2. Paweł Odrzywolski
25. Kamil Banaś

Trener: Artur Skowronek
0:1 - Łukasz Matusiak 10'
24' Damian Michalik 34' Jakub Sypniewski 46' Norbert Radkiewicz 69' Bartłomiej Setlak 86' Bartłomiej Czarnecki

Trener: Mirosław Kmieć
Kibice: 2310 Sędziowie: Michał Woś - Konrad Kostrubała, Tomasz Ostrowski (Zamość)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 35 sekundach kończy się druga połowa meczu. Zagłębie wreszcie wygrało!
90+4' Po dośrodkowaniu Bartosza Nowaka z rzutu wolnego piłkę poza pole karne piąstkuje Mateusz Struski
90+3' "Nie ma Polonii, bez Jacka nie ma Polonii" - niesie się po trybunach, a na boisku jeszcze jeden rzut wolny dla Polonii
90+3' Trybuny skandują "Jacek Trzeciak"
90+2' Kamil Walesa dośrodkował prawą nogą z lewej flanki, a Mateusz Struski pewnie złapał piłkę.
90+1' Rzut wolny z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia piłkę łapie Jakub Sypniewski.
90' doliczony czas Sędzia doliczył 3 minuty.
90' zmiana Druga zmiana w ekipie przyjezdnej - Hubert Tylec za Pawła Domańskiego.
90' Spiker poinformował, że frekwencja wyniosła 2310 i jest to rekord tego sezonu w Bytomiu.
88' Kolejny rzut wolny dla bytomian. Tym razem po wrzutce Bartłomieja Setlaka piłkę z naszego pola karnego wybija Bartłomiej Czarnecki.
87' Rzut wolny dla Polonii z połowy boiska. Po dośrodkowaniu Bartosza Nowaka główkuje stojący na linii pola karnego Łukasz Grube.
86' żóta kartka Żółta kartka dla Bartłomieja Czarneckiego za odkopnięcie piłki.
85' Bartłomiej Setlak z rogu do Bartosza Nowaka, który dośrodkował na głowę Dawida Jarki, a ten z 5 metrów strzelił głową nad poprzeczką.
85' Michał Grudniewski wybija piłkę na drugi rzut rożny dla bytomian.
83' Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia z rzutu rożnego w polu karnym interweniuje Kamil Zalewski.
82' Kontra Zagłębia. Po podaniu Bartłomieja Czarneckiego z 18 metrów strzelał Tomasz Szatan - Jakub Sypniewskiego wybił piłkę na rzut rożny.
81' Małe nieporozumienie na prawej stronie obrony między Marcinem Sierczyńskim a Łukaszem Matusiakiem, ale na szczęście udało się z niego wyjść obronną ręką.
78' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Bartłomiej Czarnecki w miejsce Łukasza Tumicza.
76' zmiana Trzecia zmiana w ekipie Artura Skowronka - Kamil Walesa za Kamila Białkowskiego.
76' Dobrze zapowiadającą się akcję Zagłębia zakończyło złe zagranie Tomasza Szatana, który zamiast zagrać na lewo do Pawła Domańskiego, spróbował niedokładnego prostopadłego podania w kierunku Łukasza Matusiaka.
75' Tomasz Szatan przy asyście dwóch rywali oddał strzał lewą nogą z 16 metrów. Piłka przeszła obok słupka.
73' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zgromadzeni w polu karnym gracze Zagłębia nie pozwolili na oddanie strzału gospodarzom. Przy próbie ponownego dośrodkowania poza boisko z piłką wyjechał Kamil Białkowski.
72' Groźnie w naszym polu karnym. Kamil Białkowski zagrał z lewej strony boiska do Dawida Jarki, który nieczysto uderzył z kilku metrów. Akcję wyjaśnił wybiciem na rzut rożny Michał Grudniewski.
70' Z rzutu wolnego lewą nogą dośrodkował Jovan Ninković, a stojący tyłem do bramki na 11. metrze Rafał Jankowski niecelnie strzelił głową.
69' żóta kartka Bartłomiej Setlak stracił piłkę na własnej połowie na rzecz Tomasza Szatana i musiał ratować się taktycznym faulem, za co sędzia ukarał go żółtym kartonikiem.
69' Kamil Białkowski zagrał z lewego skrzydła w pole karne Zagłębia, ale tam gdzie potrzeba znalazł się Sławomir Jarczyk.
69' Tomasz Szatan zagrał na lewo do Pawła Domańskiego, który dośrodkował w pole karne. Rafał Jankowski zdołał przyjąć piłkę, ale przy próbie minięcia rywala wyjechał z nią poza boisko.
66' Ponownie akcję Polonii przerwała interwencja Michała Grudniewskiego.
