10. Jan Rytko
13. Przemysław Cichocki

Trener: Jerzy Cyrak
0:1 - Jakub Arak 38' 0:2 - Dawid Ryndak 66'
28' Michał Oświęcimka 30' Marcin Orłowski 74' Adrian Moszyk 90' Filipe 90+1' Bartosz Tyktor
(63' 25. Kamil Zalewski;
83' 30. Konrad Budek)

Trener: Mirosław Smyła
Sędziowie: Łukasz Śmietanka - Daniel Szpila, Michał Molęda (Radom)
90.0000
90+6' gwizdek Po 50 minutach i 10 sekundach gry kończy się druga połowa.
90+5' Sławomir Jarczyk wybił piłkę z pola karnego po wrzutce Mateusza Krzymińskiego
90+3' Po dośrodkowaniu Mateusza Września z lewego skrzydła głową z 5 metrów uderzył Sebastian Dudek. Broni Damian Jaroszewski.
90+2' Dośrodkowanie Filipe z prawego skrzydła. Piłka w rękach Wojciecha Fabisiaka.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Bartosza Tyktora za faul na Jakubie Araku.
90' Pogramy jeszcze 5 minut.
90' żóta kartka Żółta kartka dla Filipe za faul na Mateuszu Wrześniu.
90' Mateusz Wrzesień urwał się lewą stroną boiska, wpadł w pole karne, ale nie miał za bardzo komu odegrać, więc zdecydował się na strzał, który był bardzo niedobry.
89' Piłka w bramce Wojciecha Fabisiaka, ale spokojnie - strzelający Kamil Mańkowski był na spalonym.
88' Faul Huberta Tylca na Mateuszu Sawickim przy bocznej linii boiska.
87' Pod ławkę Zagłębie podjechał ambulans i Kamil Zalewski będzie musiał udać się do szpitala.
86' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Hubert Tylec za Dawida Ryndaka.
85' zmiana Trzecia zmiana w Górniku. Za Marcina Orłowskiego wchodzi na boisko dobrze znany w Sosnowcu Marcin Folc.
85' Po dośrodkowaniu Filipe głową strzelał naciskany przez Sławomira Jarczyka Tomasz Wepa.
84' Kontuzja Kamila Zalewskiego wydaje się być na tyle poważna, że do ławki Zagłębia wezwano ratowników medycznych z ambulansu.
83' zmiana Jakiegoś urazu nabawił się Kamil Zalewski. Chyba coś z barkiem. Jego miejsce na boisku zajął Konrad Budek.
81' Podanie Bartosza Szepety do Tomasza Wepy w pole karne Zagłębia i wyjaśniająca sytuację interwencja Sławomira Jarczyka.
80' Kamil Zalewski sfaulowany na środku boiska przez Tomasza Wepę.
78' Po dośrodkowaniu Mateusza Krzymińskiego piłkę z pola karnego wybija Łukasz Matusiak.
78' Strzał Adriana Moszyka, piłka odbija się rykoszetem od nogi Łukasza Matusiaka i mimo próby interwencji Wojciech Fabisiak nie uratował Zagłębia przed rogiem dla rywali.
75' Sebastian Dudek rozciągnął akcję na lewą stronę, skąd Kamil Zalewski dośrodkował w pole karne, a Dariusz Michalak wygrał powietrzny pojedynek z Mateuszem Wrześniem.
74' Po miękkiej wrzutce Sebastiana Dudka z rzutu wolnego piłkę łapie Damian Jaroszewski.
74' żóta kartka Żółty kartonik dla Adriana Moszyka za faul na Kamilu Zalewskim.
73' Z rzutu wolnego dośrodkował Mateusz Krzymiński i znowu nieporozumienie między Filipe i Bartoszem Tyktorem.
72' Faul Radosława Kursy na Kamilu Mańkowskim jakieś dwa metry poza boczną linią pola karnego.
71' Dawid Ryndak uderzył prawą nogą z około 20 metrów. Strzał był celny, ale obroniony przez wałbrzyskiego golkipera.
