Rezerwowi:
1. Paweł Grzywa

Trener: Mirosław Smyła
0:1 - Paweł Brożek 14' 0:2 - Donald Guerrier 31' 1:2 - Rafał Jankowski 44'
45' Rafał Jankowski 81' Dawid Weis

90.0000
90' gwizdek Koniec sparingu! Przegrywamy z Wisłą 1:2.
90' Ofensywny faul Marcina Sierczyńskiego na Donaldzie Guerrierze.
88' "No look pass" Semira Štilicia do Donalda Guerriera, ale Haitańczyk nie dał rady przejść Marcina Sierczyńskiego.
86' Łukasz Grube dośrodkował z rzutu rożnego, a zamykający akcję na dalszym słupku Michal Farkas nieczysto trafił w piłkę.
85' Łukasz Grube przymierzył z rzutu wolnego pod poprzeczkę, a Michał Miśkiewicz wybił piłkę na róg.
85' Tym razem mamy rzut wolny z lewej strony boiska po faulu Michała Nalepy na Michale Farkaszu,
84' Marcin Sierczyński ograł Piotra Brożka i wywalczył rzut rożny.
83' Prostopadłe podanie Semira Štilicia do Michała Szewczyka, ale napastnik Wisły był na spalonym
81' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Weisa za faul na Danijelu Klariciu.
80' Po dośrodkowaniu Łukasz Grubego obok bramki głową strzela Radosław Kursa.
79' Po wrzutce Łukasza Grubego z narożnika boiska piłkę na kolejny korner ekspediuje Gordan Bunoza.
78' Łukasz Grube wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
78' Hubert Tylec ograł Piotra Brożka na prawej stronie boiska i dośrodkował w pole karne, ale Krzysztofowi Kaliciakowi piłka odskoczyła przy próbie zagrania
77' Rzut wolny dla sosnowiczan. Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego Michal Farkaš odgrywa do Radosława Kursy, który strzela lewą nogą prosto w Michała Miśkiewicza.
75' Semir Štilić przymierzył lewą nogą z narożnika pola karnego. Niecelnie.
74' Po strzale Donalda Guerriera Mateusz Struski zatrzymuje piłkę ręką tuż przed linią bramkową.
73' "Siara" wrócił na prawą obronę, a Słowak przeszedł na lewą stronę bloku defensywnego.
72' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu. Za Sławomira Jarczyka powraca do gry Radosław Kursa, a za Jovana Ninkovicia Marcin Sierczyński.
71' Michal Farkas zagrał do Krzysztofa Kaliciaka w pole karne. Udanie interweniował Michał Miśkiewicz, który skrócił kąt i odbił piłkę na rzut rożny.
70' zmiana Łukasz Burliga już nie wróci na boisko. W jego miejsce wszedł Alan Uryga.
69' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska, ale po dośrodkowaniu Łukasza Grubego w polu karnym Wisły zderzyli się Michal Farkas i Łukasz Burliga. Gracz Wisły schodzi z boiska z urazem.
67' Znowu dobra okazja dla sosnowiczan. Łukasz Grube z lewej strony pola karnego zagrał wzdłuż bramki, ale Krzysztof Kaliciak nie sięgnął piłki.
66' Mogło być 2:2. Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z rzutu wolnego piłka trochę przypadkowo trafia do Michala Farkasza, który z kilku metrów trafiła w Gordana Bunozę i mamy róg.
65' Dawid Weis przedzierał się w pole karne Wisły, ale najpierw zablokował go Łukasz Burliga, a potem piłka wpadła w ręce Michała Miśkiewicza.
64' Na trybunach owacja dla Kazimierza Kmiecika. który wybiegł z ławki rezerwowych i kopnął piłkę na boisko
61' zmiana Dwie zmiany w zespole Wisły. Za Pawła Brożka wszedł Michał Szewczyk, a za Łukasza Gargułę Fabian Burdenski.
61' Semir Štilić odegrał w polu karnym na prawo do Danijela Klaricia, a ten z pierwszej piłki uderzył nad bramką.
60' zmiana Za Łukasza Matusiaka na boisko wchodzi Filip Kazimierczyk.
59' Prostopadła podanie od Michała Nalepy do Łukasza Garguły, ale sędzia zasygnalizował spalonego.
53' zmiana Natomiast w Wiśle doszło do trzech zmian przed drugą połową. Na placu gry pojawili się Michał Nalepa, Danijel Klarić oraz Ostoja Stjepanović.
51' zmiana Jak wynika z naszych obserwacji, w przerwie doszło do siedmiu zmian w Zagłębiu. Zostali tylko Mateusz Struski, Sławomir Jarczyk, Łukasz Matusiak i Jovan Ninković.
50' Paweł Brożek próbował ośmieszyć Mateusza Struskiego podcinką, ale sam się ośmieszył. Golkiper Zagłębia odbił piłkę na rzut rożny.
49' Faul Michala Farkaša na Semirze Štiliciu i rzut karny dla Wisły.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu. Za chwilę spróbujemy ogarnąć zmiany.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy sparingu.
45' żóta kartka Sędzia ukarał Rafała Jankowskiego żółtym kartonikiem za pociągnięcie rywala za koszulkę.
44' gol - piłka nożna 1:2 Po podaniu Jana Grzesika Wojciech Wojcieszyński przepuścił piłkę, a Rafał Jankowski precyzyjnym strzałem prawą nogą po ziemi pokonał Michała Miśkiewicza.
42' Wisła pod polem karnym Zagłębia, ale akcję przerywa zagranie ręką Semira Štilicia.