63' Rzut wolny dla Polonii z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Bartłomieja Setlaka piłkę z pola karnego Zagłębia wybija głową Tomasz Szatan.
61' Kolejny celny strzał Tomasza Szatana - z 25 metrów wprost w Jakuba Sypniewskiego.
61' zmiana Dwie zmiany w Polonii - Michał Płókarz i Bartłomiej Setlak za Jeana Paulistę i Damiana Michalika.
60' Bartosz Nowak zagrywał w pole karne do Dawida Jarki, ale wszystko dobrze przewidział i wyjaśnił Michał Grudniewski
58' Kamil Białkowski przerwał faulem na Rafale Jankowskim dobrze zapowiadającą się akcję Zagłębia, ale sędzia odstąpił od ukarania lewego pomocnika Polonii żółtą kartką.
56' Oprawa już zjechała i przez ostatnie minuty to ona była najatrakcyjniejsza na stadionie w Bytomiu. Na boisku już nie było tak ciekawie.
53' Bartosz Nowak uderzył z rzutu wolnego prosto w mur.
53' Na trybunie gospodarzy efektowna oprawa. Nad napisem "Prekursorzy Kibolstwa" pojawiło się płótno z kibolami. Kibice utworzyli niebiesko-czerwoną kartoniadę, a to wszystko uzupełnia czerwono-niebieski dym.
53' Faul Łukasza Matusiaka na Kamilu Zalewskim 25 metrów od bramki Zagłębia.
51' Z prawego skrzydła dośrodkował Marcin Sierczyński, ale ponownie górą byli defensorzy z Bytomia.
48' Z narożnika boiska dośrodkował Rafał Jankowski, który po chwili znalazł się na spalonym, gdy zagrywał Michał Grudniewski.
48' Zbyt nisko piłkę w pole karne dośrodkował Jovan Ninković, Wybił ją głową Kamil Zalewski, ale trafiła ona dalej do naszych piłkarzy, w efekcie czego Tomasz Szatan wywalczył rzut rożny.
46' żóta kartka Żółta kartka dla Norberta Radkiewicza za faul na Łukaszu Tumiczu
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
45+1' gwizdek Po 46 minutach sędzia Michał Woś kończy pierwszą połowę spotkania. Statystyki I połowy: strzały 4-5, strzały celne 1-3, faule 8-18, rzuty rożne 0-0, spalone 1-1, słupki i poprzeczki 1-0.
45' Najgroźniejsza akcja Polonii. Jean Paulista dośrodkował z prawej strony pola karnego, a zamykający akcję Kamil Białkowski strzelił z ostrego kąta w górną część poprzeczki.
44' Rafał Jankowski do Łukasza Tumicza, który odegrał na 25. metr do Łukasza Matusiaka, a strzelec jedynej jak dotąd bramki, tym razem oddał niecelny strzał.
42' Kamil Białkowski i Bartosz Nowak rozgrywali piłkę w naszym polu karnym, ale dobrze ustawiony Łukasz Matusiak przerwał tę akcję.
41' Z prawego skrzydła dośrodkował Marcin Sierczyński, a Jakub Sypniewski dopadł do piłki szybciej od Łukasza Tumicza.
40' Z rzutu wolnego dośrodkował Bartosz Nowak a Jacek Broniewicz w walce o piłkę sfaulował Sławomira Jarczyka.
39' Sławomir Jarczyk powstrzymał faulem Jeana Paulistę. Rzut wolny dla gospodarzy z ponad 30 metrów.
36' Długo trwało ustawianie muru aż w końcu Rafał Jankowski kopnął prawą nogą i trafił w wyskakującego z muru Marcina Kowalskiego.
34' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Sypniewskiego. Bramkarz Polonii po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia złapał piłkę na linii pola karnego. Jedną z nóg na pewno miał poza szesnastką. Sędzia uznał, że także ręka z piłką znalazła się poza polem karnym.
32' Kibole Polonii wywieszają na płocie oprawę "Prekursorzy Kibolstwa". Pewnie za chwilę wykorzystają zadaszenie przypominające żagiel i pociągną ją do góry.
30' Rzut wolny dla Polonii z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Jeana Paulisty piłkę głową wybija Łukasz Grube.
28' Po zagraniu Łukasza Tumicza Tomasz Szatan z około 13 metrów próbował przerzucić piłkę nad wychodzącym z bramki Jakubem Sypniewskim, ale w akcję jeszcze zdążył wmieszać się Robert Trznadel.
26' Rafał Jankowski poprzekładał nogi nad piłką i w końcu uznał, że strzeli lewą nogą z okolicy narożnika pola karnego. Strzał zapisujemy w rubryce "bardzo niecelne".
