12. Mateusz Wieczorek
19. Sławomir Jarczyk
20. Grzegorz Arłukowicz

Trener: Mirosław Smyła
0:1 - Dariusz Michalak 33' 1:1 - Mateusz Wrzesień 46' 2:1 - Łukasz Tumicz 65' 3:1 - Wojciech Wojcieszyński 77'
15' Mateusz Sawicki 16' Michał Bartkowiak 34' Dariusz Michalak 71' Mateusz Wrzesień 89' Mateusz Sawicki 89' Mateusz Sawicki

Trener: Maciej Jaworski
Sędziowie: Maciej Mikołajewski - Krystian Urbański, Marek Michalewski (Świebodzin)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 15 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę. Zagłębie wygrywa z Górnikiem 3:1!
90+3' Kontra Zagłębia po źle rozegranym rzucie wolnym przez gości. Rafał Jankowski podaje do Krzysztofa Kaliciaka, ale Damian Jaroszewski wybiegiem na 30. metr zapobiega sytuacji strzeleckiej.
90+1' Adrian Moszyk strzelił z rzutu wolnego z około 25 metrów obok bramki.
90' doliczony czas +3
90' zmiana Młodzieżowa zmiana w Zagłębiu - Jan Grzesik za Mateusza Września.
89' druga żółta -czerwona Mateusz Sawicki obejrzał żółtą kartkę za przepychankę, a ponieważ już w pierwszej połowie miał na swoim koncie żółtko, to kończy mecz przed czasem.
88' Marcin Folc powstrzymany przez Michała Grudniewskiego przed polem karnym Zagłębia.
86' Gracze Zagłębia nie dali się tym razem zaskoczyć po rzucie rożnym.
86' Rzut wolny dla gości z prawej strony boiska. Trochę biernej postawy sosnowiczan we własnym polu karnym i będzie róg dla Górnika.
84' zmiana Młodzieżowa zmiana w Górniku - Mateusz Krzymiński za Sławomira Orzecha.
83' Adrian Moszyk przewraca się w polu karnym o starciu z Wojciechem Wojcieszyńskim, ale nie ma mowy o karnym
81' Małe zamieszanie w polu karnym Górnika po rzucie rożnym, ale sytuację wyjaśnia wykop Marcina Folca.
80' Mateusz Sawicki uprzedził Marcina Sierczyńskiego i wybił piłkę głową na róg.
77' gol - piłka nożna 3:1 GOOOOOOL!!!!!!!! Krzysztof Kaliciak zakręcił Mateuszem Sawickim i dośrodkował w pole karne. Zamykający akcję Mateusz Wrzesień zagrał na środek pola bramkowego, a Wojciech Wojcieszyński dopełnił formalności.
76' zmiana Dwie zmiany: w Górniku Adrian Moszyk za Grzegorza Michalaka, a w Zagłębiu Rafał Jankowski za Łukasza Tumicza.
75' Mogło być nieciekawie pod naszą bramką, ale Marcin Sierczyński w porę przerwał akcję Kamila Śmiałkowskiego.
74' Jest już tak jasno, że zgasły jupitery, które włączono tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie.
73' Łukasz Tumicz pięknie wyłożył piłkę na prawe skrzydło do Marcina Sierczyńskiego, który dośrodkował w pełnym biegu, ale piłka padłą łupem Damiana Jaroszewskiego.
71' żóta kartka Mateusz Wrzesień ukarany żółtą kartką za faul na Mateuszu Sawickim.
70' Po fatalnej pogodzie, która zmusiła sędziego do przerwania meczu pozostało już tylko wspomnienie. Teraz znowu jest pięknie.
67' Wojciech Wojcieszyński strzela z narożnika pola karnego, a Daniel Jaroszewski wybija piłkę na róg.
66' zmiana Druga zmiana w Górniku - Daniel Zinke schodzi, a Kamil Śmiałkowski wchodzi.
65' gol - piłka nożna 2:1 GOOOOL!!!!! Z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Grube, a w podbramkowym zamieszaniu futbolówkę do bramki skierował Łukasz Tumicz.
63' zmiana Wojciech Wojcieszyński wchodzi za Tomasza Szatana.
63' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia po rozegraniu rzutu rożnego. Najpierw strzał Dariusza Michalaka został zablokowany, a dobitka Sławomira Orzecha trafiła w ręce bramkarza.
62' Mateusz Sawicki dośrodkował z lewego skrzydła, a Mateusz Struski strącił piłkę poza końcową linię
61' Lewą nogą z około 25 metrów strzelił Tomasz Wepa. Daleko od bramki.
60' Szansa na dobrą okazję dla Zagłębia zaprzepaszczona przez złe zagranie Tomasza Szatana do Mateusza Września.
