brak

Trener: Arkadiusz Matz
Sędziowie: Mariusz Jasina - Krzysztof Kędzierski, Bartosz Szafran (Wrocław)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 15 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Wygrywamy z Concordią Elbląg i gramy dalej. 24 lipca o 19:00 z Wartą Poznań.
90+3' Rzut rożny dla Zagłębia - po dośrodkowaniu Łukasza Grubego nad bramką głową strzelał Tomasz Szatan.
90' doliczony czas Sędzia coś doliczył, ale nie wiemy ile, bo dzisiaj nie ma technicznego.
88' zmiana Ostatnia zmiana w Concordii - na boisko za Jakuba Zejglica wszedł Mariusz Pelc.
87' Faul Michała Lepczaka na Łukaszu Tumiczu i Zagłębie ma rzut wolny z ponad 30 metrów.
86' zmiana Druga zmiana w Concordii - Dawid Załucki za Michała Lewandowskiego.
84' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Jakub Malara za Huberta Tylca.
82' Rzut rożny dla Zagłębia - dośrodkował Łukasz Grube, a piłka skończyła w rękach Hieronima Zocha.
81' Jovan Ninković dośrodkował z lewej strony boiska, a Łukasz Tumicz uderzył głową z kilku metrów. Po strzale piłka skozłowała i przeszła obok słupka.
80' Tempo meczu troszkę siadło. Szkoda, że Zagłębie nie próbuje dobić rywali kolejną bramką. 3:0 zawsze lepiej wygląda niż 2:0.
77' Paweł Domański zagrał piłkę z lewego skrzydła w stronę Łukasza Tumicza, a w akcję wmieszał się Michał Lepczak, który wyekspediował futbolówkę na róg.
74' Z rogu boiska dośrodkował Łukasz Grube, ale tym razem nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką Concordii.
73' Sosnowiczanie po przejęciu piłki ruszają z kontrą. Paweł Domański podał do Tomasza Szatana, który przy próbie dośrodkowania trafił w Łukasza Uszalewskiego i mamy rzut rożny.
73' Rzut wolny dla Concordii. Po dośrodkowaniu Damiana Szuprytowskiego Mateusz Wieczorek piąstkuje piłkę.
73' zmiana Druga zmiana w drużynie Mirosława Kmiecia - Paweł Domański za Michała Cyganka.
72' Łukasz Grube zakręcił piłkę z rzutu rożnego, ale nikt w polu bramkowym do niej nie dopadł i wyszła ona poza końcową linię.
72' Po zagraniu Michała Cyganka Michał Lepczak wybił piłkę na rzut rożny.
71' Rzut wolny dla Concordii z lewej strony boiska. Piłkę w pole karne posłał Damian Szuprytowski. Mateusz Wieczorek krzyknął "moja" i złapał piłkę.
70' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Łukasz Tumicz wszedł na boisko za Rafała Jankowskiego.
67' Prawą nogą piłkę zawinął Damian Szuprytowski, ale nie udało mu się oddać celnego strzału. Piłka przeszła obok prawego górnego rogu bramki Mateusza Wieczorka.
66' Faul Łukasza Matusiaka na Adrianie Stępniu i Concordia ma rzut wolny z około 30 metrów.
66' Damian Szuprytowski znalazł się z piłką w naszym polu karny, ale jego akcję przerwał Jovan Ninković.
64' Hubert Tylec przedarł się lewą stroną boiska, wbiegł z piłką w pole karne, ale wykonał o jeden zwód za dużo.
62' W Zagłębiu na razie nie było żadnych zmian, ale wszyscy rezerwowi się rozgrzewają, a najbliżej ławki grzeje się Łukasz Tumicz. Czyżby więc to on jako pierwszy ze zmienników pojawił się na boisku.
59' zmiana Sebastian Tomczuk wszedł na boisko w miejsce Marcina Michnowskiego.
58' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego piłkę głową zgrywa zamykający akcję Wołodymyr Ostrouszko. Futbolówka trafia do Michała Cyganka, który mocno strzela w stronę dalszego słupka. Hieronim Zoch paruje piłkę w bok, a za chwilę Rafał Jankowski z narożnika pola karnego uderza nad poprzeczką.
57' Płaski strzał Rafała Jankowskiego z około 30 metrów. Wydawało się, że Hieronim Zoch powinien spokojnie złapać piłkę, ale wypuszcza ją z rąk na rzut rożny.
55' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego piłka odbita od jednego z graczy Concordii trafiła do Marcina Sierczyńskiego, a ten z około 18 metrów strzelił nad bramką.
55' Marcin Michnowski sfaulował przy bocznej linii boiska Marcina Sierczyńskiego i jest szansa na wrzutkę z wolnego.
53' Tomasz Szatan zagrał w stronę Huberta Tylca. Niezbyt fortunnie interweniował w tej akcji Michał Kiełtyka, ale elblążan uratowała przed niebezpieczeństwem decyzja sędziego o spalonym.
50' Fajna, naprawdę fajna akcja sosnowiczan, ale zakończenie już niedobre. Łukasz Grube sprytnie podrzucił piłkę w stronę Tomasza Szatana, ale trochę za mocno i strzelec drugiej bramki nie zdążył do niej dojść w polu karnym.
48' Do narożnika boiska poszedł tym razem Michał Cyganek. Nie wrzucał w pole karne, tylko zagrał w kierunku stojącego 30 metrów od bramki Łukasza Grubego, który uderzył z pierwszej piłki, ale tylko trafił gąszcz nóg graczy zgromadzonych w polu karnym.
48' Dośrodkowanie Huberta Tylca z prawego skrzydła i Sebastian Lubiejewski został zmuszony do wybicia piłki na róg.
46' Rajd Jovana Ninkovicia lewą stroną boiska zakończony dośrodkowaniem. Piłka trafia do Tomasza Szatana, który stał na 16. metrze tyłem do bramki i nie miał jak strzelić, więc odegrał do tyłu do Łukasza Matusiaka, a ten uderzył niezbyt czysto i posłał piłkę dosyć daleko od słupka.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu. Oba zespoły przystąpiły do niej bez zmian.
45' gwizdek Sędzia nic nie doliczył do pierwszej połowy i już po 45 minutach gry zakończył pierwszą połowę.
45' Jakub Zejglic zobaczył, że Mateusz Wieczorek wyszedł z linii bramkowej i chciał wrzucić mu piłkę za kołnierz, ale przymierzył za wysoko.
44' Tomasz Szatan podał do Huberta Tylca, który niemal z końcowej linii boiska dośrodkował na środek pola karnego, ale Michał Lepczak uprzedził Łukasza Matusiaka.
41' żóta kartka Żółta kartka dla Huberta Tylca za faul na Jakubie Zejglicu.
41' Łukasz Grube zbyt nisko posłał piłkę z rzutu rożnego i już pierwsza linia obrony Concordii dała sobie radę z dośrodkowaniem.
40' Marcin Sierczyński wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
38' Michał Cyganek zbiegł z piłką ze skrzydła w pole karne i kropnął prawą nogą. Piłka minimalnie minęła okienko bramki Concordii.
37' Składna akcja prawą stroną boiska. Hubert Tylec do Marcina Sierczyńskiego, który dośrodkował w pole karnego, a szykującego się do strzału głową Rafała Jankowskiego uprzedził Łukasz Uszalewski
36' Rzut wolny dla Concordii. Po dośrodkowaniu Damiana Szuprytowskiego w walce o piłkę w powietrzu fauluje Łukasz Uszalewski.
34' Łukasz Grube zagrał w pole karne do Rafała Jankowskiego. "Jankes" chciał wymanewrować Michała Lepczaka, ale trafił w jego nogę, a piłka jeszcze później odbiła się od nogi naszego napastnika i nie ma rogu.
33' Po dośrodkowaniu Jakuba Zejglica z narożnika boiska pewnie piłkę łapie Mateusz Wieczorek.
33' Pierwszy rzut rożny dla elblążan po interwencji Sławomira Jarczyka.
31' Adrian Stępień wrzucił piłkę w pole karne zewnętrzną częścią stopy. Nieporozumienie między Marciem Sierczyńskim a Mateuszem Wieczorkiem. "Siara" skierował piłkę w kierunku bramki Zagłębia, ale na tyle lekko, że jeszcze zdążył do niej Sławomir Jarczyk i zapobiegł "swojakowi"
30' Marcin Sierczyński wrzucił piłkę z prawego skrzydła, ale Rafał Jankowski w walce o pozycję sfaulował Michała Lepczaka.
29' Michał Cyganek odegrał piłkę do Jovana Ninkovicia, który dośrodkował z lewej strony boiska i znowu w polu karnym Concordii interweniował Michał Lepczak.
