22. Mateusz Matracki
3. Radosław Kursa
24. Michal Farkaš

Trener: Mirosław Smyła
1:0 - Hubert Tylec 9' 2:0 - Tomasz Szatan 26' 3:0 - Piotr Giel 31' 3:1 - Mateusz Pielak 63' 3:2 - Mateusz Muszyński 87'
21' Hubert Tylec 25' Łukasz Matusiak 35' Andrzej Niewulis 38' Andrzej Niewulis 38' Andrzej Niewulis 44' Michał Płotka 45+2' Daniel Nawrocki 56' Daniel Kutarba 60' Marcin Rackiewicz 72' Tomasz Szatan

Trener: Dariusz Banasik
Sędziowie: Robert Marciniak - Sławomir Steczko, Łukasz Marek (Kraków)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 15 sekundach sędzia kończy drugą połowę spotkania.
90+2' Dawid Ryndak wyłożył piłkę Przemysławowi Mizgale, a ten w sytuacji sam na sam ponownie posłał piłkę w nogi pruszkowskiego golkipera!
90+2' Sędzia niepotrzebnie odgwizdał faul na Jakubie Araku, zamiast zastosować prawo korzyści.
90' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Konrad Budek za Łukasza Tumicza.
88' Dawid Ryndak wyłożył piłkę Przemysławowi Mizgale, a ten w sytuacji sam na sam trafia w nogę Michała Bigajskiego, a dobitka Łukasza Tumicza leci nad poprzeczką.
87' gol - piłka nożna 3:2 Zamieszanie w polu bramkowym po rozegraniu rzutu rożnego. Piłkę po podaniu Arkadiusza Jędrycha z bliska do bramki pakuje Mateusz Muszyński
87' Po dośrodkowani Daniela Nawrockiego goście mają kolejny róg.
86' Maciej Górski w polu karnym ograł Sławomira Jarczyka i mierzył w krótki słupek - piłkę na róg wybija Wojciech Fabisiak.
86' Daniel Kutarba przymierzył z 20 metrów i piłka otarła się o Pawła Tomczyka i trafiła w ręce golkipera Znicza.
85' Łukasz Matusiak zagrał w tempo na prawe skrzydło do Łukasza Tumicza, który podawał na środek pola karnego do Przemysława Mizgały, ale akcję przerwał stoper Znicza.
83' Mateusz Pielak spróbował po raz drugi centrostrzału, ale tym razem posłał piłkę nad poprzeczką.
82' Przemysław Mizgała już zza końcowej linii boiska dośrodkował do Jakuba Araka.
81' Po dośrodkowaniu z narożnika boiska bez zagrożenia pod bramką Znicza.
81' Marcin Sierczyński wyłożył piłkę Danielowi Kutarbie, który uderzył z około 12 metrów pod poprzeczkę i świetnie interweniował Michał Bigajski, wybijając piłkę na róg.
79' Od 1. do 64. minuty Zagłębie grało trójką młodzieżowców. Między 64. a 69. minutą było ich nawet czterech. Potem od 69. do 78. znów było trzech, a teraz pozostało tylko dwóch.
78' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Przemysław Mizgała za Miłosza Kozaka.
77' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawego skrzydła i Jakub Arak nie trafia czysto w piłkę w polu karnym.
76' zmiana Ostatnia zmiana w Zniczu. Mateusz Muszyński za Artura Januszewskiego.
75' Nie podoba nam się gra Zagłębia w drugiej połowie. Mimo liczebnej przewagi sosnowiczan, lepiej poczynają sobie goście z Pruszkowa.
73' Dawid Ryndak próbował zagrać na obieg do Marcina Sierczyńskiego, ale to zagranie zdecydowanie nie wyszło.
72' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Szatana nie bardzo wiadomo za co.
71' Daniel Kutarba posłał piłkę wysoko nad bramką z około 25 metrów.
70' Tomasz Szatan na skraju pola karnego zastopował piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego.
69' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Dawid Ryndak w miejsce strzelca pierwszej bramki Huberta Tylca.
69' Próba wyjścia z kontrą sosnowiczan, ale trochę za mocne podanie Huberta Tylca do Łukasza Tumicza.
68' Miłosz Kozak podał piętą do Łukasza Tumicza, a ten dośrodkował w pole karne do Huberta Tylca, który jednak nie miał za bardzo jak uderzyć.
67' zmiana Trzecia zmiana w Zniczu - Maksymilian Banaszewski za Bartosza Niksińskiego.
66' Dośrodkowanie Daniela Nawrockiego z rzutu rożnego i ponownie sytuację wyjaśnia wybicie Łukasza Tumicza.
66' Zagłębie zaczyna się gubić. Sławomir Jarczyk ratuje sytuację w polu karnym wybiciem na róg.
64' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Jakub Arak za Piotra Giela.
