20. Grzegorz Arłukowicz
30. Wołodymyr Ostrouszko

Trener: Mirosław Smyła

0:1 - Mariusz Kryszak 15' 1:1 - Łukasz Grube 68'
31' Wojciech Wojcieszyński 74' Łukasz Wróbel 88' Maciej Kazimierowicz 90' Rafał Sadowski

Trener: Paweł Janas

Sędziowie: Marek Śliwa - Maksym Stelmaszczyk, Tomasz Kondrak (Kielce)
90.0000
90+5' gwizdek Po 50 minutach gry kończy się druga połowa spotkania. Zagłębie remisuje z Bytovią 1:1.
90+4' Po zagraniu Mateusz Września Wojciech Wilczyński ratuje Bytovię wybiciem na aut.
90+3' Na spalonym Mateusz Michalski.
90+2' zmiana Trzecia zmiana w drużynie Pawła Janasa - Łukasz Kowalski za Mariusza Kryszaka.
90' doliczony czas +5
90' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Sadowskiego za faul na Mariuszu Kryszaku.
89' zmiana Druga zmiana w Bytovii - Mateusz Michalski za Macieja Kazimierowicza.
88' Ależ było blisko!! Łukasz Grube dośrodkował z rzutu wolnego. Radosław Kursa trafił w słupek, ale to nie koniec akcji - Mateusz Wrzesień dograł piłkę do Łukasza Tumicza, a ten przestrzelił z około dwóch metrów!
88' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Kazimierowicza za faul na Marcinie Sierczyńskim.
85' Pierwszy strzał Huberta Tylca w rundzie wiosennej - broni Mateusz Oszmaniec.
84' Maciej Kazimierowicz uruchamia prostopadłym podaniem Janusza Surdykowskiego, ale napastnik Bytovii był na spalonym.
84' Mariusz Kryszak z dystansu - wysoko nad poprzeczką.
83' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Hubert Tylec za Tomasza Szatana.
82' Radosław Kursa traci na własnej połowie piłkę na rzecz Janusza Surdykowskiego, ale szybko naprawia swój błąd i jest jeszcze faulowany przez napastnika Bytovii.
80' Kolejna przebojowa akcja szybkiego Rafała Sadowskiego i rzut rożny.
80' Efektowna kontra Zagłębia. Tomasz Szatan do Łukasza Tumicza i Mateusz Oszmaniec ratuje Bytovię wyjściem poza pole karne.
79' Mateusz Kryszak z rzutu wolnego w pole karne. Piłkę głową wybija Łukasz Matusiak.
79' Łukasz Matusiak sfaulował Janusza Surdykowskiego 35 metrów od bramki Zagłębia.
78' Łukasz Grube minął trzech rywali i zagrał na lewo do Rafała Sadowskiego, który dośrodkował do Mateusza Września, a ten zamiast strzelać na bramkę, jeszcze próbował dogrania.
77' Łukasz Grube posłał dochodzącą piłkę w pole bramkowe i Mateusz Oszmaniec z kłopotami, ale udanie interweniował.
76' Rafał Sadowski wywalczył rzut rożny.
74' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Wróbla za faul na Rafale Sadowskim.
74' Tomasz Szatan zza pola karnego i ponownie Mateusz Oszmaniec wypluwa piłkę.
73' zmiana Pierwsza zmiana w ekipie Mirosława Smyły - Rafał Sadowski za Wojciecha Wojcieszyńskiego.
72' Łukasz Grube strzelił bramkę w trzecim kolejnym meczu. Co jedna to ładniejsza.
71' Jovan Ninković troszeczkę za mocno dośrodkował z lewej flanki w kierunku Łukasza Tumicza.
70' Doping coraz głośniejszy! Miejmy nadzieję, że doda on piłkarzom skrzydeł!
70' Idziemy za ciosem! Łukasz Tumicz z 13 metrów przewrotką w poprzeczkę!!!
68' gol - piłka nożna 1:1 Co za gol!!!!!! Łukasz Tumicz wyłożył piłkę Łukaszowi Grubemu, a ten huknął lewą nogą z 20 metrów i załadował piłkę pod poprzeczkę! Zaczyna się mecz!
