25. Kamil Zalewski
27. Przemysław Mizgała

Trener: Mirosław Smyła
1:0 - Krzysztof Markowski 17'
21' Sebastian Dudek 61' Dawid Ryndak 80' Krzysztof Kozieł 88' Hubert Tylec 90+5' Łukasz Tumicz

Trener: Robert Kasperczyk
Sędziowie: Michał Mularczyk - Marcin Kaliszek, Marcin Anisiewicz (Skierniewice)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu! Zagłębie wygrało.
90+5' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Tumicza za niesportowe zachowanie.
90+3' Michał Gryźlak wrzucił piłkę na aferę z własnej połowy. Mateusz Matracki pewnie złapał futbolówkę.
90+2' Piotr Giel w walce w powietrzu przepchnął Radosława Kulewicza, ale do piłki szybciej dobiegł Waldemar Sotnicki.
90+1' Mateusz Matracki w polu karnym uprzedził Marcina Chmiesta.
90' doliczony czas Sędzia doliczył 5 minut.
90' Mateusz Wrzesień wykorzystał błąd Radosława Kulewicza i ruszył z piłką, ale zamiast w stronę bramki, to wzdłuż bocznej linii i następnie dośrodkował w pole karne, a zamykający akcję Hubert Tylec minął się z piłką
89' Piotr Giel wbiegł z piłką w pole karne i próbował minąć dryblingiem Jóżefa Piwowarczyka. Niestety, przegrał ten pojdedynek.
88' żóta kartka Żółta kartka dla Huberta Tylca za faul na Michale Gryźlaku.
88' Mateusz Wrzesień efektownie przebiegł z piłką wzdłuż bocznej linii, ale akcję sfinalizował złym podaniem w kierunku Łukasza Tumicza.
86' Po zagraniu Józefa Piwowarczyka z prawego skrzydła Marcin Chmiest dostawił nogę do piłki w polu karnym. Piłka poszybowała tuż nad bramką.
84' Nieporozumienie w szeregach gości i po zagraniu Łukasza Pietrasa piłka wychodzi poza końcową linię boiska.
82' zmiana Trzecia zmiana w naszej drużynie. Łukasz Tumicz za Tomasza Szatana.
80' żóta kartka Krzysztof Kozieł obejrzał żółtą kartkę za faul na Radosławie Kursie.
80' Sebastian Dudek dośrodkował po rozegraniu rzutu wolnego, a Tomasz Szatan strzelił głową nad bramką z około 16 metrów.
78' Mateusz Wrzesień powstrzymuje dośrodkowanie Mateusza Niechciała.
76' Mateusz Wilk posłał piłkę prawą nogą z rzutu wolnego tuż obok bramki.
76' Faul Łukasza Matusiaka na Rafale Komorku i rzut wolny dla gości z około 30 metrów.
75' zmiana Ostatnia zmiana w Limanovii. Józef Piwowarczyk za Damiana Majchera.
74' zmiana Trzecia zmiana w drużynie Roberta Kasperczyka. Łukasz Pietras za Mateusza Urbańskiego.
73' Tomasz Szatan przejął piłkę na naszej połowie i ruszył z akcją ofensywną, ale zakończyło ją złe podanie do Piotra Giela.
71' Sławomir Jarczyk jak profesor odbiera piłkę wślizgiem Rafałowi Komorkowi.
70' Po zagraniu Huberta Tylca Tomasz Szatan przymierzył z około 30 metrów i piłka otarła się o górną część siatki. Było blisko.
68' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Wrzucał Sebastian Dudek, Piotr Giel odegrał głową, a Radosław Kursa strzelił wysoko nad bramką. Jak wyliczył nasz statystyk, to był pierwszy strzał Zagłębia w tej połowie.
67' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu. Hubert Tylec za Dawida Ryndaka i Piotr Giel za Jakuba Araka.
66' Bez zagrożenia pod naszą bramką po rzucie rożnym.