63' gol - piłka nożna 3:1 "Centrostrzał" Mateusza Pielaka z lewej strony boiska i piłka wpada za kołnierz Wojciechowi Fabisiakowi. Sytuacja podobna do bramki Tomasza Brzyskiego w meczu Legii z Lechem.
62' Z narożnika boiska dośrodkował Daniel Nawrocki, a wszystko wyjaśnił wybiciem Łukasz Tumicz.
62' Z prawej strony boiska dośrodkował Paweł Tomczyk, a Wojciech Fabisiak uprzedził Daniela Nawrockiego i wybił piłkę na róg.
61' Dośrodkowanie Miłosza Kozaka z rzutu wolnego zbyt mocne. Piłkę łapie Michał Bigajski.
60' zmiana Druga zmiana w Zniczu - Paweł Tomczyk za Marcina Rackiewicza.
60' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Rackiewicza za faul na Tomaszu Szatanie
59' Bartosz Niksiński nie sięgnął piłki w polu karnym po wrzutce Marcina Rackiewicza.
58' Sławomir Jarczyk zatrzymuje Bartosza Niksińskiego na lewej stronie boiska.
57' Po dośrodkowaniu Daniela Nawrockiego z rzutu wolnego niecelnie głową strzelał Arkadiusz Jędrych.
56' żóta kartka Żółta kartka dla Daniela Kutarby za faul na Arturze Januszewskim.
56' Trenerzy Znicza rozmawiają i zastanawiają się, co tu jeszcze można zrobić, aby odwrócić losy spotkania.
54' Piłkę dośrodkowaną przez Piotra Giela z prawej strony boiska łapie Michał Bigajski.
53' Prostopadła piłka od Daniela Nawrockiego do Mateusza Pielaka i dobra interwencja Sławomira Jarczyka w naszym polu karnym.
51' Rzut wolny dla Znicza z prawej strony boiska. Defensywa sosnowiczan radzi sobie z dośrodkowaniem Daniela Nawrockiego.
50' Krzysztof Markowski włączył się do akcji ofensywnej i wyłożył piłkę w pole karne do Miłosza Kozaka, ale najmłodszy zawodnik w składzie Zagłębia był na spalonym.
49' Bartosz Niksiński strzelał po akcji lewym skrzydłem, ale było to kompletnie nieudane zagranie, w powodzeniu którego przeszkodził Łukasz Matusiak.
48' Faul w ataku Macieja Górskiego na Łukaszu Matusiaku.
47' Nieudana próba dośrodkowania z lewej strony boiska w wykonaniu Daniela Kutarby.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu.
46' zmiana Zmiana w drużynie gości - Michał Kucharski za Michała Płotkę.
45+2' żóta kartka Już po gwizdku, a jeszcze przed zejściem do szatni żółtą kartkę za wykopnięcie piłki obejrzał Daniel Nawrocki.
45+2' gwizdek Druga wrzutka Huberta Tylca wyjaśniona przez defensywę Znicza i po tej akcji sędzia kończy pierwszą połowę, która trwała 46 minut i 10 sekund.
45+1' Po dośrodkowaniu Huberta Tylca jeden z pruszkowian o mały włos nie zaskoczył swojego bramkarza.
45+1' Igor Biedrzycki wybił piłkę na rzut rożny dla sosnowiczan.
45' Miłosz Kozak przegrał rywalizację bark w bark w znacznie lepiej zbudowanym Arturem Januszewskim
44' żóta kartka Michał Płotka ukarany żółtą kartką za faul na Miłoszu Kozaku.
43' Krzysztof Markowski nie pozwolił, aby piłka podana przez Marcina Rackiewicza trafiła do Macieja Górskiego.
41' Efektowna akcja Zagłębia. Hubert Tylec zagrywa do Piotra Giela, a ten odgrywa piłkę piętą do nadbiegającego Daniela Kutarbę, który finalizuje akcje niecelnym strzałem w kierunku dalszego słupka.
40' Krzysztof Markowski podbija głową piłkę dośrodkowaną przez Marcina Rackiewicza i po chwili w ręce łapie ją Wojciech Fabisiak.
38' druga żółta -czerwona Ostre wejście Andrzeja Niewulisa w Huberta Tylca i gracz Znicza ogląda drugą żółtą kartkę.
36' Po zagraniu Łukasza Tumicza z narożnika pola karnego prawą nogą uderzał Łukasz Matusiak. Michał Bigajski broni na raty.
36' Po dośrodkowaniu Huberta Tylca z rzutu wolnego na spalonym Krzysztof Markowski.
35' żóta kartka Żółta kartka dla Andrzeja Niewulisa za faul na Miłoszu Kozaku.
35' Sławomir Jarczyk dwa razy w jednej akcji przeciął podania graczy Znicza w okolicy naszego pola karnego.