24' żóta kartka Damian Michalik trafia do notatnika sędziego za próbę wymuszenia rzutu wolnego 20 metrów od naszej bramki. Gdyby to była Ekstraklasa, to jeszcze trafiłby do "Galerii Padolino" W Lidze+ Extra.
23' Po rajdzie lewą stroną piłkę w pole karne dośrodkował Jovan Ninković, ale trafiła ona na nogę Marcina Kowalskiego.
22' Dobry odbiór Łukasza Matusiaka, który przerwał na 35. metrze akcję bytomian.
20' Jak wyliczył nasz program od statystyk, gracze obu zespołów popełnili już 18 fauli. Widać, że walczą.
17' Z prawej strony boiska dośrodkował Jean Paulista. Za krótko piłkę głową wybił Marcin Sierczyński, który zagrał w kierunku Kamila Białkowskiego. Ten uderzył z narożnika pola karnego. Piłka jeszcze odbiła się rykoszetem od jednego z sosnowiczan, ale nie zmyliła Mateusza Struskiego. To był pierwszy celny strzał gospodarzy w dzisiejszym spotkaniu.
16' Marcin Kowalski ostro potraktował przy bocznej linii boiska Rafała Jankowskiego. Sędzia jeszcze nie wyciągnął kartonika, ale przeprowadził z lewym obrońcą gospodarzy rozmowę dyscyplinującą.
14' Na boisku się trochę uspokoiło, a w grę obu ekip wdarł się chaos połączony z niedokładnością.
12' Po zgraniu piłki przez Łukasza Tumicza Tomasz Szatan strzelił z 25 metrów. Jakub Sypniewski wypluł piłkę przed siebie, ale zabrakło dobitki.
10' gol - piłka nożna 0:1 GOOOOL!!!!!! Tomasz Szatan wpadł w pole karne, łatwo ograł Roberta Trznadla, dojechał z futbolówką niemal do końcowej linii boiska, skąd odegrał, do wbiegającego środkiem Łukasza Matusiaka, a ten strzelił z około 5 metrów lewą nogą i dał sosnowiczanom prowadzenie.
8' Wyśmienita okazja! Rafał Jankowski dośrodkował w pole karne. Piłka pod drodze odbiła się od muru i trafiła do Tomasza Szatana, który z około 8 metrów strzelił prosto w interweniującego Jakuba Sypniewskiego.
7' Faul Kamila Zalewskiego na Łukaszu Grubem. Wolny dla sosnowiczan z około 30 metrów.
6' Rut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Niecelne dośrodkowanie Jovana Ninkovicia, ale trzeba zauważyć, że stojący w murze Marcin Kowalski stał znacznie bliżej niż powinien
5' Z rzutu wolnego strzelał Łukasz Grube, ale trafił w wybiegającego z muru Marcina Kowalskiego.
5' Faul na Tomaszu Szatanie 30 metrów od bytomskiej bramki. Mamy rzut wolny.
4' "Hej Jacek, jesteśmy z Tobą" - skandują kibice Polonii. Śpiewy pod adresem byłego trenera gospodarzy są o wiele głośniejsze niż "Jechać z kurwami, Polonio jechać z kurwami"
2' Dawid Jarka zgrał piłkę do Kamila Białkowskiego, a ten niecelnie strzelił lewą nogą z około 18 metrów.
2' Piłkę z rzutu wolnego w pole karne posłał Bartosz Nowak, a skutecznie głowa w polu karnym sosnowiczan interweniował Jovan Ninković
1' Faul Łukasza Matusiaka na Kamilu Białkowskim i rzut wolny dla gospodarzy z ponad 30 metrów.
1' gwizdek 14:58 Zaczęło się! Rozpoczęli gospodarze.
0' 14:57 Piłkarze Polonii mają na sobie koszulki poświęcone zwolnionemu Jackowi Trzeciakowi, a kibice głośno skandują nazwisko byłego szkoleniowca. Oba zespoły już na murawie. Sosnowiczanie zagrają dzisiaj w jednolitych białych strojach, a gospodarze cali na czerwono.
0' 14:55 Piłkarze obu zespołów już wyszli z szatni i stoją przed specyficznym tunelem, jaki prowadzi z szatni na murawę. Takiego tunelu nie ma na żadnym innym stadionie w Polsce.
0' 14:50 Zagłębie jest od ośmiu meczów niepokonane, ale niestety aż siedem ostatnich spotkań kończyło się remisami i sosnowiczanie cały czas znajdują się w wyjątkowo dużej w tym sezonie strefie spadkowej. Polonia jest aktualnie siódma i ma w dorobku 4 punkty więcej od sosnowiczan.
