17. Michał Cyganek
28. Bartłomiej Czarnecki

Trener: Mirosław Smyła
1:0 - Łukasz Tumicz 4' 2:0 - Radosław Kursa 46' 2:1 - Łukasz Jasiński 86'
47' Radosław Kursa 67' Michał Grudniewski 83' Rafał Sadowski

Trener: Marek Kamiński
Sędziowie: Sławomir Pipczyński - Mariusz Borkowski, Artur Obłękowski (Radom)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 10 sekundach gry sędzia Sławomir Pipczyński kończy drugą połowę meczu!
90+5' Jan Grzesik odebrał piłkę Michałowi Ciarkowskiemu przed naszym polem karnym
90+3' Łukasz Tumicz o mały włos nie przejął piłki zagrywanej przez obrońcę do bramkarza Warty.
90+1' Faul Macieja Scherfchena na Łukaszu Matusiaka w środkowej strefie boiska.
90' Rzut wolny dla Warty z własnej połowy. Piłkę pod bramkę Zagłębia posłał bramkarz Adrian Lis, a cała akcja kończy się spalonym.
90' Tomasz Szatan posłał piłkę z rzutu wolnego nad poprzeczką.
89' Tomasz Szatan faulowany przez Alaina Ngamayamę 20 metrów od bramki Warty.
88' Rzut wolny dla Warty z połowy boiska. Po dośrodkowaniu Artura Marciniaka piłka w rękach Mateusza Struskiego.
86' gol - piłka nożna 2:1 Po dośrodkowaniu Michała Ciarkowskiego z rzutu rożnego piłkę głową do bramki Zagłębia pakuje Łukasz Jasiński
86' Znowu świetnie Mateusz Struski, który blokuje strzał Michała Ciarkowskiego i Warta ma róg.
85' Mateusz Struski rzucił się w polu karnym pod nogi Łukasza Spławskiego i przejął piłkę.
83' żóta kartka Rafał Sadowski na pożegnanie z meczem został ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem za zbyt wolne schodzenie z murawy.
83' zmiana Trzecia zmiana w naszej drużynie - Jakub Malara za Rafała Sadowskiego
81' Tomasz Szatan wygrywa walkę w powietrzu i wybija piłkę z pola karnego po rogu Artura Marciniaka.
80' Po dośrodkowaniu Artura Marciniaka piłkę na kolejny korner wybija Łukasz Matusiak.
80' Łukasz Matusiak blokuje Łukasza Jasińskiego i Warta ma rzut rożny.
79' Łukasz Matusiak posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką zza pola karnego.
78' Dawid Czerniejewicz dośrodkował w pole karne Zagłębia, ale Grzegorz Rasiak był na dosyć dużym spalonym.
76' Kolejna dobrze zapowiadająca się akcja Zagłębia zakończyła się niecelnym podaniem. Tym razem Tomasz Szatan źle zagrywał w stronę Rafała Sadowskiego.
74' Rewelacyjne podanie Łukasza Grubego do Jana Grzesika, ale nasz młodzieżowiec zagrał najgorzej jak mógł i podał piłkę pod nogi rywala, a do wyboru miał albo wejście z piłką w pole karne i strzał, albo odegranie do biegnącego środkiem Łukasza Tumicza.
72' zmiana Ostatnia zmiana w ekipie ze stolicy Wielkopolski - Mateusz Pogonowski za Błażeja Nowaka.
70' Rzut wolny dla Warty z lewej strony boiska. Po wrzutce Artura Marciniaka podbita głową piłka trafia do Alaina Ngamayamy, który z około 5 metrów strzela nad poprzeczką.
68' Jan Grzesik zagrywa do Łukasza Matusiaka, a ten ma trochę swobody i mocno strzela prawą nogą z około 20 metrów. Adrian Lis piąstkuje piłkę do prawego boku.
67' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Grudniewskiego za przerwanie faulem na środku boiska akcji Warty.
67' Bardzo złe dośrodkowanie Łukasza Grubego. Piłka trafia na nogę stojącego w "szesnastce" Przemysława Kocota.
66' Faul Przemysława Kocota na Janie Grzesiku przy prawej bocznej linii.
66' Prostopadłe podanie Michała Ciarkowskiego w kierunku Grzegorza Rasiaka i ponownie górą jest Radosław Kursa.
65' Z prawej strony boiska dośrodkował Michał Ciarkowski, a Radosław Kursa nie pozwolił, aby piłka trafiła do Grzegorza Rasiaka.
63' zmiana Trzecia zmiana w Warcie - Michał Ciarkowski w miejsce Adriana Bartkowiaka.