71' Damian Migalski był jedynym piłkarzem Górnika, który występował bez reklamy nad numerem na koszulce. Niepełnoletniemu zawodnikowi nie wypada bowiem reklamować piwa.
70' zmiana Druga zmiana w Górniiku - Mateusz Krzymiński za Damiana Migalskiego.
68' Bartosz Szepeta wyłożył piłkę Marcinowi Orłowskiemu, który strzelił z około 8 metrów. Piłkę przed linią bramkową zatrzymał ręką Wojciech Fabisiak.
67' zmiana Pierwsza zmiana w Górniku - Bartosz Szepeta za Michała Oświęcimkę
66' gol - piłka nożna 0:2 Do siedmiu asyst w tym sezonie Dawid Ryndak dorzuca bramkę! Po prostopadłym podaniu Sebastiana Dudka w pole karne, "Denver" okazuje się szybszy od golkipera Górnika i przerzuca nad nim futbolówkę.
65' Próba strzału z dystansu w wykonaniu Marcina Orłowskiego. Piłka uderzona zza pola karnego leci wysoko nad bramką.
65' Radosław Kursa zablokował dośrodkowanie Michała Oświęcimki z prawej strony boiska.
63' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Mateusz Wrzesień za Tomasza Szatana i Kamil Zalewski za Przemysława Mizgałę.
62' Sebastian Dudek zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego i posłał piłkę wysoko nad bramką.
61' Przed rzutem wolnym w polu karnym Górnika Marcin Orłowski padł jak rażony piorunem.
60' Mateusz Sawicki sfaulował Dawida Ryndaka i Zagłębia ma rzut wolny z około 20 metrów.
58' Z ponad 30 metrów wysoko nad poprzeczką strzelił Mateusz Sawicki.
57' Damian Migalski oddał strzał z lewej strony boiska. Trochę za lekko i Wojciech Fabisiak obronił.
56' Po dośrodkowaniu Adriana Moszyka lekkie zamieszanie w naszym polu karnym, ale dobrze działa nasza defensywa.
55' Radosław Kursa łatwo dał się ograć Kamilowi Mańkowskiemu, który z prawej strony boiska zagrał do Michała Oświęcimki, a ten uderzył prawą nogą pod poprzeczkę i znowu świetnie interweniował Wojciech Fabisiak. Nasz bramkarz wybił piłkę na róg.
54' Damian Migalski po akcji lewą nogą zszedł z piłką do środka, przełożył ją na prawą nogę i oddał zaskakujący strzał. Wojciech Fabisiak był jednak na miejscu.
53' Mateusz Sawicki rozpędził się na lewej stronie boiska, ale zabrakło zrozumienia z Damianem Migalskim.
51' Radosław Kursa umiejętnie powstrzymał Kamila Mańkowskiego na prawym skrzydle i nie ma nawet rogu dla wałbrzyszan.
48' Adrian Moszyk dośrodkował z rzutu wolnego, a Bartosz Tyktor i Filipe trochę sobie przeszkadzali i nie udało się gospodarzom oddać strzału na naszą bramkę.
48' Kamil Mańkowski sfaulowany przez Tomasza Szatana z prawej strony boiska.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga odsłona meczu w Wałbrzychu.
46' W przerwie wyliczyliśmy, ze dla Dawida Ryndaka była to już siódma asysta w tym sezonie. Do tej pory trzy razy asystował Jakubowi Arakowi (Stal Mielec, Raków Częstochowa, Siarka Tarnobrzeg), dwukrotnie Przemysławowi Mizgale (Siarka Tarnobrzeg i Energetyk ROW Rybnik) i raz Tomaszowi Szatanowi (Błękitni Stargard Szczeciński). Z kolei dla Jakuba Araka był to trzeci gol w tym sezonie strzelony w 38. minucie - wcześniej w tej minucie zdobywał gole w Częstochowie i Rybniku.
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry sędzia Łukasz Śmietanka kończy pierwszą połowę spotkania.
45+1' Za niskie dośrodkowanie Adriana Moszyka i Sebastian Dudek nawet nie musiał podskoczyć, aby wybić piłkę.
