22. Wojciech Onsorge
25. Michał Grzesiek

Trener: Marek Kamiński
1:0 - Artur Marciniak 5' 2:0 - Maciej Scherfchen 9' 3:0 - Michał Ciarkowski 68'
57' Adrian Marek 71' Grzegorz Rasiak 85' Dawid Jasiński 90+2' Łukasz Matusiak

Trener: Mirosław Kmieć
Sędziowie: Maciej Lewicki - Marcin Skwiot, Damian Kos (Gdańsk)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 5 sekundach gry sędzia kończy spotkanie w Poznaniu.
90+2' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Matusiaka za faul.
90+2' Michał Cyganek w pole karne do Bartłomieja Czarneckiego, ten z boku zagrał na środek. Alain Ngamayama źle interweniował i wyłożył piłkę w stronę Łukasza Tumicza, a ten przy próbie strzału został zablokowany przez stopera Warty.
90' Po wrzutce Michała Cyganka z narożnika boiska piłkę piąstkuje Paweł Beser.
90' Po dośrodkowaniu Rafała Sadowskiego Łukasz Jasiński wykopał piłkę do sektora gości. "Piłka nożna dla kibiców" - skandują nasi fani.
88' Długa piłka w pole karne do Michała Ciarkowskiego, ale strzelec trzeciego gola był tym razem na spalonym.
85' Konsternacja! Michał Cyganek posłał piłkę z rzutu wolnego w okienko bramki Warty, a sędzia nie uznał bramki, dopatrując się jakiegoś faulu na bramkarzu. Zawodnicy Zagłębia się cieszyli, ławka się cieszyła i jak się okazało, że Warta zacznie z rzutu wolnego z własnego pola karnego, to Robert Stanek z Mirosławem Kmieciem wyszli z siebie.
85' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Jasińskiego za faul na Jovanie Ninkoviciu.
83' Rzut rożny dla Warty. Wydawało się, że Artur Marciniak za mocno posłał piłkę w pole karne, ale Grzegorz Rasiak zdołał do niej dojść z narożnika "szesnastki" zagrał futbolówkę przewrotką w pole bramkowe. Łukasz Jasiński z bliska strzelił głową wprost w Mateusza Wieczorka.
81' Kontra Warty. Grzegorz Rasiak wykłada piłkę Przemysławowi Kocotowi, a ten technicznym strzałem z narożnika pola karnego posłał piłkę nad bramką.
81' Michał Goliński strzelił z własnej połowy, ale tym razem nie trafił w światło bramki.
80' Głębokie dośrodkowanie Artura Marciniaka z rzutu wolnego z lewego skrzydła i spokojna interwencja Mateusza Wieczorka.
79' Kolejny samolot leci po niebie nad stadionem Warty i podchodzi do lądowania na Ławicy.
79' Michał Ciarkowski dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, a za pola karnego wybił ją Adrian Marek.
78' zmiana Druga zmiana w Warcie - Michał Goliński za Macieja Scherfchena.
78' Artur Bartkowiak kopnął piłkę z około 35 metrów i posłał ją sporo nad poprzeczką.
75' Chwilowa cisza, spokój, brak akcji, nie ma o czym pisać w relacji.
71' żóta kartka Żółta kartka dla Grzegorza Rasiaka za kopnięcie piłki po gwizdku oznaczającym spalonego. Sędzia podchodząc do poznańskiego napastnika wyliczył mu na palcach, że to nie było jego pierwsze takie zagranie w dzisiejszym meczu.
69' Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.
69' Dobra okazja dla Zagłębia. Łukasz Tumicz podał w polu karnym do Jana Grzesika, a ten próbował technicznym strzałem pokonać Pawła Besera, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.
68' gol - piłka nożna 3:0 Gospodarze poszli z kontrą po rzucie rożnym Zagłębia. Adrian Bartkowiak zagrał wzdłuż prawej linii bocznej do Błażeja Nowaka, który uciekł Łukaszowi Matusiakowi, wpadł w pole karne i wyłożył piłkę Michałowi Ciarkowskiemu, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans Mateuszowi Wieczorkowi.
67' Po dośrodkowaniu Rafała Sadowskiego piłkę z pola karnego wybija głową Grzegorz Rasiak.
66' Sosnowiczanie wywalczyli drugi rzut rożny.
65' zmiana Dopiero teraz pierwsza zmiana w Warcie - Michał Ciarkowski za Pawła Piceluka.
64' Łukasz Tumicz szukał miejsca do oddania strzału w polu karnym, ale był zbyt dobrze kryty przez Macieja Scherfchena.
63' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Jan Grzesik debiutuje w naszym zespole, wchodząc na plac gry za Huberta Tylca.