27' Hubert Tylec wrzucił piłkę z prawego skrzydła, a Michał Lepczak przeciął dośrodkowanie.
26' Pierwszy spalony w dzisiejszym meczu. Na ofsajdzie dał się złapać Jakub Zejglic.
23' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego piłkę z pola karnego wybił Sebastian Lubiejewski.
23' Trzeci rzut rożny dla sosnowiczan, bo Hieronim Zoch interweniował po zagraniu swojego kolegi z drużyny już poza boiskiem.
21' Mateusz Wieczorek znowu zrobił sobie przebieżkę poza pole karne, aby wybić piłkę adresowaną do Marcina Michowskiego.
21' Łukasz Matusiak przerzucił piłkę na prawą stronę do Huberta Tylca, a ten zwiódł rywala i strzelił lewą nogą z narożnika pola karnego. Hieronim Zoch obronił bez kłopotów.
20' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska po faulu na Tomaszu Szatanie. Dośrodkował Łukasz Grube, a w polu karnym głową interweniował Michał Lepczak.
19' Adrian Stępień zagrał w pole karne w kierunku Marcina Michnowskiego, ale dobrze interweniował Sławomir Jarczyk.
17' Łukasz Grube zagrał z narożnika boiska odchodzącą piłkę, ale była ona zdecydowanie za bardzo odchodząca po odeszła od wszystkich piłkarzy Zagłębia zgromadzonych z polu karnym.
17' Michał Kiełtyka zatrzymał wślizgiem Marcina Sierczyńskiego i mamy drugi róg.
14' gol - piłka nożna 2:0 Tomasz Szatan odbiera piłkę rywalowi tuż poza polem karnym Concordii i decyduje się na strzał. Nie najlepiej zachował się Hieronim Zoch i piłka po raz drugi zatrzepotała w jego siatce.
13' Hubert Tylec zagrał w pole karne do Rafała Jankowskiego, który dwa razy próbował oddać strzał, ale został dwukrotnie zablokowany.
12' gol - piłka nożna 1:0 GOOOOL!!!!!!!! Goście gubią piłkę na połowie Zagłębia. Przejmuje ją Michał Cyganek i od razu zagrywa do przodu. Tomasz Szatan ze środka podaje do biegnącego prawą stroną Huberta Tylca, który wbiegł w pole karne i gdy wydawało się, że będzie strzelał obok bramkarza, podał do Łukasza Matusiaka, który strzelił prawą nogą pod poprzeczkę.
8' Po dośrodkowaniu Łukasza Grubego do piłki w polu karnym próbował dojść Jovan Ninković, ale nie udało mu się oddać strzału.
8' Po wybiciu piłki przez Łukasza Uszalewskiego Zagłębie ma pierwszy rzut rożny.
6' Z rzutu wolnego prawą nogą uderzył Łukasz Grube i piłka po koźle w polu bramkowym przeszła obok słupka.
6' Łukasz Grube sfaulowany przez Michała Lepczaka 25 metrów od bramki gości. Mamy rzut wolny.
4' Adrian Stępień ze środka boiska zagrał w kierunku włączającego się do akcji ofensywnej prawego obrońcy Concordii Sebastiana Lubiejewskiego, ale czujny Mateusz Wieczorek wybiegł na skraj pola karnego i wybił piłkę do przodu.
2' Marcin Michnowski przedarł się środkiem boiska, strzelił z około 18 metrów. Na szczęście dla nas niecelnie
1' Pierwszym piłkarzem Zagłębia, który dotknął piłkę w sezonie 2013/2014 jest Marcin Sierczyński, który wznowił grę z autu po stracie przez gości.
1' gwizdek Rozpoczęło się! Zaczęli goście z Elbląga.
0' 18:58 Sędzia Mariusz Jasina już wyprowadził obie ekipy na murawę. Sosnowiczanie wystąpią dziś w jednolitych czerwonych strojach, a Concordia w białych koszulkach, czarnych spodenkach i czarnych getrach
0' 18:55 Warto również wspomnieć o tym, że młyn Zagłębia przeniósł się z trybuny krytej na trybunę otwartą, ale nie na środek tej trybuny, tak jak miało to miejsce jeszcze jesienią 2012, lecz - patrząc od trybuny krytej - na prawą stronę, a dokładniej na literkę "e".