65' Po dośrodkowaniu Mateusza Niechciałą Mateusz Matracki piąstkuje piłkę i trafia w plecy kolegę z zespołu. Kolejny korner.
64' Radosław Kursa niepotrzebnie wybija piłkę na rzut rożny.
63' zmiana Druga zmiana w Limanovii. Krzysztof Kozieł za Artura Skibę.
62' Bardzo złe dośrodkowanie Radosława Kursy z lewego skrzydła
62' Po dośrodkowaniu Artura Skiby z rzutu wolnego piłkę wybija z pola karnego Radosław Kursa.
61' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Ryndaka za faul na Mateuszu Niechciale.
60' Dawid Ryndak zagrał na wolne pole do Łukasza Matusiaka, który dośrodkował przed bramkę do Jakuba Araka, a ten spudłował z bliska. ale i tak był na spalonym.
59' Krzysztof Markowski wybija piłkę z naszego pola karnego po dośrodkowaniu Mateusza Niechciała.
58' Zbyt mocna wrzutka Mateusza Września z lewej strony boiska. Jakub Arak ani Dawid Ryndak nie doszli do piłki.
57' zmiana Pierwsza zmiana w Limanovii. Rafał Komorek za Arkadiusza Serafina.
55' Sebastian Dudek znów faulowany przez rywala. Tym razem przez Mateusza Niechciała.
54' Faul Radosława Kulewicza na Sebastianie Dudku w środkowej strefie boiska.
53' Z narożnika boiska dośrodkował Mateusz Wilk i znowu można mieć zastrzeżenia do postawy Mateusza Matrackiego, ale wszystko kończy się szczęśliwie.
52' Po zagraniu Damiana Majchera z lewej strony boiska za krótko piłkę wybija Sławomir Jarczyk. Doskakuje do niej Mateusz Wilk i oddaje strzał na bramkę. Mateusz Matracki odbija piłkę przed siebie, a nasz kapitan wybija ją na róg.
51' Zderzenie Marcina Chmiesta i Łukasza Matusiaka. Nasz zawodnik musi na chwilę opuścić boisko.
50' Marcin Sierczyński wstrzelił piłkę w pole bramkowe, a Waldemar Sotnicki nie pozwolił dojść do piłki Jakubowi Arakowi
49' Rzut wolny dla Limanovii. Po dośrodkowaniu Mateusza Wilka piłkę łapie Mateusz Matracki.
48' Limanovia przedostała się z piłką pod pole karne Zagłębia, ale tam interweniował Tomasz Szatan.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu. Bez zmian w składach.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu. Najważniejsze, że prowadzimy.
45+2' Mateusz Wrzesień opanował piłkę przy bocznej linii boiska i zagrał w pole karne do Jakuba Araka, który zbyt mocno przyjął piłkę na klatkę piersiową i nie zdolał oddać strzału.
45' Trochę za mocne dośrodkowanie Sebastiana Dudka z rzutu rożnego.
45' Jakub Arak zagrał na prawą stronę do Dawida Ryndaka, który wbiegł w pole karne i próbował podawać do Mateusza Września. Piłkę odbił jednak jeden z obrońców Limanovii i trafiła ona prosto pod nogi Jakuba Araka, który nieco za długo zwlekał z oddaniem strzału i Waldemar Sotnicki zdołał odbić piłkę na róg.
43' Po dośrodkowaniu Mateusza Niechciała z rzutu rożnego Maciej Mysiak sfaulował Radosława Kursę.
42' Damian Majcher zablokowany przez Radosława Kursę i Limanovia wywalczyła czwarty rzut rożny.
41' Mateusz Niechciał zagrał po ziemi z lewej strony boiska i piłka trafiła do stojącego w polu karnym Damiana Majchera, który na nasze szczęście oddał zły strzał - zbyt lekki i niecelny.
40' Tym razem Dawid Ryndak próbował dośrodkowania z prawej strony i został zablokowany przez Arkadiusza Serafina
40' Sebastian Dudek świetnie wypatrzył na lewej flance Mateusza Września i zagrał do niego, ale nasz lewoskrzydłowy przy próbie dośrodkowania trafił w plecy Mateusza Wilka
37' Ponownie konieczna jest wizyta masażysty, bo na murawie leży Marcin Sierczyński.
