17. Michał Cyganek
28. Bartłomiej Czarnecki

Trener: Mirosław Smyła
1:0 - Hubert Tylec 47' 2:0 - Tomasz Szatan 76'
24' Marcin Sierczyński 86' Jovan Ninković

Trener: Jerzy Brzęczek
Sędziowie: Dominik Pasek - Maciej Nawracaj, Adrian Skorupa (Legnica)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 10 sekundach gry kończy się druga połowa spotkania. Zagłębie wygrywa z Rakowem!
90+4' Krzysztof Napora z dystansu strzelił daleko od bramki.
90+2' Znowu przed szansą Rafał Sadowski. Tym razem po podaniu od Jana Grzesika uderzył w światło bramki, a Mateusz Kos wybił futbolówkę na róg.
90+2' Łukasz Matusiak wyłożył piłkę Rafałowi Sadowskiemu, a ten przestrzelił z narożnika pola karnego.
90' Nieudany strzał Dawida Retlewskiego po dośrodkowaniu z rogu.
89' Po wrzutce Eryka Krupy z prawego skrzydła piłkę na róg wybija Łukasz Grube.
89' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z rzutu rożnego piłkę z pola karnego wybija Damian Byrtek.
88' Po wrzutce Jana Grzesika piłkę na róg wybija Łukasz Kowalczyk.
88' Z dystansu strzelał Damian Byrtek. Pewnie broni Mateusz Struski.
87' Łukasz Buczkowski wstrzelił piłkę w nasze pole karne, a cofający się do obrony Łukasz Grube wykopał futbolówkę poza boisko
86' żóta kartka Żółta kartka dla Jovana Ninkovicia
85' Znowu Łukasz Grube szukał dośrodkowaniem Tomasza Szatana, ale tym razem defensywa Rakowa dobrze pilnowała strzelca drugiej bramki.
84' Bezpośrednio po rzucie wolnym nic się nie wydarzyło, ale po chwili Marcin Sierczyński dośrodkował z prawego skrzydła, a głową strzelał Michał Grudniewski. Będzie róg.
84' Eryk Krupa sfaulował Jana Grzesika przy bocznej linii boiska i znowu mamy okazję do dośrodkowania z rzutu wolnego.
82' zmiana Trzecia zmiana także w Rakowie - Kamil Witczyk za Rafała Czerwińskiego.
81' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Jan Grzesik za Huberta Tylca.
80' Świetne podanie od Rafała Sadowskiego do Tomasza Szatana, ale strzelec drugiej bramki w walce i piłkę sfaulował stopera Rakowa.
76' zmiana Druga zmiana w Rakowie - Adrian Świerk za Roberta Brzęczka.
76' gol - piłka nożna 2:0 GOOOL!! Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Łukasz Grube kapitalnie dośrodkował w pole bramkowe. a Tomasz Szatan z bliska wpakował futbolówkę do siatki.
75' Rafał Sadowski zablokowany przy próbie dośrodkowanie przez Łukasza Kmiecia i mamy rzut rożny.
73' Kontra Zagłębia. Rafał Sadowski wykłada piłkę Tomaszowi Szatanowi, a ten technicznym uderzeniem z około 16 metrów trafia w poprzeczkę.
73' zmiana Rafał Jankowski wchodzi na plac gry za Łukasza Tumicza.
70' Za chwilę na boisku pojawi się Rafał Jankowski.
69' Chwilowa przerwa w grze - służby medyczne Rakowa udzielają pomocy Łukaszowi Kmieciowi.
66' Źle rozegrany przez Zagłębie rzut rożny uruchamia kontrę Rakowa, która kończy się na wysokości pola karnego sosnowiczan, gdy Krzysztof Napora sfaulował Huberta Tylca.
65' zmiana Pierwsza zmiana w Rakowie - Łukasz Buczkowski za Damiana Lenkiewicza.
65' Po dośrodkowaniu Huberta Tylca sosnowiczanie wywalczyli rzut rożny.
65' Hubert Tylec przeszedł na lewą stronę pomocy, a Rafał Sadowski biega po prawej flance.
63' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Rafał Sadowski zmienia Pawła Domańskiego.
62' Ze stojącej piłki dośrodkował Jovan Ninković, a defensywa Rakowa nie pozwoliła na oddanie strzału sosnowiczanom.
61' Faul Eryka Krupy na Hubercie Tylcu i sosnowiczanie mają rzut wolny zza pola karnego.
