudane pierwsze dośrodkowanie z rogu Sebastiana Dudka. Po poprawce piłka trafia na 25. metr do Huberta Tylca, który strzela z pierwszej piłki i po rykoszecie futbolówka trafia do Andrzeja Sobieszczyka.
29' Po rajdzie Dawida Ryndaka piłkę na pierwszy róg w meczu wybił Paweł Strózik.
28' Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego z prawego skrzydła dobrze w polu karnym interweniował Witold Cichy.
26' gol - piłka nożna 1:0 Po rzucie wolnym dla Zagłębia padł gol dla Puszczy. Gospodarze ruszyli z kontrą. Krzysztof Zaremba ograł Łukasza Matusiaka i przerzucił piłkę prawą nogą nad interweniującym Wojciechem Fabisiakiem.
25' Fatalne dośrodkowanie Sebastiana Dudka. Trafił w jednoosobowy mur. To naprawdę duża sztuka
25' Dawid Ryndak faulowany z boku boiska na wysokości pola karnego.
23' Pierwszy celny strzał sosnowiczan. Po wymianie podań z Łukaszem Tumiczem Hubert Tylec strzelił prawą nogą zza pola karnego. Andrzej Sobieszczyk odbił piłkę w bok.
23' Łukasz Nowak przymierzył lewą nogą zza pola karnego. Bez kłopotów piłkę łapie Wojciech Fabisiak.
22' Zdecydowana interwencja Huberta Tylca zapobiegła dojściu do piłki przez Pawła Strózika.
19' Od samego rana towarzyszyła nam gęsta mgła, miejscami widzialność spadła poniżej 200 metrów, ale teraz nad Niepołomicami pojawił się błękit nieba. I na razie poprawa pogody jest jedynym plusem meczu, bo na boisku szału nie ma.
17' Pierwszy celny strzał w meczu. Z prawej strony boiska dośrodkował Łukasz Nowak, a Marcel Kotwica strzelił głową z około 8 metrów. Niezbyt mocno i w środek bramki - ta gdzie stał Wojciech Fabisiak.
16' Marcin Biernat wyprowadził akcję z własnej połowy, ale dośrodkowanie Piotra Madejskiego zostało zablokowane.
16' Faul Krzysztofa Zaremby na wyprowadzającym piłkę Marcinie Sierczyńskim.
15' Marcin Sierczyński przerwał akcję Michała Mikołajczyka lewym skrzydłem.
12' Porządek w Niepołomicach musi być! Nie wolno stać na schodach i nawet delegat PZPN Krzysztof Smulski został upomniany przez ochroniarza.
12' Zbyt mocne wstrzelenie piłki w pole karne przez Piotra Madejskiego.
10' Przy bocznej linii boiska Hubert Tylec sfaulował Witolda Cichego w akcji ofensywnej.
8' Pierwszy strzał Zagłębia. Sebastian Dudek przymierzył z powietrza z około 20 metrów, ale posłał piłkę nad poprzeczką.
7' Krzysztof Zaremba miał szansę ruszyć z piłkę w kierunku bramki Zagłębia, ale nie potrafił opanować futbolówki.
6' Dwie wrzutki Witolda Cichego z prawej strony boiska. Pierwszą blokuje Radosław Kursa, a po drugiej wybija Sebastian Dudek.
4' Strzał Piotra Madejskiego z 20 metrów, po którym piłka przechodzi daleko od bramki.
4' Po dośrodkowaniu Witolda Cichego z prawej strony boiska piłkę wybija głową Marcin Sierczyński
3' Dziwnie ogląda się mecz z miejsca, w którym siedzimy, ale jakoś trzeba z tym żyć
2' Prostopadłe podanie Pawła Strózika w kierunku pola karnego, ale Wojciech Fabisiak był czujny i przejął piłkę
0' 11:59 Tradycyjne przed meczowe powitanie piłkarzy nie odbywa się wzdłuż bocznej linii, tylko na linii pola karne przez jedyną czynną trybuną za bramką. To nawet ma sens, bo głupio byłoby machać w kierunku remontowanego sektora.
0' 11:58 W Sosnowcu przed wyjściem piłkarzy słychać Jana Kiepurę, a w Niepołomicach leci "King" zespołu T.Love. Trochę dziwne, zważywszy na fakt, że Muniek Staszczyk pochodzi z Częstochowy i kibicuje Rakowowi. No ale cóż. Sędziowska trójka w żółtych trykotach wyprowadza już zawodników na boisko. Zagłębie zagra dzisiaj w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach, natomiast Puszcza w jednolitych niebieskich koszulkach.