63' Rafał Sadowski wygarnął piłkę spod nóg Dawida Czerniejewicza, ruszył lewym skrzydłem i zagrał w pole karne do Tomasza Szatan, który już szykował się do strzału, ale piłkę odebrał mu Łukasz Jasiński.
61' zmiana Druga zmiana w drużynie Mirosława Smyły - Tomasz Szatan zmienia Rafała Jankowskiego.
60' Jovan Ninković w dynamicznej akcji lewym skrzydłem. Łukasz Tumicz nie sięga dośrodkowanej piłki, ale jest Jan Grzesik, który zamyka akcję. Niestety, strzał prawą nogą w długi róg był niecelny.
58' Kontra Zagłębia po przechwycie Marcina Sierczyńskiego. Jan Grzesik podaje w pole karne do Łukasza Tumicza, który mino asysty dwóch rywali dochodzi do pozycji strzeleckiej i trafia w boczną siatkę.
55' Maciej Scherfchen zagrał z rzutu wolnego w pole karne Zagłębia, a Grzegorz Rasiak zbyt wysoko podniósł nogę i sędzia przerwał grę.
55' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego ponownie głową z bliska strzelał Radosław Kursa. Tym razem minimalnie obok słupka. Szkoda.
54' Jovan Ninković wywalczył rzut rożny.
54' zmiana Druga zmiana w Warcie - Grzegorz Rasiak za Dawida Jasińskiego.
52' Po wrzutce z rogu gracze Zagłębia wybijają piłkę poza pole karne.
52' Z rzutu wolnego piłkę w pole karne posłał Artur Marciniak, a przy próbie dogrania piłki Dawida Jasińskiego zablokował Radosław Kursa i Warta ma rzut rożny.
51' Faul Jana Grzesika na Łukaszu Spławskim i kolejna szansa na dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne sosnowiczan.
51' Łukasz Tumicz mocno i niecelnie strzelił zza pola karnego.
50' Rzut wolny dla Warty z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Artura Marciniaka głową strzela Dawid Jasiński, a Mateusz Struski łapie piłkę.
49' Jovan Ninković powstrzymał szarżę Łukasza Spławskiego i Warta ma rzut rożny.
48' W pierwszej połowie Zagłębie potrzebowało trochę ponad 3 minuty do strzelenia bramki, a po przerwie trafiło niespełna 50 sekund od wznowienia gry.
47' żóta kartka Strzelec celebrował zdobycie bramki zdjęciem koszulki i arbiter ukarał go żółtym kartonikiem.
46' gol - piłka nożna 2:0 GOOOOOL!!!! Łukasz Grube dośrodkował z rzutu rożnego, a Radosłąw Kursa z bliskiej odległości posłał futbolówkę głową do bramki.
46' Rafał Sadowski po akcji lewą stroną wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
46' gwizdek Zaczęła się druga odsłona meczu.
46' zmiana Zmiana także w zespole z Poznania - Łukasz Spławski zastąpił Karola Gregorka
46' zmiana Przed drugą połową zmiana w Zagłębiu - Jan Grzesik za Huberta Tylca.
45+4' gwizdek Po 48 minutach i 15 sekundach gry kończy się pierwsza połowa spotkania.
45+2' 20 metrów od bramki Warty leży Rafał Jankowski. Gra przerwana, na boisku masażysta Grzegorz Buczek.
45+1' Tym razem z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Grube, ale także nie udało się oddać strzału.
45' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia goście wybijają piłkę poza pole karne, ale tylko na krótko, w efekcie czego mamy drugi korner.
45' doliczony czas +2
45' Rafał Jankowski postanowił wykończyć samodzielnie kontrę Zagłębia, ale zza pola karnego trafił w nogi Łukasza Jasińskiego i mamy rzut rożny.
43' Kolejna próba uderzenia z dystansu w wykonaniu gości - Maciej Scherfchen lekko, płasko i niecelnie.
42' Adrian Bartkowiak dośrodkował z lewego skrzydła, a Mateusz Struski wypiąstkował piłkę w locie.
41' Przy piłce stanęli Rafał Jankowski, Łukasz Grube i Jovan Ninković. Ostatecznie prawą nogą strzelił Łukasz Grube, ale sporo nad poprzeczką.
40' Łukasz Grube faulowany przez Macieja Scherfchena 25 metrów od bramki Warty.
38' Chwila przerwy w grze. Masażysta Grzegorz Buczek udziela pomocy Radosławowi Kursie.