0' 14:45 W tym sezonie z sześciu spotkań rozgrywanych na własnym stadionie Polonia wygrała aż cztery, z czego trzy ostatnie z rzędu - 3:0 z Rakowem Częstochowa, 4:0 z Odrą Opole i 3:1 z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Bytomianie przegrali tylko w pierwszej kolejce z Chrobrym Głogów 0:2. Później jeszcze pokonali Gryfa Wejherowo 2:1 i zremisowali 1:1 z MKS-em Kluczbork.
0' 14:40 Oba zespoły już od kilkunastu minut się rozgrzewają. Jako pierwsi długą drogę z szatni na murawę pokonali dwaj bytomscy bramkarze w asyście dobrze znanego w Sosnowcu Grzegorza Kurdziela, niegdyś bramkarza naszego zespołu, a potem także trenera bramkarzy w Zagłębiu. Aktualnie bramkarzy naszego zespołu szkoli Robert Stanek. Kiedyś obaj rywalizowali o miejsce w bramce w drużynie prowadzonej przez Krzysztofa Tochela. Dziś, poniekąd w ich imieniu, walkę o prymat stoczą dwaj bramkarze - Jakub Sypniewski i Mateusz Struski.
0' 14:35 Poznaliśmy już składy obu zespołów. Mirosław Kmieć na mecz ze swoim byłym zespołem dokonał trzech zmian w składzie. Po pauzie za żółte kartki na środek obrony powrócił Sławomir Jarczyk, a na ławkę powędrował Radosław Kursa. W ataku zamiast Bartłomieja Czarneckiego zagra Łukasz Tumicz, a żeby zgadzała się w składzie liczba młodzieżowców na lewej pomocy za Rafała Sadowskiego zagra Paweł Domański.
0' 14:25 Zagłębie po raz ostatni grało w Bytomiu 29 lutego 2008. Sosnowiczanie przegrali wówczas 0:1, a jedyną bramkę strzelił Jacek Trzeciak. Jeszcze w poprzednim meczu prowadził on drużynę Polonii jako trener, ale został zwolniony przez władze klubu i dzisiaj niebiesko-czerwonych po raz pierwszy poprowadzi Artur Skowronek. Miejscowi kibice nie zapomnieli o swoim byłym piłkarzu i trenerze. Żegnają go dzisiaj długim transparentem o treści "Szacunek dla Trzeciaka za to, że przez lata nasz klimat podłapał"
0' 14:20 Witamy ze stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Bytomiu i zapraszamy na relację ze spotkania 12. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Polonią Bytom a Zagłębiem Sosnowiec.
Łukasz Grube: Jedenastu facetów z jajamiŁukasz Grube: Jedenastu facetów z jajami - Powiedzieliśmy sobie, że obojętnie co by się nie działo, musimy wygrać ten mecz – mówił po spotkaniu w Bytomiu pomocnik Zagłębia, Łukasz Grube. » Czytaj więcej
Łukasz Matusiak: Zostałem, strzeliłem i tyleŁukasz Matusiak: Zostałem, strzeliłem i tyle  - Trzeba przede wszystkim podziękować Tomkowi Szatanowi, bo to on wykonał lwią część roboty – skomentował strzelec zwycięskiej bramki, Łukasz Matusiak. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z BytomiaGaleria zdjęć z Bytomia Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Polonią Bytom a Zagłębiem Sosnowiec. W galerii znajduje się 49 fotografii przedstawiających to co wydarzyło się na boisku i trybunach. » Czytaj więcej
Tomasz Szatan: Liczymy, że to spotkanie będzie przełomoweTomasz Szatan: Liczymy, że to spotkanie będzie przełomowe - Dochodziły nas słuchy, że Polonia jest podłamana, więc postanowiliśmy to wykorzystać - skomentował Tomasz Szatan, który w Bytomiu znowu był filarem ofensywy Zagłębia. » Czytaj więcej
Mirosław Kmieć: Nie przegraliśmy od dziewięciu kolejekMirosław Kmieć: Nie przegraliśmy od dziewięciu kolejek Na konferencji po meczu w Bytomiu obaj trenerzy w swoich wypowiedziach odnieśli się do tematu zwolnionego przed kilkoma dniami szkoleniowca Polonii, Jacka Trzeciaka. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramka z BytomiaZSTV: Bramka z Bytomia Prezentujemy trafienie Łukasza Matusiaka z 10. minuty spotkania 12. kolejki, w którym Zagłębie pokonało na wyjeździe Polonię Bytom 1:0. » Czytaj więcej
Wreszcie zwycięstwo!Wreszcie zwycięstwo! Po siedmiu kolejnych remisach Zagłębie w końcu wygrało! Sosnowiczanie pokonali w Bytomiu Polonię 1:0, a gola na wagę zwycięstwa strzelił w 10. minucie po podaniu Tomasza Szatana Łukasz Matusiak. » Czytaj więcej