35' Z prawego skrzydła wrzucał Michał Gryźlak i po jego zagraniu piłka wyleciała poza końcową linię boiska.
34' Kombinacyjna akcja Zagłębia. Mateusz Wrzesień do Sebastiana Dudka, który odegrał do Tomasza Szatana, ale ten przy próbie strzału znajdował się na spalonym
34' Po dośrodkowaniu Mateusza Niechciała z lewej strony boiska piłkę wybija z pola karnego Radosław Kursa.
33' Płaski strzał Sebastiana Dudka z około 20 metrów. Piłka trafia w bandę reklamową.
30' Po zderzeniu z Arkadiuszem Serafinem na murawie leży Marcin Sierczyński
28' Marcin Sierczyński po przejęciu piłki ruszył prawą stroną boiska i będąc około 30 metrów od bramki zdecydował się na strzał prawą nogą. Tuż obok bramki.
28' Z lewego skrzydła dośrodkował Radosław Kursa, a do piłki pewnie wyszedł Waldemar Sotnicki.
24' Kolejny raz niezbyt pewnie do piłki wrzuconej z narożnika boiska wychodzi Mateusz Matracki, ale znowu kończy się tylko na strachu.
23' Z rogu wrzucał Mateusz Niechciał, a Mateusz Matracki niepewnie interweniował. Po strzale Mateusza Wilka zza pola karnego i rykoszecie goście mają kolejny róg.
23' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia i Krzysztof Markowski wybija piłkę na rzut rożny.
21' żóta kartka Sebastian Dudek sfaulował Damiana Majchera i obejrzał żółty kartonik.
21' Znowu dobra okazja dla Zagłębia i znowu zabrakło precyzji w podaniu. Tym razem Tomasz Szatan źle podawał do Łukasza Matusiaka.
20' Mateusz Wrzesień rozpędził się wzdłuż lewej linii bocznej. Z łatwością uciekł obrońcy Limanovii, ale już zabrakło precyzyjnego dośrodkowania.
19' Dawid Ryndak opanował piłkę przed końcową linią boiska i zagrał po ziemi do Tomasza Szatana, ale szybszy był Waldemar Sotnicki.
17' gol - piłka nożna 1:0 Z rzutu wolnego dośrodkował Sebastian Dudek, a zamykający akcję na dalszym słupku Krzysztof Markowski skierował piłkę głową do siatki.
17' Faul Damiana Majchera na Jakubie Araku. Rzut wolny dla sosnowiczan z około 27 metrów.
16' Tomasz Szatan próbował wbiec w pole karne mimo obecności aż czterech rywali. Niestety, nie dał rady.
13' Po rajdzie lewą stroną Mateusz Wrzesień wyłożył piłkę na 30 metr do Łukasza Matusiaka, ale ten poślizgnął się przy strzale i posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.
12' Po wrzutce Mateusza Września z lewego skrzydła piłkę wybija z pola karnego Maciej Mysiak.
11' Po dośrodkowaniu Sebastiana Dudka z rzutu rożnego bez sytuacjo strzeleckich.
11' Radosław Kursa źle dośrodkował z lewej strony boiska, ale pogubił się Mateusz Niechciał, który w niegroźnej sytuacji wybił piłkę na róg.
9' Artur Skiba wstrzelił piłkę z rzutu wolnego w pole karne Zagłębia. Udanie interweniował Łukasz Matusiak.
9' Faul Dawida Ryndaka na Mateuszu Niechciale i rzut wolny dla Limanovii z lewej strony boiska.
7' Fatalne wykonanie rzutu wolnego przez Sebastiana Dudka. Trafił w nogi stojących w murze limanowian.
6' Radosław Kulewicz wskoczył na plecy Jakubowi Arakowi i sędzia podyktował rzut wolny z około 30 metrów.