60' Tomasz Szatan zagrał na prawą stronę do Marcina Sierczyńskiego, który zagrał po ziemi w pole karne, a Huber Tylec po odbiciu piłki od nóg rywala strzelił pod poprzeczkę.
59' Kolejna miękka wrzutka w pole karne Zagłębia, tym razem w wykonaniu Łukasza Góry i piłka znowu ląduje u Mateusza Struskiego.
58' Ostatnio nasze wpisy pojawiają się z częstotliwością 3 minut, a to oznacza, że za dużo na boisku się nie dzieje. Przed chwilą Damian Lenkiewicz posłał piłkę z rzutu wolnego prosto w ręce Mateusza Struskiego.
55' Rajd Pawła Domańskiego powstrzymany przez Damiana Byrtka. Nasz pomocnik jeszcze sfaulował swojego rywala i obaj piłkarze wymagają teraz pomocy lekarskiej.
52' Damian Lenkiewicz minął Sławomira Jarczyka, ale nie zdołał opanować piłki przed końcową linią boiska i od "piątki" zacznie Mateusz Struski.
49' Kibice Zagłębia siedzący na trybunie otwartej w przerwie meczu zwinęli flagi i opuścili sektory.
47' gol - piłka nożna 1:0 GOOOOL!!!!!!! Po dośrodkowaniu Pawła Domańskiego z lewej strony boiska Hubert Tylec strzałem głową dał Zagłębiu prowadzenie.
46' Kibice Rakowa wywiesili na drugą połowę flagi. Jest wśród nich płótno o treści "PDW". Ciekawe, czy delegat okaże się na tyle inteligentny, że będzie potrafi rozwinąć ten skrót.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część spotkania.
45+4' gwizdek Po 48 minutach i 5 sekundach kończy się pierwsza połowa spotkania. Bramek nie było. Widzieliśmy tylko niepotrzebną interwencją ochrony wywołaną przez nadgorliwego delegata, który powinien dostać zakaz stadionowy za prowokowanie awantur.
45+2' Zbyt słabe dośrodkowanie Łukasza Grubego z rzutu wolnego, ale to nie koniec akcji. Piłka trafia na prawą stronę boiska do Huberta Tylca, który miękko centruje w pole karne, a Michał Grudniewski strzela głową, ale zdecydowanie zbyt lekko.
45+2' Łukasz Kmieć sfaulował Tomasza Szatana tuż za narożnikiem pola karnego.
45+1' Rzut wolny dla Rakowa z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Eryka Krupy defensywa Zagłębia oddala zagrożenie.
45' doliczony czas +3
44' Robert Brzęczek posłał piłkę w pole karne Zagłębia, a Sławomir Jarczyk uprzedził Rafała Czerwińskiego.
43' Paweł Domański po minięciu Łukasza Kmiecia dośrodkował z lewego skrzydła, a Hubert Tylec nie zdołał zamknąć akcji strzałem.
42' Z prawego skrzydła dośrodkował Marcin Sierczyński, a zdaniem sędziego Tomasz Szatan sfaulował Damian Byrtka w powietrznej walce o piłkę.
41' Krzysztof Napora próbował minąć Jovana Ninkovicia, ale nie udała mu się ta sztuka i wyjechał z piłką poza boisko.
40' Oba rzuty rożne nic Zagłębiu nie przyniosły.
39' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego mamy drugi rzut rożny - tym razem z drugiej strony boiska.
39' Paweł Domański wywalczył pierwszy rzut rożny dla Zagłębia.
38' Pierwszy celny strzał Rakowa. Z około 35 metrów przymierzył Rafał Czerwiński - Mateusz Struski złapał piłkę.
37' Łukasz Matusiak zdecydował się na strzał z piłki wyłożonej przez Tomasza Szatana, ale przestrzelił z około 18 metrów.
35' "Raków! Raków! Raków! Szacunek! - skandują fanatycy Zagłębia. "Piłka nożna dla kibiców" - śpiewają oba sektory fanatyków, a teraz "Kto nie skacze, ten z policji"
32' Po podaniu Roberta Brzęczka Łukasz Kmieć zagrywa w pole karne, ale Sławomir Jarczyk wyjaśnia sytuację.
30' Rzut wolny dla sosnowiczan z około 35 metrów. Potężny strzał Łukasza Grubego, po którym piłkę przed siebie wybija Mateusz Kos, a Łukasz Tumicz z kilku metrów z trudnej pozycji strzela nad poprzeczką.
