21. Błażej Cyfert
3. Grzegorz Wachowiak

Trener: Marek Nowicki
1:0 - Michał Wrzesiński 60' 1:1 - Hubert Tylec 61' 2:1 - Damian Michalski 88'
55' Tomasz Szatan 90+1' Damian Błaszczyk

Trener: Mirosław Smyła
Sędziowie: Marcin Liana - Dariusz Drozd, Rafał Podlewski (Bydgoszcz)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 26 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Niestety, okazaliśmy się gorsi od beniaminka.
90+4' Strzał z rzutu wolnego prosto w ręce Mateusza Struskiego.
90+3' Kontra Ostrovii przerwana faulem na lewym skrzydle.
90+3' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego piłkę wybija z pola karnego Kamil Krawczyk.
90+3' Rzut rożny dla sosnowiczan. To już chyba ostatnia szansa.
90+3' Łukasz Grube trafia z rzutu wolnego prosto w mur
90+2' Faul Michała Wrzesińskiego na Tomaszu Szatanie i rzut wolny dla sosnowiczan z 25 metrów.
90+1' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Bartłomiej Czarnecki za Radosława Kursę.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Damiana Błaszczyka za faul na Hubercie Tylcu
90' doliczony czas +3
88' gol - piłka nożna 2:1 Po dośrodkowaniu Roberta Skrobacza z prawej strony boiska piłkę z kilku metrów do bramki pakuje Damian Michalski.
88' zmiana Trzeci zmiana w Ostrovii - Damian Izydorski za Marka Szymanowskiego.
87' Po strzale Łukasza Matusiaka z dystansu piłka trafia w plecy Krzysztofa Molki i wychodzi na róg.
87' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z rzutu rożnego nieudana próba strzału Radosława Kursy.
86' Łukasz Grube wrzucał do Jana Grzesika, a piłkę na róg wybił Kami Krawczyk.
85' Tomasz Szatan dograł w pole karne do Rafała Jankowskiego, a ten w dobrej sytuacji posłał piłkę obok bramki Ostrovii.
84' Rzut wolny dla Ostrovii z 25 metrów. Po strzale Macieja Kowalskiego-Haberka piłka ociera się o mur i trafia w ręce Mateusza Struskiego.
83' Po dośrodkowaniu Macieja Kowalskiego-Haberka z rzutu rożnego piłkę ponownie z pola karnego wybija głową Łukasz Matusiak.
82' Potężny strzał z dystansu Macieja Kowalskiego-Haberka i Mateusz Struski paruje piłkę na rzut rożny.
80' Z narożnika boiska dośrodkował Michał Wrzesiński, a piłkę z pola karnego wybił Łukasz Matusiak.
80' Po dośrodkowaniu Damiana Błaszczyka z prawego skrzydła Michał Grudniewski wybija piłkę na róg.
79' Źle wykonany róg. Piłka po zagraniu Łukasza Grubego wychodzi poza końcową linię.
79' Jan Grzesik wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
79' Akcja sosnowiczan lewym skrzydłem. Hubert Tylec do Radosława Kursę, który zagrywa po ziemi w pole karne, a Dariusz Reyer wyprzedza Tomasza Szatana.
78' Płaski strzał Huberta Tylca zza pola karnego i piłka ląduje w rękach Bartosza Pawłowskiego.
76' Z prawej strony pola karnego dośrodkował Michał Wrzesiński, ale nikt nie zamknął akcji.
74' zmiana Po jednej zmianie w obu ekipach - Robert Skrobacz za Bartosza Szepetę i Rafał Jankowski za Łukasza Tumicza.
74' Łukasz Grube na skraju pola karnego pewnym wejściem odebrał piłkę Damianowi Michalskiemu.
72' Hubert Tylec przesunął się na lewe skrzydło, a wprowadzony za Rafała Sadowskiego Jan Grzesik gra na prawej pomocy.
71' Sędzia przerwał grę. Na boisku leży i trzyma się za głowę Łukasz Tumicz.
