18. Michał Marczak
14. Mateusz Pakosz

Trener: Paweł Janas

1:0 - Janusz Surdykowski 5' 1:1 - Łukasz Tumicz 29'
44' Łukasz Tumicz 68' Maciej Stefanowicz 80' Wojciech Pięta 87' Adrian Wróblewski

Trener: Mirosław Kmieć
Sędziowie: Maciej Mikołajewski - Krystian Urbański, Marek Michalewski (Świebodzin)
90.0000
90+3' gwizdek Po 48 minutach gry kończy się druga połowa meczu.
90+3' Długa płka od Radosława Kursy w pole karne Bytovii, ale Dominik Sobański szybszy od Tomasza Szatana.
90+2' Nakładka Janusza Surdykowskiego na Jovana Ninkovicia.
90' zmiana Druga zmiana w Bytovii - Mariusz Kryszak za Wojciecha Piętę.
90' Janusz Surdykowski wyłożył piłkę Robertowi Hirszowi, a ten z 20 metrów kopnął bardzo źle.
89' Dynamiczny rajd Pawła Domańskiego przerwany interwencją Łukasza Wróbla.
88' Łukasz Grube zagrał w pole karne do Tomasza Szatana, ale ten był dobrze blokowany przez Michała Benkowskiego.
87' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Wróblewskiego za faul na Pawle Domańskim.
86' Mateusz Michalski w pełnym biegu minął Sławomira Jarczyka i strzelił prawą nogą z 18 metrów - tuż obok słupka. Było groźnie.
85' Z rzutu rożnego dośrodkował Wojciech Pięta, a walczący w powietrzu o piłkę Łukasz Wróbel sfaulował Jovana Ninkovicia.
84' Jan Grzesik blokuje w polu karnym strzał Roberta Hirsza i gospodarze mają róg
83' Jovan Ninković naciskany przez rywali zdołał podać do Rafała Jankowskiego, który odegrał do Tomasza Szatan, a ten zza pola karnego strzelił nad poprzeczką.
81' Akcja dwóch rezerwowych. Paweł Domański podaje w pole karne do Tomasza Szatana, a ten strzela lewą nogą w długi róg i minimalnie pudłuje.
80' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Pięty za krytykowanie orzeczeń sędziowskich.
79' Maciej Stefanowicz przewrócił się w starciu z Mateuszem Wieczorkiem. Nie ma ani rzutu karnego, ani kartki za próbę wymuszenia. Nasz golkiper zaczyna z piątki.
78' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Tomasz Szatan za Rafała Sadowskiego.
76' Mateusz Michalski popełnił faul ofensywny a Rafale Sadowskim.
76' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - za strzelca bramki Łukasza Tumicza na boisko wszedł Paweł Domański
75' Wysoki pressing Zagłębia i Bytovia nie może wyprowadzić piłki z własnej połowy.
74' Sławomir Jarczyk po raz kolejny świetnie przerwał akcję Bytovii.
73' Kierownik Piotr Caliński zaniósł sędziemu technicznemu kwity i za chwilę będą zmiany.
72' Trener Mirosław Kmieć krzyczy w kierunku rozgrzewających się za bramką graczy Zagłębia. Paweł Domański i Tomasz Szatan chyba zaraz pojawią się na placu gry.
71' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego piłkę w polu karnym musnął głową jeden z naszych graczy i Dominik Sobański rozpocznie od bramki
71' Łukasz Wróbel wskoczył na plecy Rafała Jankowskiego i jest rzut wolny z lewej strony boiska.
68' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Stefanowicza za faul na Hubercie Tylcu.
67' Wojciech Wilczyński wrzucił piłkę z lewego skrzydła, a Jovan Ninković umiejętnie blokował w polu karnym Mateusza Michalskiego.
66' Nie było strzału ani dośrodkowania z rzutu wolnego, tylko rozegranie na prawą stronę do Huberta Tylca, któremu jednak nie udało się dograć piłki w pole karne.
66' Faul Michała Benkowskiego na Rafale Jankowskim. Rzut wolny dla sosnowiczan z około 40 metrów.
65' Maciej Stefanowicz minął Jana Grzesika przełożył piłkę z lewej nogi na prawą i strzelił zza pola karnego - znowu broni Mateusz Wieczorek.
63' Z narożnika boiska dośrodkował Wojciech Pięta i znowu pewnie do piłki wyskoczył Mateusz Wieczorek i wypiąstkował ją poza pole karne.