29' Z lewej strony boiska dośrodkował Jovan Ninković, a Łukasz Tumicz strzelił głową po koźle - piłka w rękach Mateusza Kosa.
26' Teraz o tym, co było chwilę temu - delegat Jan Żołnierek zażądał zdjęcia flagi "Pozdrowienia do więzienia", a ponieważ fanatycy Zagłębia nie bardzo się kwapili, ochrona dostała polecenie siłowego rozwiązania problemu. Przy płocie doszło do małej szarpaniny, a kibicom Zagłębia z braterską pomocą ruszyli fanatycy Rakowa, którzy bez problemu otworzyli bramę i wysypali się na murawę. Ostatecznie skończyło się bez starć. Kibice wrócili na sektory, a flaga zniknęła.
25' Hubert Tylec zagrał w pole karne do Łukasza Tumicza, który zdecydował się na strzał z około 10 metrów, ale został zablokowany przez rywala.
24' żóta kartka Żółta kartka za faul dla Marcina Sierczyńskiego.
22' Delegaci PZPN powinni przechodzić badania psychiatryczne - takie jest nasze zdanie po tym, co się wydarzyło niedawno na Ludowym.
21' Chwila przerwy w grze. Małe zamieszanie, o którym więcej już wkrótce.
19' Kontra Zagłębia. Łukasz Grube minął rywala po lewej stronie boiska, zagrał na środek do Tomasza Szatana, który przedłużył podanie do wbiegającego w pole karne Huberta Tylca, a ten strzelił prosto w ręce Mateusza Kosa.
18' Małe zamieszanie pod sektorem fanatyków Zagłębia. Ochrona chciała zerwać flagę "Pozdrowienia do więzienia", co nie spodobało się zgromadzonym na sektorze kibicom.
15' Paweł Domański wycofał piłkę do Jovana Ninkovicia, który dośrodkował w pole karne, a Łukasz Tumicz dostawił nogę i strzelił z około 10 metrów nad poprzeczką.
13' Hubert Tylec spróbował zaskoczyć Mateusza Kosa strzałem z dystansu, ale golkiper Rakowa nie miał problemów ze złapaniem kozłującej piłki.
11' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z rzutu wolnego piłkę wybija z pola karnego Dawid Retlewski.
11' Faul Roberta Brzęczka na Tomaszu Szatanie i sosnowiczanie mają rzut wolny z około 30 metrów od bramki Rakowa.
10' Rafał Czerwiński przedzierał się prawą stroną boiska, a tym razem dobrym przechwytem popisał się Łukasz Matusiak.
9' Hubert Tylec ruszył z piłką w stronę pola karnego Rakowa, ale nie dał rady przejść Damiana Byrtka.
6' Łukasz Tumicz przechwycił piłkę po złym zagraniu gości, wbiegł w pole karne, uderzył prawą nogą po ziemi i trafił w Mateusz Kosa. To nie koniec. Do futbolówki ruszył Tomasz Szatan, przejął ją na 16. metrze, wbiegł w pole karne, ale trochę za mocno ją wypuścił i dogrywał do Łukasza Tumicza już z końcowej linii boiska. Lot piłki przeciął Łukasz Kmieć.
4' Piłka w polu karnym Zagłębia, ale Sławomir Jarczyk powstrzymuje Roberta Brzęczka.
2' Z narożnika boiska piłkę w pole karne posłał Krzysztof Napora, a Damian Byrtek faulował przy wyjściu na pozycję strzelecką.
2' Po dośrodkowaniu Damiana Lenkiewicza piłkę na kolejny korner wybija głową Łukasz Matusiak
1' Raków wywalczył pierwszy rzut rożny
1' gwizdek 17:00 Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 16:57 Sędziowska trójka z Legnicy ubrana w żółte trykoty wyprowadziła obie drużyny na boisko. Sosnowiczanie zagrają dzisiaj w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Raków cały na niebiesko.
0' 16:55 Jupitery już włączone na tryb meczowy. Piłka leży na słupku i czeka, aż zabierze ją sędzia. Fotoreporterzy wycelowali swoje obiektywy w stronę tunelu. To znak, że za chwilę się zacznie mecz. Zagłębie tylko jeden raz wygrało u siebie z Rakowem w meczu drugoligowym. Oby dziś był drugi raz.