62' Rafał Sadowski, upadając, wyłożył piłkę Łukaszowi Matusiakowi, a ten strzelił z 25 metrów obok bramki Warty.
60' Paweł Piceluk przebiegł z piłką kilkanaście metrów i dośrodkował ją prosto w ręce Mateusza Wieczorka.
59' zmiana Trzecia zmiana w drużynie Mirosława Kmiecia - Łukasz Tumicz za Łukasza Grubego.
58' Zbyt mocne dośrodkowanie Artura Marciniaka z rzutu wolnego
57' żóta kartka Adrian Marek ukarany żółtą kartką za faul na Błażeju Nowaku.
56' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Rafał Sadowski zmienia Pawła Domańskiego.
56' Górna piłka od Michała Cyganka w stronę Bartłomieja Czarneckiego i znowu górą na własnym przedpolu Paweł Beser.
55' Grzegorz Rasiak strącił piłkę głową w kierunku Pawła Piceluka. który stoczył biegowy pojedynek z Marcinem Sierczyńskim. Sędzia uznał, że gracz Warty sfaulował sosnowiczanina przy próbie dojścia do piłki.
53' Dośrodkowanie Marcina Sierczyńskiego z prawej flanki. Paweł Beser piąstkuje piłkę sprzed głowy Bartłomieja Czarneckiego, a próbujący dobijać Paweł Domański trafia w nogi Łukasza Jasińskiego.
53' Rozgrzewkę zakończyli Rafał Sadowski i Łukasz Tumicz. Czy zaraz obejrzymy ich na boisku?
52' Dośrodkowanie Jovana Ninkovicia z lewej strony boiska. Przemysław Kocot lepszy od Bartłomieja Czarneckiego w walce o piłkę.
50' Maciej Scherfchen dośrodkował z pole karne Zagłębia, a Sławomir Jarczyk zrobił dwa kroki do przodu i złapał Grzegorza Rasiaka na spalonym.
48' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego z narożnika boiska piłkę łapie Paweł Beser.
47' Prostopadłe podanie Michała Cyganka w kierunku Bartłomieja Czarneckiego. Starcie naszego napastnika z Pawłem Beserem kończy się rzutem rożnym.
46' gwizdek 19:06 Zaczęła się druga połowa spotkania.
45+2' gwizdek Po 47 minutach gry sędzia kończy pierwszą połowę. Warta wyprowadziła dwa szybkie ciosy w pierwszych dziesięciu minutach meczu i Zagłębie nie zdołało się po nich podnieść. Mamy jeszcze 45 minut na to, aby seria Mirosława Kmiecia nie uległa przerwaniu.
45' doliczony czas +2
45' Dawid Jasiński przymierzył z dystansu, ale nie udało mu się trafić w światło bramki.
44' Adrian Marek zagrał długą piłkę w kierunku Bartłomieja Czarneckiego, ale w polu karnym szybciej do futbolówki doszedł Paweł Beser.
41' Z narożnika boiska dośrodkował Artur Marciniak, a piłkę z "szesnastki" wybił głową Adrian Marek.
41' Paweł Piceluk dośrodkował z lewej strony boiska w kierunku Grzegorza Rasiaka, a Jovan Ninković wybił piłkę na rzut rożny. To dopiero pierwszy korner w dzisiejszym meczu.
39' Tym razem Przemysław Kocot wykorzystał słabość naszej prawej strony, dośrodkował w pole karne, a Artur Marciniak uderzył z woleja nad poprzeczką.
36' Paweł Piceluk przedarł się lewą stroną boiska i podał w pole karne do Grzegorza Rasiaka. Sędzia uznał, że napastnik Warty sfaulował Adriana Marka i przerwał grę. Rasiak trafił do siatki w tej akcji, ale już po gwizdku i rzecz jasna gola nie ma.
35' Starcie Pawła Piceluka z Pawłem Domańskim w polu karnym Warty. Nasz zawodnik upada, a sędzia nakazuje grać dalej.
34' Po dośrodkowaniu Pawła Domańskiego z lewej strony boiska Przemysław Kocot wygrał główkowy pojedynek z Hubertem Tylcem.
33' Michał Cyganek strzelił z 30 metrów na bramkę Warty. Paweł Beser wypluł piłkę przed siebie, ale nie było komu jej dobić i golkiper Zielonych po chwili naprawił swój błąd
29' Rzut wolny dla Warty. Piłka najpierw przeszła przez pole bramkowe, skąd została wybita przez Sławomira Jarczyka. Po chwili z dystansu do bramki trafił Maciej Scherfchen, ale sędzia uznał, że jeden z zawodników Warty był na spalonym i przeszkadzał w interwencji Mateuszowi Wieczorkowi.