0' 11:55 Piłkarze już zakończyli rozgrzewkę i udali się do szatni. Mimo tego, że bilety na mecz kosztują zaledwie złotówkę na niewielkiej trybunie nie ma kompletu publiczności, a nie widać także kolejek pod kasami. Czyżby seria dziewięciu meczów bez zwycięstwa w wykonaniu Puszczy zraziła kibiców od wizyty na stadionie przy ulicy Janusza Kusocińskiego? Naszą uwagę na trybunach przykuł leciwy kibic z długą siwą brodą w kapeluszu w barwach khaki oraz szaliku Barcelony. Trochę awangardowy outfit.
0' 11:50 W składzie Puszczy Niepołomice zagra trzech piłkarzy, którzy w swojej karierze strzelali bramki Zagłębiu - Piotr Madejski (w Miedzi Legnica), Michał Mikołajczyk (Chojniczanka Chojnice) oraz Krzysztof Zaremba (GKS Tychy). W meczowej osiemnastce nie ma natomiast Zbigniewa Zakrzewskiego, który też pokonał bramkarza sosnowiczan, gdy grał w Miedzi Legnica. Były piłkarz Zagłębia Dariusz Gawęcki (5 meczów i 1 gol w Ekstraklasie) zacznie na ławce rezerwowych.
0' 11:40 Jedno uzupełnienie do wpisu sprzed 20 minut. Oczywiście w naszym składzie są cztery zmiany. Zapomnieliśmy o tym, że tydzień temu od pierwszej minuty występował Miłosz Kozak, a dzisiaj zagra Dawid Ryndak. Naszemu kamerzyście w koszulce "Foto 06" (pozdro dla kumatych) udało się wdrapać na rusztowanie i film będzie kręcony z normalnej pozycji, czyli z boku znad linii środkowej. Niestety, nie jesteśmy jeszcze tak profesjonalni jak jedna z telewizji, która wynajęła sobie od straży pożarnej podnośnik i ustawiła go na uliczce z boku stadionu.
0' 11:30 Stadion Puszczy jest w przebudowie i aktualnie udostępniona do użytku jest jedynie trybuna za bramką i właśnie z jej skrajnego sektora nadajemy naszą relację. Po raz pierwszy od pucharowego meczu w Łowiczu w lipcu 2011 nadajemy z podobnego miejsca. Wówczas musieliśmy uciekać przed ulewą z trybuny otwartej do budynku klubowego mieszczącego się za bramką. Dziś nad nami nie ma dachu. Mamy nadzieję, że z nieba nic nie spadnie.
0' 11:20 Znamy już składy obu drużyn. W zespole Zagłębia trzy zmiany w porównaniu do spotkania z Kotwicą Kołobrzeg. Na lewą obronę w miejsce Daniela Kutarby wrócił Radosław Kursa. Po banicji za cztery żółte kartki do składu powrócił Łukasz Matusiak, a dziś karę musi odcierpieć Tomasz Szatan. Na ławkę powędrował Piotr Giel, a od pierwszej minuty zagra Przemysław Mizgała, co oznacza, że zagramy dziś raczej ustawieniem 4-5-1.
0' 11:10 Na meczu Zagłębia nie byliśmy na tych terenach od maja 2008. Po raz pierwszy od 6,5 roku witamy z Małopolski i zapraszamy na relację na żywo ze spotkania Zagłębia.
Komentarze po meczu w NiepołomicachKomentarze po meczu w Niepołomicach Krótkich komentarzy po porażce w Niepołomicach udzieliło trzech piłkarzy Zagłębia - Dawid Ryndak, Krzysztof Markowski oraz Sebastian Dudek. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w NiepołomicachZdjęcia z meczu w Niepołomicach Zapraszamy do oglądania zdjęć ze spotkania pomiędzy Puszczą Niepołomice a Zagłębiem Sosnowiec. W galerii znajduje się 30 fotografii. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z PuszcząKonferencja prasowa po meczu z Puszczą Zapraszamy do zapoznania się z pomeczowymi komentarzami trenera Puszczy Łukasza Gorszkowa oraz Daniela Wojtasza, który pojawił się na konferencji zamiast Mirosława Smyły. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramka z NiepołomicZSTV: Bramka z Niepołomic Prezentujemy trafienie Krzysztofa Zaremby z 26. minuty meczu Puszcza Niepołomice - Zagłębie Sosnowiec. Bramka ta dała gospodarzom cenne 3 punkty. » Czytaj więcej
Zagubieni w PuszczyZagubieni w Puszczy Po dziewięciu spotkaniach bez porażki grające przez 40 minut z przewagą jednego zawodnika Zagłębie przegrało w Niepołomicach z Puszczą 0:1. Jedyną bramkę strzelił w 26. minucie Krzysztof Zaremba. » Czytaj więcej