63' Robert Hirsz wyłożył piłkę Wojciechowi Pięcie, a ten huknął z pola karnego i kapitalnej interwencji Mateusza Wieczorka zawdzięczamy remis.
62' Rafał Sadowski wjeżdżał z piłkę w pole karne Bytovii, ale po drodze sfaulował Łukasza Wróbla.
61' Janusz Surdykowski sfaulował Radosława Kursę w powietrznej walce o piłkę.
61' Łukasz Matusiak świetnie powstrzymał Roberta Hirsza przed polem karnym Zagłębia.
60' Mirosław Kmieć tak się zdenerwował niedokładnym podaniem Łukasza Grubego, że aż zaklął.
58' zmiana Pierwsza zmiana w Bytovii - Mateusz Michalski za Marcina Kajcę
58' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z rogu jeden z bytowian wybija piłkę na aut.
57' Rafał Jankowski przymierzył z 25 metrów. Trafił w nogi bytowskiego defensora i mamy rzut rożny.
57' Po soczystym strzale Łukasza Grubego piłka trafia w plecy Michała Benkowskiego.
56' Łukasz Tumicz uderzył z dystansu obok bramki.
55' Łukasz Tumicz zagrał z lewej strony boiska przed pole karne, gdzie był Hubert Tylec, ale nasz młodzieżowiec za długo zwlekał ze strzałem. Siedzący nad nami prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski skomentował "Nie poprawiaj tej piłki tyle razy!"
55' Wojciech Pięta dośrodkował z lewego skrzydła. Mateusz Wieczorek krzyknął "Moje!" i miał rację.
54' Robert Hirsz posłał piłkę nad bramką Zagłębia z około 25 metrów.
53' Faul na Rafale Sadowskim. Zagłębie szybko rozegrało rzut wolny i Łukasz Matusiak uderzył obok słupka z około 30 metrów.
52' Prostopadła piłka od Jovana Ninkovicia w kierunku Rafała Jankowskiego, ale "Jankes" musiałby biegać jak Usain Bolt, aby mieć szanse dojść do futbolówki.
50' Nad Bytowem coraz więcej chmur i niewykluczone, że przed końcem meczu coś mokrego poleci z nieba.
49' Rafał Sadowski na środku boiska powstrzymał faulem Adriana Wróblewskiego.
49' Z lewego skrzydła piłkę w pole karne posłał Wojciech Pięta, a Mateusz Wieczorek pewnie ją złapał.
47' Piłkę wrzucił Radosław Kursa i trafiła ona w ręce Dominika Sobańskiego.
47' Faul Marcina Kajcy na Rafale Sadowskim i mamy rzut wolny z lewej strony boiska na wysokości środkowej linii
47' Jak udało nam się wyliczyć w przerwie, Łukasz Tumicz do dzisiaj grał w 18 meczach Zagłębia i spędził na boisku 865 minut. Wliczając 29 minut dzisiejszego meczu, na trafienie czekał aż 894 minuty!
46' gwizdek 18:00 Zaczęła się druga część meczu.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 6 sekundach Maciej Mikołajewski kończy pierwszą połowę meczu. W Bytowie oglądamy naprawdę ciekawy mecz, a Zagłębie prezentuje się bardzo dobrze. Szkoda szybko straconej bramki i potem niewykorzystanych sytuacji. Przed nami jednak kolejne 45 minut.
45+1' Rafał Sadowski wyłożył piłkę na 15. metr do nieobstawionego Rafała Jankowskiego, a ten w wyśmienitej sytuacji posłał piłkę prawą nogą tuż nad bramką.
44' Po dośrodkowaniu Michała Kajcy z rzutu wolnego piłkę z pola karnego Zagłębia wybił Łukasz Grube.
44' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Tumicza za faul na Michale Pietroniu i rzut wolny dla Bytovii z prawej strony boiska.
42' Dośrodkowanie Michała Pietronia, a dobrze blokowany przez Sławomira Jarczyka Janusz Surdykowski nie zdołał dojść do strzału głową.
41' Kontrowersje wśród miejscowych kibiców. Radosław Kursa zagrał piłkę, Mateusz Wieczorek ją złapał, a publiczność domagała się rzutu wolnego pośredniego, ale raczej nie mają racji.
39' Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Marcin Kajca. Piłka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką.
38' Jan Grzesik sfaulował Macieja Stefanowicza i Bytovia ma rzut wolny z lewej strony boiska, tuż obok pola karnego.
36' Dwa strzały Łukasza Matusiaka. Najpierw trafia w stojącego w polu karnym przeciwnika, a po chwili z około 25 metrów posyła piłkę lewą noga nad poprzeczką.