0' 16:50 Za nami już wszystkie pozostałe mecze 15. kolejki II ligi zachodniej. Zagłębie na pewno nie poprawi swojej pozycji po tej kolejce (ale to już wiedzieliśmy przed meczem). Za sprawą innych wyników sosnowiczanie także swojej pozycji raczej nie pogorszą. Piszemy "raczej", bo aby Zagłębie opuściło miejsce "nad kreską" musiałoby przegrać z Rakowem czterema bramkami.
0' 16:45 Na sektorze gości pojawiła się już całkiem liczna grupa fanatyków z Częstochowy. Przed nimi ponad dwie godziny oglądania meczu w strugach listopadowego deszczu, który chyba odstraszył wielu kibiców Zagłębia od przyjścia na stadion, bo na trybunach dosyć pusto, nawet mimo zmiany trenera i zwycięstwa w ostatnim spotkaniu.
0' 16:35 Od około czterech godzin nad Sosnowcem leje rzęsisty deszcz i nie wygląda na to, aby w trakcie meczu przestało padać. Płyta boiska na razie nie prezentuje się najgorzej. Nie widać żadnych kałuż, ale nie można wykluczyć, że z każdą minutą będzie coraz gorzej. Dzisiejszy mecz będzie sporym testem dla drenażu płyty Ludowego. O tym, że dach nie zdaje egzaminu wiemy już od bardzo dawna, a potwierdzają to tylko krople spadające na matrycę naszego laptopa.
0' 16:25 Znamy już składy obu zespołów. W zespole Mirosława Smyły jedna zmiana w porównaniu do spotkania w Zielonej Górze. Łukasz Tumicz, który wszedł wtedy w 71. minucie i strzelił dwie bramki, dzisiaj zagra w wyjściowym składzie, a to oznacza, że wśród rezerwowych znalazł się Rafał Jankowski. Od pierwszej minuty zagra także Łukasz Matusiak, który mecz w Zielonej Górze zakończył wizytą w szpitalu. Na szczęście trzeba mu było "tylko" założyć pięć szwów - nie było żadnego złamania, ani zerwania więzadeł.
0' 16:15 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 15. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Rakowem Częstochowa.
Hubert Tylec: Piłka odbiła mi się od głowyHubert Tylec: Piłka odbiła mi się od głowy - Na trzy punkty zapracowaliśmy całą drużyną, a to że udało mi się strzelić bramkę, to piłka odbiła mi się od głowy - żartował po meczu Hubert Tylec szczęśliwy strzelec pierwszej bramki dla Zagłębia w meczu z Rakowem. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z RakowemZdjęcia z meczu z Rakowem Zapraszamy do oglądania zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Rakowem Częstochowa. W galerii znajduje się aż 78 fotografii. » Czytaj więcej
Sławomir Jarczyk: Nasza przewaga była zdecydowanaSławomir Jarczyk: Nasza przewaga była zdecydowana - Nasza przewaga była zdecydowana. Szkoda, że już w pierwszej połowie nie potwierdziliśmy tego bramką, bo były ku temu sytuacje - powiedział po meczu z Rakowem kapitan Zagłębia Sławomir Jarczyk. » Czytaj więcej
Tomasz Szatan: Piłkarze lubią taką pogodęTomasz Szatan: Piłkarze lubią taką pogodę Padający przez całe dzisiejsze spotkanie deszcz nie przeszkodził Zagłębiu w odniesieniu zwycięstwa nad Rakowem. - Myślę, że piłkarze lubią taką pogodę, gdy jest zroszone boisko i deszczyk pada. Taka pogoda jest fajna do gry, dobrze na nas wpłynęła - powiedział Tomasz Szatan. » Czytaj więcej
Bramki z meczu Zagłębia z RakowemBramki z meczu Zagłębia z Rakowem Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego obie bramki strzelone przez Zagłębie Sosnowiec w meczu z Rakowem Częstochowa. » Czytaj więcej
Mirosław Smyła: Wszechstronność jest skuteczniejszaMirosław Smyła: Wszechstronność jest skuteczniejsza - Zespół wykonał ciężką pracę, której efektem jest sześć punktów w ostatnich dwóch meczach – powiedział Mirosław Smyła. Trener mówił też o zmianach, które wprowadza w sposobie gry Zagłębia. » Czytaj więcej
Raków z głowyRaków z głowy Zagłębie pokonało Raków Częstochowa 2:0. Oba gole dla sosnowiczan padły po strzałach głową - w 47. minucie trafił Hubert Tylec, a w 76. minucie Tomasz Szatan. » Czytaj więcej