22. Mateusz Struski
14. Łukasz Cymański

Trener: Mirosław Kmieć
1:0 - Rafał Jankowski 7' 2:0 - Adrian Marek 61' 2:1 - Damian Pawlak 72'
77' Hubert Nawrocki 82' Paweł Domański 87' Marcin Wojciechowski 90+1' Łukasz Matusiak 90+5' Sławomir Jarczyk 90+5' Piotr Garbarek

Trener: Jarosław Araszkiewicz
Sędziowie: Grzegorz Jabłoński - Sławomir Steczko, Jarosław Mikołajewski (Kraków)
90.0000
90+6' gwizdek Po 50 minutach i 30 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Wygrywamy 2:1.
90+5' żóta kartka Kartonik także obejrzał Sławomir Jarczyk. Pewnie za udział w przepychance.
90+5' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Garbarka za faul na Łukaszu Matusiaku
90+4' Ostry atak Piotra Garbarka na Łukasza Matusiaka i po nim dochodzi do ogólnej przepychanki na boisku.
90+3' Mocny strzał Pawła Domańskiego zza narożnika pola karnego, ale mija cel.
90+1' żóta kartka Łukasz Matusiak obejrzał żółty kartonik za faul.
90+1' Jarota w dziesięciu. Noszowi znieśli z boiska Krzysztofa Bartoszaka.
90' doliczony czas Mecz potrwa jeszcze 5 minut.
89' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Filip Kazimierczyk za Huberta Tylca.
89' Szybki rajd Miłosza Filipiaka lewą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne i niecelny strzał głową Huberta Antkowiaka
87' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Wojciechowskiego.
87' Dośrodkowanie Marcina Wojciechowskiego z rzutu rożnego u Mateusz Wieczorek piąstkuje piłkę.
86' Rzut wolny dla Jaroty z około 35 metrów. Mocny strzał Krzysztofa Bartoszaka i Mateusz Wieczorek w siatkarskim stylu wybija piłkę na róg.
85' zmiana Defensywna zmiana w Zagłębiu - za napastnika Łukasza Tumicza wszedł obrońca Radosław Kursa.
84' Bartłomiej Olejniczak sfaulował Jana Grzesika przed polem karnym Zagłębia.
82' żóta kartka Żółta kartka dla Pawła Domańskiego za faul na Piotrze Garbarku.
80' Płaski strzał Karola Danielaka z linii pola karnego - broni Mateusz Wieczorek.
79' zmiana Trzecia zmiana w Jarocie - Bartłomiej Olejniczak wszedł za Huberta Nawrockiego.
78' Po zmianie w Jarocie mamy na boisko aż czterech Hubertów - Tylca, Oczkowskiego, Nawrockiego i właśnie Antkowiaka. Do kompletu brakuje jeszcze Huberta Siejewicza z gwizdkiem. No i może Huberta Kościukiewicza.
77' żóta kartka Żółta kartka dla Huberta Nawrockiego za faul na środku boiska.
76' Piłkę z autu wrzucił Jan Grzesik. Łukasz Tumicz odegrał głową do Łukasza Grubego, a ten z woleja uderzył bardzo niecelnie.
76' zmiana Druga zmiana w Jarocie - Hubert Antkowiak wchodzi w miejsce Wojciecha Kamińskiego.
72' gol - piłka nożna 2:1 Piotr Garbarek pozostał na połowie Zagłębia po rzucie rożnym, dostał podanie w pole karne i strzelił. Mateusz Wieczorek odbił mocne uderzenie stopera Jaroty, ale nie miał już szans przy dobitce nadbiegającego Damiana Pawlaka.
71' Krótkie rozegranie między Damianem Pawlakiem i Marcinem Wojciechowskim. Wrzutka w pole karne i wybicie głową Łukasza Grubego.
71' Dośrodkowanie Marcina Wojciechowskiego z narożnika boiska zaowocowało kolejnym rogiem.
71' Sławomir Jarczyk wyekspediował piłkę na rzut rożny.
69' Dośrodkowaną przez Marcina Wojciechowskiego piłkę wybija z pola karnego Zagłębia Łukasz Matusiak.