35' Maciej Stefanowicz ograł Jana Grzesika i dośrodkował z lewego skrzydła. Składającego się do strzału głową Marcina Kajcę uprzedził Jovan Ninković.
33' Gospodarze ruszyli z kontra i gdyby nie zdecydowana interwencja Łukasza Matusiaka na 35. metrze od naszej bramki, to mogłoby się zrobić bardzo groźnie.
33' Zbyt mocne dośrodkowanie Łukasza Grubego z rzutu wolnego. Piłkę przejmuje Bytovia.
32' Faul Michała Benkowskiego na Łukaszu Tumiczu. Potrzebna jest interwencja masażysty
31' Bramka dla Zagłębia w pełni zasłużona. Sosnowiczanie stworzyli sobie wiele szans strzeleckich i dopiero po prawie 30 minutach udało się doprowadzić do wyrównania.
29' gol - piłka nożna 1:1 Z prawej strony boiska dośrodkował Hubert Tylec, a Łukasz Tumicz wpakował piłkę głową do siatki z kilku metrów.
28' Aut na wysokości pola karnego. Po wrzucie Wojciecha Wilczyńskiego Robert Hirsz zagrywa do Marcina Kajcy, a ten z 5 metrów trafia prosto w Mateusza Wieczorka.
26' Rafał Jankowski rozrzucił akcję na prawą stronę do Huberta Tylca, który odegrał na środek do Łukasza Grubego, a ten po raz kolejny dzisiaj oddał celny strzał na bramkę - Dominik Sobański na raty złapał piłkę.
25' Łukasz Tumicz zagrał prostopadłe podanie w pole karne do Rafała Jankowskiego, a ten strzelił lewą nogą i trafił w poprzeczkę!
23' Akcja Zagłębia lewą stroną boiska. Jovan Ninković zostawił piłkę Rafałowi Sadowskiemu, a ten niecelnie dośrodkował w pole karne.
20' "Piłka nożna bez policji" - skandują fanatycy Bytovii.
18' Błąd obrońców Bytovii, którzy przepuścili piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Trafiła ona do Łukasza Tumicza i znowu gospodarzy uratowało wyjście Dominika Sobańskiego.
15' Ostro bita piłka z rogu przez Łukasza Grubego, ale Rafałowi Jankowskiemu nie udało się zamknąć akcji.
15' Ponownie w akcji Łukasz Grube. Tym razem płaski strzał zza pola karnego i zmierzającą do bramki piłkę na rzut rożny ręką wybił Dominik Sobański
14' Z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Grube, a strzału spróbował Radosław Kursa
13' Łukasz Grube z dystansu - najpierw w plecy rywala. Piłka do niego wraca i przy kolejnym strzale ociera się o przeciwnika i wychodzi na róg.
13' Wojciech Pięta wyłożył piłkę w pole karne do Macieja Stefanowicza, a ten strzelił prosto w ręce Mateusza Wieczorka.
12' Rafał Jankowski zwiódł w polu karnym Łukasza Wróbla, ale zdaniem sędziego nasz napastnik pomógł sobie faulem.
11' Z ponad 20 metrów strzelał Robert Hirsz. Piłka przeszła nad poprzeczką.
9' Najpierw z prawej strony boiska dośrodkował Hubert Tylec. Michał Pietroń uprzedził Rafała Jankowskiego, ale to nie koniec akcji. Piłka trafiła do Rafała Sadowskiego, który dośrodkował z lewej strony boiska, a zamykający akcję Łukasz Tumicz strzelił głową z kilku metrów. Piłkę z linii bramkowej wybił Michał Benkowski.
7' Jan Grzesik dośrodkował z prawego skrzydła, a Dominik Sobański wybiegł do piłki i pewnie ją złapał.
5' gol - piłka nożna 1:0 Wojciech Pięta zagrał piłkę po ziemi z lewej strony boiska w pole karne, a Janusz Surdykowski na 5. metrze uprzedził Radosława Kursę i wpakował piłkę do siatki.
4' Jan Grzesik miał okazję wrzucić z prawego skrzydła, ale bardzo niedokładnie posłał piłkę.
4' Zagłębie wysoko atakuje graczy Bytovii, co owocuje wybijaniem piłki poza boczną linię i autami na połowie gospodarzy.
2' Strzał Rafała Sadowskiego zablokowany przez grającego w masce Michała Pietronia.
1' gwizdek 16:59 Gramy! Rozpoczęli sosnowiczanie.