45+1' Faul Łukasza Matusiaka na Michale Oświęcimce i wolny dla wałbrzyszan
43' Filipe dośrodkował lewą nogą z prawej strony boiska. Piłkę głową z naszego pola karnego wybił Sławomir Jarczyk.
42' Sebastian Dudek podał do Przemysława Mizgały, który ograł Filipe, ale za lekko strzelił z linii pola karnego, aby sprawić kłopoty Damianowi Jaroszewskiemu.
41' Prostopadłe podanie Michała Oświęcimki w pole karne Zagłębia nie znalazło adresata.
41' To już czwarty mecz z rzędu, w którym pierwszą bramkę dla Zagłębia strzeli Jakub Arak. Łącznie ma on na swoim koncie już siedem trafień.
40' Z narożnika boiska dośrodkował Adrian Moszyk, a piłkę niecelnie głową uderzył Marcin Orłowski.
40' Po akcji Filipe gospodarze mają rzut rożny.
38' gol - piłka nożna 0:1 Co się odwlecze, to nie uciecze! Jakub Arak szybko rehabilituje się za fatalną pomyłkę i po asyście Dawida Ryndaka strzałem lewą nogą z linii pola karnego pokonuje Damiana Jaroszewskiego. Piłka odbiła się najpierw od dalszego słupka i zatrzepotała w siatce.
37' Świetna okazja sosnowiczan! Łukasz Matusiak ze środka boiska zagrał między obrońcami Górnika do Michala Farkaša, który od razu zagrał na środek pola karnego do Jakuba Araka, a ten z około ośmiu metrów trafił w nogi Damiana Jaroszewskiego.
36' Gospodarze próbują uderzeń z dystansu. Adrian Moszyk lewą nogą dosyć wysoko nad bramką Wojciecha Fabisiaka.
35' Do wybitej z pola karnego piłki doskoczył Kamil Mańkowski i strzelił z powietrza z około 25 metrów. Nad poprzeczką.
33' Po dośrodkowaniu Adriana Moszyka z rzutu wolnego głową w polu karnym interweniował Sebastian Dudek.
32' Michal Farkaš przy bocznej linii boiska sfaulował Damiana Migalskiego.
31' Zderzenie Tomasza Szatana i Filipe. Sędzia na chwilę przerwał grę, ale obaj piłkarze wstali bez konieczności wizyty na boisku masażystów.
30' żóta kartka Trwa polowanie na nogi Sebastiana Dudka. Tym razem żółtko obejrzał Marcin Orłowski.
28' Sebastian Dudek dośrodkował z rzutu wolnego. Krzysztof Markowski podał do Jakuba Araka, a ten stał tyłem do bramki i został zablokowany przy próbie obrotu i strzału.
28' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Oświęcimki za faul na Sebastianie Dudku.
26' Damian Migalski dośrodkował z lewego skrzydła, a skutecznie w polu karnym interweniował Krzysztof Markowski.
25' Pierwszy strzał Zagłębia w dzisiejszym meczu. Z lewej strony miękko wrzucił Przemysław Mizgała, a Jakub Arak lekko uderzył głową po koźle. Bez kłopotów piłkę złapał Damian Jaroszewski
24' Rzut wolny dla Zagłębia po faulu na Tomaszu Szatanie. Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłkę wypiąstkował Damian Jaroszewski.
23' Po dośrodkowaniu Adriana Moszyka z rogu, piłkę wybił głową pilnujący bliższego słupka Sebastian Dudek.
22' Solowa akcja Mateusza Sawickiego, który przejął piłkę na własnej połowie, ruszył do przodu i uderzył z ponad 20 metrów. Piłka zmierzała do bramki, ale na róg wybił ją Wojciech Fabisiak.
20' Przepychanka Jakuba Araka z Dariuszem Michalakiem. Sędzia uznał, że nasz napastnik sfaulował stopera wałbrzyszan.
19' Piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Adriana Moszyka wybił głową z pola karnego Łukasz Matusiak.