37' Emmanuel Sarki znowu zakręcił na prawym skrzydle. Piłka trafiła do Donalda Guerriera, który jednak nie zdołał oddać strzału. Akcję zakończyło uderzenie Michała Chrapka zza pola karnego, po którym piłka otarła się od jednego z sosnowiczan i wyszła na róg.
35' Rzut wolny dla Wisły z ponad 30 metrów. Po strzale Łukasza Garguły piłka odbija się od muru i wpada w ręce Mateusza Struskiego.
34' Łukasz Burliga zagrał przed pole karne do Semira Štilicia, ale Łukasz Matusiak odebrał piłkę Bośniakowi.
31' gol - piłka nożna 0:2 Prawa strona Wisły Kraków robi dzisiaj co chce. Tym razem Emmanuel Sarki zakręcił rywalem, podał na pole karne, gdzie Donald Guerrier uderzył piłkę lewą nogą, a ta po odbiciu od poprzeczki zatrzepotała w siatce.
30' Rafał Sadowski po solowej akcji podał na lewo do Jovana Ninkovicia, który z pierwszej piłki dośrodkował w pole karne, a Jan Grzesik faulował Gordana Bunozę
28' Michał Chrapek strzelił lewą nogą z ponad 20 metrów. Mateusz Struski odbił piłkę.
27' Emmanuel Sarki za łatwo przedarł się prawym skrzydłem i dograł w pole karne, ale ponownie Donald Guerrier dostał piłkę za plecy.
26' Po dośrodkowaniu Łukasza Garguły z narożnika boiska piłka trafia w ręce Mateusza Struskiego.
26' Świetne podanie Semira Štilicia do Emmanuela Sarkiego. Próba dośrodkowanie z prawej strony przerwana przez Radosława Kursę i Wisła ma kolejny róg.
24' Łukasz Burliga ponownie dośrodkował z prawego skrzydła i gdyby nie Sławomir Jarczyk, który wybił piłkę na róg, Emmanuel Sarki pewnie pokonałby Mateusza Struskiego.
23' Łukasz Matusiak zagrał prostopadłą piłkę do Jana Grzesika i byłą szansa na stworzenie sobie dobrej sytuacji, gdyby tylko nasz młodzieżowiec potrafił dobrze przyjąć futbolówkę.
20' A tymczasem na trybunach kolega rzecznik Maciej Wasik rozdaje zaproszenia na memoriał Włodzimierza Mazura. W tym roku zdecydowano, że wejście na imprezę będzie bezpłatne.
18' Ni to strzał, ni dośrodkowanie Wojciecha Wojcieszyńskiego z rzutu wolnego. Piłka trafia w ręce Michała Miśkiewicza.
18' Osman Chavez sfaulował Rafała Jankowskiego tuż poza polem karnym
17' Radosław Kursa wyprowadził akcję Zagłębia spod własnego pola karnego. Zagrał na lewo do Rafała Jankowskiego, a gdy ten odegrał mu piłkę w pole karne, interweniował Gordan Bunoza
16' Z prawej strony pola karnego piłkę wzdłuż linii 5 metrów posłał Łukasz Burliga, ale zagrał za plecy Donaldowi Guerrierowi.
14' gol - piłka nożna 0:1 Z lewej strony boiska dośrodkował Piotr Brożek, a jego brat bliźniak Paweł z bliska skierował piłkę do bramki Mateusza Struskiego.
11' Wojciech Wojcieszyński podał do Rafała Sadowskiego, który minął Łukasza Burligę i odgrywał na 7. metr do wbiegającego Wojcieszyńskiego, ale akcję przerwał Osman Chavez.
8' Kontra Zagłębia. Rafał Jankowski po podaniu od Grzegorza Arłukowicza dośrodkował z prawego skrzydła, a Jovan Ninković, co prawda doszedł do piłki, ale miał już zbyt trudną sytuację, aby skierować ją do siatki.
6' W polu karnym przewrócił się Emmanuel Sarki, ale sędzia nakazał grać dalej i akcję zakończyło niezbyt dobre dośrodkowanie Łukasza Burligi z prawego skrzydła.
3' Akcja Wisły lewą stroną boiska. Na spalonym Donald Guerrier.
1' gwizdek 11:07 Gramy! Rozpoczęła Wisła.
0' 11:05 Piłkarze obu zespołów pojawili się na placu gry. Zagłębie zagra dzisiaj w czerwonych strojach, a Wisła na niebiesko.
0' 10:55 Znamy składy, w jakich wystąpią dzisiaj oba zespoły. W wyjściowej jedenastce sosnowiczan znalazł się nowy nabytek naszego klubu Wojciech Wojcieszyński. Jest także ciągle testowany Grzegorz Arłukowicz. W zespole gości jest natomiast dobrze znany z występów w Lechu Poznań Semir Štilić
0' 10:45 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację ze sparingu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wisła Kraków.
Mirosław Smyła po meczu z WisłąMirosław Smyła po meczu z Wisłą Zapraszamy do lektury wypowiedzi trenera Zagłębia o meczu sparingowym z Wisłą Kraków oraz o problemie bogactwa z wyborem zawodników do drużyny. » Czytaj więcej
Zdjęcia ze sparingu z WisłąZdjęcia ze sparingu z Wisłą Zapraszamy do oglądania pierwszych zdjęć z dzisiejszego meczu sparingowego Zagłębia z Wisłą Kraków wygranego przez krakowian 2:1. » Czytaj więcej
Sparing: Zagłębie - Wisła Kraków 1:2Sparing: Zagłębie - Wisła Kraków 1:2 Zagłębie przegrało sparing z Wisłą Kraków 1:2. Gole dla trzeciego zespołu Ekstraklasy strzelili Paweł Brożek (14') i Donald Guerrier (31'). Bramkę dla Zagłębia zdobył Rafał Jankowski (44') » Czytaj więcej