67' Mateusz Wrzesień dośrodkował niemal z narożnika boiska, a Wojciech Wojcieszyński próbując dojść do piki w powietrzu sfaulował Michała Pietronia.
66' zmiana Pierwsza zmiana w Bytovii - Wojciech Pięta za Roberta Hirsza.
66' Zaskakujący strzał Łukasza Matusiaka z dystansu. Mateusz Oszmaniec z trudem opanował piłkę.
64' Mariusz Kryszak dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a Mateusz Struski niepewnie piąstkuje piłkę na rzut rożny.
64' Michał Grudniewski sfaulował Janusza Surdykowskiego z lewej strony boiska.
63' Jovan Ninković wrzucił z lewego skrzydła, a Sławomir Mazurkiewicz bez zastanawiania wykopał piłkę daleko z pola karnego.
61' Goście już zaczynają symulować faule i kładą się na boisku przy niegroźnych starciach.
60' Mateusz Wrzesień wrzucał z prawej strony boiska. Piłka odbiła się od nogi Macieja Szewczyka i trafiła do Mateusz Oszmańca
59' Łukasz Grube nie wrzucał górą, tylko zagrał płasko po ziemi w pole karne. Akcja kończy się w rękach Mateusza Oszmańca, który obronił niegroźny strzał Radosława Kursy
59' Dwaj Maciejowie - Kazimierowicz i Szewczyk - wzięli w kleszcze Mateusza Września. Faul i rzut wolny z okolicy prawej linii bocznej na wysokości pola karnego Bytovii
57' Bytovia miała okazję na kontrę dwóch na dwóch, ale Janusz Surdykowski pomógł sobie przy przyjęciu piłki ręką, co nie umknęło sędziemu.
57' Kolejne nietypowe rozegranie rzutu rożnego kończy się zablokowanym strzałem Jovana Ninkovicia zza szesnastki.
57' Mateusz Wrzesień obija piłkę o Macieja Szewczyka i mamy już siódmy rzut rożny w dzisiejszym spotkaniu.
56' Niedokładne podanie na połowie Bytovii kończy się stratą i kontrą gości, ale Maciej Kazimierowicz wygonił się z piłką do bocznej strefy i nie zdołał już oddać strzału.
54' Maciej Kazimierowicz dośrodkował z lewej flanki i znowu górą w polu karnym Zagłębia Radosław Kursa.
54' Robert Hirsz za łatwo poradził sobie z naszą obroną. Po jego wrzutce piłkę wyekspediował z pola karnego Radosław Kursa.
51' Szansa na bramkę, ale w górę powędrowała chorągiewka sędziego liniowego. Na spalony był Mateusz Wrzesień.
51' Marcin Sierczyński skutecznie minął Macieja Szewczyka, ale nieskutecznie dośrodkował.
49' Chwilowa przerwa w grze. Z bólu zwija się Sławomir Mazurkiewicz. Na murawie jest masażysta Bytovii.
48' Robert Hirsz usłyszał od sędziego reprymendę za przeszkadzanie w wykonaniu rzutu wolnego przez Łukasza Matusiaka.
47' Warto wspomnieć, że mecz w Wałbrzychu zakończył się wygraną Calisii Kalisz aż 3:0, a to oznacza, że zwycięstwo da Zagłębiu drugie miejsce w tabeli!
46' Maciej Szewczyk zbyt łatwo przedarł się lewą stroną boiska, ale dośrodkowanie w jego wykonaniu było za mocne.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania. Trzeba zrobić to, co dwa i trzy tygodnie temu na Stadionie Ludowym.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 7 sekundach gry Marek Śliwa kończy pierwszą połowę meczu. Wynik do przerwy taki sam, jak w dwóch poprzednich meczach na Ludowym. Oby po przerwie było podobnie, jak w spotkaniach z Górnikiem i Gryfem.
45' doliczony czas +1
45' Tym razem z narożnika boiska wrzucał Łukasz Grube, a Jovan Ninković głową po koźle strzelił obok bramki.
45' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z rzutu rożnego piłkę ponownie poza końcową linię piąstkuje Mateusz Oszmaniec.
44' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia lekkie zamieszanie w polu karnym. Piłka trafia w okolice środka boiska do Łukasza Matusiaka, który wrzuca w "szesnastkę" i znowu kończy się rogiem.
44' Prosty błąd Michała Pietronia daje Zagłębiu rzut rożny.
43' Tomasz Szatan wypatrzył na prawej stronie Marcina Sierczyńskiego i zagrał do niego piłke, a "Siara" dośrodkował w pole karne. Piłę wybił jednak Mariusz Kryszak.
41' Łukasz Tumicz zagrał do Wojciecha Wojcieszyńskiego, a ten przewraca się przy próbie opanowania piłki na 20. metrze.
40' Wojciech Wojcieszyński przedzierał się w pole karne gości, ale zdaniem sędziego sfaulował Wojciecha Wilczyńskiego.
38' Prostopadłe podanie Michała Pietronia do Janusza Surdykowskiego, który dochodzi do sytuacji sam na sam. Próbuje mijać Mateusza Struskiego, ale nasz golkiper wyczuwa te zamiary, odbija piłkę ręką, trafia w napastnika Bytovii i zaczniemy od bramki.
37' Zbyt mocne dośrodkowanie Łukasza Grubego z rzutu rożnego. Mateusz Wrzesień zdołał utrzymać futbolówkę w boisku, ale od razu przejęli ją rywale.
37' Łukasz Tumicz nacisnął na obrońcę Bytovii i wywalczył rzut rożny.
36' Zagłębie ma piłkę na połowie gości, ale ma też spore trudności z rozegraniem i stworzeniem sobie sytuacji strzeleckiej.
33' Przebojowa akcja Mateusza Września. Minął dwóch rywali, ale gdy wbiegł w pole karne już zabrakło kontroli nad piłką.
31' Do wybitej z naszego pola karnego piłki dopadł Robert Hirsz i strzelił lewą nogą nad poprzeczką.
31' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Wojcieszyńskiego za faul na Mariuszu Kryszaku.
30' A tymczasem Górnik Wałbrzych przegrywa z Calisią Kalisz już 0:2
28' Mateusz Wrzesień przy bocznej linii fauluje Wojciecha Wilczyńskiego. Sędzia przeprowadza z naszym pomocnikiem rozmowę dyscyplinującą.
27' Łukasz Grube po rajdzie wpadł w pole karne i podał do Mateusza Września, ale ten już nie miał jak oddać strzału.
25' Z narożnika boiska wrzucał Mariusz Kryszak. Mateusz Struski zrobił pusty przelot, ale na szczęście bez konsekwencji.
24' Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Mateusz Struski łapie piłkę, ale wypada z nią poza końcową linię - róg dla gości.
23' Mateusz Wrzesień wykłada piłkę na 25. metr do Łukasza Grubego. Można było strzelać, ale Grube próbował jeszcze podawać na prawą stronę pola karne, co skończyło się stratą.
22' Złe zagranie Jovana Ninkovicia na naszej połowie. Piłkę przejmuje Robert Hirsz i decyduje się na strzał - broni Mateusz Struski.
21' Rzut wolny z około 25 metrów po zagraniu ręką jednego z bytowian. Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego głową interweniuje Łukasz Wróbel.
21' Trochę nietypowe rozegranie rzutu rożnego. Zamiast dośrodkowania było zagranie przed pole karne. Bez efektu
20' Wrzutka Jovana Ninkovicia w pole karne i Sławomir Mazurkiewicz uprzedził składającego się do strzału głowa Tomasza Szatana. Jest rzut rożny.
19' Tomasz Szatan strzelił z ponad 20 metrów, a Mateusz Oszmaniec wybił piłkę w bok pola karnego. Szkoda, że było nikogo na dobitkę.
17' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z rzutu rożnego piłkę łapie Mateusz Oszmaniec.
17' Prawą nogą strzelił z wolnego Łukasz Grube. Piłka poszybowała nad murem i zmierzała pod poprzeczkę. Świetna interwencja Mateusza Oszmańca, który wybija piłkę na rzut rożny.
16' Łukasz Tumicz został sfaulowany na 20.metrze i teraz sosnowiczanie mają rzut wolny.
