(46' 16. Janusz Gancarczyk)
10. Michał Zieliński
(46' 11. Jewhen Radionow)

90.0000
90' gwizdek Koniec sparingu
89' żóta kartka Rafał Figiel ukarany przez azerskiego sędziego żółtą kartką za faul na Janie Grzesiku.
88' Z prawej strony dośrodkował Jakub Malara, a Paweł Domański strzelił głową nad bramką.
84' Tomasz Szatan strzelił prawą nogą z rzutu wolnego i trafił w poprzeczkę!
83' Rafał Figiel sfaulował Bartłomieja Czarneckiego i mamy rzut wolny z 18 metrów.
80' Strzał Aleksandra Januszkiewicza z prawej strony pola karnego - broni Mateusz Struski.
79' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - wraca Tomasz Szatan, który zastępuje Łukasza Grubego, a za Jovana Ninkovicia wchodzi Jakub Malara.
75' Z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Grube, a Rafał Dobroliński był górą w polu bramkowym.
75' Michał Cyganek strzelił z ponad 20 metrów. Rafał Dobroliński wybił piłkę przed siebie, a na róg skierował ją Alan Czerwiński
71' zmiana Trzy zmiany w Zagłębiu - Adrian Marek za Sławomira Jarczyka, Paweł Domański za Rafała Sadowskiego i Filip Kazimierczyk za Huberta Tylca.
70' Bartłomiej Czarnecki podał do Huberta Tylca, który strzelił prawą nogą w krótki róg, ale dobrze zachował się Rafał Dobroliński.
70' Ciekawe rozegranie stałego fragmentu gry, ale obrona gości była czujna.
70' Po dośrodkowaniu Rafała Sadowskiego mamy jeszcze jeden róg.
69' Łukasz Grube strzelił po ziemi lewą nogą zza pola karnego i Rafał Dobroliński wybił piłkę na rzut rożny.
62' zmiana Kolejna zmiana w Zagłębiu - za Rafała Jankowskiego na boisko wszedł Bartłomiej Czarnecki.
61' Do rzutu wolnego podszedł Rafał Sadowski i strzelił lewą nogą w poprzeczkę!
61' Jacek Jarnot sfaulował Michała Cyganka przed polem karnym i mamy rzut wolny z dobrego miejsca.
60' Łukasz Grube wrzucił piłkę w pole karne i Łukaszowi Matusiakowi niewiele brakowało, by trącił ją nogą w stronę bramki.
55' zmiana Trochę zajęło nam czasu ogarnięcie wszystkich zmian, ale już wszystko jest dobrze wpisane - w Zagłębiu tylko czterech zmienników, a goście wymienili całą jedenastkę. Jeszcze rozgrzewa się czterech piłkarzy Zagłębia, więc pewnie będą jakieś kolejne zmiany.
47' gol - piłka nożna 1:2 Co za bramka! Rzut wolny dla Zagłębia z około 30 metrów i Łukasz Grube posłał piłkę prawą nogą w samo okienko!
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania. Było sporo zmian. Zaraz spróbujemy ogarnąć, kto za kogo wszedł.
43' gol - piłka nożna 0:2 Rzut rożny dla GKS-u. Dośrodkował Tomasz Wróbel. Zła postawa graczy Zagłębia w obronie i Mateusz Kamiński pakuje piłkę do siatki strzałem nogą z kilku metrów.
41' Z lewej strony boiska podawał Rafał Sadowski, a Łukasz Matusiak lewą nogą przyjął piłkę i prawą strzelił. Niestety, dosyć daleko od bramki.
38' Rafał Jankowski strzelił lewą nogą z pola karnego - broni Łukasz Budziłek.
37' Dośrodkowanie Rafała Sadowskiego z lewej strony boiska, ale nadbiegający Hubert Tylec źle przyjął piłkę i ta padła łupem bramkarza.
34' Najlepsza okazja Zagłębia do zdobycia bramki - Łukasz Matusiak zagrał na prawo do Tomasza Szatana, a ten z około 15 metrów próbował przerzucić piłkę nad wychodzącym Łukaszem Budziłkiem, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Pomysł bardzo dobry, ale wykonanie złe.