31' gol - piłka nożna 3:0 Hubert Tylec dośrodkował piłkę z prawego skrzydła, a Piotr Giel uciekł obrońcom i w sytuacji sam na sam pokonał Michała Bigajskiego strzałem głową.
30' Daniel Kutarba próbował uruchomić prostopadłym podaniem Miłosza Kozaka, ale piłka wypadła poza boczną linię.
29' Miłosz Kozak złapany w pół przez rywala na środku boiska.
28' Dla Łukasza Matusiaka była to już czwarta żółta kartka w tym sezonie, a to oznacza, że nie zagra w przyszłą sobotę w meczu z Kotwicą Kołobrzeg.
26' gol - piłka nożna 2:0 Miłosz Kozak dograł piłkę przed bramkę z lewej strony pola karnego. Piotr Giel nie zdołał skierować piłki do bramki, ale uczynił to czający się za nim Tomasz Szatan.
25' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul na Arturze Januszewskim.
24' Hubert Tylec ze środkowego koła zagrał na lewą stronę do Piotra Giela, który strzelił lewą nogą zza pola karnego obok słupka.
22' Publiczność domaga się żółtej kartki dla Artura Januszewskiego za faul na Łukaszu Matusiaku.
21' żóta kartka Żółta kartka dla Huberta Tylca za faul na Bartoszu Niksińskim.
21' Teraz na murawie leży Daniel Nawrocki i znowu gra przerwana przez arbitra.
19' Marcin Sierczyński wymaga kontaktu z masażystą. Chyba ucierpiał jego nos.
18' Faul Bartosza Niksińskiego na Marcinie Sierczyńskim.
17' Hubert Tylec udanie w akcji defensywnej i od autu zacznie Zagłębie.
15' Zbyt głębokie dośrodkowanie Bartosza Niksińskiego z lewego skrzydła i piłka opuszcza boisko.
15' Płaski strzał Andrzeja Niewulisa z dystansu. Bez problemów piłkę łapie Wojciech Fabisiak.
14' Piotr Giel wywalczył piłkę w okolicy narożnika pola karnego i strzelił prawą nogą obok słupka.
12' Po dośrodkowaniu Huberta Tylca z rzutu wolnego piłkę łapie Michał Bigajski.
12' Faul Arkadiusza Jędrycha na Miłoszu Kozaku.
11' Po dośrodkowaniu Daniela Nawrockiego z rzutu wolnego niecelnie główkował Andrzej Niewulis
10' Faul Tomasza Szatana na Marcinie Rackiewiczu z prawej strony boiska.
9' gol - piłka nożna 1:0 Po podaniu Tomasza Szatana Hubert Tylec podciągnął z piłką do przodu i uderzył z około 20 metrów, nie dając szans pruszkowskiemu golkiperowi.
8' Mocno podkręcona piłka przez Huberta Tylca, ale Michał Bigajski bez problemów ze złapaniem piłki
8' Igor Biedrzycki naciskany przez Piotra Giela wybił piłkę na rzut rożny.
7' Wojciech Fabisiak wyrasta na specjalistę od obrony rzutów karnych - w tym sezonie obronił dwie z dwóch jedenastek.
6' Po dośrodkowaniu Huberta Tylca z kornera Piotr Giel przegrał pojedynek główkowy z rywalem.
5' Sosnowiczanie wywalczyli pierwszy rzut rożny.
5' Po dośrodkowaniu Daniela Nawrockiego z rzut u rożnego w poprzeczkę trafił Bartosz Niksiński.
4' Do piłki podszedł Arkadiusz Jędrych, a Wojciech Fabisiak rzucił się do piłki i sparował ją na rzut rożny!
3' Rzut karny dla Znicza za faul Wojciecha Fabisiaka na Macieju Górskim.
2' Miłosz Kozak rozpędził się lewym skrzydłem, wpadł w pole karne i dogrywał do Łukasza Tumicza, ale piłkę przejął dobrze ustawiony Igor Biedrzycki.
1' Brawa dla Sławomira Jarczyka za powstrzymanie wślizgiem Bartosza Niksińskiego.
0' 17:58 Obie jedenastki już na murawie. Przed pierwszym gwizdkiem uroczystość wręczenie okolicznościowym pamiątek dla Sławomira Jarczyka z okazji 100 ligowych występów w barwach Zagłębia. Sosnowiczanie zagrają dzisiaj w białych strojach, a Znicz w żółtych koszulkach, czerwonych spodenkach i żółtych getrach.
0' 17:55 Ze stadionowego nagłośnienia słychać... "Sen o Warszawie". Czujemy się trochę jak na stadionie Legii i czekamy na Jana Kiepurę i wyjście piłkarzy na boisko.
