6. Filip Kazimierczyk
16. Jan Grzesik

Trener: Mirosław Kmieć
0:1 - Jakub Legierski 84'
34' Wojciech Bzdęga 50' Sławomir Jarczyk 58' Michał Kojder 65' Adam Orłowicz 70' Wojciech Hober 78' Jovan Ninković 90+5' Jovan Ninković 90+5' Jovan Ninković 90+6' Radosław Mikulski

Trener: Andrzej Konwiński
Sędziowie: Marek Śliwa - Tomasz Kondrak, Tomasz Żołądek (Kielce)
90.0000
90+7' gwizdek Po 51 minutach i 30 sekundach gry kończy się druga połowa spotkania. Zagłębie się dzisiaj skompromitowało. Inaczej tego nie można nazwać.
90+6' żóta kartka Żółta kartka dla Radosława Mikulskiego za faul na Tomaszu Szatanie.
90+5' druga żółta -czerwona Za faul na Wojciechu Hoberze drugą żółtą kartkę został ukarany Jovan Ninković. Zagłębie kończy w dziesiątkę, a gracz gości korzysta z okazji, żeby znowu pograć na czas.
90+2' Do grona symulantów i cyrkowców z Kluczborka dołączył Radosław Mikulski. Też padł na murawę nieatakowany przez nikogo i znowu na boisko wbiega masażysta.
90' Kolejny kabareciarz w MKS-ie. Amadeusz Skrzyniarz padł jak rażony piorunem, gdy sięgał po piłkę, aby ją wybić z "piątki". Znowu masażyści na boisku.
90' Po dośrodkowaniu Rafał Jankowskiego Jovan Ninković zablokowany w polu karnym.
89' Jovan Ninković wywalczył rzut rożny dla Zagłębia. To już czternasty róg dla sosnowiczan.
87' zmiana Druga zmiana w MKS-ie - Radosław Mikulski w miejsce Jakuba Legierskiego.
86' Prostopadła piłka od Tomasza Szatana w pole karne, ale Amadeusz Skrzyniarz był czujny i złapał futbolówkę na skraju pola karnego
84' gol - piłka nożna 0:1 Rafał Niziołek zagrał po ziemi z prawej strony boiska, a Jakub Legierski strzałem z 5 metrów pokonał Mateusza Struskiego.
83' Wojciech Bzdęga zagrał po ziemi w pole karne z lewego skrzydła. Mateusz Struski rzucił się na piłkę i ją złapał.
82' Po dośrodkowaniu Rafała Jankowskiego niecelnie głową strzelał Jovan Ninković.
82' Sławomir Jarczyk włączył się do akcji ofensywnej i dośrodkował z prawego skrzydła, a Paweł Gierak uprzedził Rafała Jankowskiego i wybił piłkę głową na róg.
81' Hubert Tylec wymienił podania z Rafałem Jankowskim, ale przegrał pojedynek biegowy z Amadeuszem Skrzyniarzem.
79' zmiana Pierwsza zmiana w MKS-ie - Denis Kumiec za Krzysztofa Wolkiewicza.
79' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Rafał Sadowski wchodzi za Pawła Domańskiego.
78' żóta kartka Żółta kartka dla Jovana Ninkovicia za faul na Wojciechu Hoberze.
77' Po wrzutce Jovana Ninkovicia piłka wyekspediowana daleko poza pole karne.
77' Paweł Gierak wybił piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Huberta Tylca.
76' Płaskie dośrodkowanie Huberta Tylca z prawej strony boiska. Piłka w rękawicach Amadeusza Skrzyniarza, a nieliczna widownia coraz bardziej zniecierpliwiona.
75' Mateusz Arian chyba miał w planach oddanie strzału na bramkę, ale wyszło z tego podanie do Mateusza Struskiego.
74' Po dwóch zmianach dokonanych przez Mirosława Kmiecia Zagłębie gra teraz z czterema młodzieżowcami w składzie.
73' Takiego cyrkowca jak Wojciech Hober dawno nie było w Sosnowcu. Udawał ciężko rannego, miała być zmiana, a tymczasem jest cały i zdrowy, ale ze dwie minuty udało mu się zyskać, dzięki pajacowaniu.
71' Niezła farsa w wykonaniu prawego pomocnika MKS-u. Upadł w starciu z Jovanem Ninkoviciem i przerwał akcję, łapiąc piłkę w ręce. Po chwili wstał z murawy, zrobił dwa kroki i znowu się przewrócił, żeby grać na czas. Na boisko wbiegli noszowi i przenieśli zawodnika gości metr za linię.
70' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Hobera za zagranie ręką.
68' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Bartłomiej Czarnecki za Łukasza Tumicza
68' Michał Kojder przedzierał się w naszą szesnastkę, ale nie dał rady minąć Michała Grudniewskiego.