15' gol - piłka nożna 0:1 Piękny strzał Mariusza Kryszaka z rzutu wolnego. Posłał piłkę prawą nogą nad murem i skierował w okienko.
14' Łukasz Matusiak fauluje Roberta Hirsza i jest rzut wolny dla Bytovii z około 25 metrów.
12' Jeszcze jeden wrzut z autu na wysokości naszego pola karnego. Wrzucał Wojciech Wilczyńskiego. Głową piłkę wybijał Tomasz Szatan, a Michał Pietroń doskoczył do futbolówki i posłał ją nad bramką Mateusza Struskiego.
11' Aut dla Bytovii na wysokości pola karnego Zagłębia. Po wrzucie Wojciecha Wilczyńskiego góra defensywa Zagłębia.
10' Podanie Michała Pietronia do Adriana Wróblewskiego sprawiło kłopoty naszej defensywie. Radosław Kursa ratuje sytuację wybiciem na aut.
7' Sławomir Mazurkiewicz prostopadłym podaniem z własnej połowy chciał uruchomić Roberta Hirsza. Szybciej do piłki w polu karnym dopadł Mateusz Struski.
6' Po dośrodkowaniu Mariusza Kryszaka z rzutu rożnego niecelnie uderzał Janusz Surdykowski.
6' Wojciech Wilczyński minął Tomasza Szatana i Jovana Ninkovicia, a potem wstrzelił piłkę w pole karne. Łukasz Matusiak zagrodził futbolówce drogę i goście mają róg.
4' Jovan Ninković nawinął rywala na 25. metrze, zszedł z piłką do środka i strzelił swoją słabszą prawą nogą - mamy na koncie pierwszy celny strzał, który jednak nie sprawił kłopotów Mateuszowi Oszmańcowi.
3' Tak jak się spodziewaliśmy, na prawej stronie pomocy gra dziś Tomasz Szatan, a Wojciech Wojcieszyński został tam, gdzie zwykle.
2' Wojciech Wojcieszyński przymierzył z około 18 metrów - obok górnego rogu bytowskiej bramki.
1' Już od pierwszego gwizdka rozpoczął się doping. Otwarta krzyknęła "Druga strona odpowiada" i za chwilę zapytała, kto wygra mecz. Chyba wiadomo, co odpowiedziała kryta.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 15:57 Obie drużyny już wyszły z tunelu. Sędziowie dzisiaj wystąpią nietypowo - w białych trykotach. Goście zagrają natomiast na czarno - tylko górna część rękawów koszulek jest biała. Sosnowiczanie w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach.
0' 15:50 Dziesięć minut do pierwszego gwizdka sędziego Marka Śliwy. Piłkarze poszli do szatni, fotoreporterzy pojawili się na murawie i już ostrzą swoje obiektywy. Trybuna VIP także dziś nadzwyczaj liczna. Wśród obserwujących spotkanie jest m.in. były trener Chojniczanki Grzegorz Kapica, który niegdyś określił zwycięstwo nad Zagłębie jako "bezcenne". - Cukier po 6 zł, wieprzowina w skupie 4,65, szynka 34, benzyna 5,45 - za to wszystko możemy zapłacić gotówką. Zwycięstwo nad Zagłębiem - bezcenne!
0' 15:45 Trener Bytovii Paweł Janas prowadził swoje zespoły w Lidze Mistrzów i w finałach Mistrzostw Świata, ale nigdy nie zasiadł na ławce Stadionu Ludowego. Tak akurat się złożyło, że jego trenerska kariera rozpoczęła się akurat w czasach, gdy Zagłębie dołowało i nie było okazji przyjechać na ligowy mecz do Sosnowca. Inny były szkoleniowiec kadry, Franciszek Smuda, w tym sezonie wygrał w Sosnowcu w meczu Pucharu Polski, ale nie wyciągajmy z tego żadnych wniosków.
0' 15:40 W dwóch ostatnich meczach w Sosnowcu nie mogliśmy narzekać na brak bramek (ewentualnie mógł narzekać nasz człowiek od filmów, który musiał wszystkie te bramki zgrywać i montować). Za to mecze Zagłębia z Bytovią nie obfitują w gole - w pięciu dotychczasowych meczach padło ledwie pięć bramek. Były dwa bezbramkowe remisy, dwa remisy 1:1 i jeden mecz wygrany przez bytowian 1:0.