29' Piłkarze się napili i wrócili na boisko.
27' Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.
26' Hubert Tylec wyłożył piłkę Michałowi Cygankowi, który postanowił zabawić się w Macieja Scherfchena i zdecydował się na próbę lobu, ale zdecydowanie zabrakło celności.
25' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Dośrodkował Łukasz Grube, w polu karnym piłkę trącił Hubert Tylec i wpadła ona w ręce Pawła Besera.
23' Marcin Sierczyński po raz kolejny nie nadążył za Pawłem Picelukiem i lewy pomocnik Warty miał okazję do dośrodkowania, ale na nasze szczęście, zmarnował ją.
22' Kontra Warty, Paweł Piceluk ruszył lewą stroną boiska, ale zamiast dogrywać do któregoś z kolegów, zdecydował się na samodzielne wykończenie akcji technicznym, ale niecelnym strzałem.
19' Z rzutu wolnego dośrodkował Artur Marciniak, a Adrian Marek sskoczył nad Alaina Ngamayamę i wybił piłkę głową
18' Adrian Marek sfaulował w powietrznym pojedynku Grzegorza Rasiaka i będzie rzut wolny dla Warty z około 35 metrów z prawej strony boiska.
17' Sprytny strzał Grzegorza Rasiaka z boku pola karnego i dobra interwencja Mateusza Wieczorka.
16' Strata Łukasza Matusiaka. Adrian Bartkowiak zagrywa do Pawła Piceluka, który zagrywa po ziemi w pole karne, a Adrian Marek uprzedził Grzegorza Rasiaka i wybił piłkę na aut.
15' Artur Marciniak przedarł się lewym skrzydłem i dośrodkował w kierunku Grzegorza Rasiaka a ten uderzył głową po koźle obok słupka.
14' Marcin Sierczyński podawał głową do Mateusza Wieczorka i nie zauważył, że czai się Paweł Piceluk. Na szczęście golkiper Zagłębia widział lewoskrzydłowego Warty i zdążył z interwencją.
12' Przypomina nam się ostatni mecz Zagłębia na tym stadionie. W listopadzie 2010 sosnowiczanie grali przy Drodze Dębińskiej z Jarotą Jarocin i po 16 minutach przegrywali 0:3. Wtedy gole padały na tę samą bramkę co dzisiaj.
10' "Wróć się na linię, Wieczorek, wróć się na linię" - krzyczą kibice Zagłębia, którzy są za bramką Mateusza Wieczorka i widzą, że nasz golkiper znowu wyszedł poza pole karne.
9' gol - piłka nożna 2:0 Maciej Scherfchen kopnął piłkę prawie z połowy boiska, a wysunięty do przodu Mateusz Wieczorek nie zdążył się wrócić na linię bramkową i dostał piłkę za kołnierz.
7' zmiana Za ukraińskiego stopera na boisku pojawił się Adrian Marek.
6' Nie dość, że straciliśmy bramkę, to jeszcze tracimy Wołodymyra Ostrouszkę, który przy akcji bramkowej Warty nabawił się urazu i został zniesiony z boiska na noszach.
5' gol - piłka nożna 1:0 Paweł Piceluk podał piłkę w polu karnym Zagłębia do Artura Marciniaka, a ten strzelił lewą nogą z około 11 metrów i pokonał Mateusza Wieczorka płaskim strzałem, po którym piłka odbiła się od dalszego słupka.
4' Strata Zagłębia na własnej połowie, przechwyt Grzegorza Rasiaka i na szczęście niecelne podanie napastnika Warty
3' Mateusz Wieczorek krzyknał "moja" i pewnie złapał piłkę w polu karnym.
2' Kibice Zagłębia już od początku meczu oznajmiają "Jesteśmy zawsze tam, gdzie oni będą grać".
1' gwizdek Bartłomiej Czarnecki i Michał Cyganek rozpoczęli mecz.
0' 17:57 Nad stadionem przelatuje samolot, który schodzi do lądowania na lotnisku Ławica, a z tunelu przy hymnie Warty wyszli piłkarze obu zespołów, prowadzeni przez sędziowski tercet. Sosnowiczanie dzisiaj cali na czerwono. Warta cała na biało, a więc oba zespoły wybrały stroje w tych samych barwach, co w środę. "Od stu lat jesteśmy swej królowej wierni" - tak śpiewa pani w hymnie Warty
0' 17:55 Już wszyscy są na swoich stanowiskach i czekamy tylko na sędziów oraz piłkarzy.