69' Faul Huberta Tylca na Damianie Pawlaku i rzut wolny dla Jaroty z około 35 metrów.
66' Łukasz Tumicz strzela z około 20 metrów i trafia w stojącego na początku pola karnego Bartosza Kielibę.
65' Łukasz Grube ładnie rozprowadził akcję Zagłębia podaniem do Łukasza Tumicza, ale odegranie Tumicza do Rafała Jankowskiego w pole karne było już mało precyzyjne i "Jankes" musiał gonić za futbolówką. Udało mu się ją opanować, ale na strzał nie było już szansy.
64' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Paweł Domański za Rafała Sadowskiego.
63' Prostopadła piłka od Jana Grzesika w kierunku Łukasza Grubego, ale niestety nasz pomocnik dał się złapać na spalonym.
61' gol - piłka nożna 2:0 GOOOOL!!!!!!!!! Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego na piłkę nabiegł Adrian Marek i strzałem głową z około 6 metrów podwyższył prowadzenie sosnowiczan.
60' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z kilku metrów głową strzelał Rafał Jankowski, a Karol Szymański wygarnął piłkę sprzed linii bramkowej i wybił ją na rzut rożny.
59' Rafał Jankowski po podaniu od Rafała Sadowskiego zagrał w pole karne do Łukasza Tumicza, który przyjął piłkę i uderzył na bramkę. Piłkę zablokował ofiarną interwencją Piotr Garbarek. Mamy róg.
58' zmiana Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu - Damian Pawlak za Piotra Skokowskiego.
57' Wojciech Kamiński próbował przedrzeć się z piłką w nasza pole karne, ale uciekła mu ona spod nóg i wyszła poza końcową linię.
53' Łukasz Grube podszedł do piłki i kopnął ją prawą nogą. O jakiś metr za wysoko.
52' Faul Bartosza Kieliby na Rafale Jankowskim i mamy rzut wolny z około 28 metrów.
51' Marcin Wojciechowski dośrodkował z rzutu wolnego. Nasi gracze wybili piłkę poza pole karne.
50' Jan Grzesik sfaulował Piotra Skokowskiego przy lewej bocznej linii boiska i Jarota ma rzut wolny.
47' Z narożnika boiska tradycyjnie dośrodkował Łukasz Grube. Małe zamieszanie, goście nie potrafią wyekspediować piłki. Wraca ona w pole karne i akcję kończy celny, acz niezbyt groźny, strzał Huberta Tylca.
47' Wślizg Miłosza Filipiaka w polu karnym Jaroty i mamy pierwszy róg w drugiej połowie spotkania.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga odsłona meczu
45+1' gwizdek Po 46 minutach gry kończy się pierwsza połowa meczu. Statystyki: strzały 6-3, strzały celne 3-3, rogi 2-2, faule 3-5, spalone 4-4.
45' doliczony czas Sędzia dorzucił minutę.
45' Łukasz Matusiak prawą nogą strzelił z około 18 metrów - niecelnie.
43' Marcin Wojciechowski dośrodkował piłkę w pole karne, ale tam nikt nie doskoczył do piłki i futbolówka wyszła poza końcową linię.
42' Rzut wolny dla Jaroty z lewej strony boiska. Do piłki podszedł Marcin Wojciechowski.
39' Chwila przerwy w grze. Urazu doznał Wojciech Kamiński, ale nawet nie musiał wchodzić na boisko masażysty Jaroty, którego można poznać po tym, że ma na bluzie od dresu napisane "masażysta"
36' Defensywa Zagłębia już po raz czwarty w dzisiejszym meczu udanie łapie gości na spalonym.
34' Z rzutu rożnego dośrodkował Piotr Skokowski. Zamykający akcję na dalszym słupku Karol Danielak strzelił głową i trafił w stojącego na linii bramkowej... Huberta Nawrockiego. Defensywny pomocnik Jaroty uratował Zagłębie od utraty bramki. Dziękujemy!
33' Bezpośrednio z rzutu rożnego próbował zaskoczyć Mateusza Wieczorka Marcin Wojciechowski. Goście mają kolejny korner po interwencji naszego golkipera.
32' Hubert Tylec ofiarnie ratował piłkę przed wyjściem poza boisko, ale się nie udało i Jarota ma pierwszy róg.