57' zmiana Pierwsza zmiana w Górniku - Wojciech Szuba za Michała Bartkowiaka.
56' Michał Bartkowiak znalazł się z piłką w naszym polu karnym, ale ze spokojem interweniował Michał Grudniewski
55' Rzut wolny dla Zagłębia, Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego niecelnie głową strzelił Radosław Kursa.
51' Gramy dalej! Po około 3 minutach pogoda uspokoiła się na tyle, że piłkarze mogli wrócić na boisko.
50' Mecz przerwany! Nad Ludowym pogodowy Armageddon. Gorzej niż w Stoke. Deszcz pada poziomo i sędzia decyduje się na przerwanie spotkania.
50' Sorry, taki mamy klimat, że nie daje się pisać. Musieliśmy zamknąć laptopa. Zaraz postaramy się wrócić do relacji.
46' gol - piłka nożna 1:1 .Co za początek drugiej połowy. Zaledwie 15 sekund po wznowieniu gry Łukasz Tumicz dograł piłkę z prawej strony boiska, a Mateusz Wrzesień z bliska wpakował ją do siatki.
46' gwizdek .Zaczęła się druga część meczu.
46' .Na drugą połowę za Rafała Sadowskiego wszedł Krzysztof Kaliciak.
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry sędzia Maciej Mikołajewski daje znak do zakończenia pierwszej połowy.
45+1' Marcin Sierczyński ma pretensje do sędziego i tłumaczy arbitrowi, że Mateusz Sawicki niezgodnie z przepisami blokował mu drogę do piłki.
45' doliczony czas +1
44' Radosław Kursa zagrał na lewo do Jovana Ninkovicia, który dośrodkował w pole karne. Zamykający akcję Mateusz Wrzesień podbił piłkę głową do góry, a przed samą bramką Damian Jaroszewski wykorzystał możliwość gry rękoma i nie pozwolił Łukaszowi Tumiczowi na dojście do piłki.
42' Od momentu utraty bramki Zagłębie nie zdołało przeprowadzić żadnej groźnej akcji i to powinno dawać do myślenia.
40' Nad Stadionem Ludowym po raz pierwszy dzisiaj wyszło słońce.
38' Tym razem Rafał Sadowski został zaskoczony przez wiatr. Już mu się wydawało, że podanie Łukasza Matusiaka jest za mocne i nie ruszył do piłki i zrobił błąd, bo piłka stanęła w powietrzu i miałby szansę do niej dojść.
37' Kibicom nie podoba się, że po stracie bramki Zagłębie nie rusza do przodu, tylko zagrywa sporo piłek do tyłu.
34' żóta kartka Po strzelonej bramce Dariusz Michalak pobiegł w stronę sektora gości i wskoczył na kratę. Nie spodobało się to sędziemu, który wyciągnął z kieszeni żółty kartonik.
33' gol - piłka nożna 0:1 Z rzutu rożnego dośrodkował Michał Oświęcimka, strzału próbował Marcin Folc, ale futbolówka odskoczyła mu od nogi, skończyło się jednak asystą byłego napastnika Zagłębia, bo Dariusz Michalak pokonał Mateusza Struskiego strzałem lewą nogą z pięciu metrów
32' Rajd Michała Bartkowiaka lewą stroną boiska. Młodzieżowiec Górnika próbował dograć w pole karne, a interwencje Michała Grudniewskiego i Radosława Kursy zapobiegły oddaniu strzału. Będzie za to pierwszy róg w meczu.
31' Zbyt lekkie dośrodkowanie Łukasza Grubego z rzutu wolnego, a może po prostu nie wziął poprawki na wiatr?
31' Tomasz Wepa sfaulował Jovana Ninkovicia przy lewej bocznej linii boiska
30' Marek Wojtarowicz posłał piłkę z własnej połowy w stronę bramki Zagłębia, a Michałowi Oświęcimce zabrakło wzrostu, aby dosięgnąć futbolówki
26' Michał Bartkowiak zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów i niewiele brakowało, aby piłka trafiła w światło bramki.
25' Mateusz Wrzesień zagrał piłkę z lewej strony boiska. Rafał Sadowski zagrał do Łukasza Tumicza, a ten uderzył przewrotką z około 12 metrów i był to pierwszy celny strzał naszej drużyny
24' Rzut wolny dla Zagłębia po fauli na Radosławie Kursie. Wrzucał Łukasz Grube, a po lekkiej przebijance na skraju pola karnego piłka ostatecznie trafia w ręce Damiana Jaroszewskiego.
22' Michał Grudniewski zagrał prostopadłe podanie z własnej połowy w kierunku pola karnego gości. Do piłki ruszyli Łukasz Tumicz i Damian Jaroszewski. Golkiper Górnika był minimalnie szybszy od naszego napastnika.