18' Faul Tomasza Szatana na Adrianie Moszyku. Rzut wolny dla Górnika z prawej strony boiska.
17' Po akcji Michała Oświęcimki Marcin Orłowski odegrał piłkę do tyłu na 20. metr do Adriana Moszyka, a ten uderzył lewą nogą za lekko i bardzo niecelnie.
16' Michal Farkaš dośrodkował z prawej flanki, a Damian Jaroszewski uprzedził w polu karnym Tomasza Szatana
14' Jakub Arak zagrał na prawo do Dawida Ryndaka, który płasko dośrodkował w pole karne. Piłkę złapał Damian Jaroszewski.
13' Dawid Ryndak przejął piłkę na skrzydle po złym podaniu obrońcy Górnika, ruszył do przodu i z końcowej linii boiska dograł w pole karne. Akcję powstrzymała interwencja Adriana Moszyka.
12' Rzut wolny dla sosnowiczan z około 35 metrów. Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka piłkę łapie w polu bramkowym Damian Jaroszewski.
11' Mateusz Sawicki ograł Dawida Ryndaka na lewej stronie boiska i oddał strzał z około 25 metrów. Piłka trafiła w boczną siatkę.
10' Michal Farkaš walczył o piłkę z 17-letnim Damianem Migalskim. W tej akcji doświadczenie wzięło górę nad młodością.
9' Do tej pory w Wałbrzychu było dosyć pochmurno, ale teraz zza chmur zaczyna przebijać słońce.
8' Michał Oświęcimka po akcji prawym skrzydłem dośrodkował w pole karne, a akcję przerwał Łukasz Matusiak.
8' Złe rozegranie rzutu rożnego przez Zagłębie i gospodarze mają okazję do kontry.
7' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu wolnego piłkę głową na róg wybił Bartosz Tyktor.
7' Faul Filipe na Tomaszu Szatanie kilka metrów za narożnikiem pola karnego.
6' Ostre wejście Adriana Moszyka w nogi Łukasza Matusiaka. Sędzia nie pokazał nawet żółtej kartki, co nie spodobało się naszej ławce, a szczególnie głośny był kierownik Piotr Caliński.
4' Zagłębie w natarciu, ale efektem tego są na razie tylko dwa wrzutu z autu na wysokości pola karnego.
2' Prostopadłe podania Mateusza Sawickiego ze środka boiska, ale nie było nikogo z gospodarzy w polu karnym.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli gospodarze!
0' 15:00 Już po tradycyjnym przywitaniu arbitrów z trenerami obu ekip. Mirosław Smyła na sportowo w dresie, z kolei Jerzy Cyrak na galowo w garniturze.
0' 14:55 Piłkarze obu drużyn już wyszli z szatni mieszczącej się na parterze efektownego kompleksu sportowego w skład, którego wchodzą basen, hotel oraz hala sportowa i już ustawili się w tunelu. Sosnowiczanie wystąpią dziś w czerwonych koszulkach z białymi rękawami, czerwonych spodenkach i czerwonych getrach. Gospodarze zagrają w jednolitych niebieskich strojach, a sędziowie z Radomia w żółtych trykotach.
0' 14:50 Ostatni mecz w Wałbrzychu Zagłębie przegrało po bramce młodego Michała Bartkowiaka, który już gra w Śląsku Wrocław. Dwa lata temu wygraną na tym stadionie dał Zagłębiu gol Marcina Lachowskiego z rzutu wolnego w ostatniej z doliczonych minut. Jak będzie dziś?
0' 14:45 Nie będziemy już przypominali o tym, jak ligowi słabeusze przełamywali się w meczach z Zagłębiem w kliku poprzednich sezonach. Wierzymy w to, że tych wpadek było już wystarczająco wiele i kolejna się w Wałbrzychu nie powtórzy!