0' 17:50 Sami widzicie, że Mirosław Smyła ostro zamieszał ze składem Zagłębia. Przekonamy się na boisku, czy był to pozytywny ferment i zmiana na lepsze. Może Łukasz Tumicz przełamie swoją strzelecką niemoc i zdobędzie pierwszego gola w tym sezonie, a może Piotr Giel zdobędzie premierową bramkę przed sosnowiecką publicznością. Dotychczas strzelił tylko raz - w wyjazdowym meczu z Nadwiślanem Góra.
0' 17:45 Teraz o tym, kogo dziś nie ma. Na ławce usiedli dwaj boczni obrońcy Michal Farkaš oraz Radosław Kursa. Do pierwszego składu wrócił Marcin Sierczyński, który w Kluczborku wszedł po przerwie, a także Daniel Kutarba, którego po raz ostatni widzieliśmy na boisku 16 sierpnia w spotkaniu z Okocimskim Brzesko. W środku pomocy pauzującego za cztery żółte kartki zastąpi Tomasz Szatan, a na skrzydłach w miejsce Mateusza Września i Dawida Ryndaka wystąpi duet młodzieżowców, czyli Hubert Tylec i Miłosz Kozak. Dwóch najlepszych strzelców naszej drużyny - Jakub Arak i Przemysław Mizgała - rozpocznie zmagania na ławce rezerwowych, a od pierwszej minuty wyjdą Łukasz Tumicz (drugi raz w tym sezonie w wyjściowym składzie) oraz Piotr Giel (to jego debiut w pierwszej jedenastce).
0' 17:40 Jeśli już zdążyliście zapoznać się ze składem Zagłębia, to na pewno jesteście bardzo zdziwieni. To prawdziwa rewolucja w wykonaniu Mirosława Smyły. Aż siedem (słownie: SIEDEM) zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do spotkania w Kluczborku. Łatwiej wskazać tych, którzy zachowali miejsce w wyjściowej jedenastce, niż tych, którzy stracili w niej miejsce. Tylko Wojciech Fabisiak, Sławomir Jarczyk, Krzysztof Markowski i Łukasz Matusiak zostali w pierwszym składzie.
0' 17:30 W chłodny październikowy wieczór witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację ze spotkania pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Zniczem Pruszków.
Wojciech Fabisiak: Trzeba było naprawić swój błądWojciech Fabisiak: Trzeba było naprawić swój błąd - Rzuciłem się instynktownie, ale ten strzał był podobny do tego z meczu z Wisłą Puławy - powiedział po meczu Wojciech Fabisiak, który nadal pozostaje niepokonany z linii jedenastego metra. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu ze ZniczemZdjęcia z meczu ze Zniczem Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęć z wygranego przez Zagłębie 3-2 meczu ze Zniczem Pruszków. » Czytaj więcej
Piotr Giel: Druga połowa zepsuła dobre wrażeniePiotr Giel: Druga połowa zepsuła dobre wrażenie - Każdy z nas bije się w pierś, bo mogliśmy drugą połowę zagrać lepiej - powiedział po meczu Piotr Giel, który przed przerwą zdobył swoją pierwszą bramkę na Stadionie Ludowym. » Czytaj więcej
Hubert Tylec: Graliśmy wysokim pressingiemHubert Tylec: Graliśmy wysokim pressingiem - Graliśmy agresywnie, wysoko, szybko odbieraliśmy piłkę - dzięki temu, zdaniem Huberta Tylca, Zagłębie w pierwszej połowie zdeklasowało drużynę Znicza Pruszków. » Czytaj więcej
Mirosław Smyła: Przed meczem powiedzieli mi, że jestem szarlatanemMirosław Smyła: Przed meczem powiedzieli mi, że jestem szarlatanem - Ci chłopcy pokazali w pierwszej połowie ogromną determinację, serce i wolę walki – w ten sposób Mirosław Smyła na pomeczowej konferencji pochwalił zawodników, którzy do tej pory grali mniej, ale w meczu ze Zniczem zapewnili Zagłębiu 3 punkty. » Czytaj więcej
Pierwsze zdjęcia z meczu ze ZniczemPierwsze zdjęcia z meczu ze Zniczem Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii z meczu Zagłębia Sosnowiec ze Zniczem Pruszków. Do obejrzenia jest 19 fotografii. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu ze ZniczemZSTV: Bramki z meczu ze Zniczem Prezentujemy bramki z meczu 15. kolejki II ligi Zagłębie Sosnowiec - Znicz Pruszków 3:2. W materiale wideo również karny obroniony przez bramkarza Zagłębia. » Czytaj więcej
Blisko blamażuBlisko blamażu Grające od 38. minuty z przewagą jednego zawodnika Zagłębie o mały włos nie dało sobie wydrzeć zwycięstwa i pokonało Znicz Pruszków 3:2, choć po 31 minutach prowadziło już 3:0. » Czytaj więcej