0' 16:57 Piłkarze już wyszli z klubowego budynku i są wprowadzani na murawę przez trójkę sędziowską z Lubuskiego. Arbitrzy założyli zielone koszulki i czarne spodenki. Bytovia gra w czarnych koszulkach z białymi rękawami, białych spodenkach i czarnych getrach, a Zagłębie w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czarnych getrach.
0' 16:50 Piłkarze już zakończyli rozgrzewkę, a do zejścia z boiska zmusił ich zraszacz, który wysunął się spod murawy i dosyć obficie zaczął nawadniać zieloną murawę boiska w Bytowie. Jeszcze około 10 minut i zaczynamy.
0' 16:45 Gdyby ktoś z naszych Czytelników czekał na film z bramkami z Bytowa, to od razu z przykrością informujemy, że zarówno z dzisiejszego, jak i wtorkowego meczu w Wejherowie nie będzie filmów na naszej stronie. Reprezentacja serwisu 100% wyruszyła w wycieczkę na Kaszuby w okrojonym składzie i musieliśmy podjąć decyzję, że rezygnujemy z filmu na rzecz galerii. Bardzo nam z tego powodu przykro, ale takie jest życie.
0' 16:40 W Bytowie gramy po raz trzeci w historii. Do tej pory wyjeżdżaliśmy z Kaszub z remisami - 1:1 wiosną 2012 i 0:0 wiosną 2013. Dzisiaj po raz pierwszy gramy z Bytovią na wyjeździe w rundzie jesiennej. Jedyną bramkę dla sosnowiczan w historii starć z klubem z Bytowa strzelił Rafał Jankowski. Czy dzisiaj "Jankes" także trafi?
0' 16:30 Obie jedenastki już się rozgrzewają na płycie stadionu w Bytowie. Na rozgrzewkę wyszła także trójka sędziowska z województwa lubuskiego, której przewodniczy główny arbiter Maciej Mikołajewski. Prognoza pogody dla Bytowa przewidywała na dzisiaj zachmurzenie duże lub umiarkowane z rozpogodzeniami, ale póki co wygląda na to, że jest tu jedno wielkie rozpogodzenie. Słońce świeci prosto w trybunę główną i oby tak było do końca.
0' 16:20 Znamy już składy obu zespołów. Znowu możemy napisać, że pech nas nie oszczędza i do listy nieobecnych z powodu kontuzji dołączył nieobecny w Bytowie Adrian Marek. W wyjściowym składzie zastąpił go dzisiaj Radosław Kursa. Dobra wieść to powrót do meczowej osiemnastki Tomasza Szatana - na razie na ławkę rezerwowych. Mirosław Kmieć na łączony wyjazd do Bytowa i Wejherowa zabrał także nowego gracza - wypożyczonego z Legii Warszawa Michała Grudniewskiego, dla którego znalazło się dziś miejsce wśród siedmiu rezerwowych.
0' 16:10 Po ponad 550-kilometrowej podróży witamy ze stadionu w Bytowie i zapraszamy na relację z meczu 6. kolejki II ligi zachodniej pomiędzy Bytovią a Zagłębiem Sosnowiec.
Zdjęcia z meczu w BytowieZdjęcia z meczu w Bytowie Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania pomiędzy Bytovią Bytów a Zagłębiem Sosnowiec. W galerii znajduje się 51 fotografii. » Czytaj więcej
Tomasz Szatan: Najtrudniejsze za mnąTomasz Szatan: Najtrudniejsze za mną Pierwszy ligowy występ w tym sezonie zaliczył w Bytowie Tomasz Szatan, którego wcześniej z gry wykluczyła kontuzja, jakiej doznał w pucharowym meczu z Wartą Poznań. » Czytaj więcej
Łukasz Tumicz po meczu w BytowieŁukasz Tumicz po meczu w Bytowie Dopiero w swoim dziewiętnastym występie w Zagłębiu pierwszego gola strzelił Łukasz Tumicz. Oto co powiedział po spotkaniu w Bytowie strzelec gola dla sosnowiczan. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w BytowieKonferencja prasowa po meczu w Bytowie - Żeby uzyskać z tak dobrą drużyną remis, to najpierw trzeba grać o zwycięstwo - stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Zagłębia Mirosław Kmieć. » Czytaj więcej
Pierwsza zdobycz na wyjeździePierwsza zdobycz na wyjeździe Po dwóch wyjazdowych porażkach Zagłębie zremisowało w Bytowie z Bytovią 1:1. Gospodarze prowadzili po golu Janusza Surdykowskiego w 5. minucie. Wyrównał w 29. minucie Łukasz Tumicz. » Czytaj więcej