67' Wojciech Hober dośrodkował przed pole karne Zagłębia, a Krzysztof Wolkiewicz nie zdołał opanować piłki i wybił mu ją Sławomir Jarczyk
65' żóta kartka Żółta kartka dla Adama Orłowicz za faul na Pawle Domańskim.
64' Prawą nogą piłkę w pole karne posłał Rafał Jankowski, a zamykający akcję Jovan Ninković oddał strzał głową. Bardziej do góry niż w stronę bramki.
64' Tomasz Szatan strzelił prawą nogą z 25 metrów. Amadeusz Skrzyniarz sparował piłkę na róg.
64' Dośrodkowanie Huberta Tylca z prawego skrzydła przerwane przez Pawła Gieraka.
62' Po dośrodkowaniu Huberta Tylca z prawej strony boiska w boczną siatkę głową strzelił Łukasz Tumicz.
61' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Hubert Tylec za Łukasza Grubego.
61' Rzut wolny dla Zagłębia i fatalne dośrodkowanie Jovana Ninkovicia.
60' Coraz więcej prostych błędów w zespole Zagłębia i coraz więcej zniecierpliwienia na trybunach.
59' Z lewego skrzydła dośrodkował Jovan Ninković. Piłka po raz kolejny w rękach Amadeusz Skrzyniarza.
58' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Kojdera za faul na Tomaszu Szatanie.
54' Wojciech Bzdęga dośrodkował z lewego skrzydła, a Mateusz Struski zamiast łapać, piąstkował piłkę, ale skończyło się dobrze.
52' Tomasz Szatan zagrał na lewą stronę do Pawła Domańskiego, który dośrodkował tak fatalnie, że po raz pierwszy dzisiaj na Stadionie Ludowym słychać było gwizdy.
52' Pomysłowe rozegranie stałego fragmentu gry. Jovan Ninković nie dośrodkował na głowę, tylko zagrał na 15. metr do wbiegającego Łukasza Matusiaka, a ten strzelił nad bramką.
51' Wojciech Bzdęga wybił piłkę głową poza końcową linię. Zagłębie ma dziesiąty rzut rożny.
50' Rzut wolny dla gości z 35 metrów. Rafał Niziołek podaje do Łukasza Ganowicza, a ten strzela niecelnie.
50' żóta kartka Żółta kartka dla Sławomira Jarczyka za faul.
49' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawej strony boiska i piłka ląduje w rękach Amadeusza Skrzyniarza
46' Tomasz Szatan przedarł się przed pole karne MKS-u. Walczył z aż trzema rywalami, minął ich "ruletą", w końcu stracił piłkę, ale przejął ją Łukasz Tumicz i zagrał na prawo do Rafała Jankowskiego, a ten źle dośrodkował niemal z końcowej linii.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część spotkania. W przerwie nie było żadnych zmiana w składach.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 5 sekundach gry kończy się pierwsza połowa spotkania.
44' Rafał Jankowski chwilowo przeszedł na lewą stronę boiska, skąd dośrodkował do Łukasza Tumicza, ale znów szybsza była obrona MKS-u.
44' Piłka z narożnika boiska była dośrodkowana bardzo wysokim łukiem, ale nic to gościom nie dało.
43' Kontra gości. Lewym skrzydłem ruszył Krzysztof Wolkiewicz, wpadł w pole karne i przy próbie podania przed bramkę został zablokowany przez Sławomira Jarczyka.
42' Rafał Jankowski dośrodkował z rogu, a Michał Grudniewski ruszył w kierunku bliższego słupka i oddał strzał. Tylko w boczną siatkę.
41' Rafał Jankowski wycofał piłkę do Łukasza Tumicza, który strzelił prawą nogą zza pola karnego. Zmierzającą do bramki piłkę na róg wybił Amadeusz Skrzyniarz.
39' Na sektorze gości pojawiła się nieliczna ekipa fanatyków z Kluczborka.
38' Po dośrodkowaniu Rafała Jankowskiego niecelnie głową uderzał Tomasz Szatan.
38' Łukasz Tumicz z 11 metrów strzela wprost w Amadeusza Skrzyniarza, który zdołał wybić pikę na róg!
37' Tym razem futbolówkę z narożnika boiska dośrodkował Rafał Jankowski, ale ponownie nie udało się zamknąć dośrodkowania strzałem na bramkę.
36' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia piłka po odbiciu od graczy MKS-u trafia poza pole karne do Pawła Domańskiego, który oddał strzał dający nam kolejny rzut rożny.
35' W niegroźnej sytuacji piłkę na rzut rożny wybija Paweł Gierak.
34' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Bzdęgi za faul na Rafale Jankowskim.