29' Krzysztof Bartoszak efektownie padł w polu karnym Zagłębia, ale sędzia nie dał się nabrać i od razu stanowczym ruchem pokazał, że trzeba grać dalej.
27' Rafał Sadowski zagrał w pole karne z lewego skrzydła. Piotr Garbarek trącił piłkę nogą, czym uniemożliwił zagranie Rafałowi Jankowskiemu. Zamykający akcję Hubert Tylec zdołał jeszcze zagrać w pole bramkowe, ale "Jankes" był na spalonym, gdy musnął futbolówkę głową.
25' Łukasz Grube posłał odchodzącą piłkę z kornera. Małe zamieszanie i wszystko wyjaśnia wykopem Miłosz Filipiak.
24' Po dośrodkowaniu Rafała Sadowskiego piłkę na róg wybija głową Miłosz Filipiak.
24' Miękka wrzutka Rafała Sadowskiego w kierunku Rafała Jankowskiego, ale "Jankes" nie dał rady jarocińskiej defensywie.
22' Wojciech Kamiński strzelił lewą nogą z około 20 metrów. Mateusz Wieczorek obronił na raty.
19' Hubert Tylec był faulowany, ale utrzymał się przy piłce w okolicy lewej bocznej linii, więc sędzia puścił grę. Nasz młodzieżowiec ściął do środka boiska i uderzył lewą nogą z 18 metrów. Karol Szymański obronił.
16' Rafał Jankowski zagrał do wychodzącego Huberta Tylca, który uciekł z pułapki ofsajdowej, wpadł w pole karne i dograł piłkę do Łukasza Matusiaka, który przy próbie strzału został zablokowany przez Huberta Nawrockiego. Nasz zawodnik miał pretensje do sędziego. Czyżby chciał zasygnalizować, że gracz Jaroty zagrał piłkę ręką.
15' Brak zrozumienia między piłkarzami Zagłębia w polu karnym gości. Łukasz Tumicz trafił w plecy Łukasza Grubego.
14' Z lewej strony boiska dośrodkował Piotr Skokowski, a Mateusz Wieczorek pewnie złapał piłkę.
13' Rafał Jankowski wywalczył piłkę na 30. metrze i od razu próbował zaskoczyć Karola Szymańskiego. Niestety, kopnął za wysoko i od razu przeprosił kolegów z zespołu za nieudane zagranie.
11' Rafał Sadowski próbował dośrodkowania z lewej strony boiska, ale zamiast dokręcić piłkę, odkręcił ją i wyszła ona poza boisko.
10' Rafał Jankowski swoją ostatnią bramkę strzelił właśnie Jarocie Jarocin. W kończącym sezon 2012/2013 "Jankes" dwukrotnie pokonał siedzącego dziś na ławce rezerwowych Simona Krawczyka
8' Warto odnotować, że to pierwsza bramka Zagłębia z akcji w ligowym sezonie 2013/2014, a zarazem drugi gol w tych rozgrywkach. Pierwszy padł po strzale Łukasza Grubego z rzutu wolnego.
7' gol - piłka nożna 1:0 Hubert Tylec dośrodkował z prawej strony boiska, a Rafał Jankowski uderzył piłkę prawą nogą. Niezbyt czysto, niezbyt mocno, ale najważniejsze, że piłka wturlała się do bramki przy słupku.
7' Rafał Jankowski przedarł się w pole karne i przy próbie dogrania przed bramkę do Łukasza Tumicza piłkę do boku boiska wybił Bartosz Kieliba.
6' Przez chwilę w składzie Zagłębia mieliśmy dwóch Hubertów Tylców, ale już poprawiliśmy błąd i zamieniliśmy jednego z nich na Rafała Sadowskiego.
5' Rajd Huberta Tylca prawą stroną boiska przerwany wślizgiem przez Miłosza Filipiaka.
3' Z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Grube i znowu piłkę wybił z pola karnego Piotr Garbarek.
2' Rafał Sadowski dogrywał z lewej strony boiska na środek pola karnego w kierunku Rafała Jankowskiego, a Piotr Garbarek wybił piłkę na róg.