20' Rzut wolny dla Górinika po faulu na Marcinie Folcu po lewej stronie boiska. Dośrodkowaną przez Michała Bartkowiaka piłkę łapie Mateusz Struski.
19' Nasi boczni pomocnicy zamienili się stronami i już był tego efekt. Jovan Ninković wyłożył piłkę Mateuszowi Wrześniowi, a ten z około 20 metrów strzelił trochę za wysoko.
18' Rzut wolny dla Górnika z ponad 25 metrów. Prawą nogą strzelił Michał Oświęcimka. Piłka przeszła obok muru i trafiła w ręce Mateusza Struskiego. To był pierwszy celny strzał w meczu.
17' Lewą nogą w pole karne dośrodkował Jovan Ninković, Damian Jaroszewski przejął piłkę, a zdaniem sędziego Łukasz Tumicz sfaulował rywala i goście zaczną od rzutu wolnego.
16' żóta kartka "Siara" dzisiaj łowi kartki na rywalach. Tym razem za faul na prawym obrońcy Zagłębia ukarany został Michał Bartkowiak
16' Z rzutu wolnego przy prawej bocznej linii boiska dośrodkował Jovan Ninković, a Damian Jaroszewski znowu górą we własnym polu bramkowym.
15' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Sawickiego za faul na Marcinie Sierczyńskim.
12' Tym razem prawe skrzydło zostało otwarte dla Marcina Sierczyńskiego, który się rozpędził i dośrodkował w "szesnastkę". Łukasz Tumicz odegrał piłkę głową do Tomasza Szatana, a ten przyjął piłkę na 10. metrze i niecelnie strzelił po ziemi prawą nogą.
11' Michał Oświęcimka ponownie zagrywa w pole karne sosnowiczan i tym razem do przecięcia akcji został zmuszony Radosław Kursa.
10' Michał Oświęcimka efektownie przyjął piłkę, a następnie podał z woleja w pole karne Zagłębia. Problem polegał jednak na tym, że w miejscu do którego doleciała piłka nie było nikogo z graczy Górnika.
7' Szybki Mateusz Wrzesień wrzucił piłkę w pole karne po rajdzie prawym skrzydłem. Niesiona wiatrem futbolówka sprawiła kłopoty Damianowi Jaroszewskiemu, który nie ryzykował jej łapania, a tylko odbił znad głowy Łukasza Tumicza.
7' Z około 30 metrów ze środkowej strefy boiska strzelił Daniel Zinke. Piłka minęła bramkę w bezpiecznej odległości.
6' Pierwszy spalony w meczu. Na ofsajdzie dał się złapać Marcin Folc.
4' Rafał Sadowski został sfaulowany około 35 metrów od bramki Górnika. Z rzutu wolnego dośrodkował Łukasz Grube, a Damian Jaroszewski pewnie interweniował na przedpolu.
3' Tym razem atakujemy z lewej strony. Po podaniu Rafała Sadowskiego w pole karne zagrywał Jovan Ninković, a piłkę zatrzymał Marek Wojtarowicz.
1' Mateusz Wrzesień w dynamicznym rajdzie prawą stroną boiska. Uciekł rywalowi, dośrodkował w pole karne, ale piłkę przejął Grzegorz Michalak.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli wałbrzyszanie!
0' 14:58 Tuż po losowaniu zwyczaj znany do tej pory z meczów Ekstraklasy. Sędziowie najpierw stają wspólnie z kapitanami obu drużyn do zdjęcia, a następnie witają się przy linii ze szkoleniowcami obu zespołów.
0' 14:57 Piłkarze pojawili się na murawie w rytm przeboju... "Brunetki, blondynki..." Sosnowiczanie zagrają dziś w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach, a wałbrzyszanie w niebieskich koszulkach i spodenkach oraz białych getrach.
0' 14:55 My już jesteśmy zwarci i gotowi do działania. Teraz pora na piłkarzy, którzy zapewne są schowani w tunelu i czekają na znak od sędziów do wejścia na boisko.
0' 14:50 Od objęcia stanowiska trenera przez Mirosława Smyłę Zagłębie u siebie wywalczyło komplet punktów, pokonując Raków Częstochowa, Odrę Opolę i Wartę Poznań. Dziś czekamy na czwarte kolejne zwycięstwo przed własną publicznością.
0' 14:40 W wyjściowym składzie Górnika znalazło się miejsce dla dobrze znanego w Sosnowcu Marcina Folca, który spędził w naszym klubie 2,5 roku i nieco ponad 6 lat temu zdobył zwycięską bramkę w spotkaniu sosnowiczan z Legią Warszawa. Przeciwko Zagłębiu grał już w barwach RKS-u Radomsko, Heko Czermno i GKS-u Tychy. W tych meczach nie strzelił bramki i miejmy nadzieję, że dziś będzie podobnie.