68' Strzał Michała Wrzesińskiego z linii pola karnego zablokowany przez Radosława Kursę, a dobitkę Macieja Kowalskiego-Haberka broni Mateusz Struski.
66' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Jan Grzesik za Rafała Sadowskiego.
64' Akcja po której padł gol dla sosnowiczan przypominała nam mecz w Bytomiu. Wtedy też Tomasz Szatan prowadził futbolówkę aż do końcowej linii boiska, by w końcu wyłożyć ją po ziemi do Łukasza Matusiaka. Tym razem dla odmiany zagrał górą, ale też dało to bramkę.
63' Rzut rożny dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu Bartosza Szepety radzi sobie defensywa Zagłębia.
61' gol - piłka nożna 1:1 GOOOOL!!!! Zagłębie odpowiada 80 sekund po stracie bramki. Tomasz Szatan wpadł z piłką w pole karne, dojechał z nią niemal do końcowej linii i wyłożył na głowę Hubertowi Tylcowi, który z bliska wpakował futbolówkę do siatki.
60' gol - piłka nożna 1:0 Wprowadzony przed chwilą na boisko Damian Michalski dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, a Michał Wrzesiński z kilku metrów wpakował ją nogą do bramki.
58' zmiana Pierwsza zmiana w Ostrovii - Damian Michalski za Tomasza Kempińskiego.
56' To był czwarty żółty kartonik dla Tomasza Szatana w tym sezonie, co oznacza, że za tydzień z Odrą Opole on nie zagra. Obserwujący mecz w Ostrowie Wielkopolskim trener opolan Dariusz Żuraw pewnie uzna to za dobrą wiadomość.
55' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Szatana za faul na Damianie Czechu.
54' Bartosz Szepeta posłał w pole karne odchodzącą piłkę. Nikt nie przeciął jej lotu i trafiła ona do Marka Szymanowskiego, który dośrodkował lewą nogą, a w polu bramkowym interweniował Mateusz Struski.
54' Ostrovia wywalczyła pierwszy róg po przerwie.
53' Przechwyt piłki na połowie Ostrovii kończy się zagraniem Tomasza Szatana w pole karne. Rafał Sadowski kopnął lewą nogą i posłał futbolówkę obok bramki. Po drodze futbolówka jeszcze jakoś niefortunnie podskoczyła na niezbyt równej murawie.
51' Rzut wolny dla sosnowiczan z prawej strony boiska. Po wrzutce Łukasza Grubego Michał Grudniewski nie opanował piłki w polu karnym Ostrovii.
50' Michał Grudniewski wybił piłkę Tomaszowi Kempińskiemu na 20. metrze, ale to nie koniec akcji, bo prawym skrzydłem ruszył Michał Wrzesiński, który uciekł Radosławowi Kursie, ale fatalnie odegrał piłkę już z końcowej linii boiska.
49' Zagranie w pole karne do Tomasza Kempińskiego, ale ten kiksuje przy próbie strzału z pierwszej piłki.
48' Zbyt mocne dośrodkowanie Łukasza Grubego z narożnika boiska i szansa na oddanie strzału po stałym fragmencie gdy przepadła.
47' Marcin Sierczyński dośrodkował z prawej strony boiska, a Damian Błaszczyk wybił piłkę na róg.
47' Podczas przerwy zauważyliśmy, że na dzisiejszym meczu jest trener Odry Opole Dariusz Żuraw. Przypomnijmy, że za tydzień sosnowiczanie zagrają właśnie z beniaminkiem z Opola.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu. W przerwie nie było żadnych zmian w składach.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 13 sekundach gry sędzia Marcin Liana zakończył pierwszą połowę. W dwóch poprzednich spotkaniach sosnowiczanie pokonywali bramkarzy rywali dopiero po przerwie i oby dziś było podobnie.
45' doliczony czas +1
44' Tym razem nie do przejścia okazał się Marcin Sierczyński, który przed polem karnym wyłuskał piłkę spod nóg Marka Szymanowskiego.