35' Nasi gracze kolejny raz wykazują mało zdecydowania we własnym polu karnym. Piłkę przejmuje Dawid Jasiński i strzela po ziemi w krótki róg - Mateusz Struski paruje piłkę na róg,
34' Dośrodkowanie Artura Marciniaka z prawego skrzydła - piłkę z pola karnego Zagłębia wybija Michał Grudniewski.
33' Rafał Sadowski ponownie zagrał prostopadłą piłkę w pole karne. Tym razem do Rafała Jankowskiego, ale znów szybszy był obrońca Warty, którym był Alain Ngamayama.
33' Beztroskie zachowanie piłkarzy Zagłębia w okolicach własnego pola karnego i piłkę przejmują goście. Po strzale Błażeja Nowaka futbolówkę zatrzymuje Łukasza Matusiak.
30' Zza pola karnego prawą nogą strzelał Błażej Nowak. Mateusz Struski wypiąstkował piłkę przed siebie, a resztą zajął się Marcin Sierczyński.
28' Na środku boiska nogami zderzyli się Adrian Bartkowiak i Łukasz Matusiak. Obaj potrzebują interwencji masażystów.
25' Rafał Sadowski w kontrze zagrywał prostopadłą piłkę w kierunku Łukasza Tumicza i gdyby nie wślizg Łukasza Jasińskiego, to strzelec dającej nam prowadzenie bramki mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z Adrianem Lisem.
24' Artur Marciniak i Karol Gregorek spróbowali sforsować defensywę Zagłębia dwójkową akcją, ale zabrakło im dokładności
21' Z około 35 metrów strzelił Adrian Bartkowiak - płasko i niecelnie.
20' Z narożnika boiska piłkę w pole karne Zagłębia posłał Artur Marciniak a wybił ją do przodu Marcin Sierczyński.
19' Po akcji lewą stroną boiska dośrodkował Błażej Nowak, a Jovan Ninković wybił piłkę na pierwszy róg w tym spotkaniu.
18' Po błędzie Dawida Jasińskiego Łukasz Tumicz próbował szybko wrzucić piłkę z autu w pole karne do Rafała Jankowskiego, ale defensywa Warty już zdążyła się odpowiednio ustawić.
15' Rafał Sadowski faulowany na środku boiska przez Adriana Bartkowiaka.
13' Łukasz Grube dośrodkował z rzutu wolnego na bliższy słupek, a Przemysław Kocot skutecznie pilnował Łukasza Tumicza
13' W okolicy narożnika boiska Dawid Czerniejewicz sfaulował Jovana Ninkovicia
12' Artur Marciniak zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Dawida Czerniejewicza, ale dobrze zachował się Jovan Ninković
11' Rafał Sadowski uruchomił Łukasza Tumicza, który próbował z pierwszej piłki odegrać na prawą stronę do Huberta Tylca, ale w akcję wmieszał się Alain Ngamayama.
9' Rafał Jankowski zagrał na prawą stronę pola karnego do Łukasza Tumicza, który próbował dośrodkowania do Huberta Tylca, ale piłkę głową wybił Łukasz Jasiński.
8' Z rzutu wolnego dośrodkował Artur Marciniak. Piłka trafiła na środek pola karnego, skąd w zamieszaniu niecelnie strzelał jeden z piłkarzy Warty.
7' Faul Łukasza Matusiaka na Dawidzie Czerniejewiczu i rzut wolny dla Warty z prawej strony boiska.
6' Rzut wolny dla Warty. Po dośrodkowaniu Artura Marciniaka Dawid Jasiński uderzył piłkę głową i posłał ją obok bramki.
4' gol - piłka nożna 1:0 GOOOOL!!!!!! Łukasz Tumicz otrzymał podanie w pole karne od Huberta Tylca, przerzucił piłkę nad wychodzącym bramkarzem, a następnie posłał ją z woleja do pustej bramki. Po bramce strzelec znowu zasalutował do trybun.
3' Łukasz Grube wstrzelił piłkę z rzutu wolnego w pole karne, ale defensywa Warty nie dała się zaskoczyć.
3' Faul Łukasza Jasińskiego na Łukaszu Tumiczu i Zagłębie ma rzut wolny z około 25 metrów.
1' gwizdek 16:59 Już gramy. Rozpoczęła Warta.
0' 16:57 Obie ekipy już pojawiły się na murawie. Sosnowiczanie zagrają dziś w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Warta cała na zielono, a sędziowie na pomarańczowo-czarno.
0' 16:50 Zagłębie ma szansę spędzić zimową przerwę na szóstej pozycji. Wystarczy dzisiaj wygrać i czekać na pomyślne dla nas rozstrzygnięcia w innych spotkaniach. W pesymistycznej wersji wydarzeń, czego jednak nie przewidujemy, sosnowiczanie zakończą jesień tuż pod kreską.