0' 14:35 Fatalne wyniki, jakie ostatnio osiągał Górnik oraz niezbyt dogodna pora meczu przyczyniły się do tego, że frekwencja na stadionie przy ulicy Ratuszowej jest na razie bardzo mizerna. Odliczając przedstawicieli służb porządkowy i oficjeli, na trybunach jest w tej chwili około 50 osób
0' 14:25 Piłkarze obu drużyn już pojawili się na rozgrzewce. Jedyny były piłkarz Zagłębia w barwach Górnika, czyli Marcin Folc, rozpocznie mecz na ławce rezerwowych. Przed meczem w klubowym budynku spotkaliśmy innego byłego zawodnika Zagłębia związanego z Górnikiem Wałbrzych, Marcina Morawskiego, który zakończył już karierę na dużych boiskach.
0' 14:15 Znamy już składy obu zespołów. W drużynie Zagłębia nie ma żadnych zmian w porównaniu do meczu ze Stalą Stalowa Wola. Mimo tego, że po przerwie za żółte kartki grać w dzisiejszym meczu mógł już Marcin Sierczyński, nie ma w meczowej osiemnastce i na prawej obronie ponownie wystąpi Słowak Michal Farkaš
0' 14:05 Dzień Dobry! Witamy wszystkich w piątkowe popołudnie ze stadionu Aqua Zdrój w Wałbrzychu i zapraszamy na relację ze spotkania miejscowego Górnika z naszym Zagłębiem.
Wojciech Fabisiak: Najtrudniejszy był pierwszy strzałWojciech Fabisiak: Najtrudniejszy był pierwszy strzał - Cierpliwie czekałem na swoją szansę i w końcu trener mi ją dał - powiedział bramkarz Zagłębia Wojciech Fabisiak, który był jednym z bohaterów meczu z Górnikiem. To przede wszystkim dzięki jego interwencjom, Zagłębie po raz pierwszy od siedmiu kolejek nie straciło bramki. » Czytaj więcej
ZSTV: Skrót meczu z WałbrzychaZSTV: Skrót meczu z Wałbrzycha Prezentujemy ponad 5-minutowy skrót z wczorajszego meczu 12. kolejki II ligi, w którym Zagłębie Sosnowiec pokonało w Wałbrzychu Górnika 2:0. W materiale bramki Jakuba Araka i Dawida Ryndaka oraz najlepsze okazje bramkowe z meczu. » Czytaj więcej
Zdjęcia z WałbrzychaZdjęcia z Wałbrzycha Prezentujemy galerię zdjęć ze spotkania piłkarzy Zagłębia z wałbrzyskim Górnikiem. W galerii do obejrzenia 33 zdjęcia z murawy. Serdecznie zapraszamy do przeglądania. » Czytaj więcej
Jakub Arak: Dla Zagłębia nie ma łatwych meczówJakub Arak: Dla Zagłębia nie ma łatwych meczów - Zwycięstwo chcemy dedykować Kamilowi Zalewskiemu, żeby jak najszybciej wracał do zdrowia, bo ta kontuzja wyglądała groźnie - powiedział najskuteczniejszy w tym sezonie piłkarz Zagłębia Jakub Arak. » Czytaj więcej
Dawid Ryndak: Dobrze się czuję, bo jestem w domuDawid Ryndak: Dobrze się czuję, bo jestem w domu - Zawsze z outsiderami kończyło się różnie. Przełamywali się na Zagłębiu, ale tym razem tak nie było i pniemy się w górę - skomentował mecz w Wałbrzychu strzelec drugiej bramki Dawid Ryndak. » Czytaj więcej
Mirosław Smyła: Troszeczkę męczyliśmy sięMirosław Smyła: Troszeczkę męczyliśmy się - Z tak zdeterminowanym zespołem nie graliśmy jeszcze w tej lidze. Ten mecz od początku do końca to była walka. Mój asystent określił to jako rzeź - stwierdził na pomeczowej konferencji Mirosław Smyła. » Czytaj więcej
W Wałbrzychu bez wpadkiW Wałbrzychu bez wpadki Zagłębie Sosnowiec wygrało na wyjeździe z ostatnim zespołem II ligi 2:0. Gole dla sosnowiczan strzelili Jakub Arak (38') i Dawid Ryndak (66'). » Czytaj więcej