43' Michał Grudniewski znowu nie do przejścia. W narożniku boiska powstrzymał Michała Wrzesińskiego i niezadowolony z tego rywal sfaulował naszego stopera.
42' Dwa dośrodkowania w pole karne Zagłębia i dwie udane interwencje Michała Grudniewskiego. Najpierw z lewej strony wrzucał Marek Szymanowski, a po kilku sekundach z prawej Damian Błaszczyk.
40' Rafał Sadowski przejął piłkę na połowie rywali, zagrał do Łukasza Tumicza, ale ten oddał ją przeciwnikom.
39' Po dośrodkowaniu Marka Szymanowskiego z rzutu wolnego piłkę głową z naszego pola karnego wybija Łukasz Matusiak.
38' Faul Łukasza Matusiaka na Bartoszu Szepecie i gospodarze mają rzut wolny z około 30 metrów.
36' Akcja podobna do tej, po której padł drugi gol w meczu z Rakowem. Po mocno zakręconym dośrodkowaniu Łukasza Grubego przy dalszym słupku do piłki dopadł Tomasz Szatan i uderzył niecelnie głową.
35' Z lewej strony boiska dośrodkował Radosław Kursa, a Dariusz Reyer wygrał powietrzny pojedynek z Tomaszem Szatanem i wybił piłkę na róg.
32' Za narożnika boiska dośrodkował Marek Szymanowski. Łukasz Matusiak wybił piłkę głową do boku boiska, gdzie ponownie trafiła ona do Szymanowskiego, który jeszcze raz dośrodkował, a zamykający akcję Krzysztof Molka strzelił z trudnej pozycji prosto w ręce Mateusza Struskiego.
31' Michał Grudniewski uprzedził Bartosza Szepetę i wybił piłkę na trzeci róg dla gospodarzy.
30' Z lewej strony boiska dośrodkował Marek Szymanowski, ale żadnego z jego kolegów nie było w polu karnym i sosnowiczanie pozwolili piłce opuścić plac gry.
28' Miękkie dośrodkowanie w wykonaniu Łukasza Grubego i futbolówka trafia w ręce Bartosza Pawłowskiego.
28' Faul Krzysztofa Molki na Tomaszu Szatanie i Łukasz Grube stanie przed szansą dośrodkowania w pole karne ze stałego fragmentu gry.
27' Powstrzymujący Łukasza Tumicza Damian Czech wykopał piłkę w trybuny.
25' Chłopcy do podawania piłek doczekali się wzmocnień. Doszło siedmiu nowych i już w tej chwili jest ich aż dziesięciu. Mateusz Struski nie musi już więc biegać po piłkę aż na tor żużlowy.
24' Marcin Sierczyński zagrał po ziemi z prawej strony boiska w pole karne, a Łukasz Tumicz strzelił z pierwszej piłki obok słupka. Wydaje się, że lepiej by zrobił, gdyby zostawił tę piłkę Tomaszowi Szatanowi, który znajdował się w lepszej sytuacji.
23' Maciej Kowalski-Haberek strzelił z około 30 metrów. Piłka odbiła się rykoszetem od jednego z sosnowiczan i trafiła w ręce Mateusza Struskiego.
22' Hubert Tylec mając na plecach dwóch rywali zdołał odegrać do biegnącego prawym skrzydłem Tomasza Szatana, który posłał piłkę w kierunku wbiegającego w "szesnastkę" Łukasza Tumicza ale szybszy był Bartosz Pawłowski.
21' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z rzutu wolnego głową strzelał Łukasz Tumicz. Tym razem obok słupka.
20' Nakładka Damiana Błaszczyka na Rafale Sadowskim i mamy rzut wolny
18' Po dośrodkowaniu Bartosza Szepety z narożnika boiska pewnie piłkę łapie w powietrzu Mateusz Struski.
18' Drugi róg dla Ostrovii po tym, jak Adrian Marek zablokował wrzutkę Bartosza Szepety.