1' gwizdek 19:00 Poszło! Zaczęli nasi
0' 18:57 Sędziowska trójka już wyprowadziła obie drużyny. Zagłębie dzisiaj w czerwonych koszulkach, białych spodenkach i czerwonych getrach. Jarota w żółtych koszulkach, czarnych spodenkach i żółtych getrach. Jeden z "ekspertów" zauważył, że mają stroje jak Borussia Dortmund.
0' 18:55 Dzisiaj jupitery włączone już od pierwszej minuty spotkania! Czekamy na piłkarzy.
0' 18:50 Zagłębie nie przegrało ośmiu kolejnych spotkań na własnym boisku. Po raz ostatni sosnowiczanie ulegli przed własną publicznością jeszcze w 2012 w potyczce z Górnikiem Polkowice. Jak gra Jarota w tym sezonie na wyjazdach? Najpierw porażka 0:3 w Opolu. Potem zwycięstwo 3:2 w Stargardzie Szczecińskim.
0' 18:45 Wiadomo już, że frekwencja będzie o wiele gorsza niż tydzień temu. Cóż, można się było tego spodziewać, bo i rywal inny, i stawka meczu zgoła inna. Dla sosnowiczan jest to jednak niezmiernie ważny mecz. Musimy zacząć w końcu wygrywać, aby wydostać się z dołu tabeli. Jarota jeszcze nigdy w Sosnowcu nie wygrał i oby dziś nie przerwał tej serii.
0' 18:35 W porównaniu do pucharowego meczu z Wisłą Kraków trener Mirosław Kmieć dokonał dwóch wymuszonych zmian w składzie. Do wyjściowej jedenastki, jako drugi młodzieżowiec, wskoczył Jan Grzesik, który na prawej stronie obrony zastąpił Radosława Kursę. Za nieobecnego Michała Cyganka zagra za to Łukasz Tumicz, więc nominalnie zagramy dzisiaj dwójką napastników, bo przecież jest jeszcze Rafał Jankowski.
0' 18:30 Nie ma lekko, kontuzje i choroby nie opuszczają Zagłębia. Dzisiaj udało się zebrać tylko 16 graczy zdolnych do gry. Tomasz Szatan odpadł w pucharowym meczu z Wartą, Wołodymyr Ostrouszko odpadł w ligowym starciu w Poznaniu i dziś przyszedł na stadion o kulach, Marcin Sierczyński złamał nos w Wałbrzychu. Dzisiaj z kadry wypadł chory Michał Cyganek, a jeszcze w rundzie wiosennej urazów doznali i nadal nie doszli do zdrowia Wojciech Białek i Dawid Weis.
0' 18:20 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 5. kolejki II ligi zachodniej, w którym Zagłębie Sosnowiec zmierzy się z Jarotą Jarocin
Adrian Marek po meczu z JarotąAdrian Marek po meczu z Jarotą Dzisiaj potrzebowaliśmy tych punktów i wygraliśmy z Jarotą. Miejmy nadzieję, że za tydzień w Bytowie to powtórzymy i przywieziemy trzy punkty - powiedział po meczu strzelec drugiej bramki dla Zagłębia Adrian Marek. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z JarotąZdjęcia z meczu z Jarotą Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z Jarotą Jarocin. W galerii znajduje się 49 fotografii. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu z JarotąZSTV: Bramki z meczu z Jarotą Prezentujemy bramki z meczu 5. kolejki II ligi zachodniej, w którym Zagłębie Sosnowiec pokonało na Stadionie Ludowym Jarotę Jarocin 2:1. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu z JarotąKonferencja po meczu z Jarotą Zapraszamy do lektury wypowiedzi pomeczowych Jarosława Araszkiewicza - trenera Jaroty Jarocin oraz Artura Derbina - asystenta trenera Zagłębia, który wyjątkowo zastępował na konferencji prasowej trenera Mirosława Kmiecia. » Czytaj więcej
Zagłębie pokonało JarotęZagłębie pokonało Jarotę Zagłębie Sosnowiec wygrało z Jarotą Jarocin 2:1. Gole dla sosnowiczan zdobyli Rafał Jankowski w 7. minucie i Adrian Marek w 61. minucie. Dla gości trafił w 72. minucie Damian Pawlak. » Czytaj więcej