0' 15:35 Już to pisaliśmy w zapowiedzi, ale powtórzymy się - gramy dziś o to, żeby wyprzedzić w tabeli zajmującą aktualnie drugie miejsce Bytovię Bytów, ale wygrana nie musi być równoznaczna z awansem na drugie miejsce. Do tego potrzebna będzie jeszcze strata punktów przez drużynę Górnika Wałbrzych i tu na razie wszystko jest na dobrej drodze, bo wałbrzyszanie przegrywają u siebie z Calisią Kalisz 0:1. Ten mecz rozpoczął się o 15:00 i wychodząc na drugą połowę sosnowiczanie już będą znali jego końcowy wynik.
0' 15:30 Po udanym starcie rundy wiosennej spodziewamy się, że dzisiaj może być całkiem solidna frekwencja na Stadionie Ludowym. Dojeżdżając około godziny przed meczem na parking, dało się zauważyć, że jest wyjątkowo dużo aut, jak na tę porę. Płot przed trybuną otwartą zapełnia się flagami, a piłkarze od kilku minut rozgrzewają się w rytmie różnych melodii emitowanych przez stadionowe nagłośnienie.
0' 15:20 W składzie Zagłębia jedna zmiana wymuszona kontuzją. Za Krzysztofa Kaliciaka, który z powodu urazu zszedł z boiska w niedzielę w Jarocinie, do pierwszej jedenastki wskoczył nie Rafał Sadowski, a Tomasz Szatan. Zobaczymy, jak to się przełoży na boiskowe ustawienie - czy Tomek zagra na prawej pomocy, czy może zostanie ustawiony za Łukaszem Tumiczem, a na prawą pomoc przejdzie Wojciech Wojcieszyński. Z meczowej osiemnastki wypadł Rafał Jankowski, a na ławkę rezerwowych wrócili Grzegorz Arłukowicz i Wołodymyr Ostrouszko.
0' 15:10 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z hitu 23. kolejki II ligi zachodniej. Do Sosnowca przyjechał dziś jeden z najpoważniejszych rywali Zagłębia w walce o awans do I ligi - Bytovia Bytów. Powinno być ciekawie.
Trzecia galeria z meczu z BytoviąTrzecia galeria z meczu z Bytovią Zapaszamy do oglądania trzeciej galerii zdjęć z meczu z Bytovią zremisowanego przez Zagłębie 1-1. » Czytaj więcej
Kolejne zdjęcia z meczu z BytoviąKolejne zdjęcia z meczu z Bytovią Zapraszamy do oglądania drugiej galerii zdjęć z remisowego meczu Zagłębie - Bytovia. W galerii znajduje się 78 fotografii. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z BytoviąGaleria zdjęć z meczu z Bytovią Zapraszamy do oglądania zdjęć ze spotkania pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Bytovią Bytów. W galerii znajduje się az 80 fotografii. » Czytaj więcej
Łukasz Grube: Zamykam oczy i strzelamŁukasz Grube: Zamykam oczy i strzelam - Jak strzelam lewą nogą, to nie mierzę ani nie kalkuluję – przyznał Łukasz Grube, który pięknym uderzeniem zapewnił Zagłębiu remis z Bytovią. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu z BytoviąKonferencja po meczu z Bytovią Po spotkaniu z Bytovią, trener Mirosław Smyła, oprócz tradycyjnego podsumowania meczu, podziękował też kibicom. Swoją opinią o zagłębiowskiej publiczności, postanowił się podzielić również Paweł Janas. » Czytaj więcej
Bramki z meczu Zagłębie - BytoviaBramki z meczu Zagłębie - Bytovia Zapraszamy do obejrzenia filmu z bramkami strzelonymi w meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Bytovią Bytów. » Czytaj więcej
Remis z wicelideremRemis z wiceliderem Zagłębie zremisowało na Stadionie Ludowym z Bytovią Bytów 1:1. Goście prowadzili od 15. minuty po strzale Mariusza Kryszaka z rzutu wolnego. Wyrównał w 68. minucie Łukasz Grube. » Czytaj więcej