15' Dośrodkowanie Macieja Kowalskiego-Haberka z rzutu rożnego było jeszcze gorsze niż jego strzał sprzed 3 minut.
15' Teraz Marcin Sierczyński zablokował dośrodkowanie Marka Szymanowskiego i jest pierwszy korner w meczu.
14' Zanosiło się, że po interwencji Adriana Marka będzie pierwszy róg dla ostrowian, ale Marcin Sierczyński zdołał uratować piłkę wślizgiem
12' Mateusz Struski musiał iść po piłkę jakieś 30 metrów, bo za jego bramką nie było żadnego chłopca do podawania piłek. O, właśnie jeden się teraz pojawił. W sumie na stadionie w Ostrowie Wielkopolskim jest aż trzech chłopców do podawania piłek
12' O strzał z dystansu pokusił się Maciej Kowalski-Haberek, ale lepiej skwitować go milczeniem.
11' Ładna akcja prawym skrzydłem. Hubert Tylec wypuścił Marcina Sierczyńskiego, który dośrodkował z pierwszej piłki w pole karne. a Łukasz Tumicz strzelił głową tuż nad poprzeczką.
10' Bardzo złe dośrodkowanie Łukasza Grubego z rzutu wolnego. Piłka szybuje wysoko nad bramką.
10' Rzut wolny dla sosnowiczan z prawej strony boiska po faulu Marka Szymanowskiego na Adrianie Marku.
8' Akcja Ostrovii. Z lewej strony dośrodkował Marek Szymanowski. Łukasz Matusiak w polu karnym wybił piłkę sprzed Damiana Błaszczyka, a Kamil Krawczyk niecelnie strzelił z około 25 metrów.
7' Rafał Sadowski minął rywala w okolicy narożnika boiska, wbiegł z piłką w pole karne i postanowił dograć pod bramkę, ale posłał piłkę prosto w ręce Bartosza Pawłowskiego
6' Rzut wolny dla Ostrovii po faulu Łukasza Matusiaka. Dariusz Reyer źle dośrodkował piłkę z lewej strony boiska i od bramki zacznie Mateusz Struski.
3' Z prawego skrzydła dośrodkował Rafał Sadowski, a Dariusz Reyer wybił piłkę głowa z pola karnego.
2' Adrian Marek powrócił na pozycję środkowego obrońcy, a na lewej stronie bloku defensywnego gra dzisiaj Radosław Kursa.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli nasi
0' 13:59 Sędziowie wyprowadzili na murawę obie jedenastki. Gospodarze dzisiaj zagrają w pasiastych czerwono-białych koszulkach, czerwonych spodenkach i czerwonych getrach, a Zagłębie całe na biało.
0' 13:55 Za chwilę zaczynamy ostatni w tym roku wyjazdowy mecz Zagłębia. Sosnowiczanie od sześciu meczów są na wyjazdach niepokonani, w dwóch ostatnich meczach odnieśli zwycięstwa, a przez 367 kolejnych minut nie stracili gola na wyjeździe. Oby tak dalej!
0' 13:50 Gospodarze aktualnie zajmują 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Na własnym boisku Ostrovia wygrała z Błękitnymi Stargard Szczeciński 2:1, Gryfem Wejherowo 1:0 i UKP Zielona Góra 2:0, zremisowała po 1:1 z Polonią Bytom i Bytovią Bytów oraz 0:0 z Odra Opole. Komplet punktów z Ostrowa Wielkopolskiego wywiozły Chrobry Głogów (0:2) i Ruch Zdzieszowice (0:1).
0' 13:40 Stadion Miejski, na którym dziś jesteśmy, jest areną zmagań nie tylko futbolistów Ostrovii 1909, ale i żużlowców Iskry. Na ścianie stadionu znajduje się pamiątkowa tablica poświęcona Rifowi Saitgariejewowi - rosyjskiemu żużlowcowi występującemu w drużynie Iskry, który w czerwcu 1996 poniósł śmierć w wyniku wypadku, jakiego doznał na tym stadionie. O tym, że miejscowi fani nadal pamiętają o swoim byłym zawodniku świadczy spora liczba zniczy pod tą tablicą, jaka została po Wszystkich Świętych. Sosnowiczanie po raz drugi w tym roku zagrają na stadionie piłkarsko-żużlowym. Pierwszy mecz w Rybniku zakończył się zwycięstwem Zagłębia 2:1.