34' Do piłki podbiegł Łukasz Grube i uderzył prawą nogą obok muru. Trafił jednak prosto w ręce Amadeusza Skrzyniarza.
33' Po podaniu Tomasza Szatana piłkę ręką na 20. metrze zagrał Paweł Gierak i jest rzut wolny dla sosnowiczan.
32' Po dośrodkowaniu Rafała Jankowskiego z kornera lekkie zamieszanie w polu karnym MKS-u, ale kończy się szczęśliwie dla gości.
32' Tomasz Szatan zagrał na lewo do Pawła Domańskiego, który dośrodkował w stronę Łukasza Tumicza, a piłkę na róg wybił Adam Orłowicz.
31' Chwilowa przerwa w grze. Na boisku leży Michał Kojder, ale dał radę wstać o własnych siłach bez konieczności wizyty masażysty.
28' Z rogu dośrodkował Wojciech Bzdęga, a wbiegający przy bliższym słupku Paweł Gierak strzela głową nad poprzeczką.
28' Z 18 metrów strzelał Michał Kojder. Piłka otarła się o nogę Michała Grudniewskiego i wyszła na róg.
27' Piłkę dośrodkowaną przez Wojciecha Bzdęgę wybił z naszego pola karnego Łukasz Grube.
26' Rzut rożny dla MKS-u Kluczbork po interwencji Michała Grudniewskiego.
25' Tomasz Szatan przymierzył prawą nogą zza pola karnego. Piłka w rękach Amadeusza Skrzyniarza.
25' Piłka zagrana w pole karne Zagłębia do Jakuba Legierskiego, ale czujny Mateusz Struski ubiegł napastnika gości i przejął futbolówkę.
23' Z narożnika boiska piłkę zacentrował Jovan Ninković. Po walce w powietrzu wypadła ona na 25. metr, gdzie zdaniem sędziego Paweł Domański sfaulował rywala.
23' Po dośrodkowaniu Rafała Jankowskiego mamy kolejny róg - tym razem z drugiej strony boiska.
22' Tomasz Szatan zagrał na lewo do Pawła Domańskiego, który dośrodkował na 5. metr, a składającego się do strzału Łukasza Tumicza powstrzymał Paweł Gierak. Mamy rzut rożny.
21' Kontra gości zakończona świetną interwencją Jovana Ninkovicia, który na skraju pola karnego powstrzymał wślizgiem Wojciecha Hobera.
20' Lewą nogą z rzutu wolnego dośrodkował Jakub Legierski. Piłkę w polu bramkowym bez kłopotów złapał Mateusz Struski.
19' Faul Marcina Sierczyńskiego z boku boiska i MKS ma rzut wolny.
18' Tomasz Szatan wyłożył piłkę Rafałowi Jankowskiemu, który był po prawej stronie pola karnego, strzelił prawą nogą w kierunku dalszego słupka, ale zbyt mocno
17' Wojciech Hober dośrodkował z prawej strony boiska, a w polu karnym Zagłębia Krzysztof Wolkiewicz odepchnął Marcina Sierczyńskiego.
15' Z prawej strony dośrodkował Wojciech Hober. Krzysztof Wolkiewicz odegrał piłkę na 16. metr do Michała Kojdera, a ten strzelił lewą nogą obok bramki.
13' Łukasz Matusiak przymierzył zza pola karnego, ale nie trafił w bramkę.
13' Z rzutu rożnego prawą nogą dośrodkował Rafał Jankowski. Wybita z pola karnego piłka trafiła na 25. metr do Pawła Domańskiego, który strzelił z pierwszej piłki, ale zamiast w bramkę, trafił w karetkę pogotowia.
12' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jovana Ninkovicia piłkę wybił głową Wojciech Bzdęga. Ale to nie koniec. Futbolówka trafiła na skrzydło do Serba, który ponownie dośrodkował i po interwencji gracza gości mamy kolejny róg.
11' Łukasz Matusiak tym razem zagrał w pole karne gości, a Rafała Jankowskiego uprzedził Łukasz Ganowicz. Będzie róg.
10' Błąd Łukasza Matusiaka, który zagrał we własne pole karne, gdzie wbiegł Krzysztof Wolkiewicz. Na szczęście lewoskrzydłowy z Kluczborka nie zdołał opanować piłki i stworzyć sobie sytuacji strzeleckiej.
9' Po dośrodkowaniu Pawła Domańskiego z lewego skrzydła w polu karny wyżej od rywala wzbił się Tomasz Szatan, ale strzelił daleko od bramki.
7' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia niecelnie głową z około 14 metrów strzelił Łukasz Tumicz.