0' 14:30 Oba zespoły już wyszły na rozgrzewkę, której na pewno nie ułatwia silny i porywisty wiatr. Na szczęście już nie pada deszcz, a murawa jest w przyzwoitym stanie. Trybuny zaczynają się wypełniać kibicami, a na płocie już wiszą dwie odnowione flagi. Pierwsze osoby pojawiły się również w sektorze gości.
0' 14:20 Poznaliśmy już składy obu zespołów. Trener Mirosław Smyła dokonał aż trzech zmian w porównaniu do zremisowanego bezbramkowo meczu w Stargardzie Szczecińskim. Tak, jak można było się spodziewać, od pierwszej minuty zagrają Tomasz Szatan i Łukasz Grube, a na ławce zasiedli Grzegorz Arłukowicz i Wojciech Wojcieszyński, którzy tydzień temu wystąpili tylko w pierwszej połowie. Nasz trener w ataku postawił na Łukasza Tumicza, a więc najskuteczniejszego strzelca Zagłębia za kadencji ówczesnego szkoleniowca, a to oznacza, że na ławce zasiadł Rafał Jankowski. Do meczowej osiemnastki wraca po kontuzji Sławomir Jarczyk. Na razie tylko na rezerwę.
0' 14:10 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację ze spotkania 20. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Górnikiem Wałbrzych.
ZSTV: Zagłębie Sosnowiec - Górnik Wałbrzych (kibice)ZSTV: Zagłębie Sosnowiec - Górnik Wałbrzych (kibice) Prezentujemy kilkuminutowy materiał filmowy zarejestrowany podczas meczu Zagłębie Sosnowiec - Górnik Wałbrzych. W rolach głównych kibice obu klubów. » Czytaj więcej
Okiem kibica: Mecz z Górnikiem WałbrzychOkiem kibica: Mecz z Górnikiem Wałbrzych Po wyjazdowym falstarcie przed tygodniem (zarówno piłkarskim jak i kibicowskim), przyszedł czas na pierwszą domową batalię. Nim jednak w bój ruszyli piłkarze, „pierwsza krew” polała się już kilka dni wcześniej, gdyż uruchomiony nowy system identyfikacji kibiców, uruchomiony został tylko z nazwy. » Czytaj więcej
Wojciech Wojcieszyński: Złapaliśmy wiatr w żagleWojciech Wojcieszyński: Złapaliśmy wiatr w żagle - Straciliśmy przypadkowego gola, ale wygraliśmy zasłużenie – ocenił spotkanie z Górnikiem Wojciech Wojcieszyński, który ustalił wynik meczu. » Czytaj więcej
Łukasz Tumicz: Czuję się w Zagłębiu coraz lepiejŁukasz Tumicz: Czuję się w Zagłębiu coraz lepiej Strzelec drugiej bramki zdradził, dla kogo były zaprezentowane przez piłkarzy „kołyski”. Pozytywnie ocenił też pierwszą połowę, w której lepsze wrażenie sprawiała drużyna Górnika Wałbrzych. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z GórnikiemZdjęcia z meczu z Górnikiem Zapraszamy do obejrzenia fotek z dzisiejszego spotkania. W galerii znajdują się aż 73 zdjęcia z trybun oraz z murawy. » Czytaj więcej
Mateusz Wrzesień: Żeby Zagłębie grało tam, gdzie zasługujeMateusz Wrzesień: Żeby Zagłębie grało tam, gdzie zasługuje - Do przerwy gra nam się nie układała, ale siłą zespołu jest to, jak potrafi się podnieść – przyznał Mateusz Wrzesień, który w swoim debiucie na Ludowym zdobył bramkę i był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku. » Czytaj więcej
Mirosław Smyła: Stracona bramka, która nam pomogła Mirosław Smyła: Stracona bramka, która nam pomogła W szatni powiedzieliśmy sobie, że albo walczymy o najwyższe cele, albo tylko o utrzymanie - tak na konferencji prasowej komentował wydarzenia z meczu z Górnikiem trener Mirosław Smyła » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu z Górnikiem WałbrzychZSTV: Bramki z meczu z Górnikiem Wałbrzych Prezentujemy wszystkie cztery bramki, które padły w meczu 20. kolejki II ligi zachodniej Zagłębie Sosnowiec - Górnik Wałbrzych. » Czytaj więcej
Górnik pokonany! Już tylko 5 punktów straty!Górnik pokonany! Już tylko 5 punktów straty! Zagłębie Sosnowiec udanie zainaugurowało wiosenne występy przed własną publicznością i po świetnej drugiej połowie wygrało z Górnikiem Wałbrzych 3:1. » Czytaj więcej