34' Rafał Sadowski odegrał piłkę do tyłu do Jovana Ninkovicia, a ten huknął lewą nogą obok bramki.
28' Świetny strzał Rafała Jankowskiego zza pola karnego i jeszcze lepsza interwencja Łukasza Budziłka, który wyciągnął piłkę spod poprzeczki i skierował ją nad bramkę
26' Dośrodkowanie Jovana Ninkovicia z lewej strony boiska, ale w polu karnym Tomasz Szatan i Rafał Jankowski przeszkadzali sobie wzajemnie i nie udało się akcji sfinalizować strzałem.
25' Solowa akcja Łukasza Matusiaka zakończona niecelnym strzałem z około 20 metrów.
22' Oprócz Przemysława Pitrego, o którym już wspomnieliśmy, w składzie gości gra także inny były piłkarz Zagłębia Bartłomiej Chwalibogowski. Wydaje się, że to tak niedawno, jak przyszli do Zagłębia jako młodzi zawodnicy, a obaj już dzisiaj są po trzydziestce.
19' Dzisiejszy sparing prowadzi trójka sędziowska z Azerbejdżanu. Główny arbiter ma plakietkę FIFA, więc chyba jest sędzią międzynarodowym.
17' Z narożnika boiska dośrodkował Łukasz Grube. Zamykający akcję Jovan Ninković zgrał piłkę głową na środek pola bramkowego, a stojący tyłem do bramki Marcin Sierczyński uderzył z woleja z półobrotu prosto w Łukasza Budziłka.
16' Świetna piłka od Tomasza Szatana w kierunku wychodzącego sam na sam Rafała Sadowskiego, ale Dominik Sadzawicki zdążył z interwencją i wybił futbolówkę na rzut rożny.
15' Ponownie Tomasz Wróbel zagrał w pole karne w kierunku Przemysława Pitrego, który przyjął sobie piłkę i próbował strzału z ostrego kąta, ale Mateusz Wieczorek nie dał się zaskoczyć.
14' Po podaniu Tomasza Wróbla z około 25 metrów strzelał Przemysław Pitry. Piłka odbiła się po drodze od Tomasza Szatana i wpadła w ręce Mateusza Wieczorka.
13' Zagłębie znowu gra w takim składzie, w jakim rozpoczęło sparing z Hutnikiem Nowa Huta i jaki na pewno nie będzie nigdy mógł wystąpić w meczu ligowym, ponieważ jest tylko jeden młodzieżowiec. Za to w środowym spotkaniu Pucharu Polski taki skład mógłby zagrać pod warunkiem, że uda się załatwić wszystkie formalności dotyczące Rafała Sadowskiego.
10' Marcin Sierczyński wrzucił piłkę z prawego skrzydła. Nabiegł na nią w polu karnym Rafał Jankowski, ale nieczysto uderzył.
8' Strata Jovana Ninkovicia przed własnym polem karnym. Piłkę przejął Michał Zieliński, ruszył do przodu, ale trochę za długo bawił się w zwody i w końcu wracający Ninković zdołał zablokować ciałem strzał napastnika gości.
7' Ładna dwójkowa akcja w wykonaniu Rafała Jankowskiego i Łukasza Grubego, ale niestety Grube był na spalonym przy kluczowym podaniu.
5' W odpowiedzi Tomasz Szatan przymierzył zza pola karnego, ale pewnie obronił Łukasz Budziłek.
4' gol - piłka nożna 0:1 Piękny strzał byłego zawodnika Zagłębia. Przemysław Pitry z około 20 metrów trafił w okienko bramki Mateusza Wieczorka
1' gwizdek 11:06 Już gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 11:02 Piłkarze dopiero szykują się do wejścia na boisko. Nasz społeczny asystent poszedł zorganizować składy obu ekip i pewnie zaraz je wrzucimy na stronę
0' 10:55 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo ze sparingu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS Katowice.
Zdjęcia ze sparingu Zagłębia z GKS-em KatowiceZdjęcia ze sparingu Zagłębia z GKS-em Katowice Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze sparingu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Katowice. W galerii znajduje się 37 fotografii. » Czytaj więcej