0' 17:50 Już po rozgrzewce. Piłkarze zapoznali się z warunkami atmosferycznymi panującymi na stadionie, schowali się w szatni i za chwilę pojawią się, aby walczyć o punkty.
0' 17:45 "Ezoteryczny Poznań, miastem rządzi mafia" - śpiewał Grabaż ze swoją ekipą. My mamy nadzieję, że jedyną mafią, która będzie dzisiaj rządzić w Poznaniu, a przynajmniej na Drodze Dębińskiej 12, będzie mafia herszta Mirosława Kmiecia.
0' 17:40 Didżej na stadionie Warty w dosyć ciekawy sposób próbuje pomóc piłkarzom i kibicom znieść lejący się z nieba żar. Już chyba po raz trzeci emituje przez stadionowe nagłośnienie piosenkę o znamiennym tytule "Silent Night". Tymczasem kolega redaktor od kręcenia filmów oraz kolega fotoreporter "poławiacz pereł" postanowili ulżyć fanatykom Zagłębia i dostarczyli pod sektor gości tyle zgrzewek z wodą mineralną ile byli w stanie unieść.
0' 17:35 W ligowej inauguracji zespół Zagłębia musi sobie poradzić bez dwóch najlepszych strzelców w rundzie wiosennej. Tomasza Szatana i Rafała Jankowskiego z gry wyeliminowały kontuzje. Kto pod ich nieobecność weźmie na swoje barki ciężar zdobywania bramek? Czy będzie to 20-letni Bartłomiej Czarnecki, któremu w środę 50 minut na boisku wystarczyło do bramki i asysty? A może Michał Cyganek. który w środę "napoczął" Wartę? A może jeszcze ktoś inny?
0' 17:25 Drużyna Zagłębia wyszła na rozgrzewkę i została przywitana brawami przez sporą grupę przyjezdnych kibiców. Słońce grzeje niemiłosiernie i świeci prosto na trybunę, z której nadajemy, a będzie jeszcze gorzej, jak słońce zacznie zachodzić i będzie szło w dół horyzontu.
0' 17:20 Poznaliśmy już składy obu zespołów. W porównaniu do środowej potyczki w Pucharze Polski trener Mirosław Kmieć dokonał dwóch zmian. Na ławkę powędrował Rafał Sadowski, a w ogóle do Poznania nie pojechał kontuzjowany Tomasz Szatan. Od pierwszej minuty zagrają za to Paweł Domański i Bartłomiej Czarnecki, a to oznacza, że w wyjściowym składzie Zagłębia mamy aż trzech młodzieżowców. W Warcie dwie zmiany - obie wymuszone koniecznością gry dwóch młodzieżowców. Na ławce usiedli Adrian Lis i Michał Ciarkowski, a od pierwszej minuty zagrają Paweł Beser i Błażej Nowak.
0' 17:05 Witamy z Poznania, w którym dzisiaj leje się z nieba żar i zapraszamy na relację ze spotkania pierwszej kolejki II ligi zachodniej, w który Warta Poznań zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec,
Galeria zdjęć z PoznaniaGaleria zdjęć z Poznania Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ligowego meczu pomiędzy Wartą Poznań a Zagłębiem Sosnowiec. W galerii znajduje się 55 fotografii.   » Czytaj więcej
Bramki z meczu w PoznaniuBramki z meczu w Poznaniu Zapraszamy do obejrzenia skrótu filmowego z bramkami, które padły w meczu Warty Poznań z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w PoznaniuKonferencja prasowa po meczu w Poznaniu - W życiu, a w szczególności w życiu piłkarskim, są dwie najważniejsze wartości - pokora, która daje sukces i pycha, która gubi - powiedział po porażce z Wartą Mirosław Kmieć. » Czytaj więcej
Łukasz Grube: Niemoc dniaŁukasz Grube: Niemoc dnia - Dzisiaj nasza niemoc dnia, tak bym ją nazwał, dała Warcie 3 punkty. Niezmiernie źle się z tym czujemy, bo jechaliśmy tutaj z całkiem innym nastawieniem - skomentował Łukasz Grube. » Czytaj więcej
Łukasz Matusiak: Damy radę!Łukasz Matusiak: Damy radę! - Pierwszy mecz, zimny prysznic, ale spokojnie - damy radę! - uspokajał po meczu w Poznaniu Łukasz Matusiak i przyznał: - Nie dojechaliśmy na pierwszą połowę. » Czytaj więcej
Zimny prysznic w upalny dzieńZimny prysznic w upalny dzień Warta Poznań wzięła srogi rewanż za środową porażkę w meczu Pucharu Polski w Sosnowcu. Na stadionie przy Drodze Dębińskiej Zieloni pokonali sosnowiczan aż 3:0. » Czytaj więcej