5' Zbyt głębokie dośrodkowanie Dawida Ryndaka z prawej strony pola karnego.
4' Dośrodkowanie z lewej strony boiska i Mateusz Matracki szybszy od Marcina Chmiesta.
2' Z rzutu rożnego w pole karne dośrodkował Mateusz Niechciał, a piłkę wyekspediował Sebastian Dudek.
2' Dośrodkowanie Artura Skiby zablokowane przez Łukasza Matusiaka i goście mają rzut rożny.
1' gwizdek 18:03 Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 18:01 Przed meczem minuta ciszy ku pamięci zmarłego niedawno trenera Waldemara Torbusa.
0' 17:58 Jan Kiepura śpiewa o brunetkach i blondynkach, a to znak, że zawodnicy obu drużyn już pojawili się na boisku. Zagłębia zagra dziś w tych samych koszulkach, w których grało przeciwko Okocimskiemu, a więc w trójkolorową szachownicę. Do tego czerwone spodenki i getry. Limanovia w żółtych koszulkach z czarnymi rękawami, czarnych spodenkach i żółto-czarnych getrach. Sędziowie na czarno.
0' 17:55 Mimo słonecznej pogody już włączone zostały jupitery, więc można już grać. Piłkarze już czekają w tunelu na wejście na boisko.
0' 17:50 Przedpołudnie w Sosnowcu było pochmurne, ale niedawno nad Stadionem Ludowym wyszło słońce i wygląda na to, że spotkanie będzie toczyło się przy sprzyjającej aurze.
0' 17:45 Zagłębie już w tym sezonie grało z klubem, którego nazwa zaczyna się na "L" i kończy na "-ovia" i także był to pierwszy w historii mecz Zagłębia z tym zespołem. Wtedy zakończyło się niespodziewaną porażką 0:1. Jak będzie dzisiaj?
0' 17:35 Obie drużyny już od kilkunastu minut przygotowują się do meczu na rozgrzewce. W składzie Limanovii zwraca uwagę nazwisko Marcina Chmiesta. W 2006 roku zdobył on mistrzostwo Polski z Legią a rok później rozegrał 10 spotkań w lidze portugalskiej w barwach Bragi. W tym sezonie już zdobył jedną bramkę dla Limanovii.
0' 17:25 W związku z tym, że zwycięskiego składu teoretycznie się nie zmienia, trener Mirosław Smyła wystawił na mecz z Limanovią Limanowa taką samą jedenastkę, jaka rozpoczęła sobotni mecz w Stargardzie Szczecińskim.
0' 17:15 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu Zagłębia z Limanovią Limanowa.
Druga galeria z meczu z LimanoviąDruga galeria z meczu z Limanovią Zapraszamy do oglądania kolejnych zdjęć z dzisiejszego meczu z Limanovią Limanova. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z LimanoviąZdjęcia z meczu z Limanovią Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie - Limanovia, wygranego przez naszą drużynę 1-0, po bramce Krzysztofa Markowskiego. » Czytaj więcej
Krzysztof Markowski: Trzeba grać to, co przynosi punktyKrzysztof Markowski: Trzeba grać to, co przynosi punkty - Styl może nie powalał, ale nie chodziło o styl, tylko o punkty - podsumował spotkanie z Limanovią zdobywca jedynej bramki, Krzysztof Markowski. » Czytaj więcej
Piotr Giel: Brakuje nam skutecznościPiotr Giel: Brakuje nam skuteczności - Na razie róbmy punkty, a dobra i efektowna gra przyjdzie z czasem - powiedział po spotkaniu z Limanovią napastnik Zagłębia, Piotr Giel. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z LimanoviąKonferencja prasowa po meczu z Limanovią - Rozpoczęliśmy budowanie domu od salonu. Wszystko zawaliło się w ciągu tygodnia i wylądowaliśmy w piwnicy. Dzisiaj powolutku wychodzimy z tej piwnicy, budujemy fundament zespołu, czyli grę w defensywie - powiedział Mirosław Smyła.