0' 13:30 Przez Ostrów Wielkopolski przejeżdżaliśmy drogą krajową nr 11 mnóstwo razy w drodze na mecze Zagłębia do Poznania, Jarocina, Wągrowca, Kalisza, czy Kołobrzegu. Dzisiaj po raz pierwszy to właśnie Ostrów jest celem naszej podróży. Po raz trzeci w tym sezonie sosnowiczanie zmierzą się z beniaminkiem II ligi zachodniej. Dwa poprzednie spotkania zakończyły się zwycięstwami - 1:0 u siebie z Błękitnymi Stargard Szczeciński w drugiej kolejce i 2:0 dwa tygodnie temu na wyjeździe w Zielonej Górze. Mamy nadzieję, że dwa pozostałe do rozegrania w tej rundzie mecze z beniaminkami - dziś oraz za tydzień u siebie z Odrą Opole - także przyniosą naszej drużynie komplet punktów.
0' 13:20 Znamy już składy, w jakich wystąpią dzisiaj obie drużyny. Aż trzy zmiany w zespole Zagłębia - w tym dwie w bloku defensywnym - w porównaniu do wygranego w niedzielę meczu z Rakowem. Za cztery żółte kartki pauzuje Jovan Ninković, a z powodu urazu wśród rezerwowych znajduje się dziś Sławomir Jarczyk (choć nie widzimy go wśród rozgrzewających się już graczy Zagłębia, więc niewykluczone, że w meczowej osiemnastce kapitan znalazł się tylko, aby wspierać z ławki młodszych kolegów). Tę dwójkę w obronią zastąpią Adrian Marek i Radosław Kursa. Z kolei na lewej pomocy za kontuzjowanego Pawła Domańskiego wystąpi Rafał Sadowski. W ataku bez zmian - Mirosław Smyła ponownie stawia na piłkarza, który zapewnił mu zwycięstwo w debiucie w Zielonej Górze, czyli Łukasza Tumicza.
0' 13:10 Witamy z Ostrowa Wielkopolskiego i zapraszamy na relację z meczu 16. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy miejscową Ostrovią 1909 a Zagłębiem Sosnowiec
Bramki z meczu Ostrovia - ZagłębieBramki z meczu Ostrovia - Zagłębie Prezentujemy film z bramkami, jakie padły w spotkaniu 16. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Ostrovią Ostrów Wielkopolski a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Hubert Tylec i Łukasz Matusiak po meczu w Ostrowie Wlkp.Hubert Tylec i Łukasz Matusiak po meczu w Ostrowie Wlkp. - Popełniliśmy dwa takie same błędy, po których padły bramki - powiedział po meczu z Ostrovią Hubert Tylec. - Daliśmy się wciągnąć w kopaninę, walkę i chaos - dodał Łukasz Matusiak. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w Ostrowie Wlkp.Konferencja prasowa po meczu w Ostrowie Wlkp. - Wracamy do domu ze smutnymi minami, ale nie ze spuszczonymi głowami - podsumował spotkanie z Ostrovią trener Mirosław Smyła. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w Ostrowie WielkopolskimZdjęcia z meczu w Ostrowie Wielkopolskim Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Ostrovią Ostrów Wielkopolski a Zagłębiem Sosnowiec. W galerii znajduje się 38 fotografii. » Czytaj więcej
Zagłębie gorsze od beniaminkaZagłębie gorsze od beniaminka Zagłębie Sosnowiec przegrało na wyjeździe z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski 1:2. Zwycięstwo gospodarzom zapewniła bramka Damiana Michalskiego w 88. minucie. » Czytaj więcej