6' Z narożnika boiska dośrodkował Jovan Ninković. W polu karnym MKS-u sporo było gry w powietrzu, aż w końcu akcję przerwał faul jednego z graczy Zagłębia.
5' Z około 20 metrów uderzał Łukasz Matusiak. Piłka otarła się o jednego z graczy gości i wyszła poza końcową linię boiska.
4' Adam Orłowicz przeprowadził rajd prawym skrzydłem i podał w pole karne do Jakuba Legierskiego, który uwolnił się spod opieki Michała Grudniewskiego i strzelił w krótki róg. Na posterunku był Mateusz Struski.
4' Tomasz Szatan wstrzelił piłkę w pole karne w stronę Łukasza Tumicza, ale akcję przerwała interwencja Łukasza Ganowicza
2' Z lewej strony boiska dośrodkował Jovan Ninković. Nieporozumienie między bramkarzem, który krzyczał "Ja!", a stoperem, który go nie posłuchał i postanowił sam wybić piłkę.
1' gwizdek Gramy! Rozpoczęło Zagłębie.
0' 16:59 Sędzia Marek Śliwa wyprowadziła oba zespoły na murawę. Zagłębie zagra dzisiaj w białych strojach, a goście na niebiesko. Sędziowie założyli zielone trykoty i czarne spodenki.
0' 16:55 Na niebie prawie żadnej chmurki, promienie słońca oświetlają Stadion Ludowy. Za chwilę zaczynamy!
0' 16:50 MKS Kluczbork zajmuje aktualnie 16. miejsce w tabeli, a trzy ostatnie spotkania kończył porażkami. Jak już wcześniej pisaliśmy, nie jest to dla nas dobra wiadomość, bo na Zagłębiu wiele drużyn lubiło się przełamywać. Oby nie klub z Opolszczyzny.
0' 16:45 Zagłębie grało u siebie do tej pory trzy mecze z drużyną z Kluczborka i zdobyło w nich pięć punktów. W sezonie 2008/2009 gdy MKS wywalczył awans do I ligi, na Stadionie Ludowym nasz zespół wygrał po golu Krzysztofa Myśliwego. Jesienią 2011 zremisowaliśmy 2:2, a wiosną tego roku, w meczu rozgrywanym w samo południe w niedzielę padł bezbramkowy remis.
0' 16:40 Ponad osiem tygodni temu Zagłębie wygrało po raz ostatni na Stadionie Ludowym. 23 sierpnia sosnowiczanie pokonali Jarotę Jarocin 2:1 po bramkach Rafała Jankowskiego i Adrian Marka. Trzy kolejne spotkania Zagłębia na własnym stadionie kończyły się remisami - po 1:1 z Calisią Kalisz i Rozwojem Katowice oraz 0:0 z KS Polkowice. Jak długo można czekać na kolejną wygraną u siebie? Mamy nadzieję, że do dzisiaj!
0' 16:30 Znamy już składy obu zespołów. Bez żadnych niespodzianek w zespole Zagłębia. Od pierwszej minuty wyjdzie tych samych jedenastu piłkarzy, którzy rozpoczynali zeszłotygodniowe spotkanie w Bytomiu. Rafał Jankowski znowu zagra na prawym boku pomocy, a w ataku wystąpi Łukasz Tumicz.
0' 16:20 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 13. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a MKS-em Kluczbork.
Sławomir Jarczyk i Mateusz Struski po meczu z KluczborkiemSławomir Jarczyk i Mateusz Struski po meczu z Kluczborkiem - Każdy zespół, któremu nie idzie zawsze się na Zagłębiu przełamuje - słusznie zauważył kapitan Zagłębia, Sławomir Jarczyk. » Czytaj więcej
Bramka z meczu Zagłębie - MKS KluczborkBramka z meczu Zagłębie - MKS Kluczbork Prezentujemy film, na którym można zobaczyć, jak padła bramka dająca drużynie z Kluczborka pierwsze w historii zwycięstwo na Stadionie Ludowym. » Czytaj więcej
Mirosław Kmieć: Gorzej być nie możeMirosław Kmieć: Gorzej być nie może - Kluczbork zaciągnął nam hamulec ręczny - mówił po porażce z MKS-em, sprawiający wrażenie mocno przybitego trener Mirosław Kmieć. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu Zagłębia z MKS-em KluczborkZdjęcia z meczu Zagłębia z MKS-em Kluczbork Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a MKS-em Kluczbork. W galerii znajduje się 26 fotografii. » Czytaj więcej
Kolejna kompromitacja ZagłębiaKolejna kompromitacja Zagłębia Zagłębie przegrało 0:1 z MKS-em Kluczbork - drużyną, którą ostatnio ogrywał każdy, kto chciał, a w tym sezonie strzeliła tylko jedną bramkę na wyjeździe. » Czytaj więcej