0' 16:45 Pierwszego ligowego meczu z Wartą Poznań nie możemy wspominać pozytywnie. Nie dość, że sosnowiczanie polegli aż 0:3, to jeszcze stracili Wołodymyra Ostrouszkę. W akcji, w której gospodarze strzelili pierwszą bramkę, Ukrainiec doznał groźnej kontuzji i jesienią już nie pojawił się na boisku. Z kolei w meczu Pucharu Polski rozgrywanym trzy dni wcześniej w Sosnowcu, boisko z kontuzją opuścił Tomasz Szatan i przez ponad miesiąc był wyłączony z gry.
0' 16:40 Znamy już składy, w jakich oba zespoły wystąpią w dzisiejszym spotkaniu. Mimo tego, że po pauzie za żółtej kartki Tomasz Szatan jest już do dyspozycji Mirosława Smyły, nasz szkoleniowiec postanowił, że przeciwko Warcie wystawi taką samą jedenastkę, jaka rozpoczęła spotkanie z Odrą Opole w sobotę. Na ławce poznańskiej drużyny nieoczekiwanie zasiadł jej najbardziej znany zawodnik Grzegorz Rasiak. Po raz drugi w tym sezonie były reprezentant Polski nie znalazł się w wyjściowej jedenastce, co jednak nie musi być dla nas dobrą informacją, bo gdy w meczu z Gryfem Wejherowo znalazł się w podobnej sytuacji, to po wejściu na boisko strzelił bramkę.
0' 16:30 Po raz ostatni w tym roku witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację ze spotkania pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wartą Poznań.
Ochrona Gwarant gazuje kibiców i dziennikarzyOchrona Gwarant gazuje kibiców i dziennikarzy Po meczu z Wartą pracownicy „ochraniającej” mecze Zagłębia firmy Gwarant, najpierw uniemożliwili wykonywanie obowiązków zawodowych dziennikarzom, a następnie potraktowali kibiców i przedstawicieli mediów gazem. » Czytaj więcej
Radosław Kursa: Każdy z nas jest wdzięczny trenerowiRadosław Kursa: Każdy z nas jest wdzięczny trenerowi - Myślę, że każdy z nas jest wdzięczny trenerowi za to co zrobił z nami. W krótkim czasie bardzo poukładał nas taktycznie i pomógł nam zrozumieć pewne kanony - powiedział po meczu z Wartą strzelec jednej z bramek dla Zagłębia Radosław Kursa. » Czytaj więcej
Łukasz Tumicz: Mogliśmy strzelić jeszcze kilka bramekŁukasz Tumicz: Mogliśmy strzelić jeszcze kilka bramek - Ta liga polega na tym, żeby szybko strzelić bramkę i później grać z kontry – powiedział Łukasz Tumicz, który już w czwartej minucie otworzył wynik spotkania z Wartą Poznań. » Czytaj więcej
Mirosław Smyła: Szkoda, że ten rok się kończyMirosław Smyła: Szkoda, że ten rok się kończy - Marzyłem o tych słowach, żeby je powiedzieć. Patrząc przez pryzmat drugiej połowy i wyniku można powiedzieć, że: "Szkoda, że ten rok się kończy" - powiedział po meczu z Wartą trener Zagłębia Mirosław Smyła » Czytaj więcej
Daniel Wojtasz: Przestraszyliśmy się, że możemy ten mecz wygraćDaniel Wojtasz: Przestraszyliśmy się, że możemy ten mecz wygrać - Szczęśliwie, a może zasłużenie dowieźliśmy ten wynik do końca - ocenił zwycięstwo nad Wartą drugi trener Zagłębia, który na konferencji zastępował kontuzjowanego Mirosława Smyłę. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu Zagłębie - WartaZdjęcia z meczu Zagłębie - Warta Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania Zagłębia Sosnowiec z Wartą Poznań. W galerii znajduje się 48 fotografii. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu z WartąZSTV: Bramki z meczu z Wartą Prezentujemy bramki z meczu 18. kolejki II ligi zachodniej, w którym Zagłębie Sosnowiec pokonało na Stadionie Ludowym Wartę Poznań 2:1. » Czytaj więcej
Jesień zakończona zwycięstwemJesień zakończona zwycięstwem Zagłębie wygrało z Wartą Poznań 2:1 w ostatnim w tym roku ligowym spotkaniu. Gole dla sosnowiczan strzelili Łukasz Tumicz (4') i Radosław Kursa (46'). Goście odpowiedzieli bramką Łukasza Jasińskiego (86') » Czytaj więcej