0' 18:50 Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem przypominamy, że losowanie tegorocznego Pucharu Polski było dla Zagłębie wyjątkowo łaskawe. Najpierw zespół, który zajął przedostatnie miejsce w II lidze wschodniej, potem wolny los i potem spadkowicz z I ligi. Droga do 1/16 finału PP, w której dołączają zespoły z Ekstraklasy wydaje się być najłatwiejsza od sezonu 2009/2010, gdy ekipa pod kierownictwem Piotra Pierścionka dotarła aż do ćwierćfinału. Miejmy nadzieję, że piłkarze Zagłębia wykorzystają tę szansę.
0' 18:45 Teoretycznie dzisiaj jest pierwszy mecz rundy jesiennej i pogoda postanowiła się do tego dostosować. Niebo jest zachmurzone, pada deszcz i już od początku piłkarze będą toczyli walkę w blasku jupiterów. Gdyby było słonecznie, to pewnie mecz toczyłby się w pierwszej fazie przy naturalnym świetle
0' 18:40 Pewne jest, że w takim składzie jak dzisiaj, Zagłębie nie wystąpi w żadnym z ligowych spotkań. Dlaczego? Ano dlatego, że w Pucharze Polski nie obowiązują przepisy o dwóch młodzieżowcach i trener Mirosław Kmieć mógł wystawić dzisiaj do gry tylko jednego gracza urodzonego w roku 1993 i później - Huberta Tylca. Przypominamy również, że w trakcie gry trener będzie mógł skorzystać nie z czterech, a z trzech zmian.
0' 18:30 Znamy już składy obu zespołów. Sosnowiczanie w bardzo mocnym zestawieniu. Brakuje tylko Dawida Kudły, który odszedł do Pogoni Szczecin i Dawida Ryndaka, który jeszcze nie przedłużył kontraktu z naszym klubem i szuka szczęścia w klubach z wyższych lig. W bramce wystąpi dziś więc Mateusz Wieczorek, a w pomocy równocześnie zagrają Hubert Tylec, Michał Cyganek i Tomasz Szatan.
0' 18:20 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu rundy przedwstępnej Pucharu Polski pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Concordią Elbląg
Rafał Jankowski: Dużo potu na treningachRafał Jankowski: Dużo potu na treningach - Mieliśmy obóz dochodzeniowy, dwa treningi dziennie i zostawiliśmy dużo zdrowia, dużo potu na treningach i jeszcze dzisiaj na gra nie wyglądała tak płynnie - ocenił Rafał Jankowski » Czytaj więcej
Hubert Tylec: Musieliśmy szybko strzelić bramkęHubert Tylec: Musieliśmy szybko strzelić bramkę - Myślę, ze jak na pierwszy mecz nie wyglądało to źle - ocenił Hubert Tylec, którego rajdy prawą stroną były najgroźniejszą bronią Zagłębia w pierwszej połowie spotkania z Concordią. » Czytaj więcej
Łukasz Matusiak: Wiedziałem, że Hubert zagra w szesnastkęŁukasz Matusiak: Wiedziałem, że Hubert zagra w szesnastkę - Trzeba się cieszyć, że to co trenujemy, wyszło nam idealnie w meczu - opisywał swoją bramkę w spotkaniu z Concordią, środkowy pomocnik Zagłębia. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu Zagłębie-ConcordiaZdjęcia z meczu Zagłębie-Concordia Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Concordią Elbląg. W galerii znajduje się 35 fotografii. » Czytaj więcej
ZSTV: Bramki z meczu z ConcordiąZSTV: Bramki z meczu z Concordią Prezentujemy bramki z meczu rundy przedwstępnej Pucharu Polski, w którym Zagłębie Sosnowiec pokonało Concordię Elbląg 2:0. » Czytaj więcej
Trenerzy o meczu Zagłębia z ConcordiąTrenerzy o meczu Zagłębia z Concordią - Najważniejsze, że strzeliliśmy dwie bramki, wygraliśmy i jesteśmy w następnej rundzie - tak trener Kmieć podsumował spotkanie, w którym Zagłębie nie miało żadnych problemów z pokonaniem pierwszego pucharowego rywala. » Czytaj więcej
Gramy dalej o Puchar Polski!Gramy dalej o Puchar Polski! Zagłębie Sosnowiec wygrało z Concordią Elbląg 2:0 w meczu rundy przedwstępnej Pucharu Polski. Bramki dla sosnowiczan strzelili Łukasz Matusiak (12') i Tomasz Szatan (14'). » Czytaj więcej